death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

در صورت خطا رفتن موشک های بالستیک روسی یک سامانه نظارت درون موشک باعث عمل کردن سر جنگی شده و موشک را در ارتفاع بالا منفجر می کند خیلی قبل از اینکه روی زمین تخریبی شدید ایجاد بکند.فکر کنم در موشک اسکاد بی این سامانه اینطور عمل می کرد که اگر بیش از 10 درجه از زاویه هدف منحرف شد، منفجر بشود ولی حافظه من دقیق نیست. 

بسیار بعید است که شهاب 3 پیر هم فاقد چنین سامانه موازی باشد.

به ویژه که این تیر غیب از نوع کروز هم باشد رویش آرم و علائمی هم نباشد. رادارهای باند ایکس آذربایجان اشغالی هم فقط درون ایران را مراقبت می کنند تیر غیب می تواند از وسط دریای مدیترانه از مخزن یک کشتی باری دارای سیلو پرتاب بشود.

بله شما کاملا درست میفرمایید و بنده هم که عرض کردم باید دعا کرد تا موشک کاملا دچار فروپاشی بشه و به تکه های کوچکتری تجزیه بشه و درون اتمسفر بسوزه ، اتفاقات بعد از مرحله عمل کردن سلف دیستراکشن رو توضیح دادم. 

در مورد اون مساله خود نابودگری به دلیل انحراف 10 درجه ای از مسیر هم تا به حال چیزی نشنیده بودم ولی حتما تحقیق میکنم. در ضمن موشک هایی مثل مینتمن و ترایدنت ، سامانه مدیریت و کنترل وضعیت بسیار هوشمندی دارند که از لحظه صفر پرتاب تا برخورد سرجنگی به هدف ، در هر لحظه سلامت تمامی سیستم ها و زیر سیستم ها رو بررسی و ارزیابی میکنه و در صورت کشف و اثبات هر نوع آنومالی اعم از انحراف مسیر یا نیروی پیشران و ...... ، فرمان خود نابودگری رو صادر میکنه.

در مورد قسمت دوم فرمایش شما که نقل قول کردم ، باید عرض کنم که اگر منظور شما از " آذربایجان اشغالی "  کشور جمهوری آذربایجان هست ، که هیچ رادار باند ایکسی که وظیفه مراقبت از منطقه هوا-فضای ایران رو بر عهده داشته باشه ، در اونجا وجود نداره .

کشور آذربایجان در سال 2011 از اسرائیل یک عدد ( به گفته بعضی منابع 2 عدد )  رادار EL/2080 GREEN PINE خریده و الان عملیاتیه که این رادار هم در باند UHF و L کار میکنه و اصلا باند ایکس نیست.

http://defense-update.com/20120227_israel-azerbaijan-sign-1-6-billion-arms.html#.VXtHf_mqqko

http://en.apa.az/print/186770

http://www.azerbaijans.com/content_1690_en.html

رادار باند ایکسی که به سمت ایران مستقر شده و منطقه هوا-فضای ما رو رصد میکنه ، رادار AN/TPY-2 FORWARD BASED هست که در روستای کوره چیک ترکیه قرار داره. و این نوع فوروارد بیسد با اون نوع ترمینال مود که در سیستم تاد استفاده میشه کمی تفاوت داره. 

http://www.raytheon.com/news/feature/sun_never_sets.html

http://www.state.gov/t/avc/rls/2013/207679.htm

اون تیر غیب کروز ما هم که فرمودی از وسط دریای مدیترانه شلیک بشه ، احتمال کشف و ردگیریش توسط رادارهای سوپر گرین پاین اسرائیلی و انواع و اقسام رادارهای زمین پایه آمریکا مستقر در خاک اسرائیل و رادارهای ناوگان دریایی آمریکا در مدیترانه ،به میزان زیادی وجود داره. و اگر 1 درصد هم احتمال بدیم که اونا بتونن پرتاب کننده این تیر غیب رو شناسایی کنند ، باید بیشتر در مورد این کار فکر کنیم و همه جوانب قضیه رو بسنجیم.

• Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینقدر ایکس و ایگرگ برای ما نکن

دیدی که اسکاد رو زد تو عربستان وسط فرق سر پاتریوت 

خدمش هم آمریکایی‌ بود 

• Upvote 3
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دانلود فیلم تبادل اجساد و اسرا

دانلود کنید

بسیار سپاسگزارم که پاسخ سوال من را با این فیلم دادید... البته دردناک بود :-(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

استفاده گروه مسلح جیش الیرموک از دوش پرتاب SA-7 در نبردهای اخیر درعا

CHWbkjgUwAAXkzX.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=6v0oZiUuGQg
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خاطراتی از "سیدعلی فاطمی" مستندساز و همسفر شهید "هادی باغبانی" در رابطه با مدافعان حرم حضرت زینب(س) را می‌خوانید:

** وهابیون و سلفی‌ها معمولا عملیات‌های انتحاری خودشان را در منطقه سوریه اول صبح انجام می‌دهند و بر این باور هستند که اگر در اول صبح کشته شوند، ظهر را در بهشت با رسول‌الله اطعام می‌کنند.

** در مورد جهالت سلفی‌ها و تکفیری‌ها باید بگویم که کارت شناسایی اعضای جبهه النصره چیزی شبیه گذرنامه است و اسمش را هم گذاشته‌اند "جواز سفر الجنه" یعنی "گذرنامه بهشت". صفحه اول اسم و لقب و... آن شخص قرار دارد و سایر صفحات هم مانند شناسنامه‌های قدیمی که برای هر انتخابات مهری بر روی آن می‌خورد است که برای اینها هر عملیات یک مهر در آن صفحه شناسنامه می‌خورد، به این صورت که او هر کسی را بکشد یک مهر جدید در "جواز سفر الجنه" می‌خورد که حدود 70 مکان جای مهر دارد. آنها بر این باور هستند که هر مهری که در این گذرنامه‌ها می خورد یک طبقه در بهشت بالا می‌روند.

** آنها در تاریکی شب‌ها بلند بلند ذکر می‌گفتند و در شبی که ما قرار بود مدافعان حرم عملیاتی را انجام دهند و آنها احساس کرده بودند که احتمال دارد اتفاقی بیافتد، شروع به رجزخوانی کرده بودند. نزدیک طلوع آفتاب که شده بود من با دوربین سیمینوف به چشم خودم دیدم که روی سنگرهایشان می‌ایستادند و به سمت ما اینگونه فریاد می‌زدند که «الله اکبر ... لبیک یا رسول الله ... لبیک یا یزید ... لبیک یا معاویه».

** در یکی از سفرهایی که سوریه بودم چندتا خمپاره آمد و در حیاط صحن حرم حضرت زینب(س) اصابت کرد، خط درگیری مدافعان حرم و سلفی‌ها خیلی نزدیک بود و آنها تا 700 الی 800 متری حرم آمده بودند. موج انفجار همه شیشه‌های حرم را پایین آورده بود و همه صحن از شیشه خورده پر شده بود. یعنی پا برهنه نمی‌توانستی به زیارت بروی و باید حتما با کفش وارد حرم می‌شدی. خاک تمام صحن را گرفته بود تمام ضریح حضرت زینب از گرد و غبار پر شده بود و این که بعد از هزار و 400 سال از حادثه کربلا چنین هجمه‌ای به حرم مطهر حضرت زینب(س) صورت بگیرد، خیلی برای شیعیان سوریه دردآور بود و ما این را از نزدیک می دیدیم.

** مدافعان حرم حضرت زینب(س) واقعاً ادب می‌کنند و حتی برای آب خوردن هم از بی‌بی زینب(س) اجازه می‌گیرند، محدوده حرم را شیعیانی گرفته‌اند و دفاع می‌کنند که این‌گونه نسبت به حریم آل‌الله عشق می‌ورزند و دفاع می‌کنند.

** یک روز برای مصاحبه به خانه یکی از کسانی رفتیم که در دفاع از حرم حضرت زینب(س) و در ایامی که زمان مراسم عروسی‌اش بود مجروح شده بود و در یک عملیات ساق پایش تیر خورده بود. رفتیم خانه او و با او صحبت کردیم. از او پرسیدیم درد نداری؟ جواب جالبی داد و گفت: درد من این هست که اینجا دراز کشیده‌ام و رفقای من در خط مبارزه می‌کنند، من درد دارم ولی درد من این است که اینجا افتاده‌ام و رفیقم توی پست من دیشب به شهادت رسیده است. من ننگم می‌آید که ایجا نشسته‌ام و نمی‌توانم در خط کنار بقیه رفقایم از حرم دفاع کنم.

** ماجرای پست 405؛ این پست خطرناک ترین پست در منطقه سیده زینب(س) است چون منطقه باز و گسترده‌ای است و همه خانه‌های اطراف مثل خرابه‌هایی نا امن در منطقه درآمده است. من حدود 10 روز بعد از اینکه در خانه آن جوان با او صحبت کرده بودم و او با پای گچ گرفته و تیر خورده در خانه دراز کشیده بود، او را در پست 405 منطقه سیده زینب دیدم. در سنگر نشسته بود. نمی توانست بلند شود ولی خودش را رسانده بود به خط که نشسته دفاع کند. او آمده بود تا در ناامن ترین پست و خطرناک ترین منطقه به صورت نشسته از منطقه حرم دفاع کند. او وظیفه خودش را شناخته بود و به هر طریقی می خواست به وظیفه‌اش عمل کند.

** من فیلم گرفتم وهابی ها و سلفی ها روی دیوارهای شهر، روی دیوارها و خانه‌های شیعیان نوشته‌اند: حلال لنا نسائکم ... حلال لنا اولادکم ... حلال لنا اموالکم.

بیست و چند هزار شیعه هم‌اکنون در منطقه سیده‌زینب زندگی می‌کنند، زندگی سختی دارند، حتی سنی‌های منطقه در پناه شیعیان در حال زندگی هستند، آنهایی که می‌جنگند وهابی هستند، سلفی‌های تکفیری هستند اشتباه نکنید اینا سنی نیستند. باید تحقیق کنید ببینید که چه اتفاقاتی می‌افتد که سلفی‌های تکفیری خون شیعه را حلال اعلام می‌کنند و اموال شیعه را حلال می‌کنند.

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ساکنان این دو روستا تو این محیط باز بدون مانع طبیعی چه طوری مقاومت میکنند؟

روستای بنیش که خیلی وقته دست تکفیر ها هست

zdly_01.png

628l_02.png

ویرایش شده در توسط Hedayat291
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پس به نظر شما بشار تا به حال اونطور که لازمه از قبایل عرب نکشته و تو این وضعین سوریه مشت هانین چاره کاره

اجازه بدید من یه سوری بشم.با سابقه بشار و پدرش من این حرف ها رو قبول نمی کنم و یه جور حلیه می بینم.اصلاح هم یعنی حکومت اکثریت یعنی اهل تسنن

کشتن ، یعنی اینکه مثل داعش یک شهر رو بگیری ، بعد مثلا اسرا رو سر ببری ...

این سر بریدن خیلی برای اعراب معنی داره ....

اسد الدنگ که هی اسرا رو آزاد می کنه که با تجربه تر برگردن پیش النصره و داعش .... احمق ، این همه کشتی ، چهارتا اسیر هم روش !!!

• Upvote 4
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میشه بپرسم به نظرتون این مردم چرا نمی خوان مقاومت کنن؟

یه سوال دارم قادر جان...

از نظر شما پروژه دفاع وطنی یک پروژه شکست خورده است؟ دلیلش رو بگید اگه ممکنه

** من فیلم گرفتم وهابی ها و سلفی ها روی دیوارهای شهر، روی دیوارها و خانه‌های شیعیان نوشته‌اند: حلال لنا نسائکم ... حلال لنا اولادکم ... حلال لنا اموالکم.

قادر جان اینها اونهایی هستند که در سوریه می جنگند. خواستم با مردم سوریه اشتباه گرفته نشوند...

منتهی فرض کنیم بشار باید برود. کی باید بیاید؟ اینها؟            متاسفانه عموم مردم سوریه خفت و خواری فرار رو بر ماندن و دفاع ترجیح میدن. شما خوب نظاره کنید متوجه میشید تنها جایی که نه سقوط کرد و نه هرگز هیچ تکفیری قدرت ورود بهش رو داره فقط و فقط شهرهای شیعه نیشین سوریه هست.

این برد نبرد حق و باطل است...

شهرهای شیعه نشین نباید تخلیه شود بلکه باید به شدت تسلیح و تجهیز شود و شک نکنید هیچ تکفیری حرامزاده جرات و قدرت ورود به شهرهای شیعه نشین را ندارد. شاید بقیه مردم شوریه نیز فهمیدند که برای بقا و شرفشان بجنگند و بمانند

اسد الدنگ که هی اسرا رو آزاد می کنه که با تجربه تر برگردن پیش النصره و داعش .... احمق ، این همه کشتی ، چهارتا اسیر هم روش !!!

ترجم بر پلنگ تیزدندان ستمکاری بود بر گوسفندان...رحم در جنگ با این حیوانات وحشی جایز نیست

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه سوال دارم قادر جان...

از نظر شما پروژه دفاع وطنی یک پروژه شکست خورده است؟ دلیلش رو بگید اگه ممکنه

من نمی دونم دولت سوریه چه انتظاراتی از این پروژه داشت و تا چه حد اینا تونستن این انتظارات رو بر اورده کنن ولی با توجه به اوضاع اخیر به طور کلی این جز از کل سیستم نظامی بشار رو مثل سایر اجزاش شکست خورده می دونم.دلیلش اینه که بر خلاف اسمشون در مقابل دشمنانشون دفاع نمی کنن و به نظر می رسه باز بر خلاف اسمشون جایی رو که مستقر شدن وطن نمی دونن

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من نمی دونم دولت سوریه چه انتظاراتی از این پروژه داشت و تا چه حد اینا تونستن این انتظارات رو بر اورده کنن ولی با توجه به اوضاع اخیر به طور کلی این جز از کل سیستم نظامی بشار رو مثل سایر اجزاش شکست خورده می دونم.دلیلش اینه که بر خلاف اسمشون در مقابل دشمنانشون دفاع نمی کنن و به نظر می رسه باز بر خلاف اسمشون جایی رو که مستقر شدن وطن نمی دونن

در هیچ کشوری راه حل دفع حمله نظامی ارتش نیست. ارتش فقط وقتی میتونه دفاع کنه که مردمش پشت سرش قرار بگیرن. متاسفانه مردم سوریه اولین کاری که میکنن در این جنگها فرار هست.

روحیه دفاع از خانه و کاشانه هم ربطی به دولت و حکومت نداره. یه چیز درونیه. بر میگرده به جوهره هر ملتی...

ضمن اینکه مردم سوریه با تروریستها هم نیستند اگر بودند تا الان کار بشار تمام شده بود با این همه کمکهای ترکیه و عربستان و قطر و آمریکل و اسراییل...باید این مردم یه تغییر جهت تاریخی بدن

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این کار اشتباه محضه

فقط باعث خراب شدن چهره اسد میشه. هرچند که الان هم با اون بمب های بشکه ای وجه ای نداره

بهترین کار کشتن در خفا. یا اعدام با طناب دار است

البته موافقم با شما که آزاد کردن این جونور ها کار صد در صد اشتباهی است

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

روحیه دفاع از خانه و کاشانه هم ربطی به دولت و حکومت نداره. یه چیز درونیه. بر میگرده به جوهره هر ملتی...

حمله به جوامع بشری با دفاع همراه خواهد بود که الزماً این دفاع همراه با پیروزی نخواهد بود .

مسئله اینه که ایا شهرهای سوری مدافعانش که نیروهای بشار باشه از خودشون می دونن؟مهماجمینش که مخالفین باشه دشمن می دونن ؟

سقوط انی شهر ها و مناطقی مثل غوطه شرقی و یا حتی تکریت و باز پس گیری بسیار دشوار این مناطق ،چه جور به جوهر یک ملت ربط داده میشه؟

جوهر ملت ایران در 55 با 58 یکی هستش .ایا به ان عظمتی که بسیج هنگام حمله عراق به ایران تشکیل شد باز در 55 اگرحمله ای میشد باز بیسجی به همان عظمت تشکیل می شد و ایا بیسجی تشکیل می شد

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوشا به حال اینان که به خاطر اربابشان رفتنی شدند

خوش بحالشون چون اون دنیا خود خانم زهرا س  به دیدنشون خواهد امد

شادی همه این غیور مردان صلوات

:rose:  :rose: :rose:  :rose:  

modafe-haram-hadi-kajbaf.jpg

• Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حمله به جوامع بشری با دفاع همراه خواهد بود که الزماً این دفاع همراه با پیروزی نخواهد بود .

مسئله اینه که ایا شهرهای سوری مدافعانش که نیروهای بشار باشه از خودشون می دونن؟مهماجمینش که مخالفین باشه دشمن می دونن ؟

سقوط انی شهر ها و مناطقی مثل غوطه شرقی و یا حتی تکریت و باز پس گیری بسیار دشوار این مناطق ،چه جور به جوهر یک ملت ربط داده میشه؟

جوهر ملت ایران در 55 با 58 یکی هستش .ایا به ان عظمتی که بسیج هنگام حمله عراق به ایران تشکیل شد باز در 55 اگرحمله ای میشد باز بیسجی به همان عظمت تشکیل می شد و ایا بیسجی تشکیل می شد

اگر ملتی به خوشی و دنیا عادت کنه شکست سونوشت قطعیه اونه. در جنگ مادی محاسبات مادی همه چیز رو رقم میزنه. و اگر ملتی به خاطر شرافت و عزتش بخواد مبارزه کنه در هر برهه ای و زمانی هیچ کس نمیتونه شکست رو بهش تحمیل کنه...

نمونه عجیبش هم در تاریخ هست: عاشورا

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سئوال اینجاست که روز مبادا کی است ؟ آیا شهاب 3 و سجیل فقط برای هدف قراردادن اسرائیل است آنهم در جنگ آرماگدون ( که دنیا بر سر ایران ریخته و حکومت در حال سقوط است و اسرائیلی ها در پناه گاه هستند و ما نیز نا امیدانه در حال کوبیدن شهرهای اسرائیل هستیم ) ؟  یا اینکه میتوان شرایط وحشتناک شیعیان نبل و الزهرا و فوعه و کفریا را هم به نوعی روز مبادا دانست و در این اوضاع بلبشوی سوریه که هر ننه قمری به هر اسمی در آن در حال انجام عملیات نظامی است ( از اُردنش بگیر تا ترکیه و آمریکا و اسرائیل ) با انجام عملیات های محدود و با اعلام قبلی به جامعه جهانی در خصوص حق ما در دفاع از شهر های محاصره شده مذکور مواضع تکفیریها در اطراف این شهر ها را با موشک بزنیم تا بتوان به نوعی به شهرهای محاصره شده کمک کرده و فشار را کم کنیم و یا راه تخلیه این مناطق را فراهم کنیم ؟ آیا خون کردهای کوبانی که به آنها کمک شد تا شهر سقوط نکند رنگین تر از خون مردم این شهرهاست؟ آیا مصلحت آن است که ایران را به هر قیمتی در صلح و صفا نگه داریم و مردم را در شهوت مصرف گرایی و دوری از معنویات غرق شده ببینیم و یا اینکه یک تکانی به خودمان بدهیم و از خواب غفلت بیدار شویم و بفهمیم که برای اهدافی بزرگتر انقلاب کرده ایم ؟ کلاً چه خبر است و ما با خودمان چند چندیم ؟

پی نوشت :

برخی منفی ها جای افتخار دارد

پس برو با منفی ها حال کن. با خیلی از حرفهات موافق بودم با یه سری هم مخالف، ولی بی ارزش دونستن نظرات دیگران باعث شد منفی بدم تا باهاش حال کنی. وضعیت امروز سوریه دقیقا به دلیل تحمل نکردن نظر مخالف هست و به نظر من مهمتر از کمک کردن به سوریه کمک به خودمون و ساختن تفکراتی همگراتر در داخل هست که 100% اگر بتونیم این کار رو انجام  بدیم در مسایل دیگه هم خیلی موفق تر از قبل عمل می کنیم. ( به درست و غلط بودنش کاری ندارم، انسان کامل و معصومی در حال حاضر وجود نداره و این حق رو به خودمون بدیم که می تونیم اشتباه کنیم و اشتباه کردن دلیل بر شنیدن توهین نیست چون از همه ما سر میزنه )

• Upvote 9
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.