پرش به


تصویر
* * * * * 9 رای

تجهیزات نظامی که یا خودش رو یا ارزوش رو دارید!


 • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
681 پاسخ برای این موضوع

#1 OFFLINE   senaps

senaps

  Master Sergeant

 • Members
 • 4,100 ارسال
 • خونمون

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 26 ژوئن 2013 - 03:46

*
پست محبوب

بسم الله الرحمن الرحیمسلام....
کوماندو و تکاور بودن، یه جورایی عشق خیلی از جوون هاست! اینکه اسلحه دستشون بگیرن و عین رمبو بپرن وسط و بزنن و بکوبن و از این حرفا...
بعضی ها هم شاید عشق به جمع کردن تجهیزات نظامی داشته باشن...

توی این تاپیک، میخوام تجهیزات نظامی رو مختصر معرفی بکنم که بدونیم یه همچین چیزی هم هست، و یه همچین کاربردی هم داره... حالا اومدیم و خدایی نکرده فردا روزی نیازمون بهش افتاد، بتونیم استفاده بکنیم یا اینکه حداقل بدونیم یه همچین چیزایی وجود داره و یه همچین کاربردایی داره و یه همچین قیمتایی داره! :|
حالا بعضی از ماها این تجهیزات و امکانات رو دارن، بعضی ها ممکنه نداشته باشن!!
اینجا محدودیتی نداریم!
حتی اگر به مطلبی در همین سایت میخواید اشاره بکنین، اشاره بکنین تا یه جورایی مرجع خوبی باشه برامون! :| (بهش لینک بدین!)

از دوستان هم میخوام که لطفا درباره‌ی هر وسیله‌ای که میخوان بذارن، لااقل کمی توضیح هم بذارن در خصوصش...

لباس، چاقو، تجهیزات برقی، چادر و هرچیزی خلاصه!!!

اول هم خودم شروع میکنم تو پست بعدی که تا چند لحظه‌ی دیگه اماده میشه...
 • 12

#2 OFFLINE   senaps

senaps

  Master Sergeant

 • Members
 • 4,100 ارسال
 • خونمون

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 26 ژوئن 2013 - 04:48

*
پست محبوب

خوب، من وسایل نظامی ام زیاد نیستن!!

البسه‌:
من سه دست لباس وودلند دارم که یه دستش دیجیتاله(پیکسلی) و دوتای دیگه نیستن! :

لباس وودلند دیجیتال که برای استتار تو محیط های جنگلی و یا زمین های با پوشش گیاهی سبز به درد میخوره!! این لباس، همچنین لباس بسیجی ها و برخی جاهای دیگه مثل خود سپاه هم هستش که علاوه بر اون، در کنار مدل دزرت یا بیابونی، لباس اصلی مرین کورپس( کوماندو ها)ی امریکا هم میباشه، ضمن اینکه نیروهای امریکایی فعال در جاپن هم این لباس رو دارن!!


تصویر
تصویردیگری، لباس معروف وودلند عادی هستش! یا جنگلی خودمون...لباس سابق بسیج و سپاه خودمون، لباس سابق رفقای امریکاییمون(فک کنم ویتنام!) و کره‌‌ی شمالی و حزب‌الله و خلاصه هر نیروی چریکی دیگه‌ای که به ذهنتون میاد لااقل چند نفر نیرو ملبس به این طرح استتاری دارن!


تصویر
تصویراینم جلیقه‌اش...


تصویر------------------------
کوله پشتی:
من سه تا کوله پشتی در دو مدل مختلف دارم که دوتاش کوله پشتی نیروهای بسیج ایران در زمان جنگ هستش(یکیش مال بابام و یکیش تو بسیج بهم دادن!) و یه مدل هم کیف حرفه‌ای هستش که به قیمت 45 تومن گرفتم و خلاصه چیز خفنی هستش و همیشه ازش استفاده میکنم باهاش دانشگاه هم میرم


تصویر

تصویرکوله پشتی تارگوس:


تصویر
تصویرکیف کاملا ارگونمیک هستش و چند بار با وزن 9-10 کیلو باهاش پیاده روی های 4-5 کیلومتری کردم که اصلا وزن رو حس نمی‌کنی و کاملا رو پشتت پخش میشه و ضمن اینکه عرق گیر داره پشتش که باعث میشه عرق نکنیم و اینم جالبی دیگش! :)
امازون

اسلحه:
من اسلحه ندارم فعلا و فقط یه تفنگ بادی مدل شادو 1000 گامو اصل کالیبر ۲۲. یا همون 5.5 دارم! که خیلی هم دوستش میدارم! :neutral:


تصویر


با این اسلحه انواع پرنده و دو بار هم خرگوش شکار کردم و واقعا دقیقه...!! دو بار باهاش میله‌ای(میل برق) در فاصله‌ی 100+ متری رو زدم که بدون دوربین و میشه گفت شانسی بوده!!! ولی بیشتر تو 50 متر باهاش شلیک میکنم که خیلی عالی هستش!!!


تصویر
تصویر


البته به ساچمش هم بستگی شدید داره! مثلا ساچمه‌های ایرانی بسته‌ای 2 تومن داریم که به درد نمی‌خوره و بالستیکشون مزخرفه و کج و کوله میرن! در حالی که ساچمه های بسته ای 7 تومنی خود گامو، استانداردن و سنگین تر که باهاشون فاصله های بالاتر رو میزنی و دقیق هم میزنن و عالی برای شکار هم هستن! :neutral:
امازون
کفش:
برای کفش، من باز دو جفت کفش دارم :
یه جفت کفش/ پوتین ساق کوتاه(خیلی ساق کوتاه!) گرتکس که بسیار عالی هستن و من وقتی برف میباره ازشون استفاده میکنم واقعا گرم و عالی هستش....اب داخلش نمیشه و خلاصه گرتکسه دیگه!!!! مدل Marg هستش و واقعا ازشون راضی هستم.... تقریبا 3 ساله که دارمشون و تا حالا سه تا برف پام کردمشون عالی بودن!! البته طی حرکتی ابلهانه اونا رو تو کوه بردم که لبه‌ی یکیشون پاره شد و فعلا فرصت نشده درستشون بکنم!!!


تصویر
تصویر


امازون
مدل بعدی، پوتین های تحویلی به بسیج مدل بهمن هستش که بازم ساق کوتاهن! هیچ چیز بخصوصی ندارن غیر از اینکه سرباز های نیروی انتظامی و سپاه که می‌بینن، میگن پوتینات عالیه!! همین و بس! :neutral: منم فقط ۳ بار پام کردم:
یکی موقع نگهبانی! دم در حسینه‌ی محل...
یکی موقع رزمایش مربوطه!
یکی هم موقعی که نگهبان یا ناظر یا هرچیزی صندوق تو انتخابات هفته‌ی پیش بودم! :neutral:


تصویر
تصویر

تصویر

این فانوسقه! :


تصویربه خودی خود به هیچ دردی نمی‌خوره! بجز اینکه جیبای کناری لباس رو خراب کنه و دسترسی به اونها رو سخت! ولی بهش چیزایی اضافه میشه که اونا باارزشش میکنه!! مثل کیف یا جا تونفایی! جا شوکری!! جا اسپری! و غیره و ذلک!!...

ویرایش شده توسط senaps 26 ژوئن 2013 - 04:57 .

 • 25

#3 OFFLINE   Dezchilds

Dezchilds

  02- استوار سوم

 • Members
 • Others: Approved Posting
 • 992 ارسال
 • دارالموئمنین

ارسالی 26 ژوئن 2013 - 05:21

حاجی فکر میکردم بچه های غرب خیلی بیشتر از اینا داشته باشند icon_cheesygrin
حیف که نمیشه خیلی چیزا رو پابلیک کرد
 • 0

#4 OFFLINE   senaps

senaps

  Master Sergeant

 • Members
 • 4,100 ارسال
 • خونمون

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 26 ژوئن 2013 - 05:33

خوب، اینا چیزایی بود که داشتم! :).... یه سری وسایل و چیزا هم هستش که ندارم ولی برنامه دارم که بخرم ولی راستش فرصت نشده که بخرم! یا پولش رو نداشتم یا هرچی....

خوب، پس دوباره از خود لباس ها شروع میکنم:
من علاصه‌ی خاصی به وودلند ها دارم! به دو دلیل:
1- وود لند لباس مرین های امریکاست فعلا و تا چند سال دیگه! :)
2- وود لند به شدت شبیه به زمین های اکثر مناطق استان ما هستش که با این طرح استتاری میشه توش استتار کرد!! با اینکه نقاط جنوبی تر نیاز به طرح دزرت دارن، ولی قطعا اگر یه روز بخوام بجنگم تو شمال استانم می‌جنگم نه جنوبش!...

مدل جدید پیرهن نظامی که باب شده، این مدل هستش که هم فرانسه ها و هم امریکایی ها رو دیدم که این مدل لباس رو پوشیدن:

تصویر

رنگ مشکیش!

تصویرتصویرتصویر

تصویر


این مدل لباس، در حالت عادی حدود 70 تومن باید پولش باشه با کیفیت مناسبش!! ولی خوب، اگر بخواید از امازونش خرید کنین۷ تقریبا 250 تومن براش پیاده میشین!!
البته رنگ‌های مختلفش هم موجودن به هر صورت...

کلاه:

راستش، من هیچوقت فکر نمی‌کردم که کلاه اصولا کاربرد خاصی داشته باشه!! چرا که عینک افتابی میزنم که کاربردش خیلی خیلی هم بیشتره!!
تا اینکه چند وقت پیش، پای صندوق دم در جلوی افتاب سوزان ایلام بودم و تا یه هفته هرکی میدید منو میگفت چرا سوختی؟! اونجا بود که کشف کردم که یه کلاه چقدر میتونه به درد بخوره!!...
کلاه مدل کوماندویی امریکایی به قیمت حدود 10-12 تومن حدودی با طرح استتار وودلند دیجیتال(جنگلی دیجیتال!) تو بازار خودی پیدا میشه در حالی که نمونه‌ی امازونیش حدود 30 تومن اب میخوره برا ادم!‌(بسوزد پدر دلار!)...

تصویر


همچنین، تو برخی مناطق دیگه که جنگلی هستن و از این حرفا، باید از کلاه های گرد استفاده کرد که چیزای خیلی باحالی میباشن!
قیمتشون هم حدود 15-20 تومنی هستش که امازونیش تا 30 تومن هم ادم رو پیاده میکنه!

تصویر


حالا امیدوارم که دوستان در خصوص کاربرد این مدل کلاه در جنگل و همچنین گاها دیدم که شرایط بارونی هم پیشنهاد شده رو توضیح بدن! :)...

----------------
از افتاب سوزان ایلام براتون گفتم؟ نه! اون مربوط به اینده هستش و در بخش عینک ها براتون میگم که چطوری تابستون هوا 40 درجس!! حالا بذارید راجع‌به زمستون هامون براتون بگم!!! زمستون داریم در حد تیم ملی!! تازه یکی دوسالی هست که خدا بهمون رحم میکنه و برف میاد!! قبل از اون، کرمانشاه برف می‌اومد و ایلام یک باد سوزناکی می‌اومد که نگو و نپرس!! استخوان سوز اقا استخوان سوز!! یعنی 500 تا لباس هم بپوشی، بازم سردت میشه!!!!

خلاصه، ما رفته بودیم این رزمایشه، بیرون هم سرد بود شدید و ما هم تو سیلو میخواستیم بمونیم و منم فردین بازیم گل کرده بود و میخواستم جای همه‌ی ملت تا صب پست بدم! من یه زیر پیرهن، یه لباس نیمچه پشمی(نمی‌دونم اسمش چیه ولی پشمی نیست!) و روی اون لباس وودلند پارچه‌ای که عکسش رو پست اول گذاشتم! پوشیده بودم و یه کت.... ظاهرش(تیپ!) اصلا جالب نبود!! در حالی که برخی بچه ها، کت‌های دزرت گردان فلان! رو اورده بودن و با اینکه همخوان نبود، ولی خوب لباس نظامی بود تنشون! :).... اونجا بود که من هم به فکر پیدا کردن یه کت وودلند دیجیتال افتادم که توی امازون پیداش کردم!:

تصویر

چیزی که اونجا قیمتش 60 دلاره، یعنی 120 تومن، اینجا راحت 150 تومن برات اب میخوره!(قطعا با کیفیتش که گرمت کنه!!)... اینجوری هم تیپ رو حفظ کردی، هم خیلی عالیه و اینکه گرم هم میکنه خوب! :| ولی خوب، کلی پول پیاده میشی!!!

در عین حال که برخی روزا به شدت سرده و شب‌ها که بدون استثنا سرده، برخی روزها هم خیلی گرم میشه!! شما هم کار بخصوصی نمی‌کنی که پیرهن نظامی تنت باشه و خلاصه میتونی یه استین کوتاه یا زیرپیرهنی بپوشی!! اینجا هم خیلی باحاله و کلاس داره که باز لباس طرح وودلند دیجیتال داشته باشی که بنده نمونه‌ای رو از امازون به قیمت 15 دلار پیدا کردم!

تصویر

عینک:

خوب من عرض کردم که اسلحه ندارم فعلا! و این یعنی برنامه دارم که در اینده انشاالله یک عدد برنو بلند و یک عدد اسلحه‌ی ساچمه زن دولول بخرم! معمولا مرسوم هستش بین نیروهای مسلح ما که ریبن یا پلیس بزنن به چششون! خوب خوبه، ولی یه مشکلاتی هم داره!!.... به هر صورت، عینک هایی که بروبچ امریکایی و اینا میزنن، نمونه‌های اصلی و با قیمت بالا هستن که باید حدود 100 تومن حداقل براشون پیاده شد(بازار داخلی!) من گمرک و خارج کشور رو خبر ندارم زیاد، چند مدل مختلف امازونی هم که پیدا کردم، حدود قیمت بسیار مناسبی در حدود 20 دلار یا همون 80 تومن خودمون داشتن! حالا دیگه نمی‌دونم چقدر کاربرد دارن....!!!
کاربردهای عینک ها تا جایی که سواد بنده قد میده:
تصویر
اولا افتابی بودنشون هستش!
ثانیا اینکه یه جورایی محافظت میکنن که خدایی نکرده لوله ترکید یا یه همچین چیزی، چیزی نره تو چش! به هر صورت، چیزای خوبی هستن و من یه مدت کابینت کاری میکردم، یه عینک های بزرگی موقع کار با سنگ‌فرز و جوشکاری داشیتم که واقعا مفید بودن... اینام قطعا مفیدن!!


فعلا تا اینجا رو داشته باشید تا چند ساعت بعد!!!

حاجی فکر میکردم بچه های غرب خیلی بیشتر از اینا داشته باشند icon_cheesygrin

دو ساعت پیش یه سوتی دادم در حد تیم ملی! خدایی بذار اب خوش از گلومون بره پایین و دردسر درست نشه!! میان هم من رو میگیرن هم شمارو! گفته باشم!!!! fi_lone_ranger حالا فرصت شد در مورد اون چیزای دیگه هم صحبت خواهیم کرد! :|
 • 9

#5 OFFLINE   senaps

senaps

  Master Sergeant

 • Members
 • 4,100 ارسال
 • خونمون

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 26 ژوئن 2013 - 06:37

*
پست محبوب

مگه دووم میاره ادم؟! دو ساعت که هیچی 5 مین هم دووم نیاوردم و اینم مطلب بعدییه که می نویسم:

در مورد لباس بازم در اینده حرف میزنم، ولی فعلا بذار کمی وسایلی رو بیارم که به درد میخورن...:

چراغ قوه:

تصویر

(چراق قوه‌ی دوم معرفی شده!)

شب، چشممون هیچ جا رو نمی‌بینه! همیشه داشتن چراغ قوه‌ی مناسب به کار ادم میاد... بعضی وقتا شده که از تفریح می‌اومدیم و همش درگیر بودیم که چیزی رو جا نذاشتیم که؟! و چار ساعت باید بشینی ماشین رو عقب جلو کنی که نورش بیوفته رو جایی که نشسته بودی تا بتونی ببینی چیزی جا مونده یا نه! این یکی از کاربرد های اولیه‌ی چراغ قوه هستش که برا هر کسی ممکنه اتفاق بیوفته!
چراغ قوه ها نمونه‌های خیلی زیادی دارن... بزرگ به کوچیک و غیره! ولی وقتی داریم از جمع کردن یه پک برای نظامی گری! یا شکار صحبت میکنیم، وزن و جایی که وسیله‌ی مورد نظر میگیره برامون اهمیت بیشتر و بالایی پیدا میکنه! به شکلی که شاید چند گرم کم و زیاد هم تفاوت ایجاد میکنه!! (البته اگر منظور شما هم از کوه‌نوردی، انداختن یه کوله‌‌ی 7-8 کیلویی رو دوش و صبح زدن به کوه و ساعت 11 شب رسیدن به خونه باشه!! نه اینکه نیم ساعت بری تا بالای یه تپه و برگردی!! کوه‌نوردی های طولانی مدت یا برای شکارچی ها، کسی که دنبال دسته‌ی کبک‌ رفته باشه برا شکار و کوه‌ها رو بالا پایین کرده باشه فقط میدونه وقتی میگم چند گرم منظورم چیه!!...)

اینجاست که چراغ قوه های بزرگ تو ماشین‌ها می‌مونن و جدیدا جاشون رو به نورافکن های ماشین‌های افرودر یا نظامی میدن و دیگه نهایت کاربردشون میشه انباری خونه!!! در حالی که چراغ قوه های کوچیک تر دارن روز به روز جاشون رو باز تر میکنن!!( البته اگر شما یه گوشی 1100 که چرغ قوه داره خودش ندارین!!!)....

شاید یکی از معروف ترین مدل چراغ قوه هایی که بنده دیدم، مدل زوم دار چراغ قوه‌ها بوده که به قیمت 25 تومن به فروش میرسن(میرسیدن شاید عبارت بهتری باشه!)...
دارای حالت های مختلف و زوم تا فواصل حتی 3 کیلومتر البته برای مدل های بسیار گرانتر و غیره هستن!! من اینا رو دوست دارم، ولی باهاشون زیاد حال نمی‌کنم! با اینکه یه بار یکیشون رو توی 100 متری تست کردیم که یکی از اتاق های یه اپارتمان در حال ساخت رو برامون روشن کرد اونم در حالت تاریکی مطلق، با این وجود احساس میکنم که زیاد چیزای جالبی نباشن!!...
شاید یکی از ویژگی های اصلی این مدل این باشه که اندازه‌ی بسیار کوچیک و عالی دارن!
من این رو از تو امازون پیدا کردم که دارای زومه ولی قیمتش 30 دلاره!!

تصویرتصویر

تصویر


اندازه‌ی کوچیکش رو در نظر داشته باشید، خیلی خیلی عالیه... با یه دونه باطری کار میکنن و خیلی هم عالی هستن! ضمن اینکه از لامپ درشون خبری نیست که نگران سوختنش باشیم و ال‌ای‌دی ها مقاومت بالاتری دارن!!...
این مدل‌ها، معمولا دارای مقاومت مناسبی در رطوبت و اب دارن ولی ضداب نیستن که کسی ببرتشون زیر اب!... صرفا زیر بارون مثلا میشه ازشون بدون نگرانی استفاده کرد...

اما مدل دیگه‌ای که من پیدا کردم و اتفاقا علاقه‌ی شدیدی هم بهش دارم، مدلی هستش کار شرکت اولترا فایر! هرچند قیمتش بیشتره و نزدیک به 50 دلار اب میخوره برا طرف!
این مدل، کمی بزرگ‌تره( طولانی تر...) ولی خوب، در مقابل قابلیت اتصال به اسلحه ها رو داره!( میشه مونتش کرد با استفاده از یه ریل ساده!)... این اقا، به جای قابلیت زوم، دارای قابلیت فوکوس نور هستش!! یعنی شما میتونی تمرکز نور در یک محل بخصوص رو بیشتر بکنی و به جای اینکه یه محیط بزرگی رو کمی روشن بکنید، یک محیط کوچیکی رو خیلی روشن بکنین که بتونین به راحتی ببینید!
ضمن اینکه میتونین در سه حالت چشمک زن SOS، پرقدرت(روشنایی بیشتر!) و روشنایی کمتر هم قرارش بدین که کلا کار رو عالی تر هم میکنه!
ایشون هم شرکت مربوطه میگه که قابلیت واتر ریزستنس داره در صورتی که چشم بنده اب نمی‌خوره و بیشتر به نظرم میاد که همون مقاومت در مقابل رطوبت! و بارون باشه...

تصویر

تصویرتصویراب اشامیدنی:

تصویر

شما از اونایی هستید که هرجا یه برکه یا چشمه‌ی اب می‌بینن سریع شروع میکنن به خوردن و لذت بردن از اب، یا از اونایی هستش که همش میترسین که کدوم اب خوبه یا کدوم اب ممکنه مسمومتون کنه باعث مرگتون بشه تو کوهستان؟!! اگر وسط بیابون گیر افتادین یا جایی بودین که ابش الوده بود، یا ابی الوده درست کردین(اگر میدونین چی دارم میگم!) برای خوردنش چیکار میکنین؟! این فک کنم که حتی وارد مبحث زندگی در شرایط سخت هم میشه حتی! :)...
هر ابی خوراکی نیست! ولی ایا نمیشه هر ابی رو خوراکی کرد؟! من نمی‌خوام از خوراکی کردن اب های چه میدونم رادیواکتیو شده و عامل اعصاب خورده حرف بزنم!! دارم از ابهای تصفیه نشده! براتون حرف میزنم که مملکنه به هر دلیلی نیاز پیدا بکنین که بخورین!...

بذارید روک بگم: من همیشه شنیدم که گاهی اوقات، در مباحث زندگی و زنده موندن در شرایط سخت، شما ممکنه حتی نیاز پیدا کنی ادرار خودت رو بخوری! ولی راستش تنها کسی که من شنیدم ادرار خورده، بیری! کراکی قهرمان(5 سال مصرف کراک و همچنان سرپا بود لامصب!) بودش که مامانم دیده بودش در حین برگشت به خونه که اینکارو میکنه! :|
بنابراین من خیلی دنبال این مسئله بودم تا اخرش به یه پاسخ نسبتا درست دست پیدا کردم!!نمی‌گم که این قرصا کار میکنن یا نه!
حرف من اینه که این قرصا، ابی که مثلا ممکنه بهش مشکوک باشی م یا هرچیزی رو میتونه برامون تمیز و قابل خوردن بکنه! به همین سادگی....
کافیه که یه دونه از این قرص ها رو بریزید توی ابی که بهش شک دارید یا جمع کردین و دوست دارین ازش مطمئن بشین و یه نیم ساعت صبر بکنین! بعدش همه چی امادس برای اینکه شما اب بخورید اونم با خیال راحت!!( این برا تمیز کردن ادرار نیست ولی حواستون باشه!)...

تصویر


یه مدل دیگه‌ی اب تمیز کن که پیدا کردم، این فیلتر بودش که حالت لوله داره و شما یه ورش رو میذاری تو دهن، یه ورش رو توی برکه یا رودخونه و اب میخوری و این اقا تا هزار لیتر اب رو میتونه براتون تصفیه کنه قبل از اینکه از کار بیوفته و به درد نخوره! :|

تصویر

تصویر

حالا، منی که این دومی رو پیشنهاد کردم خودم باهاش اب نمی‌خوردم! چرا؟ چون تا من اینو میکنم تو اب که باهاش اب بخورم، ممکنه یه حشره‌ای چیزی بره توش و اعصابم رو خورد بکنه!!‌هرچند وسطش کلی فیلتر و اینا هست، ولی من در شرایطی غذایی رو میخورم که روش مگس و پشه و مورچه و سوسک و اینا رفته باشه که بدونم از کجاش رفته و اینکه ببینم بدنش خیس نبوده!! حالا یه چیزی با بدن خیس بیاد تو ابی که میخوام بخورم که دیگه واویلا!!...
احمقانس میدونم! :|

گرمایش:

تصویر

خوب، شب شده! هوا اونجوری نیست که شما انتظار داشتید! یا اینکه مثلا بارون باریده و یا افتادید تو اب و به شدت خیس شدین!! به هر دلیلی هوا سردتر از اونیه که باید باشه!!...
همونجوری که میدونین بدن ادم از خودش گرما میده و همش گرما تولید میکنه....!! ایده‌ی پتو ها و کیسه‌های خواب اینه که این گرما رو تا حدودی در خودشون نیگر دارن که شما بتونین گرم بشین و به قولی، راحت باشید!!...
اما یه پتو یه مشکل بزرگ داره و اونم اندازشه که هیچوقت شما نمی‌تونی اون رو با یه وسیله‌ی دیگه بذاری توی یه کوله پشتی!! کیسه‌ی خواب هم که تکلیفش از قبل مشخصه و صرفا برا خوابیدن استفاده میشه!!...
این وسط، یه چیزی به وسط میاد که اسم ثابت و درست حسابی نداره!! تقریبا پیدا کردن درستش اشک ادم رو در میاره!!
بعضی ها بهش میگن سوروایوال بلنکت( پتوی نجات یا یه همچین چیزی!) بعضی ها بهش میگن هیت بلنکت! ( که معمولا اطلاق میشه به پتو های برقی!!!)... یه عده هم بهش میگن میلر بلنکت! این یکی از دوتای قبلی خنده دار تره چرا؟! چون میلر اسم شرکت سازندس نه جنس!! مثل پیف‌پاف یا تاید که معروف شدن!!...

خوب، یه نکته‌ای که در مورد این‌ها هستش که باعث مزیتشون میشه، اینه که به شدت ظریف و سبک هستن و با دم و دستگاه‌های صنعتی بسته میشن! یعنی در حد یه موبایل کوچیک(و به شدت باریک!) میشه این پتویی که راحت میتونه دو نفر رو توی خودش جا بده! :|
قیمتش هم به شدت مناسب تره و میشه خیلی راحت اون رو خرید و بعد از یکبار استفاده فقط انداختش دور!!(البته ندازید دور اگر خریدین! چون تجزیه نمیشه و طبیعت رو خراب میکنه... یکی از اصول اولیه‌ی زندگی در شرایط سخت و اخلاق نظامی گری اینه که اولا به محیط اطراف اسیب نزنین، و ثانیا اینکه از خودتون ردی به جا نذارید!! پس حتی اگر برا شکار رفتین یه جای ناب، خرابش نکنین لدفا! شاید یه نفر مادر اینده‌ی بچه هاش رو تو همونجا دید!! لااقل از اشغالهاش خاطره نداشته باشن...
اینا دونه‌ای 13 دلاره توی امازون!
تصویر
این الان مثلا یه بسته‌ی 3 تایی هستش!....

اینم یه مدل دیگس که ویژگیش اینه که میشه بستش دوباره و بارها و بارها ازش استفاده کرد... چیز خیلی تمیزی هستش و سوراخ‌هایی داره روش که میشه ازش یه جور نخ بخصوص که خودش بهتون میده رو رد بکنین و اون رو ببندین کلا دور خودتون(یه جورایی مثل کیسه‌ی خواب میشه!!)... ضخیم تره و قطعا گرم تر! و مشخصا کمی بزرگ‌تره.... ولی خوب یه دونس! قیمتش هم تو امازون زده 20 دلار!

تصویر


اما همونطور که عرض کردم، این کالا دارای یه شرکت‌تولید کنندس که خیلی ها این جنس رو به اسم اون میشناسن!! مثلا شما میری فروشگاه و میگی من یه پتوی میلر اس دی میخوام! در صورتی که میلر اسم یه شرکته و اس‌دی اسم یه شرکت دیگه ولی میلر اونقدر معروفه که اسمش مترادف این مدل پتوی گرمایی زنده موندن در شرایط سخت و بحرانیه!!

تصویر

حواستون بود که بالا بهتون گفتم قیمتش 20 دلاره و 19 دلاره و از این حرفا؟!!!
نمونه‌ی اصلی پتوی میلر! رو میفروشن 7 دلار!!(تفاوت بزرگی خط تولید رو میشه دید! چرا که هرچی تولید بیشتر باشه، قیمت کمتره!)...
البته اینی که من ازش لینک امازونی میذارم، نوشته ۱ دلار ولی خوب این جنس اصلی نیست! شایدم به حراج خورده!
 • 17

#6 OFFLINE   Ripper

Ripper

  Master Sergeant

 • Members
 • 254 ارسال
 • مشهد

ارسالی 26 ژوئن 2013 - 07:12

تاپیک خوبیه :)

شخصا من خیلی دوست دارم استتار Digital Urban و Hex رو

در مورد بوت هم من در آینده اگر گیرم بیاد یا Danner میگیرم یا BlackHawk به پیشنهاد سربازای امریکایی :دی

که خیلی گرونه فکر بیشتر شبیه به رویاست =))

در مورد از کجا خریدنشم از یکی از دوستان پرسیدم که قابل ندونستن مارو برای جواب دادن :)

http://www.militaryb...hawk-desert-ops

http://www.militaryb...acadia-gtx-400g


این مطلب رو هم بخونید ( البته مال 2010 هست)

http://kitup.militar...ombat-boot.html

مخصوصا این کامنت رو

I'm a 2LT that just got back from IBOLC and Ranger school, I bought just about every possible pair of boots at Ft. Benning and this is what I found:
Nike: they are amazing to run in and you don't have to break them in, but they will wear out/fall apart fast under heavy use. They also dry very quick and are good for hot, wet weather. They are extremely light
Garmont: Very durable, not too bad for extremely hot weather, 1year guarantee so if you destroy them you can get a new pair, I found them to be great boots, but after a few days of straight patrols or long road marches my feet started to hurt. They are a little bit heavy.
BlackHawk Warriorwear: A favorite of a few guys, they are very comfy, good for foot marches and also for running. The only negative is that they have lots of padding so if you're in extreme heat, they'll fill up with sweat and be waterlogged, and also it takes them days and days to dry out. The are just terrible in water/heavy rain. Some guys take them to the shop and have drainage holes installed, they said that fixes the problem, idk i never tried it.
Altama Exospeed: My personal favorite, they are very light, great for running/ruck running, They dry fairly quickly and are comfortable no matter where you are, mountains, forest, long foot marches with heavy weight. Only negative is they may not last as long as garmonts or rockies
Rocky SV2: the current IBOLC/Ranger school favorite, they are one of the heaviest boots I've worn, but are so comfortable I didn't care. Incredibly rugged, they dry fairly quick. If you're gonna go for boot runs or ruck runs, i'd wear a different boot, but you can't ask for anything better while on patrol, especially in mountains.
NewBalance OTC: These are the new "jungle boots" that just came out a few months ago and were a big hit immediately. They are super light, very durable, and dry in a flash. I wore them for a few days of patrol and although they didn't tear my feet up, I didn't find them nearly as comfortable as the Rocky's, Altamas, or even blackhawks. They are sized goofy, so make sure you get a good fit (try them on, no online ordering) The only problem I had was that they have a carbon fiber shank in the sole for support when you're rucking 100+ lb's which is all great when you are... but it makes the boot stiff as a board, so they then up being ****ty for ruck runs and boot runs in my opinion.
Corcoran "jump" boots: If you're airborne you can wear these as a cadet and look really cool. In the big army only POG's wear them though. Also, they are just **** as far as performance compared to the other boots, however, like I said, in ROTC everyone will be jealous.
Overview: As a highspeed ROTC cadet, I'd pick up a pair of altama exospeeds. they are just overall the best in my opinion. If you're prepping for Ranger school, I'd go with a pair of rocky sv2 for mountains, a pair of Nike's for RAP week and swamps, and a pair of Altama's for Darby and for emergencies.
Hope this helps.
 • 1

#7 OFFLINE   jalalfalahi

jalalfalahi

  Master Sergeant

 • Members
 • 215 ارسال

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 26 ژوئن 2013 - 07:42

داداش حیف نیست این همه وسایل داری اما اصل کاری رو نداری؟یه M-4 بخر با متعلقاتش .حالا یه سرباز کاملی

من خودم شخصا خیلی دلم میخواد خودمو واسه شرایط سخت اماده کنم و تجهیزات مورد نیاز رو فراهم کنم.اما دو دلیل مانع میشه:نبود پول کافی و مخالفت پدر
 • 1

#8 OFFLINE   mahdavi3d

mahdavi3d

  مدیر بخش علوم فضایی

 • Airforce
 • Others: Approved Posting, Members, Scientific Pal
 • 6,553 ارسال

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 26 ژوئن 2013 - 08:01

جی پی اس یادتون نره! :winking:
 • 0

#9 OFFLINE   mohmohammadi20

mohmohammadi20

  Master Sergeant

 • Members
 • 577 ارسال

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 26 ژوئن 2013 - 08:19

من وسایلی که دارم بشتر برای کوهنوردی که میرم هستش ولی کاربرد نظامی هم داره .
چند نقشه ی تهران قابلیت نمایش شیب مناطق . یک اپ جی پی اس
شلوار سه لایه ضد برف و اب و باد . کاپشن به رنگ مشکی و طوسی که مخصوص شکار. پوتین خیلی با دوام و راحت هست ضد اب هست دست دوم خریدم . مارکی روش ننوشته ولی فکر کنم اصل باشه .
یک ساعت هیدرو پانورامیک که دست دوم خریدم خیلی هم گرونه . قطب نما مغناطیسی . تفنگ ساچمه ای اسکوپش فعلا گم شده شش ژول انرژی.
یک مقدار علوم راز بقا تو ذهنم . یک وسیله ی شبیه اندسکوپی که به یو اس بی وصل میشه باهاش میشه جاهایی که امکانش نیست رو دید .
خیمه ی دو نفره و کسیه خواب . هر دوتاش ضد ابه

چیزهایی که خریدش قطعی هست یک ست لباس استتار دیجیتالی با رنگهای پس زمینه ی خاکی ابی روشن و سبز عکسش رو تو اینترنت دیدم فکر کنم نیروهای مارین استفاده میکنن قابلیت استفاده تو دریا جنگل و صحرا و کوهستان .
یک عینک و یک دوربین شکاری با قابلیت دید در شب . قبلا یاشیکا داشتم یاددگاری پدر بزرگم بود . یک اسلحه برای روز مبادا گلاک 19

برای خرید این نوع اجناس من جنوب رو پیشنهاد میکنم . تفنگ ساعت شلوار چکمه و کاپشن رو من از جنوب خریدم .
 • 0

#10 OFFLINE   senaps

senaps

  Master Sergeant

 • Members
 • 4,100 ارسال
 • خونمون

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 26 ژوئن 2013 - 08:22

I'm a 2LT that just got back from IBOLC and Ranger school, I bought just about every possible pair of boots at Ft. Benning and this is what I found:
Nike: they are amazing to run in and you don't have to break them in, but they will wear out/fall apart fast under heavy use. They also dry very quick and are good for hot, wet weather. They are extremely light
Garmont: Very durable, not too bad for extremely hot weather, 1year guarantee so if you destroy them you can get a new pair, I found them to be great boots, but after a few days of straight patrols or long road marches my feet started to hurt. They are a little bit heavy.
BlackHawk Warriorwear: A favorite of a few guys, they are very comfy, good for foot marches and also for running. The only negative is that they have lots of padding so if you're in extreme heat, they'll fill up with sweat and be waterlogged, and also it takes them days and days to dry out. The are just terrible in water/heavy rain. Some guys take them to the shop and have drainage holes installed, they said that fixes the problem, idk i never tried it.
Altama Exospeed: My personal favorite, they are very light, great for running/ruck running, They dry fairly quickly and are comfortable no matter where you are, mountains, forest, long foot marches with heavy weight. Only negative is they may not last as long as garmonts or rockies
Rocky SV2: the current IBOLC/Ranger school favorite, they are one of the heaviest boots I've worn, but are so comfortable I didn't care. Incredibly rugged, they dry fairly quick. If you're gonna go for boot runs or ruck runs, i'd wear a different boot, but you can't ask for anything better while on patrol, especially in mountains.
NewBalance OTC: These are the new "jungle boots" that just came out a few months ago and were a big hit immediately. They are super light, very durable, and dry in a flash. I wore them for a few days of patrol and although they didn't tear my feet up, I didn't find them nearly as comfortable as the Rocky's, Altamas, or even blackhawks. They are sized goofy, so make sure you get a good fit (try them on, no online ordering) The only problem I had was that they have a carbon fiber shank in the sole for support when you're rucking 100+ lb's which is all great when you are... but it makes the boot stiff as a board, so they then up being ****ty for ruck runs and boot runs in my opinion.
Corcoran "jump" boots: If you're airborne you can wear these as a cadet and look really cool. In the big army only POG's wear them though. Also, they are just **** as far as performance compared to the other boots, however, like I said, in ROTC everyone will be jealous.
Overview: As a highspeed ROTC cadet, I'd pick up a pair of altama exospeeds. they are just overall the best in my opinion. If you're prepping for Ranger school, I'd go with a pair of rocky sv2 for mountains, a pair of Nike's for RAP week and swamps, and a pair of Altama's for Darby and for emergencies.
Hope this helps


یا خالی بسته، یا واقعا خر پوله که تونسته این همه کفش رو تو دوره‌ی بوت‌کمپ امتحان کنه!! همش یه سال یا نهایتش دو سال اونجا!! اینهمه کفش رو مقایسه کرده؟!!!

به نظرم بیشتر تجربه‌ی خودش و دوستان رو گفته و نتیجه گیری کرده!! به هر صورت ما که برند ها رو نمی‌شناسیم، ولی انصافا این مسئله‌ی عرق کردن و خشک شدن خیلی مهمه!! من تو کفش‌های گورتکس هنوز عرق نکرده پام که این بسیار عالیه! تو پوتین های بهمنی هم حواسم نبوده، ولی تا جایی که یادمه تقریبا یه ۱۵ طول میکشه تا خشک بشن!!‌( البته اگر در نیاریشون!!)....

اگر کسی از دوستان خواست این رویوی این بابا رو در خصوص پوتین ها بخونه و انگلیسی رو نتونست باهاش کنار بیاد، بگه تا ترجمه کنم!! چون حقیقتا فرصت اینکه این رو ترجمه بکنم ندارم! چون چیزی که برا خودم میخونم با چیزی که برا ملت ترجمه کنم زمین تا اسمون فرق میکنه! :neutral:

جی پی اس یادتون نره! :winking:

اره!! ولی تو این بحث وقتی وارد بشم، هم قطب نما( که وقتی بیرون گود نشستی خیلی ها فکر میکنن هیچی نیست و خیلی راحته!!) و هم نقشه خونی( البته غیر نظامی!) و هم جی‌پی‌اس رو کار میکنم!! هم خوندن و هم تهیه و اینا...!!!
برام جالبه که اولین بار که رفته بودیم تهران برا دانشگاه، دنبال یه جایی میگشتیم که رفیقم نقشه‌ی من دستش بود، بعد از نیم ساعت گشتن فهمیدیم مسیر رو برعکس اومده!! در این حد که مثلا کارگر شمالی رو میخواستیم بریم، این ما رو برده بود کارگر جنوبی!!!!!!
خلاصه تصمیمم برای نقشه خوانی کاملا جدیه! :neutral: تا حالا ندیده بودم ولی این ایام دانشگاه خیلی دیدم ادمایی که بدون اینکه جهت شمال رو پیدا بکنن (هم رو نقشه و هم تو محیط!) همینجوری فرضی زدن به جاده و رفتن! :neutral:||||||||


من وسایلی که دارم بشتر برای کوهنوردی که میرم هستش ولی کاربرد نظامی هم داره .
چند نقشه ی تهران قابلیت نمایش شیب مناطق . یک اپ جی پی اس
شلوار سه لایه ضد برف و اب و باد . کاپشن به رنگ مشکی و طوسی که مخصوص شکار. پوتین خیلی با دوام و راحت هست ضد اب هست دست دوم خریدم . مارکی روش ننوشته ولی فکر کنم اصل باشه .
یک ساعت هیدرو پانورامیک که دست دوم خریدم خیلی هم گرونه . قطب نما مغناطیسی . تفنگ ساچمه ای اسکوپش فعلا گم شده شش ژول انرژی.
یک مقدار علوم راز بقا تو ذهنم . یک وسیله ی شبیه اندسکوپی که به یو اس بی وصل میشه باهاش میشه جاهایی که امکانش نیست رو دید .
خیمه ی دو نفره و کسیه خواب . هر دوتاش ضد ابه

چیزهایی که خریدش قطعی هست یک ست لباس استتار دیجیتالی با رنگهای پس زمینه ی خاکی ابی روشن و سبز عکسش رو تو اینترنت دیدم فکر کنم نیروهای مارین استفاده میکنن قابلیت استفاده تو دریا جنگل و صحرا و کوهستان .
یک عینک و یک دوربین شکاری با قابلیت دید در شب . قبلا یاشیکا داشتم یاددگاری پدر بزرگم بود . یک اسلحه برای روز مبادا گلاک 19

برای خرید این نوع اجناس من جنوب رو پیشنهاد میکنم . تفنگ ساعت شلوار چکمه و کاپشن رو من از جنوب خریدم .


خیلی عالیه... ای کاش میشد ازشون عکس بگیرین و کمی ازشون حرف بزنین که ببینیم چی به چیه!! از هر کدوم که شد! اتفاقا من یه گرمکن سه لایه دارم که خیلی دوستش دارم! واقعا چیز عالیی هستش این گرمکن ها و شلوار های چند لایه‌ی خارجی!!!...
لطفا لطفا عکس بذار از وسایل!! خواستی هاست موقت هم بهت معرفی میکنم که بذاری یا هر چیز دیگه‌ای....!! هدف تاپیک اشنایی با وسایل شکار و کوه‌نوردی و تجارب در استفاده‌ی از وسایله... مخصوصا اون دوربینی که فرمودین به یو‌اس‌بی وصل میشه! :|

ویرایش شده توسط senaps 26 ژوئن 2013 - 08:25 .

 • 0

#11 OFFLINE   Ernesto_Rommel

Ernesto_Rommel

  Master Sergeant

 • Members
 • 3,753 ارسال
 • دیار عاشقان

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 26 ژوئن 2013 - 08:52

سلام

تشکر از دوستمون سناپس

حقیر که هیچی نداره ولی یه تعجب بزرگ دارم !

سناپس جان ای کاش براساس اولویت و مهم بودن وسایل رو معرفی میکردی! حالا دوستمون اقا محمدی چون کوهنورد هست ای یه چیزایی ش رو گفت ولیکن یک نیروی حرفه ای که حالا میخاد خودش خصوصی! خرید بکنه اینا براش مهمتر هستند :

1.پوتین

طبعا وسیله ای که از پای شما حفاظت میکنه و تقریبا کل بدن شما بهش استوار هست پوتین مناسب هست که در صورت نداشتن ش ، تمامی تسلیحات جهان هم آویزون تون باشه باید برید پیش باقالی ها لالا !+

پوتین ها هم معمولا امریکایی ش معروف هست و تو ایران هست مثل راکی و البته لق لقه زبان فروشنده ها : کف ویبرام !

توصیه من این هست جدا از دست ندید کفش های راکی و ... که اصل هستند و البته دست نخورده ! مگر اینکه از عراق بخرید که استحقاقی سربازان همونجوری مستقیم میره تو بازار بهش میگن دسته دو !

ولی خوب یک پوتین مناسب الان بین 200 هزار تا 250 هزار آب میخوره براتون که این فقط به خاطر گرانی بازار هست تقریبا وگرنه اگر انباری داشته باشند و با شرف باشند زیر 200 تومن هم تک توک گیرمیاد منتها باید بدونید چند فصل میخرید ؟ برای کدام آب و هواست ؟ معتدل یا گرم ؟2.لباس مناسب

با توجه به علایق افراد متفاوت هست ولی هرچیزی که میخواهید بخرید با این دید بخرید :

قرار هست چند سال تن تون باشه و ازش کار بکشید پس به جای اینکه یک لباس بنجل بخرید و سالیانه لباس عوض کنید ، پول خرید سالیانه رو جمع کنید بدید به یک دست لباس درجه یک ( 80 تومن بهترین ش درمیاد ، اگرم دیگه طرف استاد گوش بریدن تون باشه ! 100 هزار تومن ! تازه اینم برای بهترین لباس کار نظامی مثل مولتی کم اصلی اصلی اصلی !)

3.کاپشن و اورکت و پلیور و....
اینو نداشته باشید و صرفا با خرید یک لباس نظامی فکر کنید که هستید قطعا کلاهتون پس معرکه ست

اورکت ها به تنهایی 70 هزار تومنی قیمت دارند ( درجه یک ایرانی ) و البته تو بازارها متفاوت هست ، دست دوم و دسته اول و ... ولی دیگه بیش از 80 تومن هزینه کردن براش اصلا به صرفه نیست !( البته من نظامی ش رو میگم وگرنه گورتکس و امثالهم خیلی بیشتر از این حرفاست)
4.کوله پشتی مناسب

اینم دقیقا میگم مناسب ! یعنی جنس بنجل خیر!
از مارک های معروف طبعا بهتره استفاده کنید یا چی ؟ تولیدات نظامی کارخانه ای رسمی! مثل کوله پشتی های نیروی انتظامی و .... یا کوله پشتی های امریکایی نظامی!

بسته به اینکه چند لیتری باشه ( که برمیگرده به تفکرات شما که ممکن هست چند روز در سفر باشید) از 50 هزار هست تا 250 هزار تومن ولی خوب رنج 120 هزار تومن خوب درمیاره واستون

5.قطب نما !

توضیح میخواد ؟
آها فقط نحوه کارش هم خیلی خوب باید بلد باشید!

توی بازار از هزارش بود ! تا 50 هزاری !
الان 5 هزاری ش شده 15 هزار ! چشمک

6.چاقوی چندکاره !
مشخصا سوئدی !
توی بازار تا 180 هزار تومن ش هم هست ولی بودجه ندارید ؟ یک دونه 80 هزاری اصل سوئدی بخرید ، سعی کنید حتی الامکان چینی نخرید هرچقدر هم که امکانات ش بیشتر باشه !

7. عینک دودی !
به به !
8. محافظ آرنج و زانو و...

9.کلاه
به به !
البته من باشم چفیه !!! ولی جدا از شوخی این رو همراه با اورکت اینا باید حساب کنید !!!____________

در کل با تشکر از سناپس گرامی


برای وارد شدن به یه عملیات جدا باید برخی وسایل رو داشته باشید مثل پوتین !


در بحث کوهنوردی و زنده ماندن در شرایط سخت هم که تقریبا مشترک هست با یک سری تفاوت ها مثلا :

شما باید سواد و تئوری رو داشته باشید ! تجربه هم به کنار!

در نتیجه : قبل از همه جزوات لازم !!! برای همچین زندگی لازم هست قطعا ! مگر اینکه به صورت تجربی وارد همچین محیطی شده باشید که بعید هست ! یا به ندرت هست !

یا حق

پی نوشت : به شخصه ، ساخته های شرکت black hawk رو خیلی خفن میدونم و در تمامی زمینه ها یه چیزی برای گفتن داره اساسی!
ولی خوب سایت های زیادی هستند که میشه فقط قیمت گرفت ازشون

ویرایش شده توسط Ernesto_Rommel 26 ژوئن 2013 - 09:57 .

 • 5

#12 OFFLINE   senaps

senaps

  Master Sergeant

 • Members
 • 4,100 ارسال
 • خونمون

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 26 ژوئن 2013 - 09:07

بسیار عالی.... من اون اور کتی که معرفی کردم جنسش رو نفهیدم که چیه، ولی لامصب امازون میده 160 دلار که بیاد ایران راحت میشه 400-500 تومن حداقل!!! حالا نمی‌دونم ماجراش چیه!!....

پوتین بیابونی مال سربازای امریکایی تاناکورای ایلام داره میده 95 تومن! ببخشید! این افعال واقعا ادم رو گیر میارن!! میداد 95 تومن!! که من اون کفشای 45 تومنی رو ازش گرفتم!!....!!!

کوله‌ای که الان دارم، تارگوس هم یه مدل نیمه نظامیه!! ولی بیشتر کیف لپ‌تاپ میزنه!!!!!! منم کیف لپ‌تاپش رو گرفتم چون هم دوربین دارم و هم لپ‌تاپ که هرجا برم باهام میان!! شما بگو برم زیر اب هم باید این دوتا همرام باشن وگرنه یه چیزیم کمه!!....

قطب نما قطعا نیاز به اموزش داره که انشالله وقتی اینجا نمونه‌ای که دلم میخواد بخرم رو بذارم، در موردش حرف هم مزنم!!!.... راستی، پیغام خصوصی رو چک کن!
 • 0

#13 OFFLINE   Ernesto_Rommel

Ernesto_Rommel

  Master Sergeant

 • Members
 • 3,753 ارسال
 • دیار عاشقان

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 26 ژوئن 2013 - 09:43

سلام

اگر عکس شهدا صابرین رو دیده باشی ، تو زمستون ، یه اورکت یا هرچی که حالا بهش میگین ! تن شون هست از همون
تضمین میدم ازش راضی خواهید شد ! نیاز آنچنانی هم به جنس امریکایی با اون قیمت نعرید !

95 تومن تاناکورا ؟ چه باحال ! قیمت سلیمانیه رو داده بهت !

البته باید دقت کنی وگرنه کره ای بهت میندازند خیلی خیلی شبیه امریکایی هست منتها امریکایی ها همیشه حتی دسته دوم شون یه برگه راهنمایی باهاش هست یا یه سری نوشته جات داره که میفهمی کار اصل هست ، مثلا داخل پوتین قسمتی که پشت پات قرار میگیره از طرف زبانه پوتین ها ؟ یه نوشته جاتی داره اگر داشت و قابل فهم بود بخرش اصل هست !

یه سری نکت دیگه هم هست که بماند !

یا حق
 • 1

#14 OFFLINE   arminheidari

arminheidari

  01- جنگ آور

 • Members
 • Others: Approved Posting, Translation
 • 6,227 ارسال

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 26 ژوئن 2013 - 09:47

اب اشامیدنی:

تصویر


شما از اونایی هستید که هرجا یه برکه یا چشمه‌ی اب می‌بینن سریع شروع میکنن به خوردن و لذت بردن از اب، یا از اونایی هستش که همش میترسین که کدوم اب خوبه یا کدوم اب ممکنه مسمومتون کنه باعث مرگتون بشه تو کوهستان؟!! اگر وسط بیابون گیر افتادین یا جایی بودین که ابش الوده بود، یا ابی الوده درست کردین(اگر میدونین چی دارم میگم!) برای خوردنش چیکار میکنین؟! این فک کنم که حتی وارد مبحث زندگی در شرایط سخت هم میشه حتی!

:)

...


هر ابی خوراکی نیست! ولی ایا نمیشه هر ابی رو خوراکی کرد؟! من نمی‌خوام از خوراکی کردن اب های چه میدونم رادیواکتیو شده و عامل اعصاب خورده حرف بزنم!! دارم از ابهای تصفیه نشده! براتون حرف میزنم که مملکنه به هر دلیلی نیاز پیدا بکنین که بخورین!...بذارید روک بگم: من همیشه شنیدم که گاهی اوقات، در مباحث زندگی و زنده موندن در شرایط سخت، شما ممکنه حتی نیاز پیدا کنی ادرار خودت رو بخوری! ولی راستش تنها کسی که من شنیدم ادرار خورده، بیری! کراکی قهرمان(5 سال مصرف کراک و همچنان سرپا بود لامصب!) بودش که مامانم دیده بودش در حین برگشت به خونه که اینکارو میکنه!

:neutral:

بنابراین من خیلی دنبال این مسئله بودم تا اخرش به یه پاسخ نسبتا درست دست پیدا کردم!!نمی‌گم که

این قرصا

کار میکنن یا نه!


حرف من اینه که

این قرصا

، ابی که مثلا ممکنه بهش مشکوک باشی م یا هرچیزی رو میتونه برامون تمیز و قابل خوردن بکنه! به همین سادگی....


کافیه که یه دونه از این قرص ها رو بریزید توی ابی که بهش شک دارید یا جمع کردین و دوست دارین ازش مطمئن بشین و یه نیم ساعت صبر بکنین! بعدش همه چی امادس برای اینکه شما اب بخورید اونم با خیال راحت!!( این برا تمیز کردن ادرار نیست ولی حواستون باشه!)...تصویریه مدل دیگه‌ی اب تمیز کن که پیدا کردم، این فیلتر بودش که حالت لوله داره و شما یه ورش رو میذاری تو دهن، یه ورش رو توی برکه یا رودخونه و اب میخوری و این اقا تا هزار لیتر اب رو میتونه براتون تصفیه کنه قبل از اینکه از کار بیوفته و به درد نخوره!

:neutral:

تصویر


تصویر


حالا، منی که این دومی رو پیشنهاد کردم خودم باهاش اب نمی‌خوردم! چرا؟ چون تا من اینو میکنم تو اب که باهاش اب بخورم، ممکنه یه حشره‌ای چیزی بره توش و اعصابم رو خورد بکنه!!‌هرچند وسطش کلی فیلتر و اینا هست، ولی من در شرایطی غذایی رو میخورم که روش مگس و پشه و مورچه و سوسک و اینا رفته باشه که بدونم از کجاش رفته و اینکه ببینم بدنش خیس نبوده!! حالا یه چیزی با بدن خیس بیاد تو ابی که میخوام بخورم که دیگه واویلا!!...


احمقانس میدونم!

:neutral:

کسی می دونه این وسیله را کجا میشه خرید؟
اصلا تو ایران یافت می شود؟
 • 0

#15 OFFLINE   jalalfalahi

jalalfalahi

  Master Sergeant

 • Members
 • 215 ارسال

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 26 ژوئن 2013 - 10:24

داداش توجه کن اصلا جنس آمریکایی تو ایران پیدا نمیشه.من خودم توی یه استان مرزیم تا سر مرز هم رفتم اما یه شلوار اصل امریکایی پیدا نکردم این هایی که تو بازارن همشون ساخت مالزین که به عنوان امریکایی به مردم میندازن.یادتون رفته ایران تحریمه؟مرکز تحریم هم خود آمریکاست حالا خودش بیاد جنساش بیاد ایران؟!

دوستانی که پول دارن میتونن عراق بهترین چیز ها رو گیر بیارن اسلحه هم که هست.دیگه چی میخواین؟اخرای زمستون رفتم M-4 رو قیمت کردم با دلار اونوقت میشد 3 تومن.
 • 0


0 کاربر در حال بازدید از این انجمن است

0 عضو, 0 مهمان, 0 کاربر مخفی