FLANKER

تير بار ss-77 وكتور

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ss-77 وكتور در سال 1986 بنا به احتياج ان زمان رژيم اپارتايد در افريقاي جنوبي ساخته شد
ss مخفف طراحان اين تيربار است به نامهاي Smith and Soregi و 77 تاريخ شروع اين طرح بود
اين تيربار قدرتمند بوسيله فشار مستقيم گاز باروت مسلح و با نوار فشنگ تغذيه ميشود
و بوسيله هوا خنك مي شود
كاليبر ان 7.62 استاندار ناتو است در ضمن مدل mini-ss در سال 1994ساخته شد و كاليبر ان
5.56 مي باشد
طبق گفته كارشناسان نظامي بايد اين نكته را به جرات گفت كه اين اسلحه در رده يا حتي بر تر
از MAG-58و PKM و MG-3 است
تصویر
مشخصات كلي
كاليبر : 7.62 ناتو
وزن : 9.6 كيلو گرم با دو پايه
طول : 1155 ميليمتر
طول لوله : 550 ميليمتر
تغذيه : نوار فشنگ و خشاب 100 تايي
سرعت شليك : 600-900 تير در دقيقه
منبع : Modern Firearms
تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این تير بار ss-77 وكتور آیا در ایران وجود داره ؟ یا اصلا تولید می تونیم بکنیم در ایران به هر حال اسلحه ی خوبی هست ولی من پیشرفته ترین تیر باز که ساخت آمریکا بود رو در یکی از سایت ها دیدم و گویا در هر 1 دقیقه می تونست 1 میلیون تیر شلیک کنه که روی هلیکوپتر آپاچی هم قابل نصب بود . اگر پیداش کردم فیلم شو برتون می زارم . ----------------------------------------------------------- icon_cheesygrin :| :| :lol: :lol: :( :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله همچين سلاح ای طراحی و طوليد هم شده

شيوه کارش به اين صورت هست که :
از بيش يک سری لوله های موازی در کنار هم برخوردار است (مثل پرتاب گر کاتيوشا)
در هر لوله پشت سر هم گلوله پر ميشه،پس به عبارتی تو هر لوله ما مثلا 10 تا تير هرکدوم با فاصله کم از هم (مثلا 1 سانت) قرار ميگيرن
بر عکس تفنگ های معمولی ما که با تماس فيزيکی به ته پوکه گلوله عمل انفجار رو انجام ميده در اين سلاح در انتها هر گلوله با بدنه لوله تماس الکترنيکی هست
سلاح شوک الکترنيکی اول رو به کنار ته گلوله اول ميده منفجر ميشه به بيرون هدايت ميشه
هنوز گلوله از لوله خارج نشده سلاح شد دوم رو به ته(کنار) گلوله دوم ميده منفجر ميشه و پوکه خالی گلوله قبل از خودش رو به بيرون پرتان ميکنه و خودش هم خارج ميشه
به همين ترتيب تا گلوله آخر در لوله
در اين سيستم چون شوک التريکی بوده و به کنار ته پکه وارد ميشه (نياز به وارد شدن به ته به صورت مستقيم وجود ندارد) پس ميشه براحتيی شليک کرد
و هنوز گلوله اول خارج نشده شد به گلوله دوم داده ميشه

و چون در ان واحد ما مثلا 30 تا لوله کنار هم داريم پس با هر تک شليک 30 تا تير خارج ميشه

اون عدد 1 ميليون هم کاملا درست هست (البته تو فيلم های هليوود) (شوخی)

بله اين هم يه نمونه مثال از اينکه چطور همه چيز در باره مرغ های ارتش ديگرون قاز شده
اين سلاح ايده جالبی داره اما ديگه 1 ميليون ......
از اين گذشته من هميشه يه مثلا ميزدم ميگفتم يه موبايل ساختن وصل ميشه به سفينه بعد ميشه باهاش سفينه فضايی رو کنترل کرد!!!!!!به نظر شما اين موبايل به درد ميخوره؟!

به نظر من اين سلاح بيش از اينکه کاربرد عملی داشته باشه نشان از پشتکار خلاقيت و کوشش سازندش داره

به اميد روزی که بشر بجا سرمايه گذاری رو توليد سلاح ای که بتونه 1000 تا تير در دقيقه شليک کنه بياد 1000 تا درد از تو دل ساير هم نوع هاش بار داره

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
بدين وسيله يک صدمين پست خودم رو تبريک عرض مينمايم(چه خنک،مگه نه؟)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احتمالا منظور شما توپ الکترومغناطیسی است؟ این سلاح میتواند گلوله هایی تا سرعت 100 کیلومتر بر ثانیه در تعداد انبوه با گلوله های کوچک یا تعداد کم با گلوله های بزرگ شلیک کند. البته تا جایی که خبر دارم هنوز نتونستن به سرعت بیش از 8 کیلومتر بر ثانیه دست یابند! تا 100 خیلی مونده و این است تفاوت تئوری با عمل! icon_cheesygrin ولی همین سرعت 8 کیلومتر بر ثانیه هم در صورت استفاده از این سلاح به عنوان توپ تانک میتواند برد مفید درگیری آنرا به بیش از 10 کیلومتر برساند! این سرعت معادل 28 ماخ میباشد که انرژی جنبشی ناشی از آن باعث انهدام کامل یک دستگاه تانک M-1A2 از فاصله 10 کیلومتری میشود! تقریبا چیزی از تانک باقی نخواهد ماند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این تير بار ss-77 وكتور آیا در ایران وجود داره ؟ یا اصلا تولید می تونیم بکنیم در ایران به هر حال اسلحه ی خوبی هست ولی من پیشرفته ترین تیر باز که ساخت آمریکا بود رو در یکی از سایت ها دیدم و گویا در هر 1 دقیقه می تونست 1 میلیون تیر شلیک کنه که روی هلیکوپتر آپاچی هم قابل نصب بود . اگر پیداش کردم فیلم شو برتون می زارم .

-----------------------------------------------------------
icon_cheesygrin :| :| :lol: :lol: :( :cry:

نه ما از pkm استفاده ميكنيم
وتيربارهاي ژ-3
نميدونم واقعا همچين چيزي صحت داره يا نع ولي الان گتلين ها سريعترين تيربارها هستن
كه روي هليكپترها نصب ميشن در ضمن ادرس اون سايت رو بدين من هم ببينم !!!
اصلا اپاچي 1 ميليون تير با خودش ميتونه حمل كنه؟
تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
FLANKER جان این ویدیو رو خودم همین امروز پیدا کردم چون از اون موقعی که برای اولین بار این ویدیو رو دیدم بیشتر از 1 سال می گذره ولی من تعجبم چرا سازنده ی ان اسلحه ( کشور سازنده ) نذاشته که اخبار این اسلحه مرگبار زیاد درز کنه . Metal Storm یا طوفان فلز نام سلاحی است که قادر است یک میلیون گلوله در دقیقه شلیک کند. این اسلحه که چند سالی از ساخت آن میگذرد با استفاده از الکتریسیته گلوله ها را شلیک میکند و بیشتر بر روی هلیکوپتر ها و هواپیما ها نصب میشود. در این ویدئو به طور کامل با این سلاح و مکانیسم عملکرد آن آشنا میشوید. البته فیلم حدود 9 دقیقه است و حجم بالایی دارد و دیدن آن برای کسانی که از اینترنت dialup استفاده میکنند مشکل خواهد بود. اما اگر به چنین مباحثی علاقمند هستید دیدن آن را توصیه میکنیم. بر خلاف تفنگ های معمولی در این اسلحه هیچ قطعه ی متحرکی وجود ندارد و فقط با استفاده از جریان الکتریسیته گلوله ها شلیک میشوند. نکته جالب دیگر در مورد این اسلحه قابلیت شلیک انواع گلوله ها و در کالیبر های مختلف است. این اسلحه به صورت چند تایی بر روی هلیکوپتر نصب و شلیک میشود. تصورش را بکنید که وقتی یک هلیکوپتر با چهار تا Metal Storm در یک دقیقه 4 میلیون گلوله به محلی شلیک کند چه اتفاقی میافتد... ویدئوي مربوط به اين اسلحه را مي توانيد از طریق این لینک میتوانید مشاهده کنید http://www.youtube.com/watch?v=iX6YvWxtrxw ------------------------------------------------------------------------------------------------ راستی در این فیلم نشون داده می شه که یک هلیکوپتر می تونه چهار تا از این ها رو حمل کنه و با همون هلیکوپتر می شه چهر میلیون آدم کشت ولی من اطلاعی از کشور سازندش ندارم احتمالا یا آمریکا هست یا روسیه به هر حال . >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> icon_cheesygrin :| :| :lol: :lol: :( :cry: :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين سلاحي كه دوستان فرمودند ساخت استراليا است و روي سامانه ي Red Back سنگاپور نصب شده.قرار است اين سلاح در اندازه ي يك سلاح كمري توليد شود.با نظر آقا سعيد موافقم اگر روي تانك نصب شود بدون لگد خواهد بود و برد بسيار زيادي دارد. در ايران FN MAG وجود دارد ولي هم محور توپ چيفتن.از سلاحهايي چند منظوره مانند ss-77 در ايران استفاده نميشود (متاسفانه‌) .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من این سلاح می تونه روی نفربر ها و تانک ها خوب عمل کنه حتی روی قایق های تهاجمی هم همینطور . ولی به نظرم من این کار برای عملیات هایی که مدت زمانی خیلی کمه و دشمن تو رو فوری رد یابی می کنه کاربرد داره مثل نصب روی هلیکوپتر ها .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.