mostafa0071

تفنگهاي شكاري ساخت ايران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

درضمن نمیدونم توضیح دادن درباره تفنگ با کالیبر 30-06 و یا مهماتش در این تاپیک به انحراف بردن تاپیک نیست؟

برای برنو دسته کم بهونه ام این بود که سلاح و تفنگ ساخت ایرانه!!!!

حالا اگر لطف کنید مشخص کنید چی در این زمینه میخواهید با کمال میل در یه تاپیک مناسب جداگانه تخصصی یا اگر مدیران عزیز صلاح بدونن در همین تاپیک تا جایی که اطلاعات دارم درخدمتتون خواهم بود

اگر هم مدیران صلاح بدونن و دوستان هم مایل باشن و همکاری کنن یه تاپیک جداگانه برای آشنایی با شرایط مجوز گرفتن، مهماتهای موجود در بازار، آشنایی های هرچند مختصر با تکنیک تیراندازی و .. ایجاد کنیم

تا دوستان و مدیران عزیز چی صلاح بدونن

تایپیک جدا بزن

40326259957040813328.jpg

چه خوشکله

چیه این؟ با این نوع شاخ  icon_eek  icon_eek  icon_eek

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ای برادر لر

از همان اغاز که سخنتان را با این کلمه سخیف شروع کردید

****سرت به جایی خورده****

حدس زدم که بحث حقیر با شما به جایی نمیرسد

چرا که تفکرات بنده با شما زمین تا اسمان فرق دارد و در مرام بنده ادب و منطق دو رکن اساسیست

و یک توصیه هم از من داشته باشید:

هیچوقت نمیتوانید با مشت گره کرده دست کسی را به گرمی بفشارید.

اشتباه اساسی شما این بود که فکر کردید با جوانی طرف هستید که به گفته خودتان اسلحه هم دست نگرفته!

و احتمال ندادید که طرف مباحثه ممکن است خود کهنه کار این ره باشد

شاید شکارچی کهنه کار، شاید مخترعی نظامی، شاید کارشناسی خبره،شاید دانش اموخته و اهل فن ....و هزاران شاید دیگر که لحاظ نکردید

نمیدانم از شانس بد شماست یا بخت بلند من که حقیر  سابقا زبان انگلیسی را نزد اساتید اروپایی و امریکایی

و زبان روسی را هم نزد اساتیدی از شوروی سابق اموخته ام و دست و پا شکسته چیزهایی میدانم

که رفع احتیاج کنم.

چنین چند منبعی که داده بودید یافتم و خط به خط و تم به تم خواندم و حتی یک خط مربوط به بحث نیافتم

جز جداول بی مورد یا تعاریف اسلحه فروشان.....

به هر حال باز به جاده خاکی زدید و مبا حثی بی ربط مطرح کردید.

از انجایی که دیگر طاقت اینهمه توهین شما را ندارم از بحث با شما کناره میگرم

چرا که خودتان اعتراف کردید عاشق برنو هستید و عاشق چه بسا کور شود و قلبش از سنگ که عیب معشوق را نبیند.

که اگر بحث ادامه یابد میترسم

این برد 5000 هزار متر و 7 کیلومتر و .... بالا بزند

و با شلیک شما با برنو لول بلندتان

یکی از قمر های مصنوعی که به دور زمین  در گردش هستند با نفیر گلوله عشایری شما که از جو خارج شده اسیب ببیند که انوقت تکلیف چیست

در این بی پولی مملکت و خزا نه  خالی؟؟ raised_eyebrow

شما را به خدا میسپارم

و انشا الله که شما راست میگویید

و بنده در اشتباهم چرا که بنده را اندک افرادی میشناسند در این سرا و بر من ایرادی نیست که تشت رسواییم در اینترنت

ایندکس شود چرا که انان که قاسملو را به اسم میشناسند از خدمات حقیر برای این دیار اگاهند.

اما

شما که دانش اموخته دانشکده افسری هستید!! سخت است برایتان این بار گران

که البته ملالی نیست

چرا  که این انترنت مکان دنیای خیالی خیلی هاست.

**********************************************************************************************************************************************************

این عرایض بنده رو به رفقای با صفا و با وفای سایت است

و مربوط به سلاح های شکاری و به هیچ وجه مایل نیستم وارد جنک کلامی دیگری شوم و هدف

بسط و گسترش آگاهی است و لا غیر.

تیرباری به نام برنو در تاریخ تولید نشده اما چندین نوع  ماشین گان با همین کالیبربرنو تغذیه میشدند

اما مشکل از اینجا شروع میشود که

همون گونه که اگاهید چمبر و لوله تیربار برای حجم بیشتری از فشار ساخته و پرداخته شدن و یکی از علت سنگین بودنشون هم همین قدرت و استحکام الیاژش است

پس همونطور که  صفحه قبل عرض شد مازور یا برنو  توانایی تحمل

این حجم عظیم باروت رو ندارد مگر اینکه بخواهید ضد خودتون انتحاری بزنید که واقعا برد هیچ اسلحه ایی در جهان ارزش این خود تخریبی رو نداره!!!

لینک برای اشنایی شما عزیزانم با تیربارهای این کالیبر: http://www.lonesentry.com/ordnance/tag/machine-gun

[URL=http://upload7.ir/viewer.php?file=61932300786062649366.jpg]61932300786062649366_thumb.jpg[/URL]

مقدار فشاری که اسلحه شما تحمل میکنه

توجه کنید این عدد شامل محصولات جدید میشه

نه اسلحه ایی که از زمان تیر کمون میرزا استفاده شده!!

[URL=http://upload7.ir/viewer.php?file=72664509119941966152.jpg]72664509119941966152_thumb.jpg[/URL]

تیربار!! برنو

[URL=http://upload7.ir/viewer.php?file=18036695224630357569.jpg]18036695224630357569_thumb.jpg[/URL]فشنک فوق قدرتمند این کالیبر با عشایری مو نمیزنه  rolling_on_the_floor

.

.

.

.

توجه بفرمایید امروزه کالیبرهای جدید بر اساس فشنگهای قدیمی تولید شده  که اصطلاحا مگنوم مینامندشان که تفاوت ظاهری مثلا با کالیبر برنو شما ندارند فقط معیار میزان شارج و قدرت باروت است که قویتر است

عنایت بفمایید اکثر این مهمات با پیشوند+p نمایش داده میشوند و حتما باید توسط سلاح مربوطه شلیک شوندو استفاده کالیبری مازور مثلا با این نشان صدمات جبران ناپذیری به سلاح و مهمتر تیر انداز میزند.

عزیزی هم که راجع به

مطلبی که صفحه قبل عرض شده بود سوال کرده بودند

بله چنین سلاحی را المان نازی تولید کرده بود

و یادمان نرود المان در زمان خودش امپراتوری علمی بوده و بسیاری از پیشرفتهای جهان مدیون نام المانی هاست اگرچه به نام امریکا و شوروی زده شده

چنان که سربازان درگیر در جنگ دوم بین الملل با دنیایی از عجایب در جبهه جرمنها مواجه میشدند

[URL=http://upload7.ir/viewer.php?file=42062193682824127113.jpg]42062193682824127113_thumb.jpg[/URL]

سربازان انگلیسی با تعجب به قاتلشان مینگرند

آیا این همان برنو است؟ پس چرا در فاصله 1200 متر اثر بی رحم و کشنده بوده!!!!!!

[URL=http://upload7.ir/viewer.php?file=93924110987426187168.jpg]93924110987426187168_thumb.jpg[/URL]

عنایت بفرمایید کالیبر مرمی هیچ تفاوتی ندارد

پس تعجبی ندارد افسانه تیراندازان نازی هنوز هم سر زبانهاست!

[URL=http://upload7.ir/viewer.php?file=40674913428132902897.jpg]40674913428132902897_thumb.jpg[/URL]

لینک زیر کمک شایانی در شناخت مهمات این کالیبر(برنو) به شما میکند:

http://en.wikipedia.org/wiki/7.92%C3%9757mm_Mauser

این هم یک لینک  برای افسانه برنو:

http://www.lonesentry.com/manuals/german-infantry-weapons/kar98-german-rifle.html

http://www.saami.org/specifications_and_information/publications/download/SAAMI_ITEM_211-Unsafe_Arms_and_Ammunition_Combinations.pdf

اینجا را هم نگاهی بیندازیزد

باید ها و نبایدها در استفاده فشنگ.

و در آخر

[URL=http://upload7.ir/viewer.php?file=87076897083963908864.jpg]87076897083963908864_thumb.jpg[/URL]

رویای تک تیراندازان جهان با لوازم

کامپیوترها و اپلیکیشنهای برتر و مهمتر سلاح نوین

رویای ه اعداد و ارقامی که ما برای شلیک مثل"""" اب خوردن""" بر برنو متصور هستیم.

در اخر از تمامی یاران و بزرگواران عذر خواهی میکنم اگر کلامی به اشتباه از حقیر دیده اند

و یا کلمه ایی ناشی از منیت و من بودن

که بنده خاک پای شما بزرگواران سرا هستم.

با احترام

کوچک شما  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:

• Upvote 5
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ای برادر لر

از همان اغاز که سخنتان را با این کلمه سخیف شروع کردید

****سرت به جایی خورده****

حدس زدم که بحث حقیر با شما به جایی نمیرسد

چرا که تفکرات بنده با شما زمین تا اسمان فرق دارد و در مرام بنده ادب و منطق دو رکن اساسیست

و یک توصیه هم از من داشته باشید:

هیچوقت نمیتوانید با مشت گره کرده دست کسی را به گرمی بفشارید.

اشتباه اساسی شما این بود که فکر کردید با جوانی طرف هستید که به گفته خودتان اسلحه هم دست نگرفته!

و احتمال ندادید که طرف مباحثه ممکن است خود کهنه کار این ره باشد

شاید شکارچی کهنه کار، شاید مخترعی نظامی، شاید کارشناسی خبره،شاید دانش اموخته و اهل فن ....و هزاران شاید دیگر که لحاظ نکردید

نمیدانم از شانس بد شماست یا بخت بلند من که حقیر سابقا زبان انگلیسی را نزد اساتید اروپایی و امریکایی

و زبان روسی را هم نزد اساتیدی از شوروی سابق اموخته ام و دست و پا شکسته چیزهایی میدانم

که رفع احتیاج کنم.

چنین چند منبعی که داده بودید یافتم و خط به خط و تم به تم خواندم و حتی یک خط مربوط به بحث نیافتم

جز جداول بی مورد یا تعاریف اسلحه فروشان.....

به هر حال باز به جاده خاکی زدید و مبا حثی بی ربط مطرح کردید.

از انجایی که دیگر طاقت اینهمه توهین شما را ندارم از بحث با شما کناره میگرم

چرا که خودتان اعتراف کردید عاشق برنو هستید و عاشق چه بسا کور شود و قلبش از سنگ که عیب معشوق را نبیند.

که اگر بحث ادامه یابد میترسم

این برد 5000 هزار متر و 7 کیلومتر و .... بالا بزند

و با شلیک شما با برنو لول بلندتان

یکی از قمر های مصنوعی که به دور زمین در گردش هستند با نفیر گلوله عشایری شما که از جو خارج شده اسیب ببیند که انوقت تکلیف چیست

در این بی پولی مملکت و خزا نه خالی؟؟

شما را به خدا میسپارم

و انشا الله که شما راست میگویید

و بنده در اشتباهم چرا که بنده را اندک افرادی میشناسند در این سرا و بر من ایرادی نیست که تشت رسواییم در اینترنت

ایندکس شود چرا که انان که قاسملو را به اسم میشناسند از خدمات حقیر برای این دیار اگاهند.

اما

شما که دانش اموخته دانشکده افسری هستید!! سخت است برایتان این بار گران

که البته ملالی نیست

چرا که این انترنت مکان دنیای خیالی خیلی هاست.

**********************************************************************************************************************************************************

این عرایض بنده رو به رفقای با صفا و با وفای سایت است

و مربوط به سلاح های شکاری و به هیچ وجه مایل نیستم وارد جنک کلامی دیگری شوم و هدف

بسط و گسترش آگاهی است و لا غیر.

تیرباری به نام برنو در تاریخ تولید نشده اما چندین نوع ماشین گان با همین کالیبربرنو تغذیه میشدند

اما مشکل از اینجا شروع میشود که

همون گونه که اگاهید چمبر و لوله تیربار برای حجم بیشتری از فشار ساخته و پرداخته شدن و یکی از علت سنگین بودنشون هم همین قدرت و استحکام الیاژش است

پس همونطور که صفحه قبل عرض شد مازور یا برنو توانایی تحمل

این حجم عظیم باروت رو ندارد مگر اینکه بخواهید ضد خودتون انتحاری بزنید که واقعا برد هیچ اسلحه ایی در جهان ارزش این خود تخریبی رو نداره!!!

لینک برای اشنایی شما عزیزانم با تیربارهای این کالیبر: http://www.lonesentr...tag/machine-gun

مقدار فشاری که اسلحه شما تحمل میکنه

توجه کنید این عدد شامل محصولات جدید میشه

نه اسلحه ایی که از زمان تیر کمون میرزا استفاده شده!!

تیربار!! برنو

فشنک فوق قدرتمند این کالیبر با عشایری مو نمیزنه

.

.

.

.

توجه بفرمایید امروزه کالیبرهای جدید بر اساس فشنگهای قدیمی تولید شده که اصطلاحا مگنوم مینامندشان که تفاوت ظاهری مثلا با کالیبر برنو شما ندارند فقط معیار میزان شارج و قدرت باروت است که قویتر است

عنایت بفمایید اکثر این مهمات با پیشوند+p نمایش داده میشوند و حتما باید توسط سلاح مربوطه شلیک شوندو استفاده کالیبری مازور مثلا با این نشان صدمات جبران ناپذیری به سلاح و مهمتر تیر انداز میزند.

عزیزی هم که راجع به

مطلبی که صفحه قبل عرض شده بود سوال کرده بودند

بله چنین سلاحی را المان نازی تولید کرده بود

و یادمان نرود المان در زمان خودش امپراتوری علمی بوده و بسیاری از پیشرفتهای جهان مدیون نام المانی هاست اگرچه به نام امریکا و شوروی زده شده

چنان که سربازان درگیر در جنگ دوم بین الملل با دنیایی از عجایب در جبهه جرمنها مواجه میشدند

سربازان انگلیسی با تعجب به قاتلشان مینگرند

آیا این همان برنو است؟ پس چرا در فاصله 1200 متر اثر بی رحم و کشنده بوده!!!!!!

عنایت بفرمایید کالیبر مرمی هیچ تفاوتی ندارد

پس تعجبی ندارد افسانه تیراندازان نازی هنوز هم سر زبانهاست!

لینک زیر کمک شایانی در شناخت مهمات این کالیبر(برنو) به شما میکند:

http://en.wikipedia.....92×57mm_Mauser

این هم یک لینک برای افسانه برنو:

http://www.lonesentr...rman-rifle.html

http://www.saami.org...ombinations.pdf

اینجا را هم نگاهی بیندازیزد

باید ها و نبایدها در استفاده فشنگ.

و در آخر

رویای تک تیراندازان جهان با لوازم

کامپیوترها و اپلیکیشنهای برتر و مهمتر سلاح نوین

رویای ه اعداد و ارقامی که ما برای شلیک مثل"""" اب خوردن""" بر برنو متصور هستیم.

در اخر از تمامی یاران و بزرگواران عذر خواهی میکنم اگر کلامی به اشتباه از حقیر دیده اند

و یا کلمه ایی ناشی از منیت و من بودن

که بنده خاک پای شما بزرگواران سرا هستم.

با احترام

کوچک شما

دوست عزیز سلام

دوصد گفته چون نیم کردار نیست!

شما اگر یکبار به اونهمه شعار "قبول  مطالب خلاف گفته خودمون"!! یه نیمچه عملی هم میکردین و یا دسته کم  صبر میکردین تا تصاویر مربوط به کاتالوگها رو قرار بدم خیلی خوب میشد و خیلی قضایا براتون روشن میشد منتها متاسفانه به نظر میرسه شما  بدنبال این مطلب نیستین 

شما در هر حال فقط میخواین بگین "من راست میگم" و " حق با منه"!!! حتی با انکار اسناد و حقایق!! خووب این بخودتون مربوط میشه و به من ربطی نداره  و اصرار بر ادعاها و باورها حق مسلمتونه و محترمه

شما اگر و فقط اگر به منابع خوتون که منو بهش ارجاع میدین نیگاهی بندازین دقیقا به حرفها و ادعاهای من میرسین، چون عینا حرفهای منو خوتون ثابت کردین!!!! 

در زیر نمونه اسناد خوتونو قرار میدم  که منو بهشون ارجاع دادین بدون اینکه خوتون بخونیدشون تا دستتون بیاد حق با کیه:

جدولی که پست قبلیتون خودتون اریه داده بودین و بردهای "ماکزیمم" رو توش نوشته بود با جدولهای بنده مقایسه بکنبد ببینبد بجز دوکالیبر30-06 و 7 م.م مگنوم که بنا به هردلیلی اصالا ذکر نشدن( دوتا از مهمترین و دوربردترین کالیبرها ،حالا چار ذکر نشدن بنده علتش رو نمیدونم منتها) مابقی اعداد عینا شبیه هم هستند که دست برقضا موید مطلب بنده هستند.

برای تیربارام جی 34 بنده ادعا نکردم نامش تیربار برنو هست یا نه، این هم ادعای من عاشق برنو نیست، از کاتالوگ دپارتمانت جنگ امریکا براتون مطلب گذاشتم، توی نت هم پر از مطالب مشابه برای این تیربار هستش

توی نت میتونید مشخصات فشنگش رو بخونید اون فشنگی که شما قرار دادین فشنگ این تیربار نیست، وقتی مشخصه یه فشنگ نوشته میشه عدد اول طول پوکه است و عدد دوم کالیبر فشنگ حالا برای این فشنگ 57x7.92 که ما داریم راجع بهش حرف میزنیم، 57م.م. همون طول پوکه سلاح موزر و برنوه هستش که در این تیربار ام جی 34 هم استفاده میشه.

اینهم منبع از همون منبعی که خوتون قبولش دارین برای فشنگ هردو مدل ام جی 34 و ام جی 42:

http://en.wikipedia.org/wiki/General-purpose_machine_gun

http://en.wikipedia.org/wiki/MG_42

اینکه تیربارهای دیگه با کالیبرهای مشابه اما فشنگهای بلندتر و قویتر و یا فشنگهای با کالیبربزرگتر موجوده ابدا  بنده انکاری نداشته و ندارم، اداعا و مطلبی هم در اینباره نداشتم منتها این تیربار از همون فشنگ با اندازه استاندارد موزر(7.92 57x )استفاده میکنه، و مطلبی که بنده براتون گذاشتم برای همین کالیبر و همین اندازه فشنگ هستش

همین 30-06 کالیبرش با کلاشنیکف روسی و استانداردقدیمی ناتو ام 16 و ژ-3 یکیه منتها طول و اندازه پوکه اشون فرق میکنه و هرکدوم یه طولی و بالطبع یه مقداری از باروت و یه گرینی از مرمی دارن (این دیلیل برای بحث ما نمیشه و ربطی هم نداره)

خیلی جالبه

خیلی خیلی جالبه

http://www.lonesentr...tag/machine-gun

این لینک رو شما قرار دادین درست میگم یا نه؟

خوب مرد حسابی توی همین لینک هم که دقیقا اطلاعت نوشته شده در پست بنده رو آورده هم برد نهایی 5000 یارد و هم برد موثر رو خیلی خیلی خیلی بیشتر از بردی که بنده ارایه  کردم آورده و نوشته 3827 یارد یعنی حدود 3500 متر برد موثر(من از کاتالوگ امریکایی برد موثر تا 2500 یارد یا همون حدود2275 متر رو ذکر کرده بودم براتون)

اونوقت چی این  شما رو به شک انداخت؟

اینکه دقیقا تایید حرفهای بنده است

خودتون دارین به سندهای موید حرف بنده اشاره میکنین و بعنوان سند مخالفت  با ادعاهای من!!!! قرارشون میدین

شکر خدا نوشتین انگلیس رو واردین وتسلط دارین (خوشحالم واقعا میگم ) پس لطفا باز هم برگردین و همین لینکی رو که خوتون قرار دادین نیگاه کنید برای تیربار ام جی 34 و بردها رو ببینید

برای نوع مهمات مصرفیش هم که بالا لینک بهتون دادم 

یه سرچ ساده بفرمایید ده ها هزار صفحه در این زمینه پیدا میکنید اینکه دیگه جدول و کتابچه و کاتالوگ و سند محضری نمیخواد!!! اظهر من الشمسه مهمات مصرفیش!!!!!!

خدا خیرت بده دنبال چی هستی؟

منبع خودت سند صحیح بودن اطلاعات بنده است

چی بگم من؟

و بازهم سندی که خودت گذاشتی برای شناخت مهمات موزرو این فشنگ،  کاری ندارم که چقدر میتونی شما به ویکی اعتماد کنی و بنده کتابچه وجداول انستیتو استاندارد ملی آمریکا رو بعنوان منبع مهماتم دارم!!!(میدونی که ویکی یه دانشنامه عمومی با قابلیت انتشار افکار و اطلاعات همگانیه!! هرچند سعی میکنه مطالبش مستند باشه و دست برقضا 4 تا از منابعی که ویکی این مطلب رو از روشون نوشته، پیش این دوست کوچیکتون کاتالوگشون موجوده و میتونم وصلتون کنم به سرچشمه ویکی) منتها با همین سند خودتون:

http://en.wikipedia.....92×57mm_Mauser

کمی توی متن میرفتین میدیدین که نوشته در تست  توی1800متری( 1969 یارد) 10 سانتی متر در چوب نفوذ کرده این گلوله (البته این تست رو توی تستهای انستیتو استاندارد ملی امریکا هم تایید کرده) هم این تست رو هم تست نفوذ درصفحه آهنی در فواصل مختلف، (در 600 متری 3 م.م. نفوذ داره)

دقیقا اینو از منبعتون کپی پیست میکنم:

The regular s.S. projectile had the following penetration performance: 85 cm (33 in) of dry pine wood at 100 m (109 yd), 65 cm (26 in) at 400 m (437 yd), 45 cm (18 in) at 800 m (875 yd) and 10 cm (4 in) at 1,800 m (1,969 yd), 10 mm (0.39 in) of iron at 300 m (328 yd), 7 mm (0.28 in) at 550 m (601 yd), 5 mm (0.20 in) of steel at 100 m (109 yd) and 3 mm (0.12 in) at 600 m (656 yd)d

فشنگی که در 1800 متری( 1969 یاردی) 100 م.م. توی چوب نفوذ کنه نمیتونه هدفی رو در این فاصله بزنه؟ خوب برادر من همون چوب هم یه هدف بوده که زده و نفوذ کرده !!!

شک نکن فشنگی که 10 سانتی متر در چوب نفوذ میکنه بیشتر از اون در بدن که بافتش نرمتره نفوذ میکنه ، پس موثر بودن فشنگش در این برد رو عملا خودتون با منبع خودتون دارین صحه میزارین

در ضمن چند خط بالاتر این مطلب نوشته دارای ماکزیم بردی  حدود 4700 متر(5140 یارد)

When fired at the typical muzzle velocity of 760 m/s (2,493 ft/s) out of a 600 mm (23.6 in) barrel the s.S. bullet retained supersonic velocity up to and past 1,000 m (1,094 yd) (V1000 ≈ Mach 1.07) under International Standard Atmosphere conditions at sea level (air density ρ = 1.225 kg/m3). It had a maximum range of approximately 4,700 m (5,140 yd)

اینو هم از منبع خودتون برداشتم!!!!

حله یا باز بگم؟

حرف من نیست  و حرف و منبع خوتونه درسته؟

منبع خوتون بود نه؟؟؟؟

درباره اطلاعاتم هم خدمتتون عرض کردم این اطلاعات رو به "امانت" از من داشته باشین تا بعد اومدن دوربینم از کاتالوگها براتون تصویر بزارم

واما....

"سرت به جایی خورده" رو دیدین که اونهم یه اشتباه بنده درباره دوس عزیزی بودن که نوشته بودن برنو 150 متر بردشه و بنده اون دوتا رو متاسفانه قاطی کرده بودم!!!

اون اشتباه من بوده و بابتش از شما پوزش میخوام چون اون حرف شما نبود و گوینده و مدعی دوست عزیز دیگه ای بودن هرچند بکار بردن اون واژه از سوی من هیچ توجیهی نداشته و نداره و یه فعل نادرست بوده

بابت این وازه ازتون پوزش میخوام اما......

اما برادر مبادی آداب و ادب من!!! شما این حرف رو دیدین اما اونهمه اتهام و توهم و برداشت به تعبیر خودتون از سن و سال من و مرد و مردونه سربازی نرفتنم و تمسخرهای کلامیتون بابت استفاده من از رانت و امکانات ارتش و اون بحث شغلی و حفاظت اطلاعات ارتش و نحوه تهیه سلاح و زحمت کشیدن و نکشیدن و تمسخرهای مودبانه!! تون و ... رو ندیدین؟

شمردین چند جا اتهامات واهی و موهومی به بنده نسبت دادین؟ حتی یکبار هم بهشون اشاره نکردین؟

در ضمن شما از سرنگون شدن قمرهای مصنوعی  در فاصله 5 کیلومتری نگران نباشید!!!(هرچند با همین حرفتون نشون دادین دنبال چه مباحثی هستین و چقدر از بالستیک گلوله و اصلا سلاح ومهمات اطلاع دارین)

برخلاف شما که پای سن و سال رو وسط کشیدین بنده هیچگاه و هیچ جایی  چنین اشاره ای نداشتم و این حرفتون در باره احتمال سن و سال یه فرار رو به جلو برای گریز از اون  حرف خودتون درباره سن وسال بنده هستش

این که شما چه درصدی از این حرفهایی که میگین هستین یا نه خدا میداند و خودتان  انشا الله که برتر و بهتر هم هستین(افتخاری برای ماست) منتها بنده جز این وفراتر از اینی که خودم رو معرفی کردم چیزی نیستم!! نه دانشمندم و نه مخترع و نه شاخ!!!

اسم، رسم، سن و سال، مدرک، دانشگاه، شغل، شرکت محل کار، محل سکونت، شماره تلفن و عکس و... کلا همه چیزم رو خیلی از دوستان میدونن!!!

تفکراتم هم توی سایت هست و چیزی برای پنهان کردن ندارم

ای کاش بجای فرار رو بجلوتون !! سر همون حرف خودتون راجع به قرار دادن تصاویر کاتالوگها میموندین ( خودتون ازم خواستین تصویر قرار بدم نخواستین؟)

گفتم و نوشتم" اینها رو به امانت داشته باشین تا براتون تصاویرشونو بزارم"  تا بدونید چی توی اون کاتالوگها هستش و چی توشون نوشته

اینکه شما جدولهای توی نت خلاف ایده اتون رو.... مینامید  من چی بگم؟

شکتون به منابع نت رو تا جایی که هیچ سند دیگه ای نباشه میتونم قبول کنم منتها

شما که نه نت رو قبول دارین

نه تجربه دوستان رو

نه کاتالوگها رو

نه هم حاضر به تجربه و تست حضوری هستین

بنده نمیدونم دیگه باید چطور به شما اثبات کنم

اگر هدف رسیدن به حقیقت بود که منابع خودتون هم دقیقا برهمونها  صحه گذاشتند اگر هم چیزی قرار میدین که خوتون هم بهش اعتقادی ندارین، میتونستید کمی تامل بفرمایید تا براتون تصاویر کاتالوگها رو قرار بدم منتها شما فقط بدنبال مجادله کلامی بی ثمری هستین که به جایی نخواهد رسید پس بنده نیز این بحث رو ادامه نمیدم فقط به محض رسیدن دوربین برمبنای قولی که داده بودم تصاویر کاتالوگها رو میزارم  قضاوت رو میسپریم به دوستان

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت برادر خودم جناب elo

داداش بیخیال

توضیحاتی که دادین بسیار جالب و کامل بود دیگه کسی بخواد انکارش کنه باخودشه

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

الو جان راجع به ۳۰-۰۶ بیشتر توضیح میدی

دوست عزیز راجع به چیش میخواین بدونین؟

تفنگهای این کالیبر،خود فشنگ این کالیبر؟ یا تفنگ 30-06 خودم؟

عزیزم در کنار توضیح درباره نخجیر 30-06 یه زحمت بکش درباره این کالیبر (مشخصات و برتری هاش نسبت به 7.92 موزور و 270. ) و همچنین درباره سلاح خودت هم یه توضیح بده...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت برادر خودم جناب elo

داداش بیخیال

توضیحاتی که دادین بسیار جالب و کامل بود دیگه کسی بخواد انکارش کنه باخودشه

با سلام

برادر و دوست عزیزم فقط بابت تصحیح باورها و داشته ها  و همچنین نکته ایمنی اتفاده از سلاح این مسایل رو بیان میکنم والا اینکه برنو 100 متر بردشه یا 10 هزار متر!!! تاثیر و فرقی به حال من نوعی نداره

البته جدای از بحث دونستن اطلاعات واقعی که حق همه است،  دونستن برد نهایی و برد موثربرای یه سلاح و مهمات مورد استفاده یکی از اولین نکات ایمنی استفاده از یه سلاح هستش

عموما برای شکار درایران از فواصل زیر 400 متر و معمولا در محدوده 100 و 200 متر استفاده میشه منتها اگر ندونیم برد موثر یه مهمات برای یه سلاح چقده ممکنه در  ماورای دید ما خدای ناکرده آسیبی به انسانی بزنیم و موجب عمری پشیمونی  بشه

ما باید بدونیم مرمی یه فشنگ مورد استفاده از سلاحمون تا کجا پرواز میکنه و تا کجا میتونه کشنده یا آسیب زننده به انسان باشه تا بتونیم ایمنی سلاح رو در حداکثریش رعایت کنیم

هرچند نکته اول تیراندازی عدم شلیک در فضاییه که پشتش باز باشه و مرمی  رو ندونیم کجا میخوره چون ممکنه د رماورای دید ما انسانی در مسیر گلوله ما خدای ناکرده خدای ناکرده قرار گرفته باشه

عزیزم در کنار توضیح درباره نخجیر 30-06 یه زحمت بکش درباره این کالیبر (مشخصات و برتری هاش نسبت به 7.92 موزور و 270. ) و همچنین درباره سلاح خودت هم یه توضیح بده...

بروی چشم دوست عزیز و اندیشمندم

اگر کمی تامل بفرمایید تا  من  کمی سرم خلوت بشه در یه تاپیک مجزا با کمک همه دوستان به این مباحث و بحث مقایسه سلاح ها و فشنگهای موجود و  تیراندازی و شکار خواهیم پرداخت 

ان شا الله 

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تایپیک جدا بزن

40326259957040813328.jpg

چه خوشکله

چیه این؟ با این نوع شاخ  icon_eek  icon_eek  icon_eek

آرش جان این یه "پازن" کوهای لرستانه و بزبون محلی(ساوورین کویی sawerin koee ) هم گفته میشه 

نژاد خاصیه و بینهایت زیبا که متاسفانه بخاطر شکار بیرویه داره نسلش منقرض میشه

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر عزیزم از دیار دلاوران لرستان

چه شد که بحث به اینجا رسید:

شما فرمودین که با این اسلحه(برنو) در فاصله 1.5 کیلومتری و 1700 متری مثل اب خوردن هدف زنی میکنید و می کنند.و برد نهایی را 5 کیلومتر ذکر کردید.

درست است؟

بعد بحث را جوری قاطی کردید و با مهارت خاص ربطش دادید به تیربار و ماشین گان و وینچستر و ........

قصد بنده اصلا دشمنی کردن با شما یا هر کس دیگر نیست

واگر قسمت شود با کمال میل حاضرم در کلبه خرابه ایی که در اینجا و تهران هست خدمت گذارتان باشم و به گپ و گفتگو بنشینیم.

اما برادر شما دارید با پیچاندن مطلب و برعکس نشان دادن واقعیت کار را به جاهای باریک میکشانید

رفرنسهای بنده را دوباره نشان خودم میدهید که بنده هم میتوانستم همین کار را با شما کنم

بنده نگفتم که تیربار و یا فلان اسلحه چقدر برد تیر دارد!! گفتم؟؟

چرا که تمام اینها را خودم به شما گفته ام و افتاب امد دلیل افتاب.

چرا که شارج باروت تیربار با برنو یکی نیست و نخواهد بود.

بحث ما سر مازور و برنو بود.

شما که  تیر انداز هستید

واقعا ایمان دارید که در 1700 متری میتوانید با برنو شکار کنید؟ هدف زنی کنید؟ 

ایمان دارید برد برنو 5 کیلومتر است؟؟

اگر اینگونه است بنده حرف دیگری برای گفتن ندارم.

چرا که از کفر من تا ایمان شما راه بسیار است.....

ببخشید اگروقت گرانبهایتان را گرفتم

و حلال کنید

باقی بقایتان

خداحافظ شما

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطف داريد آقاسعيد عزيز.

و اما سلاحهاي شكاري ساخت داخل:

3 نوع نخجير در ايران يافت ميشود ولي سلاح صياد كه فرموده بوديد را تا امروز تنها در تصاوير يا

فيلمها ديده ام و هيچ اطلاعي از قيمت يا محل فروش آن ندارم.سلاح نخجير 3 كه يك سلاح

گلوله زني شكاري با كاليبر 270 وينچستر است از سيستم تغذيه و آتش سلاحهاي MAUSER-98

يا همان سلاحهاي برنو استفاده ميكند ولي لوله ي آن به لوله ي كاليبر 270 تغيير پيدا كرده است.

قنداق نخجير 3 از نظر ارگونومي (تطابق سلاح با تيرانداز) بسيار ضعيف است و شما پس از خريد

سلاح مجبور هستيد قنداق جديدي سفارش دهيد.مشكل ديگر نخجير 3 مهمات كاليبر 270 آن

است كه قيمت بالايي دارند و اصلا براي تيرانداز صرفه ي اقتصادي ندارند.اگر به دنبال سلاح

گلوله زني ميگرديد به شما سلاح برنو را پيشنهاد ميكنم.چون با قيمت پاييين تر از نخجير3 همان

قابليت را دارد و البته مهماتش ارزانتر است.

سلاح صياد با توجه به شكل بايد مشابه وينچستر مدل 870 باشد.

در اين تصوير سلاح صياد 2 ديده ميشود.(سلاح بالاي نخجير3)
normal_Multimedia~0.jpg

برنو از نخجیر گرون تره

جناب رايش مارشال از راهنماييتون ممنون
در مورد نخجير 3 و برنو : مگر نه اينكه نخجير طبق كاتالوگ 700 متر برد مفيد دارد. و به گفته عزيزي تا 400 متري را به راحتي مي زند در حالي كه برنو تا 150 متر مفيد است.
در نمايشگاه سال قبل فشنگ 270 توليد داخل را به نمايش گذاشته بودند و قرار بود سهميه امسال اين فشنگ باشه كه نشد به چه دليل الله اعلم.
به نظر شما تا كي در مقابل توليد داخلي اين فشنگ مقاومت ميشه ؟ و اگر توليد بشه چه اتفاقي در قيمت تفنگ رخ ميده؟
اصلا چرا كاليبر 270 براي اولين سلاح توليد داخل در نظر گرفته شده؟ در حالي كه به راحتي لوله با كاليبرهاي ديگر رو توليد ميكنيم
اگر مايل باشيد و وقت داشته باشيد ممنون ميشم اطلاعات كاملتر و فني تري به من كم تجربه بدبرنو

نه حاجی آخه دوستی فرمودند

رمینگتون 500 .......................اصلا رمینگتون 500 داریم عایا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(ببخشید بازمگیر کرد rolling_on_the_floor )

من را باش فکر میکردم اکثر رفقای اینجا

نظامی هستند.

رفیق 1500 متر ، جواب هم میدهد!! آن هم مثل اب خوردن!!!

خدا بیامرز هیتلر و رفقا اگر در جهنم این سخن شما را میشنیدند الان دو تا شاخ بزرگ در میاوردند.

اگر

همین قسمت سخنان شما استناد کنیم

بقیه سخنان شما هم زیر سوال میرود.

اگر غیر این است لطفا تصحیح کنید

شاید بنده اشتباه میکنم

به هر حال هرکسی ممکن است گاه گاهی اشتباه کند.

واقعا میزنه بنده لر بختیاری هستم که همه فامیلمون اسلحه دارن یه مسابقات تیر اندازی بچه های روستامون گذاشتن که طی اون یه جا روغن رو گذاشتن سینه کوه و از فاصله 500 یا 600 متری زدنش شاید باورتون نشه اما برنو دار ها و ام یک دارها همه زدنش به غیر از 2 تا از بجه ها ولی 3 نفرشون 270 دوربین دار داشتن که با این حال هیچ کدومشون نتونستن بزنن

حتی بعدش صلاح ها رو هم عوض کردند ولی باز هم 270 ها نتونستن بزنن

خدایی برنو بزنش حرف نداره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.