senaps

عملیات قلعه جنگی، عملیاتی که در اون، نیروهای ویژه خود زنی کردند

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

عالی بود حرف نداشت این که یه آمریکایی هم به طالبان پیوسته خیلی جالبه به شدت منتظر عکس ها و فیلم هستم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حدود 300 افغانی کشته شدن، چندین افسر امریکایی و انگلیسی به شدت زخمی شدن...[/quote]
يعني حتي اون افسر مايك اسپايك هم زنده مونده ؟

[quote]زیر دست و پا می‌مونه و اینجوری، میشه اولین امریکایی کشته شده..[/quote]
پس اين جيه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
يعني حتي اون افسر مايك اسپايك هم زنده مونده ؟
[/quote]

نه مایک اسپایک تنها امریکایی کشته شده و اولین کشته‌ شده‌ی امریکایی در جنگ افغانستان هستش....
تلفات شمالی های افغان هم بیشتر از طرف SAS بوده ظاهرا! :)...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میثم .. شهید شی ایشالا...
از خنده روده بر شدم([img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/rolling%20on%20the%20floor.gif[/img])...این جریان جون میده واسه ، فیلم کمدی؟؟؟ :mrgreen:
کلی کیف کردم ... عالی بود ... :applause:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیار عالی بود تشکر
راستی جناب سیناپس هر موضوعی رو که میزاره بعد از مدتی فیلمش رو هم میسازن فیلم بالهای سرخ هم رو دارن میسازن اون تک تیرنداز امیریکایی رو هم دارن میسازن امروز فردا هم باید منتظر این یکی باشیم
فکر کنم با هالیود دستش تو یک کاسه است!!!!!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فک کنم در این خصوص هم فیلمی در جریان ساخته! :) چرا که کتابش که از طرف SBS ها بوده اومده بیرون...!!!

(یه شایعه:)
یه مسئول انگلیسی فیلم درگیری رو می‌بینه و می‌پرسه که SBS ها قایق‌هاشون رو کجا پارک کردن؟؟ و به خاطر این مسئله به شدت مورد انتقاد نظامی ها و خونواده‌هاشون قرار میگیره تا حدی که مجبور به کناره گیری میشه! :)....
حالا نمی‌دونم ماجرا چی هستش و واقعی هستش یا نه، ولی این شوخی رو همیشه دارم می‌بینم که میگه:
ودنت یا کیل می ایف ای اسک ور دید دوز گایز پارکت دیر بوتس؟
نمی‌کشینم اگر بپرسم اینا قایق‌هاشون رو کجا پارک کردن؟! :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ودنت[b] یا[/b] کیل می ایف ای اسک ور دید دوز گایز پارکت دیر بوتس؟[/quote]
ترجمه این یا جیه من درک نمیکنم ویرایش شده در توسط death

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
ترجمه این یا جیه من درک نمیکنم
[/quote]

این یا همون یو هستش! که وقتی سریع حرف میزنن، یا مینویسن میشه یا!!
مثلا وید یا دو دت فور می؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون سیناپس جان عالی بود

فقط یه خورده نامفهوم بود بعضی جاهاش
مثلا جایی نوشته بودی بمب میخوره رو یر آمریکایی ها ولی آخرش نوشتی هیچ تلفاتی نیروهای آمریکایی و انگلیسی نمیدن!

کلا به جز اون مامور اولیه که کشته میشه تلفات نیروهای آمریکایی و انگلیسی چقده؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 امریکایی و 4 انگلیسی زخمی! :)....

اینکه میگم میخوره رو سرشون، یعنی یه بمب 2 هزار پوندی! خورده به مثلا 40 متریشون!!!!....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب سیناپس من چند بار این ناپیک رو می خونم به شدت نامفهوم هست و نمی شه خیلی جاها رو فهمید خواهشا کلا از اول ویراستاری کنید و بنویسیدش که حداقل کسی می خونه بفهمه چه خبر بوده.
مثلا ساختار ساختمان ها و قلعه نامفهوم هست کلا محیط اطرافش و وجود جنگل و.......
چگونگی هدف قرار گرفتن نیروهای آمریکایی و انگلیسی و.....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10228/qalq2.JPG"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10228/thumb_qalq2.JPG[/img][/url]
[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10228/qala.JPG"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10228/thumb_qala.JPG[/img][/url]
[/quote]

سازه‌ی کلی به این شکل هستش....که البته تصاویرش رو قرار دادم....

امکان ویرایش مطالب قدیمی ام نیست، ولی یکبار به صورت کامل توضیح میدم که چی به چی بوده....

نیروهای خارجی که برای القائده می‌جنگیدن، توی یه گردان بخصوص بودن که فرماندهانش پاکستانی و افغانی هستن....
این فرماندهان با نیروهای شمالی( که میدونین شمالی ها با امریکایی ها بودن تو این جنگ) قرار مدار میذارن که خارجی ها رو تحویل بدن و افغانی ها و پاکستانی ها برن خونشون....
شمالی ها، خارجی های عضو القائده رو میگیرن و میبرن به این قلعه‌ی به اسم قلعه جنگی...

قلعه، محیط داخلش به وسیله‌ی یه دیوار به دو قسمت تقسیم شده و تنها در ورود خروج از قلعه هم کنار همین دیوار حائل و وسط هستش...
یک سمت قلعه تبدیل به زندان خارجی ها میشه که ساختمون اسلحه خونه هم در همین نصف محیط میباشه....

سمت دیگه هم کارای اداری و نیروهای شمالی مستقر میشن....
دو افسر عملیاتی از CIA وارد میشن برای بازجویی از خارجی ها... چند نفرشون رو بیرون ردیف میکنن و شروع میکنن به شکنجه‌ی یکیشون که ملت داخل زندون و اونایی که بیرون به صف شده بودن شورش میکنن و درگیری بالا میگیره...
دو افسر CIA یکیشون درگیر میشه و دیگری فرار میکنه....
شمالی ها در مقابل خارجی! ها قرار میگیرن و دفاع میکنن و افسر دیگه ی CIA درخواست کمک میکنه....
نیروهای ویژه‌ی SAS و پنجم هوابرد در محل(استان مورد نظر) هستن و سریع خودشون رو به قلعه میرسونن... انگلیسی ها گرای ساختمونی که زندانی ها توش هستن رو میدن به جنگنده و جنگنده میاد بمبش به هر دلیلی میخوره تو سر خود شمالی ها...!!!( یعنی بمب یه 10-15 متر با اختلاف برخورد میکنه که به دلیل قدرت بالاش، تخریبش روی نیروهای شمالی هم می‌افته...)

در ادامه‌ی درگیری، نیروهای SAS چون از سمت مقابل دارن شلیک میکنن و مقابلشون شمالی ها هستن که با خارجی ها درگیرن، هم شمالی ها و خارجی ها روبا هم میزنن...
چند ساعت بعد و بعد از اینکه خارجی ها( خارجی ها عرض کردم تروریست های خارجی عضو القائده هستن) اسلحه خونه رو کاملا تسخیر میکنن و مسلح میشن....
نیروهای غربی یکی پس از دیگری از محل خارج میشن و تنها کسانی که میمونن، شمالی ها هستن... دوباره گراشون رو از بیرون! قلعه با لیزر میدن به جنگنده‌ی مربوطه که یه بمب بزرگ تر میندازه وبازم با اختلاف چند ده متری میخوره یه جای دیگه... و این مسئله باعث میشه که برخی نیروهای امریکایی و انگلیسی که در محیط بودن یا شمالی ها هم اسیب ببینن...

بمب ها اینجوری نبوده که مثلا 400 متر اینور تر بخوره!! بلکه 01-15 متر خطا داشتن که باعث شده موج انفجار محیطی که قائدتا امن بوده رو هم تخریب بکنه...

در نهایت هم خارجی ها میرن تو زیر زمین ساختمونی که توش زندانی بودن و اینام میان توش اب واز میکنن تا غرق بشن خارجی ها و بعضی هاشون هم تسلیم میشن و پایان عملیات...

---------------------------------
توی عکسهایی که قرار دادم، عکس اول، ساختمون نزدیک، ساختمونی هستش که اسرا رو توش نگه داشتن، در کنارش دو ساختمون عادی هستن که اهمیتی ندارن ولی جلو تر، می‌بینید که کنار دیواری که محوطه رو نصف کرده، دو تا ساختمون در دوطرف هستن که این دوتا اسلحه خونه هستش سمت چپی! :)... هر دو بار این ساختمون هدف اصلی بمب ها معرفی میشه و بمب ها به جایی اینکه بخورن به سمت خراب‌کارها، هر دو بار میخورن تو اون یکی نصف محوطه که نیروهای به اصطلاح خودی! توش بودن و به دلیل وجود دیوار جدا کننده‌ی محوطه، اسیب چندانی به خارجی های عضو القائده نمیرسه هر دو بار...

در تصویر دوم، میتونید به وضوح وضعیت ساختمون مربوطه رو مشاهده بفرمایید که با دیوار حائل نصف شدن، و وضعیت ساختمون ها نسبت به هم کاملا مشخصه...
برای دیدن بهتر عکس‌ها در سایز بلند، با کنترل و + اونها رو بزرگ تر کنین .... ویرایش شده در توسط senaps
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.