Commandant

آشنایی با 11 تکنیک بازجویی SERE

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

البته فک کنم تو سایت قبلا دیده بودمش...

شخصا بحث انزوا و ترس از شکنجه رو داشتم و راستش رو بخواید، برا منی که تقریبا تمام زمانم (قبل از بازجویی شدن!) در داخل اتاقم، در تاریکی مطلق و بدون هیچ شخص دیگه ای بودش واقعا وحشتناک بود چه برسه به افراد اجتماعی و اینا!!!...

ترس از شکنجه هم اینجوری نبود که بگن میزنمت و اینا، بلکه چون چشما بسته‌هستن، هرگونه تحرک افراد بازجو یا باز و بسته کردن کیف و اینا چهارستون بدن رو میلرزونه!!!!
روز دوم که ازم میخواستن سوال بپرسن، درهای سه تا کیف (از این قفلی ها که با یه صدای تقه باز میشه!) رو باز کردن و وسایلی رو ازش در میاوردن و میذاشتن رو میز که سنگین بودن و من حس کردم که وسایل شکنجه مثل انبردست و چوب و از این حرفاست!!...
ولی خوب، کسی به ما دست نزد ولی خلاصه اگه بیشتر پیش میرفتن، خودم رو از ترس خیس میکردم!!!!....

بحث‌های دیگه رو تجربه نکردم، ولی فکر میکنم این تنهایی از همه‌اش بدتر باشه!!! اونقدر بدتره که روزایی که کارشناسم نمی‌اومد به نگهبان التماس میکردم که زنگ بزنه به کارشناس بیاد! :))))))))
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1378715813' post='337507']
البته فک کنم تو سایت قبلا دیده بودمش...

شخصا بحث انزوا و ترس از شکنجه رو داشتم و راستش رو بخواید، برا منی که تقریبا تمام زمانم (قبل از بازجویی شدن!) در داخل اتاقم، در تاریکی مطلق و بدون هیچ شخص دیگه ای بودش واقعا وحشتناک بود چه برسه به افراد اجتماعی و اینا!!!...

ترس از شکنجه هم اینجوری نبود که بگن میزنمت و اینا، بلکه چون چشما بسته‌هستن، هرگونه تحرک افراد بازجو یا باز و بسته کردن کیف و اینا چهارستون بدن رو میلرزونه!!!!
روز دوم که ازم میخواستن سوال بپرسن، درهای سه تا کیف (از این قفلی ها که با یه صدای تقه باز میشه!) رو باز کردن و وسایلی رو ازش در میاوردن و میذاشتن رو میز که سنگین بودن و من حس کردم که وسایل شکنجه مثل انبردست و چوب و از این حرفاست!!...
ولی خوب، کسی به ما دست نزد ولی خلاصه اگه بیشتر پیش میرفتن، خودم رو از ترس خیس میکردم!!!!....

بحث‌های دیگه رو تجربه نکردم، ولی فکر میکنم این تنهایی از همه‌اش بدتر باشه!!! اونقدر بدتره که روزایی که کارشناسم نمی‌اومد به نگهبان التماس میکردم که زنگ بزنه به کارشناس بیاد! :))))))))
[/quote]

ترجمه ی یک جا نیست که قبلا دیده باشی :)
شاید مواردش رو قبلا کسی گذاشته :)

انزوا که تازه خونه ی اولشه :)
نگفته بودی جزء عوامل فتنه بودی :دی ویرایش شده در توسط Commandant

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] در حالی که هیچ آسیب جسمانی پایداری به او وارد نمی شود. [/quote]

احتمالا سکته قلبی یا مغزی ناشی از ترس و پیامدهای آنها را آسیب پایدار جسمانی نمی دانند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ssadeghs' timestamp='1378718844' post='337524']
احتمالا سکته قلبی یا مغزی ناشی از ترس و پیامدهای آنها را آسیب پایدار جسمانی نمی دانند .
[/quote]

اتفاقا تجربه نشون داده که اگه یه بابایی داره تو کوچه ی تاریک واسه خودش میره از پشت یهو بترسونیش ممکنه سکته کنه ولی توی این شرایط نه !
احتمالش خیلی کمه ، چون توی این شرایط طرف آمادگیش رو داره و اطلاع داره که چه بلایی قراره سرش بیاد ، اعصاب اتونومیک تمام پارامتر های بدن رو تنظیم می کنند و سطح هورمون های مختلف مثل سروتونین ، دوپامین ، آدرنالین و ... تنظیم شده و بدن آماده ی شرایط تنش و استرس شدید هست .

یه اصطلاحی هست به اسم vulnerability یا آسیب پذیری ، آگاهی داشتن از این که چه اتفاقی داره میفته ، vulnerability رو به حداقل میرسونه . ویرایش شده در توسط Commandant
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Commandant' timestamp='1378719516' post='337528']
اتفاقا تجربه نشون داده که اگه یه بابایی داره تو کوچه ی تاریک واسه خودش میره از پشت یهو بترسونیش ممکنه سکته کنه ولی توی این شرایط نه !
احتمالش خیلی کمه ، چون توی این شرایط طرف آمادگیش رو داره و اطلاع داره که چه بلایی قراره سرش بیاد ، اعصاب اتونومیک تمام پارامتر های بدن رو تنظیم می کنند و سطح هورمون های مختلف مثل سروتونین ، دوپامین ، آدرنالین و ... تنظیم شده و بدن آماده ی شرایط تنش و استرس شدید هست .

یه اصطلاحی هست به اسم vulnerability یا آسیب پذیری ، آگاهی داشتن از این که چه اتفاقی داره میفته ، vulnerability رو به حداقل میرسونه .
[/quote]

به هر حال آرمان جان احتمالش هست مثال بارزش بازیکن فوتبالی است که از هیجان شادی پس از گل سکته میکنه یعنی بازیکن از گل و زمین و شرایط اطلاع نداره ؟ سامانه های عصبی بعد از این همه سال بودن در این شرایط آداپته نشدن ؟ قطعا حرفت درست است اما احتمالش هست . ویرایش شده در توسط ssadeghs
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ssadeghs' timestamp='1378720046' post='337534']
به هر حال آرمان جان احتمالش هست مثال بارزش بازیکن فوتبالی است که از هیجان شادی پس از گل سکته میکنه یعنی بازیکن از گل و زمین و شرایط اطلاع نداره ؟ سامانه های عصبی بعد از این همه سال بودن در این شرایط آداپته نشدن ؟ قطعا حرفت درست است اما احتمالش هست .
[/quote]

اون که 100 درصد ، همیشه به قولی واسه هر چیزی یه casualty هست دیگه :)
حرفت کاملا درست هست ، ولی استثناها معمولا قانون و چارچوب رو تغییر نمیدن .

در مورد فوتبالیست ها جریان یه کم فرق داره ، اگه مثلا یه روز من رو بذارن توی داربی به عنوان فوروارد بازی کنم ، قطعا سطح هرمون های هیجانیم در حد زمان شکنجه میره بالا ! ولی کسی که حرفه اش فوتباله ، تا حدی براش عادی میشه ، یه جورایی شرطی میشه .
دلیل سکته هاشونم معمولا نارسایی های عروق و درمان نکردن بیماری ها هست عموما .
اصلا مگه در طول تاریخ چند نفر در کل دنیا موقع فوتبال سکته کردن ؟! :)

قطعا توی شکنجه ها هم یک سری فیلتر ها اعمال میشن ، مثلا پیرمرد 60 ساله رو نمیبرن واسه واتر بوردینگ :) یا 10 روز بهش بی خوابی بدن :)
یا آدم چاق رو اگه مورد 3 رو روش انجام بدی احتمالا تلف میشه !
همون انزوا رو تهش روشون انجام میدن .
چون اصولا هدف این متد ها اینه که در دادگاه هیچ اثری ازشکنجه در طرف نباشه ، وگرنه قاضی با یک کبودی کلا تحقیقات رو ملغا میکنه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وزارت اطلاعات ما هم باید یک استانداردی برای شکنجه کردن جاسوسان و...در نظر بگیریم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='lordashrafi' timestamp='1378721551' post='337546']
وزارت اطلاعات ما هم باید یک استانداردی برای شکنجه کردن جاسوسان و...در نظر بگیریم !
[/quote]

فکر می کنم برادران خودی از یکی از موتوهای نیروی هوایی امریکا استفاده می کنن :
Sky is the limit icon_cheesygrin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی کاره کثیفیه شکنجه اگه بخوای برای همه ی افراد با میزان جرم یکسان استفاده بکنی، مثلا باید تفوت قائل بشیم در میزان شدت شکنجه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برای جلوگیری از اعتراف باید فکر بکنید که شما جزئی از یک ایدئولوژی بزرگ هستید و مرگ شما ، درد کشیدن شما ؛ قطع عضو شما ، آینده شما و ... در مقابل این ایدئولوژی کوچک هستند !
ذهن انسان توانایی غلبه بر هر چیزی را دارد بشرطی که به خودش دروغ نگوید ... برای همین موضوع هستش که از دار های روانگردان برای کاهش هوشیاری و تأثیر گذاری بر آن استفاده میشود ....
اعتراف گیری راه های مختلفی داره که این شکنجه ها جایی در آنها ندارند ؛ ار افرادی که حس میشه اطلاعات مهمی دارند به این شکل پذیرائی نمیشه !
آمریکایی ها وحشی هستند وگرنه خودشان میدانند راه های سریع تر و ارام تری وجود دارد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Commandant' timestamp='1378713802' post='337489']
[color=#4b0082][b][size=4]11. Water Boarding (روبند خیس)[/size][/b][/color]
[/quote]

امان از واتر بوردینگ خدا نصیب گرگ بیابون هم نکنه ناخاسته تجربش کردم وقتی که شروع میشه مثل این می مونه که نفست رو کامل دادی بیرون دو سه دقیقه هم زیر آب بودی حالا که به شدت نیاز به بلع سریع اکسیژن داری چیزی جز آب نصیبت نمیشه عملا آبی به خورد نمیره یه جور القاء غرق شدنه فقط این حس از لحظه اول واتر بوردینگ شروع میشه به همین خاطر باعث شک ناجوری میشه که طرف دست و پاشو گم میکنه حتی توان بیرون دادن نفس هم از دست میره. ویرایش شده در توسط farhad1124
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینها همه تکنیک های شکنجه بودن. نه بازجویی.
بازجویی تازه بعد از این شکنجه ها انجام میشه.(اگه قصد بر بازجویی باشه)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک سوال شرعی ؟
کلا شکنجه کردن شرعا مجاز هست یا نه ؟
من فکر میکنم این همون حق الناس هست ؟
یعنی طرف حتی اگه مجرم هم باشه طبق قانون اسلامی باید مجازات بشه ، حالا اگه حتی یک سیلی هم بخوره اونی که زده قیامت باید جواب بده
و فکر نمیکنم کلا در اسلام چنین چیزی باشه که حق داشته باشی با کتک زدن و دیگر روشهای شکنجه اعتراف بگیری
حالا شما ببین برخی اصلا جرمی انجام ندادن و چپ و راست میشن
یا
ولش کن اینجور بحث ها اخرش شر میشه
البته من منظورم ایران نبودا
خارجی ها رو میگم
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.