Recommended Posts

انگلستان این روزها کاسه داغ تر از آش بلافاصله تهدید کرد که ایران چنین کنه ما هم همه گزینه ها را میزاریم روی میز و ال میکنیم و بل میکنیم. آلمان هم گفت ایران بهتر هست بمونه دربرجام و حتی یکی از مسئولان روسی هم گفت ما فعلا فرضمون این هست ایران در برجام هست.

قطعا این تهدیدها حتی در فردای 6 تیر ممکنه شکلهای عملی در ظاهر هم بگیره. به هر حال الان مطلوبترین حالت برای امریکا و اروپاست. نهایت تحریم و نهایت پایبندی ایران و از اون سمت فقط حمایت لفظی و البته با چاشنی فرستادن پرونده موشکی به شورای امنیت و تهدیدات مدام منطقه ای انگلستان و تعیین و تکلیفها و تهدیدات مدام فرانسوی و اقدامات تحریک آمیز و در نتیجه افزایش مدام نیرو و تجهیزات در خلیج فارس.

اگر انتخاب ما با توجه به پیش بینیها که اوپا قرار نیست هیچ قدمی برداره (که یکسال هست نه تنها برنداشته که اوضاع را در همراهی با امریکا بدتر هم کرده) به هیچ عنوان نباید ضعفی در این روش داشته باشیم اگر براش نتیجه ای مدنظر قرار دادیم. اگر قرار به عقب نشینی و ضعف هست قطعا وارد نشدن بهش بهتر هست. ممکنه در این بازه زمانی حرکات فریب زیادی ببینیم و یا تهدیدات جمعی باعث بشه که مردد بشیم ولی خب با پیش بینی تمام امکان ها باید آماده باشیم و تزلزل نداشته باشیم.

• Like 1
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 hours قبل , alala گفت:

انگلستان این روزها کاسه داغ تر از آش بلافاصله تهدید کرد که ایران چنین کنه ما هم همه گزینه ها را میزاریم روی میز و ال میکنیم و بل میکنیم. آلمان هم گفت ایران بهتر هست بمونه دربرجام و حتی یکی از مسئولان روسی هم گفت ما فعلا فرضمون این هست ایران در برجام هست.

قطعا این تهدیدها حتی در فردای 6 تیر ممکنه شکلهای عملی در ظاهر هم بگیره. به هر حال الان مطلوبترین حالت برای امریکا و اروپاست. نهایت تحریم و نهایت پایبندی ایران و از اون سمت فقط حمایت لفظی و البته با چاشنی فرستادن پرونده موشکی به شورای امنیت و تهدیدات مدام منطقه ای انگلستان و تعیین و تکلیفها و تهدیدات مدام فرانسوی و اقدامات تحریک آمیز و در نتیجه افزایش مدام نیرو و تجهیزات در خلیج فارس.

اگر انتخاب ما با توجه به پیش بینیها که اوپا قرار نیست هیچ قدمی برداره (که یکسال هست نه تنها برنداشته که اوضاع را در همراهی با امریکا بدتر هم کرده) به هیچ عنوان نباید ضعفی در این روش داشته باشیم اگر براش نتیجه ای مدنظر قرار دادیم. اگر قرار به عقب نشینی و ضعف هست قطعا وارد نشدن بهش بهتر هست. ممکنه در این بازه زمانی حرکات فریب زیادی ببینیم و یا تهدیدات جمعی باعث بشه که مردد بشیم ولی خب با پیش بینی تمام امکان ها باید آماده باشیم و تزلزل نداشته باشیم.

خودم هرگز فکر نمی کردم چنین حرفی بزنم ولی به قول محمود باید دسته ترمز رو کند و بیرون انداخت 

مثال ما دقیقا مثال دو ماشین هست که دارن روبروی هم میان و هرکی کنار بکشه باخته 

ایران در شرایطی نیست که کنار بکشه 

امریکا هم زیاد حرف میزنه و حکم گاو گنده ای رو داره که بیشتر از اینکه فکر کنه زور میزنه 

احتمال اینکه امریکا کنار بکشه زیاد هست بویژه ترامپ و موضوع احتمال جنگ 

ولی ما باید دقیقا مشابه گاو بازی که پارچه قرمز داره عمل کنیم 

تا اگر کنار نکشید به خاطر گروه ب 

به پارچه قرمزی بخوره که خالی هست 

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
11 hours قبل , arminheidari گفت:

خودم هرگز فکر نمی کردم چنین حرفی بزنم ولی به قول محمود باید دسته ترمز رو کند و بیرون انداخت 

دیروز ترامپ یک توییت این بار کوتاه داشت: «ایران قصد داره از میزان مجاز ذخایر غنی شده تجاوز کنه» (یک حالت تهدید گونه داره و البته باز رونمایی از این جنگل جهانی که انگار نه انگار ذیل همون برجامی که این میگه آشغاله و خودش قبلش ازش تخطی کرده.) و ما نظرسنجی عجیب فاکس را داشتیم که باز به اون هم واکنش داشت و گفت من نمیدونم چه بلایی سر فاکس اومده ولی نظرسنجی های ما(ترامپ) نشون میده که من در هر 17 ایالت حساس پیش هستم. حالا نتیجه:

به نظرم فاکس هم حتی در پازل تیم ب بازی میکنه و در این مرحله ترامپ به عنوان یک قربانی (بدون اینکه سرنوشتش در انتخابات بعد مهم باشه حتی برای لابی یهودی چون خدماتش را تقریبا انجام داده به صهیونیستها) تنها فرصتی است که این تیم بتونه به ایران ضربه ای را بزنه که سالها ارزوش را داشته. نظر سنجی فاکس هم در این حالت قرار میگیره که شاید القا کنه به ترامپ وضعت خرابه باید حرکتی بکنی (فراموش نکنیم بر خلاف تحلیلهای ایرانی در امریکا یک تحلیل وجود داره که جنگها موجب پیروزی روسای جمهور میشن عموما و مثال عراق و بوش ) و بعد هم القای اینکه تو قول دادی ایران اگر از برجام تخطی کنه یک کاری بکنی.

مجموع این شرایط تیم ب را غالب میکنه بر ترامپ و باید مراقب بود و بازیهای فعلی در خلیج فارس و منطقه و خمپاره پراکنی و استناد مدام و مشکوک که پمپئو و رفقا میگن دیدید ایران خودش گفته بود تنگه را میبندم و حالا داره میبنده همه در این راستا هستند.

برای ما در این مرحله (مقاومت) یکی از راهکارها این هست که جدیت ضربه دوم را به چند جا خصوصا که پشت پرده دخیل هستند برسونیم. رژیم صهیونیستی. امارات (حمله به منافع) و حتی شرق اسیا.(به خطر افتادن نفت در کل منطقه)

• Like 1
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

پرسشی که مطرح می شود این است که آیا آمریکا ریسک جنگ را نزدیک انتخابات خواهد پذیرفت ؟ اگر اوضاع آن طور که آنها انتظارش را داشتندپیش نرفت چه می کنند ؟ 

• Like 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
32 minutes قبل , zed گفت:

پرسشی که مطرح می شود این است که آیا آمریکا ریسک جنگ را نزدیک انتخابات خواهد پذیرفت ؟ اگر اوضاع آن طور که آنها انتظارش را داشتندپیش نرفت چه می کنند ؟ 

سلام

به نظرم اگر تفکیک تیم ب و ترامپ را قائل باشیم و به چند نقل جدید ترامپ در مصاحبه با تایمز توجه کنیم میشه نتجیه گیری بهتری کرد.

ترامپ در مصاحبه جدیدش گفته من در مورد اقدام نظامی در رابطه با منافع در دریای عمان نظری ندارم چون دریای عمان دیگه اون اهمیت سابق را نداره برای ما ولی در حمله برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای خب فکر میکنم بهش. (توئیت دیشبش که ایران از میزان ذخایر میخواد تجاوز کنه و قولی که داده بود  ایران از برجام خارج نمیشه)

حالا از این منظر شاید بهانه های عمان برای کشاندن ایران به میز مذاکره است برای مجبور نشدن به وعده ای که قبلا داده بود (که ایران برجام را ترک نمیکنه و اگر کنه ما مراکز هسته ایش را حمله میکنیم بهش) ولی اگر موفق نشه و ایران هم از برجام کامل خارج شه اونوقت ممکنه اطرافیانش قانعش کنند که یک حمله محدود و کنترل شده اولا پاسخی جدی از جانب ایران دریافت نمیکنیم، ثانیا موجب محبوبیت بی نظیر شما(ترامپ) میشه چون تا به حال هیچ رییس جمهوری جرات حمله به ایران را نداشته و پیروز میشید در انتخابات، ثالثا لابیهای صهیونیستی برای از بین بردن مراکز اتمی برای همیشه ازتون ممنون خواهند بود!، رابعا میتونی در گیرودار حملات ایران را که حالا ترسیده وادار کنیم برای توقف حملات به میز مذاکره برای توقف تجاوز بیاد بعد در رابطه با موارد دیگه هم باهاش مذاکره کنیم.

اگر بحث القاء این موارد باشه بله شاید ترامپ متقاعد بشه (حتی به اشتباه) که حمله به ایران کار بدی هم نیست و اتفاقا براش مفیده در انتخابات خصوصا با نتایج نظرسنجی فاکس و فاکسها من بعد. اشاره شد در اینجا برای ترامپ شاید نگرانی از ریسک اگر کارها اونطور که خواستیم پیش نرفت وجود داشته باشه ولی اگر دورش کنند و مجابش کنند برای تیم ب به نظر اصلا مهم نیست چه اتفاقی بعدش رخ بده در مورد انتخابات. افرادی مثل پمپئو صراحتا اعلام کردند که افکار ایدئولوژیکی (صهیونیستی) براشون در اولویت و اهمیت هست.

ویرایش شده در توسط alala
  • Like 1
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
34 minutes قبل , alala گفت:

سلام

به نظرم اگر تفکیک تیم ب و ترامپ را قائل باشیم و به چند نقل جدید ترامپ در مصاحبه با تایمز توجه کنیم میشه نتجیه گیری بهتری کرد.

ترامپ در مصاحبه جدیدش گفته من در مورد اقدام نظامی در رابطه با منافع در دریای عمان نظری ندارم چون دریای عمان دیگه اون اهمیت سابق را نداره برای ما ولی در حمله برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای خب فکر میکنم بهش. (توئیت دیشبش که ایران از میزان ذخایر میخواد تجاوز کنه و قولی که داده بود  ایران از برجام خارج نمیشه)

حالا از این منظر شاید بهانه های عمان برای کشاندن ایران به میز مذاکره است برای مجبور نشدن به وعده ای که قبلا داده بود (که ایران برجام را ترک نمیکنه و اگر کنه ما مراکز هسته ایش را حمله میکنیم بهش) ولی اگر موفق نشه و ایران هم از برجام کامل خارج شه اونوقت ممکنه اطرافیانش قانعش کنند که یک حمله محدود و کنترل شده اولا پاسخی جدی از جانب ایران دریافت نمیکنیم، ثانیا موجب محبوبیت بی نظیر شما(ترامپ) میشه چون تا به حال هیچ رییس جمهوری جرات حمله به ایران را نداشته و پیروز میشید در انتخابات، ثالثا لابیهای صهیونیستی برای از بین بردن مراکز اتمی برای همیشه ازتون ممنون خواهند بود!، رابعا میتونی در گیرودار حملات ایران را که حالا ترسیده وادار کنیم برای توقف حملات به میز مذاکره برای توقف تجاوز بیاد بعد در رابطه با موارد دیگه هم باهاش مذاکره کنیم.

اگر بحث القاء این موارد باشه بله شاید ترامپ متقاعد بشه (حتی به اشتباه) که حمله به ایران کار بدی هم نیست و اتفاقا براش مفیده در انتخابات خصوصا با نتایج نظرسنجی فاکس و فاکسها من بعد. اشاره شد در اینجا برای ترامپ شاید نگرانی از ریسک اگر کارها اونطور که خواستیم پیش نرفت وجود داشته باشه ولی اگر دورش کنند و مجابش کنند برای تیم ب به نظر اصلا مهم نیست چه اتفاقی بعدش رخ بده در مورد انتخابات. افرادی مثل پمپئو صراحتا اعلام کردند که افکار ایدئولوژیکی (صهیونیستی) براشون در اولویت و اهمیت هست.

با این حساب مهم است که تا قبل از رسیدن روز موعود هم خودش و هم تیم ب از اشتباه خارج شوند و این یعنی ضرب شستی در جایی که تصورش را هم نمی کنند . چون پس از آن که گلوله برف در سرازیری افتاد معلوم نیست چه بهمنی ایجاد می کند و چه کسانی زیر آن خواهند رفت . البته لزوما این ضرب شست نیاز نیست فیزیکی و نظامی و به صورت سخت باشد . کاری که کمی گوشی را دستشان بدهد کفایت می کند .

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
36 minutes قبل , zed گفت:

با این حساب مهم است که تا قبل از رسیدن روز موعود هم خودش و هم تیم ب از اشتباه خارج شوند و این یعنی ضرب شستی در جایی که تصورش را هم نمی کنند . چون پس از آن که گلوله برف در سرازیری افتاد معلوم نیست چه بهمنی ایجاد می کند و چه کسانی زیر آن خواهند رفت . البته لزوما این ضرب شست نیاز نیست فیزیکی و نظامی و به صورت سخت باشد . کاری که کمی گوشی را دستشان بدهد کفایت می کند .

بله، دقیقا. موردی که من در تمام پست های پرتعداد اخیر هم بهش اشاره کردم. در این مرحله لازم هست ما با یک برنامه هم القائات احتمالی تیم ب به ترامپ را خدشه دار کنیم و هم اینکه به خود تیم بی هم نشون بدیم شرایط شاید اونطور که پیش بینی میکنند نباشه و مقرهای ایدئولوژیکشون هم در معرض آسیب خواهد بود اگر حتی به منافع ملی آمریکا فکر نمیکنند و براشون مهم نیست. (تو این مرحله حتی میشه حساب کرد چین و روسیه (اگر منافع کوتاه مدت را مدنظر قرار داده باشند)  در این رویارویی سعی کنند برای ختم ماجرا به ایران فشار بیارن که با عقب نشینی فعلا اوضاع متشنج نشه، چینی ها بیشتر و خصوصا برای نفت و روسها برای حفظ ابزار چانه زنی و شاید این پیام نیاز باشه یک پیام جهانی باشه حتی به بقیه که ایران سر این مسئله جدی است و شوخی نداره و دیگه توان تحمل هم نداره به رفتار کجدار و مریض برخی به ظاهر همراهان)

ترامپ هم باید متوجه بشه که پاسخ ایران یک پاسخ حداقلی نخواهد بود و من اشاره میکنم باز به جمله رییس جمهور که جمله خوبی بود هرچند همفکران ایشون تخطئش کردند این جمله را و به ایشون هم حمله کردند که: «جنگ با ایران مادر تمام جنگها خواهد بود»

حالا باید این «ضرب شصت» هر چه سریعتر تبیین و اجرا بشه در این مرحله حیاتی.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , alala گفت:

بله، دقیقا. موردی که من در تمام پست های پرتعداد اخیر هم بهش اشاره کردم. در این مرحله لازم هست ما با یک برنامه هم القائات احتمالی تیم ب به ترامپ را خدشه دار کنیم و هم اینکه به خود تیم بی هم نشون بدیم شرایط شاید اونطور که پیش بینی میکنند نباشه و مقرهای ایدئولوژیکشون هم در معرض آسیب خواهد بود اگر حتی به منافع ملی آمریکا فکر نمیکنند و براشون مهم نیست. (تو این مرحله حتی میشه حساب کرد چین و روسیه (اگر منافع کوتاه مدت را مدنظر قرار داده باشند)  در این رویارویی سعی کنند برای ختم ماجرا به ایران فشار بیارن که با عقب نشینی فعلا اوضاع متشنج نشه، چینی ها بیشتر و خصوصا برای نفت و روسها برای حفظ ابزار چانه زنی و شاید این پیام نیاز باشه یک پیام جهانی باشه حتی به بقیه که ایران سر این مسئله جدی است و شوخی نداره و دیگه توان تحمل هم نداره به رفتار کجدار و مریض برخی به ظاهر همراهان)

ترامپ هم باید متوجه بشه که پاسخ ایران یک پاسخ حداقلی نخواهد بود و من اشاره میکنم باز به جمله رییس جمهور که جمله خوبی بود هرچند همفکران ایشون تخطئش کردند این جمله را و به ایشون هم حمله کردند که: «جنگ با ایران مادر تمام جنگها خواهد بود»

حالا باید این «ضرب شصت» هر چه سریعتر تبیین و اجرا بشه در این مرحله حیاتی.

با در نظر گرفتن فرضیه گروه ب و جدا بودن از ترامپ

ما باید نشون بدیم هرگونه تهدید یا حمله به ایران با پاسخ ایران به رژیم اشغالگر قدس روبرو میشه 

و هر کسی به ایران حمله کنه ایران اون را حمله اسرائیل به کشورش تلقی میکنه 

در غیر اینصورت در هر روشی دشمن این احتمال رو میده که اسرائیل میتونه از تهدید در امان باشه

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , arminheidari گفت:

با در نظر گرفتن فرضیه گروه ب و جدا بودن از ترامپ

ما باید نشون بدیم هرگونه تهدید یا حمله به ایران با پاسخ ایران به رژیم اشغالگر قدس روبرو میشه 

و هر کسی به ایران حمله کنه ایران اون را حمله اسرائیل به کشورش تلقی میکنه 

در غیر اینصورت در هر روشی دشمن این احتمال رو میده که اسرائیل میتونه از تهدید در امان باشه

دوست عزیز ، سرتیپ...

از جواب های قاطعانه !!!! ما به حملات اسراییل در سوریه به این نتیجه رسیدین که اگر ما این مساله رو نشون بدیم و ادعا کنیم حتما دنیا باور میکنه و از حمله منصرف میشه؟

ممنون میشم پیش فرضحاتون برای طرح اینادعا بیان کنید چون به نظر من منطقی نیست

اسراییل به مراتب از ما بازدارندگی بیشتری در برابر یه هجوم گسترده داره حتی به تنهایی

• Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
44 minutes قبل , FOCAL گفت:

دوست عزیز ، سرتیپ...

از جواب های قاطعانه !!!! ما به حملات اسراییل در سوریه به این نتیجه رسیدین که اگر ما این مساله رو نشون بدیم و ادعا کنیم حتما دنیا باور میکنه و از حمله منصرف میشه؟

ممنون میشم پیش فرضحاتون برای طرح اینادعا بیان کنید چون به نظر من منطقی نیست

اسراییل به مراتب از ما بازدارندگی بیشتری در برابر یه هجوم گسترده داره حتی به تنهایی

نه اسرائیل خیلی بازدارندگی نداره 

فقط بمب اتم داره و زیردریایی اتمی 

ولی اگه جنگ بشه و سرزمین های اشغالی شخم زده بشه، دیگه فرقی نمیکنه طرف مقابل چقدر تلفات داده باشه 

ما از جنگی صحبت می کنیم که توی اون اگه و اما نیست 

روزی که اسرائیل بمب اتم بخواد بزنه ، همون روزی هست که شبش اسرائیلی دیگه وجود نداره 

اسرائیل در زدن اهداف با بمب اتم محدودیت هم داره 

زدن سوریه ، لبنان یعنی زدن خودن اسرائیل 

زدن دیمونا یا انفجار بمب اتمی در خاک خودش یعنی پایان 

پیش فرض من، موشک هایی هست که آماده اند در 10 دقیقه شهرهای اسرائیل را با خاک یکسان کنند 

پیش فرض من این است که اونها از تلفات بیشتر می ترسند تا ما 

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, arminheidari گفت:

نه اسرائیل خیلی بازدارندگی نداره 

فقط بمب اتم داره و زیردریایی اتمی 

ولی اگه جنگ بشه و سرزمین های اشغالی شخم زده بشه، دیگه فرقی نمیکنه طرف مقابل چقدر تلفات داده باشه 

ما از جنگی صحبت می کنیم که توی اون اگه و اما نیست 

روزی که اسرائیل بمب اتم بخواد بزنه ، همون روزی هست که شبش اسرائیلی دیگه وجود نداره 

اسرائیل در زدن اهداف با بمب اتم محدودیت هم داره 

زدن سوریه ، لبنان یعنی زدن خودن اسرائیل 

زدن دیمونا یا انفجار بمب اتمی در خاک خودش یعنی پایان 

پیش فرض من، موشک هایی هست که آماده اند در 10 دقیقه شهرهای اسرائیل را با خاک یکسان کنند 

پیش فرض من این است که اونها از تلفات بیشتر می ترسند تا ما 

چه چیزی برای اسراییل بازدارنده تر از کلاهک های هسته ای چه در خاک خودش و چه در زیردریایی ها اونم حداقل  200 تا....

با موشک های متعارف نمیشه یه سرزمین شخم زد مگه بمباران فرشی اونم محدود به یه منطقه خیلی محدود چند کیلومتر مربعی و نه وسعت شهر های اسراییل حالا بگذریم از محدودیت تجهیزات ما  و نه موشک بالستیک رجوع بشه به موشک باران لندن توسط نازی ها (مورد نزدیکتری تو ذهنم نیست)

من از بازداندگی صحبت کردم نه جنگ

در مورد موشکهای اماده درسته داریم و البته اونها هم دارن با تعداد کمتر ولی کلاهک های میلیون ها برابر مهلک تر

در ضمن ساختار نیروگاه هسته ای نمیشه با تسلیحات متعارف طوری تخریب کرد که به راکتور اسیب وارد بشه و باعث الودگی بشه

به هر حال ممنون جوابمو گرفتم

صحبت هایی مثل شخم زدن و با خاک یکسان کردن و.... برای سخنرانی های امثال نقدی و ... مناسبه و نه اینجا

• Upvote 6
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , FOCAL گفت:

چه چیزی برای اسراییل بازدارنده تر از کلاهک های هسته ای چه در خاک خودش و چه در زیردریایی ها اونم حداقل  200 تا....

با موشک های متعارف نمیشه یه سرزمین شخم زد مگه بمباران فرشی اونم محدود به یه منطقه خیلی محدود چند کیلومتر مربعی و نه وسعت شهر های اسراییل حالا بگذریم از محدودیت تجهیزات ما  و نه موشک بالستیک رجوع بشه به موشک باران لندن توسط نازی ها (مورد نزدیکتری تو ذهنم نیست)

من از بازداندگی صحبت کردم نه جنگ

در مورد موشکهای اماده درسته داریم و البته اونها هم دارن با تعداد کمتر ولی کلاهک های میلیون ها برابر مهلک تر

در ضمن ساختار نیروگاه هسته ای نمیشه با تسلیحات متعارف طوری تخریب کرد که به راکتور اسیب وارد بشه و باعث الودگی بشه

به هر حال ممنون جوابمو گرفتم

صحبت هایی مثل شخم زدن و با خاک یکسان کردن و.... برای سخنرانی های امثال نقدی و ... مناسبه و نه اینجا

این سوال تکراری بود و نظرات خودمون رو در این مورد و اینکه تا زمانی که ما به امریکا نتونیم حمله کنیم صحبت از بمب اتم بی معنی است رو به تفصیل گفتیم 

ولی ما جواب سوال خودمون رو نگرفتیم 

ایده شما چیه؟

بازدارندگی شما چیه ؟ و به چه معنی هست 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موضوع خیلی خیلی سادس اولین قدم در یک جنگ لجستیکه اولین قدم میزان نیروی اماده برای یک جنگ میزان تجهیزات و.... بدون اینا جنگی نیست حالا باید دید، کل نیروی آمریکا در منطقه شامل 50 هزار نیرو که 14 هزارش در افغانستانه که اینا در حد حمله از شرق نیستن اگر نیروی در عراق و سوریه که در این جنگ نهایتا از خودشون دفاع کنن رو کم کنیم چیزی حدود 30 هزار نفر میمونه ... در هر جنگی با ایران باید ساحل ایران در هرمزگان کاملا اشغال بشه در غیر این صورت انتقال نفت غیر ممکنه .. در چنین جنگی امریکا حداقل به 2 ناو هواپیمابر و 200 هزار نیرو نیاز داره که سواحل جنوبی ایرانو اشغال کنه وقتی کل نیروهاش در حال حاضر 30 هزار نفرن پس خیلی راحت میشه فهمید نه جنگی میشه نه حتی حمله محدود .. پس این موضوع بی معنی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
13 hours قبل , arminheidari گفت:

این سوال تکراری بود و نظرات خودمون رو در این مورد و اینکه تا زمانی که ما به امریکا نتونیم حمله کنیم صحبت از بمب اتم بی معنی است رو به تفصیل گفتیم 

ولی ما جواب سوال خودمون رو نگرفتیم 

ایده شما چیه؟

بازدارندگی شما چیه ؟ و به چه معنی هست 

متاسفانه ایده ای ندارم

ممنون بابت همراهی در بحث

• Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , FOCAL گفت:

متاسفانه ایده ای ندارم

ممنون بابت همراهی در بحث

با ما هم آره ؟

هرچی حس می کنی بگو 

اینجا خیلی از فکرهای سطحی چنان پخته میشه که ادم باورش نمیشه 

و هدف هم همین افکار ساده هست که پخته بشه و به بلوغ برسه 

ما روی بمب اتم زیاد بحث کردیم و باز هم بحث می کنیم و هر بار یک سطح بالاتر می رویم 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.