hamedof

NEMS

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='maysam2007' timestamp='1378492894' post='336819']
بسیار عالی بود حامد جان. و خیلی هم روان و ساده نوشته شده بود. واقعا ممنون.
[/quote]

خواهش می کنم ! این کلا شیوه نوشتاری جدید منه ! :) فکر کنم اینطوری بهتر باشه برای بقیه کاربرا ! درک همه چیز ساده میشه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با اجازه شما سوالاتم و هم نگه می دارم تا بعد از پایان کل مباحث بپرسم. (چون احتمالا پاسخ خیلی از اونها رو در ادامه تاپیک دریافت می کنم!)

باز هم تشکر. :rose:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حامد جان متن را خواندم سپاس
اطلاعی داری که در سازه های نظامی بیشتر منظورم هواگردها است از این سامانه های نانو الکترو مکانیکی استفاده شده و اگر شده میشه در ادامه اطلاعاتی بدی ؟ بیشتر اون بخش متن که بهره بری به عنوان گیرنده ها هم چون آشکار سازهای عناصر شیمیایی را مطرح کرد من را به یاد آر کیو ۱۷۰ انداخت !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فعلا که اطلاعاتی ندارم ! چون این مطالب از گرایش ما کلا جداست ! ولی در قسمت کاربردها حتما پیگیری می کنم ! ولی فعلا جواب خاصی ندارم تا به شما ارائه بدم ! ...

هرجا سخن از الکترونیک است نام آرکیو می درخشد ! ویرایش شده در توسط hamedof

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیار جالب و عالی.

=======================
سوال:
موندم این نانوماشین ها انرژیشون را از کجا به دست میارن. یعنی نانو پیل های کوچکی دارند یا از محیط می تونن کسب انرژِی کنند.

============

چند توصیه به همه ی کسایی که این جور تاپیک های خوب را می زنند برای کسب مخاطب:

سعی کنید آرام آرام پیش برید.
مقاله را خرد کنید به اندازه های کوتاه.
یکی از بهترین روش ها برای تاپیک هایی که کمی علمی هستند، همین کاری هست که الان این جا شد.
فاصله زمانی را هم کم نکنید. به مخاطب فرصت بدید با شما پیش بیاد.
فعلا پست های چند خطی در جواب به بقیه یا برای اضافه کردن توضیحات جدید به همین مطلب.
بعد از یکی دو روز یک پست محتوایی دیگه مثل همین.
به جای این که تند تند متن بذارید بهتره سعی کنید متن شما بسیار روان و همه فهم بشه. براش چارت پیدا کنید. عکس یا فیلم. حتی اگر می تونید خودتون اینفو گرافی را درست کنید.
در قسمت های اصلی مقاله سعی کنید نکات خیلی فنی یا محاسبات پیچیده اصلا به کار نبرید اما در فاصله ی چند روزه ی بین هر قسمت می تونید به عنوان شرح و توضیح مقالتون این مطالب را کم کم برای مخاطب شرح بدید. خصوصا اگر سوال بشه.
تلاش کنید سمت و سوی مقاله هاتون با سوالات و چیزهایی که افراد بهشون علاقه نشون میدن همراه بشه.

یک مثال خوب برای این روش تاپیک اصول پنهان کاری خانم هلیاست. تا حدی هم تاپیک لیزر آقای حامدف
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من ک چیزی نمی فهمم از داستان ولی مثبت دادم برای تشویق بحث های علمی تو سایت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون بابت راهنمایی ، در مورد انرژی هم ، بستگی داره کجا استفاده بشند ! شما یکبار می آیید و یک قطعه میسازید که بر روی بردهای الکترونیکی نصب کنید ، خوب اونجا انرژی به واسطه برد تامین میشه ، اما در مورد نانوروبات هایی که داخل خون هستند ، یک منبع تغذیه خیلی کوچک برای این روبات ها در نظر گرفته میشه ، البته این روبات را به شیوه ای میسازند که خودشون بعد از مدتی در خون حل بشند .......... در طول تاپیک هم اطلاعات بیشتری در اختیار کاربران قرار خواهم داد ! فعلا هم دارم روی قسمتی بعدی کار می کنم که داره پای فیزیک میاد وسط و باید مطلب شدیدا ریز کنم و ساده ! ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک سوال دیگر رو هم اگر تونستید بهش بپردازید. این که چطور این ها در مقابل عوامل تخریبی حفظ میشن. مثل الکترومغناطیس ها، الکتریسیته ی ساکن، واکنش های شیمیایی حتی تخریب های فیزیکی و... یا اصلا چطور در مکانی که باید باشن باقی می مونن....
وقتی داریم راجع به نانو صحبت می کنیم یعنی کوچکترین عاملی برای دیوایسمون می تونه کشنده باشه. حتی در مقیاس اتمی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام و تشکر از حامد عزیز

[quote]این تاپیک ادامه دیوایس های MEMS هست ، اما به پیشنهاد آنتی وار (حامد عزیز) متن رو تکه تکه و خیلی مختصر و مفید همراه با توضیحات اضافی خدمت عزیزان ارائه می کنم تا هم درکش آسون تر بشه هم اینکه فرصت بحث کردن در مورد هر قسمت رو داشته باشیم ![/quote]
اینکه تصمیم گرفتی بخش ها رو مختصر تر قرار بدی خوبه و کاربر پسنده ولی لطفا دیگه اونقدر خلاصه نکن که رشته مبحث از دستمون در بره :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی ممنون آقا حامد عزیز.

طولانی نبود. مخصوصا به خاطر تصاویر زیاد که بین مطالب قرار دادین خوندنش خسته کننده نیست.

منتظر ادامه مطالبتون هم هستیم. :rose:
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='maysam2007' timestamp='1378562607' post='337048']
خیلی ممنون آقا حامد عزیز.

طولانی نبود. مخصوصا به خاطر تصاویر زیاد که بین مطالب قرار دادین خوندنش خسته کننده نیست.

منتظر ادامه مطالبتون هم هستیم. :rose:
[/quote]

ممنون از شما ، فقط دوستان من باور کنم شما هیچ سوالی ندارید از متن ؟ اگه واقعا اینطوره برم سر قسمت های بعدی ! ویرایش شده در توسط hamedof

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من خودم کلی سوال دارم :)

[quote]در سال 2000 اولین سری از دیوایس های یکپارچه‌سازی کلان‌مقیاس (VLSI) توسط محققان شرکت IBM ساخته شد . این حافظه به وسیله استفاده از AFM ساخته شد و به وسیله حرارت دادن و سنجش یک لایه دگردیس پذیر (عمل خواندن و نوشتن) به عنوان یک حافظه مورد استفاده قرار گرفت . همچنین مرکز ITRS پرونده ای جدید را برای انجام مطالعات بر روی این نوع از مموری ها باز کرد .[/quote]
این تیکه را لطفا یک توضیح بدهید. اگر متن انگلیسی را دارید اصلا متن انگلیسی اش را هم بذارید شاید بهتر فهمیده شد.

اول این vlsi جیه؟
حافظه را چطور با AFM ساختن؟

در AFM ها من تقریبا برداشتم این بود که این میکروسکوپ بر یک نقطه ی ماده فشار میاره و با مقایسه ی میزانی که جابه جایی در ضخامت ماده ایجاد شده، به میزان اتومیک فورس ها پی می بره (این جا به جایی با تغییر مکان پرتو لیزر مشاهده خواهد شد) ولی این جمله ی شما منو به این فکر انداخت که احتمالا اشتباه فهمیدم:

[quote] و از روی نیروی بین اتم‌های سطح نمونه و پراب، می‌توان فاصله بین نوک و سطح نمونه، یا همان ارتفاع آن قسمت از نمونه را بدست آورد.[/quote]
اگه میشه یکم توضیح بدهید اگر میشه متن اصلی را هم بذارید که شاید کمک کنه.
اگرم ممکنه واحد مقیاس اندازه گیری اتومیک فورس را بگید چیه؟

[quote]پلیمر معروف به PMMA[/quote]

توضیح لطفا... این پلیمر چیه و با تابش الکترون بهش دقیقا چه اتفاقی درش میفته؟ پلیمر خورده میشه؟ تغییر جنس میده. تغییر فورم فیزیکی میده ؟؟؟؟
برداشت من این بود که با تابش الکترون بر روی پلیمر ما درش تغییر ایجاد می کنیم و یک جور دیوایس را روی ورق پلیمری می سازیم. نتیجه این که این دیوایس باید یک دیوایس یک لایه و تخت باشه... شما حجم به اون شکل نمی تونید در بیارید.
دوم این که فقط هم از جنس پلیمر هست. یعنی نمی تونید دیوایس با چند اتم مختلف طراحی کنید. فقط هم از عناصر موجود در پلیمر میشه استفاده کرد. عناصر پلیمر چی هست؟

پلیمر واسط در نور نگاری چی هست؟
یکم راجع به نور نگاری هم توضیح بدهید اگر حوصله دارید...
=======================

فکر کنم این دو تا تصویر یکی مانده به آخر مربوط به یک کریستال بودند فقط یکی نمونه ی سه بعدیش هست؟ درسته؟
راجع به این روش شیمیایی ممنون میشم در آینده بیشتر توضیح بدهید...

(الان حامدف با خودش میگه، خدایا توبه! ببخشید دیگه. کنکجاویه من که بجنبه این طوری میشه. :) هر جا حوصله نداشتی جواب نده. هیچ اشکالی نداره)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.