ali_64

بمب افکن استراتژیک پنهانکار نورثروپ/گرومن بی- 2 ( Northrop Grumman B-2 Spirit)

Recommended Posts

دوست عزیز احتمالا این موضوع یک سال پیش هم مطرح شده بود :!: حالا اگه این آقا خیلی دلش سوخته و نارحته بیاد ایران یه جنگنده نقلی واسه ما طراحی کنه و بره!! اگر سختشه یه سیستم دفاع موشکی موچولو واسمون بسازه :mrgreen: به نظر شما این انتظار زیادی از ایرانی وطن پرسته؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه . شاید اطلاعاتی در در مورد هواپیمای b2 به ما داده باشه مثلا نحوه پنهانکاری به عبارتی نحوه تشخیص در هر صورت باید روی این قضیه کار کنیم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جستجو کردم چیزی ندیدم . :mrgreen: مدیر مربوطه حذفش میکنه اما در کل مبحث قابل توجهی هست جای بحث داره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه . شاید اطلاعاتی در در مورد هواپیمای b2 به ما داده باشه مثلا نحوه پنهانکاری به عبارتی نحوه تشخیص در هر صورت باید روی این قضیه کار کنیم

:!: چند وقت پیش تو اخبار شبکه یک گفته بود یه مهندس ایرانی الکترونیک صنایع دفاع امریکا برای اینکه یک بار به ایران سفر کرده اخراجش کردن بیچاره گفت بابا مادرم مریض بود و اونا بهش تهمت جاسوسی زدن . این که یک کارمند ساده بیش نبود باش اینطوری رفتار کردن فکر میکنی با مهندس های ارشددشون چه طوری رفتار میکنن . خدا میدونه چند صدتا بپا براش کذاشتن

حالا بگذریم
فکر کنم 5 ماه پیش . رفتم سایت هوا فضا میدونین که ناسای امریکایی از همه جای دنیا مهندس و متخصص دارن ومیارن که مثلا یه درصدیش مال چین یه مقدارش از هند واز ژاپن وحتی از خود امریکا حالا اینکه گفته بود( 43 درصد از مهندس های ارشد هوا فضا تو ناسا ایرانی هستن وحالا باید به خاطر از دست دادن این استعدادها افتخار کنیم یا افسوس بخوریم) وقتی این جمله رو دیدم خیلی ناراحت شدم وکلا از سایت بیرون رفتم :mrgreen:

اما واقعا افسوس از بی کفایتی بعضی از مسعولان که این جور ادما هنوز هم( البته خیلی کمتر از کذشته) دارن از کشور خارج میشن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
00Amin, این موضوع برای حداقل سومین بار است که در سایت ایجاد میشود. از یک مدیر چنین اشتباهی قابل قبول نیست. تکرار نشود. قفل شد. در ضمن این آقای کارشناس ایرانی طراح بی2 نبوده و این خبر در سال گذشته تکذیب شد. این فرد تا جایی که بخاطر دارم مهندس سیستم بود انسان بود یه همچین چیزی که روابط بین انسان و ماشین را بررسی میکند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بهترين راه استفاده از رادارهاي پاسيو هست.به اين تصوير توجه كنيد

تصویر

اين خاصيت استيلثه كه امواج ارسالي رادار فرستنده رو منحرف مي كنه و باعث عدم دريافت امواج ضعيف شده برگشتي به گيرنده و مانع ديد رادار فرستنده ميشه.خب حالا اگر از گيرنده هاي متعدد در زواياي مختلف استفاده بشه(البته مكانيابي اين گيرنده ها با محاسبات دقيق رياضي و با حداقل خطا صورت مي گيرد) مي تونيم موقعيت اين روح فلك زده رو مشخص كنيم. icon_wink

بعد از اون هم يا با استفاده از كنترل آتش رادارهاي پاسيو و يا با اعزام يه هواپيماي شكاري مثل ميگ 29 اين روح رو به جايگاه ابديش راهنمايي مي كنيم.البته فكر مي كنم بعد از شناسايي يه اف سون(F-7)هم از عهده اين روح سركش بر بياد. icon_question icon_cheesygrin

مطمئنن آمريكا 200 ميليارد دلار براي طراحي و ساخت B-2 هزينه نكرده كه حامد با 4 تا رادار Passive اونو سرنگون كنه :| :lol:
اين ها هواپيماهاي استراتژيك مدرني هستند كه شايد براي جنگ احتمالي با روسيه حاضر شده اند و حامد جان من نگرانم حين جنگ احتمالي با آمريكا سيستم هاي لو رفته S-200 و رادارهايي كه احتمالا قبل از حمله آمريكا دونه دونه شكار ميشن و يا زير جنگ الكترونيك سنگين خطا هاي آماري ميدن و يا موشك هاي پدافند هاي شليك شده به علت مانور پذيري بالاي هواپيماهاي دشمن به هدف برخورد نميكنند و يا اصلا هواپيماها از فاصله 200 كيلومتريه اهداف و رادارها بمب هاي خودشون رو رها مي كنند و ...و....و . نگرانم شما يه اردك هم نتونين شكار كنين icon_eek
تاپيك بسيار خوبيست بهتر علمي بحث كنيم و واقعيت هارو ببينيم.
دوستان ببخشيد اينجوري از پدافندهامون انتقاد كردم! دشمن دشمن معمولي نيست آمريكاست تو اين بحث. نبايد الكي شعار داد.
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فكر نميكنم در مقابل هواپيماهاي گشتي شناسايي مثل آواكس كه در ارتفاع بالا پرواز ميكنند .. بتواند همان پنهان پذيري رو داشته باشه كه از سطح زمين داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باز هم مي گم چون هيچ اطلاعاتي از اين بمب افكن منتشر نشده در اين زمينه نظر دادن بي فايده و احساسي است . و در كشور ما نيز اگر لازم باشد متخصصين روي اين مسپله مطالعه خواهند كرد و نيازي به بحث هاي احساسي ما ندارند. icon_wink
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
storm, skywave, survivor, این هواپیما از فناوری محرمانه بهره میبرد و اطلاعاتی ازش منتشر نشده ولی این که ما دربارش بحث نکنیم و بگیم بحث احساسی هست بی معناست! کجای این بحث احساسی است جناب survivor ؟ یک بحث علمی و بر اساس اطلاعات موجود میتواند اشتباه باشد اما احساسی نیست. واقعا این حرف معنا ندارد. کارشناسان وزارت دفاع نیازی به بحثهای ما ندارند اما خود ما برای اینکه بحث کنیم و سطح سواد خود را افزایش دهیم این سایت را ایجاد کرده ایم. پس بحث میکنیم و دوستانی که تصور احساسی بودن آنرا دارند لطف کرده و در تاپیک پست ندهند چون تمایلی به انحراف این بحث احساسی نداریم! آرش جان آمریکائیها مشخصات بی2 رو منتشر نکردن و از طریق جاسوسی هم حداقل برای ایران (شاید کشوری مثل چین و روسیه بتونه) اطلاعاتش بدست نیامده است. پس راه حل چیست؟ بهترین راه حل در برابر این بی اطلاعی ، بی اطلاع و گمراه کردن دشمن است. ما هم باید رادارهایی بسازیم که دشمن از اطلاعاتش بی خبر باشد و در این گمان که آیا این رادار میتونه بی2 رو شناسایی کنه؟ نمیتونه شناسایی کنه؟ بردش چقدره؟ دقتش چقدره؟ و ... این کار میشه بازدارندگی دو طرفه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از جمع سواد 4 نفر كه سوادي در اين زمينه ندارند سواد هيچكدام زياد نمي شود!
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

storm, skywave, survivor,
این هواپیما از فناوری محرمانه بهره میبرد و اطلاعاتی ازش منتشر نشده ولی این که ما دربارش بحث نکنیم و بگیم بحث احساسی هست بی معناست! کجای این بحث احساسی است جناب survivor ؟ یک بحث علمی و بر اساس اطلاعات موجود میتواند اشتباه باشد اما احساسی نیست. واقعا این حرف معنا ندارد. کارشناسان وزارت دفاع نیازی به بحثهای ما ندارند اما خود ما برای اینکه بحث کنیم و سطح سواد خود را افزایش دهیم این سایت را ایجاد کرده ایم. پس بحث میکنیم و دوستانی که تصور احساسی بودن آنرا دارند لطف کرده و در تاپیک پست ندهند چون تمایلی به انحراف این بحث احساسی نداریم!

آرش جان آمریکائیها مشخصات بی2 رو منتشر نکردن و از طریق جاسوسی هم حداقل برای ایران (شاید کشوری مثل چین و روسیه بتونه) اطلاعاتش بدست نیامده است. پس راه حل چیست؟ بهترین راه حل در برابر این بی اطلاعی ، بی اطلاع و گمراه کردن دشمن است. ما هم باید رادارهایی بسازیم که دشمن از اطلاعاتش بی خبر باشد و در این گمان که آیا این رادار میتونه بی2 رو شناسایی کنه؟ نمیتونه شناسایی کنه؟ بردش چقدره؟ دقتش چقدره؟ و ... این کار میشه بازدارندگی دو طرفه.

سعيد من كجا گفتم بحث احساسيه!! اتفاقا 2 پست قبل گفتم كه روي واقعيات صحبت كنيم.
آخه اين حامد خيلي سطحي گرفته مساله رو اين خيلي بده.
آدم نبايد اينقدر خوش خيال باشه!!
يه جورايي ميگه با رادار هاي زمون شاه شناساييش كنيم بعدش با تير كمون بزنيم بيوفته!!
اين طرز فكر كه آره همه چي حله!!! خيلي خطرناكه
يه مثال ساده بزنم يك نفر بخواد كنكور سراسري قبول بشه توي يك دانشگاه قوي و رشته خوب كلي بايد تلاش كنه تازه تضميني هم نيست !!شكار B-2 خودش هزارتا دانشگاه محسوب ميشه!!! چه جوري با خوش خيالي كه آقا حله!!! ميشه موفق شد؟؟؟ من اينو گفتم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
STORM خان با شما موافقم. اينها فكر مي كنند كه يك پروژه عظيمي چنه ده ميليارد دلاري به همين راحتيه كه با رادارهاي معمولي بشه ردياببيش كرد. مسلما انها در موقع ساخت فكر تمام اينجاها رو كردند كه پروژه اينقدر هزينه بر بوده . در جنگ هاي اينده معلوم خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
survivor, برادر جان ما چهار نفر بیسواد دوست داریم بجای بیکار نشستن و گفتن من میدونم ما نمیتونیم یه راهی رو طی کنیم حتی اگر اشتباه باشد. ادیسون هزار بار آزمایش کرد تا بالاخره موفق به ساخت لامپی شد که نسوزه. شما لطف کن تو بحث ما بیسوادان شرکت نکن چون در شان علمی شما نیست با جماعت بیسوادی مثل ما هم صحبت بشی! همون بهتر به گفتن جمله من میدونم ما نمیتونیم که از جملات مشاهیر بزرگ استعمار است اکتفا کنی منتهی در ذهن خودت. storm, شما رو نگفتم این دوست جدید رو خطاب کردم که نه تو بحث شرکت میکنه و فقط امواج منفی از خود ساطع میکند! با این جمله هم کاملا موافق هستم. در جنگهای آینده معلوم خواهد شد. این آینده از جنگ 33 روزه شروع شد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نگفتيم ما نمي تونيم گفتم افراد حاضر در سايت نمي تونند! icon_question بلكه مي دانم در اين كشور متخصصاني هستند كه دارند روي اين زمينه تحقيق مي كنند ولي مطمپنا اعضاي اين سايت نيستند چون از نظرات احساسيشونم ميشه فهميد يكيش خود شما! چشم ديگر در بحثهاي شما شركت نمي كنم. ولي مي تونم پيش بيني كنم كه به جايي نمي رسيد . icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.