Azarakhsh

تاپیک جامع سلاح انفرادی سیاوش-5

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

به نظرم با توجه به کیفیت .تصویر مربوط به یک کلیپ باشه اگه کلپ پیدا بشه عالیه

طرف هم با توجه به ته ریش وسیبیل ولبلاسش یا ارتشیه یا وزارت دفاعی

اینو هم اقای کلنگ در فروم همسایه گفته

http://www.defence.pk/forums/guns-corner/269669-irans-siavash-5-nabi-model-assault-rifle-under-trial-tests.html ویرایش شده در توسط k98

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[url="http://www.mellipic.com/wp-content/uploads/2013/04/mellipic-15.jpg"][img]http://www.mellipic.com/wp-content/uploads/2013/04/mellipic-15-300x225.jpg[/img][/url]

لوله اش را کوتاه کن مگسک و چراغش رو بردار
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]لوله اش را کوتاه کن مگسک و چراغش رو بردار [/quote]
نه نیست
کمی دقت کنین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در ایرانی بودنش محل تردید جدیست.چرا تا حالا هیچ خبری ازش درز نکرده؟منبع این عکس کجاست؟آیا بدون اجازه مقامات منتشر شده و یا با اطلاع آنها؟سوالات زیادی وجود داره
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='wilhelm' timestamp='1375960413' post='328087']
در ایرانی بودنش محل تردید جدیست.چرا تا حالا هیچ خبری ازش درز نکرده؟منبع این عکس کجاست؟آیا بدون اجازه مقامات منتشر شده و یا با اطلاع آنها؟سوالات زیادی وجود داره
[/quote]

چون که این اسلحه رو وزارت دفاع طراحی نکرده. توسط آقای خاکریزی که اهل کرمانشاه هستن طراحی و ساخته شده. یه نگاه به کارای قدیمی ایشون بندازین: http://www.military.ir/forums/topic/15736-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%AD%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D8%B2%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%88%D8%B4-3/
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با توجه به اینکه طراحی و ساخت این اسلحه توسط وزارت دفاع نبوده و بیشتر می شه یک کار شخصی دونستش چقدر می شه روی حمایت وزارت دفاع و تولید انبوهش حساب باز کرد ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='013579' timestamp='1375957227' post='328073']
جون میده، صدا خفن نصب کنی ، بری عملیات کماندوئی...
[/quote]
یاخدا جون داداش دیوانم کردی من رفتم یک دست کال آف بزنم بیام آآآآآآآآآآآآآآههههههههههههه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]فکر کنم همین بنده خدا قبلا سیاوش 3 رو که اسنایپ بود ساخته [/right]
[right]تو مجله جنگ افزار هم مقالش بود[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدايا اي دمه عيدي يه عكس با حال با استتار مشتي با اطلاعات كامل درباره ي اين اسلحه سياوش5 برامون نازل بفرما....
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پدرم همیشه میگه یک ماشین المانی و یک اسلحه ی المانی دیگه هیچی.
امیدوارم از این نوع پروژه ها حمایت بشه . همه ی کشورهایی که نامی تو بازار اسلحه دارن همشون خصوصی هستن .
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان نگران نباشن حتما دست وزات دفاع پشت این طرح بوده.... احتمالا همین جناب سیاوش هم کارمند صنایع دفاع باشه چون تقریبا بعیده یه فرد بی پشتوانه مطمین دست به همچین کار پرخطری بزنه اونم تو ایران....... هم به لحاظ مسایل امنیتی قطعا مشکل براش بوجود میاد و هم مسایل فنی و ریزه کاری های این جور طراحیها بسیار زیاده که یقیننا از عهده یه نفر اونم با توان مالی و امکانات معین برنمیاد بهرحال خلاصه کلام بنده اینه با توجه به معرفی مرتب محصولات ایشون در مجله دولتی جنگ افزار و هم نوع لباس ایشون در عکس که کاملا مبرهنه لباس بچه های صنایع دفاع ست میشه به همون حرف اول بنده رسید : این طرح مستقیما تحت حمایت وزارت دفاع ست حالا اینکه ایشون دقیقا کیه کجاست و چکارست بماند ولی هرچی که هست ما با یه مخاییل کلاشنیکوف ایرانی طرفیم ویرایش شده در توسط Thundar
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم با نظر جناب thundar‏ موافقم؛ تقریبا محاله یک نفر بدون پشتوانه دولتی یه همچین کاری کنه مخصوصا در ایران.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

این اقا همون اقا نیست که تو تصویر اوله! icon_arrowd

پس با این فرض ایرانی بودنش تایید میشه

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Shiavash-2.jpg[/img] ویرایش شده در توسط greeneye

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='copout' timestamp='1375946300' post='328024']
دوستان مطمئنید طرف ایرانی هست اخه یه جورایی شبیه ایرانی ها نیست..چه ارگان و سازمانی لباسی شبیه این میپوشه ؟
[/quote]
اتفاقا تمام استایل این دلاور ایرانی هست. دست های چقر م مردانه با مو. موی کم پشت. کناره های سر رفته. محاسن و سیبیل.
لباسش هم لباس کار در وزارت دفاع و جهاد ارتش و سپاه هم استفاده می کنن.

اما چند تا نکته به نظرم دوستان اشتباه می کنن پایه این اسلحه به نظر من نه کلاش هست نه گلیل و نه ام ۴ بلکه ژ۳ پایه کار بوده.
به خشاب نگاه کنید برای یک خشاب ۵٫۵۶ م م خیلی پهنای زیادی داره اما سوال اینه خشاب چی هست؟
با توجه به اینکه عکس زاویه داره و از بقل نیست دقیقا میشه نتیجه گرفت خشاب کمی از این هم پهن تر هست و هیچ خشابی جزء خشاب ۷٫۶۲ م م ژ۳ این اندازه پهنا نداره.
دلیل دوم اینکه خشاب های ۷٫۶۲ صاف هستن و مثل خشاب کلاش و ام۴ قوس ندارن.
اما یه سوال پیش میاد چرا از خشاب ژ۳ بلندتر و ته خشاب کج و زاویه دار هست. دلیل مشخص هست برای افزایش ظرفیت خشاب اون رو اینطور طراحی کردن و احتمالا خشاب ۲۵ گلوله ظرفیت داره. در عین حال توان استفاده از خشاب های ۲۰ تایی ژ۳ رو هم داره.

دلیل دوم که میگم طرح اصلی ژ۳ هست محل پوکه پران هست. دقیقا و بدون هیچ کم و کاستی همون بدنه بخخش پوکه پران ژ۳ هست.اگر دقت کنید مشخص میشه بدنه ژ۳ هست.

لوله اسلحه کمی بلندتر از چیزی هست که می بینیم و دلیلش زاویه دار بودن عکس هست و از بقل کمی لوله بلندتر خواهد بود.
سمت راست من دستگیره مسلح کننده نمی بینم و احتمالا یا مثل ژ۳ سمت چپ هست و یا بالای اسلحه تعبیه شده.
بدنه روپوش لوله اسلحه ژ۳ عوض شده و بخش عقبی به طور کلی تغییر کرده و من دلیلش رو تعویض سیستم مسلح سازی قفل غلطکی با سیستمی شبیه کلاش یا ژ۳ هست که موجب شده عقب اسلحه تغییر کنه.
قنداق هم که کلا تازه هست و ابتکار خوبی به خرج دادن. من اساس می کنم میله رابط قنداق به ته اسلحه دو تاست که شبیه ژ۳ های قنداق تاشو به نظرم میرسه. و همچنین احساس می کنم کفی قنداق هم همون کفی ژ۳ هست.
اما در کل لوله کوتاه تر و شعله پوش هم عوض شده ولی من فکر می کنم این شعله پوش فقط برای تست هست و شعله پوش واقعی چیزی توی همون مایه های شعله پوش ژ۳ و ام۴ باشه.

البته الان که روی خشاب بیشتر دقت می کنم کمی شک کردم زیاد هم شبیه خشاب ژ۳ نیست.
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.