behnamsniper

ژ3 یا اف ان فال در دستان نیروهای مدافع حرم

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

اونطور که از باتجربه تر ها شنیدم ، ژ3 تو حالت تک تیر بهتر کار می کند تا رگبار
و اگر موقعیت حالت درگیری با حجم آتش بالا باشد گزینه ی خوبی نیست
اما اگر موقعیت در فواصل دور و با حجم آتش کم باشد گزینه خیلی خوبی می باشد

در میادین تیراندازی شلیک بوسیله ژ3 نمره بسیار بیشتری نسبت به کلاشینکف می گیرد
که این اتفاق مدیون سیستم هدف گیری ژ3 است که بر خلاف کلاشینکف برای چشم راحت تر است
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

اصولا تو فیلم های هالیوودی هست که شما با یک رگبار صدنفر کشته درو میکنید یا همین فیلم های ایرانی!

یک نیروی حرفه ای هرگز هرگز هرگز اقدام به شلیک رگبار نمیکند حتی با مدرن ترین تسلیحات روز جهان که لگد رو کاملا کاهش میدن با کمک قنداق تلسکوپی و نیز طراحی ارگونومیک سلاح و نوع شارژ گلوله

نهایت شلیک حرفه ای ها سه تیر خواهد بود و بس ، باید روی تک تیر باشه و البته یک حرفه ای میتونه به نحوی شلیک کنه که شیه رگبار هم به نظر برسه این تک تیرهاش و این بستگی مستقیم به مهارت های شخصی داره

رگبار در حالت های آتش پشتیبانی نزدیک و صرفا جهت پوشش هست ....

و طبعا از این نظر هیچ ایرادی بر ژ3 وارد نیست چون برای یک نیروی حرفه ای ساخته و پرداخته شده نه نیروهای سرباز وظیفه شوروی و امثال شوروی !

برای نیروهای وظیفه که حرفه ای نیستند و اموزش زیاد نمی بینند ، همون کالاشنیکف هم از سرشون زیاد هست ! چشمک

مخلصیم
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1373621657' post='320996']
خوب الان این سوال پیش میاد ک شما چند سالتونه
[/quote]
قزبانت گردم منظور میزان تیراندازی و تجربه کار با این اسلحه مخوف هست. که در ادامه به مواردی اشاره می کنم.

در یک تجربه تیراندازی، سه دور تیراندازی با ژ۳ داشتم که نمره من ۳۰۰ شد. خود بخوان حدیث مفصل.....

بی اغراق میگن با برنو و یا ژ۳ تا ۴۰۰ متری نیازی به دوربین احساس نمی کنم و حاضرم جسمی به اندازه انسان رو در ۴۰۰ متری بزنم زیر ۴۰۰ متر که بحثش جداست. و بی شک اونهایی تیرانداز حرفه ای هستن می دونن واقعا اغراق نیست ژ۳ اسلحه ای یک تیر یک هدف هست.
سیستم هدفگیری اون بسیار خوب و خوش ساخت هست و فقط مشکل اون بستن حوزه دید شماست که برای فواصل نزدیک و تعقیب اهداف متحرک اذیت می کنه ولی برای اهداف دور و تیراندازی دقیق نقص نداره.

با یک بنده خدایی و با یک قبضه از این سلاح اینقدر تیراندازی می کردیم و شاید بالغ بر ۳۰۰ ۴۰۰ گلوله شلیک کردیم و نه تنها قفل نکرد بلکه تنها دغغ بودن کائوچو اون مانع از تیراندازی می شد.

همین الان PSG در ارتش آلمان همون ژ۳ بهینه سازی شده خودمون برای مقاصد تیراندازی هست پس واقعا اغراقی هم در کار نیست.
[quote name='Royal_falcon' timestamp='1373627241' post='321022']
[quote]حالا اگر بگم شاید چند ده برابر سن شما با این سلاح کار کردم براتون از لحاظ تجربی قابل قبول هست که این سلاح رو می شناسم.[/quote]

فتح جان اون دنیا از کدوم ISP اشتراک گرفتی؟ سرعتش چطوریاس؟ قطع و وصل نداره؟[img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/big%20grin.gif[/img]

------------------
البته ژ3 سلاح خوبی هست و میشه گفت یک تیر یک جنازست. من به جای این متخصص های داخلی بودم بجای ساخت سلاح های بول پاپ ، مثل نروژی ها میرفتم ژ3 رو ارتقاء میدادم.
[/quote]
شما لطف داری icon_cheesygrin
[quote name='davoud' timestamp='1373663187' post='321161']
توی این عکس که به احتمال خیلی زیاد اسلحه اف ان فال هست که دوستان گفتن.

منم یادمه یه جا میخوندم که ارتش نروژ برای نیروهاش یه سلاح با کالیبر 51*7.62 یا همون 308 وینچستر نیاز داشت و برای این منظور 2 تا راه جلوی پای خودش داشت. یکی استفاده از جی-3 به روز شده و مدرن و دومی استفاده از ام-14 به روز شده و مدرن (یا HK417 درست یادم نیست). که اونا به دلیل هزینه های خیلی پایین تر همین ژ3 مدرن خودمون رو انتخاب کردن.

ژ3 اسلحه دقیقی هست و توش هیچ شکی وجود نداره ولی اینکه بیایم و اصطلاح *وان شات وان کیل* رو برای یه سلاح در این کلاس به کار ببریم دیگه واقعا اغراق و غلو هست. این جوری ارزش اسنایپرها رو به شدت داریم کم میکنیم.
[/quote]
بالا توضیح دادم که اغراق نیست واقعا.
اما موضوع دیگه ای هم هست و اون نوع سیستم سازوکار مسلح سازی ژ۳ هست. این سیستم چون قفل غلطکی هست چند مورد رو همیشه باید در موردش مد نظر داشت.یکی اینکه به شدت باید همیشه پاک و تمیز نگرش داشت.
دوم اینکه همیشه روغن کاری و چک کردن قطعات داخلی اون رو دوره ای انجام داد.
ولی موضوع مهمتر این هست که این سلاح به دلیل تلورانس کم بین قطعات و سیستم مسلح سازی خاصش و همچنین قدرت و شارژ بسیار بالای باروت داخل گلوله اون به شدت داغ می کنه و همیشه لوله در معرض ففشار بسیار بالایی هست. لاجرم باید در زمان ساخت اون از آلیاژ بسیار عالی در ساختش استفاده کرد.
بعد از انقلاب کارخانه های ایرانی به همین دلیل کیفیت ساخت ژ۳ هاشون پایین اومد چون آلیاژ اون رو به طور دقیق نتونستن تولید کنن(چیزی هست که بنده شنیدم) و این باعث شد ژ۳ و کیفیت اون پایین بیاد ولی الان در این زمینه مشکلی فکر نمی کنم داشته باشم.
از طرفی در ایران بهینه سازی هایی روی این اسلحه هم انجام شده و عالی کار می کنه.
موضوع بعدی همین کیفیت ساخت بر می گرده به تجربه میدانی این سلاح .این سلاح همین الان در تریکه و پاکستان به طور گسترده داره استفاده میشه و هیچ کدام از ای ارتش ها تا این لحظه احساس نکردن که اسلحه دردسر سازی هست وباید تعویض بشه قضیه این هست که بهینه سازی شده و با آلیاژ و کیفیت برتر تولید میشن و به هیمن دلیل از این اسلحه راضی هستن.

مضوع بعدی این هست که انگاره بسیاری از این سلاح بر می گرده به استفاده در زمان خدمت ولی در زمان خدمت کهنه ترین و مستهلک ترین اسلحه ها برای آموزش و تیراندازی در نظر گرفته میشه و انتظاری بیشتر از اونها نیتس هر چند همون مستهلک ها و درب و داغون ها هم از کلاش دقیقتر عمل می کنن.

موضوع دیگه که قبلا هم شااره کردم شلیک نارنجک تفنگی با این اسلحه هست بی شک می گم اسلحه هایی که با اونها نارنجک تفنگی شلیک میشه سیستم مسلح سازی اونها آسیب می بینه و دیگه اسلحه که باید و شاید نمیشه.
و مورد بعدی در حالت شلیک رگبار هست که موجبات قفل و گیر کردن اسلحه رو فراهم می کنه.

[quote name='tbfok' timestamp='1373675651' post='321189']
ژ3 انتخاب کهنه سربازهاست...

البته بستگی به شرایط داره
تو جنگ شهری اگر تنها باشم حتما ژ3 برمیدارم...
[/quote]
منبه جای شما بودم توی جنگ شهری از این اسلحه استفاده نمی کردم چون هر لحظه از هر سوراخی امکان تیراندازی به طرف شما هست و در این حالت کوچکترین گیر کردنی از این سلاح یعنی مرگ شما. مگر در یک تیم باشین که مسلح به تیربار گرینوف و کلاش باشن و شما با این سلاح تمام اون افرادی رو که پشت دیوارها قرار دارن درو کنین.

اما برای درگیری های کوهستان، دشت و کلا مناطقی که درگیری کمی با فاصله بیشتر انجام میشه عالی هست.
[quote name='arminheidari' timestamp='1373695866' post='321196']

که این اتفاق مدیون سیستم هدف گیری ژ3 است که بر خلاف کلاشینکف برای چشم راحت تر است
[/quote]
کلا کلاشینکف دقت چندانی نداره و بیشتر یک اسلحه چریکی هست و خوبی اش اینه که شما خیالت راحته گیر نمی کنه. البته این در مورد کلاش ایرانی صدق می کنه وگرنه نمونه های جدید کلاش مثل آکا ۷۴ و ۱۰۲ و ۱۰۳ و..... دقتشون خیلی بهتر شده هر چند قدرت اونها همیهش در برابر ژ۳ حفری برای گفتن نداشته. ویرایش شده در توسط fath
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدمت جناب فتح عرض بکنم که اسلحه‌ی کلت (Ar15) یا همین ام فور خودمون، بنده کلیپی ازش دارم که طرف باهاش 12 خشب شلیک میکنه، اونم تو حالت تک‌تیر( ولی سریع میزنه انصافا!!) و دقیقا سر خشاب 5ام 6 ام اسلحه لوله‌اش شروع میکنه به دود کردن!!!!!!!!!!!
ولی چون دور لوله رو با اون ریل و بعد از اون یه دستگیره پوشوندن، احساس نمیشه و طرف کل خشاب ها رو میزنه!‌:)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='fath' timestamp='1373740031' post='321357']
[quote name='death' timestamp='1373621657' post='320996']
خوب الان این سوال پیش میاد ک شما چند سالتونه
[/quote]
قزبانت گردم منظور میزان تیراندازی و تجربه کار با این اسلحه مخوف هست. که در ادامه به مواردی اشاره می کنم.

در یک تجربه تیراندازی، سه دور تیراندازی با ژ۳ داشتم که نمره من ۳۰۰ شد. خود بخوان حدیث مفصل.....

بی اغراق میگن با برنو و یا ژ۳ تا ۴۰۰ متری نیازی به دوربین احساس نمی کنم و حاضرم جسمی به اندازه انسان رو در ۴۰۰ متری بزنم زیر ۴۰۰ متر که بحثش جداست. و بی شک اونهایی تیرانداز حرفه ای هستن می دونن واقعا اغراق نیست ژ۳ اسلحه ای یک تیر یک هدف هست.
سیستم هدفگیری اون بسیار خوب و خوش ساخت هست و فقط مشکل اون بستن حوزه دید شماست که برای فواصل نزدیک و تعقیب اهداف متحرک اذیت می کنه ولی برای اهداف دور و تیراندازی دقیق نقص نداره.

با یک بنده خدایی و با یک قبضه از این سلاح اینقدر تیراندازی می کردیم و شاید بالغ بر ۳۰۰ ۴۰۰ گلوله شلیک کردیم و نه تنها قفل نکرد بلکه تنها دغغ بودن کائوچو اون مانع از تیراندازی می شد.

همین الان PSG در ارتش آلمان همون ژ۳ بهینه سازی شده خودمون برای مقاصد تیراندازی هست پس واقعا اغراقی هم در کار نیست.
[quote name='Royal_falcon' timestamp='1373627241' post='321022']
[quote]حالا اگر بگم شاید چند ده برابر سن شما با این سلاح کار کردم براتون از لحاظ تجربی قابل قبول هست که این سلاح رو می شناسم.[/quote]

فتح جان اون دنیا از کدوم ISP اشتراک گرفتی؟ سرعتش چطوریاس؟ قطع و وصل نداره؟[img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/big%20grin.gif[/img]

------------------
البته ژ3 سلاح خوبی هست و میشه گفت یک تیر یک جنازست. من به جای این متخصص های داخلی بودم بجای ساخت سلاح های بول پاپ ، مثل نروژی ها میرفتم ژ3 رو ارتقاء میدادم.
[/quote]
شما لطف داری icon_cheesygrin
[quote name='davoud' timestamp='1373663187' post='321161']
توی این عکس که به احتمال خیلی زیاد اسلحه اف ان فال هست که دوستان گفتن.

منم یادمه یه جا میخوندم که ارتش نروژ برای نیروهاش یه سلاح با کالیبر 51*7.62 یا همون 308 وینچستر نیاز داشت و برای این منظور 2 تا راه جلوی پای خودش داشت. یکی استفاده از جی-3 به روز شده و مدرن و دومی استفاده از ام-14 به روز شده و مدرن (یا HK417 درست یادم نیست). که اونا به دلیل هزینه های خیلی پایین تر همین ژ3 مدرن خودمون رو انتخاب کردن.

ژ3 اسلحه دقیقی هست و توش هیچ شکی وجود نداره ولی اینکه بیایم و اصطلاح *وان شات وان کیل* رو برای یه سلاح در این کلاس به کار ببریم دیگه واقعا اغراق و غلو هست. این جوری ارزش اسنایپرها رو به شدت داریم کم میکنیم.
[/quote]
بالا توضیح دادم که اغراق نیست واقعا.
اما موضوع دیگه ای هم هست و اون نوع سیستم سازوکار مسلح سازی ژ۳ هست. این سیستم چون قفل غلطکی هست چند مورد رو همیشه باید در موردش مد نظر داشت.یکی اینکه به شدت باید همیشه پاک و تمیز نگرش داشت.
دوم اینکه همیشه روغن کاری و چک کردن قطعات داخلی اون رو دوره ای انجام داد.
ولی موضوع مهمتر این هست که این سلاح به دلیل تلورانس کم بین قطعات و سیستم مسلح سازی خاصش و همچنین قدرت و شارژ بسیار بالای باروت داخل گلوله اون به شدت داغ می کنه و همیشه لوله در معرض ففشار بسیار بالایی هست. لاجرم باید در زمان ساخت اون از آلیاژ بسیار عالی در ساختش استفاده کرد.
بعد از انقلاب کارخانه های ایرانی به همین دلیل کیفیت ساخت ژ۳ هاشون پایین اومد چون آلیاژ اون رو به طور دقیق نتونستن تولید کنن(چیزی هست که بنده شنیدم) و این باعث شد ژ۳ و کیفیت اون پایین بیاد ولی الان در این زمینه مشکلی فکر نمی کنم داشته باشم.
از طرفی در ایران بهینه سازی هایی روی این اسلحه هم انجام شده و عالی کار می کنه.
موضوع بعدی همین کیفیت ساخت بر می گرده به تجربه میدانی این سلاح .این سلاح همین الان در تریکه و پاکستان به طور گسترده داره استفاده میشه و هیچ کدام از ای ارتش ها تا این لحظه احساس نکردن که اسلحه دردسر سازی هست وباید تعویض بشه قضیه این هست که بهینه سازی شده و با آلیاژ و کیفیت برتر تولید میشن و به هیمن دلیل از این اسلحه راضی هستن.

مضوع بعدی این هست که انگاره بسیاری از این سلاح بر می گرده به استفاده در زمان خدمت ولی در زمان خدمت کهنه ترین و مستهلک ترین اسلحه ها برای آموزش و تیراندازی در نظر گرفته میشه و انتظاری بیشتر از اونها نیتس هر چند همون مستهلک ها و درب و داغون ها هم از کلاش دقیقتر عمل می کنن.

موضوع دیگه که قبلا هم شااره کردم شلیک نارنجک تفنگی با این اسلحه هست بی شک می گم اسلحه هایی که با اونها نارنجک تفنگی شلیک میشه سیستم مسلح سازی اونها آسیب می بینه و دیگه اسلحه که باید و شاید نمیشه.
و مورد بعدی در حالت شلیک رگبار هست که موجبات قفل و گیر کردن اسلحه رو فراهم می کنه.

[quote name='tbfok' timestamp='1373675651' post='321189']
ژ3 انتخاب کهنه سربازهاست...

البته بستگی به شرایط داره
تو جنگ شهری اگر تنها باشم حتما ژ3 برمیدارم...
[/quote]
منبه جای شما بودم توی جنگ شهری از این اسلحه استفاده نمی کردم چون هر لحظه از هر سوراخی امکان تیراندازی به طرف شما هست و در این حالت کوچکترین گیر کردنی از این سلاح یعنی مرگ شما. مگر در یک تیم باشین که مسلح به تیربار گرینوف و کلاش باشن و شما با این سلاح تمام اون افرادی رو که پشت دیوارها قرار دارن درو کنین.

اما برای درگیری های کوهستان، دشت و کلا مناطقی که درگیری کمی با فاصله بیشتر انجام میشه عالی هست.
[quote name='arminheidari' timestamp='1373695866' post='321196']

[/quote]
کلا کلاشینکف دقت چندانی نداره و بیشتر یک اسلحه چریکی هست و خوبی اش اینه که شما خیالت راحته گیر نمی کنه. البته این در مورد کلاش ایرانی صدق می کنه وگرنه نمونه های جدید کلاش مثل آکا ۷۴ و ۱۰۲ و ۱۰۳ و..... دقتشون خیلی بهتر شده هر چند قدرت اونها همیهش در برابر ژ۳ حفری برای گفتن نداشته.
[/quote]

بحث اولی که مطرح کردید را من تایید می کنم و واقعا ژ3 در دست کسی که تمرین درست کرده باشد داستان یک تیر و یک هدف می باشد
ولی باید ناز ژ3 را هم کشید و مدام آن را تمیز و روغن کاری نمود
البته ناز کشیدن ژ3 و تمیز کردن آن هم افتخار دارد و من از تمیز کردن آن جدا لذت برده ام

اما اونچیزی که در جنگ باعث زیر سوال رفتن ژ3 شد بحث تهاجم بویژه برای نیروهای خط شکن بود که در مناطق گلی یا مردابی یا خاک آلود اقدام به عملیات می کردند
حساب کنید در عملیات خیبر که نیروهای ما در گل و لای و باتلاقی و روی آب باید کار می کردند
و این شرایط مدام ژ3 را نیازمند تمیز کاری می نمود
کسی که به ما در مورد اسلحه آموزش می داد خاطره ای گفت که در اینجا گفتنش بد نیست
وی گفت در حال گشت در هورالهویزه بودم که غواص عراقی را دیدیم و با کلاشینکف سه خشاب به سمت آب و منطقه غواص شلیک کردم
بدون اینکه مشکلی در شلیک پیش بیاید درحالی که همراهم که با ژ3 بود به پایان خشاب اول نرسیده سلاحش گیر کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1373740469' post='321363']
خدمت جناب فتح عرض بکنم که اسلحه‌ی کلت (Ar15) یا همین ام فور خودمون، بنده کلیپی ازش دارم که طرف باهاش 12 خشب شلیک میکنه، اونم تو حالت تک‌تیر( ولی سریع میزنه انصافا!!) و دقیقا سر خشاب 5ام 6 ام اسلحه لوله‌اش شروع میکنه به دود کردن!!!!!!!!!!!
ولی چون دور لوله رو با اون ریل و بعد از اون یه دستگیره پوشوندن، احساس نمیشه و طرف کل خشاب ها رو میزنه!‌ :)
[/quote]
اگر اشتباه نکنم آرمالایت سیستم مسلح سازی اش با ژ۳ فرق داره. و همون ام ۴ هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

یه توضیحی که از قدیم در رابطه با داستان سرایی ها در رابطه با ژ3 ایرانی شده و میشه و هنوزم برخی عزیزانی که توی ارتش بودند ول کن اصل قضیه نیستند ( و واقعا الانم نمیدونم چند نفرشون میدونند دلیل گیر کردن ژ3 چی بود ؟) این هست که :

در ابتدای انقلاب عده ای منافق و خائن همونطوری که میخواستند تمام جنگنده ها به خصوص هم !!! اف 14 تامکت رو بفرستند بره خاک امریکا و نهایتا امام خمینی مخالفت کرد و گفت غلط کردید ! به اسم انقلاب و فلان و بهمان ریختند تو صنایع جنگ افزار سازی که اصولا تولید علم سلاح و ... میکردند و زیر نظر هکلراندکخ و مهندسین آلمانی و ... بودند و اولا خیلی از نقشه ها رو نابود کردند دوما کل مهندسین رو همینطوری یهوئی ترسوندند رفتند و نیز تجهیزات ساخت و ازمایش کیفیت سلاح ژ3 رو از بین بردند متاسفانه

گذشت تا جنگ شروع شد

متاسفانه با دیدگاه بی سواد نظامی که حاکم شده بود اول انقلاب در برخی ارگان های حساس ( که الحمدلله در طول دهه شصت و به خصوص خیانت منافقین دست خیلی هاشون رو شد) میگفتند همون ذخایر ارتش برای ژ3 کافی هست

جنگ تحمیلی شروع شد و سلاح اتوماتیک کم اومد ( سلاح اتوماتیک منظورم نیست ها منظورم اینه خود به خود سلاح کم اومد چون یه بخشی رو از اول انقلاب ملت برده بودند یه بخشی تو درگیری های کردستان و... خرج شده بود یه بخشی هم درگیر نبرد بود !)

خلاصه اینکه سلاح ژ3 و اصولا سلاح میدان نبرد کم اومد

چی شد ؟

هیچی

برخی مهندسین خوش فکر و تکنیسینهای سازمان جنگ افزارسازی تهران اومدند براساس دانسته ها و توانایی و امکانات موجود اقدام به ساخت چی کردند ؟سلاح ژ3 با آلیاژ کیفیت پایین و نیز ناقص از روی نقشه !

و اینگونه شد که ایران پایه گزاری تولید سلاح ژ3 بدون همکاری هکلراندکخ و نقشه های اصلی و آلیاژ ساخت تسلیحات رو نمود و اون قضایای گیر کردن سلاح ژ3 رخ داد

بیشترین خاطرات تلخ از گیر کردن متعلق به همون سلاح های ساخته شده طی همون دهه دفاع مقدس هست و بس که پس از پایان نبردها هم به لطف مهندسینی که نمیشه اسم شون رو برد( وافتخار آشنایی داریم البته اما دیگه شرمنده !) خیلی از ایرادات این ساخت و ساز ژ3 رفع شد و حتی طرح بهینه سازی ش رو امام خامنه ای به خاطر صرفه اقتصادی ش ارایه دادند که .......... این قسمت ش کاملا محرمانه بماند !

این قسمت اعظم گیر کردن سلاح ژ3

قسمت دیگه ش ناشی از اون بود طرف گروهبانی بود به خاطر سوار شدن رو موج .... شد فلان درجه ، و مربی آموزش و..... حالا تو هر نهادی کار نعرم ها ؟

خلاصه اینکه ایشون یادش رفته بود اولین اصل برای آموزش یک نیروی سرباز وظیفه این هست که سلاح ژ3 یک سلاح حرفه ای نیروهای آموزش دیده هست و حالا که شما سرباز وظیفه هستی به هرحال مجبوری باهاش تا کنی و اولین تا کردن با این سلاح میشه :

تمیز کردن هر روزه حتی در حین عملیات

منتها مشکل اینجا بود که چی ؟ هم طرف سرباز وظیفه بود هم مربی ش لای باقالی سیر مینمود ...( البته توهین نشه ها ؟ نیروهای حرفه ای آموزشی هم داشتیم که کارشون بیست هست ولی واقعیت این هست که این سلاح برای سرباز وظیفه درست نشده !)

یه قسمت دیگه گیر کردن سلاح ژ3 در سالهای کنونی هم استفاده از سلاح های مستهلک شده هست !

همین

یا حق
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این سلاحی که من می خواهم در دستان صابرین ببینم .اولی با کالیبر اسباب بازی 5.56 که ژ33 است و دومی سلاح مردانه ژ3
http://www.mkek.gov.tr/Urunler/oc533hZ7.jpg
http://www.mkek.gov.tr/Urunler/wrdCqfwI.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داداشای گلم یک چیزی بگم اصولا از اسله ی ژ-3 به عنوان تک تیر اندازی استفاده نمیکنند اون اسلحه ای که میگید اسمش هست ژ-2 که در خدمت نیروهای مسلح کشورمون مخصوصا نوپو و تکاوران گرانقدرکلا نیرو ویژها استفاده میکنند در کنار دراگانوف در ضمن بگم که ژ-2 هیچ تفاوتی با ژ-3 ندارد چه از لحاظ آتش باری و دقت چه از لحاض شکل و قیافه فقط فکر کنم حالت رگبار نداره

در ضمن اینایی که گفتم حرف من نیست حرف فرمانده ام تو دوران خدمت بود خودم تو تیپ 4 یگان ویژه بودم

[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1373762681' post='321427']
سلام

یه توضیحی که از قدیم در رابطه با داستان سرایی ها در رابطه با ژ3 ایرانی شده و میشه و هنوزم برخی عزیزانی که توی ارتش بودند ول کن اصل قضیه نیستند ( و واقعا الانم نمیدونم چند نفرشون میدونند دلیل گیر کردن ژ3 چی بود ؟) این هست که :

در ابتدای انقلاب عده ای منافق و خائن همونطوری که میخواستند تمام جنگنده ها به خصوص هم !!! اف 14 تامکت رو بفرستند بره خاک امریکا و نهایتا امام خمینی مخالفت کرد و گفت غلط کردید ! به اسم انقلاب و فلان و بهمان ریختند تو صنایع جنگ افزار سازی که اصولا تولید علم سلاح و ... میکردند و زیر نظر هکلراندکخ و مهندسین آلمانی و ... بودند و اولا خیلی از نقشه ها رو نابود کردند دوما کل مهندسین رو همینطوری یهوئی ترسوندند رفتند و نیز تجهیزات ساخت و ازمایش کیفیت سلاح ژ3 رو از بین بردند متاسفانه

گذشت تا جنگ شروع شد

متاسفانه با دیدگاه بی سواد نظامی که حاکم شده بود اول انقلاب در برخی ارگان های حساس ( که الحمدلله در طول دهه شصت و به خصوص خیانت منافقین دست خیلی هاشون رو شد) میگفتند همون ذخایر ارتش برای ژ3 کافی هست

جنگ تحمیلی شروع شد و سلاح اتوماتیک کم اومد ( سلاح اتوماتیک منظورم نیست ها منظورم اینه خود به خود سلاح کم اومد چون یه بخشی رو از اول انقلاب ملت برده بودند یه بخشی تو درگیری های کردستان و... خرج شده بود یه بخشی هم درگیر نبرد بود !)

خلاصه اینکه سلاح ژ3 و اصولا سلاح میدان نبرد کم اومد

چی شد ؟

هیچی

برخی مهندسین خوش فکر و تکنیسینهای سازمان جنگ افزارسازی تهران اومدند براساس دانسته ها و توانایی و امکانات موجود اقدام به ساخت چی کردند ؟سلاح ژ3 با آلیاژ کیفیت پایین و نیز ناقص از روی نقشه !

و اینگونه شد که ایران پایه گزاری تولید سلاح ژ3 بدون همکاری هکلراندکخ و نقشه های اصلی و آلیاژ ساخت تسلیحات رو نمود و اون قضایای گیر کردن سلاح ژ3 رخ داد

بیشترین خاطرات تلخ از گیر کردن متعلق به همون سلاح های ساخته شده طی همون دهه دفاع مقدس هست و بس که پس از پایان نبردها هم به لطف مهندسینی که نمیشه اسم شون رو برد( وافتخار آشنایی داریم البته اما دیگه شرمنده !) خیلی از ایرادات این ساخت و ساز ژ3 رفع شد و حتی طرح بهینه سازی ش رو امام خامنه ای به خاطر صرفه اقتصادی ش ارایه دادند که .......... این قسمت ش کاملا محرمانه بماند !

این قسمت اعظم گیر کردن سلاح ژ3

قسمت دیگه ش ناشی از اون بود طرف گروهبانی بود به خاطر سوار شدن رو موج .... شد فلان درجه ، و مربی آموزش و..... حالا تو هر نهادی کار نعرم ها ؟

خلاصه اینکه ایشون یادش رفته بود اولین اصل برای آموزش یک نیروی سرباز وظیفه این هست که سلاح ژ3 یک سلاح حرفه ای نیروهای آموزش دیده هست و حالا که شما سرباز وظیفه هستی به هرحال مجبوری باهاش تا کنی و اولین تا کردن با این سلاح میشه :

تمیز کردن هر روزه حتی در حین عملیات

منتها مشکل اینجا بود که چی ؟ هم طرف سرباز وظیفه بود هم مربی ش لای باقالی سیر مینمود ...( البته توهین نشه ها ؟ نیروهای حرفه ای آموزشی هم داشتیم که کارشون بیست هست ولی واقعیت این هست که این سلاح برای سرباز وظیفه درست نشده !)

یه قسمت دیگه گیر کردن سلاح ژ3 در سالهای کنونی هم استفاده از سلاح های مستهلک شده هست !

همین

یا حق
[/quote]
داش من کاملا باهات موافقم ژ-3 بقدری ناجوره که من اصلا نمیتونستم خوب باهاش تیرانداری کنم بقدری لگد داشت که یکی از بچه متاسفانه گونه اش شکست منم ترسیدم بقدری سفت گرفتم تو بغلم که نه تنها نتونستم نشوونه گیری کنم بلکه موقع تیر اندازی کوچکترین حرکتی از ژ-3 دیده نمیشد ولی خدا بده برکت کلاش رو اوخ اوخ هرچی میزدم خال ای حال میداد ویرایش شده در توسط aZ0zA9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
داش من کاملا باهات موافقم ژ-3 بقدری ناجوره که من اصلا نمیتونستم خوب باهاش تیرانداری کنم بقدری لگد داشت که یکی از بچه متاسفانه گونه اش شکست منم ترسیدم بقدری سفت گرفتم تو بغلم که نه تنها نتونستم نشوونه گیری کنم بلکه موقع تیر اندازی کوچکترین حرکتی از ژ-3 دیده نمیشد ولی خدا بده برکت کلاش رو اوخ اوخ هرچی میزدم خال ای حال میداد
[/quote]

با دراگانوف که اولین بار شلیک میکنی، ظاهرا یه یادگاری زیر چشمت میذاره که بهش میگن ....!!! حالا دوستان دیگه میان داستان باحال این بادنجون احمق ها رو توضیح میدن! ولی:

[quote]داداشای گلم یک چیزی بگم اصولا از اسله ی ژ-3 به عنوان تک تیر اندازی استفاده نمیکنند[/quote]
اخوی من از ارتش المان حرف زدم!! عکس مربوطه هم توی تاپیک نیروهای زمینی (انگلیسی) مربوط به المان هستش که عکس های ژ۳ به عنوان اسنایپر رو گذاشتم! :)
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر senapsمن هم میگم فقط تو ایران نیست که کلا اون اسلحه اسمش ژ-2 است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

[url="http://en.wikipedia.org/wiki/File:Bundeswehr_sniper_in_Chahar_Darreh.jpg"][img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f0/Bundeswehr_sniper_in_Chahar_Darreh.jpg/220px-Bundeswehr_sniper_in_Chahar_Darreh.jpg[/img][/url]

[url="http://en.wikipedia.org/wiki/File:Bundeswehr_sniper_in_Chahar_Darreh.jpg"][img]http://bits.wikimedia.org/static-1.22wmf10/skins/common/images/magnify-clip.png[/img][/url]German sniper with [b]G3A3ZF[/b]-DMR in Afghanistan

[/quote]

کاملا واضحه که اسلحه‌ی DMR گروه اسنایپری ارتش المان هستش که همه قلم اسلحه‌ای داره خودش...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به خدا اسمش ژ-2 :-(

ببین تو عکس اونی که تکیه داده به دوار چقد شبیه ژ-3 است اما ژ-2 هستش
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
:) عاخه چرا هیچ جایی بهش اشاره نشده؟!! میدونم که ژ۲ یه اسلحه‌ی اسنایپریه ولی اونقدر به ژ۳ نباید شبیه باشه که باهاش اشتباه گرفته بشه.... ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من تا حالا ژ2 ندیدم ولی احتمالا منظور دوستمون PSG-1 هستش ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.