hamedof

لیزر های حالت جامد

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام
با تشكر از مقالتون
در صورت امكان در ادامه ، معادل انگليسي بعضي از كلمات تخصصي را بيان كنيد تا راه براي ادامه مطالعه باز باشد .
ممنون
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خود بنده نیز در فکر چنین چیزهایی هستم ، انشاالله هم رفرنس اگر شد بهتون میدهم و هم برگردان واژگان انگلیسی لغات رو.
احتمالا امروز قسمت دوم رو در سایت قرار خواهم داد . البته سعی می کنم بحث رو تخصصی کنم تا خیلی از مطالب همینجا مطرح بشه . اگر تونستم که هیچ خودم جوابتون رو میدم . در غیر این صورت هم پیگیری می کنم جواب سوالات رو . ویرایش شده در توسط hamedof
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
ممنون بابت تاپیک. :rose: :rose:
لیزرهای کوچکی که به تو بازار یافت میشن و توان پایین در حد چند ده میلی‌وات دارند از چه نوعی هستند؟
چند پیشنهاد:
اولا سعی کنید تاپیک‌ها رو با فایل ویدیویی کم حجم همراه کنید.
ثانیا تصاویر رو در سایز نرمال قرار بدید تا تاپیک سنگین نشود. (اشاره به تصویر اول) قرار دادن تصاویر برش فنی و شماتیکی جهت افزایش سرعت و کیفیت یادگیری رو جدی بگیرید.
ثالثا با قرار دادن پی‌دی‌اف مقاله به صورت کامل در پایان تاپیک یک رفرنس علمی فارسی ایجاد کنید.
موفق باشید و پایدار. یاحق.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1373277608' post='320317']
سلام
لیزرهای کوچکی که به تو بازار یافت میشن و توان پایین در حد چند ده میلی‌وات دارند از چه نوعی هستند؟
چند پیشنهاد:
ثانیا تصاویر رو در سایز نرمال قرار بدید تا تاپیک سنگین نشود. (اشاره به تصویر اول) قرار دادن تصاویر برش فنی و شماتیکی جهت افزایش سرعت و کیفیت یادگیری رو جدی بگیرید.
ثالثا با قرار دادن پی‌دی‌اف مقاله به صورت کامل در پایان تاپیک در یک رفرنس علمی فارسی ایجاد کنید.
[/quote]

والا اگر ویدئو می خواهید که باید تا مهر صبر کنید تا شاید بتونم فیلمی از تجهیزات بگزارم . ولی در بحث های بعدی عکس هایی از نمودار ها و شمای کلی لیزر ها قرار خواهم داد . بحث من فعلا اینه که بدونیم لیزر ها اصلا چی هستند ، چرا تولید می شند ، چقدر انرژی ورودی و خروجیشونه و ...

اون لیزرهای ریز هم باید از نوع لیزر های حالت جامد با دمش دیودی باشند . البته این حدس منه ... چون طیفی که به چشم آسیب نزنه و در این ابعاد باشه باید همین نوع لیزرها باشه ...

اگر در نت هم چیزی پیدا شد براتون قرار خواهم داد ولی این مطالب کتب درسی لیزر است ... راستش در زمینه اینترنت نیست که قشر مرفه بی درد جامعه ام به قول دوستان ! این چیز ها رو فراموش می کنم :) ویرایش شده در توسط hamedof
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1373278064' post='320319']
و جواب سوال...؟
[/quote]
icon_arrowd

[quote name='hamedof' timestamp='1373277880' post='320318']
[quote name='Electro_officer' timestamp='1373277608' post='320317']
سلام
چند پیشنهاد:
ثالثا با قرار دادن پی‌دی‌اف مقاله به صورت کامل در پایان تاپیک در یک رفرنس علمی فارسی ایجاد کنید.
[/quote]

والا اگر ویدئو می خواهید که باید تا مهر صبر کنید تا شاید بتونم فیلمی از تجهیزات بگزارم . ولی در بحث های بعدی عکس هایی از نمودار ها و شمای کلی لیزر ها قرار خواهم داد . بحث من فعلا اینه که بدونیم لیزر ها اصلا چی هستند ، چرا تولید می شند ، چقدر انرژی ورودی و خروجیشونه و ...

[b]اون لیزرهای ریز هم باید از نوع لیزر های حالت جامد با دمش دیودی باشند . البته این حدس منه ... چون طیفی که به چشم آسیب نزنه و در این ابعاد باشه باید همین نوع لیزرها باشه ...[/b]

اگر در نت هم چیزی پیدا شد براتون قرار خواهم داد ولی این مطالب کتب درسی لیزر است ... راستش در زمینه اینترنت نیست که قشر مرفه بی درد جامعه ام به قول دوستان ! این چیز ها رو فراموش می کنم :)
[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر فراوان از آقا حامد عزیز ، موضوع بسیار جالبی هست امیدوارم این تاپیک با ادامه یافتنش یک مرجع برای علوم مرتبط به لیزر قرار بگیره. ازتون تقاضا دارم در مورد تفاوت بین Gain medium در لیزرهای مختلف و معایب و مزایاشون (مثلا توان قابل تحویل، تجمع گرمایی و نیاز به خنک سازی مدیوم و ...) هم توضیح بدید و اون کتب درسی (ولو فقط در حد اسم کتاب) رو هم در انتهای مقاله معرفی کنید که هم زمینه برای مطالعه ی دوستان فراهم باشه و هم مقاله بعنوان رفرنس تکمیل باشه.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر بیکران از جناب حامدوف عزیزم
سپاسگزار خواهم بود اگر توضیح مختصری پیرامون تاثیر یون ها در ساختار بلور و تفاوت لیزر ها با یون های متفاوت ارائه دهید.

[b]پ.ن. دوستان گرانقدر و بزرگان و سروران میلیتاریست انتظار می رود با حضور گسترده تر در تاپیک های تخصصی من جمله این تاپیک جالب توجه به رونق و غنای علمی/ آموزشی وب سایت وزین میلیتاری کمک شایان توجهی فرمائید.[/b]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام و تشکر از جناب حامدف بزرگوار.

[quote][b]پ.ن. دوستان گرانقدر و بزرگان و سروران میلیتاریست انتظار می رود با حضور گسترده تر در تاپیک های تخصصی من جمله این تاپیک جالب توجه به رونق و غنای علمی/ آموزشی وب سایت وزین میلیتاری کمک شایان توجهی فرمائید.[/b][/quote]
پاتریوت جان، صد البته حق با شماست، اما قبول بفرمایید ارسال پست در این نوع مطالب غنی خیلی سخته و ترس این میره که مطلبی سطح پایین به ارزش بالای تاپیک صدمه بزنه. در این نوع تاپیک ها بند هشخصا ترجیح میدم خواننده باشم و از دانش دوستان استفاده کنم.

یا حق
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پاتریوت گرامی بگذارید جواب سوال شما رو در قسمت بعدی متن که مرتبط است پاسخ بدهم !

اما میثم جان ، اینطور نیست که پست های دیگران ارزش تاپیک رو پایین بیاره بلکه هدف ما آموزش است ! خوب همونطور هم که قبلا گفته ام ، هر سوالی باشه ما در خدمتیم و تا جایی که بتونم جواب سوال دوستان رو میدم ، اگر در برخی سوالات هم خودم نتونستم جواب بدم که حتما اینگونه هم خواهد بود ! چون من هم ذره ای از این علم رو می دونم ! باز به سراغ جواب خواهم رفت و حواب دوستان را خواهم داد. بهتره دوستان در بحث شرکت کنند بدون اینکه به این فکر کنند که سطح تاپیک پایین میاد و ... اینطور خود من نیز بهتر می فهمم که دوستان در چه مباحثی مشکل دارند و خودم هم کمکشون می کنم !
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ﻧﺨﻨﺪﻳﺪ ﻫﺎ
ﻭﻟﻰ 3 ﺑﺎﺭ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺭﻭ ﺧﻮﻧﺪﻡ ﺗﺎ ﻓﻬﻤﻴﺪﻡ ﺟﻰ ﺑﻪ ﺟﻴﻪ ! ﺧﻴﻠﻰ ﻋﻠﻤﻰ ﺑﻮﺩ :ﺩﻯ

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] لیزرهای کوچکی که به تو بازار یافت میشن و توان پایین در حد چند ده میلی‌وات دارند از چه نوعی هستند؟[/quote]

لیزر های کوچکی رد بازار هست از نوع لیزر های نمیه رسانا هستن که به لحاظ علمی جز رده لیزر های حالت جامد طبقه بندی نمیشن ولی در واقع یه نوع لیزر حالت جامد هستن ولی با سیستمی کاملا متفاوت از لحاظ نوع سیستم دمش و...
من لیزر با یکی از بهترین اساتید ایران گذروندم ولی از این درس بدم میاد به شدت و تنها زمینه فیزیک که اصلا دوسش ندارم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='waffen_ss' timestamp='1373506569' post='320755']
[quote] لیزرهای کوچکی که به تو بازار یافت میشن و توان پایین در حد چند ده میلی‌وات دارند از چه نوعی هستند؟[/quote]

لیزر های کوچکی رد بازار هست از نوع لیزر های نمیه رسانا هستن که به لحاظ علمی جز رده لیزر های حالت جامد طبقه بندی نمیشن ولی در واقع یه نوع لیزر حالت جامد هستن ولی با سیستمی کاملا متفاوت از لحاظ نوع سیستم دمش و...
من لیزر با یکی از بهترین اساتید ایران گذروندم ولی از این درس بدم میاد به شدت و تنها زمینه فیزیک که اصلا دوسش ندارم
[/quote]

خوب دقیقا چه نوع سیستم دمش دارند ؟ چون همین لیزرهای حالت جامد هم درشون از چند نوع دمش متفاوت ه استفاده کرد . در ضمن بدون فیزیکش چطور میشه یک لیزر رو شبیه سازی کنی تحرک و واکنش بلورهاش رو ؟ چون حتما خودتون اطلاع دارید که اول ماده میزبان رو تست هایی روش انجام می دهند و بعد نتایج رو با آنالیزر عددی و ... شبیه سازی می کنند تا بدونند دقیقا چه اتفاقی برای مولکول ها و اتم ها میفته تا دقیقا مشخص کننند چه خروجی از لیزر گرفته می شه ....

فعلا حرف اول رو هم Experimental works میزنه !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.