death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

بسم الله الرحمن الرحیم

بنظرم بجای دفاع در حسکه بااین شدت

باید ازعین عیسی به سمت رقه یک عملیات سنگین انجام بشه

تا داعش مجبور به عقب نشینی از حسکه بشه

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گزارشهای تایید نشده از ورود ستونهای نظامی ترکیه به شهرهای مرزی در سمت مخالف ( مرز ) جرابلس و کوبانی/عین العرب حکایت دارن.

البته احتمال حمله به جرابلس بیشتره تا کوبانی، با تسخیر جرابلس، ترکیه میتونه ممطمئن باشه که کردها به سمت عفرین نمیتونن پیشروی کنن و نقشه اتصال کانتونها به هم ناکام میمونه.

مزیت دیگه این شهر اینه که در اشغال داعشه و میتونه مبارزه با دواعش رو بهانه کنه.

جالبه که هواداران مجازی داعش از الآن دارن با دمشون گردو میشکنن! ویرایش شده در توسط GRIPEN
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بار دیگه  ترکیه قوانین تعامل نظامی در مرز های خودش با سوریه رو تغییر داد.

بعد از سقوط جنگنده اف 4 ترکیه ،این کشور قوانین تعامل زمان صلح خودش رو با نیروهای بشار تغییر داده بود و به موجب قوانین جدیدش هر عنصراز نیروهای بشار که به مرز ترکیه نزدیک میشد به عنوان دشمن فرض  می شد.همچنین به یگان های حاضر در میدان اجازه عمل تقابل به مثل انی داده شده بود .

این بار عین این قوانین علاوره بر نیروهای بشار بر علیه نیروهای داعش نیز اعمال خواهد شد.از دوشنبه این هفته هر عنضر از نیوهای داعش دشمن فرض می شوند و در صورت نزدیک شدن به مرز مورد هدف قرار خواهند گرفت . اقدام متقابل انی در مورد انان نیز اجرا خواهد شد.عناصر نیروهای مسلح ترک برای رفع تهدیدات ناشی از داعش نیاز به دستور مقام مسئول یا فرماندهی ندارن و هر عنصر داعشی تهدید محسوب شده و می توان قبل از ورود به خاک ترکیه در خود خاک سوریه نیز بر حسب موقعیت هدف قرار داده بشن

همچنین تصمیم گرفته شد که تدابیر امنیتی در مرز ها بیشتر بشه .از تاسیس یک دولت جدید در شمال سوریه جلوگیری بشه که این دو سرفصل به همراه حفظ امنیت ترکمن ها از سرفصل های مهم هستن .

ویرایش شده در توسط gader
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همچنین تصمیم گرفته شد که تدابیر امنیتی در مرز ها بیشتر بشه .از تاسیس یک دولت جدید در شمال سوریه جلوگیری بشه که این دو سرفصل به همراه حفظ امنیت ترکمن ها از سرفصل های مهم هستن .

گزارش آماده شدن 18 هزار سرباز ترک برای ورورد به خاک سوریه و ایجاد یک منطقه حائل به طول 110 کیلومتر از جرابلس تا صوران رو شنیدی؟

این خبر رو تایید میکنی

nng5uhm3cmq5ghw615r8.png

ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گزارش آماده شدن 18 هزار سرباز ترک برای ورورد به خاک سوریه و ایجاد یک منطقه حائل به طول 110 کیلومتر از جرابلس تا صوران رو شنیدی؟

این خبر رو تایید میکنی

من همین چند دقیقه پیش به سایت های روزنامه های صباح ،حریت و طرف سر زدم وهمچنین سایت تلوزیون سی ان ان ترک سر زدم ولی چیزی در این مورد ندیدم.

از همن جا هم به پست قبلیم اضافه می کنم که غرب رود فرات با توجه به اون سه سر فصل که گقتم خط قرمز ترکیه مشخص شده و نقطه ای که اغاز مداخله خواهد بود

همچنین یه ستون نویسی یه مقاله نوشته بود و ادعا کرده بود که ارتش برای اقدام منتظر تشکیل دولت جدید خواهد بود

امیر ارسلاخان سی ان ان ترک هم تو پخش مستقیم موقعیت شهر اعزاز رو از خاک ترکیه نشون میداد که به توپ بسته شده

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اهم....

دلیل اینکه من از رفتارهای کردها هم در سوریه و هم در عراق حمایت میکنم اینه که به سود کردهاست و نه هیچ کس دیگه!!!!

شما اینجا طرفدار عمو بشار هستید و  دوست دارید همه شکست بخورن و فقط بشار بمونه تا بتونه ظلمش رو ادامه بده... خوب همه مثل شما فکر نمی‌کنن...

در خصوص حمایت امریکا از کردها هم توضیح دادم که سایر نیروهای حاضر در صحنه‌ی نبرد از ایرانی و افغان گرفته تا لبنانی و عراقی و..... همه اگر پشتیبانی هوایی توسط امریکا یا روسیه براشون ایجاد بشه استقبال خواهند کرد! :)

بنابراین نمیشه به کردها برای اینکه در حال حاضر تنها گروه دارای این پشتیبانی هستن اعتراض کرد! :)

بزرگوار ,توضیح شما برای توجیه رفتار کردها (پاک سازی نژادی) در مقابل غیر کردها اصلا قابل قبول و عقلانی نیست..

این را همه بدانند: امروز کشور به شناخت دشمن [نیاز دارد]. دشمن را بشناسیم؛ دشمنان جهانی که خودشان را به‌وسیله‌ی انواع و اقسام اقلام آرایشیِ رسانه‌ای و تبلیغاتی بزک میکنند و در مقابل چشم قرار میدهند، بشناسیم؛ آمریکا را بشناسیم.(قسمتی از بیانات رهبر در دیدار خانواده‌های شهدای هفتم تیر و جمعی از خانواده‌های شهدای استان تهران)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اهم....

دلیل اینکه من از رفتارهای کردها هم در سوریه و هم در عراق حمایت میکنم اینه که به سود کردهاست و نه هیچ کس دیگه!!!!

شما اینجا طرفدار عمو بشار هستید و  دوست دارید همه شکست بخورن و فقط بشار بمونه تا بتونه ظلمش رو ادامه بده... خوب همه مثل شما فکر نمی‌کنن...

در خصوص حمایت امریکا از کردها هم توضیح دادم که سایر نیروهای حاضر در صحنه‌ی نبرد از ایرانی و افغان گرفته تا لبنانی و عراقی و..... همه اگر پشتیبانی هوایی توسط امریکا یا روسیه براشون ایجاد بشه استقبال خواهند کرد! :)

بنابراین نمیشه به کردها برای اینکه در حال حاضر تنها گروه دارای این پشتیبانی هستن اعتراض کرد! :)

به عنوان یه ترک از شما یک سوال بدون هیچگونه منظور و غرض می پرسم.

فردا روز اگر کار به رویارویی کرد و ترک کشید، به من ترک هم این حق رو می دهید که مانند نسل کشی ارامنه دست به نسل کشی کردها بزنم. همانطور که خودتان می دانید تا قبل از سال 1915 مالکیت بخش اعظمی از شرق ترکیه رو ارامنه در اختیار داشتن و ترک ها با نسل کشی ارمنی ها مال و خاک اونها رو به کردها واگذار کردن.

حالا اگر تاریخ تکرار بشه و اینبار کردها مورد هجوم قرار بگیرن چکار می خواهید بکنید؟ (قانون جنگل حاکم باشه همینه دیگه. مطمئنا پول و قدرت نظامی و ... قوم ترک به مراتب بیشتر از قوم کرد هست و هرکاری که فکرش رو بکنید می تونن باهاشون بکنن). یعنی تو این دنیا زور هر کی بیشتر بود باید هر کاری بکنه؟ اخلاق و انسانیت و ... هم کشکه؟

یعنی منفعت و خواسته قوم کرد به هر قیمتی باید برآورده بشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نخست وزیر ترکیه اعلام کرد این کشور آماده "هرگونه احتمالی" در مرزهایش با کردها و داعش هست.!!

( اگر ترکیه واقعا بخواد وارد جنگ سوریه بشه تحولات منطقه دستخوش تغییراتی خواهد شد )

fevingivu74ul23wnmau.jpg

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بدون موافقت آمریکا و ناتو ترکیه وارد این جنگ نمیشه.

ترکیه چطور میخواد با کردهایی وارد جنگ بشه که پروازهای حمایتی اونها از اینجرلیک انجام میشه؟ این کنشها و واکنشها داره جالب میشه!

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گزارشهای تایید نشده از ورود ستونهای نظامی ترکیه به شهرهای مرزی در سمت مخالف ( مرز ) جرابلس و کوبانی/عین العرب حکایت دارن.

البته احتمال حمله به جرابلس بیشتره تا کوبانی، با تسخیر جرابلس، ترکیه میتونه ممطمئن باشه که کردها به سمت عفرین نمیتونن پیشروی کنن و نقشه اتصال کانتونها به هم ناکام میمونه.

مزیت دیگه این شهر اینه که در اشغال داعشه و میتونه مبارزه با دواعش رو بهانه کنه.

جالبه که هواداران مجازی داعش از الآن دارن با دمشون گردو میشکنن!

الحمدالله که پای ترکها به بازی کشیده شد و حالا باید هزینه کنند . کلا امیدی به اسد نیست ولی اگه ترکیه یا غرب وارد بازی بشند ، می شه یقه ی عزیزان رو گرفت .

این مناطق رو هم خیلی وقته اسد از دست داده ، بزار کردها و ترک ها و دواعش با هم بجنگند . به هر حال کار زیادی برای انجام دادن توی این مناطق از دست ما بر نمیاد . اسد هم نمی تونه اعلان جنگ با ترکیه کنه .

ویرایش شده در توسط Juicer
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بدون موافقت آمریکا و ناتو ترکیه وارد این جنگ نمیشه.

ترکیه چطور میخواد با کردهایی وارد جنگ بشه که پروازهای حمایتی اونها از اینجرلیک انجام میشه؟ 

برای چندمین بار عرض می کنم تا به حال نه از اینجرلیک و نه از سایر پایگاه های موجود در خاک ترکیه هیچ پرواز جنگنده ای علیه اهداف داعش صورت نگرفته .حتی هیچ تیم نجاتی برای خلبانان تو خاک ترکیه مستقر نیست و این تیم بعد از کشته شدن خلبان اردنی تو اربیل تشکیل شد.احتمال داده میشه پرواز های محدود شناسایی توسط پهباد ها یا سایر هواپیما ها از اینجرلیک صورت بگیره.

امریکا مدت ها ست که از ترکیه میخواد وارد بازی بشه ترکیه قبول نمی کرد.ترکیه می گفت چرا من نیرو زمینی بفرستم ؟همه با هم بفرستیم .هدفشم نابودی تنها داعش نباشه باید اسد هم باشه که امریکا نه حاضر شد خودش نیرو زمینی بفرسته و نه هدف رو اسد اعلام کنه.

از اینجا یعنی از اتاقم که دارم نگاه می کنم می بینم امریکا از کارت کردها استفاده کرد تا ترکیه رو وارد بازی کنه

• Upvote 7
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای چندمین بار عرض می کنم تا به حال نه از اینجرلیک و نه از سایر پایگاه های موجود در خاک ترکیه هیچ پرواز جنگنده ای علیه اهداف داعش صورت نگرفته .حتی هیچ تیم نجاتی برای خلبانان تو خاک ترکیه مستقر نیست و این تیم بعد از کشته شدن خلبان اردنی تو اربیل تشکیل شد.احتمال داده میشه پرواز های محدود شناسایی توسط پهباد ها یا سایر هواپیما ها از اینجرلیک صورت بگیره.

امریکا مدت ها ست که از ترکیه میخواد وارد بازی بشه ترکیه قبول نمی کرد.ترکیه می گفت چرا من نیرو زمینی بفرستم ؟همه با هم بفرستیم .هدفشم نابودی تنها داعش نباشه باید اسد هم باشه که امریکا نه حاضر شد خودش نیرو زمینی بفرسته و نه هدف رو اسد اعلام کنه.

از اینجا یعنی از اتاقم که دارم نگاه می کنم می بینم امریکا از کارت کردها استفاده کرد تا ترکیه رو وارد بازی کنه

اینجا خاورمیانه هست ، نمی شه چیزی رو زیاد پیش بینی کرد ، فقط کسانی می تونند تاثیر گذار باشند که نیاند وسط گود .... ترکیه پرید وسط گود و حالا مجبوره با جریان آب شنا کنه ...

اگه این راست باشه خیلی زود تبعات اقتصادی سنگینی برای ترکیه خواهد داشت ...

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چطور با قاطعیت میگید آمریکا از اینجرلیک استفاده نمیکنه؟ در صورتی که هم صدای آمریکا و هم خبرگزاری فرانسه و هم سوزان رایس رسما اینو اعلام کردند؟

نکنه شما اینجرلیک مستقر هستید برادر قادر؟

البته بنده هم تکذیبیه ترکها رو دیدم ولی به حرفشون هیچ اعتباری نیست وقتی اربابشون اعلام میکنه که داریم استفاده میکنیم...

ویرایش شده در توسط i-ronin
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چطور با قاطعیت میگید آمریکا از اینجرلیک استفاده نمیکنه؟ در صورتی که هم صدای آمریکا و هم خبرگزاری فرانسه و هم سوزان رایس رسما اینو اعلام کردند؟

نکنه شما اینجرلیک مستقر هستید برادر قادر؟

البته بنده هم تکذیبیه ترکها رو دیدم ولی به حرفشون هیچ اعتباری نیست وقتی اربابشون اعلام میکنه که داریم استفاده میکنیم...

چی بگم ، آمریکا داره به صورت رسمی و علنی توی ترکیه تروریست پرورش می ده ولی جناب گادر می خواد به ما ثابت کنه که ترکیه استقلال داره و آمریکا بدون اجازه ش نمی تونه یک هواپیما بلند کنه ... 

اصولا اینجرلیک خودش نشان آشکار از نداشتن استقلال می باشد .

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.