AmirAzad

سامانه پدافندی سطح به هوای بریتانیایی راپیر ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

کلا سیستم جمع وجور است نمیشه از این سیستم روی ناوچه های موشک انداز کلاس کمان استفاده کرد حداقل یک سیستمی برای دفاع در مقابل هلیکوپتر های مسلح به مشک های بیرمستون دارند؟
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کلا سیستم جمع وجور است نمیشه از این سیستم روی ناوچه های موشک انداز کلاس کمان استفاده کرد حداقل یک سیستمی برای دفاع در مقابل هلیکوپتر های مسلح به مشک های بیرمستون دارند؟

دوست عزيز توپهاي ٧٦ م.م اتوملاراي نصب شده روي ناوچه هاي كلاس كمان در نبرد ضدهوايي كوتاهبرد بسيار مفيدتر و مناسبتر از اين راپيرهاي قديمي هستند، هدايت راداري و الكترواپتيكي به علاوه برد بيشتر و استفاده دوگانه سطحي و هوايي! حالا يازهرا رو بفرماييد يه چيزي.
درضمن خود قرارگاه پدافندهوايي هم بايد كم كم و با ورود سامانه هاي يازهرا به سازمان رزمش اين راپيرها رو بازنشسته كنه!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشک محراب هم بر روی برخی از کلاس کمان یا سینا ها مثل گرز پی 228 نصبه - موشک های دوش پرتاب هم صد در صد در اختیار دارند ...

توپ های 76 و 20 و 12.7 هم زیاد برای دفاع هوایی کوتاه برد بی استفاده نیستند ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته طبق برخی صحبتها ایران بعدا به نمونه پیشرفته تر این سامانه ( رپییر 2000) هم دست پیدا کرد!

سامانه خوبی هست و البته تنها سامانه عملیاتی جهان که موفق به قفل روی بی 2 شده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جهت تکمیل تصاویر تاپیک :rose: :

Rapier_28129.jpg

Rapier.jpg

تصویر فوق آتشبار تمام متحرک راپیر ، منبع یکی از کاربران میلیتاری که خاطرم نیست

:rose:

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من این سوال رو اینجا مطرح کرده بودم :

برای من جای سوال هست که در زمان سفارش الوند کلاس ها ، بجز سی کت گزینه دیگری برای نصب وجود داشته ؟

مثل راپیر

یا در خود جنگ با مشخص شدن ضعف سی کت / تایگر کت از این طرف و موفق ظاهر شدن راپیر از طرف دیگر ، آیا این امکان وجود نداشت که حداقل به صورت فوری و موقت ، بجای سی کت ها بر روی ناوها بگیرند ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Sami1993' timestamp='1405516275' post='393417']
من این سوال رو [url="http://www.military.ir/forums/topic/27486-/"]اینجا[/url] مطرح کرده بودم :
[/quote]

این که در اون زمان چه سامانه های دیگری وجود داشتن خبر ندارم اما استفاده از راپیر بر روی ناوگان نداجا کاملا منتفی بود ، یکی بخاطر وحود مراکز حساس بسیار زیاد در سطح کشور و نیاز به راپیر جهت صیانت از اونها ، دوم هم اینکه اگر نیروی دریایی عراق رو در زمان جنگ بررسی کنید به ضعف بالقوه اون ها در این مهم پی خواهید برد . عراق در طول جنگ در بحث نیروی دریایی حتی بصورت هواپایه بجز اواخر جنگ نسبت به ایران ، قدرت به مراتب کمتری داشت یا بهتره بگیم اصلا قدرتی بحساب نمیومد . بنظر میاد با توجه به نوع تهدیدات در آن برهه و کوتاه برد بودن راپیر ، سلاح های توپخانه ای موجود در ناوگان ما هم جهت مقابله با هواگردهای عراق کافی می بوده باشه ... هنوزه که هنوزه ما شاهد سامانه های پدافندی مناسبی بر روی ناوگان خودمون نیستیم که این میتونه از ضعف نظامی خودمون باشه و یا از لحاظ امکان سنجی ، نیازی به تدارک چنین سامانه های بر روی شناورهای نداجا احساس نشده است ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.