death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[quote name='heliaa' timestamp='1378242201' post='336033']
من نصف مثبتهام رو هر روز میدم جناب gader! به خاطر منفی های الکی که به ایشون میدن بعضی ها!
[/quote] ممنون بابت زحماتتان .یک چند نفری هستند که به اکثریت پست های من منفی می دهند و چند نفری هم هستند که سعی می کنند این منفی ها را از بین ببرند .من سعی می کنم دانسته هایم را با دو ستان تقسیم کنم و از نظرانها استفاده کرده و نظر خود را تصحیح کنم
اما برا اساس سخنان دولت و ا.ک هنوز سطح واکنش ترکیه به سوریه در حمله احتمالی مشخص نشده است و هنوز مشخص نیست که دولت نیاز به اجازه مجلس دارد یا نه ؟(چون سطح عمل مشخص نیست)
شک نکنید که روسیه به ترکیه که نتوانسته وارد اتحادیه اروپا شود بیشتر از سوریه نیاز دارد و اساساً این دو کشور به هم نیاز دارند .صادرات و واردات نظامی این دو کشور گسترده تر از ایران و روسیه است اگر روسها برای ما نیروگاه می سازند برای انها همین کار را هم می کنند و ابراز علاقه کرده اند که سومین نیروگاه را نیز انها بسازند
اما در مورد میثاق ملی جناب رسول من فکر کنم در ترجمه هایی که از حوادث ترکیه خوانده اید در مورد میثاق ملی چیزی نشنیده اید که اینگونه بی ربط پاسخ داد
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death2' timestamp='1378243187' post='336044']
منفی یعنی نظر محالف همین اگه همه بخوان جواب بدن ک نمیشه یکی جواب میده بقیه تایید میکنن با مثبت با منفی هم ک میگن اشتباه حرفتون همین معنی توهین نمیده اگه توهین بوده ک باید چند باری من رو از سایت احراج میکردن
[/quote]
سوءاستفاده از امکان منفی دادن (منفی دادن بی مورد و متوالی به یک کاربر ) موجب از دست دادن این امکان میشه ! باشد که دیگر تکرار نشود!
[quote name='heliaa' timestamp='1378243683' post='336049']

جناب shahabsagheb، میدونم خیلی اف تاپیک هست حرفهام، ولی باید میگفتم! :) ممنون میشم پستهای من رو توی این تاپیک پاک کنید که بحث سوریه ادامه پیدا کنه
[/quote]
اشکالی نداره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#222222][font='Helvetica Neue', Arial, Verdana, sans-serif][size=4][background=rgb(255, 255, 255)]

[quote name='farhad29' timestamp='1377854415' post='334225']
سلام
اگر دربازه کنونی به سوریه حمله نشود باید درکل قید حمله محدود به سوریه رو زد و منتظر بود که در سوریه نیروی زمینی پیاده شود.

در واقع امریکایی ها و اوباما هیچ علاقه ای به پیاده کردن نیرو و پشتیبانی یک جنگ زمینی راندارند و تعجیل و عجلشون در حمله به دلیل همین امر هست که میخوان با چند تا موشک پرانی وظیفه جهانی و خط قرمزی که برای خودشون و سوریه تعیین کردند رو اجرا کنند و بگند ما وظیفه خود را انجام دادیم و حرفمان هم 2 تا نشد.

در طرف مقابل عده ای وجود دارند که بهیچ وجه نمیخوان اسد و علویان هرگونه نقشی در اینده سوریه ایفا بکند به همین خاطر سعی در عقب انداختن زمان جنگ میکنند و با جنگ محدود و چند تا موشک پرانی راضی نیستند.

در سوریه سلاح نامتعارف استفاده شده و احتمال اینکه دوباره و ان هم به تعداد و حجم گسترده تری استفاده بشه می رود.
آیا باز جامعه جهانی میتواند بی تفاوت بایستد و نظاره گر باشد.
فرقی هم نمیکند کار چه گروهی باشد زیرا در اصل موضوع که استفاده از سلاح نامتعارف است تفاوت خاصی ایجاد نمیکند
[/quote]

[color=#222222][font='Helvetica Neue', Arial, Verdana, sans-serif][size=4][background=rgb(255, 255, 255)]

[quote name='farhad29' timestamp='1377855220' post='334232']
بله حمله قطعی است اما نوع حمله و زمان دقیق آن در ابهام است اما نزدیک است.
من احتمال میدم حمله بعد از استفاده مجدد سلاح های نامتعارف انجام بشه تا دهن همه مخالفان حمله بسته بشه.
[/quote]

[quote name='farhad29' timestamp='1377987735' post='334825']
حناب چکا بنده دانش نظامی شما رو تحسین میکنم و حیفم اومد فقط مثبت بدم.

اتفاقا برخلاف نظر دوستان از زمان پیش امدن این رویداد دست بشار در سرکوب بازتر شده و با شدت بیشتری با انواع سلاح هایی که تا قبل استفاده نمیشد داره مخالفین رو میکوبه

هر چه زمان بیشتری داره سپری میشه شانس جنگ محدود هم داره کمتر میشه.
[/quote]

این چند پست اخیر من در تایپیک و انگار قضیه واقعا از چندتا موشک پرانی علیه سوریه جدی تر شده

احتمالا تا هفته اینده :
1- پیروزی های اسد چشمگیر میشه و جبهه النصره و سلفی ها آسیب جدی میبینند.(برای فردای بعد از اسد)
2-اجماع جهانی بر علیه اسد بیشتر میشه و با تایید سازمان ملل اکثر کشورهای اروپایی وارد اجماع میشوند
3- برای اخرین بار ... از سلاح شیمیایی علیه مردمش استفاده میکنه
4- اوباما با مجوز و پشتیبانی دو حزب آمریکا وارد جنگی بزرگتر از آنچه تصور میشد با ارتش عربی سوریه میشه

زمان حمله هم احتمالا هفته اینده باشه و امریکایی ها رسالت جهانی خودشون رو همزمان با یازده سپتامبر انجام بدهند.

[/background][/size][/font][/color][/background][/size][/font][/color][/background][/size][/font][/color]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[center][b] [font=tahoma,geneva,sans-serif][size=3]لطیفه‌های سوری برای موشک‌های آمریکایی![/size][/font][/b][/center]

[center][img]http://i.alalam.ir/news/Image/original/2013/09/03/alalam_635138449828469241_25f_4x3.jpg[/img][/center]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، شهروندان سوریه با انتشار لطیفه هایی درباره خبر شلیک دو موشک بالستیک در دریای مدیترانه - که در راستای تهدید و فشار علیه آن کشور انجام شد- و در آب های شرق مدیترانه سقوط کرد، با جنگ روانی غرب به مقابله برخاسته اند.

این در حالی است که برخی منابع خبری، از هدف قرار گرفتن این موشک ها توسط پدافند ضدهوایی سوریه خبر می دهند.

در همین حال، پنتاگون (وزارت جنگ آمریکا) با صدور بیانیه ای، هرگونه ارتباط میان شلیک این موشک ها و حمله به سوریه را منتفی دانست.

اما ساعتی پس از انتشار این خبر، سوری های خوش ذوق، سیلی از "کامنت" ها و نظرات مطایبه آمیز را در ذیل آن درج کرده اند. شماری از لطیفه ها و نظرات جالبی که شهروندان با انتشار و درج آنها ذیل اخبار مربوط به شلیک این دو موشک، آنها را به تمسخر گرفته اند، به شرح زیر است:

- خبر فوری: دو موشک در حالی که لباس شنا بر تن داشتند در ساحل لاذقیه رؤیت شدند!

- خبر فوری: موشک های آمریکایی برای شنا در سواحل نیلگون سوریه آمده بودند!

- خبر فوری: مشاهده دو موشک که شناکنان به سوی منطقه "جبله" در حال حرکت بودند.

- خبر فوری: بلندگوهای مساجد شهرهای ساحلی سوریه، خبری مبنی بر گم شدن یک موشک پخش کرده اند.

- در نظر دیگری با اشاره به استفاده از "موج انفجار" که از روش های ماهیگیری است، آمده است: جوانان مناطق ساحلی سوریه، پس از سقوط دو موشک در دریا، برای جمع آوری ماهی ها در طول ساحل مستقر شده اند!

- یک منبع آگاه اعلام کرد که این دو موشک با اعلام جدایی از کشتی جنگی امریکا، به نیروی دریایی سوریه در دریای مدیترانه پیوستند!

- در یک پیامک دیگر با به سخره گرفتن شلیک این موشک ها و ارتباط دادن آن به کمبود سوخت در سوریه آمده است: یک منبع، علت تأخیر دو موشک در رسیدن به اهدافی در خاک سوریه را تمام شدن سوخت آنها اعلام کردند. خدا ازتو نگذرد معاون نخست وزیر (قدری جمیل)! وضعیت کمبود سوخت تا این حد وخیم شده است؟!

- منابع سوری اعلام کردند: ترافیک شدید کشی های روسیه و امریکا در دریای مدیترانه باعث تأخیر در رسیدن این دو موشک به خاک سوریه شده است!

- خبر فوری: مردم طرطوس پلاکاردهایی را در دست دارند که روی آن نوشته شده است: خیلی خوش آمدید! چقدر دیر کردید!

این پیامک ها همچنین به تأثیر دو موشک مذکور بر سیاستمداران لبنان نیز پرداخته اند، به طوری که یکی از پیامک ها با اشاره به توقع مردم سوریه برای انجام اقدامی غیر از محکومیت تجاوز به سوریه از سوی میشل سلیمان رئیس جمهور لبنان نوشته است: میشل سلیمان در بالکن در انتظار رسیدن موشک هاست تا هر چه سریع تر بیانیه محکومیت را تدوین و صادر نماید!

فایز غصن (وزیر دفاع لبنان) رادارهایش را به کار انداخته و با پیژامه، در بالکن ایستاده است تا موشک ها را رصد کند.

احمد فتفت، [از سران گروههای لبنانی مخالف دولت سوریه]، خود را آماده کرده است تا در صورت رسیدن موشک های مذکور از آنها با چایی پذیرایی کند.

و در یکی از متفاوت ترین این لطیفه ها آمده است: "یک گشت دریایی طایفه آل جعفر، دو موشک مذکور را ربوده و در ازای آزادی آنها، خواستار دریافت یک کشتی جنگی شده اند"![/font]
[url="http://fa.alalam.ir/news/1513154"][font=tahoma,geneva,sans-serif]منبع[/font][/url] ویرایش شده در توسط iaM77
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من دارم استفاده بهینه میکنم از منفی های محدودی ک دارم !! تا اونجا ک میدونم منفی بی دلیل غیر قانونی هست[/quote]
همین که عرض کردم!
بنده میتونم از سوءاستفاده شما مثال بیارم(از همین تاپیک و جاهای دیگه) ولی فعلا چشم پوشی میکنم!پس بیش از این تاپیکو منحرف نکنید!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='gader' timestamp='1378243478' post='336048']
ممنون بابت زحماتتان .یک چند نفری هستند که به اکثریت پست های من منفی می دهند و چند نفری هم هستند که سعی می کنند این منفی ها را از بین ببرند .من سعی می کنم دانسته هایم را با دو ستان تقسیم کنم و از نظرانها استفاده کرده و نظر خود را تصحیح کنم
.
.
.

اما در مورد[color=#ff0000] میثاق ملی[/color] جناب رسول من فکر کنم در ترجمه هایی که از حوادث ترکیه خوانده اید در مورد میثاق ملی چیزی نشنیده اید که اینگونه بی ربط پاسخ داد
[/quote]

اونچه که ترک ها بعنوان میثاق ملی ازش یاد میکنن ( ملی گرائی و طمع به خاک کشورهای همسایه [color=#ff0000]در قالب رویای امپراطوری عثمانی[/color] ) با درگیری مذهبی و تاکید بر سنی گری ترک ها و خراب کردن رابطه با تمام همسایگانشون و رویکرد دخالت گونه و بعضا حمایت های تروریستی دیگه جایی نداره بلکه به زباله دان رفته و جای اون رو مذهب گرایی و قومیت گرایی گرفته و این در داخل ترکیه هم نمود پیدا خواهد کرد و بجای اتحاد و گسترش ، این کشور رو در معرض تجزیه قرار خواهد داد.چون در نهایت در بلند مدت با حمایت از تجزیه طلبی و تروریسم ، تجزیه خودش و افراطیگری مذهبی و نفوذ تروریسم به خودش رو نیز مشروع میکنه

حتی ممکنه در نهایت به تجزیه ترکیه منجر بشه بجای گسترشش ، مناطق کردنشین و علوی ها

اونچه که متعلق به تاریخ هست با این آرزوها بازسازی نمیتونه بشه . ترکیه ای ها تا حالا دستشون بخاطر این رویای پوچ به خون صدها هزار مسلمان بیگناه در عراق و سوریه آغشته هست و بیش از ده ساله که هر روز در اغلب انفجارات تروریستی عراق دست دارن با همکاری عربستان و اردن و آمریکا و لانه امن تروریست ها شده

اینکه فکر کنن میتونن با جنایت در عراق این کشور رو تجزیه و همه یا بخشی از اون به کشورشون ضمیمه کنن ، در سوریه هم با ایجاد تروریسم سوریه رو تجزیه کنن و بخشی یا همه اش رو به خودشون ملحق کنن ، و یا با دخالت در مصر و لبنان در فکر احیای امپراتوری عثمانی باشن خیالاتی کودکانه و ابلهانه هست

اینها در فکر تجزیه آذربایجان کشور ما وکشور آذربایجان و الحاقش به خودشون همستن با داعیه زبان مشترک ترکی و تحریک آذری ها در قالب ناسیونالیسم ترکی ، درحالیکه این مناطق هرگز جزء خاک عثمانی هم نبوده و زبانشون هم آذری هست نه ترکی استانبولی و مذهبشون هم شیعه است و اصالتشون هم ایرانیه

جناب قادر بنظر میرسه دوستان بدرستی فکر میکنن جنابعالی هم در همین رویاها سیر میکنید ! اغلب دوستانی که به شما منفی میدن از همین جهت هست چون در اغلب پست هاتون گوشه ای به این آرزوها هم دارید
اینجا و کلا همه ایرانیها از سیاست ترکیه و فکر تجاوزش به کشورهای منطقه خصوصا به کشورخودمون و فکر خامشون بیزار و متنفر هستن

بقول دوستمون این داوود اوغلو و کوتوله های سیاستمدار ترکیه ابله تر از این حرف ها هستن که جای استراتژیسین هایی مثل کیسینجر بشینن

همچنین آرزوی طمع به خاک کشور ما در قالب ترک تباری و اشغال آذربایجان رو هم بگور خواهند برد چون آذری ها هم ایرانی اصیل و هم شیعه هستن ویرایش شده در توسط rasoolmr
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هر وقت نفت ارزش خودشو واقعاً از دست بده ، آمريكا و ساير كشورهاي متجاوز كلاً بي خيال خاور ميانه مي‌شوند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هیگل: عدم اقدام نظامی در سوریه اعتبار ما نزد ایران را زیر سؤال می‌برد
[b]وزیر دفاع آمریکا در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا اظهار کرد عدم اقدام نظامی در سوریه اعتبار ما نزد ایران را زیر سوال می‌برد.[/b]

به گزارش [url="http://www.farsnews.com"]خبرگزاری فارس[/url]، چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا درباره تحولات سوریه اظهار نظر کرد.
وی گفت ما از مخالفان سوریه حمایت‌های زیادی کرده‌ایم و میلیون‌ها دلار کمک غیرکشنده برای آنها فرستاده‌ایم.
هیگل افزود: پنتاگون در کمک تسلیحاتی به مخالفان اسد مستقیما دخالتی ندارد و این موضوع به سازمان سی آی‌ای برمی گردد.
وزیر دفاع آمریکا گفت عدم اقدام نظامی ما در سوریه اعتبارمان نزد ایران را زیر سوال می‌برد.
چاک هیگل ادعا کرد هدف سوریه از استفاده از سلاح‌های کشتارهای جمعی این است که هنجارهای بین‌المللی درباره استفاده از این سلاح‌ها را از بین ببرد.
رئیس‌جمهور آمریکا چند روز پیش در سخنرانی کاخ سفید اعلام کرد اگرچه می‌تواند بدون مجوز کنگره به سوریه حمله کند اما تصمیم دارد برای اقدام نظامی در سوریه از کنگره اجازه بگیرد.
این اظهارات رئیس جمهور آمریکا در حالی مطرح شد که رأی کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه هنوز اعلام نشده است.
لفاظی‌های جنگ‌طلبانه در سوریه پس از آن بالا گرفت که مقامات کشورهای غربی ادعا کردند در منطقه غوطه‌الشرقیه از حمله شیمیایی علیه مخالفان استفاده شده است.
استفاده از سلاح‌های شیمیایی چند روز پیش در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.
دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.
علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته دولت سوریه برای اعتمادسازی دیر وارد عمل شده است.
سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920612001607
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][color=#ff0000]مجوز ۶۰ روزه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا برای اقدام نظامی علیه سوریه[/color][/right]

[right]کمیته روابط خارجی سنای آمریکا روز گذشته بعد از چند ساعت مباحثه، پیش‌نویس لایحه صدور مجوز اقدام نظامی «محدود» علیه سوریه را تصویب کرد، که این لایحه به مراتب محدودتر از پیش‌نویس ارائه شده از سوی کاخ سفید بود.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال»، کمیته روابط خارجی سنای آمریکا پیش‌نویس لایحه صدور مجوز اقدام نظامی «محدود» علیه سوریه را تصویب کرد. این لایحه به مراتب محدودتر و کنترل‌شده‌تر از پیش‌نویسی است که کاخ سفید برای تصویب به کنگره فرستاده بود. این پیش‌نویس احتمالا روز چهارشنبه برای تائید نهایی و پس از آن ارائه به کنگره، به رأی گذاشته شود.

این پیش‌نویس استفاده از قوای پیاده در اقدام نظامی علیه سوریه را ممنوع کرده و ضمنا مجوزی که بر اساس این پیش‌نویس صادر می‌شود، نهایتا ۶۰ روز اعتبار دارد. البته «باراک اوباما» رئیس‌جمهور این امکان را دارد که آن را ۳۰ روز دیگر هم تمدید کند. در پیش‌نویسی که «باراک اوباما» به کنگره فرستاده بود، اشاره‌ای به عدم استفاده از نیروهای زمینی نشده و تصویب آن می‌توانست آمریکا را وارد جنگی دراز مدت در سوریه کند. کمیته روابط خارجی سنا دیشب بعد از جلسه‌ای ۳ ساعته و با حضور «جان کری» وزیر خارجه، «چاک هیگل» وزیر دفاع و «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش، بر سر پیش‌نویس جدید به توافق رسید.

در بخشی از پیش‌نویس مورد تائید کمیته روابط خارجی، که با نام «مجوز استفاده از قوای نظامی علیه دولت سوریه در پاسخ به استفاده از تسلیحات شیمیایی» تصویب می‌شود، آمده است: رئیس‌جمهور اجازه خواهد داشت تا از قوای نظامی ایالات متحده همانگونه که وی اعلام کرده لازم و درخور است، در حدی «محدود و مناسب» علیه اهداف نظامی مشروع در سوریه استفاده کند. هدف از این حمله، محدود است به: ۱) پاسخ به استفاده از تسلیحات کشتار جمعی توسط دولت سوریه در جریان درگیری‌ها در این کشور، ۲) بازداشتن سوریه از به‌کارگیری مجدد این تسلیحات با هدف حفاظت از منابع امنیت ملی و مراقبت از متحدان و شرکایمان در برابر تسلیحات شیمیایی، ۳) کاهش ظرفیت سوریه برای استفاده مجدد از چنین تسلیحاتی در آینده.

کمیته روابط خارجی سنا در بخشی دیگر از این پیش‌نویس آورده است: مجوزی که در بند ۲ صادر شده، اجازه استفاده از نیروی زمینی با هدف انجام عملیات رزمی را نمی‌دهد. «باراک اوباما» بر اساس این پیش‌نویس متعهد می‌شود تا نهایتا ۳۰ روز بعد از تصویب این مجوز، گزارشی مدون از راهبرد خود برای دستیابی به راهکاری سیاسی در سوریه ارائه دهد. در این گزارش باید مقایسه‌ای هم از وضعیت وقت و وضعیت هدف دیپلماتیک، سیاسی، اقتصادی و نظامی آمریکا علیه سوریه، ارائه شود.[/right]

[right][url="http://www.alef.ir/vdchkqnzx23nw-d.tft2.html?197643"]http://www.alef.ir/v...ft2.html?197643[/url][/right]

[right][color=#ff0000]قاطر ( قطر ) هم اعلام امادگی کرده[/color][/right]
[right][color=#ff0000]دوست دارم چندا موشک به سکو های نفت و گاز این قاطری ها بخوره تا اینقدر مخزن مشترک پارس جنوبی رو خالی نکنن[/color][/right] ویرایش شده در توسط death-white

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گاردین: جنگ بر علیه سوریه، به دلیل نفت است نه سلاح شیمیایی! :)
[CODE]http://www.theguardian.com/environment/earth-insight/2013/aug/30/syria-chemical-attack-war-intervention-oil-gas-energy-pipelines[/CODE]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death-white' timestamp='1378277481' post='336083']
[right][color=#ff0000]مجوز ۶۰ روزه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا برای اقدام نظامی علیه سوریه[/color][/right]

[right]کمیته روابط خارجی سنای آمریکا روز گذشته بعد از چند ساعت مباحثه، پیش‌نویس لایحه صدور مجوز اقدام نظامی «محدود» علیه سوریه را تصویب کرد، که این لایحه به مراتب محدودتر از پیش‌نویس ارائه شده از سوی کاخ سفید بود.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال»، کمیته روابط خارجی سنای آمریکا پیش‌نویس لایحه صدور مجوز اقدام نظامی «محدود» علیه سوریه را تصویب کرد. این لایحه به مراتب محدودتر و کنترل‌شده‌تر از پیش‌نویسی است که کاخ سفید برای تصویب به کنگره فرستاده بود. این پیش‌نویس احتمالا روز چهارشنبه برای تائید نهایی و پس از آن ارائه به کنگره، به رأی گذاشته شود.

این پیش‌نویس استفاده از قوای پیاده در اقدام نظامی علیه سوریه را ممنوع کرده و ضمنا مجوزی که بر اساس این پیش‌نویس صادر می‌شود، نهایتا ۶۰ روز اعتبار دارد. البته «باراک اوباما» رئیس‌جمهور این امکان را دارد که آن را ۳۰ روز دیگر هم تمدید کند. در پیش‌نویسی که «باراک اوباما» به کنگره فرستاده بود، اشاره‌ای به عدم استفاده از نیروهای زمینی نشده و تصویب آن می‌توانست آمریکا را وارد جنگی دراز مدت در سوریه کند. کمیته روابط خارجی سنا دیشب بعد از جلسه‌ای ۳ ساعته و با حضور «جان کری» وزیر خارجه، «چاک هیگل» وزیر دفاع و «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش، بر سر پیش‌نویس جدید به توافق رسید.

در بخشی از پیش‌نویس مورد تائید کمیته روابط خارجی، که با نام «مجوز استفاده از قوای نظامی علیه دولت سوریه در پاسخ به استفاده از تسلیحات شیمیایی» تصویب می‌شود، آمده است: رئیس‌جمهور اجازه خواهد داشت تا از قوای نظامی ایالات متحده همانگونه که وی اعلام کرده لازم و درخور است، در حدی «محدود و مناسب» علیه اهداف نظامی مشروع در سوریه استفاده کند. هدف از این حمله، محدود است به: ۱) پاسخ به استفاده از تسلیحات کشتار جمعی توسط دولت سوریه در جریان درگیری‌ها در این کشور، ۲) بازداشتن سوریه از به‌کارگیری مجدد این تسلیحات با هدف حفاظت از منابع امنیت ملی و مراقبت از متحدان و شرکایمان در برابر تسلیحات شیمیایی، ۳) کاهش ظرفیت سوریه برای استفاده مجدد از چنین تسلیحاتی در آینده.

کمیته روابط خارجی سنا در بخشی دیگر از این پیش‌نویس آورده است: مجوزی که در بند ۲ صادر شده، اجازه استفاده از نیروی زمینی با هدف انجام عملیات رزمی را نمی‌دهد. «باراک اوباما» بر اساس این پیش‌نویس متعهد می‌شود تا نهایتا ۳۰ روز بعد از تصویب این مجوز، گزارشی مدون از راهبرد خود برای دستیابی به راهکاری سیاسی در سوریه ارائه دهد. در این گزارش باید مقایسه‌ای هم از وضعیت وقت و وضعیت هدف دیپلماتیک، سیاسی، اقتصادی و نظامی آمریکا علیه سوریه، ارائه شود.[/right]

[right][url="http://www.alef.ir/vdchkqnzx23nw-d.tft2.html?197643"]http://www.alef.ir/v...ft2.html?197643[/url][/right]

[right][color=#ff0000]قاطر ( قطر ) هم اعلام امادگی کرده[/color][/right]
[right][color=#ff0000]دوست دارم چندا موشک به سکو های نفت و گاز این قاطری ها بخوره تا اینقدر مخزن مشترک پارس جنوبی رو خالی نکنن[/color][/right]
[/quote]
یعنی حمله به سوریه قطعی شد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
http://fararu.com/fa/news/161325/%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%DA%AF%D9%81%D8%AA-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B3%D8%A8-%D8%A8%D9%87-%D9%88%DB%8C-%D8%AC%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پوتین گفت: روسیه به صورت مشروط با حمله نظامی به سوریه موافقت می کند.

به گزارش عصر ایران ، رئیس جمهور روسیه در مصاحبه مشترک با آسوشیتدپرس و کانال یک تلویزیون روسیه گفت: اگر ثابت شود دولت دمشق در حمله شیمیایی اخیر در سوریه، گناهکار بوده است به شرط موافقت سازمان ملل متحد، روسیه با عملیات نظامی علیه دولت سوریه موافقت خواهد کرد.

پوتین همچنین نسبت به اقدام نظامی یکجانبه خارجی علیه سوریه هشدار داد و از غرب خوست دلایل قانع کننده ای درباره دخالت دمشق در حمله شیمیایی در سوریه در اختیار سازمان ملل متحد قرار دهد.

وی افزود: روسیه به تعهدات نظامی خود در برابر سوریه عمل خواهد کرد البته مسکو تحویل دادن موشک های "اس 300" به سوریه را به حالت تعلیق درآورده است.

رئیس جمهور روسیه توضیح داد: مسکو برخی از اجزای تشکیل دهنده سامانه موشکی اس 300 را در اختیار سوریه قرار داد اما ارسال بقیه قطعات و بخش های این سامانه موشکی فعلا متوقف شده است.

پوتین تهدید کرد: در صورتی که کشورهای غربی بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل متحد به سوریه حمله نظامی کنند؛ روسیه سامانه های موشکی قوی را به هر کشوری می فروشد.
http://www.asriran.com/fa/news/294102/%D9%BE%D9%88%D8%AA%DB%8C%D9%86-2-%D8%B4%D8%B1%D8%B7-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[center]
بسم الله الرحمن الرحیم[/center]
[center]

[color=#FF4500][size=5][b]خیلی مهم[/b][/size][/color][/center]
[center]
[b]تحلیل دکتر حسن عباسی از وضعیت [color=#FF4500]سوریه[/color](7-6-92)[/b][/center]
سوریه سه چهار تا موقعیت به دست آورده است که این ها خیلی به نفع اوست:

1.بین جبهه ی النصره ی القاعده و ارتش آزادسوریه درگیری پیش آمد و برخی از سران هم را کشتند!

2.مظلومیت خودش را به همه نشان داد و مردم خودش هم فهمیدند که دولت با آن ها همراه است.

3.یک سری پیروزی های تاکتیکی هم به دست آوردهو نیروهایش را احیا کرد.

4.از دل مردم 50 هزار نفر نیرو گرفته و بسیج مردمی را راه انداخته تا مردم خود را بیشتر همراه کشور بدانند و آماده تر شوند.

5.سفارت سوریه در مصر احیا شده یعنی مصرپایش را از قضیه ی سوریه بیرون کشیده.

6.عربستان و ترکیه که هر دو کمر به شکست بشار اسد بسته اند بر سر قضیه ی مصر به اختلاف رسیده اند؛
ترکیه خواهان ابقای محمد مرسی و عربستان حامی سقوط مصر است. این یعنی در جبهه ی متحدین ضد سوریه(عربستان،ترکیه،قطر) اختلاف پیش آمده است.
عربستان همه چیزش را گذاشته است و دارد به شدت هزینه می کند تا انقلاب ها یکی پس از دیگری زمین بخوردن تا موجش به عربستان نرسد و الگویی برای مردم عربستان نشود؛
حالا در این میان سوریه معارض جدی عربستان است و این باعث شده عربستان با تمام قوا تلاش کند تا سوریه سقوط کند.

بندر بن سلطان، رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان، از مهره های اصلی مقابله با بشار اسد است. عربستان نیاز دارد افکار عمومی را از مصر، تونس و بحرین منحرف کند به همین منظور سوریه و عراق را دست آویز قرار داده است
(عربستان علاوه بر سوریه دائما عراق را هم متشنج می کند) سه چهار روز یک بار می گویند امروز حمله می کنیم فردا حمله می کنیم. تا مردم کشور خودش به فکر انقلاب و اعتراض نیفتند.

اما نکته ای که مهم است این است که ما نبایداز مصر غافل بشویم بعد سر بلند کنیم ببینیم چیزی از انقلاب مصر باقی نمانده است
(که البته الان هم چیز قابل توجهی از انقلاب مصر باقی نمانده به علت عدم داشتن یک ولی –امام- )

در خصوص احتمال جنگ، اگر بخواهند منتظرشورای امنیت باشند که به اصطلاح قانونی حمله کنند که منتفی است چون دیروز که جلسه ی شورای امنیت بوده، روسیه و چین جلسه را ترک کرده اند( هم گرایی چین و روسیه هر روز بیشتر می شود). از پنج کشور دارای حق وتو وقتی دو کشور سالن رو ترک می کنند یعنی باشند هم وتو می کنند پس امکان حمله قانونی در روز پنجشنبه و جمعه منتفی است.

اما چرا روسیه و چین مخالف حمله به سوریه اند:

چین مخالف است چون با آغاز حمله نظامی گسترده هژمونی خود را در افریقا از دست می دهد و چین به شدت روی افریقا برای سال های آینده سرمایه گذاری کرده است(سرزمینی بکر برای کار صنعتی با نیروی کار ارزان و ...)

اما روسیه اگر از سوریه بیرون برود تنها پایگاه خود در خاورمیانه را از دست می دهد و به اصطلاح ریشه اش کنده می شود و اگر سوریه تجزیه بشود و فروبپاشد روسیه تنها جای پای خود در منطقه را از دست می دهد؛ و نکته ای که قابل توجه است مخالفت ترکیه با روسیه است، منطقه ی سوریه پس از ترکیه واقع شده و این نوعی اهرم فشار برای ترکیه از جانب روسیه است.

امکان جنگ زمینی گسترده برای مخالفین سوریه نیست، سوریه کشور بزرگی است و جمعیت در آن پراکنده است(یک جا متمرکز نشده) چیزی شبیه ایران، جنگ زمینی در این دست کشور ها آسان نیست.

هم چنین درگیری زمینی شرایط را به ضرر اسرائیل می کند چون اسرائیل مانند یک گروگان در دستان سوریه است از هر سمتی و از طرف هر کشوری که به سوریه حمله شود سوریه دو تا موشک در تل آویو یا حیفا رها کند. سوریه نمی آید اعضای ناتو را بزند که! او اسرائیل را می زند که هم پیمان آن کشور هاست. و در این صورت نوعی اعتماد به نفس هم به اعراب تزریق می شود که تماما به ضرر ناتو و عربستان و ترکیه است.

احتمال حمله ی هوایی گسترده (که برای آنها حمله هوایی بسیار راحت تر است) هم نزدیک به صفر است مگر بمباران نقطه ای. و جالب توجه است که عراق و اردن اعلام کرده اند برای حمله ی هوایی آسمان در اختیار نمی گذارند. اگر هم از ترکیه یا قبرس بخواهند بلند شوند که نیاز به سوخت گیری دارند و این امکان در منطقه برایشان فراهم نیست.

اما اگر بخواهند دست به حمله دریایی بزنند؛به صورت ان جی اس باید عمل کنند.

Naval gunfire support NGS

این حمله ساپورت و پشتیبانی نظامی می خواهد و نیرویی در منطقه نیست تا از این حمله ی دریایی پشتیبانی کند و آن را به سر انجام برساند پس عملا حمله دریایی هم ابتر است.

مگر در این میان جای شخص بشار اسد را پیداکنند و او را بزنند که در این صورت وضعیت بحرانی می شود و احتمال جنگ همه جانبه زیاد می شود.

این عملیات از لحاظ نظامی جایگاهی نداردو در نتیجه طرفی نخواهند بست...

در جنگ ایران و عراق 200 موشک در تهران خورد، اوایل که موشک می زدند همه می رفتند در پناهگاه های تعبیه شده و هر اقدام امنیتی که می دانستند انجام می دادند، اما دیگر بعد از مدتی در همین تهران وقتی موشک می زدند همه می آمدند بیرون رد موشک را در هوا می گرفتند ببینند کجا می خورد بروند کمک کنند! دیگر دلهره به حد موشک های اول نبود.

جامعه سوریه این روزها یک جامعه ی جنگ زده است. با بمباران های نقطه ای و این دست بازی ها، رشته ی مردمش گسسته نمی شود.

آن ها اعلام کرده اند در عرض سه روز.... ؛ سه روز که هیچ، سی روز هم با موشک های تاماهاوک سوریه را بزنید سقوط نمی کند باذن الله.

این ها می خواهند کار مصر را یک سره کنند،افکار عمومی را با امروز و فردا کردن جنگ با سوریه منحرف می کنند؛ در این بین عربستان آتش بیار معرکه است. با وجود این ولیعهد های به شدت پیر از ایجاد کوچکترین تشنج در کشورش می ترسد که منفجر شود.

حزب الله لبنان حدود 5 هزار نیرو کنار حرم حضرت زینب سلام الله علیها مستقر کرده و اعلام کرده اگر لازم باشد این تعداد را بیشتر هم می کند.

ناتو و عربستان و ... حتی نمی توانند لجستیک سوریه را بزنند به حساب این که این کشور را فلج می کنند چون از روسیه و ایران دائم ادوات به سوریه ارسال می شود؛ علاوه بر اینکه نقاط لجستیک سوریه در تمام کشور پراکنده است.

هم چنین معارضین سوریه و مردم عادی بسیاربا هم قاطی شده اند یعنی تمام مناطق به نوعی آلوده شده اند، و این کار را برای بمباران سخت می کند چون نیروهای خودشان را هم این طور از دست می دهند.

تهدید و فشار بر سوریه از همه مهمتر برای پیام دادن به ایران است. به علت تغییر دولت در ایران، و منش غیر تهاجمی آن، غرب به سرعت می خواهد ایران را پای میز مذاکره بکشاند. به همین علت سوریه را تحت فشار قرار می دهد تا در صورت مذاکره امتیاز ندهد فقط بگوید ما فشار را از سوریه بر می داریم یعنی عملا ایران ناکام بماند.

این یک رویه است برای طرف غربی که هر زمانمی خواهد برای مذاکره جلو بیاید، پیش از آن اوضاع را مشوش می کند تا هنگام مذاکره در واقع هیچ امتیازی ندهد.

یکی از دوستان مطلب داخل فروم anti666 گذاشته بود من قرار دادم
به احتمال مبحث مال جلسه اخیر اندیشکده بوده
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.