death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

دوستان لطف کنن اینقدر به امثال عباسی و رائفی پور گیر ندن.

دنیا رو سیاه و سفید نگاه نکنید.

هر کسی ممکنه اشتباهاتی داشته باشه .

در قرآن و روایات هم روش تفکر سیاه و سفید رد شده.

والسلام علی من اتبع الهدی

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه سری خبرهای ته لنجی
نزدیک 60 نفر توی دهها حمله تلافی جویانه! هوایی ارتش به اطراف دمشق کشته شدن

توی حسکه هم ارتش امروز چندین روستا رو گفتن پاکسازی کرده

ارتش توی حرستا پیشروی داشته .در اطراف دوما هم تلاشهای نصفه نیمه برای پیشروی صورت داده. درجوبر هم گروههای مسلح گفتن چند ساختمون رو گرفتن.توی درگیریهای دیروز جوبر مخالفین کشته شدن 11نفرشون رو تایید کردن که احتملا بیشتر از این تعداد باشه

چند روزی هم هست بین ارتش و تروریستها در منطقه تلبیسه حمص درگیری در این هفته ارتش چند منطقه از جمله روستاهای المشرفیه وخطاب رو امن کرد.

ودیگر هیچ ....
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

حالا واقعا نمیدونم چی بنویسم ؟؟؟؟ یعنی خیلی ها ارزش جواب دادن ندارند فقط به همین یک مورد اکتفا میکنم و بقیه سوتفاهم دوستان رو هم بی خیال میشم ... چون عادت دارم به این ....

راست ميگي . ماهنوز نسوختيم . شما كه سوختي بفرما تعريف كن ببينيم چه جوري دخل آدم در كسري از ثانيه ! مياد ؟

البته چون من مثل بعضی عزیزان نیستم هنوز نیومده بگم فلانی م و بهمانی م و از این چیزها ، معمولا کسی خبر نداره چی سر من میاد یا اومده

روز قدس امسال بنده سرتا پا در آتش سوختم عزیز دل .... فیلم و عکس ش هم موجود هست ....نزدیک یک ماه تمام مشکلات کار با دست م داشتم .... الحمدلله رب العالمین خدا بهم رحم کرد تا سال آینده در جای حقیقی ش انشاالله حضور پیدا کنم و اونجا قسمت ما رو تعیین بنمایند انشاالله

البته متاسفانه یا خوشبختانه اهل نه افشاگری بودیم نه جوگیری و نه ننه من غریبم بازی .... و فقط تعداد بسیار اندکی از حلقه دوستان نزدیکم تو فضای مجازی خبردار شدند اون هم سر چیز دیگری لو رفت قضیه م وگرنه اونها هم نمی فهمیدند

متاسفم واست ! هرچند میدونستم اینو میگی ... و مثل همیشه با لبخند و با تعمد مستقیم این جمله رو نوشتم تا ذهن های آشفته رو دریابم !

وقتی حرارت به منبع صدا میرسه براساس نوع سوختی که روت ریختند فرق میکنه شدت دما ... بنزین و نفت و ...هرکدام یک نوع حرارت و شدت سوختن و پختن ایجاد میکنند که بعضی وقتها تو کسری از ثانیه چرم دست انسان می افته ... من فکر نکنم 5 ثانیه رسید که چرم انگشت کوچیکه دست راستمو .....ولش ، حالم ناجور میشه یادش می افتم ... اتفاقا این کلیپ های داعشی ها رو میبینم یا وقتی کباب میخوام درست کنم به دلیل کیفیت شعله های آتش دقیق یاد دوربین گرانقیمتی می افتم که لحظه سوختنمو گرفته بود .... واقعا نمیدونی چطوری یهو سراسر بدن ت رو شعله دربرمیگیره ... اگر نسوخته باشی فکر میکنی هیچی نیست

ولی کنار گود نشستی میگی لنگ ش کن

تا مغز استخوانت میخوای فریاد بزنه وقتی که موهات و بوی بد سوختن موهات بلند میشه .... ولی هول جان بیشتر تو فکر این هست که خودتو خاموش کنی و واقعا صدات سعی میکنی درنیاد جون اینقدر هول برت داشته که آتش رو خاموش کنی که شاید به دو سه تا نعره و ناله اکتفا کنی

من که اینطور بودم .... این خلبان خدا رحمت هم هرکی که بود ... انسان بود .... نه ابرانسان .... به نظرم داد و فریادش رو هم کرد ولی آتش خیلی سریع در قسمت سر و گردن ش شعله بلند گرفت و به نظرم کار تار صوتی و ...هم ساخت

یا حق

پی نوشت: بقیه حرفهاتون هم چون سوتفاهمی براتون حاصل شده بی خیال میشم .... کلا در سوتفاهم به سر برد نوشته هاتون تو سایت میلیتاری به نظر من !!!
ضمنا دوستانی هم که میخواهند بیشتر راجع به آتش سوزی و نحوه سوختن انسان  بدونند میتونند در دوره های تکمیلی و تخصصی هلال احمر هم شرکت کنند ... من یک سال قبل آتش گرفتن م رفتم این دوره ها .... الحمدلله با کمک همون دوره جان خودمو نجات دادم وگرنه الان پودر شده از اون دنیا خدمت تون سلام عرض میکردم !!!
  • Upvote 15
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

حالا واقعا نمیدونم چی بنویسم ؟؟؟؟ یعنی خیلی ها ارزش جواب دادن ندارند فقط به همین یک مورد اکتفا میکنم و بقیه سوتفاهم دوستان رو هم بی خیال میشم ... چون عادت دارم به این ....

البته چون من مثل بعضی عزیزان نیستم هنوز نیومده بگم فلانی م و بهمانی م و از این چیزها ، معمولا کسی خبر نداره چی سر من میاد یا اومده

روز قدس امسال بنده سرتا پا در آتش سوختم عزیز دل .... فیلم و عکس ش هم موجود هست ....نزدیک یک ماه تمام مشکلات کار با دست م داشتم .... الحمدلله رب العالمین خدا بهم رحم کرد تا سال آینده در جای حقیقی ش انشاالله حضور پیدا کنم و اونجا قسمت ما رو تعیین بنمایند انشاالله

البته متاسفانه یا خوشبختانه اهل نه افشاگری بودیم نه جوگیری و نه ننه من غریبم بازی .... و فقط تعداد بسیار اندکی از حلقه دوستان نزدیکم تو فضای مجازی خبردار شدند اون هم سر چیز دیگری لو رفت قضیه م وگرنه اونها هم نمی فهمیدند

متاسفم واست ! هرچند میدونستم اینو میگی ... و مثل همیشه با لبخند و با تعمد مستقیم این جمله رو نوشتم تا ذهن های آشفته رو دریابم !

وقتی حرارت به منبع صدا میرسه براساس نوع سوختی که روت ریختند فرق میکنه شدت دما ... بنزین و نفت و ...هرکدام یک نوع حرارت و شدت سوختن و پختن ایجاد میکنند که بعضی وقتها تو کسری از ثانیه چرم دست انسان می افته ... من فکر نکنم 5 ثانیه رسید که چرم انگشت کوچیکه دست راستمو .....ولش ، حالم ناجور میشه یادش می افتم ... اتفاقا این کلیپ های داعشی ها رو میبینم یا وقتی کباب میخوام درست کنم به دلیل کیفیت شعله های آتش دقیق یاد دوربین گرانقیمتی می افتم که لحظه سوختنمو گرفته بود .... واقعا نمیدونی چطوری یهو سراسر بدن ت رو شعله دربرمیگیره ... اگر نسوخته باشی فکر میکنی هیچی نیست

ولی کنار گود نشستی میگی لنگ ش کن

تا مغز استخوانت میخوای فریاد بزنه وقتی که موهات و بوی بد سوختن موهات بلند میشه .... ولی هول جان بیشتر تو فکر این هست که خودتو خاموش کنی و واقعا صدات سعی میکنی درنیاد جون اینقدر هول برت داشته که آتش رو خاموش کنی که شاید به دو سه تا نعره و ناله اکتفا کنی

من که اینطور بودم .... این خلبان خدا رحمت هم هرکی که بود ... انسان بود .... نه ابرانسان .... به نظرم داد و فریادش رو هم کرد ولی آتش خیلی سریع در قسمت سر و گردن ش شعله بلند گرفت و به نظرم کار تار صوتی و ...هم ساخت

یا حق

پی نوشت: بقیه حرفهاتون هم چون سوتفاهمی براتون حاصل شده بی خیال میشم .... کلا در سوتفاهم به سر برد نوشته هاتون تو سایت میلیتاری به نظر من !!!

نه خير ! بيخيالي طي نفرماييد . جواب بفرماييد همه بدونن بر چه اساسي ،  براي خلباني كه تحت امر عبدالله ملعون كه مصداق اتم طاغوت هست و تحت امر ائتلاف به رهبري آمريكاي جهانخوار كار ميكرده طلب رحمت فرمودين ؟ 

شما نوشتين خدا رحمتش كنه .  چه جاي سوء تفاهمي اينجا هست ؟

پ .ن . پيشاپيش مشخصه كه در متن جناب اديب به دهها مطلب اشاره خواهد شد الا اين كه چرا بايد براي خلبان نامسلمان تحت فرماندهي آمريكا ، طلب رحمت كرد ؟ 

• Upvote 4
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مگه چه حادثه ای در راهپیمائی پیش آمد که نزدیک بوده کشته بشوید؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان عزیز. داخل موضوع صحبت کنید. دعواهاتون رو ببرید تو صندوق پیامهاتون

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احسنت ارنست جان! icon_cheesygrin

همه گفتنی ها رو گفتی!

واقعا متاسفم که رگه های داعش وار هم!در تفکرات شیعه ما کم نیست!

و انسانیت و رحمانیت اسلام نادیده گرفته میشه توسط بعضیا!

• Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عمليات نيروي هوايي اردن به اسم " شهيد معاز" بر ضد مواضع نيروهاي داعش در سوريه

B9GtGEGCAAAg6x1_large.png

thumb_B9GsHUKCIAABbPG.png        thumb_B9GsGphCEAEipBZ.png      thumb_B9GsFspCcAASU5l.png

thumb_B9GsF2lCEAAewTj.png        thumb_B9Gkq8yCQAAKP0j.jpg      thumb_B9Gkq8wCEAA6J17.jpg

ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک مقام بلندپایه دولتی در اردن فاش کرد که طرح مبارزه زمینی با داعش (در سوریه) روی میز شاه اردن قرار گرفته است.
این طرح برای اجرا شدن مستلزم ورود به خاک سوریه خواهد بود. اردن در شمال خود دارای مرز مشترک با سوریه است.
این مقام دولتی به وبگاه خبری «العرب الیوم» اردن گفت: ایده ورود به درگیری مشخص با داعش روی میز تصمیم‌گیرندگان است و عبدالله دوم این مسئله را با مسئولان عالی‌رتبه امنیتی کشور بحث خواهد کرد.
این مقام که هویت وی فاش نشد همچنین گفت: ایده حمله سریع به داعش در انتقام خون خلبان شهید معاذ الکساسبه، سپس ایجاد راهبرد جدید در داخل ائتلاف (صد داعش) به ریاست آمریکا برای نابود کردن داعش و پایان دادن به وجود آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن است، چیزی است که دولت (اردن) الان به آن می‌اندیشد.
با اقدام داعش به آتش‌زدن خلبان اردنی که در قالب حملات ائتلاف آمریکایی ضد داعش، به اسارت داعش در آمد، تحلیل‌های مختلفی منتشر شد. اما بخشی از ناظران سیاسی در خصوص این مسئله که ممکن است دستاویزی برای ورود زمینی اردن به جنوب سوریه باشد، هشدار دادند.

اما برخی دیگر اقدام داعش را در راستای ایجاد رعب و وحشت در دل نظامیانی دانست که در قالب ائتلاف ضد داعش به مواضع این گروه در عراق و سوریه حمله می‌کنند و هر گونه اقدام نظامی زمینی علیه داعش را بعید دانسته بودند اما اکنون این مقام دولتی اردن از طرح شدن این موضوع خبر می‌دهد.
پس از کشته شدن الکساسبه، عبدالله دوم شاه اردن سه‌شنبه (۱۴ بهمن) در بیانیه‌ای تلویزیونی اعلام کرد که «کساسبه، خلبان شجاع در دفاع از عقیده، میهن و ملتش کشته شد.. و امروز در کنار خانواده‌اش و مردم و نیروهای مسلح اردن می‌ایستیم».
در عین حال، سرلشگر بازنشسته «فایز الدویری» اردنی، اقدام منفردانه کشورش در ورود به جنگ زمینی با داعش را به دلیل مسافت جغرافیایی با «رقه» (مقر اصلی داعش) در شمال شرق سوریه را بعید دانست و گفت که این اقدام فقط در پوشش عربی و بین‌المللی امکان‌پذیر است.
الدویری اما اضافه کرد که ممکن است پروازهای خود در جنگ علیه داعش را افزایش دهد و گفت که راهبرد این کشور در قالب ائتلاف ضد داعش تحت تأثیر مرگ یک نفر قرار نمی‌گیرد.
این کارشناس اردنی در ادامه از سیاست «لَنگ» باراک اوباما در مبارزه با گروه داعش و تروریسم انتقاد کرد و گفت که ائتلاف تاکنون هیچ دستاوردی نداشته است.
همچنین «مروان شحاده» که العرب‌الیوم وی را کارشناس امور گروه‌های جهادی نامید نیز گفت که داعش قصد داشت در مبادله زندانیان با اردن، فریب‌کار کند زیرا الکساسبه قبلا کشته شده بود و داعش قصد داشت الریشاوی زندانی خود در اردن را از این طریق آزاد کند.
ویرایش شده در توسط vahidg
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا سید ... باور کن همونقدر که شما تو حوزه سعی میکنند چیزی یادتون بدهند مام اینور در همون سطح شما چیز میز یادمون میدهند بلدم نباشیم میریم میخونیم

کجا آموزش دیدی که اینقدر به خودت مطمئنی؟

مراقب باش.......................................

.......

.....

.

...........

...........

• Upvote 4
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عمليات نيروي هوايي اردن به اسم " شهيد معاز" بر ضد مواضع نيروهاي داعش در سوريه

B9GtGEGCAAAg6x1_large.png

thumb_B9GsHUKCIAABbPG.png        thumb_B9GsGphCEAEipBZ.png      thumb_B9GsFspCcAASU5l.png

thumb_B9GsF2lCEAAewTj.png        thumb_B9Gkq8yCQAAKP0j.jpg      thumb_B9Gkq8wCEAA6J17.jpg

اینا عبرت نمی گیرند؟ باز با هواپیمای تک موتوره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.