death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

خیلی ساده...من با سند و مدرک علمی و فنی ماجرای غوطه را بررسی کردم...جز لعن و نفرین و شعار و برچسب و ژورنالیسم هم جوابی نگرفتم ...آن ها که باید می فهمیدند فهمیدند.
ماجرای غوطه مهم بود برای همین مطرحش کردم .
کار من در این سایت محدود می شود به تاپیک های تاریخی آن هم مسائل کمتر کاویده شده تاریخ...برادران هم می توانند به روند مورد علاقه شان ادامه دهند و با همون غول ها!! بسازند تا ببینیم آن دنیا هم از این جواب ها دارند بدهند ...
ربنا اتنا فی الدنیا حسنه و فی الاخره حسنه و قنا عذاب النار
حق نگهدار...

هر چی مطالب شما رو گشتم هیچ مدرکی جز حدس و گمان پیدا نکردم . آیا این که میگی به خاطر این دلایل احتمالا کار اسده مدرک میشه ؟

ماجرای غوطه مهم بود و کشتن و تجاوزی که قبل از این وقایع توسط این حرامی ها انجام شد مهم نبود ؟

قتل عام این همه آدم تو عراق مهم نبود ؟!

سر بریدن پدر جلوی خونواده و بعد کشتن فرزندش مهم نبود ؟!

چرا فقط سر اون مسئله وجدان درد گرفتین و وامظلوما سر دادین ؟!

الان راهکار شما چیه ؟ سوریه رو بدیم دست این آدم خورا خوبه ؟

یه چیزی بگم خدایی ناراحت نشی . اه خودتو به نفهمی نزدی بدون خدا مهر ندیدن و نفهمیدن این مسائل رو بهت زده.

• Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شیوه حفاظتی مردم حلب در برابر تک تیراندازها

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ مردم شهر حلب برای در امان ماندن از تک تیراندازهای گروه های مسلح در این شهر از اتوبوس های از کار افتاده به عنوان سپر دفاعی استفاده می کنند .

این سپر های دفاعی برای در امان ماندن کودکان و نیز سایر افراد به هنگام رفت و آمد در محله های درگیری در این شهر در نظر گرفته شده است .

ff38563b35c8d4abb787d352d60d04e4.jpg

7725113e259c09f33daf05a2ce66500d.jpg

19b81121ad4ba3ea962c610a95c72acb.jpg

e8045fd134d88b87707d6ad7b9cbc3ec.jpg

c2c5232b7a5265478f4705b25c8b8cfd.jpg

به نقل از :  http://www.abna24.com/persian/service/middle/archive/2015/03/18/677658/story.html

ویرایش شده در توسط meisam1367
  • Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تاپیکی هست با نام مباحث حاشیه ای عراق و سوریه   که بحث های مذهبی و متفرقه باید در اونجا دنبال شوند

اینجا تاپیک خبری مربوط به تحولات میدانی یا سیاسی هست

پس لطفا با پست های نامربوط خود از خبرهایی که کاربران فعال و زحمت کشی که ما را از وضیعت جبهه ها نبرد اگاه میکنند کم نکنید 

با تشکر

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شیوه حفاظتی مردم حلب در برابر تک تیراندازها

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ مردم شهر حلب برای در امان ماندن از تک تیراندازهای گروه های مسلح در این شهر از اتوبوس های از کار افتاده به عنوان سپر دفاعی استفاده می کنند

ميثم جان با تشكر از خبر رساني هاي خوبت اگه زحمت نيست برات يك عكس رو در گزارشات بزرگ بذار بقيه رو كوچيك و در پايينش

كمكي ميشه به دوستان كه هر بار صفحه رو باز مي كنند حجم نت كمتري مصرف كنند توو اين گروني

ممنون

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آخرین وضعیت اسقرار نیروها در شمال حلب رو میتونید در تصویر زیر مشاهده کنید .
شدت درگیریها در باشکوی و دویرالزیتون بیشتر هست .
امروز هم که مسلحین از جنوب حندرات عقب کشیدند و درگیریها در مزارع ملاح هست .

halab_north_18_march.jpg

• Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این بابا قبلا با نام مرتضی 313 فعالیت میکرد و اخراج شده بود. حالا باز هم ...

آخه خیلی دو آتیشه و حزب الهی می زد خودشو، توی سنترال هم فعال بود( فکر کنم هنوزم هست) حتی عکس آواتارش . . .

یه وبلاگ هم داشت. . .

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

محمد جون تغییر همیشه هست ! انسان فسیل نیست تغییر نکنه !

فقط به شرطیکه مصداق این باشه :

اللهم اجعل عاقبت الامورنا خیرا

به نظر من اوضاع سوریه به خصوص حلب طوری هست که یک سردار مثل احمد متوسلیان میخواد

من هرچی به این نقشه نگاه میکردم و حدس میزدم شاید بخوان به سبک ایرانی ها عملیات کنند سوری ها می بینم نه بابا خبری نیست !

سردار متوسلیان مردی است که همیشه اول عقبه دشمن رو خوب دید میزد و سعی میکرد اگر راهی هست برای دور زدن دشمن از اون راه بره حتی اگر سخت تر باشه

دو شاهکار بزرگش هم که فتح المبین و بیت المقدس هست که قطعا از عوامل اصلی پیروزی لشکر 27 محمد رسول الله صلی الله و علیه و آله و سلم بودند

در فتح المبین که کل توپخانه دشمن رو از پشت دور زد و سپس قیچی کرد نیروهای عراقی رو و در بیت المقدس هم که جاده خرمشهر اهواز رو انتخاب کرد

شاخ به شاخ شدن با نیروهای تکفیری و غیره، اشتباه هست خیلی اوقات به نظر من

دلیلی نداره شاخ به شاخ بجنگی وقتی میتونی از این همه مزارع و دشت های بکر برای نفوذ استفاده کنی

بزرگترین پیروزی های جهان وقتی به وجود اومده که توانستی یک واحد از نیروهات رو به پشت خطوط دشمن بفرستی( حالا به هر طریقی)

چرا ارتش سوریه از این راهکارها استفاده نمیکنه نمیدونم

هم هواپیما داره هم هلیکوپتر هم نیروی آشنا به منطقه و بومی نفوذی که بتوان ستون کشی کرد در شب عملیات

امکان نداره نیروهای تکفیری تمرکز نیرو پیدا کنند اگر به درستی از جغرافیای منطقه استفاده بشه توسط ارتش سوریه

البته شاید نیروهای تکفیری به صورت پراکنده در تمامی مکان ها مستقر شده باشند ( که بعید هست چون سطح نیروشون این اجازه رو نمیده)

الان شما همون منطقه باشکوی رو نگاه کنید که به سمت تل مصیبین میره ...
حالت سرپل داره برای هم ملاح هم حریتان... هم خود باشکوی

حالا فاصله بین تل مصیبین و ملاح چیه ؟ پر دشت هست که قطعا هیچ نیرویی نمیتونه کامل این دشت و مزارع رو تحت نظر بگیره !

از این طرف اگر بخواهی ملاح رو بگیری باید ترتیب جاده های تدارکاتی تل مصیبین و حریتان رو بدی

از جنوب هم اگر بخوان نیرو کمکی بفرستند میشه با ایجاد سه قرارگاه در شمال و جنوب به راحتی امکان کمک رسانی رو از بین برد

بارها ارتش سوریه طوری حمله کرده که تراکم نیروی تکفیری جلوش بوده ! تازه از بقیه نقاط هم نیرو کمکی با خیال راحت اومده چون نیروهای سوریه به خودشون زحمت نمیدن همزمان از چند جبهه حمله کنند و فلش اصلی حمله شون هم درجا لو میره !

هربار فلش حمله لو نرفته و نیز از چند جبهه کار کردند برنده میدان بودند

ارتش سوریه میتوانست برای از بین بردن فشار باشکوی از طریق دشت به سمت تل مصیبین بره و بهش حمله کنه همزمان با آتشباری سنگین
بلافاصله فشارحملات از باشکوی برداشته میشد و می اومدند ست تل مصیبین

اونوقت بود که باید نیروی اصلی وارد کارزار میشد هم تل مصیبین رو میگرفتند هم باشکوی تثبیت میشد

ما تو دفاع مقدس مون بارها از این روش استفاده کردیم. .... فتح المبین و بیت المقدس و والفجر 8 و...رو نگاه کنید

خدا میدونه تو سر اینها چی میگذره

البته قطعا ما از توانایی های لجستیکی و استعداد نفرات ارتش سوریه بی خبریم و شاید دلایلی برای خودشون دارند ولی براساس تجربه تاریخ نظامی گفتم و معتقدم با ژنرال های سوری نمیشه کاری از پیش برد ... اینها رو باید فقط تو پادگان گذاشت از جلوشون رژه رفت

یا حق
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آخه خیلی دو آتیشه و حزب الهی می زد خودشو، توی سنترال هم فعال بود( فکر کنم هنوزم هست) حتی عکس آواتارش . . .

یه وبلاگ هم داشت. . .

http://www.nimh.nih.gov/health/publications/bipolar-disorder-in-adults/index.shtml?rf

اولین نمونه نیست که توی فضای اینترنت میبینم . توصیه میکنم به دوستان که این مقاله رو بخونند تا در برخورد های بعدی بدونند چطور رفتار کنند .

یکی از علائمش تصور مذهبی بودن هست با اپیزود های depression و مانیک (فکر کنم الان تویه این فاز هستن)  . اقای saberin شاید متخصص تر باشند 

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من خیلی وارد نیستم منتها این نظر منه:  چرا برخی از شهرها رو در سوریه و عراق دور نمیزن ؟؟ توی جنگ جهانی هم نگاه میکنید آلمان ها مثلا در برخی از شهرهای کوچک از اوایل حمله به روسیه به مقاومت سنگین برخوردند منتها بدون وارد شدن به شهر دورش زدند و چند هفته بعد سراغش اومدند که هم تحت محاصره توانشون تحلیل رفته بود. منتها مثلا در جریان استالینگراد اشتباه کردند در حالی ارتش خیلی راحت بدون وارد شدن به شهر میتونست شهر رو دور بزنه و پیشروی کنه و بعدا سره فرصت به سراغ شهر بیاد. سوریه هم باید همین کار رو کنه زمین های باز مثلا اطراف حلب رو کاملا بگیره اینجوری خطوط انتقال کمک هم به شهر قطع میشه و مناطق مرزی رو بگیره شهرهای مهم رو دور بزنه بعد از امن شدن مرزها و راهها خود شهرها خودبخود بعداز مدتی محاصره نرسیدن لجستیک سقوط میکنه. زمین باز و خارج از شهر جایی هست که نیروی هوایی و زرهی ارتش بکارش میاید.

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

اشتوکا جان مصیبتی که بچه های سپاه میکشند تو سوریه خیلی زیاد هست

خیلی ها دلشون میخواد بیان عراق !

تو عراق مثل آدم حرف قبول میکنند و طرح های عملیاتی مستشاران رو تحلیل میکنند و می پذیرند ولی اینجا ماشااااااااااااااالله همه شون ژنرال کشکی !

ارتش سوریه از اول ش هم ارتش مغروری بود و هست متاسفانه

مستشاران سپاه و بچه های حزب الله از دستشون خسته شدند دیگه ! هرچی خرابکاری اینها رو جمع میکنند میرن یک طرف دیگه خرابکاری میکنند

تقصیرشون نیست .... چندین دهه ست ذات شون اینطوری بار اومده

توی تئوری نظامی کلی مشکل دارند و در میدان عملیات هم بدتر مشکل دارند و معدود فرماندهانی هم که واقعا نخبه هستند به دلیل مسایل حزبی و... هم همیشه زدند تو سرشون

واقعیت رو باید قبول کرد

کشور سوریه یک فاضلابی بود که تازه این جنگ کمی بهترش کرد ! وگرنه همین آقای بشار اسد هرچی رهبر این مملکت هرچی مشاورین اقتصادی و سیاسی و اطلاعاتی و نظامی ایرانی بهش میگفتند برادر من ... این وضع کشورداری نیست این وضع حزب بازی نیست این وضع اقتصاد نیست این وضع اعتمادت به برخی افراد کاملا مشکوک به جاسوسی اسرائیل و امریکا نیست مگر تو گوش ش فرو میرفت ؟؟؟

اینم از دسته گلی که به آب داد

خدائیش سوریه در نبردهای اعراب هم به جز گند زدن کاری نکرد

کمر مصر رو همین سوریه شکست سال 1973 با اون گندی که توی حمله همزمان برای عدم تمرکز قوای اسرائیل انجام داد ....

یا حق
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در تاييد فرمايش امين جان كه حندرات به دست نيروهاي ارتش سوريه افتاد ولي به نظر ميرسه تعدادي از نيروهاي ارتش سوريه يا حزب ا... هم به اسارت شورشيان درآمدند ( به گزارش mirror)

CAaJIjvVEAEPUyD_jpg_large.jpeg

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعصیها هیچ وقت از رو نمیرن همیشه توجیح دارن یه عده ساده عمدتا کم سن و سال هم همیشه دورشون
مثال چپیهای دیروز الان اسمشون اصلاح طلبه جدیدا میگن سوسیال دمکراتیم
جامعه باید اگاه باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.