salar_jetline

تاپیک جامع بررسی نیروی هوایی ایالات متحده

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

 

آمريكا: بمب جديد 14 تني ما بسيار قويتر از بمب جديد روسها است
 


»/ برای حمله به مراکز هسته ای ایران آمریکا بمبی بسیار قوی به وزن 14 تن آماده کرده که می تواند اهدافی که در اعماق زمین قرار دارند را منهدم سازد و از این نظر بر بمب خلایی که اخیرا در روسیه آزمایش شده ارجحیت دارد.

"توماس مک هنری" سرتیپ بازنشسته و معاون اسبق رییس ستاد نیروی هوایی آمریکا روز چهارشنبه این سخنان را در شبکه تلویزیونی "فوکس" ایراد کرد. وی رییس شورای کارشناساسی کمیته غیر دولتی سیاست ایران (Iran Policy Committee) است.

ژنرال آمریکایی اعلام کرد: " ما بمب بسیار سنگینی در اختیار داریم که وزن آن 30 هزار پوند (14 تن) است و توان نفوذ و تخریب واقعی دارد".

وی گفت: " بر خلاف بمبی که ما در اختیار داریم سلاح روس ها بمبی نیست که قدرت نفوذ بالایی داشته باشد. من نمی توانم عمق نفوذ پذیری آن را بازگو کنم .
مک هنری ضمن تفسیر خبر دیروز شبکه تلویزیونی "فوکس" اعلام کرد که بعد از تصمیم آلمان برای انصراف از تحریمات آتی علیه ایران، آمریکا "چاره دیگری ندارد".

وی گفت: " آنها (آلمانی ها) ما را مجبور ساختند که راه نظامی را انتخاب کنیم".

وی ضمن تفسیر راه های احتمالی عملیات نظامی علیه ایران اطلاع داد که به اعتقاد وی بهترین راه بمباران گسترده و سنگین به اهداف ایران است.

به گفته مک هنری از 65 تا 70 فروند هواپیمای "استلس" (نامرئی) و 400 فروند جنگنده معمولی در این بمباران شرکت خواهند نود.

وی اعلام کرد: "این حملات هوایی به مدت 48 ساعت طول خواهد کشید و در حدود 2,5 هزار هدف شامل مراکز هسته ای، مراکز دفاع ضد هوایی، نیروی هوایی، نیروی دریایی، توان موشکی مرتبط به "شهاب-3" و بالاخره مراکز فرماندهی ایران را در بر خواهد داشت .

منبع:
مركز انجمن هاي تخصصي

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بمبهاي ترموباريک تفاوتشان با بمبهاي معمولي در نحوه استفاده از اكسيژن موجود در هواست. اين سلاحها پس از انفجار ابري از سوخت را پراكنده ميكنند

كه با اكسيژن هوا تركيب ميشود و با استفاده مجدد از اكسيژن هوا موج انفجاري بسيار شديدي را توليد ميكنه كه حتي باعث نابودي ريه هاي بدن ميگردد.

در مدلهاي جديد اين نوع بمبها سوخت قبل از احتراق و مشتعل شدن پراكنده نميگردد. حرارتي كه از انفجار حاصل ميشود بالغ بر 3000 درجه ! و سرعت

موج انفجار به 3 كيلومتر بر ثانيه و فشار هواي ناشي از موج انفجار به حدود 3MPa بالغ ميشود. در ادامه انفجار اول (متراكم سازي)و در پي آن افت فشار

هوا ،‌باز گشت جريان هوا به مركز انفجار آنقدر قوي هست تا يك انسان را از جاي خحود بلند كرده و پرتاب نمايد. . فشار متراکم فوق العاده ناشی از انفجار

اين بمب ها که معمولا در محيط های بسته مورد استفاده قرار ميگيرد، ريه را ترکانده و باعث خونريزی داخلی ميشود. اين سلاح ها اولا فشار بسيار بالاتری

نسبت به سلاح های معمولی ايجاد ميکنند، به همين جهت توانايی انفجار اجسام سخت مثل تانک، سنگر و ساختمان را دارند، برخی حتی آن را با سنگر

شکن هسته ای ولی فاقد اشعه راديو اکتيو مقايسه کرده اند

منبع:
Russia Channel 1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان یه سول جالب: آیا با توجه به تولید انبوه اف-35 اف-22 تعطیل می شود(چین یه راه واسه منهدم کردنش بلده)و با توجه به اینکه اف-35 نیز از مشکلاتی اعم از نا متعادل بودن در هوا یه سری نقص های الکترونیکی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!و غیره عذاب می کشه و همچنین که انگلیس تهدید به لغو قرارداد کرده واینکه آمریکا داره یه همچین هواییمایی رو که به اسرائیل نداده داره به اعراب می ده!ثانیا یه انتقتد در همین جا: دوستان یه سوال:آیا آمریکایی ها را خدا از بهشت یا از مریخ بر زمین نازل کرد؟آیا ما از جهنم وارد زمین شدیم؟یا نه آمریکایی ها یه مشت تبهکار بودن و ما روزی تمدن را به جهان آموختیم؟همانطور که شما فرمودید بسیاری از متخصصین نیروهای هوایی جهان ایرانی اند مثلا طراح بی-2(که رد کرد)یا رئیس ستاد فرماندهی کل نیروی هوایی اسرائیل!ثانیا ما از آنها هیچ چیز کم نداریم یس لطفا این مزخرفات کهایران توانایی ساخت جنگنده را ندارد را به خورد مردم ندهید و اعصاب دیگران را خورد نکنید!باتشکر در ضمن یه نکنه ی یگه:تعداد بسیاری از خلبانان آمریکایی زن هستند این حداقل برای اف-15 ها 100./. صدق میکنه!یس باشلیک به هواییماشون هواییما قطعا از بین رفته چون: 1-یا هواییما با موشک منفجر میشه(در ضورتی که شیر زن باشه) 2-مورد دیگه که به نظرم 99/9 درصدی است:خلبان اجکت خواهد کرد در باب نکته ی دوم:بیشتر سربازان زن آمریکایی دچار افسردگی ناشی از مشکلات روانی هستند یعنی نمی توانند فشار عصبی تحمل کنند حالا فکرش رو بکنین که می خوان با کشوری درافتن که اف-14 داره و نیروهاش جان بر کف اند یس حتما نمی تونه فشار ناشی از شلیک موشک رو تحمل کنه! در ضمن نیروی هوایی ایالات متحده زیاد و زیاد و باز هم زیاد است یس حتما نمی تونه در فرصت های کنونی خلبانان ماهر تولید کنه!مضافا این که در فیلم به ظاهر مستند یرواز سیاه(اگه شد یه آدرس واسه دانلود فیلمش بذارین)اون خلبان دهن نیروی هوایی ایالات متحده رو سرویس کرد! با تشکر از همگی

 • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نیروی هوایی آمریکا قدرت بزرگی است و با وجود مشکلات فراوان همچنان یکه تاز نبردهای هوایی میباشد. اما هر چه باشد آمریکائیها رو به کیفیت بیشتر و در نتیجه هواپیمای کمتر آوردن که این امر در جنگهای بزرگ مانند جنگ با روسیه یا چین مشکل ساز خواهد بود. آمریکا 20 سال قبل دو برابر امروز جنگنده عملیاتی داشت و توانایی درگیری در چندین جبهه در نقاط مختلف جهان را دارا بود اما امروز این نیرو توان درگیری کلاسیک در بیش از یک جبهه را ندارد. هر چه باشد ده برابر ما هواپیمای جنگی دارن! و باید مواظب باشیم چون این تعداد هواپیما بسیار خطرناک است حالا فرقی نداره اف16 باشه یا اف35 یا هر جنگنده دیگر و ما نیاز به تقویت شبکه پدافند ضد هوایی داریم.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید جان فکر می کنم باید این ثبت نام سریع رو ببندی چون ملت میان ثبت نام می کنن چرتو پرت می گن بعد هم می رن! شما هنوز نمی دونی آمریکا فقط از کروز استفاده می کنه و فقط یک چیزی شنیدی! icon_cheesygrin :mrgreen: :evil:
 • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب برادر من اگر ما قرار بود فرار کنیم همون زمان جنگ ایران-عراق فرار می کردیم نه الان که می بینم هرجا که آمریکا قدم نحسشو گذاشته چکار کرده! درضمن شما فکر نکن ما هم مثل ارتش عراق بی کفایت هستیم! شما برو مقالات مربوط به بالانس در جنگ ایران و عراق رو ببین! این کشور با کارشناسان نظامی آمریکا، استفاده از تاکتیک های ارتش سرخ، پیشرفته ترین تجهیزات کم می آورد! مثلا ما داشتیم کرکوک رو می گرفتیم شیمیایی زد! بصره رو داشتیم می گرفتیم شیمیایی زد! جزیره مجنون رو با شیمیایی پاکسازی کرد! فاو رو شیمیایی زد و... این صدام حروم زاده که معلوم نیست پدرش کی بوده و بهش می گن صدام تکریتی هروقت کم می اورد شیمیایی می زد! icon_cheesygrin :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نگاهی به جنگ تحمیلی بیانگر شجاعت ایرانیان است و نیازی به توضیح اضافی نیست. برلین رو هم روسها فتح کردن نه آمریکائیها و بیش از 70% توان نظامی آلمان رو که از لحاظ کیفی از مابقی توانش قویتر بود را روسها نابود کردند یعنی چیزی بیش از 600 لشکر آلمانی! آمریکائیها میتونم بگم هیچ کاری نکردن و هر کسی دیگه جای افرادی مثل پاتون و آیزنهاور و ... بود باز پیروز نبرد میشد چون با صد هزار تانک در برابر چند هزار بچه پنج ساله هم پیروز میشه دیگه افتخاری نداره!

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد آواکسهای ایران نظری ندارم چون اطلاعی از سرنوشت آواکس عراقی وجود ندارد و از روند پروژه تبدیل هواپیمای ایران140 به آواکس نیز خبری ندارم! درباره اینکه چندمین ارتش جهان هستیم و تسلیحات روسی اسباب بازی هستن هم چون احساسی صحبت میکنید نیازی به بحث نیست که نتیجه نخواهد داشت. درباره جنگ جهانی دوم و فتح برلین توسط روسها میتوانید در سایت ویکی پدیا مطالب زیادی پیدا کنید. در بازار هم کتابهای زیادی وجود دارد. آمریکائیها از زمان پیاده شدن در نرماندی تا رسیدن به برلین یک سال وقت صرف کردند در حالیکه روسها از مسکو تا برلین را در کمتر از دو سال طی کردند! نگاهی به فاصله و تجهیزات طرفین نیز قضیه را آشکار میکند که آمریکائیها با نیروی کمی درگیر جنگ بودند. بسیاری از لشکرهای از هم پاشیده آلمانی که از جبهه شرق باز گشته بودند به نبرد با نیروهای آمریکایی اعزام میشدند که در اکثر مواقع نیروی زمینی آمریکا توان شکست آنها را نداشت و با پشتیبانی هوایی آلمانها را کنار میزدند! در ضمن برای من فرقی ندارد که شوروی چه کرد یا آمریکا و سودی هم برایم ندارد ولی اینکه حقایق رو کتمان کنیم قابل تحمل نیست. آلمانها تا پایان جنگ در حدود 800 لشکر سازماندهی کردند که تقریبا 600 تای آنها فقط به دست روسها و اکثرا قبل از رسیدن به خاک اصلی آلمان نابود شدند. به اضافه لشکرهای ایتالیایی ، رومانیایی ، فنلاندی ، اکراینی و ... که توسط روسها نابود شد. آمریکائیها در واقع با آن حجم عظیم تجهیزات زرهی و هوایی باید هم خود را به برلین میرساندند!

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز اون زمان روسیه از نظر تکنولوژی ساخت جنگنده در مقام پایین تری قرار داشت ولی الان جنگنده های روسی آمریکایی ها رو ناک اوت می کنند! می تونید به سایت های مربوطه مراجعه کنید! مثلا شما می خوای سوخو-25 فراگ فوت رو با اف-14 مقایسه کنید؟! خوب معلومه دیگه! روسیه از سال 1986 تقریبا پایان جنگ در صنعت هوایی رشد کرد و میگ-29 رو ساخت... اگر همون زمان این میگ ها رو به عراق می فروخت برای ما خیلی دردسر درست می شد! بعد هم همون روس های اسباب بازی ساز اولین فضانور و اولین ماهواره رو فرستادن اون بالا! (همون زمانی که آمریکایی ها توی استودیو فیلم رفتن به ماه رو گرفته بودن! :mrgreen:). و همون روس های اسباب بازی سایت پیشرفته ترین تانک جهان رو ساختند و همون روس های اسباب بازی ساز پیشرفته ترین سیستم های دفاع هوایی رو می سازند! icon_cheesygrin گور پدرشون ولی نباید واقعیت رو انکار کرد!

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام با توجه به اینکه دوستان توضیحات کافی دادند در واقع چیزی برای گفتن باقی نمانده جز اینکه بنده چند نکته و واقعه را جهت یادآوری ذکر می کنم: 1- در یک حادثه واقعی (اگر اشتباه نکنم بر فراز مجارستان) دو جنگنده موستانگ آمریکایی یک جنگنده روسی را با یک هواپیمای آلمانی اشتباه می گیرند و بسمت اون حمله می کنند که جنگنده روسی هر دوی آنها را ساقط می کنه! این فقط بدلیل تجربه بالای آن خلبان در نبرد با هواپیماهای پیشرفته آلمانی بود. 2- در کنفرانس یالتا استالین ادعا می کرد که ارتش سرخ قویترین قدرت آتش توپخانه دنیا را دارد و همه می دانستند که حق با اوست. 3- سربازان حال حاضر آمریکایی اکثرا مزدور هستند و در قبال پول می جنگند و توانایی روانی درگیری در یک نبرد رو در رو را ندارند بر خلاف سربازان زمان جنگ دوم جهانی که اکثرا افراد داوطلب بودند. 4- تعداد نیروهای متفقین مهاجم به نرماندی بیش از دو برابر کل نیروهای ارتش آلمان در فرانسه بود (بیش از دو میلیون در مقابل هشتصد هزار نفر). بهنگام پیاده شدن حدود 100000 نفر از آنها کشته شدند (متفقین تلفات روز اول را تنها 12000 نفر اعلام می کنند). با وجود حرفه ای تر بودن ارتش آلمان اما از نظر پشتیبانی هوایی بشدت در رنج بودند . علی رغم همه کمبود ها قدرت تحرک و مقاومت آنها مثال زدنی بود. در یک حادثه واقعی که یکی از نیروهای پارتیزان فرانسوی تعریف می کرد آنها در سر راه اتوبوس پرسنل یک ایستگاه رادار آلمانی در زمان پیاده شدن متفقین در اروپا کمین گذاشته و پس از یک درگیری مختصر و با قول اینکه با آن تکنسینها مانند اسیر رفتار خواهد شد، آنها را اسیر کرده و فورا در محل تیرباران کردند! با اطلاع آلمانی ها از این عملیات پارتیزانهای فرانسوی، آلمانی ها فورا 10000 نیرو در منطقه پیاده کرده و با حمایت چندین فروند جنگنده تمامی آنها را تارومار کردند. 5- تعداد لشکرهای آلمانی (نقل از روژه گارودی) در فرانسه حدود 60 لشکر و در جبهه روسیه 230 لشکر بود.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ghasde man maskhare nabood vali jaleb injast ke jange aragh ba amrica nesfe arteshe aragh farar kardand aya dar iran in etefagh nemioftad hameye artesh haye jahan az arteshe amrica tars darand aya dar iran in etefaghat nemioftad badesh ham man ghasd maskhare nadashtam va etelaate man ham dar hade shoma nist bebakhshid shoma rast migooed

تورو خدا بی خیال واستا لااقل دو تا یست درست حسابی برسه بعد با هم موضوع رذو منحرف می کنیم!بعدشم کی میگه همه دنیا ازش ترس دارن؟مگه همین آمریکا نبود(کوماندهاش نه دلتا)که اومد تو یه جایی که فکر کنم عربستان بود مستقر شد و گفت اگه عراق .....داره بیاد به این جا حملهکنه؟تازهشم جالب بود که عراق حمله کرد و انوجا رو گرفت icon_cheesygrin اینجا همه راست میگن یس شکسته نفسی نکن!بعدشم ما دوران و فهمیده و خیلی های دیگه رو داریم!یادت باشه غواصای ایرانی خیلی چیره دستن مخصوصا که دور وبر همین جا آموزش دیدن و با شرایط مانوسند و آمریکا هم به کوماندوهای دریایش می نازه

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوب برادر من اگر ما قرار بود فرار کنیم همون زمان جنگ ایران-عراق فرار می کردیم نه الان که می بینم هرجا که آمریکا قدم نحسشو گذاشته چکار کرده! درضمن شما فکر نکن ما هم مثل ارتش عراق بی کفایت هستیم! شما برو مقالات مربوط به بالانس در جنگ ایران و عراق رو ببین! این کشور با کارشناسان نظامی آمریکا، استفاده از تاکتیک های ارتش سرخ، پیشرفته ترین تجهیزات کم می آورد!

مثلا ما داشتیم کرکوک رو می گرفتیم شیمیایی زد!
بصره رو داشتیم می گرفتیم شیمیایی زد!
جزیره مجنون رو با شیمیایی پاکسازی کرد!
فاو رو شیمیایی زد

و...

این صدام حروم زاده که معلوم نیست پدرش کی بوده و بهش می گن صدام تکریتی هروقت کم می اورد شیمیایی می زد! icon_cheesygrin :evil:

اگه منظورت از:|( شیمیایی می زد)) یه حرف دارای ایهام و با دو معنی بود باهات موافقم :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پس سربازان amricaey هم ترسو نيستند چون در جنگ جهانى دوم در مقابله ارتشِ آلمان gangidand حتى هم برلين را هم فتح كردند چطور اونا ترسو هستند اما ما شير مرد

بد يه سوال ايران awacks دارد؟ چندتا؟ مزايا؟

ببخشيد همش سوال ميكنم

گور یدر سربازای آمریکایی هم کرده! :evil: اونا ترسوین جهت اطلاع برو ببین انزک دی به چه معناست!تو این روز مردم استرالیا جشن می گیرن که نیروهاشون زود تر از بقیه متفقین دست به کار و آماده ی جنگ شدن بدبختها نمی دونن مردمشون رو به کدوم جهنم فرستادن که خود آمریکا و انگلیس به خودشون....
یه نکته دیگه تو فیلم روز ییروزی نشون می داد تو یه خونه چند تا آمریکایی و فرانسوی و غیره بودن که وقتی فهمیدن گشتایو می خواد باهاشون در گیر بشه نشون داد که سربازه خودش رو خیس کرد icon_cheesygrin فیلمش مستند هم بود!در ضمن تو فیلم شکست هیمنه(غیر اونی که تو تلویزیون یخش شد)چند تا از بچه های سیاه با امکانت کم رفتن رو کشتی متجاوز آمریکایی و همین که یکیشون دست به اسلحه برد فرمانده ی ایرانی ها یه دادی زد که بدبخت از ترس اسلحه رو رو کف شناور انداخت! :mrgreen:
در ضمن لطفا این بحث ها رو یه جای دیگه بکنین اگر ناراحت نمیشین آخه تنها یه تاییکی که من درست کردم تحریف نشد اون هم بلیتز کریگ بود که یکی از دلایلش وابهای کمش بود! :|

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این آواکس ها رو هم از کجا آورده؟
در ضمن اون زمان جنگ بود و اونها هم جوونهای جنگ, ولی الان دوران جوانان شلوار بگیه!!!

سپاه و ارتش هم آنقدر سرباز ندارند که بتوانیم بگیم کشور ما دارای یک ارتش کلاسیک و منظم آنچنانی است!
یادتان نرود که هنوز بسیج و جوانان اعزام به خدمت حرف اول و آخر رو می زنند!
از اینجور بلند پروازیها که نمی دونم نیروی زمینی ما تو دنیا N ام یا مثلا نیروی هوای ما ...یا موشکی ...اینها رو قبول ندارم, ما حتی به انها از لحاظ لجستیک و امکانات نزدیک آنها هم نیستیم! در سپاه ما نیروی ایمان حرف اول و اخر رو می زند!
هر چی شه تمام ما ایرانی هستیم و نمی خواهیم واقعیت رو قبول کنیم و به همین خاطر تو این سایت ایران رو به عرش نظامی دنیا بردیم!!!!
در ضمن به آنان که نیروی جنگی آمریکا را با روسیه مقایسه می کنند پیشنهاد می کنم به حرف های خود سرداران سپاه که در این زمینه اطلاعات زیادی دارند کمی گوش دهند, فرق سوخو و f16 یا f18 را تشخیص میدهند!
همه میدونند آنچه روس ها می سازند ابزار الات جنگی نیست بلکه اسباب بازیست!
از خلبانان بپرسید از ...بپرسید! اگر در جنگ تحمیلی جلوی ارتش کاملا شرقیه صدام کم نیاوردیم دلیلش آن بود که ساختار نظامی ارتش و تقریبا تمام بیس تجهیزات نظامی ما امریکایی بود و برتری نیروی هوایی ما بر عراق نمونه همین ادعاست!!!
به قول آمریکایی ها \"ما آغاز کننده جنگ ستارگان هستیم!!!!\"

برلین رو اگر کسی گفت روس ها فتح کردند به اطلاعات نظامیش حتمااا شک کنید!
برادر عزیز تاریخ را تغییر نده! فاتح جنگ جهانی دوم آمریکا بود پایان دهنده آن هم آمریکا بوده! لطفا تعصبی در مورد آمریکا سخن نگویید
چون اصولا ایرانی ضد آمریکاییست از روی تعصب واقعیت رو انکار می کند!

به قول آمریکاییها: \"اگر ما نبودیم الان اروپاییها همه آلمانی زبان بودند!\"
اگر سرمای زمستان کشور روسیه نبود الان مسکو نشین ها آلمانی زبان بودند!

در ضمن آنکه در اخرین لحظات فروپاشی شوروی \"little Bee\" را در وسط میدان سرخ مسکو فرود آورد آمریکا بود!!!پنج پست با هم ادغام شد! پست متوالی ارسال نکنید.
SAEID

چه خوب تا اونجا که من یادمه زمان شاه زمان کاباره قمار بازی کثافت کاری و اینجور چیزها بود نه؟نگو که اون موقع شاه مرجع تقلید بود که میزنم تو ملاجتا icon_cheesygrin
خوب مهم نیست که شما قبول داری یا نه قبول داشتنن من هم مهم نیست!من قبول نمی کنم که تو ایرنی هستی ولی خوب هستی یس لطفا قبول نکن
اگه ناراحت شدی معذرت می خوام قصد شوخی داشتم فقط
یعنی تو الان از خلبان یرسیدی احتمالا تو خونتون فیبر نوری نداری؟خوب بنده خدا تو که ارتش آمریکا رو بیشتر کوبوندی!مگه همین به قول تو شاهین و زنبور آمریکا نبودن که از یوگسلاوی شکست خوردن مگه همون ایالات متحده نبود که یه ایر بیسش رو خلبان یوگسلاو با یه هاریر آمریکایی!!!منهدم کرد؟
با این تفسیر احتمالا آمریکا خمیر اسباب بازی یا یوترش رو می سازه! :evil: سوخو-20 هم برای همه روشنه که مال کجاست
درسته یه متن رو از ایرانی ها داشته باش:"شما مختارین که جنگ رو شروع کنین یا نه تاریخ شروع اون رو شما تایین می کنین ولی یایانش،یایانش رو ما تایین می کنیم"تو یه جا هم دیده بودم:به نقل از سایت نیروی هوایی آمریکا و از زبن عم سام:"iran, youre next we'll finish the job"یه اْمانی جواب داده بود!!:"america youre last job will finish the usa" :|
نه داداش ایرانی ضد آمریکایی نیست!تاریخ رو هم به قول هیتلر برندگان جنگ می نویسن(چیزایی که شما خوندی)ولی همه مون دیدیم که تاریخ همه چیز رو روشن کرد:x(نیروی دلتا از درو دیوار شکست خورد و در زمان جنگ هم جهت اطلاع وقتی از این نیرو تقاضای کمک شد یاول گفت:کارای این ایرانی ها ییش بینی نشده است یس این نیرو کمکی به شما نمی کند)بعدشم همه میدونن که ارتش سرخ از آمریکا سره! :mrgreen:
خوب این نشون میده که در جنگ یه ثانیه بعد قابل ییش بینی نیست تو اون فیلم روز ییروزی قشنگ سرباز آلمانی می گفت اون کاخ کرملینه تا یه ساعت دیگه فتحش می کنیم!و دقیقا اون فرمانده ی روسی که اسمش خاطرم نیست گفت تا24 ساعت دیگه برلین فتح خواهد شد ولی همه دیدن که وافن اس اس های زیر 15 سال!!!!چه جور دو هفته جلوی ارتش سرخ مقاومت کردن!
در ضمن واف اس اس که کلی ییروزی بدست آورد ونمونه اش همین آخری بود که گفتم یه نیروی کاملا اعتقادی بود یس سیاه رو دست کم نگیر دوت عزیز
بازم اگه دلخور شدی ازت عذر می خواهم icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در ضمن به آنان که نیروی جنگی آمریکا را با روسیه مقایسه می کنند پیشنهاد می کنم به حرف های خود سرداران سپاه که در این زمینه اطلاعات زیادی دارند کمی گوش دهند, فرق سوخو و f16 یا f18 را تشخیص میدهند!
همه میدونند آنچه روس ها می سازند ابزار الات جنگی نیست بلکه اسباب بازیست!
از خلبانان بپرسید از ...بپرسید! اگر در جنگ تحمیلی جلوی ارتش کاملا شرقیه صدام کم نیاوردیم دلیلش آن بود که ساختار نظامی ارتش و تقریبا تمام بیس تجهیزات نظامی ما امریکایی بود و برتری نیروی هوایی ما بر عراق نمونه همین ادعاست!!!
به قول آمریکایی ها \"ما آغاز کننده جنگ ستارگان هستیم!!!!\"

برلین رو اگر کسی گفت روس ها فتح کردند به اطلاعات نظامیش حتمااا شک کنید!
برادر عزیز تاریخ را تغییر نده! فاتح جنگ جهانی دوم آمریکا بود پایان دهنده آن هم آمریکا بوده! لطفا تعصبی در مورد آمریکا سخن نگویید
چون اصولا ایرانی ضد آمریکاییست از روی تعصب واقعیت رو انکار می کند!

به قول آمریکاییها: \"اگر ما نبودیم الان اروپاییها همه آلمانی زبان بودند!\"
اگر سرمای زمستان کشور روسیه نبود الان مسکو نشین ها آلمانی زبان بودند!

در ضمن آنکه در اخرین لحظات فروپاشی شوروی \"little Bee\" را در وسط میدان سرخ مسکو فرود آورد آمریکا بود!!!


SAEID[/color]

شما می گی چیز هایی که روس ها می سازند اسباب بازیه!!! همین روس ها مانور های kublit و pegachev cobra رو با به قول شما «اسباب بازی» برای اولین بار انجام دادن که حالا آمریکایی ها کلی کلاس می ذارن که f-22 این مانور ها رو انجام می ده!!! icon_cheesygrin
بهتره برای تکمیل اطلاعات خودتون به سایتی در حد ویکی پدیا بروید:
آمریکا تنها برلین رو بمباران کرد،آقای rezaa فکر کردی بچه گیر آوردی.
Battle of berlin

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

 • مطالب مشابه

  • توسط MR9
   موقعیت قرارگاه مرکزی منافقین :
    
   در 90 کیلومتری شمال بغداد ،پس از عبور از شهر "الخالص" به "قرارگاه  اشرف" خواهید رسید.این پادگان با وسعت6 در 8کیلومتر مربع تا سال 1365 هجری شمسی تحت عنوان "معسگر الخالص الخاص" محل استقرار یکی از تیپ های گارد ریاست جمهوری صدام حسین بود.این پادگان از شمال به انبارهای بزرگ مهمات و تسلیحات و یک روستای کوچک عراقی،از شرق به یک فرودگاه متروکه،از جنوب شرق به روستای "شیخ شنیف" ، از جنوب به یک مرکز مرغداری و از غرب به جاده بغداد- کرکوک محدود شده است."اشرف بزرگ" 12*10 کیلومتر مربع است  که پادگان اشرف و زمین های اطراف آن را شامل می شود.
    
     
    
    
    
    
   پس از اخراج مسعود رجوی به عراق و ملاقات او با صدام حسین ، این پادگان بطور کامل تحویل گروهک منافقین  شد و  آنها پایگاه های خود در سلیمانیه و کرکوک را جمع آوری کرده و از سال 1366 هجری شمسی تحت عنوان به اصطلاح "ارتش آزادیبخش ملی " در این محل تجمع کنند.
   در کیلومتر 90 جاده قدیم بغداد-کرکوک انشعابی از قسمت شرقی، شما را به درب اصلی پادگان اشرف هدایت خواهد کرد.شمال و جنوب این جاده آسفالته و فرعی محل استقرار 2 گردان ارتش صدام حسین ،گروهان رادار،گروهان موشکی پدافند هوایی و مقر سازمان استخبارات صدام حسین است که در نزدیکی ورود به پادگان قرار دارد.از سال 1365 شمسی تا زمان سرنگونی صدام  حسین ،نقش این نیروها پدافند هوایی،حفاظت بیرونی و کنترل ورود و خروج به پادگان اشرف بود .
    
    
     
    
    
   مرصاد ، کمینگاه منافقین 
   ببرها وارد می شوند :
    
   اگر چه نیروی های مسلح جمهوری اسلامی ایران ( ارتش  جمهوری اسلامی ایران ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  ، بسیج و..)  در جریان عملیات مرصاد ، شکست سنگینی بر پیکره گروهک منافقین وارد آورد ، بازماندگان فرقه رجوی ، مجدداً نیروی های باقی مانده خود را در قرارگاه های  متعدد خود در عراق ، جمع آوری و با حمایت رژیم بعثی ، فعالیتهای خود را از سر گرفتند . اما بدنبال شکست مفتضحانه رژیم بعثی حاکم بر بغداد در مقابل تهاجم گسترده نیروهای ائتلاف به منظور بازپس گیری کویت در ماه مارس 1991 و بغرنج شدن وضعیت در این کشور که همراه با بروز تشنجات و حرکتهای مسلحانه در شمال و جنوب آن گردید ، باعث شد تا گروهک منافقین  با یک بن بست غیر قابل تصور مواجه گردد .
    
    

    
    
   به همین دلیل ، تروریستهای مسلح این گروهک ، دست به تحرکات جدیدی در داخل خاک ایران زده و در یکم آوریل 1991 ، با استفاده از شرایط حاد منطقه ، یکسری اقدامات مسلحانه تروریستی  در غرب ایران ، بویژه ارتفاعات استان کرمانشاه  را رقم زدند که موجبات به شهادت رسیدن صدها نفر از شهروندان کرد ساکن در این منطقه را فراهم آورد .
   بنابراین در پاسخ به شرارتهای این گروهک تروریستی ، در بامداد روز 5 آوریل ، نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  با استفاده از 9 فروند جنگنده- بمب افکن F-4E ، جمعی پایگاه سوم شکاری (TFB-3)  یک ضربت اساسی را به پادگان اشرف که قرار گاه مرکزی این گروهک بشمار می رفت ، وارد آورد که درعمق 80 کیلومتری داخل خاک عراق و در 28 کیلومتری شمال شهر  خالص  قرار داشت . 5 دقیقه بعد از این حمله ، 9 فروند جنگنده- بمب افکن F-5E جمعی پایگاه چهارم شکاری (TFB-4) بقیه تاسیسات این قرار گاه را با مهمات سنگین مورد حمله قرار دادند که براساس اطلاعات منتشر شده ، تلفات گسترده ای را موجب گردید .
    

    
    
   با این حال ، در جریان این حمله غافلگیرانه  ، خدمه یکی از فانتوم های شرکت کننده ( سریال 6688-3) موفق به اجرای صحیح مانور POP-UP نگردید و هر دوخدمه مجبور به اجکت شده و توسط شبه نظامیان مستقر در منطقه  بازداشت و بسرعت به دولت عراق تحویل داده شدند
    
    

    
   بقایای فانتوم ساقط شده نیروی هوایی به سریال 6688-3
    
    
   در شمال عراق ، دولت ترکیه که سالهاست در حال جنگ غیر رسمی با شورشیان حزب کارگران کرد که به شکل محرمانه از حمایتهای اطلاعاتی و تسلیحاتی دولت وقت عراق بهره می برد ، قرار داشت ، به منظور سرکوب این شورشیان ، چندین عملیات رزمی را در امتداد مرز با ایران ، طراحی و اجرا نمود .
    

    
    
   در جریان این عملیات رزمی ، فانتوم های  نیروی هوایی ترکیه بارها و بارها حریم هوایی ایران را مورد تجاوز قرار داده و نقض نمودند و در این سو ، در موارد متعددی  ، رادار مراقبت منطقه ، هشدارهای لازم را به ترکها ارسال نمود ولی علی الظاهر نیروی هوایی ایران هرگز عملیات رهگیری را اجرا ننمود . این مساله  را می توان بدین دلیل تشریح نمود که  تایگرهای مستقر در پایگاه دوم شکاری ،اگر چه بسیار سریع تر از فانتوم های ترک بودند اما بدلیل اینکه  تیم های ضربتی نیروی هوایی ترکیه توسط جنگنده های F-16C این نیرو  اسکورت می شدند ، حضور تایگر عملاً بی اثر بشمار می رفت . به همین علت ، فرماندهی وقت نیروی هوایی ایران تصمیم گرفت تا سازمان رزم پایگاه دوم شکاری را با اعزام جنگنده های MIG-29 که به تازگی از اتحاد شوروی تحویل گرفته شده بودند ، تقویت نماید .
    
    

    
    
   اعزام فالکروم های تهرانی  ، اگر چه در ابتدا به شکل موقت به این پایگاه مامور شده بودند ، اما با تغییر شرایط ، این استقرار به شکل دائمی در آمد و اسکادران 22 تاکتیکی نیروی هوایی (TFS-22) با حضور میگ های روسی تشکیل گردید و از آن سو ، تمامی  تایگرهای موجود در این پایگاه (F-5E) به اسکادارن 21 تاکتیکی (TFS-21) انتقال یافتند .
    
   با فروکش کردن آتش جنگ در آسیای جنوب غربی ، شرایط تقریباً به حالت عادی بازگشت ، اما این آرامش زیاد بطول نیانجامید ، چرا که در سال 1994 ، گروهگ منافقین مجدداً با اعزام تیم های ترورویستی بداخل کشور ، به شکل منظم دست به تخریب ، ترور مردم عادی و شماری از مقامات ارشد نظامی و غیر نظامی  زدند .
    
    

   سپهبد شهید صیاد شیرازی 
    
    
   د رنتیجه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، مجدداً ماموریت یافت تا حملات هوایی خود را علیه قرارگاه مرکزی این گروهک در داخل خاک عراق ، از سر بگیرد .
   این ماموریت کمتر شناخته شده ، توسط یکفروند جنگنده- بمب افکن F-5F و سه فروند جنگنده – بمب افکن F-5E جمعی پایگاه دوم شکاری در 9 نوامبر 1994 اجرا گردید . در این حمله جمعاً 16 تیر مهمات هوا به زمین مارک-82 به روی هدف حمل شد و پرنده های رزمی با موفقیت کامل و بدون خسارت جانبی ، ماموریت خود را به انجام رساندند .
    
    

    
    
   اما بدلیل اینکه این حمله غافلگیرانه  در داخل محدوده موسوم به منطقه پرواز ممنوع (NO FLY ZONE) شمال عراق که توسط ایالات متحده و بریتانیا حفاظت می گردید ، انجام شد ، به محض اطلاع از وقوع این حمله ، 20 فروند جنگنده  متحدین شامل  جنگنده – بمب افکن های F-16  و F-15 نیروی هوایی ایالات متحده به منظور رهگیری این دسته پروازی از پایگاه های خود واقع در خاک ترکیه به پرواز در آمدند که با توجه به پایان ماموریت دسته رزمی نیروی هوایی ایران ، برخوردی میان این دو پیش نیامد . 
    

    
    
    
   پی نوشت :
    
   1- پلان های رزمی ارائه شده در این تاپیک در سطح وب وجود ندارد و توسط مترجم طراحی شده است 
   2-  در این انجمن ، بیشتز از حماسه های گردان های تامکت و فانتوم گفته شده ، باشد که  این تاپیک گوشه ای از حماسه های تایگرهای مظلوم نیروی هوایی که تلفات قابل توجهی را هم در جنگ تحمیلی متحمل شده است ، بیان نماید .
    
    
    
   منبع : با اندکی تصرف ، IRANIAN TIGERS AT WAR  BY BABAK TAGHVAEE
    
    
     این مجموعه با صرف زمان ترجمه  شده است ،
   بنابراین ، هر گونه برداشت با ذکر منبع (MILITARY.IR) خواهد بود . 
   در غیر اینصورت ، برداشت کننده  ، عرفاً و شرعاً ، مسئول خواهد بود .
    
    مترجم : MR9      
  • توسط farmandekoll
   F-117 نایت هاوک (شاهین تاریکی) نخستین هواپیمای عملیاتی است که به منظور استفاده از فناوری پنهانکاری طراحی شد. طراحی منحصر بفرد این هواپیمای تک سرنشینه تواناییهای استثنایی را به این هواپیمای تهاجمی می افزاید. اندازه این هواپیما در حدود F-15 ایگل می باشد که دو موتور توربو فن F404 که هرکدام نیرویی معادل 48 کیلو نیوتون (10800 پوند) ایجاد می کنند دارد. هم چنین دارای کنترل با سیم می باشد. قابلیت سوختگیری هوایی برد نایت هاوک را افزوده و آن را به یک سلاح بازدارنده و ترساننده ی ایالات متحده تبدیل کرده است. توانایی حمل انواع سلاح ها با سیستمهای ناوبری و حمله یکپارچه و سیستمهای الکترونیک پروازی ( اویونیک) موثر بودن این هواپیما را در عملیات مختلف اثبات می کند و بار کاری خلبان را کم می کند. کشیدن نقشه های با جزییات ریز برای عملیات روی نقاط با پدافند سنگین و قوی با استفاده از سیستم طراحی نقشه خودکار به ارزشهای این هواپیمای منحصر بفرد می افزاید.اولین F-117 در سال 1982 تحویل داده شد و آخرین تحویل در سال 1990 بود. تصمیم تولید F-117 در سال 1978 گرفته شد. اولین پرواز آن در سال 1981 انجام شد.

   جزییات :


   وظیفه : هواپیمای تهاجمی پنهانکار

   سازنده : لاکهید

   استفاده کننده : نیروی هوایی ایالات متحده

   موتور : دو موتور توربو فن بدون پس سوز F404-GE-F1D2 با قدرت 48 کیلو نیوتن (10800پوند)

   ابعاد : طول 10.08 متر، ارتفاع 3.78 متر، دهنه بال 13.20 متر

   اوزان: وزن خالی آن 13.381 کیلوگرم برآورد شده است، حداکثر وزن برخاست 13.814 کیلوگرم

   اجرا : حداکثر سرعت 0.98 ماخ یا 1040 کیلومتر بر ساعت(656 مایل بر ساعت)، سقف پرواز 15.240 متر برآورد شده است ( 50000 پا)

   سلاحها : تا 2268 کیلوگرم (5000 پوند) انواع بمب های هدایت شونده، موشکهای هوا به زمین، موشکهای زد رادار یا موشکهای هوا به هوای AIM-9 که در یک جایگاه درونی حمل می شوند.
 • مرور توسط کاربر    0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.