HHL

مباحث حاشیه ای تاپیک تحولات سوریه و تاپیک تحولات عراق

Recommended Posts

یه وقتایی با خودم فکر می کنم واقعا ارزش داره ما خودمون را درگیر حمایت از یک سری سنی در کشور های خارجی می کنیم که یک قطره ی خون یک نفر شیعه نزد خدا و روز قیامت از همشون بالاتر است و بعد 70 میلیون نفر جمعیت شیعه باید زجر بکشن که ما خواستیم از این چند میلیون سنی دفاع کنیم؟
والله به خدا این سرمایه ها را میذاشتیم کار فرهنگی انجام میدادیم روشون تا شیعه بشن و عاقبت به خیر بشن بهتر نبود؟
گیرم دو روز در دنیا با صرف هزینه های هنگفت انسانی و مالی از جانب ما اینا از ظلم رها شدن بعد چی؟ آخرتی که ندارن. واقعا دو تا بچه شیعه باید جونشون فدای افرادی بشه که آخرتی ندارن.
هفتاد میلیون جمعیت باید تاوان بدن.
ظلم بد است و اگر می توانیم باید کمک کنیم به مظلوم ولی هر جا؟ به هر قیمت؟
لبنا برادران دینیمان هستند، عراق هم همین طور، تا اونجایی که نه سیخ بسوزد نه کباب از این شیعیان حمایت شد و کمک کردیم.
یه وقت تو فلسطین یا سوریه سنی نشین سرمایه گذاری می کنیم و علت اصلیش برای دفع یه خطر بزرگتر است که اگر الان فکری به حالش نکنیم فردا گریبان خودمون را می گیره...
ولی بوسنی؟ چچن؟ آخه اینا برای چی؟
  • Upvote 2
  • Downvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من با یکی از همسر شهدای ارتش سوریه که علوی مذهب بودن صحبت می کردم ازش در مورد اعتقاداتشون پرسیدم:

آیا امام علی بن موسی الرضا (ع) که در ایران مدفون است رو قبول دارید؟

گفت مگه میشه قبول نداشته باشیم...عاشقشیم

گفتم آیا به امام مهدی (ع) موعود امم هم اعتقاد دارید؟

گفت عجل الله تعالی فرجه الشریف

سوریه 4 میلیون علوی دارد....از نظر من شیعه اثنی عشری هستن....احکام رو رعایت نمی کنن متاسفانه....ولی اعتقاداتشون عین ماست...

چقدر شیعه سوری در راه آزاد سازی مناطق مختلف سوریه شهید شدن...شیعه اثنی عشری خالص هم سوریه من میگم 300 هزار تا داره حداقل
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قال رسول الله صلّى اللَّه عليه و آله و سلم: « َ مَنْ أَصْبَحَ لَا يَهْتَمُّ بِأُمُورِ الْمُسْلِمِينَ فَلَيْسَ مِنْهُمْ وَ مَنْ سَمِعَ رَجُلًا يُنَادِي يَا لَلْمُسْلِمِينَ فَلَمْ يُجِبْهُ فَلَيْسَ بِمُسْلِم‏».

« هر كه صبح كند و به امور مسلمين همت نگمارد از آنها نيست، و هر كه بشنود مردى فرياد مي زند «مسلمانها به دادم برسيد» و جوابش نگويد مسلمان نيست.»(الكافي، ج‏2، ص: 164)

شما چطور می تونی وقتی یک نفر در وضعیت جنگه بهش کمک نکنی بعد بری براش کار فرهنگی بکنی؟ طرف تفنگ بالا سرشه داره کشته میشه می خوای بری بهش بگی بیا من بهت نکیر و منکرت رو یاد بدم!

اول باید برادریت رو ثابت کنی بعد شاید فرصتی ایجاد بشه که کار فرهنگی هم بکنی.... نمیشه گام اول را نرفته بپری گام صدم :)

ضمنا خوب داریم میگیم ما در چچن کاری نکردیم!!!!!!!!!! باز شما می گی رفتیم کمک کردیم :)
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Antiwar' timestamp='1381299957' post='343659']
قال رسول الله صلّى اللَّه عليه و آله و سلم: « َ مَنْ أَصْبَحَ لَا يَهْتَمُّ بِأُمُورِ الْمُسْلِمِينَ فَلَيْسَ مِنْهُمْ وَ مَنْ سَمِعَ رَجُلًا يُنَادِي يَا لَلْمُسْلِمِينَ فَلَمْ يُجِبْهُ فَلَيْسَ بِمُسْلِم‏».

« هر كه صبح كند و به امور مسلمين همت نگمارد از آنها نيست، و هر كه بشنود مردى فرياد مي زند «مسلمانها به دادم برسيد» و جوابش نگويد مسلمان نيست.»(الكافي، ج‏2، ص: 164)

شما چطور می تونی وقتی یک نفر در وضعیت جنگه بهش کمک نکنی بعد بری براش کار فرهنگی بکنی؟ طرف تفنگ بالا سرشه داره کشته میشه می خوای بری بهش بگی بیا من بهت نکیر و منکرت رو یاد بدم!

اول باید برادریت رو ثابت کنی بعد شاید فرصتی ایجاد بشه که کار فرهنگی هم بکنی.... نمیشه گام اول را نرفته بپری گام صدم :)

ضمنا خوب داریم میگیم ما در چچن کاری نکردیم!!!!!!!!!! باز شما می گی رفتیم کمک کردیم :)
[/quote]

سلام برادر آنتی وار خوب شد اون حدیث را ذکر فرمودید.
یا باید به ظاهر حدیث استناد کنیم، یا بناچار باید بپذیریم که این حدیث مانند تمام احادیث دیگر شرایطی دارد و درجاتی.
من با ظاهر حدیث شروع می کنم:
[b]و هر كه بشنود مردى فرياد مي زند «مسلمانها به دادم برسيد» و جوابش نگويد مسلمان نيست.»[/b]
تحت هر شرایطی؟ و یا هر مسلمانی؟ همین وهابیون مسلمان (که از نظر عقیده به جز در برخی امور فرقی با بقیه اهل سنت نمی کنند) هم در سوریه فریاد می زنند ایها المسلمون به دادمان برسید بشار و دار و دسته اش نابودمان کردند. کمکشان کنیم؟ همه متفق القولید که نه. کمکشان نکنیم؟ حدیث می گوید در این صورت مسلمان نیستیم.
نتیجه اینکه این حدیث شرایطی دارد. مثال نقض زیباتر از این هم هست:
چه بسیار شیعیانی که در زمان ائمه ما توسط بنی امیه و بنی عباس سر بریده شدند و داد و فریاد استغاثه شان به گوش ائمه ی معصوم ما هم می رسید و اگر نمی رسید خبر داشتند، ولی کاری نکردند! چرا؟
چرا؟ چرا؟ چرا؟

حالا برگردم به قسمت اول حدیث
[b]مَنْ أَصْبَحَ لَا يَهْتَمُّ بِأُمُورِ الْمُسْلِمِينَ فَلَيْسَ مِنْهُمْ[/b]
بزرگترین اهتمام این است که به فکر عاقبت این بندگان خدا باشیم، بعد دنیا! نه اینکه خودمون، جانمون و مردممون را فدای دنیا افرادی کنیم که آخرتی ندارند. بر دین حق بودن و زیر صدها فشار و تحت الامر دولت صهیونیست زندگی کردن بهتر است از بر دین ناحق بودن و در ناز و نعمت!! بهتر است از مسلمانی که آخرش بهشت نیست. بهتر است از اسلامی که از علی تا مهدیش پایین ترند از عمر و ابوبکر.
بالاترین اهتمام به امور مسلمین این است که کاری کنیم این ها در آخرت سعادتمند شوند و بعد دنیایشان را آباد کنیم. نه دنیای خود را فدای دنیای کسی کنیم که آخرتی هم ندارد.
متاسفانه در اهتمام به امور مسلمین هم اصل را ول کرده ایم و به فرع چسبیده ایم... ویرایش شده در توسط hossein9
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هر چی ولی فقیه بگه حسین جان....
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امیرالمومنین مذمت نمی کنه وقتی مسلمانی از غم دراوردن خلخال از پای پیرزن یهودی دغ کنه چه برسه به مسلمانش........

[quote]
اكنون بشنويد يكى از فرماندهان لشكر غارتگر معاويه)از«بنى غامد»حمله به(شهر مرزى) «انبار كرده است،و نماينده و فرماندار من‏«حسان بن حسان بكرى‏»را كشته‏و سربازان و مرزبانان شما را از آن سرزمين بيرون رانده است.
به من خبر رسيده كه يكى از آنان به خانه زن مسلمان و [b]زن غير مسلمانى[/b] كه در پناه‏اسلام جان و مالش محفوظ بوده وارد شده[3]و خلخال و دستبند،گردن بند،و گوشواره‏هاى آنها را از تن‏شان بيرون آورده است...در حالى كه هيچ وسيله‏اى براى دفاع جز گريه و التماس كردن نداشته‏اند،آنهابا غنيمت فراوان برگشته‏اند بدون اينكه حتى يك نفر از آنها زخمى گردد و يا قطره‏اى خون‏از آنها ريخته شوداگر به خاطر اين حادثه مسلمانى از روى تاسف بميرد ملامت نخواهد شد،و از نظر من‏سزاوار و بجا است![/quote]

واگر مدافع نباشیم روی سخن حضرت امیرالمونین با ماست:

[quote]

اى كاش شما را نمى‏ديدم!
شگفتا!شگفتا!به خدا سوگند اين حقيقت قلب انسان را مى‏ميراند،و غم و اندوه‏مى‏آفريند،كه آنها در مسير باطل خود اين چنين متحدند،و شما در راه حق اين چنين‏پراكنده و متفرق؟!
روى شما زشت‏باد،و همواره غم و غصه قرين‏تان باد كه شما هدف حملات دشمن‏قرار گرفته‏ايد،پى در پى به شما حمله ميكنند و شما به حمله متقابل دست نمى‏زنيدبا شما مى‏جنگند،و شما نمى‏جنگيد اين گونه معصيت‏خدا مى‏شود و شما(با عمل‏خود)به آن رضايت ميدهيد.
هر گاه در ايام تابستان فرمان حركت‏به سوى دشمن دادم گفتيد اندكى ما را مهلت‏ده تا سوز گرما فرو نشيند و اگر در سرماى زمستان اين دستور را به شما دادم گفتيد اكنون‏هوا فوق العاده سرد است‏بگذار سوز سرما آرام گيرد!همه اين بهانه‏ها براى فرار ازسرما و گرما بود!
شما كه از سرما و گرما(وحشت داريد)و فرار مى‏كنيد،به خدا سوگند از شمشير(دشمن) بيشتر فرار خواهيد كرد!.
اى كسانى كه به مردان ميمانيد ولى مرد نيستيد!اى كودك صفتان بى خرد!و اى عروسان‏حجله‏نشين!(كه جز عيش و نوش به چيزى نمى‏انديشيد)چقدر دوست داشتم كه هرگز شما رانميديدم و نمى‏شناختم همان شناسائى كه سرانجام مرا اين چنين ملول و ناراحت‏ساخت،خداشما را بكشد كه اينقدر خون بدل من كرديد،و سينه مرا مملو از خشم ساختيد،و كاسه‏هاى غم واندوه را جرعه جرعه به من نوشانديد،با سرپيچى و يارى نكردن نقشه‏ها و طرحهاى مرا(براى‏سركوبى دشمن و ساختن يك جامعه آباد اسلامى)تباه كرديد،تا آنجا كه قريش گفتند پسرابو طالب مردى است‏شجاع ولى از فنون جنگ آگاه نيست!...[/quote] ویرایش شده در توسط mahdishata
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdishata' timestamp='1381302894' post='343671']
امیرالمومنین مذمت نمی کنه وقتی مسلمانی از غم دراوردن خلخال از پای پیرزن یهودی دغ کنه چه برسه به مسلمانش........

واگر مدافع نباشیم روی سخن حضرت امیرالمونین با ماست:
[/quote]

عزیز دل من قبل از اینکه مرا مخاطب اون قسمت دوم کنی دقت کن:

[quote][b]زن غير مسلمانى[/b] كه در [size=6][b]پناه‏اسلام جان و مالش محفوظ بوده[/b][/size] وارد شده[/quote]
نکته اصلی را متوجه نشدی؟ این ها در پناه اسلام بودند و جزیه می دادند، لذا حفاظت از اونا بر عهده ی حکومت حضرت علی بود. بحث اینجا یه چیز دیگر است! اون داستان را با افرادی که خارج از حکومت سرزمین ما است قاطی نکنید!
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه عزیز گفتم که اگه مدافع نباشیم.الان که کلیت جامعه مدافع هست.روی حرفم هم با شما نبود بزرگوار
بحث،بحث امت اسلامی هست نه یک کشور خاص. ویرایش شده در توسط mahdishata

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font="arial, helvetica, sans-serif"][b]با سلام خدمت همه ی دوستان گلم[/b][/font]
[b]بچه ها من یه چند وقتی هست که وقت میزارم و مطالبی که اینجا بیان میشه رو مرور می کنم مطالب خیلی خوبن و مفید اما یه مشکلی هست و اونم اینه که متاسفانه موقعی که زنگار زمان روی تلالو حقیقت رو میگیره ما دیگه اهمیت اصل رو یادمون میره و اونوقت میشه که فرعیات مهم می شن خوب این یه اصل طبیعیه [/b]
[b]اون وقته که توی تاپیک تحولات سوریه موشک داوود مهم میشه اونوقت دیگه اون برادری که دوشیکا دستشه برمیگرده رو به جبهه خودی که بپرسه ساعت چنده اونوقته که سوریه از پازل اصلی خارج می شه و واسه خودش یه پازل می شه [/b]
[b]ببخشید منو یه چیزی می خوام بگم اما نمی دوننم چطور بگم مساله برکیگرده به لکنت زبان سر[/b]
[b]حالا برا اینکه من فقط شعار نداده باشم و منم حداقل بتونم نقش یه کاغذ سمباده رو داشته باشم می خوام یه پرده از دشمن شناسی بیام این عکسو از صفحه فیسبوک داعش می زارم با یه متن عربی که میدونم همگی متوجه خواهید شد حتی اگه عربیتون مثل من ضعیف باشه[/b]
[img]https://scontent-b-lga.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/1004472_364581313668824_534251552_n.jpg[/img]
[b] [/b]
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=364581313668824&set=a.360415574085398.1073741828.360407307419558&type=1&relevant_count=1
اینم متن عربی توی همونجا
[color=#333333][font='lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=3]هذا النصر المبين على الروافض الكافرين[/size][/font][/color]

[color=#333333][font='lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=3]لكم أن تتخيلوا ما سيفعل الإخوة المحررين بإذن الله الذين يُقال عنهم أنهم من أشجع وأكبر ومن خيرة مُجاهدي دولة الإسلام، ووالله أننا عرفناهم وعهدناهم كلهم هكذا أسود لايهابون إلا الله عز وجل من أميرهم البغدادي إلى أصغر جندي في دولة الإسلام ..[/size][/font][/color]
[color=#333333][font='lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=3]والأخوة المُحررين ليسوا من الأنصار فقط ولكن من المُهاجرين أيضاً وهم مسجونين منذُ عامي 2006 و 2007 .. فللّه الحمدُ والمنة ..[/size][/font][/color]

[color=#333333][font='lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=3]- فتخيلوا أنهم سيقومون بإعادة تشكيل فيلق عمر ، وكتيبة أبو بكر الصديق ، وصناعة عدة أجزاء أخرى من صليل الصوارم ..

فيا رافضة ماذا ستصنعون بالأيام السوداء القادمة عليكم ؟؟!!
فنحن نستبشرُ بالذي جائكم ،، فوالله لقد خرج لكم جيش كامل متعطش لقطف رؤوسكم العفنة .. وتقطيع إشلائكم وشوي لحومكم وكتم أنفاسكم وخلع قلوبكم .. ولله الحمد والمنة ..

انما النصر مع الصبر[/size][/font][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

برادر همیشه دوست داشتنی و بزرگوارم، ریچارد مارشال دوست داشتنی که کماکان تصاویر نمایشگاهی ش قند دل ما رو آب میکنه ، اشتباه برداشت شاید بشه از سخنان من به خصوص چون نوشتاری هست

لحن وقتی نوشتاری خوانده بشه خیلی کلمات که من قشنگ بیان ش میکنم و بار مثبت داره شاید بار منفی بگیره چون گفتار کجا ؟ نوشتار کجا ؟

اما به هرحال

من یه سوال میپرسم والاغیرتا جوابشو بده :

حضرت عیسی مسیح علیه السلام وقتیکه عزم مسیحیت جزم شده تا با کفار بر علیه امام زمان وارد نبرد بشن، خروج میکنه و بعد قرن ها پدیدار میشوند دوباره

ایشون پشت سر امام زمان در کجا نماز میخونند ؟

چطوری میگیم برای شیعه فلسطین وقدس اهمیت نداره ؟

براساس تمامی روایات شیعی، مهمترین نبردها و اصلا شاخصه اصلی نبردها بر سر قدس هست ! و سهمگین ترین نبردهای ایرانیان تحت رهبری امام زمان ، در شامات رخ میده ... تا سرانجام امام زمان قدس رو آزاد میکنه

این نه شعر هست نه رمان نه خیال نه اوهام

این روایت دقیق وقایع ظهور است

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

اگر الان قرار هست مدیران یهو بیان بگن بحث ها منحرف شده تا من این پست رو ننویسم ؟ اگرم نوشتم اومدین ، منتقل کنین همون تاپیک همیشگی!

بوسنی

امام خامنه ای ، شخص آقای وزیر امور خارجه وقت جمهوری اسلامی رو فورا احضار میکنه به بیت رهبری

سلام آقای ولایتی، احساس میکنم کمرم درد میکند ... نمیدانم چرا ؟ شاید از شنیدن وقایع بوسنی است، اخبار را که میبینید ؟

آقای ولایتی، بنده نه به رئیس جمهور نه به هیچ شخصی دیگری کاری ندارم، من شخص شما را مسئول میدانم و فردای قیامت شما خود پاسخگوی فاطمه زهرا باید باشید اگر در قضیه بوسنی دخالت نشود

.
.
.
.
.
نقل به مضمون اصل روایت ... بقیه ش رو هم نمیگم

تصمیم بر دخالت در یک کشور و عدم دخالت در یک کشور دیگر تصمیمی است که صرفا ولی فقیه و ولی امر مسلمین حق دارد اظهار کند ...

همانگونه که وقتی ملت بین دو شعار

مرگ بر امریکا

مرگ بر شوروی

جنگیدن با امریکا

جنگیدن با شوروی

عاطل باطل مونده بودند از امام خودشون سیدروح الله خمینی پرسیدند و سیدروح الله گفت

شیطان بزرگ امریکاست

امریکایی که دین بسیاری از مردم ش دین کتاب الهی است !!! و شوروی که کافر و ملحد و مرتد و مسلمان کش بود را نگفتند .///

بنده کسی نیستم نظر بدم ما بریم فلان جا وارد عمل بشیم ، فقط میتونم برخی دلایلی که به عقل م میرسه که چرا ما وارد فلان منطقه میشیم و دیگری نمیشیم و رو بگم که هم هلیا هم آنتی وار عزیز برخی هاش رو گفتند

کسی جریان انتخاب امام بعد از امام قبل رو میدونه ؟
یعنی مثلا وقتی امام رضا به رحمت خدا میره ، امام جواد چطوری به ولایت مردم انتخاب میشه ؟

اگر بدونید، یحتمل در تاریخ شیعه و ولایت و امامت اسم شخصی که برادر یک امام بود رو هم شنیدید که ادعای امامت داشت ... که حالا واردش نمیشم

شمشیر ذوالفقار که هیچ عکس امام زمان هم رو پرچم میبود باز هم دلیلی برای حقانیت این ها نبود

یاسر عرفات اومده بود ایران .... جز اولین گروه هایی که بعد انقلاب اومدند ، چقدر هم اظهار ارادت میکردند ....

خیلی هم هوای ایرانی ها رو داشتند ، برعکس چیزی که توی لبنان نشون داده بودند ...

دو سه سال بعد صدام بیشتر پول میداد یاسر بیشتر به نفع صدام وارد مسایل میشد ....

اسلام التقاطی ش اصلا خوب نیست

حاضرم اسلام سنی رو بپذیرم ولی به هیچ عنوان اسلام التقاطی خیر ....

میخاد چچنی باشه یا وهابی

یا حق
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما همواره ترسی از هیچ ابر قدرتی نداشته و نداریم...! و در هر کجا عالم از مستضعفین جهان حمایت میکنیم...!
مگه بوسنیایی ها شیعه اثنی عشری بودند!؟ خبر دارید نیروی قدس و حزب الله تو بوسنی چند نفر شهید دادند..!؟
اینکه چرا در چچن دخالت نکردیم رو انشالله بعدا خود ولی فقیه عزیزمون توضیح میدهند..! اما مسلما نه از روسها میترسیدیم نه اینکه به خاطر اینکه اونها سنی بودند ازشون حمایت نکردیم..!
چون قرار به این کار ها بود برای آذربایجان و افغانستان و بوسنی قرارگاه تشکیل نمی دادیم و نیرو اعزام نمیکردیم..!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا عقل و درایت ما تا این حد باشه که از یه پرچم اونم دست یه زن از مردم (و نه حتی در دستان مبارزین چچنی که بتدریج خواستگاه و ایده اصلیشون رو نشون دادن) و اینهمه نتایج گرفتن؟؟؟؟؟

قضیه چچن دنباله وهابیت ساخته دست آمریکا در افغانستان و تعارض و دشمنیش با روسیه بود

ما در زمین آمریکایی ها بازی نمیکنیم

آخرش این می شد که با آبرو و خون عزیزترین جوانان ما امریکایی ها به اهدافشون میرسیدن

در ضمن بنیان دشمنی بین ما و کشور همسایه روسیه جدید رو از ابتدای تشکیل فدراسیون روسیه جوری میریختن که آخرش چیزی مثل جنگ های قاجاریه و تزارها دربیاد
هم ما رو از بین می بردن و یا دشمنی خونین و آشتی ناپذیر بین ما و روسها ایجاد میکردن و هم روسیه رو تجزیه و تضعیف میکردن . مقصر هم ما بودیم در ایجاد این درگیری چون در امور داخلی یک کشور همسایه دخالت کرده و از تجزیه اون کشور حمایت کرده بودیم
و در نهایت میوه اش رو عربستانی ها و وهابی ها می چیدن

آمریکایی ها نقشه شون در اینجا تجزیه همه کشورهای مطرح و قدرتمند و ایجاد سرزمین ها و دولت های لی لی پوتی هست . این برنامه رو هم برای ما و هم روسیه و هم چین ، ترکیه ، عربستان و ... دارن

و برعکس بدنبال گسترش اسرائیل و ایجاد بزرگترین کشور جعلی از نیل تا فرات ویرایش شده در توسط rasoolmr
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب مهدی 12

بنده از شما چند سوال می کنم جواب دقیق دهید:

1. آیا ما جایی گفته ایم که ولی فقیه امام شیعه هست؟ جایی گفته شده که ولایت ایشان ذاتی است؟ یا اینکه بحث نیابت از سوی امام زمان است؟ آیا این دو فرقی نمی کند؟ یا شما معتقدید امام اختیار اعطای نیابت به غیر خود را ندارد؟

2. بی زحمت برای بنده بفرمایید حکم والیان بر سرزمین ها و فرماندهان لشگر معصوم بر زیر دستانشان چه حکمی است و فرمان ایشان برای مردم و لشگریان چه جایگاهی دارد؟ غیر از این است که در حکم فرمان معصوم است؟ آیا آن ها علم غیب دارند؟

3. برای بنده روشن سازید شما که معتقدید همه ی قیام های شیعه تا قیام حضرت حجت عج الله تعالی فرجه محکوم و در حکم طاغوت است چگونه می خواهید قیام یمانی و سید خراسانی را که مصرح احادیث هست و به تبعیت از یمانی حتی تاکید شده و کشته هایشان شهید دانسته شده را توجیح کنید؟ پس به نظر می رسد عموم احادیث یاد شده توسط شما تخصیص هایی هم دارد. به قول علما ما من عام الی و قد خص. و برای فهم احادیث باید علم و فقاهت داشت نه این که برویم و در کتب حدیثی برروی احادیث اسکی بازی کنیم....

4. به بنده بفرمایید قیامی که در احادیث ذکر شده نسبت به چه کسی بوده؟ حکومت هایی که نسبت بهشون قیام میشده کیا بودن؟ آیا غیر از حکومت های سنی مذهب و حاکمانش بودند که خود مسلمان بودند؟
حکومت شاهنشاهی ایران آیا شباهنی به آن ها داشته؟ مذهب رسمی در زمان شاهنشاهی چی بوده؟ غیر از شیعه؟
این جاست که اون وقت وقتی ما می گیم وحدت و مستند به همین روایات عرض می کنیم شما عزیزان ناگهان ضد وحدت می شوید... بله ان وحدت میان مذاهب در جهان اسلام یک ریشه اش همین احادیث است اما قیام در جامعه ی شیعی مصداق همان امر به معروف و نهی از منکر منقول در احادیث.

5. فرمودید قیام دیگری در تاریخ نداشتیم غیر از امام راحل و عظیم الشان مان، از فرمایشاتتون بر میاد که آخوند خراسانی را قبول دارید. سلمنا! بفرمایید نقش آخوند خراسانی در جنبش مشروطه چه بوده؟ چون نمی دانید بنده برایتان قرار می دهم:

[quote][color=#000000][font=Tahoma, 'Iranian Sans', 'DejaVu Sans', sans-serif][size=3]آخوند خراسانی به همراه شیخ [/size][/font][/color][url="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87_%D9%85%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C"]عبدالله مازندرانی[/url][color=#000000][font=Tahoma, 'Iranian Sans', 'DejaVu Sans', sans-serif][size=3] و [/size][/font][/color][url="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%B2%D8%A7_%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86_%D8%AE%D9%84%DB%8C%D9%84%DB%8C_%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C"]میرزا حسین خلیلی تهرانی[/url][color=#000000][font=Tahoma, 'Iranian Sans', 'DejaVu Sans', sans-serif][size=3] سه مرجع امضا کننده مشروطه بودند که به [/size][/font][/color][url="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%DB%8C%D8%A7%D8%AA_%D8%AB%D9%84%D8%A7%D8%AB"]آیات ثلاث[/url][color=#000000][font=Tahoma, 'Iranian Sans', 'DejaVu Sans', sans-serif][size=3] نجف و مراجع ثلاثه مشروطه خواه مشهور شده اند.اینان -چنانکه از تلگراف هایشان هویداست- تا پایان زندگانی به مشروطه وفادار ماندند. آخوند خراسانی در جریان مشروطیت تلگراف‌ها و پیام‌هایی از نجف به ایران می فرستاد و در آن‌ها مردم را به مبارزه ترغیب می‌کرد. خراسانی به همراه دو مرجع دیگر در زمان استبداد صغیر شاه ایران را تکفیر و از سلطنت خلع کردند.سرانجام در حالی که برای جهاد بر ضد روس‌ها قصد هجرت به ایران را داشت در سحرگاه سه شنبه ۲۰ ذیحجه ۱۳۲۹ قمری به طور مشکوکی درگذشت. مقبره او در[/size][/font][/color][url="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%87_%D8%B9%D9%84%DB%8C_%D8%A8%D9%86_%D8%A7%D8%A8%DB%8C%E2%80%8C%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8"]آرامگاه علی بن ابی‌طالب[/url][color=#000000][font=Tahoma, 'Iranian Sans', 'DejaVu Sans', sans-serif][size=3] قرار دارد.[/size][/font][/color][sup][url="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D8%B8%D9%85_%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C#cite_note-1"][۱][/url][/sup][/quote]
[url="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D8%B8%D9%85_%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C"]http://fa.wikipedia....حمدکاظم_خراسانی[/url]

باز هم مثال می خواهید؟
بفرمایید نقش علمای زمان در حکم جهاد علیه روسیه ی تزاری در زمان قاجاریه چه بود... شما می فرمودید ولی فقیه نمی تواند حکم جهاد بدهد درسته؟ یا نباید شیعه قیامی بکند درست متوجه شدم؟ این علما قد شما نمی فهمیدند؟

من نخواستم وارد بحث های روایتی و فقهی بشم زیرا که شما اصلا در این حدود نیستی بنده هم باید برم تلمذ کنم تا شاید یک روزی بتونم بحث کنم.... لذا فعلا این جانب مقلدم شما هم برو تقلید کن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حسین عزیز،

فطعا قرار نیست که ما به همه کمک کنیم و همون طور که خودم گفتم اولویت بندی می خواد و اشکال کمک هم متفاوت است و اصلا بعضی ها شایسته ی کمک نیستند.

خوب این جاست که جایگاه یک فقیه عالم به مسائل روز و سیاست مشخص میشه که مصادیق را تعیین کنه.

به هر حال یکی باید تعیین تکلیف کند و در مقام تصمیم گیری قرار بگیرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.