HHL

مباحث حاشیه ای تاپیک تحولات سوریه و تاپیک تحولات عراق

Recommended Posts

[quote name='glassybox' timestamp='1380818386' post='342960']
[/size]
[size=4]این حرفتون منبع هم داره؟[/size]
البته برای ما مایه خوشحالی است که شخصی بالاتر و فهیم تر از روحانی نما های زمان حال را در این فروم در کنار خودمان داریم که اشتباهات این ملا ها را در امر دین به ما نشان می دهد
[/quote]
شما بحاروالانوار رو خوندی? بغیر از مصائب و مناقب اهل بیت و مقام و منزلت اونها چیز اضافه یا کفر امیزی دیدی? وقتی میگم علمای امروزی قم روحانی نما هستن راست میگم. شهادت و وجود حضرت رقیه در شبکه یک صدا و سیمای جمهوری اسلامی زیر سوال رفت و اون را انکار کردن! شاگردهای جواد عاملی شمر را ادعا می کنن که به بهشت میره! ولایت فقیه ولایت رسول الله حساب میشه!? سرپیچی از ولایت فقیه کفر حصاب میشه اینها بدعت در دین نیست? اینها رو کی بهش طعم دینی مذهبی میزنه? علمانماهای قم البته علمای پاکدامن هم زیادن قم مقدسه.

[quote name='death2' timestamp='1380818879' post='342962']
بی خیال بحار الانوار واقعا بعضی از حدیث هاش مورد داره
[/quote]
اخه کی گفته حدیثاش ضعیفه یا مورد داره?
  • Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdi12' timestamp='1380817990' post='342958']
بحارو الانوار از بهترین و معطبرترین کتابهای شیعی هستن جناب واریور این روحانی نماهای زمان حال هستن که خودشون رو باسوادتر از علامه مجلسی رحمت الله علیه می دونن! به غیر ازدشمنان اهل بیت کسی روایتهای بحاروالانوار را ضعیف نمیشماره ! از شما بعید بود جناب واریور.کی گفته این روایات ضعیفه بغیر از عالمهای شیعه نمای اهل عرفان و تصوف که از یهودها با سنی ها به نام صوفیگری و ازسنیها به شیعه به نام عارف وعرفان و نمی دونم سیر و سلوک امده! شما می دونستی همین جواد املی خودش عارفه? اصلا این کسایی که تو قم نشستن اسم ایت الله یدک می کشن با کدام دلیل و جرات اصول کافی و بحاروالانوار را زیر سوال می برن!? من حتما نوشته هایی رو دارم جمع اوری میکنم که از زبان معصومین هستن بعد خودتان قضاوت کنین! شما حرفهای طلابهای حوضه علمیه قم را گوش نکنین حوزه امروز جزئی از حکومته . یاد اون روزهایی که حوضه استقلال داشت بخیر
[/quote]
منظورتون از روحانی نما که آیت الله مکارم شیرازی نیست ؟ ایشون عینا در تلویزیون و برنامه های ماه مبارک این مطلب رو در پاسخ به سوالی در مورد بحار عنوان داشتند ، ....

این یک منبع دیگه ... ؛
[url="http://quran.porsemani.ir/content/%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%AD%D8%A7%D8%AF%D9%8A%D8%AB-%D8%A8%D8%AD%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1"]http://quran.porsema...ديث-بحارالانوار[/url]

[quote]

[url="http://wiki.ahlolbait.com/index.php/%D8%A8%D8%AD%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%84%D8%A3%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1"]http://wiki.ahlolbai...php/بحارالأنوار[/url]
علامه صحيح ترين و معتبرترين نسخه ها را در حد امكان به دست آورده، بنابر اين شهادت به صحت و اعتبار مصادر مورد استفاده اش در بحار داده است. البته اين به معنى قبول تمام روايات آن كتب نيست چنان كه علامه نيز گاهى در «بيان» هاى خويش به ضعف برخى روايات اشاره دارد.

[/quote]

[quote]
[url="http://www.hadith.net/n685-e6245.html"]http://www.hadith.net/n685-e6245.html[/url]

هدف مرحوم مجلسي از جمع آوري كتاب گران سنگ بحارالانوار بنا به آنچه در اول اين كتاب آمده است جمع آوري و باب بندي رواياتي بوده است كه در منابع قديمي شيعه بوده كه برخي از اين منابع به جهت كمياب بودن احيانا در معرض از بين رفتن بوده است. در كتاب بحار كه موسوعه بزرگي از روايات شيعه مي باشد روايات جالب و معتبر فراواني وجود دارد، ولي اين گونه نيست كه بتوان حكم به صحت و اعتبار تمامي روايات اين كتاب كرد. هر روايتي از اين كتاب و يا هر كتاب ديگري به صورت جداگانه مي تواند از نظر محتوا و سند مورد بررسي قرار گيرد و يا حتي ممكن است روايتي طبق برخي ديدگاه ها معتبر باشد و از ديدگاه برخي معتبر نباشد. به همين جهت مرحوم مجلسي در اين كتاب در زماني كه خطر از بين رفتن روايات بوده روايات را جمع آوري نموده بنا بر حذف روايتي به صورت سليقه اي نداشته چون ممكن است روايتي از نظر كسي معتبر نباشد ولي شخص ديگري آن را معتبر بداند و يا معنا و توجيه تازه اي از آن روايت ارائه كند كه ديگران نيز آن را بپذيرند. بنابراين حذف اين گونه روايات نيز به مصلحت نمي باشد و اگر قرار بود هر كسي به سليقه خودش روايات را جمع آوري مي كرد خيلي از روايات امروزه در اختيار ما قرار نمي گرفت.
[/quote]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 16 مهر 1392 - ??? ????? ? ?????? ?? ?????
مخفی شده توسط cheka، 16 مهر 1392 - ??? ????? ? ?????? ?? ?????
[quote name='worior' timestamp='1380821210' post='342967']
منظورتون از روحانی نما که آیت الله مکارم شیرازی نیست ؟ ایشون عینا در تلویزیون و برنامه های ماه مبارک این مطلب رو در پاسخ به سوالی در مورد بحار عنوان داشتند ، ....

این یک منبع دیگه ... ؛
[url="http://quran.porsemani.ir/content/%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%AD%D8%A7%D8%AF%D9%8A%D8%AB-%D8%A8%D8%AD%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1"]http://quran.porsema...ديث-بحارالانوار[/url]
[/quote]

بله منظور من ایشون هستن و مانندهای ایشون جناب واریور شما حتما علمای صاحب نام و نابغه های فقه مذهب شیعه را که می شناسین مانند مرحوم ایت الله بروجردی ایت الله سید ابوالقاسم خویی و علامه نائینی و سید مرتضی ومرحوم اخوند خراسانی هیچکدام از این علمای بزرگ کتاب بحاروالانوار رو و کافی شریف را روایاتش را رد نکردن حتی یکدونش را بعد این حضرات میان حالا ادعای ضعیف بودن این روایات شریفه را هم میکنن نمی دانم بر چه اساسی!? اون روایات رو علامه مجلسی از علمای مورد اعتماد و مخلص اهل بیت جمع اوری کرده علامه مجلسی با معصومین در ارتباط بوده و برای تشیع خیلی زحمت کشیده برادر من! هدف علامه مجلسی جمع کردن روایات برای شناساندن ائمه معصومین به شیعیان بوده. خود علامه مجلسی عمر شریفش رو صرف بررسی و دقیق بینی روایات گزروندن اونوقت من نمی دانم اقایون بر چه اساسی ادعا میکنن مجلسی هرچی بوده رو کور کورانه جمع کرده و انداخته تو کتاب?!! علمای اون زمان نابترین فقهابودن مثل الان فقط شعار نمیدادن برادر عزیز. اقای مکارم شیرازی حتی به عذاداری عاشورا هم انتقاد میکنه من که موهام سیخ میشه از ترس وقتی می بینم ایشون از عذاداری حضرت سید الشهدا علیه الصلاة و السلام ایراد میگیره ! این دوستان هم که هی منفی بارمون میکنن icon_wink
  • Upvote 1
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='mahdi12' timestamp='1380827288' post='342982']
بله منظور من ایشون هستن و مانندهای ایشون جناب واریور شما حتما علمای صاحب نام و نابغه های فقه مذهب شیعه را که می شناسین مانند مرحوم ایت الله بروجردی ایت الله سید ابوالقاسم خویی و علامه نائینی و سید مرتضی ومرحوم اخوند خراسانی هیچکدام از این علمای بزرگ کتاب بحاروالانوار رو و کافی شریف را روایاتش را رد نکردن حتی یکدونش را بعد این حضرات میان حالا ادعای ضعیف بودن این روایات شریفه را هم میکنن نمی دانم بر چه اساسی!? اون روایات رو علامه مجلسی از علمای مورد اعتماد و مخلص اهل بیت جمع اوری کرده علامه مجلسی با معصومین در ارتباط بوده و برای تشیع خیلی زحمت کشیده برادر من! هدف علامه مجلسی جمع کردن روایات برای شناساندن ائمه معصومین به شیعیان بوده. خود علامه مجلسی عمر شریفش رو صرف بررسی و دقیق بینی روایات گزروندن اونوقت من نمی دانم اقایون بر چه اساسی ادعا میکنن مجلسی هرچی بوده رو کور کورانه جمع کرده و انداخته تو کتاب?!! علمای اون زمان نابترین فقهابودن مثل الان فقط شعار نمیدادن برادر عزیز. اقای مکارم شیرازی حتی به عذاداری عاشورا هم انتقاد میکنه من که موهام سیخ میشه از ترس وقتی می بینم ایشون از عذاداری حضرت سید الشهدا علیه الصلاة و السلام ایراد میگیره ! این دوستان هم که هی منفی بارمون میکنن icon_wink
[/quote]
حاج آقا صلوات بفرست . این مباحث هم جاش تو این تاپیک نیست !
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
دوستان در مورد بحار الانوار چند موضوع را قاطی نکنند:
1-بحار الانوار مانند هر کتاب شیعی دیگر احتمال دارد در آن حدیث نادرست وجود داشته باشد. اشتباه بسیار بزرگ دوستان و مکر دشمنان این است که این احتمال بسیار ضعیف را بزرگ جلوه می دهند. بله ممکن است در هر 10000 حدیث این کتاب یکی غلط باشد. لذا اگر کسی از علما در مورد صحت و سقم احادیث بحار چیزی گفته باشد، ناظر به این احتمال بسیار بسیارضعیف است و بیخود به آن ها توهین نکنید. دوستان لطف کنند، خواهش و التماس می کنم لطف کنند، تا حدیثی از بحار نقل شد نگویند در بحار حدیث غلط و درست زیاد است چون این حرف جفا است و تجربه ی عملی من نشان می دهد که ناب ترین احادیث در بحار هستند.

2-دوستانی که می گویند علامه احادیث را کیلویی جمع کرده و در بحار ریخته و همه چیز در آن است دقت کنند که علامه مجلسی خودش خلاف این را می گوید و حرف خودش حجت است تا سخن دیگران (بروید مقدمه ی خودش در جلد 1 را بخوانید و اگر از عهده ی این کار بر نمی آیید من سخنی با شما ندارم) و تعریف و تمجید هایش را از این کتاب ببینید و بعد فکر کنید و ببینید آیا ایشان واقعا آین قدر بی خرد بوده که از کتابی (که به تعبیر برخی نا آگاهان پر از مطالب اشتباه و نادرست است) این قدر تعریف و تمجید کند.

3- نام کامل کتاب هست "بحار الأنوار الجامعة لدرر أخبار الأئمة الأطهار" ترجمه : دریاهای نور از مروارید اخبار ائمه ی اطهار. باز دقت کنید اگر مجلسی می خواست صحیح و چرت و پرت را قاطی کند چنین نامی انتخاب می کرد؟! لطفا به شعور علامه که غریق رحمت خدا باشد توهین نکنید.

4-این را برای اهل فن می گویم تا عظمت این کتاب و مولفش را درک کنند. در مورد احادیث مشکل اگر در سی دی ها جستجو کنید و آن حدیث خاص را از بحار بیرون بیاورید، می بینید علامه توضیحاتی داده و گره های حدیث را آن چنان باز کرده که انسان متعجب و متحیر می شود از هوش و توفیقات این عالم بزرگوار.

5-ضمنا تمام احادیث بحار از کتب دیگر مرجع شیعی نقل شده که کسی در مورد آنها تشکیک نمی کند لهذا از حالا به بعد دوستان سند حدیث را بحار نقل نکنند و از همان کتاب اصلی نقل کنند تا مشکل دوستان هم حل شود! icon_cheesygrin ویرایش شده در توسط hossein9
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما یه حرف خارج تاپیک میزنیم مدیران سریع پاک میکنن دوستان تاپیک رو کشیدن به توهین به ایت الله و بحث فقهی همه خوش و خرم با حساسیت بالا دنبال میکنن !
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='mahdi12' timestamp='1380827288' post='342982']
[/quote]
بردار گلم
اکثر اونایی که اینجان تقریبا هیچکدوم متخصص علوم دینی نیستند البته دوستانی هستند که سطح مطالعه بالایی دارند
حالا شما اینطور که میگی بهار رو داری هم سنگ قران قرار میدی ...
نظر بنده حقیر اینکه هرچیزی رو با قران و عقلی که خداوند عطا فرموده قیاس کنم
چه بهار چه نهج البلاغه هر کجا با قران مشکل داشت یعنی مشکل داره ربطی به حکومت وسیاست هم نداره
اونطوری که شما با علما درافتادی بعید میدونم خود مجتهد ها با هم اینطور بحث کنن ؟؟!! حال شما عالم تر و متقی تری . . . فبها

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='death2' timestamp='1380829155' post='342989']
ما یه حرف خارج تاپیک میزنیم مدیران سریع پاک میکنن دوستان تاپیک رو کشیدن به توهین به ایت الله و بحث فقهی همه خوش و خرم با حساسیت بالا دنبال میکنن !
[/quote]

خودتو ناراحت نکن. سر و کله ی مدیرا پیدا بشه مطالب فعلی را سریع یا حذف می کنن یا می فرستند تو یه تاپیک دیگه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
جناب مهدی12
[quote]ولایت فقیه ولایت رسول الله حساب میشه!? سرپیچی از ولایت فقیه کفر ح[color=#ff0000]ص[/color]اب میشه اینها بدعت در دین نیست? اینها رو کی بهش [color=#ff0000]طعم [/color]دینی مذهبی [color=#ff0000]میزنه[/color]?[/quote]
هرچند این حرف های شما به تنهایی ثابت می کنه از چه قماش افرادی هستید و آبشخور افکار منحرفتون به سفارت کدوم دولت فخیمه منتهی میشه و قصدتون از پیش کشیدن این مباحث نخ نما شده تکمیل پازل برادران لائیک و سکولارتون با چاشنی تحجر و حجتیه گری است و هرچند غلط های فاحش املایی و انشایی نوشتارتون (که در نقل قول ها با رنگ قرمز مشخص شده) حاکی از سطح پایین سواد و معلومات ناچیزتون هست که نشون میده به هیچ وجه در حد بحث و جدل در این زمینه ها نیستید ولی برای رفع شبهه از دوستان جوابتون رو میدم.
[quote]بحارو الانوار از بهترین و [color=#ff0000]معطبرترین[/color] کتابهای شیعی هستن جناب واریور این روحانی نماهای زمان حال هستن که خودشون رو باسوادتر از علامه مجلسی رحمت الله علیه می دونن! به غیر ازدشمنان اهل بیت کسی روایتهای بحاروالانوار را ضعیف نمیشماره ! از شما بعید بود جناب واریور.کی گفته این روایات ضعیفه بغیر از عالمهای شیعه نمای اهل عرفان و تصوف که [color=#ff0000]از یهودها با سنی ها به نام صوفیگری و ازسنیها به شیعه به نام عارف وعرفان و نمی دونم سیر و سلوک امده![/color] شما می دونستی همین جواد املی خودش عارفه? اصلا این کسایی که تو قم نشستن اسم ایت الله یدک می کشن با کدام دلیل و جرات اصول کافی و بحاروالانوار را زیر سوال می برن!? من حتما نوشته هایی رو دارم جمع اوری میکنم که از زبان معصومین هستن بعد خودتان قضاوت کنین! شما حرفهای [color=#ff0000]طلابهای[/color] [color=#ff0000]حوضه [/color]علمیه قم را گوش نکنین حوزه امروز جزئی از حکومته . یاد اون روزهایی که [color=#ff0000]حوضه [/color]استقلال داشت بخیر [/quote]
1- بهترین و معتبرترین کتابهای روایی شیعه چهار کتاب معروف به «کتب اربعه» هستن که شامل کافی شیخ کلینی، من لایحضره الفقیه شیخ صدوق، تهذیب الاحکام شیخ صدوق و الاستبصار شیخ طوسی میشن که از بدو تاسیس حوزه های علمیه شیعه در 1000 سال پیش مراجع اصلی استنادات روایی بودن و کتاب بحارالانوار در طول تاریخ فقاهت شیعه هیچ گاه جزو رفرنس های تخصصی و سطح بالای علمی محسوب نمی شده و این رو هر کس که حداقل اطلاعی از سیر تاریخی تکامل علوم شیعی داشته باشه می دونه.
2- [b]اولین کسی که به ضعیف بودن روایات بحار تصریح کرده شخص علامه مجلسی هست که در صدر مقدمه جلد اول بعد از شرح زحمات و مرارت هایی که در راه جمع آوری روایات کشیده تاکید می کنه تمام عمر من صرف جمع آوری هر آنچه که به ائمه معصومین نسبت داده میشه شد و دیگه فرصتی برای تخلیص و جدا کردن حسن و ضعیف اونها برایم باقی نمونده که ان شاء الله علمای خلف این مهم رو برعهده خواهند گرفت اما به جرات می گم خارج از این مجموعه روایتی که منسوب به یکی از ائمه باشه وجود نداره.[/b]
[quote]شما بحار[color=#ff0000]و[/color]الانوار رو خوندی? بغیر از مصائب و مناقب اهل بیت و مقام و منزلت اونها چیز اضافه یا کفر امیزی دیدی? وقتی میگم علمای امروزی قم روحانی نما هستن راست میگم. شهادت و وجود حضرت رقیه در شبکه یک صدا و سیمای جمهوری اسلامی زیر سوال رفت و اون را انکار کردن! شاگردهای جواد عاملی شمر را ادعا می کنن که به بهشت میره![/quote]
1- این درفشانی دیگه واقعا نوبر بود و عمق مهیبی از چاه ویل جهل مرکب شما رو بر ما عیان کرد !!! یا للعجب کسی که به مراجع تقلید خرده می گیره و علم و درایت اونها رو زیر سوال می بره خودش نمی دونه که هر عبارتی که در مقام بیان مصائب و مناقب اهل بیت باشه روایت محسوب نمی شه !!! چه رسد به اینکه موثق بودنش هم ندید پذیرفته بشه و ایضا نمی دونه که اعتقاد به وجود یا عدم وجود فرزندان غیر معصوم ائمه نه جزو اصول مذهب هست و نه جزو فروع اون و باز خبر نداره که درباره تعداد و اسامی و سرنوشت فرزندان هر کدوم از ائمه در تواریخ شیعه اونقدر نقل قول و اختلاف نظر هست که ذکر جزئی از اون هم مثنوی هفتاد من کاغذ میشه.
2- درباره مطلبی هم که به شاگردان آیة الله علامه جوادی آملی نسبت دادید مشتاق منبع هستم ؟؟؟
[quote]بله منظور من ایشون هستن و مانندهای ایشون جناب واریور شما حتما علمای صاحب نام و نابغه های فقه مذهب شیعه را که می شناسین مانند مرحوم ایت الله بروجردی ایت الله سید ابوالقاسم خویی و علامه نائینی و سید مرتضی ومرحوم اخوند خراسانی هیچکدام از این علمای بزرگ کتاب بحار[color=#ff0000]و[/color]الانوار رو و کافی شریف را روایاتش را رد نکردن حتی یکدونش را بعد این حضرات میان حالا ادعای ضعیف بودن این روایات شریفه را هم میکنن نمی دانم بر چه اساسی!? اون روایات رو علامه مجلسی از علمای مورد اعتماد و مخلص اهل بیت جمع اوری کرده علامه مجلسی با معصومین در ارتباط بوده و برای تشیع خیلی زحمت کشیده برادر من! هدف علامه مجلسی جمع کردن روایات برای شناساندن ائمه معصومین به شیعیان بوده. خود علامه مجلسی عمر شریفش رو [color=#ff0000]صرف بررسی و دقیق بینی روایات گزروندن[/color] اونوقت من نمی دانم اقایون بر چه اساسی ادعا میکنن مجلسی هرچی بوده رو کور کورانه جمع کرده و انداخته تو کتاب?!! علمای اون زمان نابترین فقهابودن مثل الان فقط شعار نمیدادن برادر عزیز. اقای مکارم شیرازی حتی به [color=#ff0000]عذاداری[/color] عاشورا هم انتقاد میکنه من که موهام سیخ میشه از ترس وقتی می بینم ایشون از [color=#ff0000]عذاداری[/color] حضرت سید الشهدا علیه الصلاة و السلام ایراد میگیره ! این دوستان هم که هی منفی بارمون میکنن[/quote]
1- کاملا واضحه که سید مرتضی نمی تونسته حتی یکی از روایات بحار رو رد کنه چون بیش از پانصد سال قبل از تالیف این کتاب از دنیا رفته بوده و ندونستن این اصل ساده تاریخی از کسی که خودش رو عالم تر از مراجع تقلید می دونه عجیبه :laughing: حضرات آیات بروجردی و خوئی و نائینی و آخوند خراسانی هم بلااستثناء در آثار رجالی (رجال که می دونی یعنی چی حضرت ثقة الاسلام ؟!) خودشون نه تنها بسیاری از روایات بحار رو رد کردن بلکه بعضی از اونها رو به عنوان نمونه کلاسیک جعل حدیث مثال زدن !!!! که در پایان به یکی از این نمونه ها اشاره خواهد شد.
2- مبنای کار علمایی که برخی از روایات بحار رو رد کرده و می کنن [b]علم درایة الحدیث[/b] هست که بعید می دونم شما از اصول و مبانی این علم پیچیده سر در بیاری !
3- اولین کسی که به انحرافات و اعمال خلاف شرع به اسم عزاداری سیدالشهدا انتقاد کرد حضرت امام سجاد (ع) بود لابد ایشون هم با این کار از نظر حضرتعالی نستجیر بالله از درجه امامت ساقط شدن دیگه ؟؟؟
......................................
پ.ن : اما یک نمونه از روایات ضعیف بحار که قول نقلش اواسط پست داده شده بود برای قضاوت دوستان :
یکی از یاران امام صادق (ع) گفت در محضر حضرت بودم که مارمولکی از سوراخ دیوار درآمد و به ما خیره شد ! حضرت گفت از مارمولک چه میدانی ؟ گفتم شما بهتر می دانید. حضرت فرمود ناپاک و زنازاده ! اگر آن را لمس کردید غسل جنابت کنید icon_eek مارمولک از نسل بنی امیه است که خداوند به سبب قتل اباعبدالله بر آنها خشم گرفت به این صورت مسخشان کرد. کلام به اینجا که رسید آن مارمولک زبان خود را خارج ساخت ! حضرت فرمود می دانی چه می گوید ؟ گفتم شما بهتر می دانید. فرمود می گوید اگر از عثمان بدگویی کنید به علی دشنام خواهم داد icon_eek rolling_on_the_floor ویرایش شده در توسط bigdelimohamad9
  • Upvote 14
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdi12' timestamp='1380751099' post='342810']
شما روایت ظهور را درست نخواندی که حضرت امام جعفر صادف علیه الصلاة والسلام فرمودن فتنه ای در شام درمی گیرد و هم شروع کننده و هم حاکمی که بر زد انها می جنگد دشمنان ما هستن و شیعیان نباید دخالت کنن اما میبینیم که ....
[/quote]

اونی که گفتن نباید دخالت بشه نبرد قرقیسیا هست.سفیانی با ترکها (یا سربازانی از عراق)می جنگه و طی اون خیلی از دشمنان شعیان کشته میشن و در نهایت سفیانی غلبه میکنه و میره سمت کوفه.....

[url="http://mouood.org/mahdaviat/item/13115-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D9%82%D8%B1%D9%82%D9%8A%D8%B3%D9%8A%D8%A7.html"]http://mouood.org/mahdaviat/item/13115-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D9%82%D8%B1%D9%82%D9%8A%D8%B3%D9%8A%D8%A7.html[/url]

[url="http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/4227/7026/85158"]http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/4227/7026/85158[/url]

+
کتاب بحار سعی در جمع کردن همه احادیث داشته.چه جعلی و چه غیر جعلی تا حدیث جدیدی از جانب کسی اضافه نشه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بیگدلی چون خدا نکشتت....ترکیدم از خنده rolling_on_the_floor[size=4] [/size][size=4] rolling_on_the_floor[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این دوستمون احتمالا بحار را با کتب اربعه اشتباه گرفتند و الا خود آقای وحید هم که فرمودند فقیه آخوند خراسانیه فقیه آیت الله بروجردیه و... که دوست عزیزمون حرفشون را عینا کپی پیست کردن این جا... ایشون هم بحار را به این شکلی که شما گفتید مستند بر نمی شمرند...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یعنی انصافا دیگه شورشو در اوردن .
خریت تا چه حد.
به این نتیجه رسیدم این چچن هر چی روسیه سرش بیاره حقشه.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
به این نتیجه رسیدم این چچن هر چی روسیه سرش بیاره حقشه.
[/quote]

داداش، هنوز خیلی مونده رفقای چچن رو بشناسیم!!! مطمئن باشید تو کل تاریخ هرچی جنایت شده، نصف جنایت های اسلحه بدستان چچن نبوده و نسیت...
اینا رو در هیچ گروهی نمیشه طبقه بندی کرد... معلوم نیست چین اصلا...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.