AmirAzad

ناوهای کلاس هندیجان نیروی دریایی ارتش ج.ا.ا

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='IRINavy' timestamp='1375462685' post='325893']
[quote name='Electro_officer' timestamp='1375433657' post='325763']
اصلا این ناو چی هست؟ تعریفش چی هست؟ اصلا ما چیزی به نام ناو نداریم... تو منابع انگلیسی که به این شکل هست حالا تو کلاس‌بندی بی سر وته ما چجوریه نمیدونم. اگر داریم و تعریف خاصی داره من رو آگاه کنید.
[/quote]

ناو یه اصطلاح عمومیه که به شناورهای نظامی گفته میشه. حالا در هر دسته و کلاسی که هستند. (البته غیر از زیردریایی ها و قایقهای هجومی!)
عنوان رسمی ترش هم اینه: ناو جمهوری اسلامی ..... یا خلاصه اش : ناو ج.ا یا ناوجا
عنوان انگلیسیش هم میشه: IRS = Islamic Republic Ship
یه جورایی معادل USS یا HMS و اینا.
[/quote]

البته ایرانش جا افتاد
I.R.I.S : Islamic Republic of Iran Ship

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Commandant' timestamp='1375468446' post='325917']
اصلا این ناو چی هست؟ تعریفش چی هست؟ اصلا ما چیزی به نام ناو نداریم... تو منابع انگلیسی که به این شکل هست حالا تو کلاس‌بندی بی سر وته ما چجوریه نمیدونم. اگر داریم و تعریف خاصی داره من رو آگاه کنید.
[/quote]

ناو یه اصطلاح عمومیه که به شناورهای نظامی گفته میشه. حالا در هر دسته و کلاسی که هستند. (البته غیر از زیردریایی ها و قایقهای هجومی!)
[/quote]

البته ایرانش جا افتاد
[/quote]

توی فارسیش ایران نداره. همون ناو جمهوری اسلامی ..... هست
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ناو یک واژه عمومی است ... سرتاسر مقاله را که ببینید من همه جا هندیجان کلاس ها را با ناو یا شناور یا خود کلمه ی هندیجان کلاس ، خطاب میکردم . قبول کنید که اگر طبق طبقه بندی نیروی دریایی خودمان این شناورها را ناوچه خطاب میکردم ، افراد بیشتری به بنده خرده میگرفتند ... طبقه بندی اصلی هم قایق گشتی یا قایق موشک انداز هستند ولی چون در ایران ما قایق گشتی و موشک انداز را با ذوالفقار و باور و آذرخش و ... میشناسیم ، در حق این ناو های 47 متری ستم میشه ... ویرایش شده در توسط AmirAzad
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='IRINavy' timestamp='1375469728' post='325919']
[/quote]

[/quote]

البته ایرانش جا افتاد
[/quote]

[/quote]

حرف جفتمون درست هست :rose:
[img]http://8pic.ir/images/12219216840446711704.jpg[/img]

[quote name='AmirAzad' timestamp='1375479621' post='326009']
ناو یک واژه عمومی است ... سرتاسر مقاله را که ببینید من همه جا هندیجان کلاس ها را با ناو یا شناور یا خود کلمه ی هندیجان کلاس ، خطاب میکردم . قبول کنید که اگر طبق طبقه بندی نیروی دریایی خودمان این شناورها را ناوچه خطاب میکردم ، افراد بیشتری به بنده خرده میگرفتند ... طبقه بندی اصلی هم قایق گشتی یا قایق موشک انداز هستند ولی چون در ایران ما غایق گشتی و موشک انداز را با ذوالفقار و باور و آذرخش و ... میشناسیم ، در حق این ناو های 47 متری ستم میشه ...
[/quote]

کلاس پیکان همون ناوگروه 71 ام هستن
به واژه ی Boat توجه بفرمایید :winking:

[img]http://8pic.ir/images/45205622445085954814.jpg[/img] ویرایش شده در توسط Commandant
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Commandant' timestamp='1375516062' post='326075']
[/quote]

[/quote]

البته ایرانش جا افتاد
[/quote]

[/quote]

[/quote]
جالبه! تو فارسی ایران نداره ولی تو مخفف انگلیسی نوشته شده I.R.I.S....!!! ویرایش شده در توسط mearaji

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من عاشق این کرست ها هستم ، جای هر چی پوستر و والپیپر دوست دارم کرست تمام ناوهای ایرانو بزنم تو اتاقم ، که البته آرزویی دست نیافتنی بیش نیست :-(

[quote name='mearaji' timestamp='1375516328' post='326078']
[/quote]

[/quote]

البته ایرانش جا افتاد
[/quote]

[/quote]

[/quote]
جالبه! تو فارسی ایران نداره ولی تو مخفف انگلیسی نوشته شده I.R.I.S....!!!
[/quote]

قبلا ایران تنها جمهوری اسلامی بود ! این کرست ها ماله 10 سال پیش به اون وره !
الان که دوستان افغان هم اسلامی شدن ، تو فارسیش هم فکر کنم ذکر بشه ، میگن ناو ج.ا.ا مثلا نقدی

سرچ کردم ، الان این کشور ها جمهوری اسلامی هستن : [color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=1]جمهوری[/size][/font][/color][color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=1] [/size][/font][/color][color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=1]اسلامی[/size][/font][/color][color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=1] نام رژیم سیاسی حاکم بر کشورهای پاکستان ، موریتانی ، ایران و [/size][/font][/color][color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=1]افغانستان است[/size][/font][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Commandant' timestamp='1375516607' post='326079']
من عاشق این کرست ها هستم ، جای هر چی پوستر و والپیپر دوست دارم کرست تمام ناوهای ایرانو بزنم تو اتاقم ، که البته آرزویی دست نیافتنی بیش نیست :-(

[/quote]

[/quote]

البته ایرانش جا افتاد
[/quote]

[/quote]

[/quote]
[/quote]

الان که دوستان افغان هم اسلامی شدن ، تو فارسیش هم فکر کنم ذکر بشه ، میگن ناو ج.ا.ا مثلا نقدی

سرچ کردم ، الان این کشور ها جمهوری اسلامی هستن : [color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=1]جمهوری[/size][/font][/color][color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=1]اسلامی[/size][/font][/color][color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=1] نام رژیم سیاسی حاکم بر کشورهای پاکستان ، موریتانی ، ایران و [/size][/font][/color][color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=1]افغانستان است[/size][/font][/color]
[/quote]
چرا نوشته نقدی f26 مگه نقدی شمارش 82 نیست؟؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='navsalar' timestamp='1375518599' post='326091']
[quote name='Commandant' timestamp='1375516607' post='326079']

[/quote]

[/quote]

البته ایرانش جا افتاد
[/quote]

[/quote]

[/quote]
[/quote]

سرچ کردم ، الان این کشور ها جمهوری اسلامی هستن : [color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=1]جمهوری[/size][/font][/color][color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=1]اسلامی[/size][/font][/color][color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=1] نام رژیم سیاسی حاکم بر کشورهای پاکستان ، موریتانی ، ایران و [/size][/font][/color][color=#000000][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=1]افغانستان است[/size][/font][/color]
[/quote]
چرا نوشته نقدی f26 مگه نقدی شمارش 82 نیست؟؟
[/quote]

گفتم خدمتتون ، این کرست ها زمان ساختشون خیلی قدیمی هست شاید 20 سال
اون زمان کد بندی ها کلا فرق داشت ، بایندر f-25 بود و نقدی f-26 ، میلانیان f-27 و کهنمویی f-28
از این سبک کددهی الان فقط کمان کلاس ها هستن که همچنان سری p هستن ، ما بقی همه عوض شدن
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
http://uploadtak.com/images/o26_13920408000203_Photo.jpg

ناو کلاس هندیجان در کنار جماران ...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جهت تکمیل تصاویر تاپیک :rose: :

[center][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10158/5~5.jpg][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10158/thumb_5~5.jpg[/IMG][/url][/center]

[center][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10158/3~1.JPG][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10158/thumb_3~1.JPG[/IMG][/url][/center]

[center][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10158/2~5.jpg][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10158/thumb_2~5.jpg[/IMG][/url][/center]

[center][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10158/1~7.jpg][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10158/thumb_1~7.jpg[/IMG][/url][/center]

[center][url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10158/4~5.jpg][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10158/thumb_4~5.jpg[/IMG][/url][/center]

[center] :rose:[/center]
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='k98' timestamp='1375083467' post='324795']
من همیشه این سوال در ذهنم بوده که چرا توپ فجر 27 را در سینه نصب نمیکنند که به یک ناوچه رزمی تمام عیار تبدیل بشه
[/quote]

[quote name='arminheidari' timestamp='1375084061' post='324799']
به نظر می آید که جای این کار را ندارد
البته یک توپ کوچک دارد
[/quote]

اگر طول سینه یکی دو متر بیشتر بود فضای کافی برای نصب 76 جور میشد اتفاقا زیر تیربار فعلی یک انبار بزرگه که اولین کمپارتمان ناو است توپ 76 تقریبا 7500 کیلو وزن داره و با حدود 4000 کیلو مهمات وزنی معادل 11/5 تا 12 تن روی سینه خواهد نشست با این کار تعادل ناو که یکی از مهمترین عوامل پایداری سازه است کاملا از بین رفته و شاید پروانه های کشتی از اب بیرون بزنند توپ سینه در ناوچه های کمان و سینا کلاس با هوشمندی درون و بالای کمپارتمان چهارم نصب شده که با موتورخانه در فضاهای نفوذ ناپذیر هشتم و نهم تقریبا قرینه است تقریبا ویرایش شده در توسط sailor
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با عرض سلام خدمت همه عزیزان
بنده همیشه سعی کردم ناظر باشم و از نظرات عزیزان استفاده کنم
همیشه دو موضوع در مورد نیروی دریایی مثل بعضی از عزیران آزارم داده و همچنانن میده
1_عدم استفاده از فضاهای موجود در ناوچه های کلاس سام یا الوند بعنوان مثال استفاده از دو لانچر استاندارد در جلوی این سه ناو بمانند ناو ولایت در شمال و قرار دادن یک توپ 40میلیمتری در بین دو توپ 20 میلیمتری بمانند ناو جماران و ولایتیا اینکه دو لانچر استاندارد رو بمانند ناو جماران در پشت خروجی موتور قرار بدن.با فرض اینکه نیروی دریایی در حتال تکمیل پدافند موشکی برای ناوهاست اومدیم مثل بقیه کارها حالا حالاها این برنامه عملی نشه و با وجود جو متشنج بین ایران و اعراب خلیج فارس بنده حقیر نمیدونم چطور و با چه اعتماد بنفسی این شناورها رو بیشتر بمانند سیبل هدف میمونن رو به نقاط حساس ارسال میکنن.با توجه به امکانات موجود و انجام عملی اینکار در دیگر شناورها مطمیننا امکان پذیر هست و بنده دلیل قصور در اینکار رو نمیدونم
مطب دوم اینکه به چه دلیل با توجه به شرایط موجود و اثبات فناوری موشکی در استفاده از ناوچه های کلاس هندیجان کار عملی و اساسی انجام نمیشه .با توجه به وسعت عرضی ناوچه ها و فضاعای خالی موجود از قبیل فصای بین پل فرمانهی و فضای بین خروجی موتورموتورها و انتهای ناو براحتی میشه بین این دو فضا بصورت متنوع هم از لانچرهای سطح به سطح و هم از لانچرهای سطح به هوا یا ترکیبی از ابن دو نو ع حتی در یک ناو استفاده کرد بمانند ناوچه های کلات و دو ناوچه دیگه که سال پیش به نیروی دریایی بعنوان ناوچه موشک موشک انداز الحاق شدن.بنظر بنده اگر این ناوچه ها از حالت پشتیبانی خارج شده اند و میتوانند بعنوان ناو گشت دریایی عمل کنند پس بایستی ابزار اون ذو هم داشته باشند .نه اینکه یک توپ 20میلیمتری روش میذارن و وسط دریا میفرستنش برای شناسایی ناوگان دشمن که براحتی یک هلیکوپتر امریکایی بیاد بالای سرشون و مثل یک شناور بی دفاع چند دور اطرافش بچرخه .این تصویر بسیار تحقیر امیز هست.با اینکار میشه هم حتلت تهاجمی و حداقل تدافعی مطمین به شناور داد و هم در نقش پشتیبان و جابجا کننده نیرو ازش استفاده کرد.به همون منوال که از ناوچه کمان برای استفاده از لانچرهای استاندارد استفاده کردن از این شناور هم براحتی و با داشتن سطح مقطع بیشتر و فضای بازتر هم دولانچر استاندارد استفاده کرد و هم در پشت خروجی موتورخا میشه بمانند ناوچه کلات چهار لانچر نور یا اگه بشه قادر استفاده کرد .علاوه بر این براحتی میشه بجای استفاده از توپ 20میلیمیتری از توپ 40میلیمتری چه در جلو و چه در پشت پل فرماندهی استفاده کرد.این مطلب بنده رویا نیست که نشدنی باشه این برنامه اجرایی شده و با بودن بودجه و طراحی ساختاری ناوچه بصورت جزیی میتوان از این ناوچه های بالقوه در نقش بالفعل گشت دریایی بسیار ایده ال و تاثیر گذار استفاده کرد.تا الان سه ناوچه لانچرهای سطح به سطح دریافت کردن امیدوارم با گرفتن لانچرهای استاندار این شناورها در نقشهای متعدد بمانند حفاظت از ناوچه های دیگه عملکرد بمراتب بهتری از خودشون نشون بدن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با جان باختن تعدادی از خدمه شناور گشتی کنارک با ریجستر 1403 A دوباره یکی از حوادث تلخ در نیروی دریایی رقم خورد.

اخبار رسمی و علت حادثه به طور رسمی، طی چندساعت آتی اعلام خواهد شد.

به شماره بنده دقت کنیم، تصاویر آرشیوی کلات و .. اشتباها بجای کنارک نبینیم.

1717.jpg

normal_1403-k.jpg  normal_1403-k.jpg

ویرایش شده در توسط shirazz
  • Like 1
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.