death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

اوضاع در جبهه ادلب خیلی خرابه حلب هم به زودی دست القاعده میافته به طور کامل حالا اینا مهم نیست اصل مطلب قطع حمایت روسیه است و ارسال نیروی مستقیم از ترکیه و عربستان و اموزش نیروها توسط امریکایی ها اسد و سوریه سقوط میکنن در نهایت این یه واقعیته فقط دوس دارمسریع تر این اتفاق بیافته که نیرو ها و پول مفت ما کمتر در راه ارمان های خیالی هدر بره البته با این جریان اتحاد اعراب تا چند ماه دیگهبیشتر طول نمیکشه
  • Upvote 3
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اوضاع در جبهه ادلب خیلی خرابه حلب هم به زودی دست القاعده میافته به طور کامل حالا اینا مهم نیست اصل مطلب قطع حمایت روسیه است و ارسال نیروی مستقیم از ترکیه و عربستان و اموزش نیروها توسط امریکایی ها اسد و سوریه سقوط میکنن در نهایت این یه واقعیته فقط دوس دارمسریع تر این اتفاق بیافته که نیرو ها و پول مفت ما کمتر در راه ارمان های خیالی هدر بره البته با این جریان اتحاد اعراب تا چند ماه دیگهبیشتر طول نمیکشه

خیلی مطمئن حرف میزدی داداش . یه راه در رو برا خودت بذار

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمیدونم عاطفه داری یا نه....ولی من دلم راضی نمیشه قاتل بابامم بیفته دسته این زامبیا.....اون دنیا خدا بابت این رضایتمندیت جواب سختی بت میده....اگه دلت رضا میده که عزیزانت دسته اینا بیوفتن....بس حرفت درسته....اگه دلت رضا نمیده بس چرند نگو........

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمیدونم عاطفه داری یا نه....ولی من دلم راضی نمیشه قاتل بابامم بیفته دسته این زامبیا.....اون دنیا خدا بابت این رضایتمندیت جواب سختی بت میده....اگه دلت رضا میده که عزیزانت دسته اینا بیوفتن....بس حرفت درسته....اگه دلت رضا نمیده بس چرند نگو........

اره داداش امیدوارم اونایی که ما رو به این جنگای احمقانه کشوندن هم و باعث شدن عزیزای ما پر پر بشن اونا هم عذاب سخت رو تحمل کنن بنده از تحمل عذاب باکم نیست
  • Upvote 4
  • Downvote 15

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اره داداش امیدوارم اونایی که ما رو به این جنگای احمقانه کشوندن هم و باعث شدن عزیزای ما پر پر بشن اونا هم عذاب سخت رو تحمل کنن بنده از تحمل عذاب باکم نیست

تو رو به خیرو ما را بسلامت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ارسال نیروی مستقیم از ترکیه و عربستان و اموزش نیروها توسط امریکایی ها اسد و سوریه سقوط میکنن در نهایت این یه واقعیته فقط دوس دارمسریع تر این اتفاق بیافته 

این اموزش نیروهای سوری تو نفت شهیر ترکیه حداقل تا ده روز قبل شروع نشده بود .این به این معنی که تا به امروز هیچ نیرویی که تو ترکیه اموزش دیده و تسلیح شده باشه به سوریه نرفته .

مهمترین مشکل هم در اموزش مخالفین نیز گزینش نیروها بود .در نهایت قرار شد که امریکا گزینش رو انجام بده و انتخاب به عهده امریکا باشه تا سیا مطمئن بشه هیچ تند رویی رو اموزش نمی ده .ترکیه هم میتونه اگه تو لیست گزینش شده نظری داشته باشه اونو اعمال کنه و مانع اموزش اون افراد بشه 

• Upvote 2
  • Downvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی رو میخواد بیایی اینجا و دوباره این خزئبلات رو ببافی

خط تدارکات مهمات و نفرات تکفیری  زیر سر ترکیس بعد شما میفرمایی هنوز نیرویی از ترکیه به سوریه نرفته؟

خطوط هواپیمایی ترکیه از سراسر دنیا اینهارو میریزن تو ترکیه و از اونجا تزریق میشن به سوریه  و عراق و ...

خوبه حالا اون ماجرای خودروهای مهمات و ایست بازرسی ترکیه و اون عکس های سلفی ها با مرزبانان ترکیه موجوده هرچند نباید انتظار داشت بیش از اینا مدرکی موجود باشه

من نمیدونم شما ایرانی نیستی؟ چرا سعی داری دولت عثمانی که چندین فقزه قتل عام و نسل کشی رو در کارنامش داره  پاک جلوه بدی؟ چون اونا ترکن و تو هم ترکی؟؟؟

نمیدونم شما خودتو به خواب خرگوشی بزن ولی مشخصه این اتیش ها از گور کی بلند میشه

من ناراحت میشم اگه ی روزی سر مردم ترکیه لب جوب بریده بشه ولی قطعا پیش خودم خواهم گفت کسی باد بکاره طوفان برداشت میکنه

خیلی هم به این تجیهزات و ناتو و اینا ننازید این دنیا بالا و پایین زیاد داره هزاران امپراطوری قدرتمند واقعی (نه ارتش دست دومی جمع کن ترکیه) روی این زمین زیستن و نابود شدن آلمان نازی یه زمانی  نیمی از دنیا زیر پاش بود امروزه نمیتونه سربازان امریکایی رو از کشورش خارج کنه مطمئن باشید که این خیانت ها در حق مردم منطقه برای دم تکون دادن به اربابان امریکایی اروپایی اسرائیلی بی جواب نمیمونه .

من جدا نمی دونم این نفرت و تنفر از چیه به خاطر چیه 

محترم یه بار دیگه بخون .من گفتم هیچ نیرویی که ترکیه اموزش و تسلیح شده به سوریه نرفته.این به این معنی نیست که هیچ نیروی به سوریه از ترکیه نرفته .این جمله میگه نیرویی هم که رفته باشه تو ترکیه نه اموزش دیده و نه تسلیح شده

ترکیه تا به حال بیش از هزار نفر رو سر این مسئله دیپورت کرده و شش هزار نفر رو تو لیست سیاه قرار داده

عکس سلفی ها و مرزبان های ترکیه رو که میگی مال قضیه عین العربه.یه بار دیگه برو عکس با دقت نگاه کن ببین قضیه در چه موردیه

بقیه اش هم که ارزش جواب دادن نداره

• Upvote 2
  • Downvote 17

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فرض کنیم ایران در این جنگهای احمقانه دخالت نمی کرد و به سوریه و عراق کمک نمی کرد.بدون تردید داعش الان لب مرز ما بود همونطور که با وجود کمکها تا خانقین در دیالی پیش اومد.

مرد و مردونه شما حاضر بودی همین الان سلاح بدست بگیری و بری به مرز به مصاف این وحوش!؟

جنگ همیشه تلفات داره و این قابل انکار نیست. اگر به هر دلیلی اسیر میشدی و جلاد داعش تیغ رو میزاشت به گلوت آرزو نمی کردی ایران کاش در سوریه و عراق دخالت می کرد تا این کفتارها به مرز ایران نرسن!؟ 

اگر فکر می کنی باید در مرزهای خودمون با این کفتارها بجنگیم باید بگم برات متناسفم! چون نبرد در مرزهای خودمون یعنی کشته شدن تعداد زیادی از جوانان ایرانی در دفاع از ناموس وطن و پرپر شدن چند برابر همون عزیزانی که فرمودید!

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باید پول خرج کرد.همین الان کلی آواره و بدبخت تو سوریه هست که محتاج نون شب هستن.واسه اینا یکم پول خرج کنی و یکم احساسات ملی میهنیشون رو تهییج کنی حداقل میشه علیه دواعش ازشون استفاده کرد.کار تبلیغاتی گسترده ای هم میخواد.باید جمعیت خنثی که نه طرفدار نظامن نه طرفدار امنثال داعش رو بیاری پای کار.با پول زیاد و تحریک احساساتشون.
حتی میشه رو کشورای افریقایی فقیر هم حساب کرد.به عنوان مزدور.البته وضع مالی ما هم خیلی خرابه متاسفانه.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من جدا نمی دونم این نفرت و تنفر از چیه به خاطر چیه 

محترم یه بار دیگه بخون .من گفتم هیچ نیرویی که ترکیه اموزش و تسلیح شده به سوریه نرفته.این به این معنی نیست که هیچ نیروی به سوریه از ترکیه نرفته .این جمله میگه نیرویی هم که رفته باشه تو ترکیه نه اموزش دیده و نه تسلیح شده

ترکیه تا به حال بیش از هزار نفر رو سر این مسئله دیپورت کرده و شش هزار نفر رو تو لیست سیاه قرار داده

عکس سلفی ها و مرزبان های ترکیه رو که میگی مال قضیه عین العربه.یه بار دیگه برو عکس با دقت نگاه کن ببین قضیه در چه موردیه

بقیه اش هم که ارزش جواب دادن نداره

گیریم حرف های شما صحیح ، ببین اینا چقد ترانسفر کردن که 1000 نفر دیپورتی داشته و 6000 نفر هم لیست سیاه که مثلا احتمال میدادن واسه خودشون دردسر درست کنن :)

خیلی جالبه اعتراف های خودتون کافیه بنظرم

قضیه عین العرب که  خودتون میگفتین اینها نهایتش یک سلام و احوالپرسی سادس...

در مورد کامیون های مهمات که اطلاعات ترکیه گرفت و بین خودشون درگیری بود کی رو اخراج کنن چطوری قضیه رو فیصله بدن رو هم بیخیال...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در واقع آرمانها خیالی نیست! خیالات خام مال ما و این آرامشیه که الان داریم و فکر می کنیم خطر تکفیریها به مرز ما نمیرسه و ما اگه مثل کبک سرمون رو زیر برف کنیم کسی کاری به کارمون نداره!
تعجب می کنم که شما چطور تابحال متوجه نشدید که کشورهای عربی وهابی به خون ما شیعیان تشنه هستن و در بدبینانه ترین حالت ایران با کمک به نیروهای متحد و شیعه  نبرد رو در کیلومترها دورتر از مرز ایران نگه  داشته تا وهابی های آدم خوار به مرز ما نرسن! 
در جمعی شخصی با عصبانیت می گفت سرباز ایرانی با یه نصف نان سر می کنه و اونوقت پول مفت رو به لبنان و سوریه میدیم! گفتم اگه به اونها ندیم که در کیلومترها دورتر با وهابیها بجنگن که این وحوش درعرض چند روز به مرز ما میرسن و همون نصف نان هم به سرباز ما نمیرسه که!  اگر ایران در عراق دخالت نکرده بود که داعش الان لب مرز ما آرایش حمله گرفته بود!! مگه تا 40 کیلومتری مرز ما نیومدن!؟ اگه سوریه در سه چهار سال پیش نابود شده بود که الان داعش نیروهای خودشو از سوریه آورده بود استان دیاله لب مرز ما که!! واقعا درک این مطلب سخته که با کمک به سوریه ما جنگ در مرزهامون رو حداقل سه سال عقب انداختیم!؟
متاسفانه عده ای هنوز خطرو درک نکردن و نمی فهمن ما همین الان هم درگیر جنگیم!
باور کنید همونهایی که میگن چرا ما پول مفت به سوریه و حزب الله میدیم اگر فردا داعش به مرزهای ما حمله کنه با اولین پرواز فرار می کنن به اروپا و هی میگن چرا اینطوری شد!؟ کسانی که میگن چرا به سوریه و حزب الله و عراق کمک میشه هیچ تصوری از جنگ و خونریزی و دشمن و تکفیری ندارن و مثال بارز همون کبکی هستن که سرشو کرده زیر برف!
یاد یه ماجرایی افتادم.نمی دونم در زمان کدوم پادشاه جوان زندی اطرافیان به شاه گفتن افغانها حمله کردن و بیشتر خاک ایرانو گرفتن و دارن به سمت پایتخت اونها میان.شاه جوان  به جای آماده شدن برای دفاع و جنگ گفت هر کسی که اینطور خبرهای ناگوارو به من بده کشته میشه. و دیگه کسی حرفی از جنگ نزد! اینطوری بلاخره افغانها به پشت دروازه های شهر رسیدن.شاه جوان وقتی به بالای برج کاخ رفت و لشکر افغانهارو دید تازه فهمید چه حماقتی کرده!
سینا خان اگر داعش به مرزهای ما برسه صدها و هزاران برابره  نیرو و پول مفتی که در سوریه خرج شده باید هزینه بشه تا خطر حمله تکفیریه از من و شما دفع بشه! 
ما مثل شاه افغان ننشسیم که تکفیریها بیان پشت دروازه های ما! ما در کیلومترها دورتر مبارزه می کنیم. مرزهای ایران که هیچ اگر به نجف و کربلا برسن همین الان هزاران ایرانی آماده نبرد و دفاع از شاه نجف و کربلا هستن. 
آرمانهارو درست نشناختی سینا! و غیرت ایرانی هارو!

داداش به خدا تازه از محرومیت دراومدم استاتوسم هنوز محرومم فقط اینو بگم که میگی اگه ما عقب بکشیم تکفیریا میان داداش نوار رو خیلی برگردون عقب برو سال هایی که اصلا عربستان و قطر و عربا محو بودن امیدوارم گرفته باشی در ضمن مدیر محترم بنم نکن دوستان وادار میکنن ادم نظرشو بگه
  • Upvote 1
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ﺗﻮﻧﻠﻲ ﺑﻪ ﻃﻮﻝ ﺷﺼﺖ ﻣﺘﺮ ﺯﻳﺮ ﺑﻴﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ ﻛﻨﺪﻩ ﺑﻮﺩﻥ ﺩﻫﻬﺎ ﺗﻦ ﻣﻮاﺩ ﻣﻨﻔﺠﺮﻩ ﺣﺘﻲ ﺣﺮﻑ اﺯ ﭘﻨﺠﺎﻩ ﺗﻦ ﺑﻮﺩﻩ. اﮔﻪ ﺗﻮﻧﻞ ﺭﻭ ﻣﻨﻔﺠﺮ ﻣﻴﻜﺮﺩﻥ ﭼﻴﺰﻱ اﺯ ﺑﻴﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ ﻧﻤﻲ ﻣﻮﻧﺪ.
ﺷﺼﺖ ﺣﻤﻠﻪ ﻫﻮاﻳﻲ ﺻﺪﻫﺎ ﮔﻠﻮﻟﻪ ﺗﻮﭖ و ﻳﻪ ﺣﺼﺎﺭ اﺯ ﭘﺮﺩﻩ ﺩﻭﺩ ﻣﻜﻤﻞ ﻋﻘﺐ ﻧﺸﻴﻨﻲ ﻧﻴﺮﻭﻫﺎ ﺑﻮﺩﻩ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻓﻴﻠﻤﻬﺎﻱ ﻛﻪ ﺗﺮﻭﺭﻳﺴﺘﻬﺎ اﺯ ﺑﻴﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ ﻣﻨﺘﺸﺮ ﻛﺮﺩﻥ و ﻣﻦ ﺩﻳﺪﻡ ﭼﻴﺰﻱ ﮔﻴﺮﺷﻮﻥ ﻧﻴﻮﻣﺪﻩ ﻳﻜﻲ ﺩﻭ ﺗﺎ اﺳﻴﺮ و اﺣﺘﻤﺎﻻ ﺟﻨﺎﺯﻩ و ﭼﻨﺪ ﺟﻌﺒﻪ ﻣﻬﻤﺎﺕ ﻳﻌﻨﻲ ﺧﺎﻙ ﺗﻮ ﺳﺮ اﻟﻨﺼﺮﻩ و ﺟﻴﺶ اﻟﻔﺘﺢ اﻳﻨﺎ ﺩﻳﮕﻪ ﻛﻴﻦ ﺗﺎﺯﻩ ﺑﺎ اﻓﺘﺨﺎﺭ اﺯ ﺗﺼﺮﻑ ﺑﻴﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ ﺣﺮﻑ ﻣﻴﺰﻧﻨﺪ ﻳﻪ ﺑﻴﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ ﺧﺎﻟﻲ ﺭﻭ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﭼﻘﺪﺭ اﻧﺘﺤﺎﺭﻱ ﺯﺩﻥ ﭼﻘﺪﺭ ﺳﮕﺎﺷﻮﻥ ﺩﺭ ﻧﺒﺮﺩﻫﺎﻱ ﺑﻴﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ ﻫﻼﻙ ﺷﺪﻥ

ﻭاﻗﻌﺎ ﻣﺸﻜﻞ ﺳﻮﺭﻳﻬﺎ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻫﻴﻪ و ﺩﻳﮕﺮ ﻫﻴﭻ
  • Upvote 14
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ﺗﻮﻧﻠﻲ ﺑﻪ ﻃﻮﻝ ﺷﺼﺖ ﻣﺘﺮ ﺯﻳﺮ ﺑﻴﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ ﻛﻨﺪﻩ ﺑﻮﺩﻥ

60 متر ؟ مطمئنی ؟ واقعا 60 متر ؟ فقط 60 متر ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.