death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

خوب اینطوری باشه خوبه. فقط چرا این مطالب رو وقتی اینجا می گذاری پست های من رو نقل قول می کنی و من رو مخاطب قرار می دی؟

چرا بحث بی ربط به محتوای تاپیک می کنی؟

اینجا بحث بر سر زیادی خواهی گروه های تروریست کرد سوریه و عراق هست. نه جدایی باسک از اسپانیا یا بریتیش کلمبیا از کانادا.

پستای دیگرانم نقل قول کردم تو ندیدی تقصیر من نیست. تو مطلبمو تاآخر خوندی که میگی به محتوای تاپیک ربط نداره؟

قبلا هم گفتم که پرداختن به گروههای تروریستی کرد نباید مارو از جریانات جدایی طلب دیگه که با شیوه های مخملی عمل میکنن غافل کنه.

ضمنا ما همونطور که اگه کسی ایرلندی بازی دربیاره پوزشو به خاک میمالیم کسیم بخواد باسک بازی و بریتیش کلمبیا بازی در بیاره خشتکشو میکشیم رو سرش. شیرفهم شد؟

پینوشت: این باسکیا هم که گفتی سابقه شرارت و آدمکشی تو پروندشون کم نیستا!!!!!

ویرایش شده در توسط tirbarchi
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب مرد خردمند(وایزمن) شمام  لطفا به اون همشهریاتون که ادا بازی درمیارن بگین اون کارارو نکنن. علی الخصوص در ورزشگاه یادگار امام. توصیه میکنم در چند ماه آینده که این لیگ کوفتی دوباره شروع میشه با رفقاتون برید تو ورزشگاه هرکی ازاین ادابازیا درآورد بزنین تو دهنش. چندوقت پیش یه کلیپ دیدم که توش چند نفر پرچم ایرانو میارن رو سکوهای ورزشگاه یادگار امام بعد یه سری از این به اصطلاح هموطنان بهشون میگفتن: جمعش کن، جمعش کن!!! (فکر کنم به ترکی میشد ایشیغدیر یا یه همچین چیزی). دارم خواب میبینم؟ آذربایجان که مهد میهن پرستی در ایران بوده و زمان جنگ دسته دسته جووناش برای حفاظت از این خاک میرفتن جبهه باید به این روز بیفته؟!!!(ای خاک بر سر من) اینا ستارخان و باقرخان و حاج باباخان اردبیلی و جوادخان زیاداوغلو(حاکم گنجه که تا فشنگ آخر با روسا جنگید) و باکری ها رو تو قبر میلرزونن. من شنیدم که تعداد زیادی از این غواصان گلگون کفنی که این چندوقته خبرساز شدن زنجانی بودن.

حالا البته شعارایی که مطالبات فرهنگی داره مثل "تورک دیلینده مدرسه   اولمالیدیر هرکسه" (ترجمه: زبانه ترکی در مدرسه    شدنیه برای هرکس) اشکالی نداره ولی این که بیان پرچم اینو اونو بلند کنن و بگن آذربایجان جنوبی ایران نیست. یا شعارایی مثل "تبریز، باکی، آنکارا     بیز هارا فارسلار هارا" (ترجمه: تبریز،باکو،آنکارا    ما کجا فارسا کجا) یا مثلا "خلیج عربی" قابل تحمل نیست. یه سری شعارای دیگم میدن که نمیشه مطرح کرد. در مورد این شعار"خلیج عربی" هم باید گفت که بابک خرمدین که این دوستان بهش مینازن در برابر سلطه خلفای عرب عباسی قیام کرده بود حالا این دوستان طرفدار خلیج عربی شدن که تو هیچ یک از اسناد باستانی بهش اشاره ای نشده؟!!!! تناقضات این جماعت آدمو به خنده میندازه. حالا بگذریم از این که معتصم عباسی برای سرکوب قیام بابک از لشکریان کدوم قومیت خاص استفاده کرد!!!!

البته اینم بگم که سایر مثلا هموطنان هم در حق آذربایجانی ها واقعا ظلم میکنن که مثلا یه نمودش باز در همین ورزشگاههاست. توضیح اینکه مثلا وقتی تیمای آذربایجانی میرن تو یه شهر دیگه بازی کنن تماشاگران تیم میزبان همون جکهای قومیتی رو که هممون میدونیم چین در قالب شعارهای جدید هوار میکنن رو سر آذربایجانی ها. یا مثلا من شنیدم پارسال تماشاگرای ملوان بندر انزلی در جریان بازی با تراکتورسازی یا شهرداری تبریز به ستارخان و باقرخان توهین کردن!!!!! (ای خاک بر سر من،خاک بر سر من) یعنی ما باید بذاریم یه مشت آدم دهن دریده خیابونی افتخارات مارو اینجوری به لجن بکشن؟ به نظر من در صورت سر دادن همچین شعارایی باید بازی رو متوقف کرد همه رو فرستاد خونه از تلویزیون بازی رو ببینن. اصن من نمیدونم چه معنی میده تو این مملکت به فوتبال این همه توجه بشه؟!! یه ورزش آنگلوساکسون که هیچ فایده ای جز پر و بال دادن به هولیگانیسم(Hooliganism) (اوباشگری) نداره. این همم بودجه میریزن تو حلقش هیچ چیم ازش بیرون نمیاد. اون بازیکناشم که (معذرت میخوام) از بی فرهنگترین قشرهای جامعه هستن.نمونش اون دوتا یابو که جلوی دوربین همدیگرو انگشت نگاری کردن(اسماشونو یادم نیست) اینهمم حقوق به این لات ولوتا میدن اونوقت تحصیل کرده های ما باید اینجوری علاف و کلافه باشن و گلای سرسبدشونم میرن تو دامن یانکیای گاوچرون و اروپاییای وحشی که تا همین ششصد هفتصد سال پیش همدیگرو به عنوان شام نوش جان میکردن. و پروژه هاییم براشون انجام میدن که خیلیاشون ماهیت نظامی داره(که این بیچاره دانشجوا روحشونم از ماهیت پروژه خبر نداره) و بعدا به صورت انواع و اقسام بمب و موشک میخوره تو سر خودمون و متحدامون!!!

و اما درمورد کردهای عزیز: یه مثل بین کردها هست که میگه: کرد فقط دو تا دوست داره: تفنگ و کوه. ظاهرا یه دوست دیگم قراره اضافه بشه: دریا  چشمک !

اما به نظر من کدخداها اجازه تشکیل یه کشور کردی رو نمیدن. اینا فقط میخوان کردارو به عنوان یه شمشیر دموکلس بزارن بیخ گردن کشورای منطقه تا نتونن براشون شاخ بشن. وگرنه اگه میخواستن یه کشور کردی درست کنن همون صدسال پیش که عثمانی از هم پاشید یه کشورم میدادن به کردا. اگه یه کشور کردی تشکیل و سپس تثبیت بشه چه جوری میخوان هی هر چند وقت یه بار برای کشورای منطقه بامبول درست کنن؟ واقعا با اینکه غربیا دشمنامونن باید براشون واسه این هنر طرح ریزی استراتژیکشون کف زد. صدسال صدسال برنامه ریزی میکنن. البته اگه دوستان فکرمیکنن من درباره قصد کدخداها برای تشکیل یه کشور کردی اشتباه میکنم خوشحال میشم که نظرشونو بگن

و اما سخنی داشتم با کردهای ایرانی عزیز: براکان و خوشکهکانی خوشهویستم،هاوولاتیهکانی فره جووانم   شما اگه حالا یه سریاتون مذهبی هم نیستین و به امورات باستانی علاقه دارین  icon_cheesygrin  و خودتونو فرزندان مادها میدونین باید بگم که بابا جون اتفاقا اولین پادشاهی گسترده ایران رو که همین مادها بنانهادن .برخلاف نظر اونایی که شروع ایران رو با کورش میدونن.اصن مامان این کورش لعنتی  :-x  هم که ماد بود(ماندانا خانوم)  کردها بازماندگان مادها هم نباشن مسلما در جنگهایی که ایرانیا با رمیها و یونانیها و غیره و ذالک تو غرب انجام میدادن ستون فقرات اصلی سپاه ایران بودن چون منطقیه که تو برای جنگ تو هر منطقه ای از بومیای همون منطقه که راهِ کارهای اونجارو خوب بلدن استفاده کنی. ضمنا معنی واژه ایرانم یعنی سرزمین عزیزان جان دل آریایی  icon_cheesygrin  و این یارو هرودوت هم گفته که ملت به مادها میگفتن آریایی. اینم سندش(قسمت Etymology رو بخونین) البته اون داستانی که درمورد چگونگی تغییر نامشون گفته خنده داره. اصن همه باستانشناسام مادهارو مردمانی ایرانیک میدونن. خط اول همین لینکو بخونین

https://en.wikipedia.org/wiki/Medes#Etymology

شما فرضا یه کشورم تشکیل بدین باز بین کردهای مناطق مختلف اختلاف های فرهنگی و زبانی و غیره ذالک خیلی هست. مثلا همین سنندجیا کردی هورامی رو که چند ده کیلومتر اونورتر صحبت میشه نمیفهمن. یا مثلا کرمانجها سورانی رو متوجه نمیشن. زازاکی هم که اصن بعضی زبانشناسا میگن کردی نیست و تو یه خانواده زبانی دیگه ست. اینجوری بخوایم پیش بریم که کار به جایی میرسه که باید هرکس دور خونش یه حصار بکشه یه برنو هم بگیره دستش هرکس داش از اون حوالی رد میشد بزنه آبکشش کنه.

ضمنا این کشور کردی بخواد به زور تشکیل بشه بدون اینکه کشورای اطراف راضی باشن در آینده براش مشکلات پیش میادا! آمریکام مطمئن باشین چک سفید امضا نداده که تا ابد پشتیبانی هوایی کنه. و جریان های ناسیونالیستی کشورهای اطراف هم بیکار نمیشینن. برای مثال پان عربها میگن که مناطق شمال عراق و شمال سوریه قلمرو امپراطوری آشوری بودن که یک قوم سامی بودن و با عربها قرابت خونی داشتن و کردها ایرانی های مجوسی ای هستن که اینجاها رو اشغال کردن.برای مثال همین شهر اربیل یکی از شهرهای مهم آشوریان بوده.

اما در مسئله رفاه اقتصادی و عدم رسیدگی مناسب من هم موافقم که کردها در مضیقه هستن و باید بیشتر بهشون رسیدگی بشه. فکر نکنین که ما از مسائل کردها خبر نداریم. ما از وضعیت کولبرای کرد خبر داریم که برای یه لقمه نون به این کار رو آوردن و هم باید از نیروی انتظامی ترس داشته باشن هم از گمرک چیای پ.ک.ک . به خدا وقتی فیلم زمانی برای مستی اسبهای بهمن قبادی رو دیدم زار زار گریه کردم.همین الانم که دارم این مطلبو مینویسم یاد اون صحنه ای از فیلم افتادم که جنازه بابای عیوب رو که رو مین رفته بود رو قاطر آوردن پیش عیوب و برادر خواهراش و بغض گلومو گرفته. ای لعنت به این مسئولین دله دزد که پول بیت المالو این ور اون ور بالا میکشن، لعنت. البته اینم قبول کنین که اون احزاب کردی که اول انقلاب اون شلنگ تخته هارو انداختن در وضعیت فعلی بعضی مناطق کردنشین بی تاثیر نبودن. امید واریم که این وضعیت تغییر کنه

در مورد زبان مادری هم که اخیرا در بعضی مدارس سقز آموزش یک کتاب ادبیات کردی شروع شده که خبر خوشحال کننده ای بود و امیدواریم این گسترش پیدا کنه و همه زبان همه اقوام ایران عزیز پاس داشته بشه.اسلام عزیز هم این تنوع قومی و زبانی رو به رسمیت شناخته و اونو یکی از نشانه های آفریدگار توانا دونسته.

یا ایها الناس انا خلقناکم من ذکر و انثی و جعلناکم شعوباً و قبائلاً لتعارفوا ان اکرمکم عندالله اتقیکم (حجرات/13(

خود منم از وقتی این ماجراهای کوبانی پیش اومد یه خورده کردی یاد گرفتم

و در پایان: وه خوای گهوره گیان وه قوربانی گهشتتان کهم (نمیدونم درست گفتم یا نه :)  )

دوست عزیز خسته نباشی به خاطر خستگی ... حال وحوصله پست مفصل رو ندارم اما اشاراتی می کنم

اول ممنونم بابت اشاره به حادثه ورزشگاه امام و ماجرا بعدش آتیش زدن و ... اگه من بودم عاملین اینکار زنده نمیزاشتم  raised_eyebrow  می خواستم قبلا اشاره کنم اما ... که شما اشاره کردی ممنونم

نکته کدخدا فقط آمریکاست بقیه داداش آبجیاشن hee_hee

برعکس الان بهترین فرصت برای اجرای نقشه نیل تا فرات هست لازمش شکست کمر مقاومت و ایجاد سد دفاعی برای خودش به واسطه کشور های نوظهور مثل کوردستان بزرگ هست که درباره قوم یهود و رفقا از لحاظ تشابهات بسیار توضیح دادم و ساخت اسرائیل نژاد پرست احمق در بیخ گوش ما که حاضره هر کاری بکند و اذیت ما  ... بگذریم قبلا بحث کردم که کلید خاورمیانه کجاست و چرا اونجا ... موجود در پست های قبلیم هست

daeaac7518fe1.jpg

http://www.jewsnews.co.il/2014/10/27/greater-israel-and-kurdistan-now-this-is-my-kind-of-a-middle-east

77d87fe8db793.jpg

ساخت دومین اسرائیل بزرگ و احمق و ایجاد مزاحمت اولین سد دفاعی دومینش داعش النصره ارتش آزاد و رفقا دومین هست اسد هم که با توجه شرایط اخیر ... شایدم بمونه اما در حد یک منطقه علوی نشین ... که زیاد مزاحمتی نداره براشون اما در مورد جنوب عراق پس چی ؟ عملا عبادی و صدر و رفقاشون با برخورد دوگانه و فدا کردن مرام معرفت و نمکدون شکستن نشون دادن کوفه تغییری نکرده و ممکنه که هر لحظه مرجانه و ابن زیاد بیان و مسلم بن عقیل رو همون سرنوشت دچار کنند باتوجه به شرایط منطقه و ما که دستمون بستس و ... و رفقاست سلولی یهودی بهترین شرایط برای برای تقشه نیل تا فرات و شکست ما هستش به علاوه تقویت طالبان جهادی تکفیری توسط خودمون بنا برفرماش دوستان عاقبت نتیجه عکس میده دوباره تکرار فاجعه سفارت ایران اما این بار در شرق کشور ...

a146aacde7a42.jpg

http://kurdistanskyscrapers.com/topic/8266890

نکته آخر هم امیدوارم بدونی غرب و اسرئیل در مورد مقاوت چه نظریه دارند کجا سرش هست کجا تنه اش و کجا دمش و مهمترین هدف زدن تنه ش هست که به خاطر خستگی ادامه نمیدم ان شالا در پست دیگر با انرژی و حوصله توضیح میدم

بقیه مباحث اعراب و اقتصاد و ... مهم نیست مهم قلاده دست اربابشون آمریکا هست

درضمن من روی تمام تاریخ ایرانی اسلامیم تعصب دارم امیدوارم اون جمله کوروش ... اصلاح کنید icon_eek

ممنونم

=================================================

تا اونجایی که من می دانم ، تبریزی ها و کردها از لحاظ اقتصادی و شهری اوضاعشون خیلی بهتر از اکثریت شهرهای فارس نشین هست ... حالا یک راست نرید تهران و مشهد و اصفهان رو مثال بزنید که یکیش پایتخت سیاسی تجاری هست ، یکیش پایتخت مذهبی ایران ، یکی دیگه ش هم شهر صنعتی هست ... همون ها هم گوشه نشین کم ندارند ...

احسنت دقیقا درسته :winking:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کاربران رعایت کنند !

چند پست آخر مخفی شدن !

Sami1993

دوست عزیز پست من رو پاک نکنید زحمت داشت تا گذاشتم درضمن ربطی به دعوا دوستان نداشت :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز پست من رو پاک نکنید زحمت داشت تا گذاشتم درضمن ربطی به دعوا دوستان نداشت :mrgreen:

پست شما در پاسخ به پست های حذف شده بود !

پست های حذف شده را هم پست خود نقل قول کرده بودین !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عکس ویکیپدیا :

640px-Abu_Mohammad_al-Golani%2C_Iraq.jpg[/quote]
اوه
اقا این چقدر شبیه منه

به جون خودم یه لحظه فکر کردم عکس منو گذاشتید اینجا
البته ما یه کم از این خوشکل تریم

دمتون گرم کلی خندیدم

بزار یه ریش بلند بزارم ببینم شبیه جولانی میشم
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یکی نیست به اون اسد گردن دراز بگه لااقل بساط حمام آفتاب سواحل سوریه رو تعطیل کن بلکه این چهارتاجوونی که میخوان جونشون رو بگیرن کف دستشون و برن جون بدن برای وطنشون روحیه شون تضعیف نشه...
والا اینها برن توی آتیش اونجا هم بساط بزن و برقص و مشروب

میخوای همونایی هم که به اسد کاری ندارن به اسم سلب آزادی قیام کنن ؟ :D

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دیشب و امروز درگیری های سنگینی میان نیروهای ارتش سوریه و نیروهای امنیتی کرد موسوم به آسایش در شهر قامیشلو رخ داد که در پی اون کردها کنترل ایستگاه راه آهن شهر را از دست نیروهای ارتش خارج کردند

به نظر می رسد کردها آماده می شوند تا ارتش سوریه از مناطق شمال شرقی سوریه خارج کنند و حاکمیت خودشان را تثبیت کنند

7g5kkdvq3xg2m5nk3dkn.jpg

youtube.com/watch?v=D3Kp_z01Dg0
ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در نقشه ی زیر پیشروی های حزب الله در بازه ی زمانی 37 روزه برای عملیات پاکسازی بلندیهای قلمون غربی و عرسال مشخص شده .

نزدیک به 65% زمینها از لوث وجود منحوث تکفیریها پاکسازی شده .
انشاالله باقی مناطق هم  پاکسازی خواهد شد .

Hezbollah_advancment_in_Qalamoun_copy.JP

دوست عزیز از این نقشه های خوب سپاسگذارم، راستش رو بخوای نقشه هات در محیط های مجازی از طرف آدم ها معتبر استفاده میشه، همین نقشه قبلیت رو در المصدر هم استفاده کرده بودن، حالا با اجازه یا بی اجازه.

یکی دو سوال، مگر حزب ا... عملیاتش رو از عسال الورد آغاز نکرد؟ الجبه در دست الخسره نبود؟ راس المره، فلیطه و جراجیر چطور، در دست تروریستها نبود؟

با تشکر!

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منابع رسانه ای نزدیک به ارتش سوریه ازشهادت یکی از رزمندگان دلیر سوری به نام "محمد کلثوم" معروف به "قلب النمر" در اثر شدت جراحات وارده در نبردهای منطقه سهل الغاب واقع در نفطه ثقل اتصال سه "استان حماه، ادلب و لاذقیه"ادلب خبر داده اند. این رزمنده در نبردهای هفته گذشته در حاشیه شمالی سهل الغاب حین نبرد با تروریستهای تکفیری از ناحیه سر هدف گلوله تک تیرانداز قرار گرفته بود که صبح امروز در اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

1085058_920.jpg

شهید محمد کلثوم از اهالی روستای "طیرجمله" از توابه شهر مصیاف واقع در استان حماه بوده و طی سالهای اخیر به عنوان محافظ فرمانده مشهور ارتش سوریه "سرهنگ سهیل الحسن" معروف به نمر (پلنگ) در همه صحنه های نبرد در استانهای حلب، حماه، درعا و حمص حضوری فعال داشته است. به علت شدت علاقه سرهنگ سهیل الحسن به شهید محمد کلثوم، وی به "قلب النمر" معروف شده بود.

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در نقشه ی زیر پیشروی های حزب الله در بازه ی زمانی 37 روزه برای عملیات پاکسازی بلندیهای قلمون غربی و عرسال مشخص شده .

نزدیک به 65% زمینها از لوث وجود منحوث تکفیریها پاکسازی شده .
انشاالله باقی مناطق هم  پاکسازی خواهد شد .

Hezbollah_advancment_in_Qalamoun_copy.JP

این نبرد و این نتیجه نشون میده اگر اراده باشه میشه در بدترین شرایط جنگید و پیروز شد...مگه حزب ا... چی بیشتر از ارتش بی عرضه سوریه داره؟ که با یه حمله خیس میکنن و الفرار و کلی مهمات اهدایی برای تکفیری ها؟!

تازه اینجا کوهستانیه و دشمن برتری فراوانی نسبت به بچه های حزب ا... داره

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

تصاویر زیر مربوط به مراسم تشییع پیکر شهید  عدنان کلثوم یکی از یاران اصلی سهیل حسن در حماه میباشد.

shhyd_swry9403272.jpg

shhyd_swry9403275.jpg

shhyd_swry9403276.jpg

shhyd_swry9403273.jpg

shhyd_swry9403274.jpg

به نقل از پیچ تحولات جهان اسلام

--------------------------------------------------

نکته ایی که دراین عکس ها مشهوده

مظلومیت شهدای ارتش سوریه هستش در میان ملت خودشان جمعیت را دقت بفرمایید

بیشتر نیرویها دولتی هستند تا مردم عادی

بنظرم لازمه سوریها کمی با داعش و النصره سر کنند تا ارزش خوناین عزیزان را بیشتر بدانند

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

واقعا پلید تر از این امریکایی نداریم ....

الان اومدن و این تصفیه نژادی رو غیرقابل قبول اعلام کردن ولی در عمل از هیچ کاری دریغ نمی کنن !!! خدا میدونه چه جنایاتی داره در حق مردم بومی این مناطق میشه .....

Pentagon: ‘Unacceptable’ if Kurds displacing local Syrians

http://www.aa.com.tr/en/news/538915--pentagon-unacceptable-if-kurds-displacing-local-syrians

-----===-----

در مورد حزب الله و قلمون حقیقتش اینکه تا اونجایی که من میدونم تا به حال حمله سراسری و همه جانبه ایی مثل ادلب یا درعا و .... نشده و در قالب گروه های کوچک بوده درسته این پروزی ها شیرین هست ولی مطمئن باشید اگر شرایط به این صورت ادامه پیدا کنه اون موقع جنگ واقعی و عیار کامل گروه های مختلف مشخص میشه ! همانطور که دیدید سهیل حسن هم نتونست برای ادلب کاری کنه . حزب الله از الان باید فکر اون موقع رو بکنه وگرنه ....

ویرایش شده در توسط redline
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این نبرد و این نتیجه نشون میده اگر اراده باشه میشه در بدترین شرایط جنگید و پیروز شد...مگه حزب ا... چی بیشتر از ارتش بی عرضه سوریه داره؟ که با یه حمله خیس میکنن و الفرار و کلی مهمات اهدایی برای تکفیری ها؟!

تازه اینجا کوهستانیه و دشمن برتری فراوانی نسبت به بچه های حزب ا... داره

دقیقا همون طور که توی تصویر میبینید نیرو های حزب الله محاصره  تکفیری های داعش والنصره رو تنگ تر میکنن

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.