senaps

تجهیزات نظامی که یا خودش رو یا ارزوش رو دارید!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

عکس پوتین رو گذاشتم حدوداً 10 صفحه قبل
چینی هست ولی جنسش خوبه
گرم و نرم هست چند تا هم جای هوا داره
عاج های خوبی داره که از بغل هم یکم بیرون زده
زیپ بفل هم داره که ميشه سریع و راحت پوشیدش
فقط مشکلش اینکه اگه کثیف بشه مثل دوده یا آب گل روش بریزه پاک کردنش مکافاته
رنگ سبزش هم دیدم
فردا دوباره میزارم

بوت شما رو در گمرک دیدم

دل را ربود....!

خیلی قشنگ بود و سبک و راحت

یارو ممیگفت 140!

دیدم وسیله دستم هست

گفت داداش 120 می دم بهت ...

دوباره ازش عکس بزار

یک سوال برای دویدن چطوره؟

===========================

قاسلمو جان برادر بزرگتر!

اقا بازم عکس جنس بزار خوبه

اینی که عکسشو گذاشتی چنده؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بوت شما رو در گمرک دیدم

دل را ربود....!

خیلی قشنگ بود و سبک و راحت

یارو ممیگفت 140!

دیدم وسیله دستم هست

گفت داداش 120 می دم بهت ...

دوباره ازش عکس بزار

یک سوال برای دویدن چطوره؟

قاسلمو جان برادر بزرگتر!

برای دویدن عالیه

اینم عکس ها ، همونطور که گفتم وقتی لکه میشه پاک کردنش سخته

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10275/20141226_105146.jpg]thumb_20141226_105146.jpg[/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10275/20141226_105023.jpg]thumb_20141226_105023.jpg[/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10275/20141226_105042.jpg]thumb_20141226_105042.jpg[/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10275/20141226_105012.jpg]thumb_20141226_105012.jpg[/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10275/20141226_104936.jpg]thumb_20141226_104936.jpg[/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10275/20141226_104948.jpg]thumb_20141226_104948.jpg[/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10275/20141226_104912.jpg]thumb_20141226_104912.jpg[/url]

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

۵۱۱ لباس کارش هست یزدان؟؟؟

شلوار مشخصا....

من یه دست لباس پلار میخوام بخرم! به نظرت به درد میخوره؟؟؟ به عنوان لایه اول لباس تو شهر میخوام بپوشم!! :)

نه حاجی نکنی اینکار رو ها  :)

لایه اول مثل یه لباس استرچ میمونه که باید زیر همه لباس هات بپوشی مثل زیر پوش ، حالا تابستونی داره و زمستونی پلار کارشم اینه که عرق رو از بدن دور بکنه و بدن بتونه تنفس کنه

این روشی هم که آقای   greenliving  گفتن خیلی خوبه ولی در ۹۹% مواقع نمیشه انجام داد  چون یا زمین رو نمیشه کند یا کلا وقت این کار ها رو ندارین شما فکر کن رفتی کوهنوردی حالا ۱ ساعت مونده به غروب میخوای کمپ بزنی  اصلا انرژی نمونده که بخای حالا زمینم بکنی اگر ماهیگیری شکار هم رفته باشی که تمام وقتت پی اینکاره ،تنها کاری که ما کردیم همین قضیه سنگ هست البته ما مثل ژاپنی ها یه پارچه (( گونی بود :) )) پیچیدیم دوره سنگ ،اینطوری هم کمتر میسوزین  هم سنگ دیرتر دماش رو از دست میده

منم تو کیسه خواب چون پاهام میچسبه به هم خوابم نمیبره اکثرا یه شلوار اسکی میپوشم مثل همون کار انجام میده

البته من کیسه خواب دیدم که آستین داشته ولی پا دار ندیدم اگر ببینم درجا میخرم

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقایون ما 2 صفحه پیش سوال کردیم هااا   

که 

این فروشگاه معتبره ازش خرید کنیم 

koohsar-shop.ir

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقایون ما 2 صفحه پیش سوال کردیم هااا   

که 

این فروشگاه معتبره ازش خرید کنیم 

koohsar-shop.ir

سلام بعيد ميدونم اينجا كسي از سايت چيزي خريده باشه

اگه كالاي خاصي مد نظرتون هست در مورد كيفيت يا قيمتش شايد بتونيم راهنماييتون كنيم

در كل پيشنهاد ميكنم حضوري خريد كنيد نه اينترنتي

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست خوب من راستش رو بخواهی گوشی من از این دو قرونی هاست دوربین نداره

اما خونه یک دوربین فیلمبرداری دارم مراس و اینها شدنی استفاده میکنم این دفعه میبرم مستن میکنم براتون اسمش رو هم میزاریم دنیا دست کیست!!

فقط باید روش گذاشتن فیلم تو اینترنت رو یادم بدی(چه سواستفاده جیم) چون راستش رو بخواهی زیاد از این تکنلوژیهای جدید سر در نمیارم.

در مورد پونصد و خورده ایی نمیدونم چیه اما عکسش رو برام نشون بدی حتما پیدا میکنم

لایه اول هم نمیدونم چیه(خیلی ضایعم؟) اما یک جور مسیفهایی هست ماله اعتلاف و امریکایی هاست هست دو رنگ هستند استین کوتاه و بلند داره کشی و استرج هست برا تابستون خیلی خوب و فوق العاده خنک نگه میدذاره ادم رو

قیمتشون هم 10 هزار تومانه خریدش(دسته دوم اما با نو فرقی نداره)

من خودم لباس یک سره دو تا دارم یکی سفیده استتار ارتش سوئد هستش فقط زود چرک میشه کوه پوشیدنی و منزل هم نمیشورنش.

یکی هم سبز امریکایی

فوق العاده گرم نگه میداره

و قابل تنفس هست اما ایراد بزرگش اینه ادم رو تو کوه از 10 فرسخی شتاسایی میکنند نه اینکه اینجا زمستون کلا برفه همه جا..

اما واقعا ادمیزاد سردش نمیشه و ضد بارون هم هس البته.

در مورد دستشویی رفتن هم بی ادبیه ببخشید روم به دیوار کسی که تو کوه و بیابون موضع رو با سنگی کلوخی چیزی تمیز میکنه

لباس رو هم یک کاریش میکنه(چقدر بی ادبم من :mrgreen: )

57979500717025436947_thumb.jpg

44409871488395768551_thumb.jpg

17557033281749808414_thumb.jpg

در مورد دوستی که گفتن کیسه خوواب رو هر از چند گاهی باز کنی تو افتاب یا هوای ازاد باید دستش رو ببوسممعلومه این کاره هست

هیچی بدتر از این نیست تو سفر کیسه خوابت بوی کپک و کلاغ مرده بده :sick:

البته من خودم نمیتونم تو کیسه خواب بخوابم اون قدیمها هم همینطور بود یعنی جون به جونم میکردن نمیرفتم تو کیسه خوواب قلبم میگیره انگار تو قبر هستم

روشی که استفاده میکنم تو کوه و دشت یک اتیش بزرگ با کلی سنگ داخل اتیش زمین زیر چادر رو خاکش رو بر میدارم

زغال و سنگ داغ رو میرزیم روش دوباره خاک میگیرم

باور کنید 10 تا دوازده ساعت چادر مثل حموم میشه

اللخصوص گرما از زیر میزنه به کمر و باسن و ............. ادم یک کیف خاصی میکنه

تو کوه هم که زمین سنگه نمیشه کند همون سنگ رو میزارم تو اتیش بعد اخر شب خوابیدنی دورش فویل المنیوم میکشم(قبلش فکرش رو باید کنین)

بعد میزارم تو کاپشنم لای پاهام داخل پتو زیر سرم و...... اون هم لذت خواص داره کلا سنتی بازیم.

اما تو کیسه خوابها بنظرم کمپسور جنسشون خوبه با اینکه چینیه............

کاپشن هم که من نظامی رو پیشنهاد میکنم چون تو کوه و دشت شو فشن نمیریم که

هین که ادم رو خوب نگه داره از باد و بوران بسه

کاپشن هم فردا رفتم خونه عکسش میزارم کلا رخت و لباس نظامی تخصصی به نظرم برا کوه هم خوبند به شرطی که

معتبر باشند.مثلا من خودم برا کاپشن محصولات روسی رو قبول دارم برا زمستون.

چقدر حرف زدم!!

ببخشید ما یگان پیرردها کلا پرحرفیم.

با احترام

کوچک همه رفقای میلتاری  :rose:  :rose:  :rose:

حاجی تو ایسام یه فروشگاه راه بنداز خدایی که بتونیم دنبال کنیم اجناس موجود رو!!!! :))))

نه لباس سرتاسری رو نمیخوام!!! یه شلوار میخوام مثل این جوراب شلواری(ساپورت) خانوما که زیر شلوارم بپوشم!! یه پیرهن هم میخوام که زیر پیرهن اصلی بپوشم...

عکس کاپشن هم یادت نره حاجی ببینم چی داری و چی نداری و صد البته قیمت رو هم زیر میزی به اطلاع برسون!! :)))

خلاصه هرچی داری و نداری رو بذار با عکس و اینجور چیزا ببینیم چی به چیه!! :))))

------------------------

در خصوص گرم کردن چادر، اون سنگا رو همینجوری بذاری تو چادر( رو یه تیکه پارچه و این صحبت ها!) خودش حسابی گرم میکنه....

اصلا من وقتی تو کوه میرم، ادم کوه نوردی که شب تو کوه می‌مونه رو اینجوری میشناسم که با خودش سیب زمینی اورده که بذاره زیر اتیش و سنگ گذاشته باشه تو اتیش که گرم بشه واسه موقع خواب....

سیب زمینی کباب شده یا سوخته!! با گوجه‌ی کباب شده یا گوجه‌ی عادی عالیه....

صبحونه هم ما گوجه‌ی محلی میزنیم با خیار یعنی یه غذاییه (لااقل از نظر خیلی از ما کردا!) در حد جوجه کباب زعفرانی و این صحبت ها...

ولی این مسائل رو می‌بریم توی یه تاپیک دیگه که انشاالله به زودی راه اندازی میشه تا حتی روش های اتیش روشن کردن و غیره و ذلک رو هم بشینیم با هم تجاربمون رو در میون بذاریم و چیزای جدید یاد بگیریم! :)))

نه حاجی نکنی اینکار رو ها  :)

چه کاری یزدان؟؟؟

لباس لایه اول پلار میخوام بگیرم دیگه... یه شلوار و یه پیرهن واسه گردش هوا...روی شلوارش که شلوار می‌پوشم، روی پیرهنش هم که یه لباس دیگه و بعدش یه کاپشن...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای دویدن عالیه

اینم عکس ها ، همونطور که گفتم وقتی لکه میشه پاک کردنش سخته

thumb_20141226_105146.jpg thumb_20141226_105023.jpg thumb_20141226_105042.jpg thumb_20141226_105012.jpg thumb_20141226_104936.jpg thumb_20141226_104948.jpg thumb_20141226_104912.jpg

دوست عزیزمبارکتون باشه

نه اینکه بگم بد کفشتون ها نه خیلی هم خوبه من خودم اون رو هم ندارم پام کنم اما این پاپوش شما برای کار حرفه ایی به درد نمیخوره به چند دلیل اول اب خورش ملسه اون فقسمتهای توری مانند و همچنین زیپش قشنگ اب رو میده تو.دوما توش هم خیس بشه با اون ابرهایی که گذاشتن تو کوه یا میدون جنگ خشک کردنشون مکافاته کفش هم میگه الانه لیز بخورم

بازم میگم کفشتون خوبه نه اینکه بد باشه کاش من هم داشتمش اما حرفه ایی نیست

این پاپوش امریکایی ها با اینکه من ازشون خوشم نمیاد اصلا

ولی رو حساب کتاب ساختنشون یعنی با اینکه سنگین هستن اما کیفیت رو فدای سبکی نکردن

24 ساعت هم بزاری تو اب یک قطره اب نمیره توش

کفشون هم با اینکه اج یا گل زیادی نداره اما ویبرامه و حتی رو لغزنده ترین سطوح هم لیز نمیخوره(امتحانش کردم)

[URL=http://upload7.ir/viewer.php?file=73844842101693661992.jpg]73844842101693661992_thumb.jpg[/URL]  [URL=http://upload7.ir/viewer.php?file=43689274955577286839.jpg]43689274955577286839_thumb.jpg[/URL] 

قاسلمو جان برادر بزرگتر!

اقای کرشتی بنده کوچک شما هستم

بدون تعارف و یا لفظ بازی همینکه بنده را لایق رفاقت میدانید دنیایی ارزش دارد

والا مسیف که گفتم 10 تومن اینها هستند http://forum.persiantools.com/proxy.php?image=http%3A%2F%2Fcdn.massif.com%2Fmedia%2Fcatalog%2Fproduct%2Fcache%2F1%2Fimage%2F430x480%2F9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95%2Fa%2Fc%2Facs5.3_ucp_sht_fv_4912-2-11_1_2.jpg&hash=17a76b163e36049b664338ef3ca346b3

اما قیمت چیزی را گفتن سخت است مثلا یکی از رفقای همینجا یک کالایی براشون فرستاده بودم تو پادگان نیروهاش دیده بودند خوششون اومده بود گفتن فلان تعداد بفرست دوباره قیمت کردم لب مرز 10 برابر شده بود!!

الان من بگم بهتون 15 هزار تومان دروغ گفتم چون حساب کتاب دقیقی نداره من خودم سرنیزه ژه سه خریدم 20 تومن ماه بعد با منت میفروختن 200 هزار تومان!!

اما الان اونقدر لباس و کالایی المانی زیاد شده که حد نداره انگار انبارهای تجهیزات المان تو عراق بوده!!

این روشی هم که آقای   greenliving  گفتن خیلی خوبه ولی در ۹۹% مواقع نمیشه انجام داد  چون یا زمین رو نمیشه کند یا کلا وقت این کار ها رو ندارین شما فکر کن رفتی کوهنوردی حالا ۱ ساعت مونده به غروب میخوای کمپ بزنی  اصلا انرژی نمونده که بخای حالا زمینم بکنی اگر ماهیگیری شکار هم رفته باشی که تمام وقتت پی اینکاره ،تنها کاری که ما کردیم همین قضیه سنگ هست البته ما مثل ژاپنی ها یه پارچه (( گونی بود :) )) پیچیدیم دوره سنگ ،اینطوری هم کمتر میسوزین  هم سنگ دیرتر دماش رو از دست میده

یزدان جان برادر عزیز این فویل که گفتم خدمتتان اختراع و ابداع خودم نیست این را هم از اجنبی ها یاد گرفتیم

و

عقلانی هم هست شما اگر مثل ما فقیر فقرا سیب زمینی بخورید فردا دو تا سیب زمینی بزار رو بخاری منزل روش هم قابلمه برگردن همه جاش بپزه

بعد پختن یکیش رو بپیچ تو فویل یکیش رو تو گونی

ببین کدوم زودتر سرد میشه؟؟

اصلا دلیل سنگ داغ کردن اینه که گرما تو طی شب داشته باشی نه اینکه ساعت اول از تو گونی تبادل حرارتی بزنه بالا نصف شب از سرما دندان قروچه بری.فویل باعث میشه تا ساعتها یک گرمای معقول داشته باشی.

راستی اون دو تا سیب زمینی که پختی با گلپر و روغن حیوانی بخور لذتی دارد وصف نشدنی. :winking:

حاجی تو ایسام یه فروشگاه راه بنداز خدایی که بتونیم دنبال کنیم اجناس موجود رو!!!! :))))

نه لباس سرتاسری رو نمیخوام!!! یه شلوار میخوام مثل این جوراب شلواری(ساپورت) خانوما که زیر شلوارم بپوشم!! یه پیرهن هم میخوام که زیر پیرهن اصلی بپوشم...

عکس کاپشن هم یادت نره حاجی ببینم چی داری و چی نداری و صد البته قیمت رو هم زیر میزی به اطلاع برسون!! :)))

خلاصه هرچی داری و نداری رو بذار با عکس و اینجور چیزا ببینیم چی به چیه!! :))))

------------------------

صبحونه هم ما گوجه‌ی محلی میزنیم با خیار یعنی یه غذاییه (لااقل از نظر خیلی از ما کردا!) در حد جوجه کباب زعفرانی و این صحبت ها...

رفیق گلم والا خرید و فروشو مسایل مالی رفاقت ها رو تحت شعاع قرار میده و اکثرا خراب میکنه

ما هم یک اب باریکه ایی میاد زندگی رو میچرخونیم باقیش رو هم حرص زدن اضافیه.

فکر کنم از این زیر شلوار امریکایی ها میگی که چسپون هستند زیر شلوار رزمی  میپوشن.فکر کنم یک عکس داشته باشم باید بگردم ببینم کجا زدم سیو کردمش.

لباس سرتاسری رو برا شما نزاشتم که!!!! واسه تماشا بود ای دوست.

چشم کاپشن برات چند تا عکس میزارم اگر خوشت اومد برات ماموریت رفتنی یکی یادگاری میارم.

..................................................................

مگه تو هم کردی!! کرد کجا؟؟ پس من هر وقت فریاد زدم تو سایت کردها پرچم ها رو بدن بالا .هرچند پرچم کردها همیشه بالاست :20:  :20:  :20:

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز اگر پوتین های چینی رو برای راهپیمایی و یا کوه و دشت می خوای نخری بهتره . برای بنده بعد از 5 بار پیاده روی سنگین زوارش در رفت و پوسته داخلیش کلا پاره شد . یک نکته  ی دیگر اینکه پاشنه و کفی هاشون داغونه حتی اگر برای پیاده روی برای خیابون استفاده کنید بعد از یک مدت استفاده شروع به فرم پزیری می کنند و زاویه قرار گیری کف پا رو تغییر می دن و باعث فشار به ناحیه کف پا و کمر می شود . و به شدت در راهپیمایی های طویل المدت  تاثیر خودشو نشون می ده . نکته بعدی چون پا نمی تونه نفس بکشه به خاطر جنس استفاده شده در پوتین ، معمولا دمای پا به شدت بالا می ره  و برای راهپیمایی اذیت کننده می شه . معمولا هم کفی سنگین از دویدن بیش از چند صد متر جلو گیری می کنه . کلا به جز ظاهر پوتین چیز دیگه ای نداره . البته برای تزیین پا پیزه خوبیه.

اگر خواستی با قیمت پایین تر و کیفیت بهتر همین نوع پوتین ها رو پیدا کنی، البته ایرانیش، یه سری به مغازه های شرکت بهمن سپاه بزن . تهران سمت ستادکل داره . اما اگر کسی تو مهدی شهر سمنان داری بگو  بره مغازه اصلیش. چون تنوع خیلی زیادی داره و البته کیفیتشم هم از این چینیا خیلی بهتره و ارزون تر هم هست. 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همین کفش آقای mahdi100 رو من امروز بازار دیدم طرف میگفت ۱۵۰ ،کفی خیلی زیادی نرم بود خیلی سبک بود ولی مثل اسفنج آب به خودش خواهد گرفت من فکر کنم بهترین مکان برای مصرفش زمین های خاکی و خشکه

من از همین بوت های  آقای دارم سالهاست پام میکنم عکس توضیحات رو هم دادم قبلا ، تو مرنجاب ۲-۳ روز تو شن روان نه خاک ذره ای شن بهش نرفت و اصلا عرق نکرد ،کاملا درسته نسبت به بقیه سنگینه ولی بسیار قابل اعتماده من فقط یک مدل از این بهتر دیدم تو گمرک که اون بقول ادیب ۴ فصل بود مثل این ۲ فصل نبود قیمت رو ۴۰۰ میگشت  بسیار شبهه همینم بود فقط ته ته رنگ زیتونی داشت

در ضمن من عاشق این بوت ها هستم خیلی هم خوشم میاد :cowboy: icon_cheesygrin

میثم جان یه جوری گفتی من فکر کردم میخوای اینو بپوشی تکی بری بیرون خوب  icon_cheesygrin

جناب greenliving الان شما حواستون نیست دارین یه اشتباه زیادی میکنید ها ، فویل آلمینیوم رسانا کجا گونی یا پارچه ضخیم عایق کجا ؟

الان شما فویل بپیچین تنتون برین بیرین یخ میکنید یا پتو ؟

حالا ما اصلا اون شب سرد حواسمون نبود از زور سرما گفتیم این سنگ های دورآتش  رو ببریم داخل  بعد دیدیم بابا این چادر رو آتیش میزنه  که من یاد این فیلم ژاپنی ها افتادم :)  گونی نمد مانند از پشت ماشین آوردیم   دورش پیچیدیم بردیم تو حالا چنتا کوچیکشو که بچه ها تو همون نمد پیچیدن گذاشتن تو کیسه خواب ،اگر جاش فویل بود که هم چادر رو آب میکرد هم الان همون سوختگی درجه ۳ داشتیم

در ضمن آقا ما سیب زمینی ها خوردیم ، تازه جاش نیست اینجا ولی بعد پخت شما یه چاک + بده کره نمک گلپر بزن دوباره فویل رو بپیچ بزار حالا تو کره سرخ بشه  ، دیگه من ادامه نمیدم شما الان کاملا متوجه شدین که چی میشه icon_cheesygrin

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همین کفش آقای mahdi100 رو من امروز بازار دیدم طرف میگفت ۱۵۰ ،کفی خیلی زیادی نرم بود خیلی سبک بود ولی مثل اسفنج آب به خودش خواهد گرفت من فکر کنم بهترین مکان برای مصرفش زمین های خاکی و خشکه

من از همین بوت های  آقای دارم سالهاست پام میکنم عکس توضیحات رو هم دادم قبلا ، تو مرنجاب ۲-۳ روز تو شن روان نه خاک ذره ای شن بهش نرفت و اصلا عرق نکرد ،کاملا درسته نسبت به بقیه سنگینه ولی بسیار قابل اعتماده من فقط یک مدل از این بهتر دیدم تو گمرک که اون بقول ادیب ۴ فصل بود مثل این ۲ فصل نبود قیمت رو ۴۰۰ میگشت  بسیار شبهه همینم بود فقط ته ته رنگ زیتونی داشت

میثم جان یه جوری گفتی من فکر کردم میخوای اینو بپوشی تکی بری بیرون خوب  icon_cheesygrin

جناب greenliving الان شما حواستون نیست دارین یه اشتباه زیادی میکنید ها ، فویل آلمینیوم رسانا کجا گونی یا پارچه ضخیم عایق کجا ؟

حالا ما اصلا اون شب سرد حواسمون نبود از زور سرما گفتیم این سنگ های دورآتش  رو ببریم داخل  بعد دیدیم بابا این چادر رو آتیش میزنه  که من یاد این فیلم ژاپنی ها افتادم :)  گونی نمد مانند از پشت ماشین آوردیم   دورش پیچیدیم بردیم تو حالا چنتا کوچیکشو که بچه ها تو همون نمد پیچیدن گذاشتن تو کیسه خواب ،اگر جاش فویل بود که هم چادر رو آب میکرد هم الان همون سوختگی درجه ۳ داشتیم

در ضمن آقا ما سیب زمینی ها خوردیم ، تازه جاش نیست اینجا ولی بعد پخت شما یه چاک + بده کره نمک گلپر بزن دوباره فویل رو بپیچ بزار حالا تو کره سرخ بشه  ، دیگه من ادامه نمیدم شما الان کاملا متوجه شدین که چی میشه icon_cheesygrin

یزدان جان یکسری پتوهای اضطراری ضد سرما زدگی هستن که یه لایه نازک آلمینیوم مثل فویل دارن تو این مورد فک میکنم ایشون درست میگن

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یزدان جان یکسری پتوهای اضطراری ضد سرما زدگی هستن که یه لایه نازک آلمینیوم مثل فویل دارن تو این مورد فک میکنم ایشون درست میگن

پتوی اضطراری هست

یک سمتش گرم میکنه یک سمتش خنک می کنه

ارزان هست بعد یکی دوبار مصرف بدرد نمی خوره

http://yaranmehrshiraz.com/index.php/learn/omumi/145-patoo-negat

این پتو جهت موارد اضطرای ساخته شده و دو منظوره می باشد بدین معنی که شخص را در برابر سرما و گرما حفظ می نماید. اندازه آن در حالت جمع شده به اندازه کف دست می باشد و در ابعاد باز شده 215×150 و 210×160 سانتیمتر است. جنس آن کامپوزیت و کوالیت است. کامپوزیت طبق تعریف انجمن متالوژی آمریکا به ترکیب ماکروسکوپی دو یا چند ماده مجزا که سطح مشخصی بین آنها وجود داشته باشد گفته می شود.

این پتو ضد سرما، ضد آب، ضد باد و ضد آفتاب است. سمت نقره ای آن جهت گرما و سمت طلایی آن جهت سرما استفاده می شود. 95% گرمای بدن را حفظ می کند. مدلی از این نوع پتو وجود دارد که در برابر آتش نیز مقاوم است. پتوی نجات را می توان در برنامه های کوهنوردی، اسکی، غارنوردی و حتی در مسافرت نیز به همراه داشت.

نحوه استفاده از پتو
1-    پتو را کاملاً باز کنید.
2-    حدود 30 سانتی متر آن را زیر پای خود قرار دهید.
3-    روی بدن کشیده و از پهلوها زیر بدن قرار دهید و مانند کیسه خواب استفاده نمایید.

این محصول در بازار ایران به دو صورت  ساخت کشور چین و آلمان موجود می باشد.

http://esam.ir/itemView.aspx/365017/%D9%BE%D8%AA%D9%88%DB%8C-%D8%AC%DB%8C%D8%A8%DB%8C-%D8%A7%D8%B6%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%82-%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D9%85%D8%A7.htm

ویرایش شده در توسط kereshti
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فویل آلمینیوم یا پتو های به اصطلاح فضای  اینها کلا جنسشون زمین تا آسمون فرق داره ، حالا شاید از جنس این پتو ها بوده

آقا درس دبستانه دیگه  فلزات رسانا هستن ، احتمالا از اون پتو ها استفاده شده نه فویل آلمینیومی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درسته که آب رو جذب میکنه ولی من وسط بيابون هستم و آب به اون صورت جایی نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یزدان عزیز

البته شاید هم شما درست میگین خوبی بحث های اینجوری اینه یکی من میگم دو تا شما چیزی از همدیگه یاد میگیرریم

والا این فویل رو خیلی سال پیش ها یادمون داده بودند و امتحانش هم نکرده بودیم چون موقعیتش پیش نیومده بود

اما چند سال پیش تو آذربایجان غربی به دادمون رسید.

یک مثال بزنم براتون از این کش لقمه ها چی میگن پیزا خوردین دیگه حتما شما دو تا از اینها رو بپیچ یکی لای فویل یکی لای گونی

بعد ببین تو یک تایم مشخص کدوم سردتر شده؟؟

تصور شما از تبادل حرارتی اصولا اشتباه هست و اگر به تبادل باشه گونی پارچه یا هر چیز دیگری با منافزی که داره زودتر هوا رو رد میکنه...

در مورد سوزاندن چادر کیسه خواب یا لباسها

شما یک بار سنگ را از اتیش بیرون بیارین بپیچین تو فویل ببرین تو چادر یا کیسه خواب اگر هرکدومشون اسیب دید حقیر براتون یکی نوعش رو میخرم

حالا باز هم کاری ندارم که فویل تمام شب بهتون گرما مطلوب میده و گونی چند ساعت.......

همه اینها رو که عرض کردم خدمتتون اختراع من نیست اینها رو هم کسی به ما یاد داده مثل جوشوندن اب تو نایلون فریزر،روشن کردن اتیش با باطرب بیسیم، درست کردن اب قند با خارو علف بیابون و.....

خیلی ها که دیگه یادم نمونده....

در مورد پاپوش

من خودم تو این امریکایی ها این رو بیشتر از همه دوست دارم

از شما چه پنهون خودم هم یک جفت دارم...اما هرچقدر هم که لوازم شکار و کوه نوردی و ابزار و ادوات داشته باشی بدرد نمیخوره

من راضی بودم الان تن سالم داشتم با یک جفت دمپایی پا میشدم میرفتم کوه..حاضر بودم تن سالم داشتم شغل و پول و خونه و ماشین نداشتم صبح به صبح میرفتم میدون کارگری

شب هم دست رنجم رو میوردم سیب زمینی میهخوردم نه با کره با روغن نباتی...

اما الان از معمولی ترین غذاها پرهیزم و زندگی زهره برام :-(

http://kitup.military.com/wp-content/uploads/2014/07/Army-Unauthorized-Boots-600x377.png

اولی از بالا

بابا اینجا همه احل حال و سیب زمینی بودن  خبر نداشتیم

یک تایپیک بزنیم روشهای پخت سیب زمنی icon_cheesygrin

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی برام جالب شد ،حتما امتحان میکنم ،شاید ظرفیت گرمای رو زیاد کرده ؟ یا تبادل همرفتی رو کم کرده  نمیدونم ولی حتما باید امتحان کنم

چای کیسه فریزری  هم خوردیم متاسفانه :)

انشالا  خوب بشین یه کمپ خوراکی خورون بزنیم  :)

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.