Parviz

تاپیک جامع قطعنامه ها و تحریم های علیه جمهوری اسلامی ایران

Recommended Posts

باید صبر کرد دید برنامه اروپا چیه احتمالش کم هست که اروپا پشت آمریکا را خالی بکنه 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 24 مرداد 1399 در 09:10 , Ghalam گفت:

خب ، اگه تحریم ها تمدید یا تشدید بشوند  و مکانیزم ماشه فعال بشه ، نهایت واکنش ایران چی می تونه باشه !؟

شدیدترین واکنش ایران می تونه  خروج از NPT و ساخت بمب اتم و ایجاد یک بازی تسلیحات اتمی بغل گوش اروپا و روسیه  باشه ....

ولی تا اون گل به خودی معروف « ساخت سلاح های هسته ای حرام هست » خیال اروپا و آمریکا راحته که ایران این کار رو نمی تونه بکنه چون اگه زیر اون حکم حکومتی بزنه ، یعنی ج.ا « تقدس » ادعایی خودش رو زیر سوال برده و این بحران مشروعیت براش درست می کنه که به اندازه ی یک جنگ مستقیم براش خطر داره ...

البته اینکه یک فرد بیاد یک حکم مطلقی بده که دست یک ملت 80 میلیونی رو در برابر تمام تهدیدات در تمامی شرایط ببنده ، خودش جای بحث از زوایای مختلف داره .

خوب همه که مقلد اون یک شخص نیستند

• Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصل روانشناسی ، اگه یک خواسته بزرگ داری که احتمال می دی امکان داره مخالفت بشه ، اول یک خواسته بزرگ کن ، نه می گن ، حالا خواسته اصلیت رو بکن ، چون بار قبلی مخالفت کردند ، اینبار ، قبول می کنند ....

امریکا اون خواسته بزرگ رو مطرح کرده که مخالفت شده .... حالا باید خواسته اصلی رو بیان کنه

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فعلا که جناب ترامپ زیر اولی زاییده و تنها هواخواهش جمهوری دومینیکنه! بهتر اینه که ترامپ به مضحکه ای که آفریده فکر کنه تا بعد.

ویرایش شده در توسط aminf14
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, aminf14 گفت:

فعلا که جناب ترامپ زیر اولی زاییده و تنها هواخواهش جمهوری دومینیکنه! بهتر اینه که ترامپ به مضحکه ای که آفریده فکر کنه تا بعد.

شب دراز است و قلندر بیدار ....

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
50 minutes قبل , Ghalam گفت:

شب دراز است و قلندر بیدار ....

حالا که شما بحث روانشناسی رو به روابط بین الملل ارتباط دادی منم یک خاطره تعریف کنم.

در ایام تحصیل یه رفیقی داشتیم که هروقت بحث تعطیلی، یا احتمال لغو امتحان و...پیش می اومد، نظری مخالف جمع و بر خلاف خواست بقیه رو بیان میکرد و روش اصرار داشت. یک بار بهش گفتیم خوب این چه کاریه؟ وقتی ما میگیم امیدواریم فلان امتحان لغو بشه و تو میگی نه من می دونم حتما برگزار میشه خودت هم ضرر میکنی!(خرخون نبود)

گفت نه من این طوری میگم که همیشه خوشحال باشم! اگه امتحان لغو شد که برا همین خوشحال میشم و اگه برگزار شد برا اینکه حرفم درست در اومده خوشحال میشم!!

حالا کاری به اصل ماجراها ندارم، انصافا انرژی بحث با شما رو هم  ندارم. ولی خواستم عرض کنم که شما بعضی وقتا بدجوری من رو یاد اون رفیقم میندازین. چون مسلما اگه در آینده اتفاقات به اون فاجعه آمیزی که پیش بینی کردین نبود، هیچ پاسخگویی عملی برای مدت های مدید منفی بافی و پمپاژ ناامیدی در انتظارتون نیست و اگه هم فجایع یا بخشیش رخ داد همیشه می تونین حق به جانب باشید که دیدین درست گفتم!!

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 hours قبل , Dolphin گفت:

حالا که شما بحث روانشناسی رو به روابط بین الملل ارتباط دادی منم یک خاطره تعریف کنم.

در ایام تحصیل یه رفیقی داشتیم که هروقت بحث تعطیلی، یا احتمال لغو امتحان و...پیش می اومد، نظری مخالف جمع و بر خلاف خواست بقیه رو بیان میکرد و روش اصرار داشت. یک بار بهش گفتیم خوب این چه کاریه؟ وقتی ما میگیم امیدواریم فلان امتحان لغو بشه و تو میگی نه من می دونم حتما برگزار میشه خودت هم ضرر میکنی!(خرخون نبود)

گفت نه من این طوری میگم که همیشه خوشحال باشم! اگه امتحان لغو شد که برا همین خوشحال میشم و اگه برگزار شد برا اینکه حرفم درست در اومده خوشحال میشم!!

حالا کاری به اصل ماجراها ندارم، انصافا انرژی بحث با شما رو هم  ندارم. ولی خواستم عرض کنم که شما بعضی وقتا بدجوری من رو یاد اون رفیقم میندازین. چون مسلما اگه در آینده اتفاقات به اون فاجعه آمیزی که پیش بینی کردین نبود، هیچ پاسخگویی عملی برای مدت های مدید منفی بافی و پمپاژ ناامیدی در انتظارتون نیست و اگه هم فجایع یا بخشیش رخ داد همیشه می تونین حق به جانب باشید که دیدین درست گفتم!!

پاسخگویی رو‌ کسی می کنه که مسولیتی داره ....

حالا که مثل زدید ، باید بگم مثل ایران مانند کسی هست که برای امتحانش درس نخونده و امید داره امتحان لغو بشه ...‌ خب ، امروز هم اکه لغو بشه ، باز چند روز دیگه گرفته می شه ....

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم ا...

https://eghtesaad24.ir/fa/news/76175/پمپئو-چین-و-روسیه-را-تهدید-کرد

ایرانی‌ها فرصت گرفتن ضدهوایی روسی یا تانک چینی یا هرچیزی که باعث بی‌ثباتی در خاورمیانه شود را به دست نخواهند آورد.

ظاهرا وزیر امور خارجه ایالات متحده برنامه آتی ایران را مشخص کرده !!!! دو مورد اول که میشود تا حد مشخصی پیش بینی کرد ولی استفاده از واژه " هرچیزی " ابهام را بیشتر کرده نسبت به گذشته !! بدین معنی که برنامه خرید خارجی ایران ، گسترده تر از آن چیزی هست که قبلا تحلیل می شد یا اینکه صرفا" برای نشان دادن تهدید فزاینده ایران هست که از این واژه استفاده کرده ؟؟!!

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در بکار بردن واژه هر چیزی قطعا"جنگنده"منظورش بوده و احتمالا قراردادش قطعی شده بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وزیر دفاع انگلیس چند روز پیش در رابطه با پایان موعد تحریم تسلیحاتی عنوان کرد که اوالا به شدت مقابله میکنیم با این امر، ثانیا توجه داشته باشید ثبت قرارداد دفاعی و خرید تسلیحات زمان زیادی را میطلبه و ما در اینم دت کارهای زیادی میتونیم بکنیم و اینطور نیست که ایران فردای روز موعود صاحب تسلیحات بشه. به نکته جالبی هم اذعان کرده بود که حتی در این 5 سال خرید سیستمهای پدافندی برای ایران ممنوع نبود ولی شما دیدید که ایران حتی در این شرایط هم نتونست (شاید نخواستیم البته) خریدی انجام بده.

حالا دیروز پمپئو از ارائه یک قطعنامه جدید در هفته پیش رو گفت. نمیدونم منظورش این هست که در رابطه با این فعال سازی مکانیسم ماشه و در امتداد اون تلاششون خواهد بود (البته که خودشون میگن نیازی به هیچ چیز دیگه ای نیست) و یا منظورش یک قطعنامه تحریم تسلیحاتی در لحظات آخر هست که دوباره شانسش را آزمایش کنه و بعد یک ماه مثلا نشون دادن جدیتش به طرفها بگه این آخرین شانستون هست ها! من جدی ام!! و بیایید این قطعنامه را قبول کنید (پمپئو میگه تحریم دائم تسلیحاتی ایران) یا دیگه حتما حتما حتما مکانیسم ماشه اجرایی میشه و برجام نابود.

از طرفی آبرامز هم بعد از مدتها و انتصابش دیروز گفت که هر شرکتی به ایران سلاح بفروشه ذیل قطعنامه سازمان ملل (1929) تحریم خواهد شد.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه ج.ا ترس رو کنار می گذاشتن و با دلار ۱۲۰۰ و ۳۰۰ میلیارد دلار ذخیره ارزی بمب اتم رو همون ۱۵ذسال پیش می ساختنش الان تکلیفمون روشن بود ...

لجبازها

• Upvote 6
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , alala گفت:

یک دلیل دیگه برای داشتن موشک ضد ماهواره.

اگر ایران وارد یک جنگ فراگیر با قدرت اول جهان بشه، دیگه ملاحظات معنایی نداره چون همانطور که دشمن (بر خلاف رویه های لااقل در حرف) بارها از زبان سناتورها و نظامی ها و سیاسیونش گفته زیرساختهای کشور حتی؛ براش هدف و اولویت اول محسوب میشه. هدف قرار دادن ماهواره هاش در حوزه نظامی یک ضرورت و در حوزه تجاری یک مقابله به مثل مشروع و محترم! هست. ( در خلا امکان حمله به زیرساختهای دشمن برای تلافی)

شما درگیر شدن با یک قدرت اتمی رو بدون داشتن سلاح هسته ای از سر بیرون کن ....

مثل همین قضیه برجام ، اینکه فکر کنیم طرف مقابل تعهدی داده که بر اساس ذهنیات ما بجنگه ؟!

هر پقت فرصت دید یا اذیت شد ، چهارتا بمب اتم می زنه و تمام ...

• Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 hours قبل , Ghalam گفت:

شما درگیر شدن با یک قدرت اتمی رو بدون داشتن سلاح هسته ای از سر بیرون کن ....

مثل همین قضیه برجام ، اینکه فکر کنیم طرف مقابل تعهدی داده که بر اساس ذهنیات ما بجنگه ؟!

هر پقت فرصت دید یا اذیت شد ، چهارتا بمب اتم می زنه و تمام ...

بمب هسته ای هم داشته باشیم فکر نکنم  ابزارش داشته باشیم (نه پرندشو و نه موشکشو ) در هر صورت با این لایه های دفاع هوایی  و ماهواره های مختلف در بین ما و امریکا ! شانس اصابت خاک امریکا برای ما پایینه . بمب هسته ای رو هم که نمیشه ده تا ده هوا کنیم که (به امید اینکه یکیش بخوره). خلاصه اینکه دوست عزیز اون کسی که نشسته پشت فرمون توانایی ما رو بهتر از من و شما میدونه و با توجه به توانمون ابزار مقابله با تهدید رو میسازه  . بنابراین مطمئنا بهترین تصمیم ها رو میگیرن 

ویرایش شده در توسط angel20
  • Like 1
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 minutes قبل , angel20 گفت:

بمب هسته ای هم داشته باشیم فکر نکنم  ابزارش داشته باشیم (نه پرندشو و نه موشکشو ) در هر صورت با این لایه های دفاع هوایی  و ماهواره های مختلف در بین ما و امریکا ! شانس اصابت خاک امریکا برای ما پایینه . بمب هسته ای رو هم که نمیشه ده تا ده هوا کنیم که (به امید اینکه یکیش بخوره). خلاصه اینکه دوست عزیز اون کسی که نشسته پشت فرمون توانایی ما رو بهتر از من و شما میدونه و با توجه به توانمون ابزار مقابله با تهدید رو میسازه  . بنابراین مطمئنا بهترین تصمیم ها رو میگیرن 

عزیز دلم ...

فردا روز که مقامات پاکستانی اعلان کردند که حمله به خاک حرمین الشریفین رو با موشک های اتمی پاسخ می دهند ، می فهمی امریکا تنها خطر اتمی نیست ( از نظر پاکستانی های وهابی ، کل عربستان حرمین شریفین هست ) ....

یا مکرون زیر دریایی هسته ایش رو بفرسته اقیانوس هند ....

خب ، ما باید بتونیم موشک ضد ماهواره درست کنیم .... حالا اکه درست کردیم و باهاش ۴ تا ماهواره امریکایی رو وسط جنگ زدیم چی ؟!

خیلی راحت یک پادگان نظامی ما در خارج از شهر رو با بمب اتم تاکتیکی می زنند تا حساب کار دستمون بیاد ....

در مورد اینکه تصمیم گیران بهتر می دانند هم شما رو به وضع فعلی مملکت ارجاع می دهم ....

در مورد حقوق بین الملل هم هفته ی دیگه همین موقع بیا تا صحبت کنیم ....

• Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تکلیف مشخص بود. به همون سمتی می رفتیم که رهبر کره شمالیش با نامه های عاشقانه و پر احساسش به ترامپ رفت. مشکل داشتن یا نداشتن بمب اتم نیست. مشکل اینه دست ما خالیه و دشمن از موفق نبودن روند توسعه کشور و وزن پایین بین المللی ما نهایت سو استفاده رو می کنه.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.