hamed_713

بدون سرنشین آر.کیو-170 جانور قندهار (RQ-170 Sentinel)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

http://en.wikipedia....nagement_system

http://en.wikipedia....vigation_system

بستگی به مدل هواپیما یکی از این دو و یا ترکیبی از این دو در ناوبری هواپیما ها استفاده میشند ! مثلا یک FMS و یک INS و ترکیبات دیگه ... لیتک اول بهتره مطالعه کنید چون جدیدتره کلا نسبت به هدایت INS....

کل پرواز یعنی مختصات دهی پرواز به این نصفه صفحه !

B737-300_FMC.jpg

FLIR Navigation، این رو هم در موردش بدونی بد نیست ، توی گوگل سرچ کن...
ببین داداش حامد ، گفتم که شما وقتی می خواید یه سامانه رو بر اساس سیستم ناوبری اش (FMS و INS) فریب بدید ... نیاز دارید ، این کار رو از طریق شبیه سازی امواج GPS انجام بدید .. با توجه به سطح تکنولوژی RQ از طریق هک این سیستم امکان پذیر نیست ، پس فقط فریب میمونه ... حالا میشه شما به من بگی با وجود رادار و FLIR Navigation ، چگونه ممکنه ، ناوبری رو به دست گرفت؟؟؟ (با توجه به اینکه این دو سیستم به صورت فعال در امر هدایت ، دخیل هستند) ... بالا هم گفتم چگونه بدون در دست داشتن موقعیت دقیق (سه بعدی) پرنده که حتی نباید برای یک لحظه هم دچار خطا بشه، میشه امواج GPS رو شبیه سازی کرد؟؟؟

یادم رفت بگم ، میدونم که سیستم اینرسایی مستقل عمل میکنه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ﻧﺎﻭﺑﺮﻯ IRS ﺍﺯ ﻫﻤﻪ ﺟﺪﻳﺪ ﺗﺮ ﻫﺴﺖ.ﺩﻗﺖ ﺑﺎﻟﺎﺗﺮﻯ ﻧﻴﺰ داره

چون جدید هست من باهاش آشنایی نداشتم ! چون سیمولیشن پروازی من ماله چند سال قبله و داخل آپدت هاش همچین چیزی ندیدم. بهرحال شیوه اصلی ناوبری یکیه و اون مختصات پروازی هست ...

mohammaddanger

من که گفتم از نظر من GPS spoofing بر روی این پهپاد می تونه انجام گرفته باشه ، چون همونطور که دیدیم قسمتی از اطلاعات چند ماه بعد از به زمین نشاندن پهپاد به دست آمد و این یک چیز را نشان می دهد ! اینکه در لحظه پرواز امکان هک به صورت مرسوم وجود نداشته است ! اما یک نظری در ذهن من وجود داره !

می دونیم که طبق همون مقاله ای که جناب EMP در تاپیکی مطرح کردند معلوم شد که این امکان GPS spoofing وجود داره . خوب الان ما اونقدر این عمل رو به صورت مداوم انجام دهیم تا سیستمی نظیر واچ داگ دستور ریست کردن سیستم را بدهد برای برون رفت از این بحران ، حال با این کار تمام سیستم های آنلاین ناوبری از کار میفته و سیستم با gps باید موقعیت دقیقش رو پیدا کنه تا از بقیه هدایت ها استفاده کنه (همه این ها فرضه و بر پایه اطلاعات شخصی من ) اینجا سیستم از نو راه اندازی میشه ، حال اگر حجم زیاد سیگنال های اخلال باعث شود تا مختصات دقیق سیستم ناوبری به پهپاد نرسه پهاد سر در گم میشه ، در این سردرگمی پهپاد ما مختصات اشتباه رو به پهپاد ارسال می کنیم تا سیستم ناوبری شروع به انجام فرود کنه. البته این وسط ما باید بدونیم که سیستم ناوبری پهپاد از چه نوعی هست تا دستورات درست رو ارسال کنیم ! .... بالاخره یک جایی ما کدذگشایی رو انجام داده ایم ... احتمال زیاد این پهپاد مدت ها در فضای هوایی ایران در حال حرکت بوده و این کار رو بعد از مدت ها انجام داده اند ...

البته عقیده من هم اینه که بیشتر از علم خود ما این قدرت خدا بوده که کمکمون کرده ! چون اگه سیستم خودانهدامی فعال میشد و یا برای لحظه ای هدایت پهپاد مختل می شد به دلیل ناپایداری ذاتی بدنه ، بدون امکان گلاید کردن پهپاد با مخ به زمین می خورد .... وگرنه ما انگشت کوچیکه آمریکا هم نمیشیم تو علم و صنعت .... نه حداقل تا 30-40 سال دیگه ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر حامد عزیز !
کمی در مورد هدایت یک پهپاد صحبت میکنم :
هدایت بر دو نوع هستش ، داخلی و خارجی !
هدایت داخلی هدایت بر پایه سنسور های گرانشی هستش میباشد که غیر قابل اخلال است (INS مثلا)؛ برای مثال در دهه 60 و 70 موشک های میانبرد و قاره پیمای (IRBM & ICBM )آمریکا و شوروی بر مبنای همین نوع هدایت بودند ؛ پس در دقت آنها شک نکنید ! آن هم بعد از 40 سال و انقلاب در تجهیزات الکترونیکی !
استفاده از دو سنسور یا سه سنسور میتواند پهپاد را با خطایی حداکثر 1 الی 10 کیلومتری در مسافت 1000 کیلومتری هدایت بکند ؛ البته خطای واقعی از اینها کمتر خواهد بود !
هدایت خارجی بر مبنای ارتباط با ماهواره های مکان یابی GPS آمریکا یا گلوناس روسی و تعیین مکان به صورت ریل تایم و با حداکثر خطایی بین 5 متر الی 50 متر میباشد ! نسل های جدید خطای کمتری دارند !
هدایت پهپاد بر مبنای ایجاد رفرنس پوینت بر اساس اطلاعات دریافتی از سیستم هدایت خارجی هستش و تطابق لحظه ای با اون هستش !
هم چنین در پهپاد سنسور سرعت سنج هم وجود دارد :)
اصولا برای تصحیح مسیر یک بازه وجود دارد و آن بازه شامل تطابق آخرین رفرنس پوینت با سیستم هدایت داخلی و مسافت پیموده شده بعد از آن است !
مثلا شما میتونی با جی پی اس اسپوفینگ مختصات دو بعدی فیک رو القا بکنی ؛ اما این مختصات ممکنه توسط خود سیستم رد بشه ! مثلا با یک خط کد ساده : اگر ارتباط با ماهواره قطع شد ، حداکثر خطای قابل قبول مساوی برایند برداری اختلاف بین مختصات ماهواره ای (فیک) و مختصات بدست امده از هدایت داخلی بعد از اخرین رفرنس پوینت تأیید شده میباشد :)
حالا ترکام رو بیخیال میشم !
یه چند تا چیز دیگه رو هم بیخیال میشم !
مثلا اینکه چطوری میخوای جی پی اس اسپوفینگ رو انجام بدی در حالی که برای انجام این عمل باید بالای پهپاد باشی !
یا اینکه اصلا از کجا پهپاد دیتکت میکنی و ...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادرم ، میدونی همین الان هم بعضی از مکالمات شنود شده از جنگ جهانی دوم هستش که رمز گشایی نشده ؟
تعداد زیادی از دوستان ما در میلیتاری کلا خیلی علاقه ای به مسائل علمی محض ندارند و فکر میکنند که علوم نظامی محض هستند و همه متخصص هستند وگرنه قصد داشتم مخابرات ماهواره ای رو در یک سلسله مقالاتی توضیح بدم ، بهر حال همونطور که اساتید میلیتاری هم میدانند مخابرات ماهواره ای به صورت یک آپ لینک و یک داون لینک هستش ، در پروفایل عادی پرواز پهپاد ها ، پهپاد از طریق آپ لینک اقدام به ارسال اطلاعات به ماهواره میکنه و ماهواره به ایست ارگاه زمینی منتقل میکنه ؛ یعنی شما برای دریافت اطلاعات ارسالی از پهپاد به ایستگاه زمینی میبایست بر فراز پهپاد اقدام به اسنایفیگ یا شنود بکنید یا اینکه در محدوده ایستگاه زمینی دستگاه گیرنده وصل بکنید ! سقف پروازی سنتینل و پنهانکاری آن عملا اقدام به شنود از بالا را منتفی میکند ؛ در مورد ایستگاه زمینی هم بی خیال بشوید بهتر است !
پس در تئوری راهی برای کشف اطلاعات ارسالی از پهپاد به ایستگاه زمینی وجود ندارد !
در مورد اطلاعات ارسالی از ایستگاه زمینی به پهپاد ، چند مسئله خاص وجود دارد که قابل توجه است :
در این نوع از ارتباط حجم اطلاعات ارسالی با کدینگ ریل تایم هم که باشد بسیار کم است !
در نتیجه اگر ما فرض بکنیم که قرار بر ارسال دستور از ایستگاه زمینی باشد ، این دستورات میتواند بر اساس لیست یکبار مصرف باشد ؛ چرا که کم حجم بوده و دارای المان های ثابتی است ، پس رمز گشایی این ارتباط غیر ممکن است !
گرچه اصولا پیدا کردن لینک ارتباطی بین این دو بسیار سخت است ...
این توضیحات میبایست این فرض رو که ما به لینک ارتباطی دو طرفه دسترسی داشتیم و مدت ها آن را شنود کرده ایم و... را از بین برده باشد :neutral:
اما واقعیت اینه که بجز موارد خاص مانند عملیات کشتن بن لادن که گفته میشه سنتینل ارتباط ریل تایم برقرار کرده بود ؛ در پرواز های شناسایی این پهپاد به صورت کور عمل میکند و تا جایی که میتواند از ایجاد ارتباط خود داری میکند ، مانند عملیات ایران ... این یک راه عقلانی و منطقی میباشد ...
تا اینجا من در مورد اینکه ایران بتونه به لینک ارتباطی پهپاد بدون پرده نگاه بکنه صحبت کردم ؛ اگر مدعیان هک کردن پهپاد جواب بدهند ، در مورد خود پهپاد هم صحبت خواهم کرد :neutral:

ببین برادر من...
شما قبل از هر چیز بهتره یه نگاه کلی به مقوله ی کدینگ و دیکد کردن بندازی...حتماً برای رمزیابی و دست برتر، توی این حوزه داشتن ، نباید یوتا داشته باشی .. مثلاً میتونی بخش قابل توجهی از کارها رو به هوش مصنوعی بسپاری...
احتمال، و شاید زمان دقیق حضور 170 در کشور از طریق شنود الکترونیکی مشخص شده بود ، این رو خود سردار گفت .. و شاید ماموریتش هم شناسایی شده بوده ... سردار از گزارشات در مورد پرواز این پرنده در افغانستان و پاکستان هم گفته اند..... میشه بگی اینها رو سپاه از کجا مشخص کرده بود؟؟؟ (RQ-170 به قول خودمون یه پرنده ی به کلی سری هستش ، پس به طبع مسائل مرتبط با اون و عملیاتهاش هم ، Top Secret حساب میشه)
وقتی یه جسم از خودش سیگنال ساطع میکنه ، شما میتونید با یک سیستم شنود سیگناله چند آنتنه و قواعد اثر پالس داپلر ، موقعیتش رو به دست بیارید...این مسئله ی به دست آوردن مختصات هواپیما...
یکی از ماموریت های اصلی این پرنده ، هدایت عملیاتهای ویژه هستش ، که سردار حاجی زاده توی مستند شکار بهش اشاره میکنه .. و همین طور دیده بانی یه منطقه ی خاص به صورت ریل تایم (فیلم سی دقیقه ی بامداد) ، ((این ها فقط و فقط بخش کوچکی از توانمندی های اطلاعاتی این پرنده رو شامل میشه)) ... سردار حاجی زاده در همایش روز پیروزی از ارتباط این پرنده با ماهواره ها هم مطالبی رو بیان میکنند ... محسن رضایی هم از ارسال اطلاعات از جنس جاده ی مشهد-بیرجند به کالیفرنیا گفته بود ... پس تا اینجا ، گفته های شما در مورد سکوت 170 ، نقض میشه...
عزیز ، سپاه از همون موقعی که آمریکایی ها 170 رو وارد منطقه کردند، با توجه به تجربیاتش در شکار پهپادها (به قولی مزه کردن) و همین طور تشخیص ویژگی های پنهانکاری جذاب rq-170 ، در آرزو و چه بسا در پی شکار این پرنده به سر میبرده ..... اگر میخوای بگی این پرنده خودش نشسته که محاله .. جالبه که دیوید سنجر هم در کتابش به این نکته اشاره میکه .. اپراتورهای 170 عنوان میکنند که به نظر میومد ، خلبانی جدید داره به rq ، دستور میده...
از این که به بحث آمدی ، بینهایت سپاسگذارم... :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

mohamaddanger
یکبار من گفتم باید سیستم ریست بشه تا بقیه کارها رو انجام بدهیم !
چون در سیمولیشن پرواز با این موضوع مواجه شدم که اگر یکبار کلا برق سیستم برای لحظه ای قطع کنی INS و FMS کلا دیتاشون قطع میشه و باید مختصات الان و مسیر رو دوباره بهشون وارد کنی ...
حالا وقتی یکبار سیستم ریست بشه این دیتا هم می پره ! و فقط می مونه هدایت بیرونی که همون GPS باشه ... برای ارسال اطلاعات از بالا هم سوالی دارم ! اگر ما بتونیم اطلاعات خودمونیم رو بدون فیلتر شدن به ورودی یکی از ماهواره های تجاری بفرستیم ، نمیشه اون رو به سمت پهپاد ارسال کنه ؟! ...

013579
در مورد کدینگ که میگید باید به هوش مصنوعی بسپاریمش ! نگاه کنید نمی گم نمیشه ولی نیاز به ابرکامپیوترهایی برای شناسایی الگوریتم وجود داره ! که اوون ها هم به زمان نیاز دارند برای شناسایی الگوریتم و بعد از اون باز کردن کدها ... در همایش روز پیروزی چند ماه از ماجرای شکار گذشته بود ؟! این خودش خیلی مهمه ! زمان !...

در مورد اپراطور هایی هم که مثال زدید ، ظاهرا هرکسی اون کتاب رو نوشته نمی دونسته که پهپاد های آمریکا هنگامی که به پرواز در میاند خود اپراطور ها هم نمی دونند که الان این پهپاد در کجا در حال عملیاته و اینکه یک افسر عملیات دیتا رو دیافت می کنه و مستقیما به بالادستی هاش اون ها رو ارائه می ده ! پس اصلا خود اپراطور ها هم نمی فهمند که واقعا دارند جی رو هدایت می کنند ...تازه این ماله چندتا پهپاد عادیه ! شما ببین یک سازمان جاسوسی دیگه چقدر کارهاش رو محرمانه نگه میداره ... اینطور عملیات ها هم به طوری اداره میشه که تنها افرادی که در سرمرکز فرماندهی هستند از اون مطلع بشند نه حتی اپراطور ها ! ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1377372612' post='332378']
چون جدید هست من باهاش آشنایی نداشتم ! چون سیمولیشن پروازی من ماله چند سال قبله و داخل آپدت هاش همچین چیزی ندیدم. بهرحال شیوه اصلی ناوبری یکیه و اون مختصات پروازی هست ...

mohammaddanger

من که گفتم از نظر من GPS spoofing بر روی این پهپاد می تونه انجام گرفته باشه ، چون همونطور که دیدیم قسمتی از اطلاعات چند ماه بعد از به زمین نشاندن پهپاد به دست آمد و این یک چیز را نشان می دهد ! اینکه در لحظه پرواز امکان هک به صورت مرسوم وجود نداشته است ! اما یک نظری در ذهن من وجود داره !

می دونیم که طبق همون مقاله ای که جناب EMP در تاپیکی مطرح کردند معلوم شد که این امکان GPS spoofing وجود داره . خوب الان ما اونقدر این عمل رو به صورت مداوم انجام دهیم تا سیستمی نظیر واچ داگ دستور ریست کردن سیستم را بدهد برای برون رفت از این بحران ، حال با این کار تمام سیستم های آنلاین ناوبری از کار میفته و سیستم با gps باید موقعیت دقیقش رو پیدا کنه تا از بقیه هدایت ها استفاده کنه (همه این ها فرضه و بر پایه اطلاعات شخصی من ) اینجا سیستم از نو راه اندازی میشه ، حال اگر حجم زیاد سیگنال های اخلال باعث شود تا مختصات دقیق سیستم ناوبری به پهپاد نرسه پهاد سر در گم میشه ، در این سردرگمی پهپاد ما مختصات اشتباه رو به پهپاد ارسال می کنیم تا سیستم ناوبری شروع به انجام فرود کنه. البته این وسط ما باید بدونیم که سیستم ناوبری پهپاد از چه نوعی هست تا دستورات درست رو ارسال کنیم ! .... بالاخره یک جایی ما کدذگشایی رو انجام داده ایم ... احتمال زیاد این پهپاد مدت ها در فضای هوایی ایران در حال حرکت بوده و این کار رو بعد از مدت ها انجام داده اند ...

البته عقیده من هم اینه که بیشتر از علم خود ما این قدرت خدا بوده که کمکمون کرده ! چون اگه سیستم خودانهدامی فعال میشد و یا برای لحظه ای هدایت پهپاد مختل می شد به دلیل ناپایداری ذاتی بدنه ، بدون امکان گلاید کردن پهپاد با مخ به زمین می خورد .... وگرنه ما انگشت کوچیکه آمریکا هم نمیشیم تو علم و صنعت .... نه حداقل تا 30-40 سال دیگه ....

FLIR navigation هم چیز خاصی نیست ! همون TERCOM خودمونه :mrgreen:
با TERCOM هم میشه مستقلا پرواز کرد ولی سوال اصلی اینه که کجا گفته شده این پهپاد سیستم ترکام داره ؟! اگر هم رادار فعالی روی پهپاد باشه امکان کشفش رو شدیدا زیاد می کنه به وسیله سونار ها ! پس نصب این سیستم بر روی پهپاد منطقی به نظر نمیاد !
بعد از اون هم در مورد GPS شما راه دیگه ای سراغ دارید؟ چون خودتون هم می دونید کدگشایی پهپاد تا چند ماه بعد از فرود هم انجام نشد به طور کامل ! پس تنها راه ایجاد اخلال در سیستم ناوبری هست ... تازه همونطور هم که دوستمون گفتند چطور به سیستم دیتالینک پهپاد دسترسی پیدا کنیم برای هک؟ نکنه ارتباطات ماهواره ای CIA رو هک کنیم ؟ اگر این کار رو کرده باشیم که دیگه اصلا مشکلی نداریم برای هک کردن پهپاد ....
[/quote]
ترکام رو سردار سلامی عنوان کرده بود...توی گزارش ویژه ی خبری...
بعدش برادر من مگه اطلاعات استخراج شده از این پرنده ، یکی دو گیگ بوده که میگی چند ماه زمان برد...شاید یه چیزی بالغ بر 1 تا 10 ترابایت اطلاعات از این پرنده بیرون اومده باشه...میدونی پالایش و دسته بندی و بررسی جز به جز این اطلاعات (اون هم عالی ترین سطح عملیاتی CIA-که بیت به بیتش به اندازه ی یک گرم طلا می ارزه-البته طلای هندی[img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/hee%20hee.gif[/img]) چقدر زمان میخواد...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شما بگیر 200 ترابایت ...

مهم کذگشاییه که وقتی انجام بشه ، همه اطلاعات رو میشه کشید بیرون ... بررسیش هم با چند هفته کار کردن افراد اطلاعاتی قابل انجامه .... ولی اینجا ما حرف از چندین ماه می زنیم....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما قبل از هر چیز بهتره یه نگاه کلی به مقوله ی کدینگ و دیکد کردن بندازی...حتماً برای رمزیابی و دست برتر، توی این حوزه داشتن ، نباید یوتا داشته باشی .. مثلاً میتونی بخش قابل توجهی از کارها رو به هوش مصنوعی بسپاری...

برادر عزیز از همون زمانی که انگلیسی ها با اون حیله گری خاصشون پی به این بردند که نمیشه اعداد تصادفی رو کاملا تصادفی ایجاد کرد مبنای کدینگ و دیکدینگ اطلاعات تغییر کرد ، پس بجای اینکه در این مورد از خودتون صحبتی بفرمایید ، کمی در خوندن صحبت های من در این مورد دقت میکردید !

احتمال، و شاید زمان دقیق حضور 170 در کشور از طریق شنود الکترونیکی مشخص شده بود ، این رو خود سردار گفت .. و شاید ماموریتش هم شناسایی شده بوده ... سردار از گزارشات در مورد پرواز این پرنده در افغانستان و پاکستان هم گفته اند..... میشه بگی اینها رو سپاه از کجا مشخص کرده بود؟؟؟ (RQ-170 به قول خودمون یه پرنده ی به کلی سری هستش ، پس به طبع مسائل مرتبط با اون و عملیاتهاش هم ، Top Secret حساب میشه)

نیم صفحه نوشتم که بگم شنودی در کار نبوده ...
تنها حالتی که میشه گفت محتمله رفتار به مثابه جنگ جهانی دوم و شنود مخابرات در سطح وسیع ( البته اگر مخابراتی به شکل اون زمان باشه ! ) و بررسی ترافیک مخابراتی در نقاط بخصوص هستش که این هم کلا مردوده !
برادر بنده شما مدت زیادی نیست که به سایت آمده اید و اتفاقا در زمانی آمدید که بسیاری از سایت رخت بسته و رفته اند ، در اینجا ما بر مینای احتمالات و شاید ها بحث نمیکنیم ! پس در بحث کردن از ذکر شایعات و تلقینات قلبی و ایده های محتمل ذهنی بپرهیزید !
یک سیستم اطلاعاتی بخش های مختلفی داره ، که همه ی اون فقط جذب مستقیم اطلاعات نیست ...

وقتی یه جسم از خودش سیگنال ساطع میکنه ، شما میتونید با یک سیستم شنود سیگناله چند آنتنه و قواعد اثر پالس داپلر ، موقعیتش رو به دست بیارید...این مسئله ی به دست آوردن مختصات هواپیما...

کدام سیگنال ؟ سکوت رادیویی پس چیست ؟ من تو پست قبلی چی گفتم ؟ عملیات کور ! عدم ایجاد ارتباط با مرکز و آپ لینک و ... دوباره بخوانید...

یکی از ماموریت های اصلی این پرنده ، هدایت عملیاتهای ویژه هستش ، که سردار حاجی زاده توی مستند شکار بهش اشاره میکنه .. و همین طور دیده بانی یه منطقه ی خاص به صورت ریل تایم (فیلم سی دقیقه ی بامداد) ، ((این ها فقط و فقط بخش کوچکی از توانمندی های اطلاعاتی این پرنده رو شامل میشه)) ... سردار حاجی زاده در همایش روز پیروزی از ارتباط این پرنده با ماهواره ها هم مطالبی رو بیان میکنند ... محسن رضایی هم از ارسال اطلاعات از جنس جاده ی مشهد-بیرجند به کالیفرنیا گفته بود ... پس تا اینجا ، گفته های شما در مورد سکوت 170 ، نقض میشه...

تفاوت عملیات تهاجمی ، عملیات ویژه ، عملیات شناسایی و .. در چی هستش ؟
از جناب محسن رضایی در مورد این بپرسید که اونها چه احتیاجی به این کار داشتند ؟ از من میپرسیدند بهشون میگفتم :neutral:

عزیز ، سپاه از همون موقعی که آمریکایی ها 170 رو وارد منطقه کردند، با توجه به تجربیاتش در شکار پهپادها (به قولی مزه کردن) و همین طور تشخیص ویژگی های پنهانکاری جذاب rq-170 ، در آرزو و چه بسا در پی شکار این پرنده به سر میبرده ..... اگر میخوای بگی این پرنده خودش نشسته که محاله .. جالبه که دیوید سنجر هم در کتابش به این نکته اشاره میکه .. اپراتورهای 170 عنوان میکنند که به نظر میومد ، خلبانی جدید داره به rq ، دستور میده...

عجب !

.....................

حامد جان ، اون شیر پاک خورده ای که رایانه رو طراحی کرد برای مشکل پاور آف رم و رام طراحی کرد اما طراح چلمنگ :mrgreen: سنتینل یادش رفت یه رام بزاره روی پهپاد تا اگر مشکلی پیش آمد بتواند پهپاد را به آخرین اطلاعات ذخیره شده متصل بکند ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چیزی که من منظورم هست نوعی سوزاندن سخت افزار هست ! اون مقاله جناب EMP رو هم اگه مطالعه کنید می بینید که با زمان طولانی تر جمینگ سیستم از کار میفته و منطقه دچار Black out میشه ... اگه بشه همچین کاری کرد که حافظه کلا دچار اخلال بشه میشه کاری کرد ... راستی فکر کنم این اطلاعات روی RAM ذخیره میشند وگرنه ROM ها که فقط یک بار نوشته می شوند و بعدا فقط اطلاعات از روشون خونده میشه.... منظور من اینه که یکسری سخت افزار ها رو از کار بندازیم تا مجبور به فرود بشه ! اما با مختصات جایی که ما بهش میدیم ... اگه یادتون باشه هم پهپاد وسط بیابان فرود اومده بود ، یعنی فرود اضطراری ...

درسته که مدارهای سنتیل برای مقابله با نویز حتما طراحی شده اند اما مسلما اون ها هم حد اشباعی دارند ... ما رو هم زیاد برادر بی اطلاع فرض نکن ! اندازه خودمون از سیگنال و مدار می دونیم :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چیزی که من منظورم هست نوعی سوزاندن سخت افزار هست ! اون مقاله جناب EMP رو هم اگه مطالعه کنید می بینید که با زمان طولانی تر جمینگ سیستم از کار میفته و منطقه دچار Black out میشه ... اگه بشه همچین کاری کرد که حافظه کلا دچار اخلال بشه میشه کاری کرد ... راستی فکر کنم این اطلاعات روی RAM ذخیره میشند وگرنه ROM ها که فقط یک بار نوشته می شوند و بعدا فقط اطلاعات از روشون خونده میشه.... منظور من اینه که یکسری سخت افزار ها رو از کار بندازیم تا مجبور به فرود بشه ! اما با مختصات جایی که ما بهش میدیم ... اگه یادتون باشه هم پهپاد وسط بیابان فرود اومده بود ، یعنی فرود اضطراری ...

درسته که مدارهای سنتیل برای مقابله با نویز حتما طراحی شده اند اما مسلما اون ها هم حد اشباعی دارند ... ما رو هم زیاد برادر بی اطلاع فرض نکن ! اندازه خودمون از سیگنال و مدار می دونیم :mrgreen:

اگر الکترونیک 170 ، فوتونیک باشه این امر که گفتی تقریباً غیر ممکنه...
اما اون 200 ترابایته ... بله من هم یه دو ترابایت اطلاعات مختلف دارم (سیگنالی و تصویری - اطلاعات از تمام طیف الکترومغناطیس - بخش عمده هم ناشناخته هستش) ، میشه به بچهاتون بگید بیان دو روزه برام تحلیلشون کنند ... ممنون میشم... :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نگاه سردار و .. فقط دنبال فیلمی بودند که ببیند و کد بدهند که با اون ها نشان بدهند که کد گشایی کرده اند ... دیدن فیلم ها هم کاری نداره و.... در مورد بقیه اطلاعات هم زمان می بره ...

اگر الکترونیکش به قول شما فوتونیک باشه ، مطمئنا دیگه ما 170 رو شکار نکردیم ، دچار نقص فنی شده و خودش به زمین نشسته و ما ازش بهره می بریم ... این هم بالاخره یکی از احتمالاته ...

چون جمینگی که در پدافند آموزش داده نمی شود و پدافند ما ازش بی بهرست قابل استفاده برای ما نیست ، در مورد دیتا لینک هم محمد دنجر به اندازه کافی گفتند ... مگر اینکه ما ماهواره های CIA رو هک کرده باشیم و مستقیما با اون کار کرده باشیم که این دیگه از همش بعید تره از نظر من ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1377378525' post='332427']
نگاه سردار و .. فقط دنبال فیلمی بودند که ببیند و کد بدهند که با اون ها نشان بدهند که کد گشایی کرده اند ... دیدن فیلم ها هم کاری نداره و.... در مورد بقیه اطلاعات هم زمان می بره ...

اگر الکترونیکش به قول شما فوتونیک باشه ، مطمئنا دیگه ما 170 رو شکار نکردیم ، دچار نقص فنی شده و خودش به زمین نشسته و ما ازش بهره می بریم ... این هم بالاخره یکی از احتمالاته ...

چون جمینگی که در پدافند آموزش داده نمی شود و پدافند ما ازش بی بهرست قابل استفاده برای ما نیست ، در مورد دیتا لینک هم محمد دنجر به اندازه کافی گفتند ... مگر اینکه ما ماهواره های CIA رو هک کرده باشیم و مستقیما با اون کار کرده باشیم که این دیگه از همش بعید تره از نظر من ...
[/quote]
به خاطر همینه که داد میزنم ، فریب از طریق ارتباطات هدایتی و کنترلی محتمل ترینه (شبیه سازی پایگاه کنترل زمینی) ... الکترونیکش فوتونیک شده ، ارتباطاتش که فوتونیک نشده ، هر چند این ارتباطات هم از دستاوردهای نهان آمریکایی، بی بهره نبوده ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به خاطر همینه که داد میزنم ، فریب از طریق ارتباطات هدایتی و کنترلی محتمل ترینه (شبیه سازی پایگاه کنترل زمینی) ... الکترونیکش فوتونیک شده ، ارتباطاتش که فوتونیک نشده ، هر چند این ارتباطات هم از دستاوردهای نهان آمریکایی، بی بهره نبوده ... [/quote]
کمی با حوصله و آرمش توضیح بدهید منظورتون چیه !
نه با تفسیر بلکه با تشریح علمی ماجرا !
اصلا با برنامه پینت یک شکل بکش و بگو که قرار اینطوری شبیه سازی بکنیم ! یک تکچر ساده !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میشه جمینگ فریب رو برای من معرفی کنید ؟ اگه سیستم کلا تغییر کنه زبانش هم تغییر میکنه ، کذگزاریش خاص میشه و ... ! شما نگاه کن حتی در پردازش کوانتومی زبان کوئیپر رو بسط میدهند ! زبانی که تو ایران فکر نکنم کسی هم کلا بتونه باهاش کار کنه ...

پس برای هر نوع الکترونیک جدید نوعی کد نویسی ، کلاس های جدید تعریف میشه ... که با الگوریتم عادی سیگنال های عادی فکر نکنم بشه مچ کردش ... بنابراین باید ارتباطات هم با همون زبون به قول شما دچار فریب بشه ! کلا میشه غوز بالا غوز ! :|

در مورد شبیه سازی پایگاه زمینی هم کلا منفیه از نظر من ، اگر اینطور بود چرا یک باند نزدیک را برای فرود انتخاب نکردند ؟ به جای اینکه وسط شن و ماسه فرود بیاد ! ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mohammaddanger' timestamp='1377377030' post='332420']
برادر عزیز از همون زمانی که انگلیسی ها با اون حیله گری خاصشون پی به این بردند که نمیشه اعداد تصادفی رو کاملا تصادفی ایجاد کرد مبنای کدینگ و دیکدینگ اطلاعات تغییر کرد ، پس بجای اینکه در این مورد از خودتون صحبتی بفرمایید ، کمی در خوندن صحبت های من در این مورد دقت میکردید !

نیم صفحه نوشتم که بگم شنودی در کار نبوده ...
تنها حالتی که میشه گفت محتمله رفتار به مثابه جنگ جهانی دوم و شنود مخابرات در سطح وسیع ( البته اگر مخابراتی به شکل اون زمان باشه ! ) و بررسی ترافیک مخابراتی در نقاط بخصوص هستش که این هم کلا مردوده !
برادر بنده شما مدت زیادی نیست که به سایت آمده اید و اتفاقا در زمانی آمدید که بسیاری از سایت رخت بسته و رفته اند ، در اینجا ما بر مینای احتمالات و شاید ها بحث نمیکنیم ! پس در بحث کردن از ذکر شایعات و تلقینات قلبی و ایده های محتمل ذهنی بپرهیزید !
یک سیستم اطلاعاتی بخش های مختلفی داره ، که همه ی اون فقط جذب مستقیم اطلاعات نیست ...

کدام سیگنال ؟ سکوت رادیویی پس چیست ؟ من تو پست قبلی چی گفتم ؟ عملیات کور ! عدم ایجاد ارتباط با مرکز و آپ لینک و ... دوباره بخوانید...

تفاوت عملیات تهاجمی ، عملیات ویژه ، عملیات شناسایی و .. در چی هستش ؟
از جناب محسن رضایی در مورد این بپرسید که اونها چه احتیاجی به این کار داشتند ؟ از من میپرسیدند بهشون میگفتم :neutral:

عجب !

.....................

حامد جان ، اون شیر پاک خورده ای که رایانه رو طراحی کرد برای مشکل پاور آف رم و رام طراحی کرد اما طراح چلمنگ :mrgreen: سنتینل یادش رفت یه رام بزاره روی پهپاد تا اگر مشکلی پیش آمد بتواند پهپاد را به آخرین اطلاعات ذخیره شده متصل بکند ...
[/quote]
ببین داداش ، من دنبال مجادله و عجب گفتن نمیگردم ، من آدمی هستم که تیکه های پازل رو کنار هم میچینه...
شما لطف کن این تاپیک رو از اول تا انتها دوباره و با دقت بخون ، تا پاسخ منطقی و عقلانی تر شبهاتی رو که وارد کرده ایی در یابی...بعد هم ما رو از دانسته های خودتون بی بهره نگذارید...
بد نیست بدونید که این پرنده از حد دانش و منطقه ، من و شما ، بسیار فراتره...تا اونجایی که یه فرد آگاهی در این سایت عنوان کردند ..[font="Arial","sans-serif"][size=2]تنها باعث عقب موندگی آرکیو از زمان جسمیتش بود و الا تو ارتباط و تجهیزات به کل با دانش آکادمیک تفاوت داشت ...[/size][/font]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.