death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

اول به نوشته خودت نگاه کن.

من در مقابل ادعای اشتباه ( صرف نظر از جهت گیری شخصی در قبال مسائل ) مثال نقض زدم.

اشاره داشتم به خشونت بی حد و حصر تروریستها ( یا با مایی یا سر به داری) و به  فرهنگ مردم عرب ( بی تفاوتی نسبت به اینکه چه کسی حاکم است و گذران زندگی زیر هر پرچمی)

اونوقت شما نظر غلطت رو واقعگرایانه پنداشتی و ادله من رو تعصب خشک و خالی.

شما که دائیه منطق و احترام متقابل داری اول یک سوزن به خودت بزن و یک جوالدوز به دیگران

برادر وجداناً شما اول نوشته خودت رو مقابل قادر نگاه کن که تحلیل و منطق رو نوشتت نیست و تعصب مشخص هست!

کجا نظر غلط رو واقعگرایانه پنداشتم، بنده تحلیلم رو نوشتم ولی شما استارت کل کل رو داشتی میزدی وقتی میگی رسانه های ترک با کنایه!!!! بنده خیرم سرم اومدم که شما رو به تحلیل دعوت کنم ندونستم که کلمه تعصب خشک باعث ناراحتی میشه. از این بابت عذر خواهی که بی منظور هم بود.

این کلمه اکثراً هم مشخص هست تعصب شما به حکومت اسد که البته شخصی و به شما ربط داره. اکثر آوارگان از مناطق شورش کرده بودن. بمب های بشکه ای و.... که یادآور هست. کلاً کاری ندارم ولی تعصب منطق رو کور خواهد کرد و نخواهد گذاشت تحلیل کنیم.

"اکثر قریب به اتفاق همین آوارگان از ترس تروریستها آواره شدند."

این جمله یکی از جزئیات هست که میخواید منطق کلی ترس آوارگان از مخالفین رو ازش در بیاری. اگر اشتباه میگم بگو اشتباه میگی و تحلیل خودت رو ارائه بده.

مونه اش حمص که خاطرتون هست انشالله؟"

در پایان بنده گفتم بیایم تحلیل منطقی کنیم همین. حالا کلاً سفاهت کجا و تعصب کجا! خودت قضاوت کن. با احترام.

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خبرای خوبی نمیرسه گویا داعش به چند کیلومتری بزرگراه m5 راه ارتباطی بین حمص و دمشق رسیده و امروز عصر درگیری های شدیدی برای تصرفش جریان داشته
اگه این بزرگراه تصرف بشه راه ارتباطی دمشق به حمص حلب و لاذقیه فکر کنم قطع میشه
جیش الفتح هم اگه سر خرو کج کنه سمت لاذقیه از گارد زرهی ریاست جمهوری که تو پایتخته بخواد به لاذقیه بره اول باید داعش رو پس بزنه بعد تازه با جیش الفتح درگیر بشه
فرمانده تیپ 52 که امروز عصر سقوط کرد شهید شده تسلیحات غنیمتی هم پنج یا شش تا نفر بر بود. ارتباطات ارتش کامل رصد میشد
تو درگیری های استان ادلب هم حین عقب نشینی از محمبل تسلیحات زیادی جا گزاشت دو تانک و چهار تا نفر بر و یکی دو ماشین موشک کاتیوشا
حین سقوط تیپ 52 مسلحین تعداد زیادی کاتیوشا سمت پادگان شلیک کردند
وزیر سوریه حقوق سربازانی که درگیر در خط مقدم بودن رو افزایش داده
یه ویدیو دیدم حالم گرفته شد مردم بین مسلحینی که تیپ 52 رو گرفتن نقل و نبات پخش میکردن
هفته قبل یه خلبان ارتش به نام محمد محمود که هواپیماش حین بمباران داعش اطراف حسکه سقوط میکنه وقتی میبینه بین دواعش داره فرود میاد از ترس سرنوشت خلبان اردنی به خودش شلیک میکنه و کشته میشه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اکثر آوارگان از مناطق شورش کرده بودن. بمب های بشکه ای و.... که یادآور هست.

جمله اول درسته اما جمله دوم ؟؟

الباب : این شهر تقریبآ بدون درگیری بین دولت و شورشی ها اشغال شد. ارتش بدون درگیری از شهر خارج شد و همراه ارتش بخشی از مردم که از آیندشون میترسیدند هم خارج شدند. خیلی از جنگ سالاران ارتش آزاد اهل الباب بودند. جنگ سالاران که دیدند یکه تاز شهر اند شروع به دست درازی به اموال و ناموس مردم کردند. بخش دیگه ای از مردم شهر رو ترک کردند. شهر تبدیل شد به مرگز دپوی تروریست به حلب. در زمان عملیات حلب توسط سهیل حسن ارتش شهر رو بمباران کرد. بخشی از مردم شهر رو ترک کردند. مدتی بعد داعش به شهر حجوم برد و همین جنگسالاران ارتش آزاد به زحمت خانوادهاشون رو از شهر خارج کردند و بخش دیگه ای از مردم  هم شهر رو ترک کردند.

در طول 4 سال چندین بار این شهر دچار تصفیه قومی قبیله ای شد و فقط یک بارش ارتش دلیل ترک مردم بود. اون هم نه تصرف و تصفیه ، بلکه بمباران محدود به مراکز تجمع تروریستها.

یا شهر های قلمون مثل یبرود و النبک : حدود 15 هزار تروریست وارد منطقه شدند و شهر ها رو اشغال کردند. داستان کم و بیش شبیه مورد بالاست با این تفاوت که الان ارتش مسلطه و مردم به خونه هاشون برگشتند.

و ده ها مثال دیگه که میشه گفت.

منتها مسئله شما این نیست که واقعیت چیه. از 4 سال پیش مسئله شماها یه چیز دیگه بود. حالا وقایعی اتفاق افتاده و به مرحمت دول ترکی و عربی و انگلیسی زبان ارتش سوریه شکستهایی خورده تا شما با تمسک به وقایع ، میدان رو برای ابراز عقیده غلط خودت آزاد ببینی.

این که شما میایی میگی مردم از اسد روی برگرداندند به خاطر قضایای 2-3 ماه اخیر نیست. 4 سال پیش هم همینو میگفتی و ما جواب میدادیم. حقیقتا برای شما نه وقت و نه حوصله تکرار مکررات ندارم. کاش از اون تاپیک قبلی شماره صفحات رو یادداشت میکردم و این جور مواقع ارجاع میدادم اونجا.

بماند که روش بحث شما تغییری نکرده و مثل قبل اول توهین میکنی و بعد که جواب گرفتی مظلوم نمایی میکنی.

• Upvote 8
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جمله اول درسته اما جمله دوم ؟؟

الباب : این شهر تقریبآ بدون درگیری بین دولت و شورشی ها اشغال شد. ارتش بدون درگیری از شهر خارج شد و همراه ارتش بخشی از مردم که از آیندشون میترسیدند هم خارج شدند. خیلی از جنگ سالاران ارتش آزاد اهل الباب بودند. جنگ سالاران که دیدند یکه تاز شهر اند شروع به دست درازی به اموال و ناموس مردم کردند. بخش دیگه ای از مردم شهر رو ترک کردند. شهر تبدیل شد به مرگز دپوی تروریست به حلب. در زمان عملیات حلب توسط سهیل حسن ارتش شهر رو بمباران کرد. بخشی از مردم شهر رو ترک کردند. مدتی بعد داعش به شهر حجوم برد و همین جنگسالاران ارتش آزاد به زحمت خانوادهاشون رو از شهر خارج کردند و بخش دیگه ای از مردم  هم شهر رو ترک کردند.

در طول 4 سال چندین بار این شهر دچار تصفیه قومی قبیله ای شد و فقط یک بارش ارتش دلیل ترک مردم بود. اون هم نه تصرف و تصفیه ، بلکه بمباران محدود به مراکز تجمع تروریستها.

یا شهر های قلمون مثل یبرود و النبک : حدود 15 هزار تروریست وارد منطقه شدند و شهر ها رو اشغال کردند. داستان کم و بیش شبیه مورد بالاست با این تفاوت که الان ارتش مسلطه و مردم به خونه هاشون برگشتند.

و ده ها مثال دیگه که میشه گفت.

منتها مسئله شما این نیست که واقعیت چیه. از 4 سال پیش مسئله شماها یه چیز دیگه بود. حالا وقایعی اتفاق افتاده و به مرحمت دول ترکی و عربی و انگلیسی زبان ارتش سوریه شکستهایی خورده تا شما با تمسک به وقایع ، میدان رو برای ابراز عقیده غلط خودت آزاد ببینی.

این که شما میایی میگی مردم از اسد روی برگرداندند به خاطر قضایای 2-3 ماه اخیر نیست. 4 سال پیش هم همینو میگفتی و ما جواب میدادیم. حقیقتا برای شما نه وقت و نه حوصله تکرار مکررات ندارم. کاش از اون تاپیک قبلی شماره صفحات رو یادداشت میکردم و این جور مواقع ارجاع میدادم اونجا.

بماند که روش بحث شما تغییری نکرده و مثل قبل اول توهین میکنی و بعد که جواب گرفتی مظلوم نمایی میکنی.

همون جمله اول که شما هم تایید کردی نشون دهنده اینه که میلیونها آواره از چه کسانی هستن!

در باب جمله دوم خود شما دلایل رو ذکر کردی و فقط قسمت قرمز رنگ شده دلایل شما.

پس بخشی از مردم از آیندشون ترسیدن:

بخشی در دوره ارتش آزاد و خونوادهای اونها از شهر رفتن.

بخشی به دلیل بمباران.

بخشی هم هجوم داعش.

و حالا این جمله شماست:

"اکثر قریب به اتفاق همین آوارگان از ترس تروریستها آواره شدند."

وقتی از شورشیان هستن و شما تایید میکنی چرا باید از ترس شورشیان فرار کنن.

جنگجویان و تروریستها در سوریه چند بخش هستن:

1-شورشیها و به عبارتی همون تروریستها.(اکثراً سوری هستن)

2-داعش(اکثراً خارجی و عراقی های شمال)

3-النصره(نصفش بیشتر سوری هستن)

4-ارتش آزاد(ارتش عربی)

واقعیت چیه؟ شما به بنده بگو. مسئله 4 سال پیش ما چی بود؟ بنده همون رو گفتم که بعدهای حاج محسن رضایی و جناب لاریجانی اومدن و گفتن که وقتی باتوم دست اسد دادیم که دیگه دیر شده بود. یعنی چی این جملات؟!

اصلاً به بنده چه ربطی داره که ارتش سوریه چیکار کرده و چیکار میکنه، تقصیر منه شکست میخورن؟ کشور ما براشون کم گذاشت؟ بنده اومدم و گفتم که در طی دو سال باید کار اینا رو یکسره میکردن و فرصت دست ارتش بود در حالیکه جناب اسد نمیفهمید که آمریکا داره مخالفین را شارژ میکنه؟! اصلاً این آقا اختیار و قدرت تصمیمی در خودش داره برای عمل کردن؟ این تقصیر مشاوران ایشون و بعضاً نقص در فرماندهی هست که فکر این روزها رو نکرده بودن و به قول جناب زیورانی تو صدا و سیما میگفت:آقای اسد به جناب لاروف گفته تا پایان امسال(2014) کار مخالفین تمام شدست! این پیش بینی کی بود؟

بنده گفتم مردم روی گردانن؟ برادر حرف تو دهن بنده نذار. موضع بنده همون موقع هم تحلیل بر پایه بود نه تعصب روی اسد و از اخبار پیروزیش بزرگنمایی کنم. تحلیل اصل هست نه تعصب! اینکه امروز از ارتش جدا شدن و چسبیدن به مخالفین چه معنی میده؟ این اگر جای تحلیل وقایع نیست پس چی هست؟

برادر کجا توهین کردم انصافاً! گفتم تحلیل کنیم و تعصب خشک رو کنار بزاریم، توهین هست؟ اگر هم بود بنده عذر خواهی کردم و شما کلمه سفاهت رو به کار بردی یعنی نادان و احمق!. اینکه احترام نگه میدارم مظلوم نمایی هست؟ میخوای تا بهت فحش و توهین و عین خودت با تعصب حرف بزنم خیالت راحت میشه! عجبا!

ادامه ندید که تایپک منحرف میشه.

ویرایش شده در توسط nepton
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همون جمله اول که شما هم تایید کردی نشون دهنده اینه که میلیونها آواره از چه کسانی هستن!

در باب جمله دوم خود شما دلایل رو ذکر کردی و فقط قسمت قرمز رنگ شده دلایل شما.

پس بخشی از مردم از آیندشون ترسیدن:

بخشی در دوره ارتش آزاد و خونوادهای اونها از شهر رفتن.

بخشی به دلیل بمباران.

بخشی هم هجوم داعش.

و حالا این جمله شماست:

"اکثر قریب به اتفاق همین آوارگان از ترس تروریستها آواره شدند."

وقتی از شورشیان هستن و شما تایید میکنی چرا باید از ترس شورشیان فرار کنن.

جنگجویان و تروریستها در سوریه چند بخش هستن:

1-شورشیها و به عبارتی همون تروریستها.(اکثراً سوری هستن)

2-داعش(اکثراً خارجی و عراقی های شمال)

3-النصره(نصفش بیشتر سوری هستن)

4-ارتش آزاد(ارتش عربی)

شما باز هم داری طفره میری. النصره ارتش آزاد ها رو میکشه. داعش کلآ همه رو میکشه. خیلی از گروه های دیگه هم به خون همدیگه تشنه اند. هرکس مدتی این تاپیک رو دنبال کرده باشه میدونه تو سوریه هر کی ساز خودش رو میزنه .  در همون مثال الباب شهر قبل از آغاز درگیری های سوریه 500 هزار نفر جمعیت داشت. الان شاید به زحمت 200 هزار نفر سکنه داشته باشه.  مجموع بشکه هایی که ارتش در زمان عملیات حلب در مدت زمان کوتاه 2 هفته ریخت 100 تا هم نمیشد . این شهر در طول 4 سال چندین بار دست به دست شده توسط تروریستها و هر گروهی که اومد طرفداران گروه قبلی رو درو کرد. الان شما نتیجه گیری میکنی ارتش عامل کوچ مردم این شهر بودند؟ ارتشی که یک سربازش تا امروز پاش رو نزاشته الباب !

واقعیت چیه؟ شما به بنده بگو. مسئله 4 سال پیش ما چی بود؟ بنده همون رو گفتم که بعدهای حاج محسن رضایی و جناب لاریجانی اومدن و گفتن که وقتی باتوم دست اسد دادیم که دیگه دیر شده بود. یعنی چی این جملات؟!

خیلی قبل تر هاشمی رفسنجانی گفته بود ...

اصلاً به بنده چه ربطی داره که ارتش سوریه چیکار کرده و چیکار میکنه، تقصیر منه شکست میخورن؟ کشور ما براشون کم گذاشت؟ بنده اومدم و گفتم که در طی دو سال باید کار اینا رو یکسره میکردن و فرصت دست ارتش بود در حالیکه جناب اسد نمیفهمید که آمریکا داره مخالفین را شارژ میکنه؟! اصلاً این آقا اختیار و قدرت تصمیمی در خودش داره برای عمل کردن؟ این تقصیر مشاوران ایشون و بعضاً نقص در فرماندهی هست که فکر این روزها رو نکرده بودن و به قول جناب زیورانی تو صدا و سیما میگفت:آقای اسد به جناب لاروف گفته تا پایان امسال(2014) کار مخالفین تمام شدست! این پیش بینی کی بود؟

بنده گفتم مردم روی گردانن؟ برادر حرف تو دهن بنده نذار. موضع بنده همون موقع هم تحلیل بر پایه بود نه تعصب روی اسد و از اخبار پیروزیش بزرگنمایی کنم. تحلیل اصل هست نه تعصب! اینکه امروز از ارتش جدا شدن و چسبیدن به مخالفین چه معنی میده؟ این اگر جای تحلیل وقایع نیست پس چی هست؟

ارتش هر وقت خواست کار تروریستها رو تموم کنه تروریستها خود زنی کردند و آمریکا و ناتو با همین بهانه تهدید به حمله کردند و ارتش به لاک دفاعی رفت. اون قضایای بمباران شیمیایی غوطه و بحث های پیرامونیش که خاطرتون هست؟ همون موقع هایی که ما میگفتیم زمانی که ارتش دست برتر رو داره و نفس تروریستها به شماره افتاده هیچ دلیل منطقی وجود نداره بیاد آتو بده دست آمریکا و شماها منکرش میشدید.

برادر کجا توهین کردم انصافاً! گفتم تحلیل کنیم و تعصب خشک رو کنار بزاریم، توهین هست؟ اگر هم بود بنده عذر خواهی کردم و شما کلمه سفاهت رو به کار بردی یعنی نادان و احمق!. اینکه احترام نگه میدارم مظلوم نمایی هست؟ میخوای تا بهت فحش و توهین و عین خودت با تعصب حرف بزنم خیالت راحت میشه! عجبا!

پست اولت رو بخون. اگه قدرت تشخیص توهین رو نداری یه مشکلی داره که باید یکی دیگه واست حل کنه.

ادامه ندید که تایپک منحرف میشه.

اگه قصد شما جلوگیری از انحراف تاپیک بود بیانیه نمیدادی. شما و دوستانتون چند صفحه ست مطلب مینویسین که مردم از دولت سوریه روی گردوندند و من که دلیل رفتار مردم رو با ذکر مثال عینی مینویسم میشم منحرف تاپیک؟ عجبا

ویرایش شده در توسط Royal_falcon
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فرمانده جیش المهاجرین و انصار عوض شدند
http://m.imgur.com/a/yGVku

تسلیحات غنیمتی از تیپ 52
https://mobile.twitter.com/BosnjoBoy/status/608346325894197249/photo/1

داعش در ادامه پیشروی در حمص میدان نفتی جزیل رو هم تصرف کرد
حزب الله یکی از مهمترین فرماندهان داعش در قلمون رو به درک واصل کرد
لبنان: مراسل الميادين: مقتل وليد عبد المحسن العمري "أبي الوليد السعودي" أحد أبرز قادة داعش في القلمون بنيران المقاومة شرق جرود عرسال
علت تلفات نسبتا زیاد حزب الله در قلمون حدود 31 شهید در مقابل 200 کشته داعش و النصره ارزیابی غلط تسلیحات دواعش و النصره بوده
مشرق که رسانه ای نزدیک به جبهه مقاومت هست خبری رو هفته قبل منتشر کرده بود در باب حمله حزب الله به قلمون طبق ارزیابی
اون زمان هفت تانک برای النصره امار داشتند و چهار تانک برای داعش و گلوله های محدود تانک و تعداد کمی تاو و کورنت
که البته بیشترین تلفات رو حزب الله از تاو دریافت کرد
یه سوال دوستان
این تانکایی که همراه حزب الله در قلمون عملیات میکنن متعلق به کجان حزب الله یا دولت سوریه؟ خدمشون از خود حزب الله هستند؟ حزب الله اموزش زرهی دیدن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
31شهید متعلق به حزب الله تنها نیست.مشترکه با ارتش سوریه.فک میکنم تلفات حزب الله بیشتر از 15تا نشده باشه.در برابر 200کشته و احتمالا چند برابر این زخمی آمار نسبتا خوبیه با تووجه به جغرافیای منطقه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تیپ 52 در شرق استان درعا سقوط کرد. (خبر بعدظهر)

تنها ظرف هشت ساعت از شروع عملیات مسلحین در استان درعا، یکی از بزرگترین پایگاه های نظامی ارتش سوریه در جنوب کشور یعنی تیپ 52 به تصرف مسلحین دراومد.

دلیل عقب نشینی و فرار زود هنگام ارتش سوریه پس از حمله دشمن به درستی مشخص نیست ولی در این مورد به خصوص ارتش سوریه توانایی مقاومت داشت، با توجه به امکانات و شمار نظامیان داخل تیپ 52 علیرغم کثرت مهاجمان این قابلیت وجود داشت که حمله سد یا دستکم سقوط به تاخیر بیفته ولی نظامیان سوری کما فی السابق فرار رو بر قرار ترجیح دادند و بدون مقاومت چندانی عقب نشینی کردند.

شاید مهمترین دلیل سرعت عقب نشینی نظامیان سوری در این مورد به خصوص، بشه به تضعیف روحیه نظامیان، خیانت برخی فرماندهان و همچنین بی تفاوتی اهالی دروزی سویدا اشاره کرد.

نباید فراموش کنیم که تیپ 52 خط اول دفاع از استان سویدا و فرودگاه نظامی ثعله بود و با سقوطش شهرها و روستاهای استان سویدا میتونه به راحتی عرضه تاخت و تاز مسلحین قرار بگیره.

با تصرف تیپ 52 و روستاهای اطرافش ریف شرقی درعا به طور کامل از ارتش سوریه پاکسازی شد، باید دید مسلحین به همین قناعت خواهند کرد یا این پیروزی مقدمه ای برای پیشروی های بیشتر در استان سویدا خواهد بود.

نقشه با کیفیت بالاتر (1 مگ) : http://s2.img7.ir/6FiON.jpg

DarA_suweyda__Orginal_1km_lowwww.jpg

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

31 شهید اگه فقط برای حزب الله بوده باشه امار منطقی هست ولی اگه منظور مجموع شهدای حزب الله و ارتش باشه منطقی نیست . ویکی پدیا امار شهدای ارتش و حزب الله رو زده 53 نفر .

31شهید متعلق به حزب الله تنها نیست.مشترکه با ارتش سوریه.فک میکنم تلفات حزب الله بیشتر از 15تا نشده باشه.در برابر 200کشته و احتمالا چند برابر این زخمی آمار نسبتا خوبیه با تووجه به جغرافیای منطقه

دوست عزیر سید حسن چند هفته پیش اعلام کرد که 13 تا شهید دادن . از اونموقع تا الان چندین شهید تقدیم کرده حزب الله و احتمالا دو برابر شده این تعداد که میشه 25 -26 نفر . احتمالا همین تعداد هم از نیروهای سوری شهید شده باشن که در این صورت امار 53 نفر ویکی پدیا منطقی هست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینها مثل مجاهدا و دارو دستهٔ رجوی حمله می‌کنند و قاتلش هم هوانیروزه

یک هوانیروز درست حسابی‌ دویست تا کبرا می‌خواد که تمام این سنگرهای تو را درو کنه

ستون کشی رو جاده برای ستون کشیها

بزنی‌ دهان این تویوتا هارا سرویس کنی‌

درست مثل مرصاد 

همهٔ راه ها را هم با هلیبرن ببندی 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

:laughing: یه ینج شش ماهی تو فروم حوادث سوریه نیومده بودم! یادمه قبلنا صحبت این بود که این تپه رو بگیریم یا اون روستا رو حفظ کنیم یا فلان جاده رو ببندیم یا چی و چی بود تا مثلا توجنگ پیروز بشیم.... الان شهر شهر داره از دست میره همش صحبت اینه که کجا رو نگه داریم کجا رو ول کنیم ... چقدر آدم باید ساده لوح و دارای دید سطحی از مسایل منطقه باشه که فکر کنه تو این جنگ ارتش سوریه و متحدینش پیروز خواهند شد!!! البته مخالفین هم به طور کامل پیروز نمیشن یعنی در واقع نمی گذارند که پیروز بشن!! همون حرفهایی که قبلنا گفته بودم این جنگ اونقدر ادامه پیدا میکنه تا اون چیزی که ازش میخوان بیرون بیاد... تا حالاشم کلی برد کردند....

• Upvote 9
  • Downvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

:laughing: یه ینج شش ماهی تو فروم حوادث سوریه نیومده بودم! یادمه قبلنا صحبت این بود که این تپه رو بگیریم یا اون روستا رو حفظ کنیم یا فلان جاده رو ببندیم یا چی و چی بود تا مثلا توجنگ پیروز بشیم.... الان شهر شهر داره از دست میره همش صحبت اینه که کجا رو نگه داریم کجا رو ول کنیم ... چقدر آدم باید ساده لوح و دارای دید سطحی از مسایل منطقه باشه که فکر کنه تو این جنگ ارتش سوریه و متحدینش پیروز خواهند شد!!! البته مخالفین هم به طور کامل پیروز نمیشن یعنی در واقع نمی گذارند که پیروز بشن!! همون حرفهایی که قبلنا گفته بودم این جنگ اونقدر ادامه پیدا میکنه تا اون چیزی که ازش میخوان بیرون بیاد... تا حالاشم کلی برد کردند....

بی تربیت...

ویرایش شده در توسط i-ronin
  • Upvote 1
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خدا

...................................................................................................

سلام...

من هیچ وقت، بشار رو به عنوان یک متحد ندیدم و دیگر هم نمیبینم... بلکه به عنوان یک ابزار بهش نگاه کرده ام و هنوز هم همین ذهنیت رو نسبت بهش دارم!

چند باری هم که اَدای طرفدار بودنش رو در آوردم، به این دلیل بود که متاسفانه از فضا و جوّ به وجود آمده، ضد اسد، در سوریه، (و اشاعه دادن این جوّ ضد اسد در جامعه ی سیاسی و اجتماعی جهانی توسط بردارن فخیمه هجمه رسانه ای غرب)، داشت بهره برداری میشد برای تطهیر پاره ای مسائل و اعتقادات، شائبه سازی برای بعضی اعتقادات و عملکردها، و کلاً زیر سوال بُردن اصل نظام با هیچی و از این قبیل شیطنت های موزیانه دیگر، به اسم روشنفکری و واقع گرایی و حقیقت طلبی... در صورتی که حتی روشنفکر نما هم نبودند! چه برسه به واقع گرا و حقیقت طلب... :straight:

.................

در واقع حمایت این حقیر از اسد اجباری هستش.

اسم کاربری این دختره که ساکن انگلیس بودش، چیه؟؟؟ یه جمله خیلی قشنگی در محاجه واقعاً همه فن حریفانه با نظریه سازان دیگر این سایت داشت! با این مفهوم که خطر و بَدی اسد از خطر و بَدی، داعش و امثالهم برای این کره خاکی (به طور ویژه ملت سوریه) به مراتب کمتره و عقل حکم میکنه که بَد بهتر است از بَدتر... :loser:

.................

از نظر این حقیر توی این کره ی خاکی، جمهوری اسلامی ایران فقط یه متحد داره! و اون هم حزب الله لبنان هستش... حزب الله لبنان عجین شده در مفاهیم پایه ای جمهوری اسلامی ایران هستش و یا به عبارتی میشه گفت تمام عناصر انسانی اش بزرگ شده در فضا، احوالات و اعتقادات انقلاب اسلامی ایران هستند... حزب الله لبنان جریان و تیمی هستش که واقعاً ارزش پسرخواندگی جمهوری اسلامی ایران رو داره! اونوقت چرا؟ شک نکنید عزیزان، و باز هم میگم شک نکنید عزیزان، که، اگر لازم باشد حزب الله لبنان برای بقای نظام جمهوری اسلامی ایران، بقای خودش رو فدا کنه، بدون تاخیر، بقای خودش رو فدا میکنه!!!

جریان های موجود دیگری مثل، انصار الله یمن و حزب الله عراق هنوز خیلی راه پیش رو دارند که ارزش و اهمیت واقعی  و جایگاه نظام اسلامی ایران رو در سرنوشت اسلام درک کنند و بی چون و چرا مطیع باشند. متاسفانه... :cry:

...................................................................................................

حمایت مردمی از اسد...

من کاری به بودن و نبودن! قوی و ضعیف بودن! سست و پایدار بودن! این حمایت ندارم...فقط میخوام یه مورد کلیدی رو بیان کنم برای اون عده ای که تصور میکنند نبود اسد به نفع ملت سوریه و دیگر ملل مسلمان منطقه است!!!

عزیزان وقتی حرف از عدم وجود حمایت مردمی میزنید، یعنی اینکه، ملت سوریه سه تا گزینه بیشتر پیش روش ندارند...1-اشغال شدن توسط کشورهای فرامنطقه ای و یا منطقه ای. 2-تجزیه شدن کشور سوریه و تشکیل دو یا چند حکومت در آن منطقه.  3-رضایت به تشکیل دولت داعش و رفتن زیر قیومیت دولت جمهوری اسلامی داعش! (در صورت تجزیه شدن سوریه، این مورد ارجحیت داره و احتمالش بیشتره)

و اما، مسئله فروپاشی ارتش سوریه (و به طبعش کل نظام وابسته به اسد و اسدیسم در سوریه!)

اول بگم که مسئله شکست و مغلوب شدن با مفهوم فروپاشی ای که در اینجا منظور است بسیار متفاوته...

دوم اینکه، فروپاشی که تا الان اتفاق افتاده و در ادامه هم اتفاق خواهد افتاد، از حیث کیفی و کمی به اون هیبتی که عزیزان تصور می کنند، نیست..

و اصل قضیه، این مسئله کلاً قبل از شدت یافتن جریانات سوریه، هم از سوی ما، هم از سوی سرویس های اطلاعاتی کشورهای منطقه، موساد (رژیم جعلی رو کشور حساب نمیکنیم)، هم سرویس های اطلاعاتی کشورهای بزرگ خارج از منطقه (غرب و شرق)، با کیفیت قابل توجهی پیش بینی شده بود!

(تو پرانتز خدمتتون بگم که... اتفاقاً خیلی هم خوش به حال داعش و امثال داعش شد که داشته های اطلاعاتی حامی هاش بزرگ تر از اطلاعات خودشون بود! و از اون طرف خیلی هم خوش به حال، باشگاه ایالات متحده و رفقا، شد، چونکه با ارائه مشاوره و کمک اطلاعاتی-و دیگر اقدامات سخت و نرم-به این حضرات زامبی، توانست به نوعی افسار این موج رو به دست بگیره و جهاتی که مورد نیاز منافع دولت آمریکا بود، بکوبونه! و شاید بشه گفت، یه گوشه ای از دِل و محبت این زامبی ها رو به نام خودش و باشگاهش بزنه!!!)

متاسفانه ما به شدت از ضعف های تکنیکی و تجهیزاتی ارتش سوریه (برای مقابله با همچین جریان هایی) غافل بودیم و دیر متوجه شدیم که چه کلاه گشادی سرمون رفته... rolling_eyes

.................

ارتش سوریه (بلاخص افسران رده بالا) را میشه در چهار گروه اعتقادی-عملکردی تقسیم نمود:

1-افرادی که پتانسیل و شرایط اعتقادی تمایل پیدا کردن به گروه های تکفیری را دارند و احتمال هر نوع خیانتی از سمتشون وجود داره.

2-افرادی که فقط میخوان خودشون رو از مهلکه نجات بدن و در صورت بروز موقعیت (به عنوان مثال معامله با داعش)، اقدام می کنند، تا اصطلاحاً بارشون رو ببندند.

3-افرادی که تعلق آنچنانی به حکومت اسد ندارند، ولی به خاطر درک صحیح از خطر بزرگ گروه های تکفیری، مبارزه می کنند. به عنوان مثال، اینا حاضرند زیر یوق اشغال شدن کشورشون توسط آمریکا برن، ولی پیروز شدن داعش و امثالهم؟ خیر.

4-افرادی که عاشق اسد هستند! و یا افرادی که اعمال و جهتگیری و اعتقادات ناسونالیسی بسیار شدیدی دارند و به خاطر سوریه متحد تا پای جان هم وا میستن.

احتمال ریزش افراد در دسته اول به صورت تخمینی، 75% می باشد و در دسته دوم، 60%، و در دسته سوم 35%، و در دسته چهارم 25%.

میشه گفت که ترتیب رقمی افراد در ارتش سوریه به این قِسم می باشد؛ دسته اول، 20% (دست بالا گرفتم) - دسته دوم، 35% - دسته سوم، 25% - دسته چهارم، 20%.

نپرسید که این آمار و ارقام بر چه مبنایی به دست آمده...جواب نمیدم.

این حقیر رو در مناجات و راز و نیازهاتون با خدا، فراموش نکنید...سر زِنده باشید... :11:

ویرایش شده در توسط Marine101
  • Upvote 6
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وزیر تسلیحات آلمان نازی آلبرت اشپیر میگه:زمانی که یک طرف جنگ قدرت تهاجی و حمله کردن رو از دست بده جنگ براش تموم شده(فکر کنم مال همین بابا باشه)

الان وضعیت سوریه همینه همش داره دفاع می کنه که صدالبته در دفاع هم موفق نیست تهاجم که هیچی.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دشمنان به‌دنبال فرسایش قدرت ایران 

یک استاد دانشگاه با بیان این که ائتلاف عربستان و اسراییل در حال حاضر یک
ائتلاف تاكتیکی است و هدف آن مقابله با ایران است گفت: آن‌ها می‌خواهند ایران را در وضعیت درگیری گسترده در منطقه قرار دهند به نحوی که قدرت ایران فرسایش پیدا کند. 

با سلام

ظاهراً و  بتدریج ، این کد واژه  جنگ فرسایشی دارد جا می افتد . کد واژه ائتلاف تاکتیکی اشتباه هست . این ائتلاف کاملاً در سطح راهبردی تحلیل می شود .  هدف آن هم نه فقط ج.ا.ایران ، بلکه کلیه مزاحمین بلند مدت حضرات ،  در منطقه  است . نکته آخر هم ، با توجه به دو عامل فوق ، طبیعی هست که استراتژی سه مسیری که قبلاً خدمت دوستان عرض کردم ، در منتهای قدرت خودش دارد اجرا می شود .

"

آمریکایی ها در حال حاضر استراتژی  سه مسیری خودشون را دارند موبه مو پیاده می کنند . از یکطرف ، بحث تحریم ها ، توان اقتصادی را تحلیل می برند ( سناریوهای متنوع  محدود سازی و به صفر رساندن فروش نفت ایران )  ، از مسیر دوم با نشان دادن چراغ سبز به برخی گروه های داخلی ، انشقاق و دو و چند دستگی را در بافت سیاسی جامعه ایجاد می کنند ( که در کمال تاسف با رصد شرایط داخلی ، به نظر می رسد کمی تا قسمتی موفق هم شده اند )  و از مسیر سوم ، با اجرای ماهرانه استراتژی فریب ، توان روانی ، سیاسی و نظامی ما را در دو عرصه مذاکرات و سناریوسازی های منطقه ای ( همان استراتژی جنگ محدود که بنده آن را جنگ فرسایشی می نامم)  ( عراق ، سوریه ، یمن ، لبنان ، افغانستان ، کشورهای حاشیه جنوبی خلیج پارس ) تقسیم کردند "

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.