mostafa0071

تفنگهاي شكاري ساخت ايران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

تا انجا كه من اطلاع دارم در حال حاضر 4 نوع اسلحه شكاري توليد داخل موجود است 1-تفنگ گلوله زن (Rifle) نخجير 3 با كاليبر 6.86 ميليمتر 2-تفنگ ساچمه زني(Shot gun) نخجير1 و 2 با نمره 12 كه تك لول ودو لول است 3-تفنگ ساچمه زني صياد 2 كه 5 تير دستكش(Pomp Action) است در رابطه با نخجير 1 و 2 اطلاعاتي در مجلات و وبلاگهاي مربوط به شكار موجود است .اما در رابطه با نخجير 3 و صياد 2 اطلاعات چنداني موجود نيست از اساتيد و دوستاني كه با اين سلاحها تير اندازي كرده اند و يا اطلاعاتي در مورد انها دارند تقاضا ميكنم ما رو هم از دانششان بي نصيب نگذارند.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم جناب رایش مارشال اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشند بهتره که خود جواب این سوال بدهند. icon_cheesygrin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لطف داريد آقاسعيد عزيز.

و اما سلاحهاي شكاري ساخت داخل:

3 نوع نخجير در ايران يافت ميشود ولي سلاح صياد كه فرموده بوديد را تا امروز تنها در تصاوير يا

فيلمها ديده ام و هيچ اطلاعي از قيمت يا محل فروش آن ندارم.سلاح نخجير 3 كه يك سلاح

گلوله زني شكاري با كاليبر 270 وينچستر است از سيستم تغذيه و آتش سلاحهاي MAUSER-98

يا همان سلاحهاي برنو استفاده ميكند ولي لوله ي آن به لوله ي كاليبر 270 تغيير پيدا كرده است.

قنداق نخجير 3 از نظر ارگونومي (تطابق سلاح با تيرانداز) بسيار ضعيف است و شما پس از خريد

سلاح مجبور هستيد قنداق جديدي سفارش دهيد.مشكل ديگر نخجير 3 مهمات كاليبر 270 آن

است كه قيمت بالايي دارند و اصلا براي تيرانداز صرفه ي اقتصادي ندارند.اگر به دنبال سلاح

گلوله زني ميگرديد به شما سلاح برنو را پيشنهاد ميكنم.چون با قيمت پاييين تر از نخجير3 همان

قابليت را دارد و البته مهماتش ارزانتر است.

سلاح صياد با توجه به شكل بايد مشابه وينچستر مدل 870 باشد.

در اين تصوير سلاح صياد 2 ديده ميشود.(سلاح بالاي نخجير3)
تصویر
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب رايش مارشال از راهنماييتون ممنون در مورد نخجير 3 و برنو : مگر نه اينكه نخجير طبق كاتالوگ 700 متر برد مفيد دارد. و به گفته عزيزي تا 400 متري را به راحتي مي زند در حالي كه برنو تا 150 متر مفيد است. در نمايشگاه سال قبل فشنگ 270 توليد داخل را به نمايش گذاشته بودند و قرار بود سهميه امسال اين فشنگ باشه كه نشد به چه دليل الله اعلم. به نظر شما تا كي در مقابل توليد داخلي اين فشنگ مقاومت ميشه ؟ و اگر توليد بشه چه اتفاقي در قيمت تفنگ رخ ميده؟ اصلا چرا كاليبر 270 براي اولين سلاح توليد داخل در نظر گرفته شده؟ در حالي كه به راحتي لوله با كاليبرهاي ديگر رو توليد ميكنيم اگر مايل باشيد و وقت داشته باشيد ممنون ميشم اطلاعات كاملتر و فني تري به من كم تجربه بدين

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سامان جان صياد-2 (رمينگتون-500) كيفيت ساخت پاييني داره و اگر بخواهيد از سلاحفروشيها

بخريد بايد نزديك به 4 ميليون تومان براي سلاح بديد.اگر از صنايع جنگ افزارسازي بخريد نزديك 2

ميليون تومان قيمت داره البته در اين صورت تا 3 سال قابل فروش به ديگري نيست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موسبرگ همان رمینگتون است عایا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موسبرگ همان رمینگتون است عایا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حاجی فکر کنم آخر جمله ، دکمه علامت سئوال کیبوردت گیر کرد . آره ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

در باره نخجير 3 يا همون 270 با كاليبرهاي 7.92و 30-06 هم عرضه ميشه برخلاف نظر دوستمون بنده بشدت از ارگونومي قبضه و قنداقش خوشم مياد

سلاحيست به شدت دقيق، براي شكار انتخاب اول شكارچيان حرفه اي هستش منتها همونطوري كه دوست عزيزمون هم بدرستي فرمودن فشنگش بسيار كمياب و فوق العاده گرونه (نسبت به ساير سلاح ها)ايشون بجاي اين سلاح برنو رو معرفي كردين (كه عشق ما لرهاست!!!) برنو سلاح محشريه منتها الان همون مشكل بالا رو برنو هم داره يعني نبود فشنگ مناسب !!!

توي بازار فت و فراوون فشنگ ساخت وزارت دفاع ريخته كه به لعن ابليس هم نمي ارزن نميگم با فشنگهاي غربي مقايسه كنيد با فشنگهاي ام ام يا تاجدار قبل انقلاب هم مقايسه كنيد تقاوت دستتون مياد نميتونين 4 تا تير رو شبيه هم شليك كنيد دقت رو به شدت پايين آورده و برد رو هم خدا رحمتش كن براي استفاده مناسب ازقابليتهاي برنو مجبور به خريد فشنگهاي مرغوب گرون خواهيد بود (هرچند گرون ترينش هم از ارزونترين 270 ارزونتره!!)

پيشنهاد من به شما نمونه كاليبر 30-06 نخجير3 هستش كه محشره!!! همه خوبي هاي نخجير3 بعلاوه شاهكار گلوله هاي 30-06 رو باهم داره بهترين انتخاب ممكنه همين نمونه است براحتي هم ميتونيد به سفارشش بديد

نخجير 1 تك لول و نخجير2 دولول كنارهم(لولهاي بغل هم ) هردو سلاح هاي عالي و باكيفيتي هستند منهاي سنگيني نخجير 2 كه كمي از نمره عالي اون كم ميكنه فشنگهاي نمره 12 هم سه نمونه مختلف توي وزارت دفاع داره توليد ميشه دوتاش مفت نمي ارزه(عقاب و .. اونيكي ديگه يادم رفته اسمش!!!) اما نمونه با نام "شاهين" خوبه و كيفيت بهتري هم داره!

و اما صياد...

يه سلاح دستكش نمره 12 كه از لحاظ كيفيت چرت محض!!!

ارزونتر از همه هم هستش درعوضش نمونه اي رو بهتون معرفي ميكنم كه دوستان اسمشو نياوردن و معرفيش نكردن:

"شاهين" دولول روي هم نيمه اسپرتي با كيفيت عالي و مثال زدني! محشره! قندان و بچه قنداق از چوب گردو كيفيت لوله عالي، خوش دست، با آرگونومي فوق العاده و زيبا فقط يه ايراد داره و اونهم اينه كه گرونتراز بقيه است(تقريبا دوبرابر نخجير2 لول بغل هم قيمت داره!) البته درمقايسه با نمونه هاي اونور آبي(منهاي بيشتر نمونه هاي ترك كه عموما از كيفيت پايين و قيمت  نازلي برخوردارند) قيمت مناسبي داره دركل باتوجه به كيفيت و زيبايي و كاراييش خيلي بيشتر از قيمتش مي ارزه

اختلاف قيمت فاحشي هم بين ثبت نامي و بازار آزاد وجود داره كه نشات گرفته ازعالي بودن اين سلاح و مقبول بودن بين سلاح دوستان  هستش

همه سلاح هاي گفته شده بالا نمونه ها و ور‍ژنهايي مختلفي مثلا قلمكاري و طرح دار و قنداقهاي متفاوت و.. با كدهاي خاص وجود داره كه اگرخواستين دونه دونه معرفيشون ميكنم منتها اگر از من ميشنوفين همون نمونه هاي استاندارد و پايه رو سفارش بدين ، نخجير3 رو با كاليبر 30-06 سفارش بدين و صياد رو اصلا سفارش ندين چون كيفيتش به لعن ابليس هم نمي ارزه!!1

انتخاب دولول شاهين رو هم به همتون تبريك ميگم!!!

درضمن كي گفته برنو بردش 150 متره؟ بدون دورين 4 با دوربين مناسب تا 1500 رو مثه آب خوردن  بهت جواب ميده منتها بايد از فشنگ با كيفيت استفاده كني، برد نهاييش هم بيش از 2700 متره

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حاجی فکر کنم آخر جمله ، دکمه علامت سئوال کیبوردت گیر کرد . آره ؟

نه حاجی آخه دوستی فرمودند

رمینگتون 500 .......................اصلا رمینگتون 500 داریم عایا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(ببخشید بازمگیر کرد rolling_on_the_floor )

با سلام

درضمن كي گفته برنو بردش 150 متره؟ بدون دورين 4 با دوربين مناسب تا 1500 رو مثه آب خوردن  بهت جواب ميده منتها بايد از فشنگ با كيفيت استفاده كني، برد نهاييش هم بيش از 2700 متره

من را باش فکر میکردم اکثر رفقای اینجا

نظامی هستند.

رفیق 1500 متر ، جواب هم میدهد!! آن هم مثل اب خوردن!!!

خدا بیامرز هیتلر و رفقا اگر در جهنم این سخن شما را میشنیدند الان دو تا شاخ بزرگ در میاوردند.

اگر

همین قسمت سخنان شما استناد کنیم

بقیه سخنان شما هم زیر سوال میرود.

اگر غیر این است لطفا تصحیح کنید

شاید بنده اشتباه میکنم

به هر حال هرکسی ممکن است گاه گاهی اشتباه کند.

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بار ها با برنو بلند پدر و البته فشنگ مناسب  توانسته ام از فاصله 1100 متری هدفی را به اندازه  درب اتاق خواب  بزنم (البته  بیشترین مشکل هم صفر کردن  دوربین بود )فکر  کنم حدود 9 متر تیر افت پیدا میکرد ولی اندازه نگرفتم  ولی در فاصله زیر 450 متر بسیار دقیق و قابل  رقابت با نخجیر هست .بد نیست یک سری به سایت شکاربان بزنید  حدود 70 صفحه در مورد برنو صحبت شده . پاینده باد ایران 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه حاجی آخه دوستی فرمودند

رمینگتون 500 .......................اصلا رمینگتون 500 داریم عایا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(ببخشید بازمگیر کرد rolling_on_the_floor )

من را باش فکر میکردم اکثر رفقای اینجا

نظامی هستند.

رفیق 1500 متر ، جواب هم میدهد!! آن هم مثل اب خوردن!!!

خدا بیامرز هیتلر و رفقا اگر در جهنم این سخن شما را میشنیدند الان دو تا شاخ بزرگ در میاوردند.

اگر

همین قسمت سخنان شما استناد کنیم

بقیه سخنان شما هم زیر سوال میرود.

اگر غیر این است لطفا تصحیح کنید

شاید بنده اشتباه میکنم

به هر حال هرکسی ممکن است گاه گاهی اشتباه کند.

با سلام

دوست عزيز حالت خوبه؟ 

سرت بجايي نخورده؟

برنو و 150 متر؟

بعد تيكه ميندازي ميگي فكر ميكردي اينجا همه علم نظامي دارن و...

خداروشكر اونقدرميدونم كه برنو رو با  تفنگ بادي اشتباه نگيرم!!!

تيكه ميندازي در حد وزنه دوضرب رضا زاده و سليمي هردو سرهم!!! بعد ميگي شايد اشتباه كنم درستش كنيد؟

برد150 متر براي برنو؟

مگه تفنگ باديه؟

با برنو تا حالا تير اندختي؟

اصلا برنو رو ولش كن!!!! تا حالا اصلا تيراندازي كردي؟ تفنگ دستت گرفتي؟

بابا كلاشنيكف با اون فشنگ كوچيك و باروت كم و لقي زيادش  400 متر برد مفيد داره و برد موثرش بر مبناي نوع گلوله تا 800 متر هم ميرسه

براي اينكه دستت بياد يه فشنگ كلاشنيكف رو بزار كنار دست يه فشنگ برنو بعد حساب كن چقدراز همون نيمچه باورت هم صرف تسليح مجدد سلاح ميشه و بعد...

دوست عزيز اگر برنو نديدي بگو تا يه تصوير برات بزارم

روي برنو ستون درجه اي نصبه كه شركت سازنده اونو براي 2000 متر تنظيم كرده

جناب هيتلر و بعد هيتلرو قبل هيتلر هم برد، دقت و قدرت اين سلاح رو ميدونستن كه از اون بعنوان تفنگ تك تيرانداز استفاده ميكردن، اينو كه ديگه حتما ميدونستي؟

من ديدم كه يه  شخص حتي غير نظامي(شكارچي بود طرف) با برنوي بلند با دوربين  زاوارسكي و دوپايه  از فاصله 1700 متر با فشنگهاي ام ام  سه بار پشت سر هم يه سيبل رو با دقتي بسيار عالي زد

خووب در نظر شما اينها ادعاست چون برنو دستت نگرفتي و دقتش رو نديدي، اينكه 150 متر برات  خييييلللللللليه ديگه خودش نمودي از ديدت به برنوه (باور كن برخي مدلهاي تفنگ بادي بردي بيش از اين دارن!!!)

براي برنو:

بدون دوربين هم تا 400 -500 متر رو ميشه باهاش ناز هدف رو زد چون تقريبا در يان محدوده كمترين افت گلوله رو داريم(بسته به كيفيت فشنگش)

از اين سلاح بعنوان تفنگ تك تيراندازي هم استفاده ميشه يا بهتره بگم ميشد!! اگر نميدونستي بدون (الان سلاحخ هاي تخصصي تك تيراندازي  و گلوله هاي مخصوص استفاده ميشن  توي ارتش و سپاه ما هم شكر خدا پوره، سرچ كنيبراي تك تيراندازيهاي بالاي 2500 متر به نتايج خوبي ميرسي)

يه جدولي هم درام كه برد گلوله هاي مختلف رو نشون ميده اگر پيدا كردم برات ميزارمش برد نهايي برخي فشنگها دستت بياد ديگه هي نگي 150 متر!!!

كمي ريزتر بشم برات:

براي برد يه سلاح عواملي مثه طول لوله، آيرودايناميك مرمي، تراجكتوري گلوله، وزن گلوله(گرين)،نوع و مقدار باروت، نوع خان ، مقدار لقي و كليرنس و همچنين اتوماتيك يا غير اتوماتيك بودن  سلاح مهمن و تاثير گذار

سلاح هايي كه گلنگدنين(بولت اكشن) از همه انرژي آزاد شده در اثر انفجار باروت  براي پرتاب گلوله استفاده ميكنن ومعمولا لوله بلندتري هم  نسبت به سلاح هاي خودكارها دارن(لوله برنو بلند رو تا حالا ديدي؟) درحالي كه در سلاح هاي اتوماتيك مقداري از انرژي باروت صرف مسلح كردن سلاح ميشه، بين همون خودكارها، در سلاح هايي كه با فشار غيرمستقيم گاز باروت مسلح ميشن(مثه كلاشنيكف) اين افت انرژي بيشتره( لگدشون هم كمتره، مثلا لگد برنو از ژ-3 بيشتره و ژ-3 از كلاشنيكف و برد، قدرت و دقتشون هم به همين ترتيب)

محض اطلاع سركار:

بردموثر برنو برمبناي  معيار كارخونه اش 2000 متره(برد مفيد 800 متر)

براي ژ-3 1200 متر(بر مفيد 400 متر)

و براي كلاشنيكف تا 800 متر(برد مفيد 400 متر)

بردنهايي و زمين خوري گلوله برنو رو 4700 متر ذكر كردن البته من شاهد بردهاي بالاي 5000 مترش هم بودم كه بالطبع ديگه نه قدرتي داره و نه دقتي در اون حيطه

شما برنو روبا تفنگ بادي  اونم از نوع 4.5 چينيش!!!اشتباه گرفتي عزيز دل برادر!!!!!!!

قبل اون حرفهات كمي سرچ ميفرمودي نه ديگه چنين اظهار فضل هاي حكيمانه اي ميكردي نه اينكه ديگرون رو مسخره كني وتيكه پراني نابجا هم نميكردي

اگر شما درمورد چيزي يا مطلبي اطلاع نداري دليل بر انكارش نيست

دسته كم سرچ كن برادر سرچ !!!

اگر برنو نديدي و باهاش تيراندازي نكردي و ازش اطلاعي نداري و نت و اين مقاله ها رو قبول نداري و زا اون دسته انسانهايي هستي كه بايد همه چيز رو خودت امتحان كني

بسيار خوشحال ميشم قدم روي تخم چشم اين حقير بزارين تا  برنو در سه مدل لوله كوتاه، متوسط و بلندش و با چندسازنده معروفش(چك، ايران و آلمان) بدم خدمتتون تست بفرماييد تا  به يقين برسين

البته بنده بشخصه برنو ندارم( اما دوست و آشنا و فك و فاميل وبرادرهام از همه مدل دارن تا دلت بخواد) بنده همسانه و همخانواده امريكاييش يعني رمينگتون 30-06 دارم كه برد و قدرت و دقتي بيشتر از بنو داره تشريف بيارين اينوئ هم ميتونين تست بفرماييند، قبلا يه برنو وسط مدل 28 داشتم،محشر بود براي خودش منتها چندين سال قبل فروختمش و كلي پول بي زبون گذاشتم روش اينو خريدم كه عروسكيه براي خودش!!!!

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

دوست عزيز حالت خوبه؟ 

سرت بجايي نخورده؟

برنو و 150 متر؟

بعد تيكه ميندازي ميگي فكر ميكردي اينجا همه علم نظامي دارن و...

خداروشكر اونقدر ميدونم كه برنو رو با  تفنگ بادي اشتباه نگيرم!!!

تيكه ميندازي در حد وزنه دوضرب رضا زاده و سليمي هردو سرهم!!! بعد ميگي شايد اشتباه كنم درستش كنيد؟

برد150 متر براي برنو؟

مگه تفنگ باديه؟

با برنو تا حالا تير اندختي؟

اصلا برنو رو ولش كن!!!! تا حالا اصلا تيراندازي كردي؟ تفنگ دستت گرفتي؟

بابا كلاشنيكف با اون فشنگ كوچيك و باروت كم و لقي زيادش  400 متر برد مفيد داره و برد موثرش بر مبناي نوع گلوله تا 800 متر هم ميرسه

براي اينكه دستت بياد يه فشنگ كلاشنيكف رو بزار كنار دست يه فشنگ برنو بعد حساب كن چقدراز همون نيمچه باورت هم صرف تسليح مجدد سلاح ميشه و بعد...

دوست عزيز اگر برنو نديدي بگو تا يه تصوير برات بزارم

روي برنو ستون درجه اي نصبه كه شركت سازنده اونو براي 2000 متر تنظيم كرده

جناب هيتلر و بعد هيتلرو قبل هيتلر هم برد، دقت و قدرت اين سلاح رو ميدونستن كه از اون بعنوان تفنگ تك تيرانداز استفاده ميكردن، اينو كه ديگه حتما ميدونستي؟

من ديدم كه يه  شخص حتي غير نظامي(شكارچي بود طرف) با برنوي بلند با دوربين  زاوارسكي و دوپايه  از فاصله 1700 متر با فشنگهاي ام ام  سه بار پشت سر هم يه سيبل رو با دقتي بسيار عالي زد

خووب در نظر شما اينها ادعاست چون برنو دستت نگرفتي و دقتش رو نديدي، اينكه 150 متر برات  خييييلللللللليه ديگه خودش نمودي از ديدت به برنوه (باور كن برخي مدلهاي تفنگ بادي بردي بيش از اين دارن!!!)

براي برنو:

بدون دوربين هم تا 400 -500 متر رو ميشه باهاش ناز هدف رو زد چون تقريبا در يان محدوده كمترين افت گلوله رو داريم(بسته به كيفيت فشنگش)

از اين سلاح بعنوان تفنگ تك تيراندازي هم استفاده ميشه يا بهتره بگم ميشد!! اگر نميدونستي بدون (الان سلاحخ هاي تخصصي تك تيراندازي  و گلوله هاي مخصوص استفاده ميشن  توي ارتش و سپاه ما هم شكر خدا پوره، سرچ كنيبراي تك تيراندازيهاي بالاي 2500 متر به نتايج خوبي ميرسي)

يه جدولي هم درام كه برد گلوله هاي مختلف رو نشون ميده اگر پيدا كردم برات ميزارمش برد نهايي برخي فشنگها دستت بياد ديگه هي نگي 150 متر!!!

كمي ريزتر بشم برات:

براي برد يه سلاح عواملي مثه طول لوله، آيرودايناميك مرمي، تراجكتوري گلوله، وزن گلوله(گرين)،نوع و مقدار باروت، نوع خان ، مقدار لقي و كليرنس و همچنين اتوماتيك يا غير اتوماتيك بودن  سلاح مهمن و تاثير گذار

سلاح هايي كه گلنگدنين(بولت اكشن) از همه انرژي آزاد شده در اثر انفجار باروت  براي پرتاب گلوله استفاده ميكنن ومعمولا لوله بلندتري هم  نسبت به سلاح هاي خودكارها دارن(لوله برنو بلند رو تا حالا ديدي؟) درحالي كه در سلاح هاي اتوماتيك مقداري از انرژي باروت صرف مسلح كردن سلاح ميشه، بين همون خودكارها، در سلاح هايي كه با فشار غيرمستقيم گاز باروت مسلح ميشن(مثه كلاشنيكف) اين افت انرژي بيشتره( لگدشون هم كمتره، مثلا لگد برنو از ژ-3 بيشتره و ژ-3 از كلاشنيكف و برد، قدرت و دقتشون هم به همين ترتيب)

محض اطلاع سركار:

بردموثر برنو برمبناي  معيار كارخونه اش 2000 متره(برد مفيد 800 متر)

براي ژ-3 1200 متر(بر مفيد 400 متر)

و براي كلاشنيكف تا 800 متر(برد مفيد 400 متر)

بردنهايي و زمين خوري گلوله برنو رو 4700 متر ذكر كردن البته من شاهد بردهاي بالاي 5000 مترش هم بودم كه بالطبع ديگه نه قدرتي داره و نه دقتي در اون حيطه

شما برنو روبا تفنگ بادي  اونم از نوع 4.5 چينيش!!!اشتباه گرفتي عزيز دل برادر!!!!!!!

قبل اون حرفهات كمي سرچ ميفرمودي نه ديگه چنين اظهار فضل هاي حكيمانه اي ميكردي نه اينكه ديگرون رو مسخره كني وتيكه پراني نابجا هم نميكردي

اگر شما درمورد چيزي يا مطلبي اطلاع نداري دليل بر انكارش نيست

دسته كم سرچ كن برادر سرچ !!!

اگر برنو نديدي و باهاش تيراندازي نكردي و ازش اطلاعي نداري و نت و اين مقاله ها رو قبول نداري و زا اون دسته انسانهايي هستي كه بايد همه چيز رو خودت امتحان كني

بسيار خوشحال ميشم قدم روي تخم چشم اين حقير بزارين تا  برنو در سه مدل لوله كوتاه، متوسط و بلندش و با چندسازنده معروفش(چك، ايران و آلمان) بدم خدمتتون تست بفرماييد تا  به يقين برسين

البته بنده بشخصه برنو ندارم( اما دوست و آشنا و فك و فاميل وبرادرهام از همه مدل دارن تا دلت بخواد) بنده همسانه و همخانواده امريكاييش يعني رمينگتون 30-06 دارم كه برد و قدرت و دقتي بيشتر از بنو داره تشريف بيارين اينوئ هم ميتونين تست بفرماييند، قبلا يه برنو وسط مدل 28 داشتم،محشر بود براي خودش منتها چندين سال قبل فروختمش و كلي پول بي زبون گذاشتم روش اينو خريدم كه عروسكيه براي خودش!!!!

از طرز حرف زدن و شعله ور و اتیش گرفتنتان مشخص است که جوان هستید

و البته مشکلی هم نیست اقتضای سنتان است.

من گفتم برنو 150 متر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفا، خواهشن چشمانتان را باز کنید

ونوشته ها را با دقت بخوانید.

سر بنده هم به جایی نخورده و احتمال زیاد شما خودتان این سر به جایی خوردن را تجربه کردید یا احیانا در اینده نزدیک که سرتان به سنگ خورد برای این طرز صحبت کردنتان یاد این جمله من میفتید.

احتمالا شما هم از انهایی هستید که فکر میکنید به اندازه میزان زیاد بودن باروت یا گنده بودن گلوله مسافت طی میکند

پس علم بالستیک و مواد و ........................هم کشک است احتمالا!!

من هم دیده ام که فیل پرواز میکند این شد دلیل و مدرک؟؟؟ مدرک مستند بیاورید تا ببینیم چند چندیم؟؟

از 1700 متری سیبل زده.......دیگر من حرفی برای گفتن ندارم :clown: ............................

بله بنده تفنگ دست نگرفته ام  چون شما علم غیب دارید و بنده را حکما میشناسید

همه کس مثل شما نیستند که عروسک رمینگتون بخرند....ان فرمول ادعا ضرب در معلومات را که میدانید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ما یک مثال داریم میگویند به حرف نیست به عمل است

با دوخط خاندن اینکه چه چیز چقدر برد دارد ادمی عالم دهر نمیشود

برد موثر برنو 2000 متر برد موثر جی 3 (1200 متر) عجب پس اینطور بوده!!!!

شما انگار 5000 متر نمیدانید چقدر میشود؟؟

میشود پنج کیلومتر بعد شما برد بالای پنج کیلومتر دید

میشود بپرسم ان 5 کیلومتری را چگونه دیدی؟؟؟

با چه دوربینی؟؟

بعد حتما در ان پنج کیلومتر به جایی اثلبت کرد و گرد و خاک هم کرد حتما  rolling_on_the_floor 

شما میدانید احترام به شعور مخاطب یعنی چه؟؟؟

در اخر شما که کل فامیل برنو بدست هستید

و بعضی هم رمینگتون به دست

بنده اکثر همکارانم یا کرمانشاهی هستند

یا لر......و اکثر مرد به معنای واقعی کلمه

مردانه شما هنوز خدمت رفته ایی تا کارت پایان خدمت بگیری تا تفنگ به نامتان بزنند؟؟

چون فرموده اید در 1500 متر برنو مثل اب خوردن جواب میدهد

چون هنوز نمیدانید که اگر اینچنین بود الان تمامی تک تیراندازان جهان باید برنو به دست بودند :applause: 

شما نمیخواهد راه دوری بروی و سرچ کنی

همین انجمنمان قسمت سلاحهای تک تیر اندازی و انفرادی دارد همانجا یک چرخی بزنید

مطالعه ایی کنید شاید آگاه شدید...شاید...

اگر هم نه دوستمان فرمودند سری به سایت شکاربان بزنید

یا تیراندازان

و قبل از حرف زدن یاد بگیرید که گوش کنید و بخوانید.

در اخر از دعوتی که کردید بسیار سپازگذارم

و تنها جایی بود از نوشته اتان که مهمانوازی و مردانگی قومتان را ثابت کردید.

سپاسگذارم

موفق باشید.

• Upvote 3
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز کلی از شکارهای تک تیراندازی آلمان در جنگ دوم بالای ۱۰۰۰ متر بوده، شلیک و زدن هدف از ۱۲۰۰ متری رو من خود من از نزدیک بارها دیدم، وقتی با ۲۷۰ ،۱۰۰۰ متر رو در صورت داشتن فشنگ مرغوب میزنن دیگه برنو که جای خودش رو داره اینکه چرا تک تیراندازها از برنو استفاده نمیکنند مطلب دیگه ای هست. موسین ناگات روسی که انرژی دهانش کمتر از برنو هست ۱۱۰۰ رو به راحتی میزنه.

اینکه شما میگی نمیزنه دلیل دیگه ای داره :      چون برنو ها قدیمی هستند و خانشون ساییده شده فشنگ خوب هم نیست پس دقت پایین میاید(دقیقا برنوی فرسوده دیدم که ۴۰۰ متر رو خطا میزد) منتها برنوای که سرحال باشه که سابیدگی خان نداشته باشه راحت تا ۱۳۰۰ رو با دوربین و تنظیمات مناسب پوشش میده.

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.