AmirAzad

کشتی تفریحی شهسوار دیروز ، ناو رزمی حمزه ی امروز

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

به نظر میاد که با توجه به تغییرات انجام شده روی ناو حمزه ، الان ناو حمزه مدت هاست که از حالت آموزشی صرف خارج شده و رسما یک یگان عملیاتی هست ، حتی الان روی ناو حمزه تیوب های لانچر اژدر هم نصب شده .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دود از کنده بلند میشه!! icon_cheesygrin زنده باد!
جزو ارتقاهایی که روش انجام شده، تعویض موتور و مجموعه انتقال قدرت هم بوده؟ آخه 15 گره برای یک ناو نظامی واقعاً کم به نظر میرسه! :thinking: توپ های دریایی روی محوطه ی وسیع جلوی پل نمیشه نصب کرد؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موتور ها که خیر ، تعویض نشدن ، ولی با توجه به جریانی که توی نیرو هست و شروعش با ناوهای نقدی و بایندر بوده ، احتمال داره به فکر این کنده هم بیفتن icon_cheesygrin

البته با توجه به این که میانگین هر دو سال یک یگان داره تحویل منطقه چهارم میشه ، دیگه فکر نکنم زیاد به فکر حمزه باشن

به نظرم وقتشه که کم کم به فکر ناوتیپ زیر سطحی برای ناوگان شمال باشن و چند تا غدیر روانه ی کاسپین کنن :winking:
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متشکر. من هم این ناو رو به اسم جوشن میشناختم!

[quote name='Commandant' timestamp='1375183220' post='325072']
موتور ها که خیر ، تعویض نشدن ، ولی با توجه به جریانی که توی نیرو هست و شروعش با ناوهای نقدی و بایندر بوده ، احتمال داره به فکر این کنده هم بیفتن icon_cheesygrin

البته با توجه به این که میانگین هر دو سال یک یگان داره تحویل منطقه چهارم میشه ، دیگه فکر نکنم زیاد به فکر حمزه باشن

به نظرم وقتشه که کم کم به فکر ناوتیپ زیر سطحی برای ناوگان شمال باشن و چند تا غدیر روانه ی کاسپین کنن :winking:
[/quote]
غدیر برا آبهای کم عمق خلیج فارس طراحی شده... خزر که اصلا تهش معلوم نیست! icon_eek
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='PersianKing' timestamp='1375174141' post='325030']
دود از کنده بلند میشه!! icon_cheesygrin زنده باد!
جزو ارتقاهایی که روش انجام شده، تعویض موتور و مجموعه انتقال قدرت هم بوده؟ آخه 15 گره برای یک ناو نظامی واقعاً کم به نظر میرسه! :thinking: توپ های دریایی روی محوطه ی وسیع جلوی پل نمیشه نصب کرد؟
[/quote]

بنظر نمیاد که این کار انجام بشه ، در همین چیدمان تسلیحاتی که الآن داره از سرعت بالایی برخوردار نیست ، از طرفی دیگه این ناو ها چون تا حدی کار تدارکاتی هم انجام میدهند ، سبب تضعیف قدرتشون خواهد شد ... ان شاء الله هر موقع موتورش تعویض شد ، به روی چشم icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
روانه کردن غدیر به دریای قزوین از لحاظ سیاسی معنای خوبی نداره. چون الان ما از همه به جز روسیه قوی تر هستیم و روانه کردن یگان زیرسطحی یعنی شاخ و شونه کشیدن برای روسیه. البته فی نفسه اشکالی نداره اما از اونجایی که روسیه فعلا برای ما تهدید نیست بهتره کاری نکنیم که توانش رو توی دریای خزر اضافه کنه.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
دریای قزوین
[/quote]
:confused:
بخوای نخوای روسیه کار خودش رو داره انجام میده و Caspian flotilla رو داره محکم تقویت میکنه داداش!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در ارتقای اولیه اش موتورها و دیزل ژنراتورهاش رو تعویض کردن و یه کمی هم در تعادلش به یه سمت ( اگر اشتباه نکنم به استار بورد ساید ) اشکال پیش اومد که با ریختن سرب و وزنه های سنگین تا حدودی رفعش کردن.
هیچوقت اونسالهایی که ما باهش میرفتیم دریا ندیدم بتونه از 7 نات بالاتر بره
منتها بودنش در شمال یک نعمتی بود
بعه تنهایی بار آموزش دانشجوها رو به دوش میکشید
بینوا آرامش به خودش نمیدید
بعد هم که یگانهای توانای رزمی نبودن باز بتنهایی و با تمام کاستی و ناتوانی هاش بار دفاع از منافعمون رو بدوش کشید تا شناورها و ناوچه های توانای پروزه سینا اومدن و این پیر دختر خسته رو کمی بهش استراحت دادن
البته بهتره بهش بگم پیرمرد چون اسمش مردونه است
هرچند در عرف دریا همه شناورها دخترن و دختر هم پیر میشن و دختر هم از بین میرن
بینواها ناکام از این دنیا میرن
از شوخی گذشته ، حمزه کمکها و خدمات بینهایت خوبی به میهن و نداجا کرده ف خیلی خیلی بیشتر از اون که ازش انتظار میرفت
خیلی بیشتر
شایسته است که پس از بازنشستگیش اونو به یه موزه تبدل کنن تا همیشه یادش زنده بمونه
حیفه که اوراقش کنن
حیفه
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میگم جناب الو خودش یک پا تاریخ ناوگان دریایی ایرانه ها!!؟ چه تجاری و چه نظامی! چه تاریخش چه حال حاضرش!! :cowboy: میگم شما احیاناً پسر تیمسار سیاری نیستی؟!! :winking:

دوستمون هر صحبتی میشه یک سری اطلاعات دست اول و ناب تو آستینش برامون داره! :oops:
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست خوب من درود خدا برتو
خیر بنده برادر و همرزم تیمسار سیاری و همه تیمسار سیاریها و همه سربازان ایران زمینم
علت اطلاعات اندکی هم که دارم زندگی کردن با این شناورهاست
شما هم اگر رو حمزه ( بلانصبت شما و همه دوستان ) بعد از خوردن یه خوراک لوبیای لعنی اونقده بالا می آوردی که حاضر بودی همه عمرتو بدی به اندازه یه کاشی جای ثابت بدون رول و پیچ گیر بیاری هیچوقت هیچی یادت نمیرفت
باور کنید جدی میگم
اون شب دریا خراب بود و ناو مثه توپ بالا و پایین میشد ، تو کابینهای گروهی پاشنه بودیم ، یکی از دوستانم به نام ر.ق. م. رفت آشپزخونه شام بیاره خیر سرش ( دریا خراب بود همه داز ترس دریازدگی چپیده بودیم تو تختها!!!) اومد با یه قابلمه خوراک لوبیا!!! واسه همه ریخت واسه منم ریخت قاشق اول همانا و.....
باورش شاید سخت باشه حاظر بودم تمام عمرمو هرچی دارم اون لحظه بدم تا فقط قد یه کاشی تو دریا فضایی گیرم بیاد که تکون تکون نخوره و بتونم یه پایی همش ده بی تکون اونجا واسم سر پا!!!
نتونستم تو کابین بمونم رفتم رو عرشه که هوایی بخورم ، البته چه رفتنی تا خود عرشه دو سه بار دیگه بالا آوردم
توی روشنایی که از باز شدن در به عرشه تابید، دیدم یکی از دوستام داره رو عرشه غلط میزنه و الانه بیوفته پایین با هرمصیبتی بود توی اون حال خودمو بهش رسوندم و گرفتمش کشیدمش سمت جایی که اون موقعه راکت اندازهای مینی کاتیوشا نصب شده بود ( قبل از نصب موشک های کروز دریایی)
تکیه اش دادم به قبضه ، کمی که حالش بهتر شد دیدم تو اون حال درحال احتضار داره میخنده
بهش گفتم چه مرگته چرا میخنیدی ما داریم میمیریم!! گفت:
الان میدونم معنی شعر حافظ چیه که میگفت به دریا رفته میداند مصیبتهای طوفان را

سالها بعد وقتی من هم بشوق دلار رفتم دریا و در اولین مسافرتم با خواهرخونده مارون و مکران ( میناب-4) که رفتیم سمت ماداگاسکار به وضوح معنی شعر حافظ رو فهمیدم که میفرمود:
[b]چه آسان مینمود اول غم دریا به شوق سود[/b]
[b]غلط کردم که یک موجش به صد گوهر نمی ارزد[/b]

پوزش بابت انحراف بحث تاپیک هرچند خاطره ام مرتبط با حمزه بود

راستی جناب آقای آزاد شما دوره 19 دانشگاه نوشهر نیستین احتمالا؟
چون من یکی از بچه های دوره 19 رو به این اسم میشناختم که یه بار تو چالوس درگیر یه دعوامون کرد که ....( اگر خودشونین که میدونین چی شد !!!!!)
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='AmirAzad' timestamp='1375479919' post='326011']
نه داداش ما اهواز هستیم ، دانشگاه شهید چمران ... icon_cheesygrin
[/quote]
شما اینجایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-x :-x :-x :-x :-x
درس بخون هرجایی
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1375313109' post='325335']
[quote]
دریای قزوین
[/quote]
:confused:
بخوای نخوای روسیه کار خودش رو داره انجام میده و Caspian flotilla رو داره محکم تقویت میکنه داداش!
[/quote]

بعله... اما به نظر میاد که شناورهاشون ضد سطحی هستند. خوبه این غافلگیریه ما بمونه برای هر موقع که لازم شد.

قزوین فارسیه کاسپینه.
که همون اسم فارسی دریای خزر میشه دیگه نه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[img]http://uploadtak.com/images/q8967_Untitled0.jpg[/img]

این عکس رو دو دقیقه پیش اتفاقی پیداش کردم - خیلی نادره - لینک عکس هم از بین رفته و از گوگل فقط تونستم بگیرمش ...

بی کیفیت هست ولی برای خودش مثل عتیقه ارزش داره ...

قبلا چقدر پنجره داشت - الآن همه رو گرفتند ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.