IRINavy

دستاوردهای جهادخودکفایی نیروی هوایی ارتش در دوران جنگ و پس از آن به روایت تصویر

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام بچه ها
اگه کسی سوال از جناب سرهنگ مازندرانی داره میتونه به ادرسی که در زیر میدم بره و سوالشو مطرح کنه.
در ضمن از مدیریت عذر خواهی میکنم که اینجا مطرح میکنم.

[url="http://irartesh.ir/Forum/Catgory/121/Post/1642"]http://irartesh.ir/F...y/121/Post/1642[/url] ویرایش شده در توسط kingsky98

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آدم احساس غرور میکنه وقتی این تصویر رو میبینه که بعد سالها از طبقه بندی خارج شده،این همه غیرت و همت این عزیزان توی جهاد خودکفایی،واقعا جهادگر بودن
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این اصلا درست نیست موشک (به عبارت بهتر راکت) زلزال اولین راکت بومی بود که در اواخر جنگ توسط تیم مهندسی معکوس اسکاد ساخته شد وزارت دفاع و نیرو هوایی کجا بود. البته سو تفاهم نشه اونا زحمت کشیدن ولی نه در ساخت زلزال
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا این کارایی که اینا کردن و این تحقیقات، مال رشته هایی مثل برق و کامپیوتر و این حرفاست...
اگر ۲۰ سال پیش، دانشجو و متخصص ما این چیزا طرحش بوده( که به نظرم مثلا اون دید در شب، همزمان بوده با مال امریکا!:) )، الان طرحشون چیه؟
و اینکه یه بیسوادی مثل من حاضر نیست هر کاری بکنه مگر در رشته تخصصی خودش، این ادما چی میکشن؟؟؟؟

دانشگاه های برتر این مملکت، سالانه صدها نفر متخصص فارق‌التخصیل میشه ازشون... ولی ده ها نفرش میرن بیرون.... اونایی که می‌‌مونن چیکار میکنن؟؟؟ چی میشن؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1403847265' post='388604']
اقا این کارایی که اینا کردن و این تحقیقات، مال رشته هایی مثل برق و کامپیوتر و این حرفاست...
اگر ۲۰ سال پیش، دانشجو و متخصص ما این چیزا طرحش بوده( که به نظرم مثلا اون دید در شب، همزمان بوده با مال امریکا! :) )، الان طرحشون چیه؟
و اینکه یه بیسوادی مثل من حاضر نیست هر کاری بکنه مگر در رشته تخصصی خودش، این ادما چی میکشن؟؟؟؟

دانشگاه های برتر این مملکت، سالانه صدها نفر متخصص فارق‌التخصیل میشه ازشون... ولی ده ها نفرش میرن بیرون.... اونایی که می‌‌مونن چیکار میکنن؟؟؟ چی میشن؟
[/quote]
سرخورده ! نخبه بودن به امکانات وقتی یه نخبه بهش توجه نشه بره گوشه اداره دولتی هیچی نمیشه کار تحقیقاتی فضای تحقیقاتی میخواد وقتی شما یه محقق رو بزاری پشت دستگاه به عنوان اپراتور چند تا عقربه رو چک کنه هیچی نمیشه تموم میشه دوران نخبگیش وقتی طرف خودش رو میکشه یه چیز جدید تولید میکنه میبینه رفت گوشه انبار انگیزش رو از دست میده وقتی پیشرفتی تو شان شغلی اجتماعی نمیبینه احترام نمیبینه میشه یه عامل مشکل تو سیستم چون کا ر رو دیگه در سطح خودش نمیبینه درست انجام نمیده !!!! نمیگم همه اینطوری میشن ولی اکثریت قاطع به حق خودشون نمیرسن به چیزی که لیاقتش رو دارن نمیرسن
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دلتون خوشه ؟

نخبه کیلو چنده ؟ وقتی نخبه میخواد بشینه یه چیزی رو طراحی کنه ؛ میره میگرده ببینه اصلا نمونه اش هست یا نه ! بعد میره میبینه ؛ بله ! نمونه چینی هست در حد لالیگا در مدل های مختلف و با قیمت خیلی خیلی ارزون !

حالا طرف میگه نمونه اش هست ؛ اشکال نداره ؛ من با کیفیت ترش رو میسازم اما کجاست کسی که بخواد حمایت کنه ؟ طرف با پول خودش میسازه اما وقتی میخواد ثبت کنه هزار تا دردسر میکشه و آخرش هم بی خیال میشه !

در مورد نیروی هوایی هم باید بگم مسئولین عزیز و فرماندهان محترم هنوز تفکراتشون تو 30 سال پیش گیر کرده و هنوز به فکر بمب های سقوط آزاد هستن ! هنوز تو این فکرن که اگه درگیری ایجاد شد دوباره یه لشگر کشی هوایی راه بندازن و 100-150 تا فانتوم و تایگر و آب گرمکن ( اف 7 دلاور ) بفرستن تو دل آسمون ! فکر نکنم این نکته از ذهن عزیزان گذر کرده باشه که ارتش های کشور های دیگه دارن از کمیت میزنن و میرن به سمت کیفیت ! دیگه صدامی وجود نداره که 300 تا تانک راه بندازه تو کویر تا فانتوم روی اونها بمب بندازه ! خوبه باز لااقل فنسر رو داریم !
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا راه دوری میرین!!!
من بعد 2سال که دانشگاهم تموم شد مدیر گروهم دیدم ازم سوال کرد که چکار میکنی!
وقتی بهش گفتم با همکلاسیام شرکت فنی راه انداختیم یه آمار وحشتناک داد میگفت از 60 نفر مهندس الکترونیک فارغ التحصیل اون سال 24 نفر هنوز بیکارن 28 نفرم اومدن پیش خودم پارتی بازی بکنن واسه استادی و درس دادن!!!
اینه اوج فلاکت یه مهندس الکترونیک بعد اون همه سختی....

رشته های دیگه باز بدتر
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='angz' timestamp='1403866119' post='388678']
چرا راه دوری میرین!!!
من بعد 2سال که دانشگاهم تموم شد مدیر گروهم دیدم ازم سوال کرد که چکار میکنی!
وقتی بهش گفتم با همکلاسیام شرکت فنی راه انداختیم یه آمار وحشتناک داد میگفت از 60 نفر مهندس الکترونیک فارغ التحصیل اون سال 24 نفر هنوز بیکارن 28 نفرم اومدن پیش خودم پارتی بازی بکنن واسه استادی و درس دادن!!!
اینه اوج فلاکت یه مهندس الکترونیک بعد اون همه سختی....

رشته های دیگه باز بدتر
[/quote]

مهندسی الکترونیک که فاجعه ست !

من علاوه بر نرم افزار ؛ الکترونیک قبول شدم ! رفتم در مورد ش تحقیق کردم گفتن فاجعه ست ! طرف تو دانشگاه خواجه نصیر درس خونده و ارشد گرفته ولی داشت ول ول واسه خودش میگشت !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سیستم هوا به زمین ما خیلی پیشرفتس ...

"بمب ها را ول کن و فراموش کن!!!"
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بزنم به تخته معماری هنوز به این سطح نرسیده !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='F14AA' timestamp='1403866450' post='388683']
مهندسی الکترونیک که فاجعه ست !

من علاوه بر نرم افزار ؛ الکترونیک قبول شدم ! رفتم در مورد ش تحقیق کردم گفتن فاجعه ست ! طرف تو دانشگاه خواجه نصیر درس خونده و ارشد گرفته ولی داشت ول ول واسه خودش میگشت !
[/quote]

حالا کشورای همسایه سر ودست میشکونن واسه الکترونیک با حقوق چند میلیونی چرا؟؟؟ چون علم اول دنیاست از طرفی هر ساله از 100نفر اول کنکور ریاضی 95 نفرشون میرن الک شریف

باز جالب اینجاست که بالای نصف این تعداد مستقیم میرن امریکا
و از اونجایی که همشون نخبن اعتبار این رشته ایران تو جهان خیلی بالاست وواقعا هم همینطوره
روی این حساب خارجیا کاری ندارن طرف کجای ایران درس خونده فقط بفهمن الک حتی علی اباد کتول خونده باشه باز میگیرن حالا اینجا خیلیا مثل موردی که خودت مثال زدی وضعیتش این مدلیه...
باز چند ساله سپاه سعی میکنه این افراد جذب کنه تا نرن اونور مثل سخت افزار میکانیک و از این رشته های هایتک

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.