senaps

تجهیزات نظامی که یا خودش رو یا ارزوش رو دارید!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

برادر یزدان اون میلیتاری گلس چه مارکیه؟ یخورده در موردش توضیح میدی؟ عاشقشونم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا میگم ماجرای این پلار چیه؟
پلار یا گرتکس؟؟؟؟
مثلا کاپشن پلار یا گرتکس؟؟
چه مزیت ها یا معایبی به هم دارن؟ بحث قیمتشون چی؟؟؟؟
چه چیزایی میرزه پلار و چه چیزایی میرزه گرتکس پول بدیم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تلاش جان بروشور شو پیدا نمی‌کنم پیدا بشه اون رو هم قسنگ توضیح می‌دم

پلار اون طوریکه از جوانی یادمه بیشتر گرمایشی هست شلوار‌های زیری کوه و لباس‌ها اون قدیما بیشتر پلار بود الان نمیدونم چیز جدیدتری اومده یا نه ولی‌ گورتکس یه لایه ضد آبه که هوارو از خودش تا حدی عبور میده و باعث تنفس میشه بیشتر تو کفش و لباسهای روی کار برد داره پلار بیشتر تو لباس‌های زیرین چون آب و باد ازش عبور می‌کنه

گورتکس هم اونطور که یادمه چند مدل داشت که معمولا نمینویسن چه مدلی‌ هست بعضی‌ از اختلاف قیمت‌ها اگر جو سازی و قیمت برند نباشه بخاطر همینه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
http://upload7.ir/imgs/2014-03/97591683224625300470.jpg

این هم کفشام اون ۲تا بوت سر بازی‌ها سال ۸۲ گرفتم ۲۵ الان دیگه فکر نکنم باشه من هرچی تو گمرک گشتم از این بوت‌های بود که پای سر باز‌های عراقی می‌بینین .مزیت این بوت‌های من به اون‌ها یکه تمام چرم هستن و مثل این‌ها قسمت بالایش برزنتی نیست اینه که هم سبکتره هم خیلی انعطاف پزیرتره

با دوستان که مرنجاب رفتیم من بوت کرمم پام بود بچه‌ها از همین بوت‌های عراقی, با اینکه مال من قسمت کنار و رو به داخلش ۲ تا منفذ برای تنفس داره حتی یک ذره هم توش شن نرفت ولی‌ مال اونا شده بود کیسه شن icon_cheesygrin

سوراخ‌های تنفسی کرم با مشکیه متفاوت مال کرم مثل توری ریز میمونه ولی‌ مشکیه مثل یه صافحه فلزی هست که چنتا سوراخ داره برادرم برای اینکه بوت مشکیشو که مثل مال من ضد آب کنه اون سوراخ هارو با چسب آکواریم پوشوند و به برزنتش پی زّد

جنس کفش هم که بهترین جنس کفی‌ هست که متاسفانه توی گمرک الان همه بوت‌های تقلبی کفشون همین مارکو می‌زنه که راحت با دیدن جنس و نوع قالبگیری مشخص

و اما این سومی‌ :-(

مارکش کلمبیا هست مخصوص مناطق سرد یا بهتره بگم خیلی خیلی سرد بخاطر به کار بردن پوشش مخصوصی به نام OMNI-HEATهمون طور که می‌بینین رو اون کاغذ هم نوشته تا -۵۴ درجه پاتون رو گرم نگهمیداره icon_eek الان تولیدش متوقف شده چون من تو سایتش دیگه نمی‌بینم ولی‌ یه مدل کوتاهتر داشت که -۳۲ بود گویا و یه مدل استتار جنگلی‌ خیلی زیبا داشت و یه مدلی‌ که خیلی جالب بود که شارژ میشد!!!!!! icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek و وقتی‌ که لازم بود و فشار یک دکمه پاتونو گرم می‌کرد.من فقط همین مدلشو پیدا کردم

بی‌ نهایت پا توش راحته و بیناهیت گرم طی تستی که توی لواسان انجام دادم با یه جوراب خیلی نازک تمام روز بدون تحرک خاصی‌ پام تو برف بود ولی‌ اصلا احساس سرما نکردم .تا ۳ سانتی پایین ساق هم ۲۴ ساعت تو آب بود ولی‌ بازم توش خشک خشک بود

اگر دقت کنین دوره به اصطلاح چرم, دولایه پوشش هست
یکی‌ قسمت پنجه که یه لایه پلاستیکی محکم هست و غیر قبل انعطاف که هم مانع صدمه انگشت‌های پا می‌شه اگر چیزی سقوط بکنه رو پاتون هم مانع پاره شدن و صدمه دیدن لایه‌های زیرین بر اثر خوردن به سنگ و پاره شدن اونها می‌شه

لایه دوم یه لایه لاستیکی هست که بغل و پشت پا می‌بینینکه هم یه لایه ضد آب قوی هست و هم مثل اولی‌ از آسیب جدی لایه‌های زیرین ممانعت می‌کنه

گریپ کفش هم باینکه مارکش ویبرام نیست ولی‌ عالیه واقعا یخ و برف رو دودستی میچسبه ول نمی‌کنه

بند خوره قسمت ساق هم مثل بقیه بوت‌های من سوراخ نیست که سخت باشه بازو بسته کردن و مثل قلاب‌های بقیه کفش‌ها هم شل نیست وقتی‌ بندو داخلش می‌کشی بند یه گیر جزئی داره و با ول کردن بند از توی قلاب در نمیاد

از همه جالبتر اینکه وزنش نصف بوت‌های من هرکدوم فقط ۶۰۰ گرم icon_eek

الان همه میگین وای چقدر عالیه برای کوه بیابون همون اشتباهی که من کردم :-( :-( :-( :-(

تنها عیب و بزرگترین عیبی که داره که نمیذاره ما ایرانی‌‌ها ازش استفاده کنیم قیمت بالاشه به خاطر دلار ((من یکی‌ که دلم نمیاد اینو تو کوه بپوشم یهو یه سنگ بغلشو خطه بندازه همونجا کفشم در میارم خودم پرت می‌کنم پائین))

من از ۱۵ سالگیم که دیگه متال گوش کردم تاحالا بغیر بوت هیچی‌ نپوشیدم حتی تو تابستون و تاحالا حتی یک بار هم پاهام بو نگرفته و عرق نکرده

همیشه بوت رو ۲ سایز بزرگتر بگیرین وقتی‌ که توی خیابان هستین و نه بیابون بندهاشو نه محکم ببندین و نه تا ته(( چون بوت ساق بلند به هیچ وجه از پاتون در نمیاد نگران نباشین ))ناخن‌هاتون رو کوتاه کنین و کفشتون رو هر ماه یا چند ماه یکبار که میشورین توش با مواد ضد عفونی مخصوص سبزیجات ضد عفونی کنین اگر پاتون بو میده همین کارو با پای خودتون و جوراب‌هاتون هم انجام بدین

بوی پا بخاطر میکروب‌های که در نبود هوا از رطوبت و گرمای پای شما شروع به رشد تکثیر می‌کنن با ضد عفونی پا و با آزاد بودن پا و رسیدن هوا به اون از تکثیرش جلوگیری می‌کنین اونوقت می‌فهمین که هیچ کفشی تو تابستون به خنکی و راحتی بوت نیست

من همین بوت کلمبیا رو تو تابستون هم می‌پوشم بدون هیچ احساس گرمای
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیار عالی....
ولی به نظرم ایشون بیشتر برای کوه نوردی های سنگین تو زمستون خوب باشه و عمرش اینجوری طولانی تر باشه؟( هرچند قطعا میشه هر زمانی استفاده کرد ازش...)...

الان این بوت ها چقد پولشونه؟!‌ :)

=--=--=--=--=--=--=--=--
میگم یه سری این تجهیزات زاگرس هم هستن( کوله، کفش، کاپشن و ...)
که قیمت های مناسبی دارن...
کیفیتشون رو کسی خبر داره؟؟ یا برند هایی مثل گایا و غیره خلاصه! :)...
برای کارهای عمومی میخوایم و نه برنامه های کوه نوردی سنگین و اینا...

راستی جناب کرشتی، این جلیقه شما فقط جلیقه هست یا در بحث گرمایی و اینا هم روش کار کردین؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

بوت ها بستگی به فروشنده و اینکه از کجا بخری داره !

ولی همون بوت کرم رنگ( یا همون قهوه ای رنگ یا همون 4 فصل امریکایی و... غیره!) 170 الی 200 هزار خرید و فروش میشه تو گمرک

صدالبته بعضی جاها هم هستند که قیمت های ماورایی میدن براش که واقعا ارزش نداره اگر بیشتر از این بخوای خرج کنی و اگر دستت میرسه که میرسه برای شما داش میثم! بده از کربلا اینا برات اصل اصل اصل ش رو بیارند هرچند این بوت کرم ها اگر اصل نباشند دست کمی از اصل ندارند و منم حرفای دوستمون رو کاملا تایید میکنم!

یک مدل خیلی خوب دیگه هم هست که واقعا 4 فصل هست اونم 240 هزار تومن آخرین قیمت سه ماه پیش ش بود تو گمرک

در کل ، گمرک م آرزوست !

جنس گیر میاری باورت نمیشه که با این قیمت باشه ولی هست و واقعا هم جنس هست !!!!

اما خوب حواست نباشه سه سوت گوش ت رو بریدند !

یا حق
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لینک زیر رو ببین ((یه لینک خارجی‌ بود قشنگ شماتیک نشون داده بود پیدا نمی‌کنم اتفاقا همین کلمبیا من هم توش بود))

[url="http://khanehqods.blogfa.com/post/305"]http://khanehqods.blogfa.com/post/305[/url]

بوت‌های من جز گروه hiking هستند که بوت‌های نظامی نیز تو همین طبقه هست بغیر اینکه به خاطره پوشش مقاوم روی در مناطق سنگلاخی هم قابل استفاده است که یکی‌ از اختلاف شون با با کفش‌های کوه بقول شما انعطاف (( کم )) کف کفش و ساق .

کفش‌های کوه کفشون و ساق شون کامل سفت و ‌خم نمی‌شه((هر کفشی که ساق بلند بود و زمخت که کفش کوه نیست داداش))

باید بگردی بوت نظامی پیدا کنی‌ که همه جا رو هست .

اون ورا که باید زیاد باشه.فقط یه نوع بوت هست که یه مدت اومده تو بازار ، آمریکای هست کمی‌ قهوه‌ای می‌زنه رو پنجش یه تیک اضافه دوخت شده کفش هم از بغل‌ها یه نیم سانتی بیرون زده.گمرک از ۱۸۰ تا ۲۵۰ قیمت میدن.اصلا نگیر چون خود سربازاشون از کیفیت بدش شکایت کردن همرو برگردوندن

این رو هم به توضیحات آقای رومل اضافه کنم که این کفش عراقی‌ها همون طور که بالا گفتم تو عمل زیاد جالب نیست ولی‌ تو این زمان بهتر از هیچ هست (( هنوز موندیم از کجا این همه شن رفته بود تو پاشون جالب هم هست مثلا برای مناطق بیابونی هست ولی‌ اینقدر توش ابر مواد بکار بردن که توش می‌شه جهنم)) ویرایش شده در توسط yazdan61
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پوتین های امریکایی کفه ویبرام زاهدان 120 هزار تومان!
فک کنم از اون عراقی ها هم جدید تر باشند..!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

ولی خوب یک نکته ای رو میگم حالا هم میثم و هم چند نفر دیگه از دوستان که پیگیر علم روز نظامی هستند قطعا مشاهده ش کردند
الان سالهاست دیگه نیروهای حرفه ای نظامی فقط تو رژه ها یا مکان های خیلی خاص از پوتین استفاده میکنند

وگرنه در اغلب عملیات ها از کفش های راحتی کوهنوردی حرفه ای ( که حافظ ساق پا و گرما و ضد آب و ایناست) استفاده میکنند که واقعا هم بهتر هست

کسی که تجربه کوهنوردی ( منهای اینکه کوهنوردی نظامی بوده یا ورزشی) داره میفهمه چی میگم

یک مثال ساده ش برای ما مسلمانان : برای نماز خوندن و وضو گرفتن تازه میفهمی پوتین چرمی قدیمی ! و پوتین خاکی فعلی فرق شون چی هست ! اما وقتیکه حساب کتاب کنی میفهمی کفش کوهنوردی پوشیدن خیلی بهتره

اما این یک جور کاریزما شده که با پوتین یک نظامی رو به یاد بیاری!

الان تو یگان صابرین ایران و بقیه یگان های ویژه جهان ، فقط از کفش های حرفه ای کوهنوردی استفاده میشه و حتی اگر پوتین ساق بلند هم باشه شلوار رو میندازند روش!!! به قول خودشون کلاس ش رفته ! دمده شده !

البته جدا از شوخی ..... امریکا و دیگران هم سالهاست از کفش کوهنوردی که تحرک باهاش سریع تر و بهتر هست استفاده میکنند

یا حق
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دقیقا...
به همین خاطر من دنبال کفش کوهنوردی مناسبی هستم که به عنوان پوتین هم استفاده بکنم! :)...
الان یه جفت پوتین چرم قرمز(تقریبا قرمز! فک کنم قهوه‌ای یا همچین چیزی هستش!) داشتم که برا رزمایش قبلی میخواستم بپوشم ولی بهش نمی‌اومد و نپوشیدم!! :)...
اما به قول ادیب فقط موقع وضو گرفتنه که می‌فهمی پوتین چقد لامصب بده و اذیت میکنه :|

خوب، کفش های حرفه‌ای خیلی عالی هستن! ولی من ندارم که دنبال یه دونه با کیفیت و خوب هستم برا کارهای عمومی بخرم ولی ظاهرا قیمت ها اونقد بالاست که نمی‌ارزه!!...

(چند سری کفش های معمولی ورلد کاپ رو زیر لباس نظامی پوشیدم برای گشت های درون شهری، واقعا لذت بخش بودش! :) )
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

از پوتین های کوهنوردی صابرین چند تا تو گمرک هست .... گیر بیاری بخری بد نیست ! ( شتر رو از من که نشنیدی دیدی ها ؟ چشمک)

دو سه مدل دارند که هلال احمرم از همونا استفاده میکنه البته دارای سه مدل کیفیت هست ! حواست باید باشه گوش ت رو مثل چی نبرند !

http://s5.picofile.com/file/8117297884/shahid_m_ghafari_blogfa_com_155_.jpg

http://s5.picofile.com/file/8117298034/21081719253428323950.jpg

البته مدل های به نظر من بهتری هم هست که بشه باز استفاده کرد ولی تو ایران واقعا نیست ازش ....

یا حق
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کفش های سالومان داشتن شهدای ما ظاهرا....
جالب است....
فک کنم پای جعفر خان هم همین سالومان ها بود درسته؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
از پوتین های کوهنوردی صابرین چند تا تو گمرک هست .... گیر بیاری بخری بد نیست ! ( شتر رو از من که نشنیدی دیدی ها ؟ چشمک)
[/quote]

راستی، تو عملیات های نظامی، بر اثر انفجار و موج انفجار و این صحبت ها، معمولا لباس ها و کفش ها نابود میشن، اما با وجود درب و داغون شدن تجهیزات و اسلحه های همراه، لباس های نیروهای صابرین اسیب ندیده بود و تو تصاویر اکثرا سالم به نظر میرسیدن که در نوع خودش جالبه...
به نظر میرسه که کیفیت مناسب و خوبی دارن دیگه...!!
خود این کفش ها هم برا کفشی که در معرض انفجار قرار گرفته باشه و در عملیات نظامی استفاده شده باشه(اونم به مدت چند روز) با کلی جنب و جوش و اینا، قدری زیادی سالمه، ولی اون حالت لکه‌های خونش دلگیره... :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر شما دنبال کفش کوه هستین که بجای سالمون باید برین دنبال اسکارپا که با اینکه هم قیمت هست ولی‌ کیفیت کاری خیلی بهتری داره و تمام کهنوردان حرفه‌ی‌ از این مارک و بعد asolaاستفاده می‌کنن

ولی‌ به دلیل برای ما غیرقابل استفاده هست

۱)قیمت : زیر ۷۰۰ شما هیچ مدل اصلی‌ رو نمیتونی‌ پیدا کنی‌ چه اسکارپا چه اصولا چه سالمون در مدل هایکینگ ترکینگ که باز گرونتر می‌شه (( شما دلت میاد با ۷۰۰ بری تو کوه کفش تیک پاره کنی‌ برگردی))

۲) اگر شما کفشی رو لازم دارین که هم ساق داشته باشه(( هر چقدر هم که آمادگی جسمانی داشته باشین بعد چند روز قواتون تحلیل میره و کمترین بی‌ احتیاطی باعث پیچ خوردن پاتون می‌شه خواهشا نیروی جسمانیتون رو با نیروهای ویژ و تمرین دیده مقایسه نکنین)) باید در گروه ترکینگ و باک پکینگ دنبالش باشین اینارو من از نزدیک دیدم بهیچ عنوان کفی‌ خمش نداره یعنی‌ فقط در کوه و نه دامنه کوه براتون کار برد داره جای مثل دامنه کوه یا بیابون که قدم‌هاتون بلند تره و به خمش کفی‌ و ساق احتیاج دارین بشدت خستتون می‌کنه پس باید یه طبقه بیاین پایین تر یعنی‌ هایکینگ ((کفش شهید غفاری هایکینگ به احتمال زیاد.ساق بسیار کوتاه و در بدنه شما هیچ تیک پلاستیکی یا لاستیکی محافظ نمیبینین))

تو هایکینگ هم دیگه از ساق بلند و مقاومت بدنه نسبت به محیط خبری نیست

شما کفشی می‌خوای ساق بلند نه حتی ساق دار (( هر چه قدر هم ضد آب باشه از یه نهر ۲۰ سانت عمق هم که بگذری ساق دار از بالا آب میره توش)) که ساق و کفی‌ در حد متوسط خمش داشته باشه عایق آب و سرما باشه مقاومت بدنه داشته باشه

شما یه همچین کفشی رو تو طبقه بندی کفشهای حرفه‌ی‌ پیدا نمیکنی‌ همونطور که دیدین

همچین کفشی فقط در محصولات نظامی و شکاری موجود که ما همینطوری بهش میگیم همه جا رو الان همین کلمبیا من در اصل یه کفش شکاری هست چون تا پارسال تو سایتش چند طرح استتار جنگلی داشت

شما برای کفش کوه باید بالای ۷۰۰ خرج کنی‌ برای کفش رزمی تا ۱۵۰ برای کفش شکاری که توی گمرک هم هست در حدود
۲۵۰
پسر دایم چند مدل شکاری داره ولی‌ باز از بوت نظامی استفاده می‌کنه بر عکس من هر ۱۰ روز یکبار هم باید یه ۲ روزی حداقل تو بیابون باشه با داداشم مگرنه مریض می‌شه این روندی که چند سال ادامه داره

اون ساق برزنتی هم حفاظت خوبی‌ می‌کنه در برابر پیچ خوردگی , هم گرم نمی‌کنه هم انعطاف خوبی‌ داره هم کاملا ضد آبه پی بهش بزنی‌ که دیگ هیچی‌

اگر می‌بینین در بعضی‌ موارد از این جور کفش‌ها استفاده می‌شه به خاطر وزن بیشتر کفش‌های رزمی هست البته بعضی‌‌ها هم اصولا با کفش ساق بلند حال نمیکنن مثل من که اگر کفشم ساق بلند نداشته باشه نمیتونم راه برم

میثم جان چند جور کفش مخصوصاً اسکارپا پات کن با بوتهای خودت مقایسه کن باینکه راحتی‌ اسکارپا بیشتر ولی‌ نمیتونی‌ باهاش زانو بزنی‌ چون کفش ‌خم نمی‌شه میای رو انگشت‌ها نه پنجه تعادل برای شلیک نداری باهاش ۳ کیلومتر راه برو تو زمین کفی‌ پنجت چون ‌خم نمی‌شه تمام فشار میاد رو ساق پات ساق پات درد میگیره من بالای ۱۵ سال فقط انواع اقسام بوت رو پوشیدم بهم اطمینان کنین
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حاجی اسکارپا اصلا به بودجه من نمی‌خوره!! بالای 1 تومن هستن معمولا... :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.