sorena_ir_army

بررسی مسیر های تحریم برای صفر کردن صادرات نفت توسط آمریکا و اقدامات متقابل ج.ا

Recommended Posts

طوری میگن کاهش تحریم و فشار انگا اقای روحانی رو از اروپا اوردیم . کشور کلی سازمان داره . رهبر داره .روحانی هم تایید شده ی همه ی سازمانها و رهبر هست .

طور خاصی نگفتم شاید شما یه طوری خوندیش اما تاثیری در واقعیت نداره
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصلا این طور فکر کنید که تحریمی در کار نیست ولی کسی نمیخواد از ما نفت بخره!آقا زور که نیست!نمیخوان بخرن!نمیشه بگی چون ما به پولش احتاج داریم پس باید از ما نفت بخرین!
اشکال از خودمونه که با وجود منابع طبیعی عظیم و در اختیار داشتن دانش فراوان در زمینه های مختلف هنوز به پول دیگران محتاجیم.
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقتصاد مقاومتی چاره کاره
اگر درست کار بشه یه فرصت تاریخیه برای رهایی از وابستگی به نفت

در مورد بستن تنگه هرمز نمیدونم زورشو داریم یا نه...اما تمام گزینه ها باید توی دستمون باشه! :winking: ویرایش شده در توسط Maldini
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انقد بیابون داریم خب بیایم از این چیزایی خورشیدی که برق تولید میکنند بزاریم کلی برق گیرمون میاد میتونیم صادر هم کنیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزیز دلم اقتصاد مقاومتی مال الان نیست . از 20 سال پیش ما باید به فکرش می بودیم نه الان . کشوری که 75 تا 80 درصد بودجش وابسته به نفته با بهترین وضعیت 10 تا 15 سال طول می کشه تا این نفت رو با صنایع دیگه مثل صنعت توریسم ، صنایع خودرو سازی ، کشتی سازی ، هواپیما سازی ، سد سازی ، خدمات مهندسی و .... جایگزین کنه .

من نمی دونم چرا دوستان گیر شدید دادن به وابستگی ما به نفت . مسئله اصلا سر نفت نیست . مسئله سر قطع کردن ما از سیستم عبور و مرور پول جهانی هست . شما حتی اگر نفت هم بفروشی باز هم پولش رو نمی تونی استفاده کنی . ارزی که از نفت به دست می یاری می ره توی حساب های ایران در خارج از کشور و اون کشور ها از حساب ایران برداشت می کنند و در مقابلش کالا می دن .

حتی اگر وابسته به نفت نبودیم باز هم مشکل داشتیم چراکه مسئله اصلی مسئله انتقال ارز و پول هست و تحریم بانک مرکزی .

اقایون مقاومتی حالا بیان توضیح بدن بینیم الان باید چیکار کرد . :neutral:[size=4] [/size]
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعضی از گیاهان واحتمالا قارچ ها رو موقع چیدن با احتیاط میچینن تا ریشه آسیبی نبینه و دوباره محصول بده! حالا مثال ایران هم همینه! امروز با انتخاب آقای روحانی گیاه چیده شده ولی ریشه هنوز هست و ممکنه چند سال دیگه فردی رو روی کار بیاره که حتی از احمدی نژاد هم برای ایران بهتر(از نظر سازندگی و....) و برای آمریکا بدتر باشه! برای همین آمریکا به چیدن خودگیاه اکتفا نمیکنه و داره ریشه دشمنش رو هم میکنه (که از نظر مادی هم کار درستی میکنه!) تا خیالش کاملا آسوده باشه ولی اینکار آمریکا یه آفت داره (خصوصا اینکه ما به خدا و هدایت و یاریش ایمان داریم ) و اون اینکه در این مدت مردم آگاه تر بشن و بدونن که مشکل از ایران نیست ! از جای دیگه ایه و باید کسی رو انتخاب کنن که در مقابل اینها کوتاه نیاد! برای همین من پیشبینیم اینه که آقای روحانی 4 سال بیشتر رئیس جمهور نخواهد بود!
  • Upvote 6
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='karkas' timestamp='1375369154' post='325590']
عزیز دلم اقتصاد مقاومتی مال الان نیست . از 20 سال پیش ما باید به فکرش می بودیم نه الان . کشوری که 75 تا 80 درصد بودجش وابسته به نفته با بهترین وضعیت 10 تا 15 سال طول می کشه تا این نفت رو با صنایع دیگه مثل صنعت توریسم ، صنایع خودرو سازی ، کشتی سازی ، هواپیما سازی ، سد سازی ، خدمات مهندسی و .... جایگزین کنه .

من نمی دونم چرا دوستان گیر شدید دادن به وابستگی ما به نفت . مسئله اصلا سر نفت نیست . مسئله سر قطع کردن ما از سیستم عبور و مرور پول جهانی هست . شما حتی اگر نفت هم بفروشی باز هم پولش رو نمی تونی استفاده کنی . ارزی که از نفت به دست می یاری می ره توی حساب های ایران در خارج از کشور و اون کشور ها از حساب ایران برداشت می کنند و در مقابلش کالا می دن .

حتی اگر وابسته به نفت نبودیم باز هم مشکل داشتیم چراکه مسئله اصلی مسئله انتقال ارز و پول هست و تحریم بانک مرکزی .

اقایون مقاومتی حالا بیان توضیح بدن بینیم الان باید چیکار کرد . :neutral:
[/quote]
ببخشید 10 -15 سال پیش کی ریاست قوه مجریه رو برعهده داشت؟
جز تکنوکرات های کارگزاران که با سیاست های تعدیل اقصتادی چرخ اقتصاد کشور رو می گردوندن؟
جالبه .صحبت های رهبری همین امسال درباره همین موضوع بود:[b]من سالها قبل از رهایی از وابستگی به نفت گفتم اما بعضی از آقایون تکنوکرات پوزخندزدن و گفتن مگر میشه؟[/b]!؟!
این یه میراثیه که الان به ما رسیده...اگر ما هم الان اصلاحش نکنیم برای بچه ها ما به 20 سال اینده به ارث میرسه .به قول معروف جلوی ضرر رو هرجا بگیری منفعته!
توی مناظرات یه حرف خوبی که بیرون اومد این بود که دولت یه دستگاه عظیم با بروکراسی پیچیده اس که بعضی از زیرمجموعه هاش با اینکه بازده خوبی ندارن اما بشدت بودجه خوارند
خب چه عیبی داره این دستگاه تعطیل یا لااقل تعدیل بشه؟
میدونید یه کارآفرین ایرانی برای ثبت کارش نزدیک 1سال زمان داره؟ در حالی که توی کشوری مثل سنگاپور نزدیک 1 هفته است؟
در مورد سیستم ارزی و انتقال پول به کشور هم بگم اگر اقتصاد ایران اینقدر تک محصولی نبود و حداقل توی منطقه سری توی سرا داشت و منافع اقتصادیش رو با چندتا کشور بزرگ منطقه گره میزد آمریکا اینقدر راحت ایران رو تحریم نمیکرد!!
حداقل با داد و بیداد شرکامون تحریم ها هر روز حالت فلج کننده تری به خودش نمی گرفت!
اصولا هرجا ایران قوی بوده اونا عقب نشستن یا نتونستن کاری کنن مثل صنایع نظامی!
اما هرجا که ما ضعیف ظاهر شدیم اونا با تمام قوا حمله کردن مثل فرهنگ و اقتصاد!

[b][color=#008000]این بود پاسخ یکی ازآقایون مقاومتی!![/color] :winking:[/b] ویرایش شده در توسط Maldini
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
maldini جان این هشت سال که اصولگریان سر کار بودند هم قدم آنچنانی در این زمینه برداشته نشد . من بیشتر فکر می کنم این مسئله ربط به بی عاری ما ایرانیان داره تا اینکه چه دولتی سر کار باشه . زیر تحریم نمی شه اقتصاد تک محصولی رو با اقتصاد چند محصولی و تکاملی جایگزین کرد . مخصوصا زمانی که همون تک محصول شما که همه دارایی شما از اونه زیر تحریمه . برای مثال ایران جزو ده کشور دنیا از لحاظ قدرت جذب توریسم هست . برنامه چشم انداز 20 ساله دولت ها رو موظف به اجرای سیاست هایی می کنه که باعث بشه تا مثلا ده سال اینده چیزی بین 5 تا 10 میلیون و تا 15 سال اینده چیزی حدود 15 تا 20 میلیون توریست به کشور بیاد . خوب برای جذب توریسم نیاز به زیر ساخت داری ، مهمترین زیر ساخت این صنعت هم هواپیمایی هست . و هواپیمایی خوب باید ارائه بدی مثل قطر ایرویز و ترکیش ایرلاینز و امارات و ... از بن این صنعت هوانوردی ما زیر تحریمه . شما نیاز به ساخت هتل های لوکس در اقصا نقاط کشور داری که ساخت این هتل ها فقط از پس سرمایه گذاری خارجی بر میاد . شما نیاز به ساخت زیر ساخت مدرن برای حمل و نقل ترویسم در شهر دارید . که این هم باز از پس سرمایه گذاری خارجی بر می یاد . تمام راه های سرمایه گذاری در کشور رو بستند ، در صنایعی مانند نفت و گاز هم شرکت های چینی به صورت قاچاقی در حال سرمایه گذاری هستند . وقتی از توریسم هم حرف می زنیم حرفمون از توریسم اروپایی و امریکایی هست توریست هایی که بتونند بیان و دلار و پوند و یورو در کشور خرج بکنند . نگاهی به صنعت توریسم ترکیه بد نیست .

صنایع خودرو سازی ، کشتی سازی هم که می تونه جزو همون صنایع جایگزین نفت باشه به خاطر تحریم ها با مشکلات تامین قطعات روبرو شده . حتی من شنیدم که فروش نرم افزار های طراحی رو به صنایع کشتی سازی و خودرو سازی هم ممنوع کردند . شما برای جایگزینی نفت حتما نیاز به تعامل با دنیا و عدم تحریم بودن کشور داری . خوب کمبود دارو مرحله اول این بحرانه مرحله کمبود مواد غذایی هم می تونه مرحله بعدیش باشه .

برادرmaldini مقاومتی شما هنوز هم جواب ما رو ندادی . اون پروسه که شما ازش صحبت می کنی یه پروسه 10 تا 20 ساله هست . الان در مقابل کمبود دارو و مواد غذایی که یکی از نتایج همین تحریم تازه هست باید چیکار کنیم . وقتی فروش نفت ما به شدت کاهش پیدا کرد برای تامین دارو دچار مشکل می شیم !!!
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقای کرکس..
به صورت عمومی حرفاتون درسته..اما بعضی جاهاش رو یک طرفه به قاضی رفتید
مثلا در بحث هتلداری الان توی مشهد هتل های مجلل و 5 ستاره ای مثل قصر طلایی و درویشی با مالکین داخلی ساخته شده.و همین طور هم ادامه داره!
یا همین پروژه سپاد و الماس شرق و... که توی بیرون از کشور توی بحث گردشگری هم میگن حائز رتبه شده
یا ایرلاین های داخلی.اگر مباحث اقتصاد دانش بنیان و ارتباط صنعت با دانشگاه در حد شعار نبود شاید هواپیماهای به مراتب پیشرفته تر از ایران 140 داشتیم.دلیلی نداره کشوری که به علم هسته ای و نانو رسیده و دسترسی به فضا داره در این زمینه ناکام بمونه
توریسم چرا حتما باید اروپایی باشه؟(البته مخالفش نیستم!)...میشه فعلا توی این وضع روی جلب توریسم از طریق شهرهای مذهبی یا بحث حتی توریسم پزشکی که چند برابر توریسم معمولی درآمد زا هستند و اتفاقا ایران پتانسیل خوبی در این زمینه داره سرمایه گذاری کرد
در ضمن مشکلات اقتصادی کشور راه حلش حتما نباید کلاسیک باشه!!این یه نکته خیلی مهمه!مثالش هم زمان جنگ که ابتکار باقری ها و همت ها و باکری ها تونستیم بعضی شاهکار ها رو انجام بدیم که توی دانشگاه های جنگ فرنگی ها الان تدریس بشه....وگرنه کشوری که سیم خاردار هم تحریم بود رو چه به این حرفا
در مورد اقتصاد مقاومتی هم گفتم اگر 20 سال پیش اجرا میشد الان شاید به این وضع گرفتار نمی شدیم...الانم وظیفه من نیست که راهکار بدم...دوستانی که احساس تکلیف کردن و توی تبلیغات [b]حرف از درست کردن اقتصاد در مدت 100 روز[/b] زدن و اعتماد مردم رو جلب کردند باید آستین بالا بزنن و همت کنن ما هم به نوبه خودمون ازشون حمایت میکنیم! big_hug ویرایش شده در توسط Maldini
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راه هاي بهتري براي اخلال در مسير صادرات نفت و ضربه زدن به آمريكا هست كه نيازي به بستن تنگه هرمز(ضايع كردن خودمون) نيست....!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان سلام
خوب بحث نفت و صادرات نفت مستقیم میاد رو تخصص و شغل بنده!!!!!!!!!!
میدونین که رو کشتی های نفتکش کار میکنم و در وسط این گیرودارم
چند نکته کوچیک بگم دوستان کمی بیان داخلتر گود!!!
تحریمهای ما ایرانیها از یکی دوسال پیش نبوده ، از خیلی سالها پیش ، از روزی که خواستیم خودمون باشیم وآقای خودمون نه نوکر دیگرون، شروع شد. یه روزایی از ساده ترین چیزها شروع شد مثه حتی سیم خاردار تا رسید به امروز که های تک ترینها رو تحریممون میکنن چون هرچی تحریم کردن ساختیم
همه هم دیدین ما راه دور زدن تحریمها رو به هر شیوه ای همیشه بلد شدیم و تحریم ها رو همیشه دور زدیم
درباره نفت و صادرات نفت
اول اینکه امیدوارم روزی کشورم به جایگاهی برسه که بجای صادر کننده نفت خام تبدیل به وارد کننده نفت خام و صادر کننده فراورده ها بشه
دوم امیدوارم اقتصاد مملکتم بجایی برسه که چشممون دنبال پول نف نباشه ، اقتصادی مدرن و کارا مبتنی بر نیازها و احتیاجات و بر پایه توانای یها و استعدادها و داشته هامون
برای من مهم نیست کدوم گروهی چپ یا راست انجامش بدن مهم اینه که ایرانی انجامش بده ( که متاسفانه ثابت کردیم کم بی رمق نیستیم و کم سستی نداریم )

و اما قضیه تحریم صادرات نفت
زیاد جدیش نگیرین !!
شوخی نمیکنم جدی میگم ، مگه از دو سال قبل تحریم نبودیم؟ ها؟ ولی چی شد ؟ صادراتمون قطع شد؟
ما همیشه راهای دور زدن تحریم رو بلدیم
دست برقضا خوشحالم که تحریمها رو طوریببندن که ناچار بشیم به چین نفت نفروشیم چون داره غارتمون میکنه ( ثابت شده هربار که ناچار شدیم تازه یادمون افتاده که خودمون هم میتونیم یه تکونی بخودمون بدیم ، هرجا تحریممون کردن و بهمون چیزی ندادن رفتیم اونجا و اونو ساختیم !! ای کاش ما ایرانی ها بدون اینگونه بازیهای بیرونی خودمون بریم سراغ چیزهایی که نیازداریم و بسازیمشون و منتظر تحریمشون نشیم )
ما سالهای گذشته هم تحریم بودیم و به کشورهای هم که نفت ایران رو تحریم کرده بودن حتی اروپایی هاش ، نفت صادر کردیم اونم با کشتیهای که اونا هم تحریم بودن
میخواین باور کنید یا نه
اما به این شبهای مقدس قسم راست میگم
یه خاطره کوچیک از زبون چند تا از همکارام که باهاشون در ارتباط بودم بزارین براتون تعریف کنم :
دوستانی که اهل تماشای بی بی سی و صدای آمریکا و رادیو فردا هستن و هرازگاهی سری هم به من و تو میزنن میدونن که در یک برهه چند وقت قبل این رسانه های مشترک المنافع در یک جهت گیری مشترک همه همزمان اعلام کردن ایران حدود 7000000( هفت میلیون بشکه ) نفت خام در کانال سویز و مصر داره اما براشون مشتری نداره و نفتا مونده رو دستشو تحریم بیچاره اشون کرده و کسی نفت ازش نمیخره و....!!( میتونین با مراجعه به ارشیوهاشون این خبر رو پیدا کنین)
یکی از این عزیزان قسم میخورد که : به یگانگی خدا قسم همون شب من باشگاه افسران بودم و داشتم این خبرا رو تماشا میکردمن و همزمان ما داشتیم بندر .... مصر از همون نفتهایی که بی بی سی و صدای آمریکا و من و تو میگفتن مونده رو دست ایران توی مصر و میگفتن مشتری نداره بارگیری میکردیم و فقط ما هم تنها نبودیم بودن چند سوپرتانکر دیگه امون که اونا هم داشتن بارگیری میکردن و بار اول دوم سوم و چهارممون هم نبود کار روتین همیشه امون بود از چندین ماه قبل و تا ماه های بعدش تا.....!!!!!!
مقصد؟
بماند!!!!یه اشاره کنم ، کشورهای عضو اتحادیه اروپا!!! ( آدرس رو ساده دادم یا نه؟ افتاد؟)
باورش برای خیلی ها شاید سخت باشه اگر بگم حتی یک روز هم نشد که نفت ما اونجا مازاد بمونه ، شده که بعلت نیاز بالای مشتری و متاسفانه فرستادن بیش از حد نفت به سمت شرق آسیا ( هند و ژاپن و کره بد نبودن منظورم چین نامرده ) حتی نفت خام کم می آوردیم برای تحویل به اروپایی ها و مجبور میشدیم .............بماند!!!!!! اما هیچ وقت نشد که نفتمون بی خریدار بمونه
تحریم هست راه دور زدن هم هست
بچه ها تو دوره دانشگاه افسری همیشه این شعار "در ارتش یه دستور داریم یه اجرا" روبشوخی تغییر میدادن به " در ارتش یه دستور داریم یه لغو دستور "
بقول وکلای عزیز حقوقی : یه قانون داریم یه راه دور زدن قانون !!! اونم قانونی قانونی قانوینی ( میگید نه از وکلا بپرسین ، متاسفانه وکیل خوب وکیلیه که راه های خوب دورز دن قانونی قانون رو خوبتر بدونه )
تحریم هست نمیگم نیست اما ماهم راهای دور زدنشو خوب بلدیم ،تا اینجا این کارو کردیم اگر بخوان ادامه بدن بازم بلدیم انجام بدیم

و اما بزرگترین مشکلی که مارو داره اذیت میکنه و عرصه رو برما تنگ کرده تحریم نفت نیست
مشکل تحریم سیستم بانکیه
مشکل تحریم سیستم پولیه
جاینه که داره اذیت میکنه ، ( هرچند برای این هم راهکارهای باید باشه که بنده بی اطلاعم )

در باره بستن تنگه هرمز هم به نظر من هنوز خیلی زوده بخوایم به چنین راهکاری فکر کنیم ، هنوز تیرهای زیادی توی ترکشمون هست که مجبور نباشیم برسیم به اون انتخاب

زیاد بحث تحریم صادرات نفت رو جدی نگیرین و نگرانش نباشین ، سپردینش دست ما براردراتون تا حالا هندلش کردیم از این به بعد رو هم بلدیم چیکار کنیم !خاطرتون جمع
یه فکری برای دور زدن تحریمهای بانکی و پولی بکنین اینجا سر گردنه و خرگردن چسبیدن اقتصاد ماست
اینو یه راهکار بدین !! البته نه تو نت !!بدین دست اندرکارای اقتصادی مملکت

حرف آخر :
کاش میشد بدون تحریم به فکر خودکفایی باشیم و نه اینکه منتظر بشیم بزارنمون تحت فشار بعد یادمون بیاد که باید خودمونو باور کنیم

( تو پرانتز هم یه نکته منفی بگم ، خیلی از تحریمها میتونه با مدیریت اصولی بی اثر که هیچ حتی مفید به فایده هم بشه ، که برخی هاش که خوب مدیریت میشه دقیقا داره همین اتفاق میوفته ، اما متاسفانه در برخی زمینه ها و بخشها مدیریت دقیقا داره برعکس عمل میکنه و آب به آسیاب دشمن میریزه ، اونم دقیقا جاهایی که بدون صرف کمترین هزینه میشه اونو مدیریت کرد ، فقط فعل خواستن میخواد که متاسفانه ..... این مطلب رو بر مبنای تجربه خودم در دریا و موجهه با تحریمهایی که بدون یک ریال میشد حتی منفعت هم برای ما باشن میگم ف نامه هم نوشتم و نوشتیم ، طرح هم دادیم اما .....
شاید باورش سخت باشه اگر بگم در چند مورد مورد عتاب و خطاب هم قرار گرفتیم که پاتونو از گلیمتون درازتر نکنین !!!اینجاست که آدم........... بیخیال !!!!!!)

نکته خنثی: باور کردن یا نکردن حرفهای بالا با خودتونه ف قسمشو خوردم فراتر از این هم میتونم کاری بکنم که نمیکنم ، سند هم دارم خوبشم دارم منتها محاله رو کنم و راهکارهامون لو بدم محاله
امیدوارم دوستان قسمو باور کنن ، در غیر اینصورت با خودتون قبول کردن یا نکردنش ، اون بحث 7 میلیون رو هم کی از دوستان زحمت پیگیریشو توی بی بی سی بکشن ممنون میشم ویرایش شده در توسط elo
  • Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
دوستان انقدر جوه تحریم به سایت ندیده این تحریم ها برای ایرانی جماعت واقعا یک نعمت است .
نگاه کنید در بحث تحریم سه مقولعه داریم کوتاه مدت ، میان مدت ، بلند مدت ، وقتی صحبت از تحریم بچه اهی ایران است همه می داند جوه که در کوتاه مدت می دهند مهم است ، یکبار صحبت از تحریم گندم بود اما با یک اراده ان را در هم شکستیم حتی از تحریم نفت هم بدتر بود و بعد تحریم بنزین ان هم در هم شکستیم ، اما در بحث پولی بانکی در کوتاه مدت چون به ان فکر هم نکرده بودیم ضرباتی خوردیم اما در بلند مدت این یک بلا برا غرب می شود در همان میان مدت بحث تجارت چمدانی و جابجایی پول های شخصی و همین طور تبادلی مثال نفت می دهیم جنس می اوریم را داریم اما در بلند مدت ما سیستم خودمان را تولید می کنیم بلاخره هم پیمانهای داریم که با ما بودن برای شان سود دارد ، در ضمن بحث رونق تولید داخل هم هست باید یک فشار باشد تا ما خودمان را جمع کنیم ، تحریم نفتی مگر می شود بنده هر چه در منابع اینترنتی می بینم جز تبلیغات در مورد افزایش منابع قابل استحصال نفتی نیست اگر هم باشد با قیمت بالا خوب در این گونه مواقع نمی شود از نفت ایران چشم پوشی کرد فقط یک مقدار ازار وارد می شود . این سایت یک سایت نظامی است خوب ایا ما در موارد نظامی سخت ترین تحریم ها را نداشته ایم نتیجه چه شده است ؟ غیر از اینکه ما حالا روی پایی خودمان هستیم حالا امریکا نستیم اما خودمان هستیم .
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند شب قبل تو برنامه جشن رمضان شبکه 5 ساعت حدود9 یک دکتری اومد روی سن و گفت موتور ماشینی طراحی کردم که میتونه بدون نیاز به هیچ سوختی و صرفا با شتاب جاذبه کارکنه
خوب هرکی اینو بشنوه میگه موتور مینیاتوریه- اما ایشون عدد و رقمی آورد که توش موندم- یک ماشین 2 تنی با قدرت 160 اسب بخار و سرعت 350 کیلومتر بااین موتور راه رفته - این موتوریه که ساخته و به گفته خودش انتظار جایزه نوبل روداره
حالا شما فکر میکنید اگه اختراع این دوستمون بره خارج- (مثلا بسازه و ا ز موتورش نمونه سازی کنند) و مشکل سوخت بنزین تو دنیا حل بشه اونوقت میشه اینهمه تو دنیا نفت فروخت؟ تکلیف ما چی میشه؟
البته نفت برای پتروشیمی هم نیازه اما اگه بنزین بره کنار از مصرف 84 میلیون بشکه ای دنیا نزدیک نصفش بلااستفاده میشه
تو پالایشگاهها نفت ایران نصفش بنزین میشه و نفت عربستان یک چهارمش - اینه که متقاضی نفت ما زیاده
اونوقت شما تحلیل کنید که چی میشه- زاستی این موضوع اصلا درز رسانه ای نکرد فکر کنم زود رفتن سراغش که طرحش رو مطرح نکنه
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5]به دوستان توصیه میکنم مصاحبه جناب کاظم جلالی با مهر رو بخونن[/size] :[size=5] با دکتر روحانی اخیرا در مورد روشهای برگشت بیش از 60 میلیارد دلار پول نفت صادراتیمان مذاکره کردیم [/size]([size=4]همون صحبت معروف جناب ولایتی در ایام انتخابات که اشاره کردن بیش 60 میلیارد دلار نفت به چین و هند صادر کرده ایم و متاسفانه بدلیل تحریم شبکه ارزی قادر به برگشت پول به سیستم بانکی کشور نیستیم[/size])

بهرحال اینک که این اتفاق افتاده بنظر دوستان چه روشهایی بصورت مشخص برای بازگشت این پول وجود داره (کار به الباقی موارد و طلب ها ندارم) :
1-ایجاد یه خط ارزی ویژه و محرمانه بین شبکه بانکی ایران و این دو کشور بصورت خاص برای این مورد
2-نقل و انتقال چمدانی پول
3-........

[size=5]در پایان عرض کنم که متاسفانه متاسفانه نکته غم بار این موضوع اینه که ارزش این پول بلوکه شده از ارزش کل حساب ذخیره ارزی فعلی ما بیشتره [/size](بخدا اگر میهن پرستی از شنیدن این واقعیات دق نکنه باید بحالش تاسف خورد)

منتظر پاسخ دوستانم ویرایش شده در توسط Thundar
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
تحلیل‌گر نشنال اینترست تصریح کرد: می‌توان گفت که وضعیت تعامل آمریکا با ایران از جهاتی شبیه به وضعیت دهه 1950 (دهه 1330 و دوران ملی شدن صنعت نفت ایران) و نخست‌وزیری محمد مصدق است. ری ‌تکیه از اعضای شورای روابط خارجی (CFR.ORG) معتقد است که امپراتوری بریتانیا اصلاً مایل نبود به دولت وقت ایران که در صدد بازپس‌گیری مناطق نفتی خود بود، امتیاز بدهد و قصد داشت که آن نخست‌وزیر گستاخ را از قدرت به زیر بکشد. ملی‌گرایی مصدق در نظر «وایت‌هال» فقط به معنای چشم‌پوشی بریتانیا از منافع خاص خود در ایران نبود بلکه می‌توانست تمامی دارایی‌های این امپراتوری را در سراسر جهان تهدید کند. مصدق باید می‌رفت و دیپلماسی فقط نیرنگی بود که در خدمت تحقق این هدف به کار گرفته شد. از این دیدگاه، لندن هرگز در پی سازگاری با تهران نبود بلکه فقط از تشریفات دیپلماسی استفاده می‌کرد تا یک ائتلاف عمومی را علیه مصدق که سخت تحت فشار بود، شکل دهد.
یوسف بات در ادامه افزود: «اکنون به نظر می‌رسد، واشنگتن نیز مانند لندن در اوایل دهه 1950 رفتار کند اما این کار می‌تواند به فروپاشی ان‌پی‌تی منجر شود.»
[/quote]

مشکل ما اینه که از تاریخ و از اشتباهات و ضربه هایی که از بعضی ها خوردیم درس نمی گیریم

هر مشکلی هست هیچ راهی نداره و از دست هیچ کس هیچ کاری بر نمیاد (حتی خود خدا چون خودش گفته) مگر اینکه خودمون دست به کاربشیم و مشکلاتمون رو حل کنیم
برادر maldidni نکته جالبی گفتن ایمکه چرا از دفاع مقدس الگو نمی گیریم من ماتم
مشکل خودمنونیم نه کس دیگه
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.