Recommended Posts

من خودم روی انرژي پاک یک سال کار میکردم انرژی حاصله از گاز سنتز شده پلاسما که زباله رو تبدیل میکرد به برق !!!!!! بدون هیچ دود و گازی فقط یکم اب نمک + آلیاژ فلزات + شیشه باقی می گذاشت . کلا مسولبن عشقشون اینه که فیلمش رو ببینن بگن ما هم میدونیم پلاسما چیه ولی تا وقتی نفت هست شما تو این کشور دنبال انرژي دیگه ای نباش اگه هم چند تا هم دیدی بدون منفعت کسی پشتش بوده پس نیروگاه خورشیدی - گرمایشی - انواج اب .... همه تعطیل .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بیش از 25 درصد آمریکا کویره ، بعدشم نیروگاه هسته ای فقط برای برق نیستش برای پزشکی و علمی کاربرده های زیادی داره، اگر ایران موفق بشه به تکنولوژی جوش هسته ای دست پیدا کنه(فکر نکنم کشوری بهش دست پیداه کرده باشه) فکر کنم بشه ایران در رده ی برترین های دارنده ی تکنولوژی های جهان حساب کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آمریکایی ها از خیلی از جنبه ها مدرن نیستن نه اینکه نتوننن یا علمشو نداشته باشن نه تفکرشون عقب
به عنوان مثال: موقعی که جاپنی ها و اروپایی ها به فکر کم مصرف کردن خودرو هاشون بودن و روز به روز تو این کار پیشرفت می کردن آمریکایی ها به تولید این خودرو های پر مصرف ادامه دادن و حالا که بحران اقتصادی شده مردم دیگه خودروی پر مصرف نمی خوان صنایع خودرو سازی شون دچار مشکل شده
موقعی ایرباس داشت روی اتوماتیک کردن کامل ایرباس کار می کرد آمریکایی ها در بویینگ زیاد به این سمت نرفتن و الان می بینیم که ای 380 یه کامپیوتر کامل و فروش ایرباس روز به روز دداره از بوبیینگ جلو می زنه
مورد بعدی رشد اینترنت شما سرعت اینترنت آمریکا رو با اروپا و شرق آسیا مقایسه کنید
شما اون فناوری ریلی وترن هایی که فرانسه و جاپن استفاده می کنن مقایسه کنید و آمریکا رو ببنید
درسته آمریکا مملک بزرگی و تغییرات در اون کند ولی بخش زیادی از این مسائل به تفکر آمریکایی بر می گرده
اگر می خواهیم مدرن باشیم بهتره الگوی توسعه خودمونو اروپایی بزاریم نه آمریکایی به خصوص آلمانی که بر اساس تولید بیشتر بنا شده
----------------------------------------
همین الان که فرانسه از یه نو فناوری استفاده می کنه و پسماند های نیروگاهی شو بازیافت می کنه و باز استفاده می کنه جاپنم می فرسته به فرانسه و این کار و می کنه آمریکایی ها می رن زیر کوه دفن می کنن
--------------------------------------
آلمانی ها به نوعی فناوری جدید برای توبین های بادی رسیدن که طبق اسناد ویکی لیکس خود سیس آ ای در یک عملیات دست مستقیم داشته برای دزدی این فناوری و موفقم شده این نشون میده برای اون ها مهمه انرجی های جدید
----------------------------------------
من در یک مستند دیدم که یک آزمایشگاه بود در آمریکا که فیزیکدان ها روی کنترل همجوشی کار می کردن فیزکیدان مسئولش می گفت ما در یک لحظه کل انرجی که آمریکا می خواد تولید کردیم و انقدر این انرجی زیاد بود که در یک لحظه بخشی از تاسیسات از بین برد و گفت در یک لحظه صد هزار دلار دود شد رفت هوا
----------------------------------
آزمایشگاه هایی داره که که من خودم در یک مستند دیدم تعجب کردم داره حسابی روی این طرح کار می کنه مشکل انرجی که حل بشه دیگه به ما هم نیاز ندارن این آینده بشر همجوشی کنترل شده هسته ای این فناوری راهبردی آینده است هر کی داشته باشه برنده مسابقه جهانی میشه فکرشو بکنید چون دیگه انرجی فراوون داریم ما که با کمبود آب مواجهیم می تونیم آب دریا رو شیرین کنیم چون انرجی داریم و.... حتی خوابشم شیرینه
-----------------------------------
برای تولید رادیو دارو ها یه راکتور تحقیقاتی کوچیک هم کافی لازم نیست یک نیروگاه بزرگ بزنیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="svenskpojke"][quote][quote][/quote]

حرف شما درسته و درست هست که ان کشورها از نیروگاههای هسته ای استفاده میکند ولی انها مثل ایران کویر ندارند ایران میتوانست با یک دهم هزینه ای که برای این نیروگاه لعنتی کرد میتوانست صرف نیروگاههای خورشیدی کنه و یا سلولهای خورشیدی الان موفقتر بودیم و بیشتر افتخار داشت و برق هم صادر میکردیم و تحریم هم نمیشدیم[/quote]

سلام

عزیز دل من ، بیشتر از اونی که ایران به فکر نیروگاه باشه به فکر اون علوم و فناوری هایی هست که از دانش هسته ای مشتق می شه و می تونه کشور رو چند گام در علم و دانش صنعت به جلو ببره ...
در ضمن ما باید به فکر ده سال اینده هم باشیم ...
حتی جانوران هم برای آینده شون غذا ذخیره می کنند ... اونوقت تو این کشور بعضی ها فقط همین امروزشون رو در نظر دارن ...
شما می دونی همین فناوری هایی که از انرژی هسته ای مشتق می شه چقدر فقط تو بخش کشاورزی و پزشکی کاربرد داره !؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="100"][quote][quote][quote][/quote]

حرف شما درسته و درست هست که ان کشورها از نیروگاههای هسته ای استفاده میکند ولی انها مثل ایران کویر ندارند ایران میتوانست با یک دهم هزینه ای که برای این نیروگاه لعنتی کرد میتوانست صرف نیروگاههای خورشیدی کنه و یا سلولهای خورشیدی الان موفقتر بودیم و بیشتر افتخار داشت و برق هم صادر میکردیم و تحریم هم نمیشدیم[/quote]

سلام

عزیز دل من ، بیشتر از اونی که ایران به فکر نیروگاه باشه به فکر اون علوم و فناوری هایی هست که از دانش هسته ای مشتق می شه و می تونه کشور رو چند گام در علم و دانش صنعت به جلو ببره ...
در ضمن ما باید به فکر ده سال اینده هم باشیم ...
حتی جانوران هم برای آینده شون غذا ذخیره می کنند ... اونوقت تو این کشور بعضی ها فقط همین امروزشون رو در نظر دارن ...
شما می دونی همین فناوری هایی که از انرژی هسته ای مشتق می شه چقدر فقط تو بخش کشاورزی و پزشکی کاربرد داره !؟[/quote]

پی چرا این نیروگاه رو راه انداختن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]پی چرا این نیروگاه رو راه انداختن؟[/quote]

من در مورد چرایی ساخت نیروگاه حرف نزدم
[quote]
عزیز دل من ، [b]بیشتر از اونی[/b] که ایران به فکر نیروگاه باشه به فکر اون علوم و فناوری هایی هست که از دانش هسته ای مشتق می شه و می تونه کشور رو چند گام در علم و دانش صنعت به جلو ببره ...
[/quote]

در ضمن ... ما یه طرح ساخت نیروگاه از رژیم قبلی داشتیم که متوقف شد و باید می ساختیمیش ... برق نیروگاه هسته ای در مجموع ارزون تر پامون در میاد ... با توجه به اینکه اکثر برق ما از نیروگاه های برق آبی و گازی هست .... باید یه منبع تامین انرژی دیگه رو هم بسازیم ... مصرف برق در کشور هم روز به روز در حال افزایشه ... و میزان بارندگی هم نا مناسب ... اقتصاد کشور هم در مجموع در حال گسترش هست .... پس برق نیاز ضروری کشور ماست ...

تقریبا تمام کشور هایی که بنیه ی مالی یا فنی یا جمعیتی دارن ، در حال تلاش برای ساخت نیروگاه هسته ای هستن ... پس ما چرا باید به خاطر اظهار نظر آمریکایی ها و انگلیسی ها خودومون رو از داشتن این حق محروم کنیم !؟

اگه نیروگاه هسته ای هم نبود ، می اومد به صنعت مثلا خودروسازی گیر می دادن ...

به هر حال اونها می خوان بهانه جویی کنند ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]پی چرا این نیروگاه رو راه انداختن؟[/quote]

[quote]
عزیز دل من ، [b]بیشتر از اونی[/b] که ایران به فکر نیروگاه باشه به فکر اون علوم و فناوری هایی هست که از دانش هسته ای مشتق می شه و می تونه کشور رو چند گام در علم و دانش صنعت به جلو ببره ...
[/quote]

در ضمن ... ما یه طرح ساخت نیروگاه از رژیم قبلی داشتیم که متوقف شد و باید می ساختیمیش ... برق نیروگاه هسته ای در مجموع ارزون تر پامون در میاد ... با توجه به اینکه اکثر برق ما از نیروگاه های برق آبی و گازی هست .... باید یه منبع تامین انرژی دیگه رو هم بسازیم ... مصرف برق در کشور هم روز به روز در حال افزایشه ... و میزان بارندگی هم نا مناسب ... اقتصاد کشور هم در مجموع در حال گسترش هست .... پس برق نیاز ضروری کشور ماست ...

تقریبا تمام کشور هایی که بنیه ی مالی یا فنی یا جمعیتی دارن ، در حال تلاش برای ساخت نیروگاه هسته ای هستن ... پس ما چرا باید به خاطر اظهار نظر آمریکایی ها و انگلیسی ها خودومون رو از داشتن این حق محروم کنیم !؟

به هر حال اونها می خوان بهانه جویی کنند ...[/quote]

آخه برادر من هر چی می خواستی بگو ولی دیگه اینو نگو که انرجی هسته ای برای ما ارزون در میاد اتفاقا اصلا انرجی هسته ای در مقابل انرجی که از سوخت های فسیلی به دست میاد ارزون تر نیست به هیچ وجه تازه خرج های حاشیه ای و خطراطشم که جای خودش اینو دیگه همه دنیا می دونن
اروپایی ها هم بیچاره ها نفت گاز ندارن برای تامین نیازشون دستشون جلو روسیه درازه روسیه هم همونطوری که برای ما شلکن سفت کن در میاره جلو اروپایی ها هم این کار و می کنه یه روز گاز اوکراین قطع می کنه یه روز باز می کنه چون یکی از مدخل ها اوکراین یه روز قیمت دلش بخواد می بره بالا یا قطع می کنه
الانم یه جو بدی برای انرجی هسته ای در سراسر دنیا به وجود آمده که واقعا هم حق دارن کار خطرناکیه
برای هر کی صرف داشته باشه برای ما که اصلا صرف نداره پول بی زبون تو گلوی این روس های نامرد ریختیم آخرم معلوم نیست چی بشه
از حالا هم با کمال پررویی برای اینکه مسئولیت هر گونه اتفاقی رو به گردن نگیرن هر روز می گن ما به ایرانی ها گفتیم تاسیسات قبلیش قدیمی شده اینا آلمانی با مال ما هم خوانی تا بعدا اگه اتفاقی پیش اومد بگن دیدی ما گفتیم شما گوش نکردید انگار خودشونم به امنیت این نیروگاه شک دارن خدا به داد ما برسه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]پی چرا این نیروگاه رو راه انداختن؟[/quote]

[quote]
[/quote]

به هر حال اونها می خوان بهانه جویی کنند ...[/quote]

آخه برادر من هر چی می خواستی بگو ولی دیگه اینو نگو که انرجی هسته ای برای ما ارزون در میاد اتفاقا اصلا انرجی هسته ای در مقابل انرجی که از سوخت های فسیلی به دست میاد ارزون تر نیست به هیچ وجه تازه خرج های حاشیه ای و خطراطشم که جای خودش اینو دیگه همه دنیا می دونن
اروپایی ها هم بیچاره ها نفت گاز ندارن برای تامین نیازشون دستشون جلو روسیه درازه روسیه هم همونطوری که برای ما شلکن سفت کن در میاره جلو اروپایی ها هم این کار و می کنه یه روز گاز اوکراین قطع می کنه یه روز باز می کنه چون یکی از مدخل ها اوکراین یه روز قیمت دلش بخواد می بره بالا یا قطع می کنه
الانم یه جو بدی برای انرجی هسته ای در سراسر دنیا به وجود آمده که واقعا هم حق دارن کار خطرناکیه
برای هر کی صرف داشته باشه برای ما که اصلا صرف نداره پول بی زبون تو گلوی این روس های نامرد ریختیم آخرم معلوم نیست چی بشه
از حالا هم با کمال پررویی برای اینکه مسئولیت هر گونه اتفاقی رو به گردن نگیرن هر روز می گن ما به ایرانی ها گفتیم تاسیسات قبلیش قدیمی شده اینا آلمانی با مال ما هم خوانی تا بعدا اگه اتفاقی پیش اومد بگن دیدی ما گفتیم شما گوش نکردید انگار خودشونم به امنیت این نیروگاه شک دارن خدا به داد ما برسه[/quote]
با سلام خدمت همه دوستان گرامي
علت اينكه در زمان رژيم سابق ساخت نيروگاه هسته اي شروع شد چه بود و آمريكايي ها چگونه 40 سال پيش خطراتي مثل ايمني و صرفه اقتصادي را به رژيم سابق گوشزد نكردند و آنها را از برق هسته اي منصرف نكردند و فقط وقتي انقلاب شدو رژيم عوض شد نيروگاه مشكل ايمني و صرفه اقتصادي پيدا كرد ؟ و چرا الان با اين همه خطر ايمني و عدم صرفه اقتصادي ساخت نيروگاه هاي هسته اي را در كشورهاي عربي حاشيه خليج فارس نظير امارات و عربستان را كليد زده و پيگيري مي كنند ؟ اگر خطر هست بايد براي همه در منطقه ما خطرناك باشد و اگر در منطقه نفت خيز به صرفه نيست بايد براي همه به صرفه نباشد . چرا فقط ايران ؟!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایران یه قرارداد و سهامدار تو صنایع هسته ای آلمان بود، قبل انقلاب. میشه بگین آخر و عاقبت این قرارداد چی شد؟آیا قانونا راه پیگیری وجود نداره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا ما نیروگاه اتمی نمی خوایم ولی چرخه اتمی میخوایم

داشتن [color=red]نیروگاه اتمی[/color] به نظرم منظقی نیست [size=18]فعلا [/size]برای کشور ما به دلایل بسیار
.....کلا داره طراحی های توربین ها و راکتورها و بخش های دیگه مانند میله های سوختی و... در نیروگاه ها عوض میشه به دلیل فاجعه هایی که بشریت شاهد اوون بوده بعد ما داریم به زوور همون مدل قدیمی ( طراحی قدیمی راکتور ) رو پی میگیریم و کلی هم پول ملت رو خرج اوون میکنیم !!!

اما چرخه هسته ایی برای کشور ما بسیار واجب هست و باید ادامه بدیم هر چه بیشتر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولا 40 خودتون دارید می گید 40 سال پیش اون همون 40 سال پیش بود اون موقع هنوز چرنوبیل اتفاق نبوفتاده هنوز مساله فکوشیما به وجود نیومده بود و دیگه امروز معلوم شده کلا نیورگاه ای کشور های غربی هم امنیت کامل نداره
40 سال پیش هنوز ما منابع جایگزین نداشتیم تفکر بشر پیشرفت کرده ما باید به فکر محیط زیستم بوفتیم و ...
کلا من باید قبول کرد که کشور های حاشیه خلیج فارس به دنبال حرف های دهن پرکنن وگر نه امارات با اون همه نفت جمعیت کم نیروگاه هسته ای می خواد چه کار کنه
بعدم اون ها اگه بخوان نیروگاه اتمی بزنن می رن با فرانسه قرار داد می بندن نه با روسیه که حتی در نیروگاهی که برای ما زده اینقدر زمان از بین برد که از لحاظ فناوری نیروگاه عقب مونده نیروگاهی که این همه سال طول کشیده
بر سر امنیت نیروگاه بوشهر خیلی ها اظهار تردید کردن
طبق تحقیقات می زان تششعات از راکتور های روسی بیشتر از راکتور های فرانسوی و آمریکایی اینو تحقیقاتی که در اطراف نیروگاه ها تنجام شده نشون میده
-----------------------
ومن قصدی ندارم فقط می خوام ما یه کشور مدرن باشیم و مدرن فکر کنیم نه به دنبال چیز های دهن پر کن من بحث روز کشور های اروپایی که استفاده از انرجی های تجدید شونده است رو دارم می گم و سودی که سرمایه گذاری در این کار برای ما داره
------------------------------------
من می گم نیروگاه اتمی برای ما اونم از نوع عقب افتاده روسی خوب نیست همین پول خودمونو به اندازه کافی به دور ریختیم اینو دیگه همه نماینده های مجلسم من چند دفعه دیدم که می گن روس ها نشون دادن که قابل اعتماد نیستن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

عجب ... روس ها شدن عقب افتاده تو صنعت هسته ای !؟ ... عجب ... عجب ...

عجب ... چون ماشین ها تصادف می کنند پس ملت باید با خر این ور اونور برن ... نه ممکنه خر رم کنه ... بهتره پیاده برن ... نه ممکنه پاشون پیچ بخوره ... پس بهتره خونه نشین بشن ... نه ممکنه زحم بستر بگیرن ... پس بهتره خودکشی کنند تا از همه ی دردها و آلام بشری راحت بشن ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در حال حاضر نسلهاي جديد نيروگاه اتمي و سانترفيوژها توليد شده اند. اميدوارم در سال هاي اينده ما هم سيستم اتمي مون رو بروز كنيم تا انرژزي بهينه تري رو به ما بده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]براي راه‌اندازي نيروگاه بوشهر زمانبندي داخلي داريم/ توصيه اي به آژانس[/b]

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، محمد عباسي پس از پايان جلسه روز چهارشنبه هيات دولت، در جمع خبرنگاران اين مطلب را در پاسخ به سوال‌هاي متعدد در مورد زمان راه‌اندازي نيروگاه اتمي بوشهر بيان كرد.
وي اظهار داشت: ما مطابق شرح وظايف و فعاليت‌هاي خود عمل مي‌كنيم. خبرنگاران نبايد در مورد كارهاي عملي از ما زمان بخواهند. ما مطابق وظايف خود حركت كرده و بايد مراحل تجربي و آزمايش‌هاي خود را براي حصول اطمينان طي كنيم و به‌طور حتم زمانبندي داخلي نيز داريم.
عباسي بر اين موضوع تاكيد كرد كه حفظ مسائل ايمني نيروگاه بوشهر در اولويت است و فرآيند مربوط به حصول اطمينان از نيروگاه در دست انجام است.
معاون رييس‌جمهوري و رييس سازمان انرژي اتمي ايران افزود: ان‌شاءالله به مرور زمان و اطمينان از كسب صحت آزمايش‌ها، برق به شبكه متصل خواهد شد.
وي همچنين اضافه كرد: سازمان انرژي اتمي به‌طور فشرده و براي پيشبرد برنامه‌هاي خود مشغول كار است.
خبرنگاري در خصوص تحريم شركت‌هاي ايراني توسط آمريكا سوال كرد.
رييس سازمان انرژي اتمي گفت: يكي از نخستين افرادي كه در ليست تحريم بود، خود بنده بودم كه هيچ اتفاق و محدوديت خاصي براي من ايجاد نشد جز اينكه آنها اجازه دادند تروريست‌ها وارد عمل شده و براي من مزاحمت ايجاد كنند اما به فضل الهي موفق نشدند اقدام خاصي انجام دهند.
عباسي با بيان اينكه آنها نمي‌توانند با تحريم كار موثري را پيش ببرند، تصريح كرد: تحريم تلاش بي‌ثمري است.
وي در پاسخ به سوالي ديگر در مورد گزارش جديد آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، اظهار داشت: اسناد ادعايي همواره مورد ادعا قرار مي‌گيرند كه بر مبناي آن به اشتباه پرونده ايران را به شوراي امنيت بردند.
معاون رييس‌جمهوري تصريح كرد كه اين روزها با پيشرفت تكنولوژي، مدرك‌سازي و جعل كار آساني است.
عباسي گفت: بهتر است آنان دست از اين اقدامات برداشته و رفتار خود را تصحيح كنند.
وي به آژانس بين‌المللي انرژي اتمي توصيه كرد كه از مقررات آژانس عدول نكرده و پرونده ايران را به حالت عادي بازگرداند.

http://www.irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30402573[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.