ali_64

بمب افکن استراتژیک پنهانکار نورثروپ/گرومن بی- 2 ( Northrop Grumman B-2 Spirit)

Recommended Posts

چند سال پیش که شمخانی وزیر دفاع بود به روسیه رفته بود روسها یک سیتم پدافند هوایی به ایران پیشنهاد کردند که دارای یک ماهواره برای شناسایی هواپیماهای بلند پرواز بود که به علت قیمت بالای ان (4.5 میلیارد دلار) ایران از خرید ان منصرف شد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حامد خان ، اميدوارم اگر حمله اي شد تمام بي-2 ها را بزنيد ولي اولا نميدانم شما ماجراي آن اف-117 در يوگسلاوي را ميدانيد يانه و در ثاني تفاوتي عظيم بين اف-117 و بي-2 وجود داره ، من نميدونم شما جريان هدف قرارگرفتن اين اف-117 رو چگونه شنيديد ولي اجازه بديد من گزارش منابع آلماني از اين ماجرا رو تعريف كنم ، اولا اين هواپيما تنها اف-117 اي بود و هست كه از زمان ساخت و وارد خدمت شدن اين هواپيما مورد هدف قرار گرفته و اما گزارش ، اين هواپيما از نوع F-117A يعني اولين سري ساخته شده اين هواپيما به شماره 806 براي يك ماموريت مخصوص در نظر گرفته شده بود و برنامه پرواز اين هواپيما بطور دقيق در مركز فرماندهي ناتو آماده شده بود كه جريان توسط يك افسر فرانسوي كه براي روسها كار ميكرد به مقامات روس اطلاع داده ميشه و روسها بموقع دولت يوگسلاوي رو از اين برنامه مطلع ميكنند و يوگوسلاوها مجموعه اي مخصوصي را براي معدوم كردن اين هواپيما تشكيل ميدهند ، اين مجموعه تركيب شده بود از سه ايستگاه رادار P-12 كه توسط روسها براي رهگيري هواپيماهاي پنهانكار آپگرد شده بودن ، موشكهاي FLA وميگهاي 21 كه با اطلاع كامل از مسير و هدف اين هواپيما در انتظارش بودند ، هواپيماي 806 در شامگاه 27 مارس 1999 درست در زمان تعين شده از پايگاه مبنا بلند شد و به هدف نزديك شد كه توسط كمپلكس سه ايستگاه رادار P-12 ردگيري شد و بلافاصله موقعيت هواپيما به يك فروند از ميگ هاي 21 در حال پرواز در نزديكي Budjanovici اطلاع داده شده و به اين ميگ ماموريت داده شد كه به اين هواپيما نزديك بشه ، ايستگاههاي رادار چنان اين ميگ 21 را راهنمائي كردند كه اين ميگ در فاصله اي قابل ديد پشت اين اف-117 قرار گرفت ، برابر گزارش مقامات صرب آسمان بدون ابر همراه با قرص كامل ماه بهترين شرايط ديد را براي خلبان ميگ-21 فراهم كرده بود ، خلبان ميگ پس از اينكه در موقعيت ايده آل قرار گرفت دو موشك كه حدس زده ميشه كه از نوع موشكهاي هوا به هواي ( R-60 ( AA-8 Aphid بودند بسوي اف-117 پرتاب نمود كه يكي از موشكها به موتور سمت چپ اين هواپيما برخورد نمود و سپس هواپيماي ميگ با مسلسل هواپيما به اف-117 حمله ور شد ، خلبان اف-117 كه كاملا از اين حمله غافلگير شده بود با يك شيرجه بسيار تند خواست كه از اين حمله بگريزد كه مستقيما توسط رادار پدافند موشكهاي FLA هدفگيري و مستقيما مورد اصابت اين موشك قرار گرفت ، در مورد نوع موشك زمين به هوائي كه اين هواپيما را ساقط كرد گزارشات مختلفي شده ولي اكثر كارشناسان حدس ميزنند كه اين موشك يا از نوع Kub/SA-6 Gainfull بوده ويا از نوع موشكهاي Newa/SA-3 Goa بوده ، لاشه اين هواپيما در هفت كيلومتري Nilinici در نزديكي شهرستان Budjanovici بروي زمين سقوط كرد ، خلبان اين هواپيما توانست بموقع ايجكت كند كه بلافاصله توسط يك واحد كماندوئي ناتو نجات داده شده و از منطقه خارج گرديد ، ساقط شدن اين اف-117 فقط و فقط در پي يك عمليات اطلاعاتي بوده كما اينكه اين تنها مورد هدف قرار گرفتن اين هواپيما بوده .
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اطلاعات کمی راجب سیستم رادار پسیو چینی یا باید بهتر بگیم فرستنده و گیرنده در طول امواج بلند برای شناسایی و رهگیری هواپیماهای استیلت. http://www.sinodefence.com/electronics/radar/ylc20.asp

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Parviz جان اطلاعاتتون مال احد قلوه سنگه حیف که نمی شه خیلی از چیز ها رو به زبون اورد ایران حالا ایران زمان اون شاه خاعن نیست همین جوان های ما در خیلی از موارد از کشور ها ابر قدرتی مثل روسیه جلو زدن در باره این موضوع هم همین رو بگم که این هواپیما باچشم یاهمون فرکانس امواج الکترو مقناطیس بین 400 تا 700 نانومتر دیده میشه icon_biggrin icon_cheesygrin
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كاكو ، شما چرا به من ميپري ؟ من نقل قول كردم و بسيار ممنون و متشكر ميشم كه اطلاعات خودتون رو كه مسلما موثق تر از اطلاعات مخلصه در اختيار من و دوستان بگذاريد ، اين اصلا به اينكه جوانهاي ما چكار كردن ربطي نداره !!! بنده بي صبرانه منتظر نوشته شما در باره اين اف-117 هستم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چشم مرد بزرگ دارم در این باره به صورت علمی(فزیکی)تحقیق ومطالعه میکنم به زودی جناب عالی را در رابطه با نتایج تحقیق اگاه میکنم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هواي اف-117 تنها هواپيمايي بود كه اجازه پيدا كرد به قلب بغداد حمله كنه (در عمليات طوفان صحرا) به طور كلي 1300 پرواز انجام داد و 1600 هدف مهم را نابود كرد انهم با وجود پوشش راداري قوي عراقي ها از بغداد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هواي اف-117 تنها هواپيمايي بود كه اجازه پيدا كرد به قلب بغداد حمله كنه (در عمليات طوفان صحرا)
به طور كلي 1300 پرواز انجام داد و 1600 هدف مهم را نابود كرد انهم با وجود پوشش راداري قوي عراقي ها از بغداد

پدافند سام 2 و سام 6 عراقيها در برابر اين هواپيما حرفي براي گفتن نداشت.حتي اگر روي تمام ساختمونهاي بغداد كار گذاشته مي شد. icon_cheesygrin icon_biggrin fi_lone_ranger

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب جناب پرويز بزرگ لطفا از اين به بعد بگوييد ميزنيم نه اينكه مي زنيد چون ممكنه سوع تفاهم بشه!!!!! بعد اينكه شما زيادي تبليغات آمريكايي ها رو باور كرديد !!!!! همانند مردم آمريكا !!!!! من نمي خواهم بگويم كه لوازم آمريكايي خوب نيستند ولي آن چيزي كه آن ها مي گويند هم وجود ندارد!!!! در باره عراق و افغانستان هم همه ميدانند كه ضعيف ترين كشور هاي ممكنه در زمان حمله آمريكا بودند و اينكه عراق هرگز نمي خواست در مقابل آمريكا باستد و خود را عملا خلع صلاح كرد!!!! دوستان خواهشا ايران را با عراق مقايسه نكنيد !!!! جناب پرويز نمي خواهم توهين بكنم اما اينكه شما از نسل انقلاب نيستيد كاملا مشهود است !!! تا به حال به گفته هايتان كه چقدر با ديگر اعضاي سايت متفاوت است دقت كرديد!!!!؟؟ لطفا در اين باره خوب دقت كنيد !!!! شما !!!................... من از شما تقريبا 3 نسل كوچكترم اما چرا تفاوتمان اندازه زمين تا اسمان است!!!؟؟؟؟ حال نمي دانم من زمين هستم يا شما!!!!!! icon_biggrin
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام من عاجزانه از اعضا سايت خواهش ميكنم به جاي اينكه از دوستان ديگر انتقاد كنند به موضوع بحث بپردازند به خصوص اقا پرويز كه در زمان حضورشان در ايران نهايت تلاششان را در جهت پيشرفت كشور انجام دادند و (عقايدشان هم براي خودشان و ما محترم است و ما در جايگاهي نيستيم كه بخواهيم از ايشان كه هم از ما بزرگتر هستند هم عاقلتر انتقاد كنيم و هميشه يك نظر متفاوت در هر جايي لازم است تا يكطرفه به قضاوت ننشينيم و از اونور بوم نيفتيم) به خصوص اينكه ايشان منابع غربي را مجاني در اختيار ما قرار ميدن و بايد متشكر باشيد از اينكه منابع از چند سال قبل به ما ميرسد چون اگر ما را رها كنند انقدر توان دفاعي كشور را ناخواسته بالا ميبريم كه از اصل ان خارج ميشويم و جز تعريف و تمجيد چيزي برايمان باقي نميماند و مباحث از حالت علمي و سازندگي خارج ميشود اين جمله براي ما جوانان نسل امروز است كه متاسفانه جز براي منافع شخصي جايي استفاده نميشود (عقيده هر شخصي براي خودش محترم است) بعدش هم من تا بحال نديدم اقا پرويز به اين نظام يا هر شخصي توهين كنند كاري كه ما براحتي براي اشخاص انجام ميدهيم. بازم عذر خواهي ميكنم از اينكه از بحث خارج شديم. در مورد ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بي 2 هم بايد بگويم تمهيداتي در نقاط استراتژيك انديشيده شده چون هيچ كشوري ذست روي دست نميگذارد تا يك هواپيماي بيگانه به راحتي كشورش را بمباران كند و فرار كند به خصوص ما كه از هر جهت مورد تحديد قرار گرفتيم. من يك سوال داشتم هواپيماهاي بدون سرنشين ميتوانند در جهت كشف اين روح به ما كمك كنند؟؟؟؟؟؟ رادارهاي هوايي چطور؟؟ با تشكر
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهترين راه استفاده از رادارهاي پاسيو هست.به اين تصوير توجه كنيد

تصویر

اين خاصيت استيلثه كه امواج ارسالي رادار فرستنده رو منحرف مي كنه و باعث عدم دريافت امواج ضعيف شده برگشتي به گيرنده و مانع ديد رادار فرستنده ميشه.خب حالا اگر از گيرنده هاي متعدد در زواياي مختلف استفاده بشه(البته مكانيابي اين گيرنده ها با محاسبات دقيق رياضي و با حداقل خطا صورت مي گيرد) مي تونيم موقعيت اين روح فلك زده رو مشخص كنيم. icon_biggrin

بعد از اون هم يا با استفاده از كنترل آتش رادارهاي پاسيو و يا با اعزام يه هواپيماي شكاري مثل ميگ 29 اين روح رو به جايگاه ابديش راهنمايي مي كنيم.البته فكر مي كنم بعد از شناسايي يه اف سون(F-7)هم از عهده اين روح سركش بر بياد. icon_cheesygrin fi_lone_ranger
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوب جناب پرويز بزرگ
لطفا از اين به بعد بگوييد ميزنيم نه اينكه مي زنيد چون ممكنه سوع تفاهم بشه!!!!!
بعد اينكه شما زيادي تبليغات آمريكايي ها رو باور كرديد !!!!!
همانند مردم آمريكا !!!!!
من نمي خواهم بگويم كه لوازم آمريكايي خوب نيستند ولي آن چيزي كه آن ها مي گويند هم وجود ندارد!!!!
در باره عراق و افغانستان هم همه ميدانند كه ضعيف ترين كشور هاي ممكنه در زمان حمله آمريكا بودند و اينكه عراق هرگز نمي خواست در مقابل آمريكا باستد و خود را عملا خلع صلاح كرد!!!!
دوستان خواهشا ايران را با عراق مقايسه نكنيد !!!!
جناب پرويز نمي خواهم توهين بكنم اما اينكه شما از نسل انقلاب نيستيد كاملا مشهود است !!!
تا به حال به گفته هايتان كه چقدر با ديگر اعضاي سايت متفاوت است دقت كرديد!!!!؟؟
لطفا در اين باره خوب دقت كنيد !!!!
شما !!!...................
من از شما تقريبا 3 نسل كوچكترم اما چرا تفاوتمان اندازه زمين تا اسمان است!!!؟؟؟؟
حال نمي دانم من زمين هستم يا شما!!!!!! icon_biggrin

Mrenger عزیز: شرمنده ام اما اینو نگم میترکم...
دوست عزیز و با تجربه مون آقای Parviz در تمام صحبت هاشون فقط با ذکر زمان و مکان و بصورت مستدل چیزهایی رو که به چشم دیدن توضیح دادن و هیچگونه توهین و بی احترامی به کسی نکردند اما شما و یکی از دوستان بی ادبانه حرفهای ایشون رو به باد مسخره گرفتید. واقعاً متاسفم که چرا آقا سعید در این مورد کاری نمیکنه.
اینکه همه ی اهالی یه سایت یجور فکر کنند و حرف بزنند خوبه؟ و آیا این مطلوب شماست؟ خوب برید تو یه چت روم و اینقدر مثل هم حرف بزنید تا خسته بشید.
جناب Parviz تا جایی که من نوشته هاشون رو خوندم خیلی متین و علمی و از روی تجربه نظراتشون رو گفتند و هیچ حرفی هم مبنی بر ناتوانی و ضعف نیروهای مسلح ایران نزدند تنها گفتند که کیفیت سلاح های امریکایی برتر از نمونه روسی اش هست. خوب اینم که بهمه واضحه. روسها به کمیت توجه دارند و امریکای ها و غرب یها به کیفیت. به تازگی روسیه سعی کرده که بیشتر به کیفیت بها بده و داره کارهایی میکنه ...

این دلیل نمیشه که شما گستاخانه و بدون دلیل بیای و ایشون رو به داشتن تفاوت و بیخبری از اوضاع ایران متهم کنی...
یکم در رفتارتون تجدید نظر کنید و اختلاف دیدگاهتون رو با دلیل و صحبت محترمانه حل کنید نه با مسائل حاشیه ای و دلشکستن.

ببخشید که دخالت کردم.
امیدوارم دیگه تو این سایت شاهد چنین برخوردی نباشیم.

حداقل به نصایح بزرگان دینتون توجه کنید و به عقاید متضاد با عقیده خودتون احترام بذارید. این چه برخورد تندی بود...
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته با توجه به گفته همه دوستان در مورد آزادي بيان فكر مي كنم هر كسي مي تونه با دليل و بدور از احساسات نظرات ديگران رو رد كنه. دوستان بهتره راجب تاپيك بحث كنيم. نظرتون راجع به راهكار من چيه؟ icon_biggrin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.