senaps

پاکسازی یک ساختمان، مرین های امریکا چقدر ترسو‌اند؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام
در چنین مواقعی فرمانده عملیات باید شجاعت این رو داشته باشه که نیروی مزخرف رو از عملیات بیرون کنه و بعد از پایان عملیات یک تنبیه حسابیش کنه تا هم آدم بشه و هم احتمال فیلم بازی کردن طرف رو بگیره ( مثلا خودش رو به ترسو بودن بزنه تا خودش رو از به خطر انداختن نجات بده .... )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آره خیلی جال بود یارو از ساختمون میدوه بیرون همینطوری اشتباهی به تیر زیر پای خودش میزه:)مثل بچه هایی که کتک میخورن و میرن مامانشونو بیارن می دوید :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بحث ترس و ترسيدن به خيلي از عوامل بستگي داره كه مهم ترين عاملش هم ايمان به اون كاري هست كه داري انجام مي دي
هرچقدر ايمانت بالاتر باشه بيشتر مي توني در مقابل ترست مقاومت كني
جرياني رو كه ميگم براي خودم اتفاق افتاد
سال 85 كه من خدمت بودم اعلام آماده باش در كل منطقه غرب كشور شد دليلش هم اين بود كه امريكا حدود 120 هزار نفر نيرو رو توي مرزهاي ايران مستقر كرد تمام مرخصي ها لغو شد ما كه تيپ عملياتي بودبم و هميشه هم آماده باش مي خورديم اين آماده باش كلا شكل و رنگ ديگه اي داشت من بواسطه كارم (دژباني) هميشه جلوي درب پادگان بودم قسم مي خورم افرادي از پرسنل كادر موقعي كه اين جريان رو فهميدن چنان خودشون رو باختن كه انگار حكم اعدامشون رو دستشون دادن خوب اين شخص اصلا بفكر دفاع و آرمان و ... نيست فقط اومده از سر بيكاري استخدام يه نيروي نظامي شده البته تعداد اين افراد محدود بود ولي بايد بگم همين آقايون زير فرنچشون لباس شخصي پوشيده بودن! و رحيه بقيه رو هم خراب ميكردن
اما در مقابل اين افراد پرسنل كادر و وظيفه اي هم بودند كه واقعا از روحيه بسيار بالايي برخوردار بودن و آماده نبرد بودن و اين رو ميشد از چهرشون متوجه شد حالا با اين تفاسير شما مي تونيد بگيد كه نيروهاي مسلح ايران ترسو هستند يا بگيد همه نيروهاي مسلح ايران شجاع هستند ؟
مسلما خير ممكن هست يك درصدي واقعا ترسو باشند و عده اي هم فوق العاده شجاع اما كثرت نفرات درصدهاي متغييري هستند ما بين اين دو كه بايد هنگام بررسي عملكردشون شرايط محيطي و گذشته نيروها رو هم بررسي كرد ویرایش شده در توسط Life
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیار ممنون از شما Life عزیز...
بله با شما موافقم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درگیری مربوط به فلوجه است...!
اون اوایل که برادران آمریکایی بلانسبت مثه سگ تو گل گیر کردند و سرانجام با زور بمب فسفری از پس شهر براومدند...!
اون موقع که یوتیوب فیلتر نبود خدایی خیلی با دیدن این کلیپا حال میکردیم...!
و البته باید ذکر کنم اون برادر الله اکبر گو هم از برادران القاعده است...!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فلوجه؟
بر اساس مستندها و مصاحبه هایی که تا حالا شنیدم و بعضی سایتا گذاشتن فلوجه و شهرک صدر بدترین بدترین جایی بوده که میشد اعزام شد . پس بهشون حق میدم بترسن .
این سربازا از اونایی هست که فقط چهار ماه یا شش ماه اموزش دیدن و بعد اعزام شدن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='100' timestamp='1374920732' post='324395']
" سربازهای آمریکایی دارند جایی می جنگند که خیلی از سربازهای ما جرات رفتن به لب مرزش رو هم ندارند " ....
[/quote]

حرف شما تا حدودی درست..ولی برادر من..سربازهای ما چی دارن ؟ 1- خدمتشون که زوری هست(مردن واسه هیچی )2-یه جلیقه ساده ضد گلوله هم ندارن 3-یه کلاه محافظ در پیت با یه کلاشینکف داغون...خوب اگه به سربازای ما هم مثل امریکایی ها این همه تجهیزات و البته حقوق مکفی بدن ته جهنم هم میرن میجنگن حالا کار ندارم که بحث اعتقادات ما ایرانیها بیاد وسط با چوب هم میجنگیم خیالمونم نیست
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
این سربازا از اونایی هست که فقط چهار ماه یا شش ماه اموزش دیدن و بعد اعزام شدن .
[/quote]

یو اس مرین هستن دوست عزیز!!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه عامل مهم در ترسو یا شجاع بودن یه سرباز اعتقادات هست نه صرفا روحیات شخصی اگه با منطق خود اون سربازای آمریکایی به قضیه نگاه کنید ترسیدن و فرار کردن های بعضا خنده دارشون خیلی هم عقلانی و درسته
جنگیدن برای اونا بیشتر یه راه برای کسب درآمد و امرار معاشه با این پیش زمینه میرن به ماموریت که ما میریم میجنگیم به لطف قدرت و تجهیزاتمون برنده میشیم سالم هم بر میگردیم و پول خوبی میگیریم ایثار و مرگ در راه آرمانها و عاقبت به خیری و ... که براشون موضوعیت نداره بهشتی شدن بعد از شهادت هم که بی معنیه پس مردن یعنی ضرر مطلق
یه مثال شما مثلا تو یه شرکت تجاری مشغولید و به یه ماموریت کاری میرید آیا در اون شرایط بی جهت به استقبال خطر میرید یا با تمام وجود ازش فراری هستید و دنبال سالم برگشتنید برای سربازای غربی هم همینطوره
همین باعث میشه نیروهای ارزشی که با شوق شهادت میجنگن مخصوصا در درگیری های تن به تن به تعداد نیروهای بسیار بیشتر از خودشون غلبه میکنن
اون صحنه آخرای کلیپ که طرف داره میدوه ولی انگشتش هنوز روی ماشست و در اثر دویدن ناغافل شلیک میکنه هم خیلی بامزه بود
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rh8' timestamp='1375000533' post='324577']
یه عامل مهم در ترسو یا شجاع بودن یه سرباز اعتقادات هست نه صرفا روحیات شخصی اگه با منطق خود اون سربازای آمریکایی به قضیه نگاه کنید ترسیدن و فرار کردن های بعضا خنده دارشون خیلی هم عقلانی و درسته
جنگیدن برای اونا بیشتر یه راه برای کسب درآمد و امرار معاشه با این پیش زمینه میرن به ماموریت که ما میریم میجنگیم به لطف قدرت و تجهیزاتمون برنده میشیم سالم هم بر میگردیم و پول خوبی میگیریم ایثار و مرگ در راه آرمانها و عاقبت به خیری و ... که براشون موضوعیت نداره بهشتی شدن بعد از شهادت هم که بی معنیه پس مردن یعنی ضرر مطلق
یه مثال شما مثلا تو یه شرکت تجاری مشغولید و به یه ماموریت کاری میرید آیا در اون شرایط بی جهت به استقبال خطر میرید یا با تمام وجود ازش فراری هستید و دنبال سالم برگشتنید برای سربازای غربی هم همینطوره
همین باعث میشه نیروهای ارزشی که با شوق شهادت میجنگن مخصوصا در درگیری های تن به تن به تعداد نیروهای بسیار بیشتر از خودشون غلبه میکنن
اون صحنه آخرای کلیپ که طرف داره میدوه ولی انگشتش هنوز روی ماشست و در اثر دویدن ناغافل شلیک میکنه هم خیلی بامزه بود
[/quote]
والا این شبکه های ... فیلم زمان اعزامشون رو نشون میداد خیلی سفت و قاطع بودن بعضی هاشون البته توشون بودن مکزیکی و.... که برای اقامت و ... میرفتن جنگ بنظر من انقدر هم ک شما میگی صفر نیستن
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]والا این شبکه های ... فیلم زمان اعزامشون رو نشون میداد خیلی سفت و قاطع بودن بعضی هاشون البته توشون بودن مکزیکی و.... که برای اقامت و ... میرفتن جنگ بنظر من انقدر هم ک شما میگی صفر نیستن[/quote]
اولا که همه جور آدمی توشون هست ولی اکثریت با همون هاییه که گفتم در ضمن اون فیلم ها بیشتر تبلیغاتین سربازیم که رو در روی گلوله نیست خیلی راحت میتونه دم از شجاعت بزنه وقتی وسط عملیاتی و خطر مرگ بیخ گوشته معلوم میشه شجاعی یا نه واقیعت رو توی اون کلیپ میشه دید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه عکس خیلی معروف از دلتافورس! ها در زمان عملیات در عراق هست که روی یه پل! کمین خوردن و نصفشون پاره پوره شدن و بقیه هم قیافه‌های رنگ پریده و داغون دارن که ادم دلش به حالشون میسوزه!!!...

دارم دنبال داستان پشت اون عکس میگردم که قطعا تاپیک خوبی خواهد شد! بدبختی هم اینه که عکس رو هم قبلا دیدم و الان دارم دنبال عکس میگردم!‌:)
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='copout' timestamp='1374992904' post='324563']
[quote name='100' timestamp='1374920732' post='324395']
" سربازهای آمریکایی دارند جایی می جنگند که خیلی از سربازهای ما جرات رفتن به لب مرزش رو هم ندارند " ....
[/quote]

حرف شما تا حدودی درست..ولی برادر من..سربازهای ما چی دارن ؟ 1- خدمتشون که زوری هست(مردن واسه هیچی )2-یه جلیقه ساده ضد گلوله هم ندارن 3-یه کلاه محافظ در پیت با یه کلاشینکف داغون...خوب اگه به سربازای ما هم مثل امریکایی ها این همه تجهیزات و البته حقوق مکفی بدن ته جهنم هم میرن میجنگن حالا کار ندارم که بحث اعتقادات ما ایرانیها بیاد وسط با چوب هم میجنگیم خیالمونم نیست
[/quote]

سلام
حرف من نیست ... حرف جناب ماجور گوردن هست ...

بگذریم ...

کلا این سربازی اجباری برای زمانی خوب بود که تو هر خانواده یک تیم فوتبال وجود داشت نه برای بچه های لوس و ننر امروزی که با یک من عسل هم نمی شه کشتشون ... برادرم می گفت تو سربازی یکی از سربازها خود کشی کرد !!!

کلی هزینه ی آموزش می کنیم که سر هم 1 سال بعدش از بین بره !!!!

مشکلات اجتماعی هم به وجود آورده این سربازی ....

باید بحث دفاع مردمی رو به بسیج بدهند و سربازی رو حرفه ای کنند .... البته هر کسی رو هم به عنوان سرباز حرفه ای نگیرند چون می شه مثل یک شغل که ازش نون در بیارند و در موقع خطر حاضر نمی شند از جان مایه بگذارند ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلا بزرگترین عیب نیروهای مسلح همین بحث سربازیست که کلی از بودجه رو میبلعه و هیچ بازدهی برای امروز که نداره و صفره هیچ کلی هم زندگی جوونهارو مختل کرده و دوسال از مهمتریم و بهترین سال های عمرشون رو ازشون گرفته!کاش یه تاپیکی در این مورد ایجاد میشد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.