senaps

ارتش پیش‌مه‌ر‌گه‌ی کردستان عراق، ماشین مخوف جنگی یا...

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بزرگترین مشکل امنیتی کردستان عراق ، نداشتن ساحل دریای ازاد است که تقریباً خودشان می دانند برای یک استقلال ظا هری چقدر باج باید به یکی از کشور های همسایه بدهند. مشکل دیگر نیز همین افرادی هستند که استانبول را نیز جز کردستان می دادند . افرادی مثل برهم صالح اگر نبودن،در زمان سقوط صدام کردها همدیگر را می کشتند
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='gader' timestamp='1369948388' post='313397']
بزرگترین مشکل امنیتی کردستان عراق ، نداشتن ساحل دریای ازاد است که تقریباً خودشان می دانند برای یک استقلال ظا هری چقدر باج باید به یکی از کشور های همسایه بدهند. مشکل دیگر نیز همین افرادی هستند که استانبول را نیز جز کردستان می دادند . افرادی مثل برهم صالح اگر نبودن،در زمان سقوط صدام کردها همدیگر را می کشتند
[/quote]

اقای گادر!!!

کسی استانبول رو جز خاک کوردستان ندونسته ما قوم صلح طلبی هستیم برعکس عثمانی ها که کارنامشون مشخص هست در ضمن در قسمت کوردستان شمالی ما کاملا به دریا دسترسی داریم هم به دریایی سیاه و مدیترانه

[b][color=#FF0000]ویرایش شد.[/color][/b]
[b][color=#FF0000]SHAHABESAGEB[/color][/b]
  • Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b][color=#FF0000]تذکر:[/color][/b]
[b][color=#FF0000]این سایت مکانی برای صف بندی قومیتی نیست .[/color][/b]
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصل مطالب جذاب و خوبه ولی:
[b][color=#b22222]این تاپیک می تونه خیلی آموزنده باشه و طوری پیش بره که اطلاعات هممون زیاد بشه.[/color][/b]
[b][color=#B22222]یک شکل بد هم می تونه داشته باشه که الان نشونه هاش به چشم میاد.[/color][/b]

لذا:

[b][color=#b22222]اول با توجه به حساسیت موضوع از نویسنده خواهش می کنم برای نوشتن سطر سطر متنشون چندبار فکر کنند که خدای نکرده نشه ازش برداشت های چندگانه یا منفی کرد یا احساس بشه دارن تبلیغ یک گروه را می کنند. (به عنوان یک پیشنهاد سعی کنید اصلا از صفات استفاده نکنید مثل این جمله: این گروه ورزیده و کار کشته. جاش بگید این گروه در نبردهای ایکس و ایگرگ توانست در مقابل ارتش های کشور فلان و بیسار پیروز شود. خود خواننده کیفیت نیروها را خواهد فهمید.)[/color][/b]

[b][color=#b22222]دوم، دوستان به هیچ وجه به حاشیه نرید. این جا جای بحث قومیتی نیست. حالا چه جدایی طلبانه چه نژادپرستانه، چه هر شکل دیگرش.[/color][/b]

فعلا ادامه بدهید ولی اگر حاشیه ها زیاد بشه مجبور خواهیم شد محدودیت هایی ایجاد کنیم.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظرم رسید که باید پیشنهاد جناب محمد رو که گذاشته بودم برای اخرای مبحث (حالا اخرش که نه وسطاش!) که معرفیشون بکنم و ازشون حرف بزنم، بهتره که الان بیارمشون وسط تا هم جو علیه پیشمرگ ها اصلاح بشه، و هم بحث تصور تجزیه طلبی کردها تموم بشه و هم سایر مباحث غیر نظامی موجود در تاپیک...!!
ضمن اینکه خواهش میکنم از دوستان که تا اون موقع چیزی ننویسن که تاپیک به فنا بره! :|
من باید شماره گذاری و ترتیب عکس‌ها رو عوض کنم، اپلودشون کنم و بعد مطلب رو بذارم... به نظرم برای دوستان هم جالب باشه این بخش از تاریخ پیش‌مرگ ها....
البته اشتباه من هم بود که پیش‌مرگ ها رو در کردستان عراق خلاصه کردم هرچند قصدم این بود که در ادامه‌ی تاپیک، سایر گروه‌های پیش مرگه رو معرفی بکنم و از اهدافشون حرف بزنم...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

من میتونم خیلی بنویسم راجع به بندهای مطرح شده تو تاپیک ولی چون از درگیری می پرهیزم بنابراین صرفا از اسناد حقیقی که منتشر شده استفاده میکنم اونم فقط در سه بند اونم در زمان دفاع مقدس ! و نه قبلش نه بعدش و نه فعالیت های اکراد داخل عراق ایران سوریه ترکیه و ... !

1.براساس کتابهای حکایت سالهای بارانی و همچنین سلسله کتابهای دانشکده فرماندهی و ستاد سپاه پاسداران که از دقیق ترین و واکاوانه ترین نوشتارها در این زمینه هستند ما با کردهای مخالف حکومت عراق همکاری داشتیم و در طی این مدت همکاری ، بیشترین حسن اعتمادها و عملیات های موفقیت آمیز در همکاری با کردهای حامی آقای طالبانی بوده و بیشترین مشکلات پیشامد کرده با آقای بارزانی
2.چریک های کرد افرادی شجاع و اغلب ورزیده هستند که به دلایل بسیار گوناگون در اوقات بسیار مهم شانه از زیر بار عملیات خالی میکردند و در این میان چند حزب بیشتر از بقیه !
3.این نیروها رو میشه چیزی شبیه به نیروهای سوریه در زمان حضور لشکر همیشه پیروز 27 محمد رسول الله صلی الله و علیه و آله و سلم در قضایای بعد خرمشهر دانست که متاسفانه نمیشد بهشون اعتماد کرد
4.به دلیل مسایلی از ادامه نوشتار معذوریم !
ضمنا فکر کنم عنوان گریلا صحیح تر باشه ... و البته عنوان گریلا و امثالهم معنای دوره رنجری و .. نمیده ، حالا شاید تازگیا برای کلاس گذاشتن ازش استفاده کنند ولی اصولا گریلا کسی است که به صورت چریکی در مناطق تحت تسلط دشمن براساس ورزیدگی جسمانی و البته عقیدتی که داره برای به دست آوردن اهدافش میجنگه

در رابطه با ارتباط اسراییل و اکراد که این اظهر من الشمس هست و اسناد ساواک در بالاترین رده امنیتی خودش و همچنین اسناد برادر وفیق السامرایی تماما دال بر حمایت و همکاری مستقیم اسراییل با اکراد در برهه های خاص خودش هست

اون دوست عزیزی که حمایت از اکراد می نماید بهتره بدونه خود بنده هم کرد هستم لیکن نه مثل شما بزرگواران ..... !

در کل در قضایای درگیری اعراب با اسراییل مهمترین خواسته اسراییل از ساواک و شاه ایران برقراری ارتباط مستقیم با اکراد بود و نهایتا در درگیری سال 1973 هم به خاطر همین مساله باعث زمین گیر شدن بهترین نیروهای ارتش عراق در شرق کشور به خاطر ترس از اکراد شدند .... اینا رو که نمیشه کسی بزنه زیرش ...
در زمینه حضور خانم ها هم که اصلا ترجیح میدم سکوت کنم ... وگرنه میشه اطلاعات بسیار بسیار دقیقی از نحوه به کارگیری شون در سازمان رزم داد و البته اگر با ذهن ساده نگاه بشه میگن اینا چقد خانم ها رو میپرستند که به عنوان رئیس گروه اعزامی همیشه میرن .... ولی .... بگذریم

در کل زمان دفاع مقدس رو هرکی بخونه اسنادش رو به وضوح به یک دید کامل چه از قبل چه از بعد این نیروهای چریکی میرسه ، و اشاره برادر محمد هم دقیقا به جا بود ... پیشمرگه های مسلمان کرد واقعا پای حرف شون هستند و همچنین توانایی های جسمانی و معنوی به مراتب قوی تری داشتند و دارند و اون هم نشات گرفته از سابقه همکاری با احزاب کرد عراقی بود که ایران متوجه خیلی مسایل شد ...

یا اگر کتاب شهید چمران یعنی لبنان رو بخونید یه قسمت هست میگه بله بچه های فتح میگفتند نزارید بیاییم وسط قضیه فلان میکنیم و بهمان میکنیم و همیشه ابهتی داشتند و میگفتند اینا چریک خطرین ، یکبار قضیه بیخ پیدا کرد وارد مساله شدند و در کمال بهت و حیرت همه مون دیدیم نه بابا اینام موندن توش ! چشمک

اکراد هم از اولی که با ایران همکاری میکردند میگفتند شما بیا ما تا بغداد با 4 تا چریک میبریم تون ... وقت عملیات که میشد ..... زهی خیال باطل ...

یا حق ویرایش شده در توسط Ernesto_Rommel
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با احترام به جناب سناپس و سایر دوستان وارد مباحثی که منجر به قفل شدن تاپیک می شود نمی شوم .
در زمان جنگ انچه که واضح بود گرو های مسلح از کرد های ایرانی بر ضد ایران و گرو های مسلح از کرد های عراقی برای ایران دست به سلاح می بردند.در مورد حضور زنان نیز من از نزدیک زن مبارز اقلیمی ، دومکرات ایران و کوموله ندیده ام اما پژاکی و از پ.ک.ک دیده ام فریب خوردگانی تفکرات چپ که سراب اتحاد بزرگ را برایشان ترسیم کرده و تروریستشان کرده اند.و به اهدافی که دارند ایمان بالایی دارند واین ایمان مانع اقداماتی می شود که مد نظر برخی از دوستان است و هر از گاهی قصوری که می شود جنازه دو طرف خاطی به زادگاهی که روزی برای هاوار یا رفیق شدن رفته بودند ، بر می گردانند
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
دوستان عزیز بنده نه جدایی طلبم و نه از این صحبت ها ولی حق کرد ها در 4 کشور خورده شده اون هم نه کمی!!!! به قول جناب فتح کردها به افغانی های ایران تبدیل شده اند و همه کارگرن...
[/quote]
دوست عزیز، نوع صحبتتون باعث شده که دوستان جبهه‌گیری شدیدی علیه‌تون بکنن، بنابراین بهتره که از اسامی ایرانی و فارسی برای اماکن و افراد و جاها و زبان‌ها و غیره استفاده بکنین... همچنین، عرض کردم، اینجا برای بحث در خصوص مسایل سیاسی اطرافش نیست و تنها دلیلی که من گروه‌های سیاسی رو اینجا معرفی کردم، این بود که بگم هرکدوم چه دیدگاهی داشتن و از کجا اومدن و کارشون چی بود و چیکار کردن و اینا... نه اینکه بشینیم کلا بحث رو سیاسی بکنیم...!!

احتراما، به عرض همه‌ی عزیزان در این تاپیک می‌رسونم که بحث ما دراین تاپیک نظامی هستش، اگر نیاز هست کل مقدمه و متن مربوطه رو پاک میکنم و تاپیک رو در حد گالری عکس باقی می‌گذارم که فقط عکس نظامی بذاریم و راجع‌به تسلیحات و البسه و تجهیزات صحبت بکنیم، اگر هم نه که میخواید راجع‌به نیروهای نظامی پیش‌مرگ صحبت بکنیم، بحث سیاست و جدایی از ترکیه و جدایی از ایران و کردستان بزرگ و کردستان صغیر و کردستان شمالی و جنوبی و اینجور مباحث رو خاتمه بدیم و در خصوص سیاست های نظامی و فقط سیاست های نظامی گروه‌های مختلف کرد صحبت بکنیم که هم با دیدگاه‌های اونها اشنا بشیم، هم تصاویری از اونها قرار بدیم و این گروهی که به هر صورت در همسایگی ما قرار داره رو بیشتر باهاش اشنا بشیم...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
احتراما، به عرض همه‌ی عزیزان در این تاپیک می‌رسونم که بحث ما دراین تاپیک نظامی هستش، اگر نیاز هست کل مقدمه و متن مربوطه رو پاک میکنم و تاپیک رو در حد گالری عکس باقی می‌گذارم که فقط عکس نظامی بذاریم و راجع‌به تسلیحات و البسه و تجهیزات صحبت بکنیم، اگر هم نه که میخواید راجع‌به نیروهای نظامی پیش‌مرگ صحبت بکنیم، بحث سیاست و جدایی از ترکیه و جدایی از ایران و کردستان بزرگ و کردستان صغیر و کردستان شمالی و جنوبی و اینجور مباحث رو خاتمه بدیم و در خصوص سیاست های نظامی و فقط سیاست های نظامی گروه‌های مختلف کرد صحبت بکنیم که هم با دیدگاه‌های اونها اشنا بشیم، هم تصاویری از اونها قرار بدیم و این گروهی که به هر صورت در همسایگی ما قرار داره رو بیشتر باهاش اشنا بشیم...
[/quote]
نیازی نیست که این کار رو انجام بدید !
[b][color=#FF0000]از این به بعد پست های نامربوط حذف میشن و در صورت اصرار کاربر , برخورد انضباطی صورت میگیره![/color][/b]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جهت تلطیف اوضاع تاپیک، مطلبی رو از اخر تاپیک به ابتدای اون میارم....
عرض کردم، در نوشتار مطالب این تاپیک، از هیچ مقاله یا مطلب بخصوصی استفاده نکرده ام بجز اطلاعات شخصی خودم! ممکنه اشتباه باشن... ممکنه من شایعه‌ای رو شنیده، به عنوان ماجرایی واقعی باور کرده باشم... ممکنه عملیاتی رو به طرف مقابل نسبت داده باشم یا هرچیزی... این تاپیک برای اینکه در این خصوص حرف بزنیم... پس اگراشتباهی در جایی مرتکب شده‌ام یا می‌شوم، لطفا اون رو اصلاح بکنین تا در متن اصلی هم اصلاح بشود...باشد که این تاپیک، به محل خوبی برای اشنایی با نیروهای نظامی گریلا تبدیل بشه :neutral:

----------------------------------------

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/0002.jpg[/img][/center]

ایران، ایرانی بزرگ و میشه گفت بر اساس استاندارد های امریکایی قدرتمند بود و هر لحظه ممکنه بود دست از پذیرش بی چون و چرای دستورات غرب برداره... بنابراین برنامه‌های مختلفی برای تجزیه‌ی ایران، از قبل وجود داشت... بخشی از برنامه که شامل جدا شدن بحرین بود صورت گرفت و برای جدایی کردستان و سایر مناطق، برنامه‌هایی ریخته شده بود و در حال انجام بودن...
انقلاب اسلامی مردم، ایران، میشه گفت شیرازه‌ی همه‌ی نقشه ها رو از هم پاشید...
همزمان با این دوره، صدام حسین مثل سایر نوادگانش که امروز در سوریه جگر خوار شده‌اند، به شخصیتی مخوف تر و خونخوار تر از همیشه تبدیل شده بود و یکی از اصلی ترین اهدافش هم همین اکارد منطقه‌ی خودش بود که باعث شده بود مسئولان احزاب کرد به ایران پناه بیارن و درست پس از انقلاب بود که به این نتیجه رسیدن که چه کاریه؟! خوب کردستان ایران رو جدا میکنن و بعدش تلاش میکنن کردستان عراق رو بهش وصل میکنن و با قدرتی که به دست اوردن، جفتش رو از ایران جدا میکنن و میشن کشور کردستان و بعدش میرن به جنگ ترکیه و سوریه و کردستان بزرگشون رو تحویل میگیرن...
در همین تخیلات و در بهبوهه‌ی انقلاب و اوایل جنگ ایران و عراق بود که اونها جامه‌ی عمل به فکر ها و برنامه‌هاشون پوشوندن و با فعال کردن گروه‌های مختلف نظامی در شهرهای کردنشین استان کردستان( سنندج و مریوان و بانه و ...) دست به اقدام مسلحانه علیه کشورشون زدن...همچنین هیئت هایی رو برای مذاکره در خصوص شرایط ایالت خودمختار کردستان ایران به نزد حضرت امام می‌فرستادن که مشخصه نتیجه‌ی این مذاکرات صورت نگرفته چی بود و چی میشد!!...
در حقیقت:
بعد از انقلاب، به سرعت کومله ها به مهاباد میریزن و پادگان اونجا رو که پر از توپ و تانک و خلاصه امکانات زرهی بوده رو به چنگ میارن... همزمان در اذرباییجان غربی هم عملیات هایی صورت میگیره و در شهری، پاسگاهی رو خلع سلاح میکنن و متاسفانه این پاسگاه، یکی از راه‌های اصلی کشور به کردستان بوده...
در این میان، شهید چمران به سرعت شخصا! وارد ماجرا میشن و همراه با چند فرمانده‌ی ارتشی دیگر کار پاکسازی این گردنه رو از کومله ها و تجهیزاتی که به دست اورده بودن انجام میدن که متاسفانه شیرینی این پیروزی رو کومله‌ها در سنندج به کام رزمندگان تلخ میکنن...
در خصوص نجات و ازاد سازی پادگان سنندج، عملیات و درگیری بسیار سختی صورت گرفت که مجبور شدن از کرمانشاه نیرو ببرن برا اونجا و با هلیکوپتر و کلا نیروی هوایی درگیر بشن... دراین میان، شهید کشوری ( راستش ما ایلامی ها به ایشون خیلی افتخار میکنیم!! ممکنه این شهید بزرگوار نبوده باشن که در این عملیات شرکت کردند! اگر اینجوری نیست لطفا بگید که اصلاح بکنم ولی زیاد شنیدم که خود ایشون بودن...) طی یک عملیات واقعا شجاعانه، در میان اتش سنگین کومله ها با هلیکوپتر پرواز میکنن و گروه‌های مربوطه در اطراف فرودگاه رو میکوبن...(در گیری بر سر گرفتن پادگان بوده و در حقیقت، میخواستن پادگان رو بگیرن که مقاومت شکل میگیره و کار بالا هم میگیره...)...
پس از این درگیری، کومله ها در پاوه عملیات کردند! و ژاندارمری اونجا رو خلع سلاح کردن که شخص شهید چمران باز در این خصوص عملیاتی رو طراحی و اجرا کردن برای خاتمه دادن به قائله‌ی این ماجرا...
خود شهید چمران در این خصوص کتابی دارن که متاسفانه فرصتی نشده که بخونمش و دقیقا نمی‌دونم که جریان اینها چی بوده....
و پس از این، درگیری های مریوان پیش میاد...
مریوان رو اگر دوستان رفته باشن، دارای گردنه های متعدد و ارتفاعات استراتژیک بسیار زیادی میباشه...شهید چمران برای ازاد سازی مریوان، میشه گفت که کار با عشایر و خود مردم محلی رو پایه گذاری کرد و در حقیقت، ایده‌ی اصلی استفاده از خود مردم محلی برای تامین امنیت کردستان از اینجا شکل گرفت...

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/0006.JPG[/img][/center]

متاسفانه بعد از این اتفاقات، 52 پاسدار با خیانت برخی فرماندهان ارتشی به دست کومله ها می‌افتن که در این خصوص، این افراد رو دستهاشون رو از پشت میبندند و همشون رو اتیش میزنن...
این اتفاقات سطح درگیری ها رو بسیار بالا برد....
در این بین، برخی عملیات های بسیار خشن هم صورت گرفت که مثلا در این خصوص، ظاهرا در یکی از روستاهای ارومیه (منظور همون اذرباییجان غربی) بعد از حمله‌ی کومله ها و گرفتن چند جا و کشت و کشتار، نمیانده‌ی حضرت امام شخصا پشت تانک میشینه و روستایی رو به گلوله می‌بندن با نیروهای نظامی که باعث میشه مشکلات زیادی از این حیث پیش بیاد...
همچنین، در قسمت‌های دیگه، مدیریت درگیری ها توسط ارتش و سپاه به دلیل عدم هماهنگی مناسب، به مشکلات زیادی می‌انجامید که تلفات دو طرف و غیر نظامی رو تا حدودی بالا میبرد... از طرفی، کردستان به شدت دارای دره ها و ارتفاعاتی هستش که کار ماشین جنگی کلاسیک رو واقعا سخت میکنه و بیشتر نیازمند نیروهای چریک و گریلا(چشمک!) هستش که تو این مناطق بجنگن... این عوامل مختلف، دست به دست هم دادن تا همه سریع به این نتیجه برسن که استفاده از نظامیان و تجهیزات نظامی سنگین از قبل هلیکوپتر و تانک و اینا، نمیتونه زیاد مناسب باشه و باید راه‌حل های بهتری چیده بشه...

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/0004.jpg[/img][/center]

خوب، گروه های نظامی کوچیک مثل کومله که اصلی ترین گروه مبارز در طرف مقابل ایران بود، خیلی راحت میتونست زیر چکمه‌های نظامیان کشور له بشه، ولی پایتخت ایران پر بود از افرادی که اگر پایه گذار جنگ چریکی و به اصطلاح سیویل وار!( البته راه حل برای این جنگ‌ها نه خود جنگ ها!!) نبوده باشن، ارائه کننده‌ی بهترین راه حل هاش بوده‌اند حداقل و به خوبی این مسئله که حضور نظامیان از جاهای دیگر، باعث میشود که به سادگی کومله ها و دیگر گروه‌ها نظامی بتوانند مردم رو فریب بدهند و به سوی خود ببرند رو درک کردند و این مسئله باعث شد که به فکر نقشه‌ای دیگر برای کارشون و برخورد با تجزیه‌طلب های اسلحه بدست باشن که کم‌کم کارشون از تنها اسلحه بدست و جدایی طلب بودن گذشته بود و به مساجد و محلات مردم مسلمان کشور در اون ناحیه حمله کرده و مردم بی گناه رو به گلوله می‌بستن....
در این میان، کردستان و کرد‌ها هم نقشی بسزا در انقلاب اسلامی داشتند و همچنین روحیه‌ی سلحشوری و میهن پرستی و خداباوری در بین اکارد موج میزد و نیروهای مختلفی، طی دیدار های مختلف درخواست دادن که تجهیز بشن تا در مقابل پیش مرگه ها بایستند...
در بسیاری نقاط کشور بسیج مردمی تشکیل شده بود، اما به هر صورت، در اون زمان تشکیل بیسج به اون شکل در مناطق کرد نشین چندان ساده نبود و همانطور که گفته شد، استفاده از فرماندهان نظامی غیر کرد یا گروه‌های نظامی غیر کرد و یا هر مسئله‌ای دیگه باعث میشد که گروه‌های تجزیه طلب بتونن راحت تر مردم رو فریب بدن و به سمت خودشون بکشن...
[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/0001.jpg[/img][/center]
[center][size=2]شهید بروجردی در حال صحبت برای کرد‌های منطقه...[/size][/center]

بنابراین، به فرمان امام و پس از مشورت های مختلف و متعدد، از میان افراد مختلف بومی گروه هایی اماده‌ی رزم شدند... در بحث نامگذاری هم قرار شد از نام پیش‌مرگ استفاده شود... چرا که همانطور که در ابتدای تاپیک عرض شد، پیش‌مرگ بیشتر از اونکه به گروه نظامی خاصی اطلاق بشه، از نظر کرد ها یک مفهومه که قراره پیش‌مرگ ها از اونها حفاظت بکنن اونم با جون خودشون...
بنابراین گروه‌های تشکیل شده، [b]پیش‌مرگ های مسلمان[/b] نام گرفتند....
به هر صورت، این شیوه‌ی نامگذاری هوشمندانه و پشتیبانی ماشین نظامی کشور از اونها، باعث شد که بتونن به سادگی مردمی رو که به انقلاب اسلامی اعتقاد داشتند و مخالف گروه‌های تروریستی بودند را به خود جذب کنند و نتیجتا طی نبرد های سختی شهرهای مختلف رو از دست نیروهای تروریستی مسلح خارج بکنن... برای مثال، یک قلم سنندج نزدیک به 20 شبانه روز جنگ و درگیری داشت تا بالاخره توسط پیش‌مرگ های‌مسلمان ازاد شد و به دامان کشور بازگشت...

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/0005.jpg[/img][/center]

بعد بعدی در پاکسازی کامل کردستان از کومله ها و تجزیه‌طلب ها، یک یا شاید چند ماجرای مشابه و بسیار جالب باشد...!!
در جایی خواندم که یکی از نیروهای پاسدار که لباس کردی بر تن کرده بوده، از روستایی میگذشته که تازه از دست کومله ها خلاص شده اند و مردم همه مخفی شده‌اند... پیرزنی شجاع بیرون میاد و میپرسه که پاسدار ها تو روستان؟!
ایشون هم برمیگرده میگه بله مادر جان، من پاسدارم....!
اون پیرزن بر میگرده میگه نه تو که شبیه ادمی! :neutral:||||||||||| تو پاسدار نیستی که!
اینم میگه مگه پاسدار ها چطورین؟!
پیرزن بر میگرده میگه کومله ها به ما گفتن پاسدار ها شبیه ادم نیستن و بیار خشن هستن به طوری که هر کسی رو که می‌بینن، میکشن! و کسی از دستشون اسایش نداره...

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/000.jpg[/img][/center]

اینجوری میشه که فاز دوم عملیات ها در کنار عملیات نظامی هم در دستور کار قرار میگیره و اون هم بخشش عمومی هستش...
با وجود ترس های زیادی که وجود داشت، اما برخی از افراد برگشتند و خودشون رو معرفی کردن و وقتی دیدن کسی کاریشون نداره، ریزش شدید نیروهای کومله هم اغاز شد...
کار به همینجا ختم پیدا نمیکنه و به دستور شهید بروجردی اگر اشتباه نکنم، برخی از نیروهایی که برگشتن و خودشون رو معرفی میکنن، حتی بهشون اسلحه داده میشه که حالا از انقلاب دفاع بکنن... این دو مسئله، باعث ایجاد اعتماد متقابل در سطح بسیار بالایی میشود که باعث میشه کرد‌ها، حتی بیشتر هم به سمت پیش‌مرگ های مسلمان جذب بشن و ریزش کومله ها بیشتر هم میشود...

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/0009.jpg[/img][/center]

پیش‌مرگ های مسلمان، نزدیک به 6000 شهید دارد که برای انها مزار های مناسبی هم ایجاد گردید، اما اکثر پیش‌مرگ‌های مسلمان، سازمان‌دهی مناسبی نشدند و در حقیقت برخی بعد از چند سال جنگیدن، حتی بیمه و حقوق هم دریافت نمی‌کردند...
قرار گاه حمزه که به فرماندهی شهید بروجردی و به قول معروف پایگاه اصلی این نیروها و پاسدار های ملبس به لباس کردی بودند به دستور حضرت اقا سروسامان بهتری گرفت و کارهای خوبی هم روش صورت گرفت، و امروز، در بسیج، گردان های بسیج ویژه تشکیل شده که مشتکل از همین نیروها یا خونواده‌های اونهاست و همچنان در دفاع از منطقه در جاهای مختلفش فعال هستند...

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/0007.jpg[/img][/center]
[center][size=2]وقتی میگه من سیاستمدار و دیپلمات نیستم که انقلابیم، یعنی این...یعنی شما یه صحنه‌ی حساس تو تاریخ انقلاب اسلامی پیدا کن که ایشون توش نباشه! همچنین اضافه میکنم که فلانی! شما داری به این شخصیت میگی همه‌ی گزینه ها روی میزه!![/size][/center]

ضمن اینکه شاید این سوال پیش بیاد که مثلا سنی ها زیاد با این انقلاب نیستن یا کسی فکر بکنه که کشور دست شیعیان هستش، در صورتی که اغلب پیشمرگ‌های مسلمان سنی بوده اند و باز هم برای انقلاب اسلامی ایران تلاش کرده اند و جون داده اند....
گاها، حتی مشکلاتی برای خونواده‌های این افراد بوده، صدماتی به اعزای خونواده هاشون زده شده و خونه هاشون رو اتیش زدن، اما همانند سایر مردمی که از جونشون برای انقلابشون گذشتن، تلاش کردن و زحمت کشیدن....
متاسفانه پیش‌مرگ های مسلمان میتونستن خیلی خیلی بیشتر و بهتر شناسونده بشن به مردم ولی در این خصوص کار خاصی صورت نگرفته است.... ماجراهای جنگ‌های چریکی و عملیات‌هایی که صورت گرفته، شهدایی که تقدیم این انقلاب شده است و غیرتی که خرج شده برای کشور، ارزش کار بیشتر رو داشت که انشاالله در اینده شاهدش خواهیم بود...

[center][url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/0008.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/thumb_0008.jpg[/img][/url][/center]

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/0010.jpg[/img][/center]

[center][url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/0012.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/thumb_0012.jpg[/img][/url][url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/0013.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/thumb_0013.jpg[/img][/url][/center]
[center][url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/0011.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/thumb_0011.jpg[/img][/url][/center]
[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10250/0014.jpg[/img][/center]

(در این خصوص، یه مقاله‌ی چند قسمتی هستش که من چند وقت پیش خوندمش ولی متاسفانه لینکش رو ندارم.... کاملا ماجرای پیشمرگ های مسلمان رو شرح داده است...)
پ.ن: مطالب و عکس‌ها ادامه دارند... ویرایش شده در توسط senaps
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5]بابا بیمعرفتها چرا همش نظرات منو شماها پاک میکنید اخه مگه من به کی توهین کردم اینکه همه باید به فکر کشورمون [color=#00FF00]ایران[/color] باشیم اینکه [color=#FF0000]نژادپرستی[/color] بد هست بابا خدایی من موندم از اینهمه ظرفیت بالای نقد پذیریتون چی بگم به کی شکایت کنم من[/size] :applause:

[color=#ff0000]دوست خوب شما باید مجموعه قوانین سایت را رعایت کنید.[/color]
[color=#ff0000]این شرط اول بر قراری نظم در سایت هست.[/color]
[color=#ff0000]مثلا این پست شما الان هم اسپم هست، هم به چالش کشیدن تصمیم یک مدیر سایت. که هر دویش تخلف محسوب میشه. اگر اعتراض دارید در پی ام به اطلاع برسونید.[/color]
[color=#ff0000]خواهش می کنم فقط در مورد موضوع تاپیک و بدون حاشیه پست بدهید که ما هم از حضور شما بهره مند باشیم.[/color]

[color=#ff0000]خواهش می کنم این بحث را هم ادامه ندهید. [/color][color=#FF0000] [/color]
[color=#FF0000]خوشحالم که شما در سایت ما هستید و شاد از شور ملیتون و منتظر خوندن مطالب علمی و بی حاشیه ی شما.[/color]
[color=#ff0000]آنتی وار[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گردان های بسیج ویژه به نظرم نیرو های هستند متشکل از افراد بومی منطقه اعم از ترک و کردها که فقط مشکل دانش نظامی دارند به نظرم من در دو سال اینده در نبرد کوهستان برتر از نوهد وصابرین خواهند بود رگه های از ارتش حرفه ای در ساختار وجود دارد
در این پست چند لینک می گذارم تا بحث شروع شود
[right][url="https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/6632_284584404977700_537731698_n.jpg"]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/6632_284584404977700_537731698_n.jpg[/url][/right]
[right][url="https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/598510_456918604344857_1741812541_n.jpg"]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/598510_456918604344857_1741812541_n.jpg[/url][/right]
[right][url="http://z5.ifrm.com/30192/69/0/p1107604/image.jpg"]http://z5.ifrm.com/30192/69/0/p1107604/image.jpg[/url][/right]
[right][url="http://z5.ifrm.com/30192/69/0/p1115048/580507_300821193378673_1294837337_n.jpg"]http://z5.ifrm.com/30192/69/0/p1115048/580507_300821193378673_1294837337_n.jpg[/url][/right]
[right][url="http://z5.ifrm.com/30192/69/0/p1115049/554907_301075916686534_976646071_n.jpg"]http://z5.ifrm.com/30192/69/0/p1115049/554907_301075916686534_976646071_n.jpg[/url][/right]
[right][url="http://previous.presstv.ir/photo/20121126/jammas.hussain20121126012023940.jpg"]http://previous.presstv.ir/photo/20121126/jammas.hussain20121126012023940.jpg[/url][/right]
[right][url="http://medya.todayszaman.com/todayszaman/2012/11/26/pesh.jpg"]http://medya.todayszaman.com/todayszaman/2012/11/26/pesh.jpg[/url][/right]
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از مطلبتون جناب سناپس

امیدوارم روزی برسه که همه قوم ها توی همه کشورهای دنیا، با آرامش و دوستی زندگی کنن.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گریلا در واقع اگر اشتباه نکنم واژه ای روسی باید باشه و به معنای چریک هست که به دلیل گروه خونی سیاسی گروه های کرد از قدیم این واژه در مورد شاخه های نظامی نهادینه شده.
نقش شهید سید محمد جعفری به عنوان اولین سازنده سپاه پاسداران در ایران و همچنین نقش فرماندهی در آزادسازی سندج و ..... بارز هست و نقطه عطف ماجرا تشکیل گروه پیش مرگه های مسلمان زیر نظر شهید بروجردی بود که در واقع آلترناتیوی برای پیش مرگه موسوم حزب دمکرات کردستان شد.
البته بین حزب دمکرات کردستان ایران که الان مقرش در عراق هست و گروهی معارض با انقلاب ایران بود و نیروهاش هم کردهای ایرانی با حزب دمکرات عراق فرق هست و یکی نیستن و ایضا هر دو گروه و حزب افراد نظامی خودشون رو پیش مرگه نام گذاری می کنن.

اصولا بعد از انقلاب ایران به دلیل مشکلات هر انقلابی در راه تثبیت و ارسال پیام خودش به جامعه حزب دمکرات و کومله کردستان ایران تونستن تا مدتی قوام امور رو به دست بگیرن ولی خوب دوامی نداشت و با رشادت شهید صیاد، شهید آبشناسان، بروجردی و علی الخصوص شهید جعفری(این فرد اعجوبه ای بوده کاش شهید نمی شدن تا امروز عیاری از یک فرمانده و اطلاعاتی برجسته برای دیگر نظامی ها داشتیم و اون موقع مشخص می شد خیلی ها در برابر این فرد تقریبا بسیار ضعیف باید ارزیابی بشن).
بگذریم برام جالب بود تاپیک از جناب سیناپس هم تشکر می کنم.

خواهش می کنم دوستان اجازه بدن تاپیک مسیر خودش رو بره و مطالب زیبا نوشته بشه و اگر دوستان تعریضی هم دارن منطقی بیان کنن
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='gader' timestamp='1370003527' post='313524']
گردان های بسیج ویژه به نظرم نیرو های هستند متشکل از افراد بومی منطقه اعم از ترک و کردها که فقط مشکل دانش نظامی دارند به نظرم من در دو سال اینده در نبرد کوهستان برتر از نوهد وصابرین خواهند بود رگه های از ارتش حرفه ای در ساختار وجود دارد
در این پست چند لینک می گذارم تا بحث شروع شود
[right][url="https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/6632_284584404977700_537731698_n.jpg"]https://fbcdn-sphoto...537731698_n.jpg[/url][/right]
[right][url="https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/598510_456918604344857_1741812541_n.jpg"]https://fbcdn-sphoto...741812541_n.jpg[/url][/right]
[right][url="http://z5.ifrm.com/30192/69/0/p1107604/image.jpg"]http://z5.ifrm.com/3...07604/image.jpg[/url][/right]
[right][url="http://z5.ifrm.com/30192/69/0/p1115048/580507_300821193378673_1294837337_n.jpg"]http://z5.ifrm.com/3...294837337_n.jpg[/url][/right]
[right][url="http://z5.ifrm.com/30192/69/0/p1115049/554907_301075916686534_976646071_n.jpg"]http://z5.ifrm.com/3...976646071_n.jpg[/url][/right]
[right][url="http://previous.presstv.ir/photo/20121126/jammas.hussain20121126012023940.jpg"]http://previous.pres...26012023940.jpg[/url][/right]
[right][url="http://medya.todayszaman.com/todayszaman/2012/11/26/pesh.jpg"]http://medya.todaysz.../11/26/pesh.jpg[/url][/right]
[/quote]

با درود
سپاسگذارم از قراردادن لینک ها
اقای عزیز یه سوال اگر نیرویهای کردستان هستن که از پرچم مشخصه میشه معنی جمله خودتون {اعم از ترک و کرد رو توضیح بدید؟ } درون نیروهای پیشمرگه که ترک وجود نداره !!! در کردستان عراق فقط چند منطقه کوچک وجود دارد که ترک هستند !!! در ضمن زبان این اذری ها کوردی جنوبی ویا سورانی شده و ترکی رو از یاد برده اند

لطفا توضیح بدید

اینم نقشه برای راهنمایی دوستان
[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10208/Middle_East_Linguistic_Composition.jpeg][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10208/thumb_Middle_East_Linguistic_Composition.jpeg[/IMG][/url]
نقشه کیفیت خوبی دارد ولی کوچیک گذاشتمش ویرایش شده در توسط mancholbaf

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.