ALFARD

فناوری رادار گریزی پلاسما

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با تشکر ، در تاپیک بررسی جنگنده ی T-50 به جزییاتی در مورد این تکنولوژی و تست انجام شده ی پلاسمایی روسها اشاراتی شده

[url="http://www.military.ir/forums/topic/16168-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AC%D9%86%DA%AF%D9%86%D8%AF%D9%87-%DB%8C-%D9%86%D8%B3%D9%84-%D9%BE%D9%86%D8%AC%D9%85-t-50/page__st__15"]http://www.military.ir/forums/topic/16168-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AC%D9%86%DA%AF%D9%86%D8%AF%D9%87-%DB%8C-%D9%86%D8%B3%D9%84-%D9%BE%D9%86%D8%AC%D9%85-t-50/page__st__15[/url]

تاپیک منتقل شد
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از ترجمه خوبتون ...عكسي از اين توليد كننده ها ي پلاسما داريد؟؟
روش توليد پلاسما چيه؟
اهميك؟حرارتي؟يا شار ذرات خنثي؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عکس تولید پلاسما در تاسیسات Eric-3
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/o9i1s8sktp03c9l5iwrq.jpg[/img]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون چكا جان به نظر مياد از شتاب دهنده ذرات خنثي يا تخليه الكتركي استفاده ميكنن....

اما در هر دو صورت گرمايه ميكروسكوپيه بساير بالايي رو داريم والبته يه پلاسمايه ناپايدار كه در حركت همش نابود ميشه...

پس در نتيجه بايستي با سرعت حركت هواپيما ريت توليدش متناسب باشه

اگه فناوريه به روزه توليد پلاسما يعني توليد با قوس الكتريكي يا ليزر رو انجام بدن بهتر جواب ميده

اما مشكل اينه كه بايد پلاسمايه توليد شده از جنسي باشه كه در صورت نچسبيدن به بدنه سريع با هوا باز تركيب بشن

مشكل ديگه جنس بدنس چون بايستي پلاسما با بدنه برخورد نكنه و گرنه بادماي ميكروسكوپيك حدود 100kev بدنه رو در چند ثانيه ميخوره !!

پس ما به ميداني احتياج داريم كه بتونه پلاسما رو تويه فاصله از بدنه نگه داره و دنباله خودش بكشه!

مشكل ديگه اينه كه اين پلاسما ها رادار هاي هواپيما رو هم تحت تاثير قرار ميدن...يعني توانشون رو كم ميكنن

از تاثير ايجاد سرطان هم نبايد غافل شيم

يه شيلد از مواد ديا مغناطيس لازم هست......

حالا اين شيلد و رو رادار بكشيم رادار كارشو درست انجام نميده....

پس بايد از پوشش پلاسما به صورت مكمل در بعضي نقاط استفاده كرد....

با اين توضيحات فكر نميكنم اين تكنولوژي به نسل 6 پرنده ها هم برسه!

البته لازم به ذكره كه سرعت بسيار بالا ميتونه ايجاد يه پلاسمايه خيلي ضعيف هم بكنه....

اگه عكس توليد كننده هاش رو ببينم شايد بتونم نظره كاملتري خدمتتون عرض كنم ویرایش شده در توسط Babak01
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در این مورد یک کتاب هست که 2-3 سال پیش دانلود کرده بودم. اگر اسم کتاب را پیدا کردم برای غنی سازی این تاپیک اضافه می کنم.
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در فصل پنجم کتاب Secrets of Anti-gravity Propulsion
در مورد تولید هوای یونیزه در اطراف B2 و خواص آن پرداخته شده است.
در فصل هفتم چاپ دوم کتاب radar and laser cross section Engineering ، در مورد انواع روشهای radar cross section reduction بحث شده است.
همینطوری که در این کتاب دوم می توانید ببینید، پلاسمای سرد (ناشی از بار الکتریکی شدید که بطور طبیعی و مصنوعی در اطراف هواپیما می تواند وجود داشته باشد) می تواند برای بعضی فرکانسها (بسته به کیفیت پلاسمای بوجود آمده) جذب کننده خیلی خوبی باشد.
کتاب Stealth Warplanes نوشته ریچاردسون هم کتاب جالبی است وعکسهای فوق العاده ای دارد و در فصلهای انتهای کتاب به طراحی رادار گریز و تسلیحات ضد آن پرداخته است. ویرایش شده در توسط EMP
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='EMP' timestamp='1371624885' post='317011']
در فصل پنجم کتاب Secrets of Anti-gravity Propulsion
در مورد تولید هوای یونیزه در اطراف B2 و خواص آن پرداخته شده است.
در فصل هفتم چاپ دوم کتاب radar and laser cross section Engineering ، در مورد انواع روشهای radar cross section reduction بحث شده است.
همینطوری که در این کتاب دوم می توانید ببینید، پلاسمای سرد (ناشی از بار الکتریکی شدید که بطور طبیعی و مصنوعی در اطراف هواپیما می تواند وجود داشته باشد) می تواند برای بعضی فرکانسها (بسته به کیفیت پلاسمای بوجود آمده) جذب کننده خیلی خوبی باشد.
کتاب Stealth Warplanes نوشته ریچاردسون هم کتاب جالبی است وعکسهای فوق العاده ای دارد و در فصلهای انتهای کتاب به طراحی رادار گریز و تسلیحات ضد آن پرداخته است.
[/quote]
نمي شه كتاب را در دسترس ما هم بگذاريد ؟! :sigh: :praying:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمي شه كتاب را در دسترس ما هم بگذاريد ؟! :sigh: :praying:

درود به دوست گرامی
ببخشید. جایی بودم که دسترسی به اینترنت نداشتم.
این لینک زیر را استفاده کنین کتابهایی را که گفتم پیدا می کنین.

http://www.filefactory.com/file/6lfcb26uzqex/n/bk_rar
امیدوارم که به دردتون بخوره و ارزش داشته باشه.
در ضمن برای باز شدنش ک ل م ه ع ب و ر هم می خواهد که
plasmaradar هست .
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام ببخشید که یه تاپیک قدیمی رو بازم فعال میکنم
اما اگه پلاسمای سرد امواج الکترو مغناطیسی رو جذب و بعد
بصورت گرما پراکنده کنه آیا نمیشه با رادار های الکترو اپتیکال
هواپیمای استلیث رو کشف کرد

images_28329.jpg
images.jpg ویرایش شده در توسط zoljenah

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام ببخشید که یه تاپیک قدیمی رو بازم فعال میکنم
اما اگه پلاسمای سرد امواج الکترو مغناطیسی رو جذب و بعد
بصورت گرما پراکنده کنه آیا نمیشه با رادار های الکترو اپتیکال
هواپیمای استلیث رو کشف کرد

images_28329.jpg
images.jpg

فناوری پلاسما فعلا عملیاتی نمی شه چون فناوری الکترویک اونقدر پیشرفت نکرده که بتونه کنارش به درستی عمل کنه ... پس نیازی به فکر کردن در مورد نحوه ی رهگیریش نیست ...

در یک کلام هم ، بعله با دوربین های حرارتی و الکترو اپتیک می شه این ها رو کشف کرد ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فناوری پلاسما فعلا عملیاتی نمی شه چون فناوری الکترویک اونقدر پیشرفت نکرده که بتونه کنارش به درستی عمل کنه ... پس نیازی به فکر کردن در مورد نحوه ی رهگیریش نیست ...
در یک کلام هم ، بعله با دوربین های حرارتی و الکترو اپتیک می شه این ها رو کشف کرد ...

من والله شنیدم در مدل بهینه سازی شده b2عملیاتیه
اما در هر صورت تشکر میکنم از راهنماییتون. ویرایش شده در توسط zoljenah

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من والله شنیدم در مدل بهینه سازی شده b2عملیاتیه
اما در هر صورت تشکر میکنم از راهنماییتون.

شاید در پیشرانه ی این جنگنده عملیاتی شده باشه ، ولی به عنوان فناوری پنهانکار ، عملیاتی نشده ...

اونچیزی که حرف ( شایعه ) از عملیاتی شدن ذرات یونیزه هست ، ذرات خروجی از موتور توربوفن این بمب افکنه که با استفاده از ذرات و گازهای خروجی حاوی پلاسما ، علاوه بر نیروی پیش برنده ، نیروی ضد گرانش هم ایجاد می کنه ؛ البته همه ی اینها حرف هست چون اطلاعات بمب افکن B2 در بسیاری از زمینه ها ، محرمانه است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.