navsalar

ناوچه های کلاس پروین

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

متشکر. بودجه نظامی اجازه نمیده وگرنه جمهوری اسلامی هم مث کشورهای دیگه یه تغییر اساسی نیاز داره. آلمان، چین، روسیه، ژاپن و... همه شناورهای ساحلی جدیدی رو ساختند فقط ما موندیم این وسط.
دو لینک آخر رو نمیتونم ببینم. بررسی کنید.
بچه ها تاپیک رو تو بخش دریایی ایجاد کنید تا من بتونم سریعتر کارش رو انجام بدم. الآن اینجا من نمیتونم منتقلش کنم یا کار عکس‌ها رو انجام بدم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الكترو جان من عكس ها رو منتقل كردم ولي چون امكان ويرايش ندارم نمي تونم اون ها رو جايگزين كنم .... تاپيك كه منتقل شد كار تصاوير با من

تا به حال در مورد اين كلاس از شناورها چيزي نشنيده بودم .... اولين بار هست كه تصويرشون رو مي بينم .... مرسي دوست عزيز بابت اين مطالب آموزنده
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من جدای از بحث بودجه، نظر من اینه که مثل خیلی از بخش های دیگه پروسه های نیازسنجی، تعریف، تحقیق، طراحی و توسعه در پروژه های دفاعی کشورمون اصولی انجام نمیشه. به نظر میاد پروژه ها بدون کار تحقیقاتی و مطالعاتی دقیق اولیه تعریف و آغاز میشن. رصد مناسبی نسبت به سامانه های نظامی مشابه سراسر دنیا نیست. و البته فعالیت های موازی بسیار زیاد .
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='M-ATF' timestamp='1375457681' post='325875']
به نظر من جدای از بحث بودجه، نظر من اینه که مثل خیلی از بخش های دیگه پروسه های نیازسنجی، تعریف، تحقیق، طراحی و توسعه در پروژه های دفاعی کشورمون اصولی انجام نمیشه. به نظر میاد پروژه ها بدون کار تحقیقاتی و مطالعاتی دقیق اولیه تعریف و آغاز میشن. رصد مناسبی نسبت به سامانه های نظامی مشابه سراسر دنیا نیست. و البته فعالیت های موازی بسیار زیاد .
[/quote]
دقیقا همینه ما فقط یه جهاد خودکفایی داریم. نهاد دیگه‌ای که نداریم داریم؟ R&D تو نیروی دریایی ایران چقدر جدی گرفته میشه؟ این چیزی که من میبینم اصولا این قضیه رو جدی نمیگیرند... البته بنده خدا سیاری خیلی زحمت‌ها کشیده ولی هنوز جا برا کار کردن زیاده...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر می کردم بازنشسته شدن !
ولی توپشو که ورداشتن ، تو متن به توپ 40 م م اشاره شده ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از دوستان هر کاری کردم نتونستن عکس ها رو ویرایش کنم
اخطار میداد که پسوند مناسب رو وارد کنیئ!!!!!!!!!!!!

[color=#ff0000]براي اينكه بتوانيد از گالري استفاده كنيد بايد ابتدا درخواست بدهيد تا براي شما حساب كاربري ايجاد شود تاپيك آن در سايت موجود است[/color]
[color=#0000ff]مديريت بخش نيروي دريايي[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شما خودتون نمی تونید دو عکس آخر رو درست کنید برای کاربرانی که این لینک رو مشاهده میکنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1375456971' post='325872']
متشکر. بودجه نظامی اجازه نمیده وگرنه جمهوری اسلامی هم مث کشورهای دیگه یه تغییر اساسی نیاز داره. آلمان، چین، روسیه، ژاپن و... همه شناورهای ساحلی جدیدی رو ساختند فقط ما موندیم این وسط.
بچه ها تاپیک رو تو بخش دریایی ایجاد کنید تا من بتونم سریعتر کارش رو انجام بدم. الآن اینجا من نمیتونم منتقلش کنم یا کار عکس‌ها رو انجام بدم.
[/quote]

[/quote]

دوستان از کجا میدونید که چنین طرحهایی وجود نداره؟؟
از کجا میدونید نیازسنجی و برنامه ریزی دقیق و اصولی نیست؟؟
چون یه شناور قدیمی رو با یه ابتکار ساده مجدد قابل استفاده کردن؟؟

چنین طرحی وجود داره و اتفاقا بر مبنای همون تمام پیشرفتهای اخیر دریایی کسب شده.
چند بار در مصاحبه مسئولان نداجا اشاره ای به این طرح شده. اخبار رو مرور کنید متوجه میشید.
بزرگترین مشکلش هم بودجه است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='IRINavy' timestamp='1375477566' post='325993']
[quote name='Electro_officer' timestamp='1375456971' post='325872']
[/quote]

[/quote]

دوستان از کجا میدونید که چنین طرحهایی وجود نداره؟؟
از کجا میدونید نیازسنجی و برنامه ریزی دقیق و اصولی نیست؟؟
چون یه شناور قدیمی رو با یه ابتکار ساده مجدد قابل استفاده کردن؟؟

چنین طرحی وجود داره و اتفاقا بر مبنای همون تمام پیشرفتهای اخیر دریایی کسب شده.
چند بار در مصاحبه مسئولان نداجا اشاره ای به این طرح شده. اخبار رو مرور کنید متوجه میشید.
بزرگترین مشکلش هم بودجه است.
[/quote]

بنده به طور کلی در مورد تمامی بخش های دفاعی صحبت کردم.
والا چیزی که ما داریم میبینیم اون چیزیه که مشهوده؟

تو خیلی از بخش ها محصولات یا پروژه هایی رو می بینید که اصلا از طرح و ایدش مشکل داره.

ببینید همین ناوچه رو نگاه کنید، خوب زحمت کشیدن کلی هم پول خرجش کردن موشک انداز گذاشتن روش. ولی پدافند هوایی قابل اعتنایی نداره که اون رو در یک نبرد واقعی بشدت آسیب پذیر می کنه، چیزی که تمامی ناوچه های ما ازش رنج می برن. به نظر من توسعه یه همچین سامانه ای براشون از نون شب هم واجب تره.

بله یک سامانه توسعه CIWS کاملا مدرن ترکیبی مثلا گتلینگ و موشک آنچنانی شاید زمان بر باشه، ولی تو این چند سالی که از مثلا ساخت سینا یا بکارگیری و تجهیز این ناوچه های کوچک شده، نمی تونستیم یه سامانه CIWS با استفاده از امکانات موجود مثل توپ های 35 میلی متری یا حتی موشک های دوش پرتاب یه سامانه کاملا خودکار توسعه بدیم.

الان هر جای دنیا ناو و ناوچه ساخته میشه با طراحی RCS پائین داره تولید میشه و این به خیلی وقت پیشتر بر میگرده، یعنی ما تو این مدت زمانی که مثلا پروسه ساخته اولین سینا ها انجام شد نمی تونستیم تا زمان آغاز ساخت نمونه های بعدی ، مطالعه و امکان بازطراحی اون با RCS کمتر رو انجام بدیم.

البته خدا رو شکر تو سهند به هر حال این حرکت آغاز شد هر چند نه به شکل احسن

البته این مواردی رو که اشاره کردم مربوط به نیروی دریایی بود که شاید از این نظر شرایطش بهتر از بقیه باشه. بخش های دیگه که موارد خیلی بد تر از این ها هست که حالا فکر نمی کنم نیازی به اشاره بهش باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله دوست عزيز تاحدودي حق با شماست، اما
اولا اين ناوچه ها كوچكتر از اوني هستند كه بخوان سامانه دفاع نزديك يا پدافند كوتاه برد داشته باشند
اين نكته ي بجاي شما بيشتر مربوط ميشه ساير شناورها كه بزرگتر هستند.
بحث من هم اين بود كه ما از پروژه ها و برنامه ريزيها بخصوص برنامه هاي كلان نظاميمون خبر دقيق نداريم، پس نميتونيم اظهارنظر دقيق داشته باشيم.
دوما مساله بودجه خيلي جدي و مهم هست، ببينيد همين بازطراحي كلاس سينا يا موج نياز به كلي بودجه داره، از مطالعات اوليه بگير تا مراحل تست و تكميل طرح
همين موضوع پدافند هوايي از شناورها، درباره اش كلي بحث وجود داره. تلاش زيادي هم براش شده كه اغلب هنوز به ثمر نرسيده.
مثلا اورهال و به كارگيري مجدد سامانه استاندارد و موشكهاش يه شروع تازه بوده كه در حال ادامه است و هنوز كلي جا براي كار داره يا همين رادار آرايه فازي جديد نشون ميده در همين زمان كوتاهي كه كار شروع شده توجه به اين مساله جديست.
البته درباره پدافند هوايي شناورها حرف زياده هست، خلاصه اش رو ميگم.
ما دو محيط براي نبرد دريايي داريم، يكي آبهاي ساحلي خودمان در خليج فارس و درياي عمان هست كه عمده وظيفه پدافند به عهده قرارگاه پدافند با كمك نيروهوايي هست نه نيرودريايي، كه بحث اون جداست
يك محيط هم آبهاي آزاد و دور از ساحل خوديست، مثل اقيانوس هند.و خليج عدن كه برنامه براي اونجا فرق ميكنه. اونجا كار ما با سامانه موشكي روي شناور راه نميفته، رهگير درياپايه لازمه!
من يه زماني ميخواستم اين موارد رو در تاپيكي بحث كنيم ولي يكي از برادران عزيز مدير كه نميخوام نامش فاش بشه! آنچنان زد برجك منو آورد پايان كه كلا شور و شوقم نابود شد!!!!
به هر حال نيروي دريايي ما بنا داره به يه بلو نيوي تبديل بشه و برنامه اش رو هم حتما داره منتها نياز به بودجه و كمك فراوان داره كه فعلا براش مقدور نيست!!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این دوتا تصویری که دسترسی ندارید ، لینکش از انجمن ارتشی هست ...

[img]http://uploadtak.com/images/r542_111111111111111111.jpg[/img]

[img]http://uploadtak.com/images/j3164_22222222222222222222.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.