senaps

مقایسه‌ی ویدیویی دو اسلحه‌ی کلاشینکف و M4

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[center][color=#006400][b]بسم الله الرحمن رحیم
لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظیم[/b][/color][/center]

[center][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10093/AK_VS_AR_-_DAMAGE_ON_STEEL_-_YouTube5B22-26-065D.JPG[/IMG][/center]

سلام...
خیلی مواقع بحث پیش میاد که بین M4 امریکایی و کلاشینکف روس، کدوم اسلحه‌ی بهتری به عنوان اسلحه‌ی حمله یا Assault Rifle به کار میاد...
دلایل مختلفی عنوان میشه برای معرفی کردن یکی به عنوان اسلحه‌ی بهتر ولی اینجا میخوام در دو ویدیوی کوتاه و سریع، بهتون نشون بدم که کدوم اسلحه، اسلحه‌ی بهتری هستش...
[right]تست های صورت گرفته، میزان نفوذ در فلز در 100 متری و بعد هم سرعت شلیک (بارگذاری مجدد و زدن اهداف در فواصل مختلف هستش)...

[/right]

[right]در ویدیوی اول، این زن و شوهر عزیز با اسلحه هاشون به فلز در ۱۰۰ متری شلیک میکنن و در نهایت میزان نفوذ ها رو بررسی میکنن که مشخصا دیده میشود کلاش نفوذ بشتری در فلز داشته. و این برتری در نفوذ کاملا واضحه چرا که ام فور فقط کمی فلز رو گود میکنه در حالی که کلاش گلوله‌اش حتی برجستگیی در پشت فلز ایجاد میکنه...[/right]
[center][url="http://www.aparat.com/v/eKqJP"]تماشای ویدیو از اینجا[/url][/center]

[right]ویدیوی دوم:
در این ویدیو قرار هست که به اهدافی در فواصل مختلف تیراندازی بشه و خشاب هم وسط کار عوض به و بر این اساس، سرعت اسلحه در ریلود کردن به دست بیاد.... بر اساس این ویدیو، اختلفا چیزی در حدود ۱ ثانیه به سود ام‌فور هستش که البته در زمان شلیک یه مکث چند لحظه‌ای در شلیک با کلاش مشهود هستش و میشه گفت که دو اسلحه در این مبحث برابر هستن...[/right]
[right]در نهایت، من رای نهایی رو به کلاش میدم و میگم اسلحه‌ی بهتری هستش به دلیل ویژگی هایی مثل نیاز کمتر به تمیز کاری و اطمینان پذیری بیشترش!
[/right]
[center][url="http://www.aparat.com/v/Butyd"]تماشای ویدیو از اینجا[/url][/center]

برگرفته شده از [url="http://senaps.blog.ir/post/%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%AD%D9%87-%DB%8C-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86%DA%A9%D9%81-%D9%88-M4"]senaps.blog.ir[/url] ویرایش شده در توسط Electro_officer
  • Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مقایسه درست هم بین ام 16 و کلاشنیکف هستش ؛ ام 4 یک کارابین هستش که قدرت کمتری نسبت به ام 16 داره و فقط تنیل هایی مثل من حاضر یشن ازش استفاده بکنند ؛ البته باید این فیلم ها رو هم نگاه کنیم
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
AR 15 اسلحه‌ی مورد ازمایش هستش.... (M16) ولی با تغییرات بدنه که همون M4 هم میگیم بهش...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آخرای ویدئوی دوم میگه که AR 15 بدلیل سایت هدفگیریش توی نور زیاد برای هدفگیری خوب عمل میکنه ولی توی نور کم هدفگیری سخت تره، کلاش مخالف همین
تحلیل با دوستان
بنظرم هردو تفنگ برتری های خودشون رو دارند
البته لهجه شیرین جنوبی شون یادمون نره :دی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولی من فک میکنم که ام 4 بهتره
خوشدست تر
سبکتر
دقیقتر
کوتاه تر
نرخ آتش زایی بیشتر و
کلاش:
برد بیشتر
قدرت بیشتر چه نفوذ چه تخرییب
تو انواع و اقاسم آب و هوایی هم کار میکنه
اینا ویژگی های خوب دو اسله بود که بنظر ام 4 ویژگی های خوبش بیشتره
البته منظورم از کلاش ak47هستش اونی که تو عکس بود بیشتر شبیه کلاشهای جدید روسیه هستش که نمیدونمak9بودیاak12 ویرایش شده در توسط aZ0zA9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
icon_eek از کجا می دونی تو ویدیو اول اینا زنو شوهرن؟
[/quote]

بنده مراسم خواستگاریشون رو هم دیدم فیلمش رو بچشون رو هم دیدم!!!!
تقریبا 2 سالی هستش که ویدیو های این خونواده رو دنبال میکنم! :))))))
اتفاقا در اینده، تاپیکی ارسال خواهم کرد در خصوص نقش تیر‌انداز در اتیراندازی دقیق! :)
چون دختر 2 ساله‌ی اینا 3 خشاب گلوله رو از 100 متری روی هدف خالی میکنه! :))))))))))

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1379232689' post='338759']
چون دختر 2 ساله‌ی اینا 3 خشاب گلوله رو از 100 متری روی هدف خالی میکنه! :))))))))))
[/quote]
icon_eek icon_eek icon_eek
به حق چیزای نشنیده و ندیده!!
شده قضیه: بام...!! شیب...!! :huh:
۲ ساله...!!!!! ۱۰۰ متری...!!!!!!! :blink:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

سناپس جان چیزی بگم خدایی از دست من ناراحت نمیشی ؟

وجدانا این تحلیل ها رو از کجای دنیا گیر میاری ؟ یکی دو بارم تو تاپیک تصاویری که بود یه چیزایی میگفتی که خداشاهده به شخصه میخواستم سر خودم رو بکوبم توی مانیتور !

بابا از شما خیلی بیشتر انتظار هست

این تحلیل نیست شما انجام دادی این سلاخی هست !!!!!

تحلیل:

وزن دو سلاح

کالیبر دو سلاح

امکانات جانبی دو سلاح

قابلیت کار در شرایط مختلف آب و هوایی

ظرفیت مهمات

سیستم شلیک سلاح

باز و بست سلاح

اینا اولین و ساده ترین مسایلی هست که شما باید در تحلیل بهشون استناد کنی و امتیاز بدی و سپس کل امتیازها تقسیم بر اولویت ها و میانگین میاد به دست

در این زمینه کاملترین مقاله رو مجله جنگ افزار سال 86 فکر کنم ارایه داد که واقعا توصیه میکنم بخونیدش

در شرایط برابر یعنی دو تیم حرفه ای روبروی هم قرار بگیرند و همه عوامل آزمایشگاهی مساوی و برابر باشه قطعا سلاح امریکایی ام 16 برتری دارد بر سلاح آکا 47 کالاشنیکف ....

اصولا برتری های کلاش شامل:

1.راحتی به کارگیری برای نیروهای آموزش ندیده و غیرمتخصص

2.کار کردن در هر شرایط آب و هوایی بدون نیاز به تمیزکاری

3.نیمه تیربار بودن و توانایی اجرای آتش در حد تیربار

معایب کلاش :

1.عدم وجود سایت های مکانیکی اپتیکی و ...مناسب و حتی مکان مناسب باری تعبیه

2.خشاب بلند و بزرگ منجر به افزایش سطح ارتفاع

3.کالیبر 7.62 قدیمی و اثرگزاری کمتر به نسبت کالیبر 5.56 در داخل نسوج بدن ( که یک تحلیل کامل داره بحث نحوه عملکرد مرمی در داخل بدن انسان با چیزی که شما در شلیک به اهداف آهنی میبینید !!!!)

4.گلنگدن باز بودن سلاح

5.غیر دقیق بودن سلاح در بردهای اصلی میدان نبرد(250 تا 300 متر)

6.ارگونومی بسیار ضعیف سلاح

7.پوکه پرانی افتضاح

مزایا سلاح خانواده ام 16

1.ارگونومی مناسب منجر به کنترل بیشتر روی سلاح

2.گلنگدن بسته بودن سلاح

3.خشاب با ارتفاع کم

4.وجود دو گلنگدن برای مسلح کردن که فرقی بین دست راست و چپ بودن کاربر نمی گذارد

5.پوکه پرانی مناسب

6.کالیبر قوی با اثرگزاری مرگبار در نسوج بدن

7.مکانیزم شلیک مناسب و دقیق

8.وجود امکانات جانبی همچون سایت اپتیکی مناسب و...

معایب :

1. احتیاج به تمیزکاری هر روزه سلاح

در بحث کالیبر سالهای سال مباحثات علمی در جریان بود که آیا کالیبر بزرگتر قوی تر است همچون ژ3 یا 5.56 ام 16 ؟ که در شرایط متفاوت جوابهای متفاوتی داشت و دارد ولی از اواسط دهه 90 به بعد همه به این نتیجه رسیدند که 5.56 ( با شارژها و مرمی های متفاوت) مناسب تر است

در نسوج بدن مرمی ام 16 مانند یک نارنجک 40 تکه عمل میکند و حجم وسیعی از نسوج را نابود میکند در حالیکه کلاش به صورت مستقیم تا 10 سانت داخل نسوج حرکت میکند سپس میچرخد ( بیشتر میزان پارگی نسوج تا 36 سانت و حداقل 17 سانت) و سپس با پشت مرمی از بدن خارج میشود

در کل مباحث بسیار سنگینی هست ولیکن برای یک نیروی حرفه ای که آموزش های زیادی دیده قطعا کلاش سلاح مناسبی نخواهد بود .... !

یا حق
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ادیب جان در این خصوص جناب علی قبلا یه تاپیک کامل کامل کامل داره که من نخواستم دوباره کاری بکنم...
به دلیل بحثی که تو یه تاپیک دیگه با یکی از دوستان داشتم، این ویدیو رو گذاشتم و صرفا تست نفود و تست سرعت ریلود و شلیک مقدار معینی گلوله به اهداف یکسان هستش که در هر دوی اونها نتایج کاملا مشخص و مستند هستن...

در خصوص مونت کردن و این حرفا هم کلاش کاملا ریلخوره و مثل ام‌فور میشه بهش وسایل مختلف اضافه کرد... ( تاپیکش رو زدم که همون شب جناب سعید زد پاکش کرد! :| )...

این تاپیک، مقایسه نفوذ و سرعت شلیک دو اسلحه هست نه چیز دیگه‌ای برا همینم اینجوری بررسی کرده! :)
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

سناپس عزیز ما خیلی دوستت داریم :rose: :rose: :rose:

دستت هم درد نکنه بابت زحماتی که میکشی :applause: big_hug

منتهای مراتب :

حتی در آزمایش هم براساس شلیک و لود شدن باید نیروی مجرب باشه ! یعنی تایید شده باشند ! نفرات شخصی رسمی محسوب نمیشن ، یه چیزی شبیه ویکی پدیا

اما شکی که نیست توش اشاره کردم به مزایا کلاش و این جز معدود مزایاش هست که قدرت تیربار بهش میده !

به هرحال بازم ممنون
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
ویدئو شماره یک حذف شده، علاقمند به دیدنش هستم.
[/quote]

اپارات احمق به خودش اجازه میده هر ویدیویی که دلش خواست رو پاک کنه.... مهم نیست دادم اپلود بشه :) )!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بالاخره مهمترین چیزی که کارایی یک اسلحه رو تعیین میکنه نوع نبردی هست که اسلحه در اون استفاده میشه به عنوان مثال در تجربه جنگ عراق چون عموما درگیری ها شهری بود
اسلحه ام4 نمایش خوبی داشت اما در جنگ افغانستان به دلیل زیاد بودن فاصله اغلب درگیری ها عملکرد سلاح مناسب نبود و نیاز به سلاحهای با کالیبر بالاتر بود کشور ما از استفاده کنند
های کلاشه به نظر بنده حتما باید برای آپگرید کردن یا جایگزین کردن کلاش اقدام بشه حداقل برای یگانهای عملیاتی مثل مرزبانی این جایگزینی بسیار ضروریه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.