hans

اشباح مرگبار . واحدهای تک تیرانداز ورماخت در جنگ دوم جهانی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

هرچی مثبت بدم بازم کمه
واقعا ممنون
------------------
به نظر من ارتش آلمان نازی همه چیز داشت جز یاری خدا
عقیده، تکنولوژی، مهارت ، ایمان
ولی تنها چیزی که من ندیدم یاری خدا بود که اگر کمی بود پیروز بودند، چرا را نمی دانم ولی می دانم تقدیر خدا به نفع آنها نبود
البته گاهی خدا آدم را زمین می زند تا بزرگش کند ویرایش شده در توسط arminheidari

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مرسی ممنون. یاد بازی sniper elite افتادم :applause: . کسی از دوستان هست راجع به اسلحه های مورد استفادشون یه توضیحی بده؟ ویرایش شده در توسط polite66

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اسلحه های جنگ جهانی دوم برای اسنایپ فک کنم ماوزر(ادغام شده!) 98 باشه( تقریبا و فقط تقریبا همون برنوی خودمون!) و از اون ور هم موزین ناگات(روس ها)....
این دو اسلحه واقعا خیلی عالین! :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون دوستان.اگه فیلم"دشمن پشت دروازه های شهر" رو دیده باشید به قدرت و توانایی های تک تیراندازان آلمانی پی می برید.

از مدیران بالا دست خواهش دارم که بعضی دست رسی هام رو که قفله رو بازکنن.ممنون میشم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تكراري بود اما خوندنش الي از لطف نبود
با خوندن اين مطلب ياد دوران آموزشي خودم افتادم
ما هم دقيقا همينجوري آموزش مي ديدم فقط يه ذره تسليحاتمون فرق داشت كه يه نمونشو مي گم دفعه اول يا دومي كه رفتيم براي ميدان تير براي شليك 11 گلوله اي كه به ما دادند 13 بار گلنگدن كشيدم و وقتي نتيجه تير اندازي رو ديدم واقعا به خودم اميدوار شدم فقط 3-4 تا گلوله توي سيبل خورده بود در حالي كه من قبل از خدمتم گاهي اوقات تمرين داشتم و تير اندازيم حداقل توي 100 متر خوب بود كلي با خودم كلنجار رفتم و پرس و جو كردم كه چرا اينچنينه به اين نتيجه رسيدم كه اكثر سلاح ها به دليل كاركرد زياد و عدم رسيدگي به اونها بر اثر تير اندازي بسيار زياد اون هم در مدت خيلي زياد اصطلاحا لوله هاشون تاب ورداشته و به هيچ عنوان قابليت نشانه روي دقيق رو ندارن حالا فرض كنيد خداي نكرده يك درگيري براي اين يگان رخ بده با اين سلاح چگونه مي خوان از خودشون دفاع كنن واقعا جاي سواله ؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منبعی که برای این مطلب ذکر کردید، منبع خودش رو اعلام نکرده
این مطلب توسط آقای یاشا محجمدی رفیع مدت ها پیش در مجله جنگ افزار به چاپ رسیده بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Life' timestamp='1372777987' post='319326']
ما هم دقيقا همينجوري آموزش مي ديدم فقط يه ذره تسليحاتمون فرق داشت كه يه نمونشو مي گم دفعه اول يا دومي كه رفتيم براي ميدان تير براي شليك 11 گلوله اي كه به ما دادند 13 بار گلنگدن كشيدم و وقتي نتيجه تير اندازي رو ديدم واقعا به خودم اميدوار شدم فقط 3-4 تا گلوله توي سيبل خورده بود در حالي كه من قبل از خدمتم گاهي اوقات تمرين داشتم و تير اندازيم حداقل توي 100 متر خوب بود كلي با خودم كلنجار رفتم و پرس و جو كردم كه چرا اينچنينه به اين نتيجه رسيدم كه اكثر سلاح ها به دليل كاركرد زياد و عدم رسيدگي به اونها بر اثر تير اندازي بسيار زياد اون هم در مدت خيلي زياد اصطلاحا لوله هاشون تاب ورداشته و به هيچ عنوان قابليت نشانه روي دقيق رو ندارن حالا فرض كنيد خداي نكرده يك درگيري براي اين يگان رخ بده با اين سلاح چگونه مي خوان از خودشون دفاع كنن واقعا جاي سواله ؟
[/quote]

یه مدت برای گرفتن کارت سبز برای کم کردن دوران سربازی زیاد با این مسائل روبه رو میشدیم مثلا کلاش های که قنداق چوبیشون انگار از جنگ جهانی 2 بود و کلا وحشتناک داغون بودن ی روز از یکی از کادرهای سپاه که بهمون اموزش میداد و اتفاقا توی دانشگاه هم همرا ما درس میخوند درباره این موضوع سوال پرسیدم اون بنده خدا هم گفت حتی توی اسلحه خونه هم سلاح هایی که برای آموزش هست با سلاح های عملیاتی یکجا نمیذارن منظورش این بود از سلاح های کهنه برای آموزش استفاده میکنن کاری به درست یا اشتباهش ندارم ولی خلاصه یه تفکری پشتش هست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TALASH' timestamp='1372781895' post='319347']
[quote name='Life' timestamp='1372777987' post='319326']
[/quote]

یه مدت برای گرفتن کارت سبز برای کم کردن دوران سربازی زیاد با این مسائل روبه رو میشدیم مثلا کلاش های که قنداق چوبیشون انگار از جنگ جهانی 2 بود و کلا وحشتناک داغون بودن ی روز از یکی از کادرهای سپاه که بهمون اموزش میداد و اتفاقا توی دانشگاه هم همرا ما درس میخوند درباره این موضوع سوال پرسیدم اون بنده خدا هم گفت حتی توی اسلحه خونه هم سلاح هایی که برای آموزش هست با سلاح های عملیاتی یکجا نمیذارن منظورش این بود از سلاح های کهنه برای آموزش استفاده میکنن کاری به درست یا اشتباهش ندارم ولی خلاصه یه تفکری پشتش هست!
[/quote]
سلاح های رده خارج به موزش سپرده می شود
این سلاح ها به عنوان نمونه آزمایشی در رژه و کارهای آموزشی که نیاز به کار گرم نیست بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند
حتی بهتر می گویند با آنها تیراندازی نشود
در آن سو اسلحه های بهتر را در آموزش تیراندازی بکار می گیرند و بهترین اسلحه ها را آماده در گیری می کنند
البته عمر سلاح در کار آن کمتر مطرح است و بیشتر نگهداری، روغن کاری سلاح و میزان تیراندازی آن مهم است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]تو 100 متر از 11 گلوله 6 تا رو به هدف زدم که اگر درست یادم باشه 3 تا از اونها از سمت میانه سیبل به سمت مرکزی خورده بود.دراز کش و تک تیر شرایط خوبه.ز3 هم که رحم نداره اما 200 متر حالت نشسته هدف گیری خوبی نداشتم حتی اسلحه هم گیر کرد و یک پوکه گم شد و وسط بیابون لختمون کردن...[/right]

[right]تشکر از تاپیک خیلی خوبتون[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یکی از این عروسکها (mauser k98 mod98) میخام بگیرن.طرف میگه8تومان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]هرچی مثبت بدم بازم کمه
واقعا ممنون
------------------
ولی تنها چیزی که من ندیدم یاری خدا بود که اگر کمی بود پیروز بودند، چرا را نمی دانم ولی می دانم تقدیر خدا به نفع آنها نبود
البته گاهی خدا آدم را زمین می زند تا بزرگش کند [/quote]
برادر مطمنی که اینا فقط یاری خدا رو کم داشتن؟
نازی ها یه خورده بیشتر از این حرفا مشکل داشتن....
یه سوال فرق عقیده و ایمان چیه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='soroushrazor2' timestamp='1372794864' post='319386']
[quote]هرچی مثبت بدم بازم کمه
واقعا ممنون
------------------
البته گاهی خدا آدم را زمین می زند تا بزرگش کند [/quote]
برادر مطمنی که اینا فقط یاری خدا رو کم داشتن؟
نازی ها یه خورده بیشتر از این حرفا مشکل داشتن....
یه سوال فرق عقیده و ایمان چیه؟
[/quote]
عقیده منظور یک هدف بود
و ایمان خواست قلبی برای رسیدن به این هدف

خب چه چیزی کم داشتند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]عقیده منظور یک هدف بود

خب چه چیزی کم داشتند؟ [/quote]
دستت درد نکنه برادر...
من همش فک می کردم اینا یکین
و اما چی کم داشتن؟
اول ضعف فرماندهی....اونم تو بالترین رده ها....یعنی دقیقا تو بالا ترین رده
فکر کنم دیگه ضعف شخص هیتلر برات واضح باشه...
دوم اینکه ضعف تکنولوژی به طور خفیف داشتن...البته این ضعف اونقدر نبود که باعث شکست بشه...ولی خوب برتری تکنولوژی هم نبود...
یه موردی دیگه هم که هست اینه که موارد تولیدی بخصوص بعد از 1942 با نیاز ها هم خوانی نداشت...
ساختن تانکهای فوق سنگین برای نبردی مثله کورسک
حذف برترین فیلد مارشال و جایگذینی با افراد نا لایق
مثلا:حذف بوک یا فون لییب جابجایی روندشتنت (3فیلد مارشال بزرگ نازی) یعنی مثلا از 12-13 ژنرالی که تو شروع عملیات بارباروسا بودن تا زمان عملیات آبی یا زمان نبرد استالین گراد فقط 4-5 نفر پست حیاتی داشتند....
نازک شدن وحشتناک خطوط دفاعی....مخصوصا بعد از حملات 1942...و فاجعه زمستان 1942...
تاثیر این قضیه وحشتناک بالا بود...فقط مقایسه نتایج عملیات های اورانوس و مارس که تو یک زمان انجام شدن می تونه اینو بتون نشون بده...
نداشتن استراتژی واضح برای نبرد...
مثلا در سال 1942 قسمت زیادی از توان آلمان ها صرف گرفتن سواستوپول شد...در حالی که این منطقه جایی تو نقشه های اولیه آلمان ها نداشت...
و....موارد خیلی زیادن...اگه بخواید رو تک تکشون میشه با دلیل بحث کرد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیار عالی بود. بعد از مدتها یه مطلب خیلی عالی خوندم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='soroushrazor2' timestamp='1372804063' post='319406']
[quote]عقیده منظور یک هدف بود

خب چه چیزی کم داشتند؟ [/quote]
دستت درد نکنه برادر...
من همش فک می کردم اینا یکین
و اما چی کم داشتن؟
اول ضعف فرماندهی....اونم تو بالترین رده ها....یعنی دقیقا تو بالا ترین رده
فکر کنم دیگه ضعف شخص هیتلر برات واضح باشه...
دوم اینکه ضعف تکنولوژی به طور خفیف داشتن...البته این ضعف اونقدر نبود که باعث شکست بشه...ولی خوب برتری تکنولوژی هم نبود...
یه موردی دیگه هم که هست اینه که موارد تولیدی بخصوص بعد از 1942 با نیاز ها هم خوانی نداشت...
ساختن تانکهای فوق سنگین برای نبردی مثله کورسک
حذف برترین فیلد مارشال و جایگذینی با افراد نا لایق
مثلا:حذف بوک یا فون لییب جابجایی روندشتنت (3فیلد مارشال بزرگ نازی) یعنی مثلا از 12-13 ژنرالی که تو شروع عملیات بارباروسا بودن تا زمان عملیات آبی یا زمان نبرد استالین گراد فقط 4-5 نفر پست حیاتی داشتند....
نازک شدن وحشتناک خطوط دفاعی....مخصوصا بعد از حملات 1942...و فاجعه زمستان 1942...
تاثیر این قضیه وحشتناک بالا بود...فقط مقایسه نتایج عملیات های اورانوس و مارس که تو یک زمان انجام شدن می تونه اینو بتون نشون بده...
نداشتن استراتژی واضح برای نبرد...
مثلا در سال 1942 قسمت زیادی از توان آلمان ها صرف گرفتن سواستوپول شد...در حالی که این منطقه جایی تو نقشه های اولیه آلمان ها نداشت...
و....موارد خیلی زیادن...اگه بخواید رو تک تکشون میشه با دلیل بحث کرد
[/quote]

ضعف فرماندهی درست است ولی برای دقیق تر شدن خودخواهی و غرور فرماندهی نه بی کفایتی هیتلر
شروع جنگ نشان می دهد او و سیستمش بی کفایت نبود ولی با غرور و خودخواهی اهداف فرعی را جایگزین اهداف اصلی نمودند
مثل استالینگراد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.