death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

اونایی که میگفتن این تروریستها بزرگترین دشمن اسرائیل هستن، کجا هستند؟صداشون درنمیاد؟

اونایی که میگفتن..اسرائیل و این گروه ها باهم دشمن هستند// کجا هستند؟

در حیفا به سر می برند ...

• Upvote 5
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اونایی که میگفتن این تروریستها بزرگترین دشمن اسرائیل هستن، کجا هستند؟صداشون درنمیاد؟

اونایی که میگفتن..اسرائیل و این گروه ها باهم دشمن هستند// کجا هستند؟

من این حرف را زدم و گفتم تضاد منافع دارند وبرای اسرائیل اسد بهتر از این تروریست ها است

هنوز هم می گویم اسد با ارتش قبل از داستان سوریه سود بیشتری داشت تا این تروریست ها 

ولی فکر نمی کردم اسرائیلی ها و بویژه نتانیاهو آنقدر ... باشند که بروند دم امن ترین مرزشان ناامنی ایجاد کنند

اسرائیلی ها با این حرکت ( حمایت از تروریست ها ) در حقیقت ریشه خود را می زنند 

چند سال دیگر نتیجه اشتباه شان را درک خواهند کرد 

اگر اسد ببرد ، سوریه کاملا مال ایران می شود و ارتشش دیگر ارتش قبل نخواهد بود 

اگر تروریست ها ببرند شاید تا دهه ها مرز جولان درگیر مشکلات امنیتی خواهد بود به این دلیل وقتی می گویند خلافت مطمئنا قدس هم حرفش می آید 

• Upvote 8
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

در اینجا ، اثبات وجود ارتباط شاید زیاد مهم نباشد ، بلکه آنچه که بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد ، منافع منطقه ای  در دو سطح تاکتیکی ( زودبازده ) و راهبردی ( ایجاد پوئن مثبت در درازمدت )  این رژیم هست که بیشتر نمود پیدا می کند . حداقل با رصد رفتار این رژیم در طول این چند سال می توان چنین تحلیل کرد که  بیشترین منافع برای ادامه بقای این سرطان منطقه ای ، وجود یک حالت فرساینده بین طرفهای درگیر ( سوریه ، ایران و حزب ا.... از یکطرف و شورشیان و حامیانش که به شکل طبیعی مشخص هستند ) است . در چنین حالتی ، جنگ و درگیری تا جایی ادامه باید پیدا کند که توان اقتصادی ، نظامی و.... و بخصوص توان انسانی ( برای حزب ا... و ارتش سوریه ) تا ضعیف ترین حد ممکن ، کاهش پیدا نماید .

این حالت ، برای غده سرطانی فوق الذکر ، عربستان ،ایالات متحده و بقیه کشورهای حامی ، بهترین و ایده آل ترین گزینه خواهد بود .

حرف شما در مورد فرسایش ایران و حزب الله درست است 

اما در مورد سوریه هم درست است؟ ارتشی که پاسخ حملات هوایی اسرائیل را نمی توانست بدهد؟

ارتش سوریه نه قدرتی جدی برای جنگ با اسرائیل داشت و نه سطح دانش نظامی فرماندهان آن بالا بود ( در نبرد فعلی به وضوح ضعف های ارتش سوریه مشخص است)

ولی اکنون ارتش سوریه آب دیده تر شده است و در صورت گذر از این بحران دیگر آن ارتش ضعیف قبل نخواهد بود 

و با ورود بیشتر مستشاران ایرانی حزب الله دیگری در سوریه شکل خواهد گرفت که این برای اسرائیل یعنی فاجعه یعنی جنگ در جولان

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب MR9 کاملا موافقم . حتی چندین مقاله هم در این مورد به نقل از افراد مختلف در این مورد نوشته شده . اخریش اینکه اسرائیل از حمله نظامی امریکا به سوریه بعد از داستانهای حمله شیمییایی جلوگیری کرده و ...... به نظر من کاملا اسرائیل و امریکا دارن منطقه رو اونطور که میخوان مدیریت میکنن و بهترین استفاده رو در این بین میبرن . 

تنها برنده اصلی جنگ سوریه قطعا اسرائیل هست !

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من این حرف را زدم و گفتم تضاد منافع دارند وبرای اسرائیل اسد بهتر از این تروریست ها است

هنوز هم می گویم اسد با ارتش قبل از داستان سوریه سود بیشتری داشت تا این تروریست ها 

ولی فکر نمی کردم اسرائیلی ها و بویژه نتانیاهو آنقدر ... باشند که بروند دم امن ترین مرزشان ناامنی ایجاد کنند

اسرائیلی ها با این حرکت ( حمایت از تروریست ها ) در حقیقت ریشه خود را می زنند 

چند سال دیگر نتیجه اشتباه شان را درک خواهند کرد 

اگر اسد ببرد ، سوریه کاملا مال ایران می شود و ارتشش دیگر ارتش قبل نخواهد بود 

اگر تروریست ها ببرند شاید تا دهه ها مرز جولان درگیر مشکلات امنیتی خواهد بود به این دلیل وقتی می گویند خلافت مطمئنا قدس هم حرفش می آید 

البته باید بگم که منظور بنده شما نبودین......یک بنده خدای دیگه ای بوده!

به هرحال....پشتیبانی اسرائیل از تروریستها از اول مشخص بوده، پشتیبانی اطلاعاتی، امدادی و حتی زدن پرنده های سوری

در حیفا به سر می برند ...

عزیز من...برادر من!

هدف من از گفتن اون جمله انگ زدن نبوده...درست نیست اینطور به بقیه کاربرا توهین بشه

منظور من از اون جمله، نشون دادن اشتباه تفکر اون کاربر بوده، نه دشمن خطاب کردنشون

به هرحال...همه از این اشتباه های جبهه گیری میکنن، مث خود من که خیلی جاها اشتباه می کردم

مثلا در مورد حماس و مسأله فلسطین اشتباه می کردم و الان متوجه اشتباه خودم شدم

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوتا نکته:

اول- دوستان پیاده نظام و فرماندهان میدانی تروریستها رو با سرپلها و اتاقهای عملیات اشتباه نگیرن. سرپلهای فرماندهی تروریستها قطعا در اختیار موساد و سیاست.نشانه های میدانی اعم از لجستیک و اطلاعات دقیق موقع حمله موید حرف من هست.
دوم- برای صحبت راجع به جولان هنوز زوده. ولی اینکه یه فرمانده ارشد ایرانی در اونجا هدف قرار بگیره و در عمون نقطه اسرائیل پاسخ دریافت کنه حرفها داره برای گفتن ولی به چیز کاملا روشنه:

آتش خاورمیانه زیر خاکستره و شعله هاش شاید در آینده نزدیک خیلی جاها رو در بر بگیره
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نقل از سایت بی بی سی نیروهای مدافع کرد سوری به 50 کیلومتری رقه رسیدند و پادگان تیپ 93 نیروی زمینی رو از اشغال داعش خارج کردند و هم اکنون در حال پاکسازی شهر عین عیسی هستند.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عراق و سوریه بخش مهمی از بین‌النهرین را تشکیل می‌دهند و روابط ایران با این کشورها روابطی برادرانه و تاریخی است. هفته آینده شاهد تحول مهمی در روابط منطقه‌ای این سه کشور خواهیم بود.

در دیدار سرلشگر محمد الشعار، وزیر کشور سوریه با رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام که صبح امروز در محل این مرکز انجام شد علی‌اکبر ولایتی با اشاره به روابط تاریخی ایران و سوریه و عراق تاکید کرد:‌ رابطه ایران و عراق صمیمی بوده و همیشه برقرار است . همچنین با توجه به اهمیت تعامل ما با عراق و سوریه در هفته آینده شاهد تحول مهمی در روابط منطقه‌ای این سه کشور خواهیم بود.

همچنین وزیر کشور سوریه نیز ضمن ابلاغ سلام بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه به مقام معظم رهبری و ملت ایران گفت: ایران همواره در کنار سوریه بوده و در راه مقابله با تروریسم ایستادگی کرده است.

وی ادامه داد: ما اولین کسانی بودیم که خطر تروریسم را هشدار دادیم و در واقع بیش از چهار سال و نیم است که ما در رابطه با خطرات تروریسم اطلاع‌رسانی کرده‌ایم.

الشعار با اشاره به دیدار خود با وزیر کشور و وزیر اطلاعات ایران گفت: یادداشت تفاهمی در خصوص مسائل امنیتی امضا شد که شامل موارد مهمی می‌شود. از جمله مهمترین این موارد مبارزه علیه تروریسم است چرا که این موضوع رفته رفته جهان را به خود مشغول کرده است.

وی تاکید کرد:‌ تروریسم در حال حاضر یک هدف دارد و آن نابودی سوریه و تمام مایملک این کشور است. همچنین تروریست‌ها به دنبال آن هستند که سوریه را یک لقمه آسان برای اسراییل کنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته باید بگم که منظور بنده شما نبودین......یک بنده خدای دیگه ای بوده!

به هرحال....پشتیبانی اسرائیل از تروریستها از اول مشخص بوده، پشتیبانی اطلاعاتی، امدادی و حتی زدن پرنده های سوری

عزیز من...برادر من!

هدف من از گفتن اون جمله انگ زدن نبوده...درست نیست اینطور به بقیه کاربرا توهین بشه

منظور من از اون جمله، نشون دادن اشتباه تفکر اون کاربر بوده، نه دشمن خطاب کردنشون

به هرحال...همه از این اشتباه های جبهه گیری میکنن، مث خود من که خیلی جاها اشتباه می کردم

مثلا در مورد حماس و مسأله فلسطین اشتباه می کردم و الان متوجه اشتباه خودم شدم

از لحاظ ذهنی در حیفا به سر می برند ... به هر حال داشتن تحلیل های مشابه با بهائیان بی بی سی را ارائه می دادند ...

ویرایش شده در توسط Juicer
  • Upvote 6
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حاجی دیشب خواب سهیل حسن رو دیدم . داشتم در مورد عملیات ها باهاش هماهنگ می کردم. :D

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.