HHL

مباحث حاشیه ای تاپیک تحولات سوریه و تاپیک تحولات عراق

Recommended Posts

ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط cheka، 17 مهر 1392 - ??? ????? ? ????? ?? ??????? ?????
مخفی شده توسط cheka، 17 مهر 1392 - ??? ????? ? ????? ?? ??????? ?????
جناب انتی وار شما که بنده را جوجه میشمارید باشه قبول من جوجه شما عقاب برادر عزیز من روایتی اسان به این سادگی اوردم که اصلا نیازی نیست بحث زیادی بشه .یک چیز را یاد اوری بکنم که این را هم بدانید حکومت ایران زیاد تاریخ و نظرای مراجع شیعه را دستکاری و از طرف انها دروغ می بافه تا بر این حکومت فعلی پایه و اساس درست کنه شما میدانستی وقتی شاه رفت از ایران ایشان دعا میکردن که شاه برگرده شما میدانستین که ایشون شاگرد مرحوم اخوند خراسانی بودن؟ مرحوم اخوند خراسانی و نائینی یک مناظره طولانی با هم برسرهمین تشکیل حکومت و به دست گرفتن حکومت توسط روحانیون و قیام شیعیان داشتن؟ مناظره میرزای نائینی و آخوند خراسانی در زمینه جدایی دین از سیاست که در زمان مشروطه صورت گرفته است ! من از تاریخ ایران اطلاع زیادی ندارم. من روایت اوردم از زبان مبارک امام بحق ناطق حضرت صادق علیه السلام که امر کرده بود به یکی از اصحابش که از جایت تکان نخور تا ظهور سفیانی اخه برادر من از این واضحتر هم میشه؟؟ خوب پس چرا این رهبر شما که العیاذ باالله مردم جاهل بعش لقب امام میدن چرا اعتراض نمیکنه؟ چرا به او ولی امر مسلمین گفته میشه این خودش بزرگترین گناهه شما مگر نمیدانید که ولی امر مسلمین حضرت صاحب الزمان عجلاالله تعالی فرج الشریف هستن!? پس چرا پشت تریبیون نماز جمعه مینویسن ولایت فقیه همان ولایت رسول الله هست اگر می خواهید مدرک هم دارم! درباره قیام جناب سید حسنی و شعیب ابن صالح اوضاع فرق میکنه چون اونها شناخته شده هستن و از یاران ان حضرت هستن پس هیچ عیبی بر اونها نیست که قیام کنن چون از طرف خود حضرت نماینده و نایب هستن! بله علم غیب هم دارن والیان و فرمانرویانی که حضرت انتخاب میکنه! و جای هیچ شکی نیست چون حضرت از موئمنین و اولیاء خدا انتخاب میکنه تا در حکومت و لشکرش به اندازه یک مو به کسی ظلم نشه برادر عزیز. هیچ وحدتی بین شیعیان و سنیها وجود نداره اگر می خواهید من چندین حدیث صحیح از کتب شیعه برای شما می اورم!
اقای خمینی هم همش تدریس کتابهای ابن عربی را میکرد و در نامه اش به گورپاچف گفته بود بیا اسلام را از ابن عربی یاد بگیر ابن عربی را که همه میشناسن!
هر چه قیام هم بوده بدون اجز امام معصوم همه اش باطل و به بیراهه رفته! امروز شما وضعیت ایران را ببینید تمام دنیا با ایران دشمن شدن از برکت این قیام شما همین اقای خمینی وقتی ایران امد گفت من میرم حوضه به درس خود ادامه میدم و حوضه باید مستقل باشه اما امروز حوضه شده وزارت اطلاعات ! شما بردر عزیز معلومه که عقابین وقتی حکومت ۳۴ سال دست شماست

من روایتها را تمیز و دانه دانه جمع میکنم و در اینجا قرار میدم خود برادران قضاوت کنن ویرایش شده در توسط mahdi12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[color=#ff0000][size=4]- هرگونه بحث سیاسی اکیدا ممنوع ، مگر بحثهای سیاسی مرتبط با مسائل نظامی با تائید مدیریت سایت
- هرگونه اهانت به کشور ، انقلاب و مسئولین چه مسئولان فعلی یا مسئولان سابق کاملا و اکیدا ممنوع است[/size][/color]

[color=#ff0000]جناب mahdi 12 به مدت یک روز از پست دهی محروم شدند[/color]
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='iMosi' timestamp='1381299834' post='343658']
من با یکی از همسر شهدای ارتش سوریه که علوی مذهب بودن صحبت می کردم ازش در مورد اعتقاداتشون پرسیدم:

آیا امام علی بن موسی الرضا (ع) که در ایران مدفون است رو قبول دارید؟

گفت مگه میشه قبول نداشته باشیم...عاشقشیم

گفتم آیا به امام مهدی (ع) موعود امم هم اعتقاد دارید؟

گفت عجل الله تعالی فرجه الشریف

سوریه 4 میلیون علوی دارد....از نظر من شیعه اثنی عشری هستن....احکام رو رعایت نمی کنن متاسفانه....ولی اعتقاداتشون عین ماست...

چقدر شیعه سوری در راه آزاد سازی مناطق مختلف سوریه شهید شدن...شیعه اثنی عشری خالص هم سوریه من میگم 300 هزار تا داره حداقل
[/quote]
متاسفانه در افکار عمومی ایران به خاطر اشتراک لفظ، علوی های ترکیه و سوریه با فرقه ضاله علی اللهی یا سرطالبی که بدبختانه هنوز در نواحی غرب و شمال غرب ایران وجود دارن همسان پنداشته میشن در حالیکه علوی های سوریه و ترکیه در اصل و اساس دقیقا أثنی عشری هستن و سر آغاز افتراق و تغییر نام اونها به قیام شاه اسماعیل صفوی بر می گرده که طواغیت خبیث و لعین عثمانی به سبب وحشت از نفوذ و محبوبیت مرشد کامل بین شیعیان آناطولی و شام با محاصره نواحی شیعه نشین این بلاد هرگونه ارتباط بین اونها با ایران و عراق و در نتیجه حوزه های علمیه نجف و اصفهان و قم رو قطع و خلا علمی ایجاد شده رو با رواج خانگاه های تصوف دولت ساخته و مطیع خودشون جبران کردن و در نهایت عنوان رسمی این شیعیان مظلوم رو هم در دفاتر دیوانی از شیعه و جعفری به علوی و نصیری تغییر دادن :-x (کوهستانی و صعب العبور بودن مناطق شیعه نشین لبنان اونها رو از این استحاله اجباری نجات داد)
کمرنگ بودن احکام شرعی در بین علوی ها هم دقیقا ناشی از همین قطع شدن ارتباط معنوی اونها با سرچشمه های فقه شیعه است که با کار فرهنگی قابل جبرانه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1381357751' post='343810']
متاسفانه در افکار عمومی ایران به خاطر اشتراک لفظ، علوی های ترکیه و سوریه با فرقه ضاله علی اللهی یا سرطالبی که بدبختانه هنوز در نواحی غرب و شمال غرب ایران وجود دارن همسان پنداشته میشن در حالیکه علوی های سوریه و ترکیه در اصل و اساس دقیقا أثنی عشری هستن و سر آغاز افتراق و تغییر نام اونها به قیام شاه اسماعیل صفوی بر می گرده که طواغیت خبیث و لعین عثمانی به سبب وحشت از نفوذ و محبوبیت مرشد کامل بین شیعیان آناطولی و شام با محاصره نواحی شیعه نشین این بلاد هرگونه ارتباط بین اونها با ایران و عراق و در نتیجه حوزه های علمیه نجف و اصفهان و قم رو قطع و خلا علمی ایجاد شده رو با رواج خانگاه های تصوف دولت ساخته و مطیع خودشون جبران کردن و در نهایت عنوان رسمی این شیعیان مظلوم رو هم در دفاتر دیوانی از شیعه و جعفری به علوی و نصیری تغییر دادن :-x (کوهستانی و صعب العبور بودن مناطق شیعه نشین لبنان اونها رو از این استحاله اجباری نجات داد)
کمرنگ بودن احکام شرعی در بین علوی ها هم دقیقا ناشی از همین قطع شدن ارتباط معنوی اونها با سرچشمه های فقه شیعه است که با کار فرهنگی قابل جبرانه.
[/quote]
برادر بیگدلی عزیز
درسته که علویها با دراویش منحرف ایران فرق دارن ولی ریشه اونها به نصیریها بر میگرده و نمیشه اونها رو اثنی عشری دونست. البته اگر کسی فقط اسما هم شیعه باشه نباید از حمایتش غافل شد.
محاصره عثمانی نمیتونه علت تغییر آداب مذهبی علویها باشه چون این علمای جبل عامل بودن که فقه جعفری رو در ایران صفوی پایه گذاری کردن و میشه گفت جبل عامل خودش مرکز علمای شیعه بوده و قطعا تمام اونها به دعوت شاه اسماعیل مهاجرت نکردن و هنوز هم تشیع در این ناحیه به شکل اصلی خودش حضور داره. پس علویها از همون اول هم اثنی عشری نبودن که با فشار عثمانی اعمالشون رو کنار بگذارن. سوالی که مطرح میشه اینه که پس تقیه برای چی هست؟
انشاالله بعد از بحران سوریه، علویها هم به متحدان مذهبی ما تبدیل میشن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rasoolmr' timestamp='1381310988' post='343695'] . مقصر هم ما بودیم در ایجاد این درگیری چون در امور داخلی یک کشور همسایه دخالت کرده و از تجزیه اون کشور حمایت کرده بودیم

[/quote]
داغستان از کی شد بخشی از روسیه ؟ قبلش خاک کدوم کشور بوده ؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][b]صفویان هم حکومتشون حکومت جور بوده[/b][/right]
[right][b]حکومتی حکومت اسلامی هست که ولایت فقیه داشته باشه وگرنه خودمون اگه متعصبانه نگاه نکنیم میبینم که پادشاهان صفوی هم پادشاهی کردن تا حکومت[/b][/right]
[right][b]این حرف من نیست و حرف علمای بنام هست[/b][/right]
[right][b]منتها علما از این حکومت و فضای بوجود اومده برای محکم کردن تشیع و تبلیغ و نشر تشیع استفاده کردن[/b][/right]
[right][b]اما اینکه چرا داعش میگن جیش صفوی چون خاطره خوبی ندارن از صفویان و معتقدند شیعه در زمان صفویان بوجود اومده[/b][/right]
[right][b]دقیقا تایید نمی کنم اما در زمان حکومت صفویان یا حکومت آل بویه بر روی قبر امامان چهارگانه اهل سنت مستراح میسازند[/b][/right]
[right][b]هرچند که سالها قبل از اون روی قبر اما حسین رو صاف میکنند و روش گندم کشت می کنند[/b][/right]
  • Upvote 3
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Shabro' timestamp='1397935278' post='373397']
[right][b]صفویان هم حکومتشون حکومت جور بوده[/b][/right]
[right][b]حکومتی حکومت اسلامی هست که ولایت فقیه داشته باشه وگرنه خودمون اگه متعصبانه نگاه نکنیم میبینم که پادشاهان صفوی هم پادشاهی کردن تا حکومت[/b][/right]
[right][b]این حرف من نیست و حرف علمای بنام هست[/b][/right]
[right][b]منتها علما از این حکومت و فضای بوجود اومده برای محکم کردن تشیع و تبلیغ و نشر تشیع استفاده کردن[/b][/right]
[right][b]اما اینکه چرا داعش میگن جیش صفوی چون خاطره خوبی ندارن از صفویان و معتقدند شیعه در زمان صفویان بوجود اومده[/b][/right]
[right][b]دقیقا تایید نمی کنم اما در زمان حکومت صفویان یا حکومت آل بویه بر روی قبر امامان چهارگانه اهل سنت مستراح میسازند[/b][/right]
[right][b]هرچند که سالها قبل از اون روی قبر اما حسین رو صاف میکنند و روش گندم کشت می کنند[/b][/right]
[/quote]

ولایت فقیه هم درست نیست و هیچ روایتی هم نیامده که شیعیان قیام کنن و به نام معصومین حکومت کنن.
  • Upvote 4
  • Downvote 37

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]شما تاریخ گذشته رو ببین[/right]
[right]اگر دید اسلامی رو هم ک ممکنه شما قبولش نداشته باشی بذاریم کنار تنها حکومتی که نگذاشته قسمتی از خاک ایران ازش جدا شه همین حکومت ایران مبتنی بر ولایت فقیه هستش[/right]
[right]ما در دوران شاه سابق هم جداسازی داشتیم[/right]
[right]نظیر اروند و بحرین[/right]
[right]همین زنجیر پادشاهی رو بگیر تا آخر برو[/right]
[right]شرایط ولایت فقیه بودن رهبر اگه توسط ایشون نقض شه خودب خود از ولایت فقیه بودن ساقط میشه[/right]
[right]نه مثل پادشاهان یا حتی رییس جمهور به ظلمی ادامه بده و کسی نتونه جلوش رو بگیره[/right]
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

یعنی من کلاس درس تاریخ مدرسه مون رو خیلی دوست دارم !

همیشه میگفتند بابا این پر از سانسور هست و فلان و بهمان ولی خدا را شاهد میگیرم خیلی اوقات افسوس میخورم برای همون 4 خط ناقابلی هم که از هر دوره تاریخی ایران ( اصلا شما بگو خود انقلاب) مینویسند !

همون 4 خط هم آدم بخونه باز اینطور گیج نمیزنه برخی عزیزان میزنند !

ولی برادر فتح کتاب ولایت فقیه امام خمینی رو خوب معرفی کردند و واقعا جملات ایشون میخکوب کننده ست !

به قول امام : اگر اسلام سیاسی نیست پس بفرما پیامبر صلی الله و علیه و آله و سلم ، برای قنچان کردن حکومت تشکیل داد ؟ همین خلفا برای چی صاحب حکومت بودند به جای اینکه برن حوزه علمیه یا تبلیغ دین کنند ؟

در رابطه با اینکه هیچ حدیثی هم نداریم شیعیان قیام کنند و اینا ، پس بفرما قرآن لابد داره برای مسیحیان میگوید : اگر کافری بر سرزمین اسلامی حکومت پیدا کرد شما به عنوان مسلمان موظف هستی بری و دفع تجاوز بکنی

شما ، رضاشاه پهلوی بزرگترین کشف کننده حجاب و کثیف ترین شون رو مسلمان و حامی دین می بینی ؟ شما ایشون و حکومت خودش و پسرش رو از نظر اسلامی مشروع میبینی؟

به خدا سوگند که من تمام غیرت و شرفم ریخت وقتی بدون سانسور کشف حجاب رضاخان رو خوندم .... به خدا سوگند !

یعنی اصلا آدم دهن ش باز میمونه ... خدایا ، تو میخواستی در عین آزمایش یک بنده صدها بنده دیگر رو هم آزمایش کنی و در عین حال سرنوشت مردم رو در دست خودشان بزاری و بالاتر از اون در جبر خودت ، سرنوشت کلی حکومتی رو تعیین کنی ، از رضاخان بهتر کسی نبود ؟( استغفرالله، منظورم اینه که دیگه ببین این بی ناموس چه کرده !)

به هرحال، قرآن می فرماید هرجا حکومت ظلمی بود اگر بر ظلم نتازی تو خودت هم شریک ظلمی ، بارزترین حدیث در این زمینه هم منتسب هست بر امام حسن عسکری علیه السلام که وقتی یکی از شیعیان ایشون که خیلی ادعای محبت به امام رو داره به معتمد عباسی تعدادی شتر برای انجام فریضه حج ( از حج بالاتر تو روایات و آیات هست ؟) میده ، و بعد نزد امام میره ، امام بهش میگه همین بود محبت ت به ما ؟
میپرسه چطور ؟ میگه چرا به معتمد شتر دادی ؟
که ایشون میگه ، یابن رسول الله ، برای حج بود ... حج ج ج ج ج !

امام میگه مگر تو نمیدانی اگر کسی خواسته و نخواسته یک روز هم به ادامه حکومت ظلم کمک نماید ، خود وی نیز در ظلم آنها شریک است ؟ و ظالم محسوب می شود ؟

همین شخص میره با هزار بهانه شترها رو پس میگیره

این بهش میگن قیام !

اووووفتاد ؟ چشمک

یا حق
  • Upvote 14
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='fath' timestamp='1397977880' post='373432']
اگر شما حدیث نخوندید و یا در قرآن تدبر نکردید دلیلی بر این نیست که سندی در این زمینه نباشه.
ولی اجمالا اگر واقعا دوست دارید در مورد این قضیه مطالعه کنید کتاب ولایت فقیه خود حضرت امام رحمه الله، ولایت فقیه ولایت فقاهت استاد جوادی آملی و طرح حکومت اسلامی علامه مصباح رو بخونید بد نیست

البته اثبات ولایت فقیه در کنار حدیث با کلام هم شدنی هست ولی کلام زمینه ای از فلسفه و همچنین روایت و حدیث و قرآن به علاوه توان استدلال می خواد که راه درازی هست ولی این راه هم شدنیه

به هر حال پیشنهاد می کنم به جای اینکه همیشه نقل قول های شبکه های اجتماعی معارض و... رو پی بگیریم و اونها رو تکرار کنیم خودمون ابتدا به ساکن در مورد قضیه ای مطالعه کنیم بعد در موردش نظر بدیم.
یه جایی دکتر شریعتی به برخی که با اسلام مخالف بودن میگه شما باید اسلام رو بشناسید چون حتی اگر بخواین باهاش دشمنی بکنید اولین زمینه ای اینه که بشناسیدش.
[/quote]
من برادر عزیز سواد عربی ندارم و سطح علمی من هم خیلی پایینه ولی وقتی کسی بیاد با ادله صحیح ثابت کنه من قبول میکنم. همین دکتر شریعتی به عزاداری حضرت سید الشهدا خرده های زیادی گرفته که هیچ عالم صحیح العقیده ای نگرفته و همینطور اقای مطهری. کلام معصومین حجته برادر عزیز اینکه فلان عالم چی گفته مهم نیست بلکه کلام معصومین. وقتی که اسرار کرده اند تو روایات که این کار رو نکنین پس ما هم نباید بکنیم. من چندتا روایت معطبر با سند صحیح جمع کردم درباره سرزنش شدید ائمه درباره قیام کردن پیش از حضرت صاحب الامر علیه الصلاه والسلام و تشکیل حکومت شیعیان. انشاالله خدمت شما و دوستان ارائه میکنم
  • Upvote 6
  • Downvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Babak1391' timestamp='1398031820' post='373581']
من برادر عزیز سواد عربی ندارم و سطح علمی من هم خیلی پایینه ولی وقتی کسی بیاد با ادله صحیح ثابت کنه من قبول میکنم. همین دکتر شریعتی به عزاداری حضرت سید الشهدا خرده های زیادی گرفته که هیچ عالم صحیح العقیده ای نگرفته و همینطور اقای مطهری. کلام معصومین حجته برادر عزیز اینکه فلان عالم چی گفته مهم نیست بلکه کلام معصومین. وقتی که اسرار کرده اند تو روایات که این کار رو نکنین پس ما هم نباید بکنیم. من چندتا روایت معطبر با سند صحیح جمع کردم درباره سرزنش شدید ائمه درباره قیام کردن پیش از حضرت صاحب الامر علیه الصلاه والسلام و تشکیل حکومت شیعیان. انشاالله خدمت شما و دوستان ارائه میکنم
[/quote]یعنی میخواهید بگید ائمه ما خلاف قرآن حرف زدن؟ یعنی میخواهید بپوئید ائمه ما راضی بودن به فساد و تباهی؟ یعنی میخواهید بگویید امر به معرف و نهی از منکر که فلسفه قیام عاشورا و خون امام حسین است تعطیل؟
شما را به خدا همینجوری حرف نزنید! ائمه ما اگر مردمی پای کار مثل مردم ایران داشتند یک لحظه در قیام شک نمی کردند...ائمه ما فقط به خاطر نداشتن پشتوانه مردمی قیام نمی کردند...فقط به خاطر همین بود و لاغیر...
[b][size=4][color=#FF0000]«قُل إنَّما أَعِظُکُم بِواحِدَة أَن تَقُومُوا لِلّهِ مَثنی وَ فُردی…؛ [ای پیامبر!] بگو: شما را تنها به یک چیز اندرز می دهم و آن اینکه: دو نفر دو نفر و یا یک نفر یک نفر برای خدا قیام کنید…» (سوره سباء، آیه 46) [/color][/size][/b]
در روایت داریم که هرگاه حرفی از ما برای شما نقل شد و خلاف کتاب خدا بود آن را به دیوار بکوبید...
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Babak1391' timestamp='1398031820' post='373581']
[/quote]
سواد عربی نمی خواد
خرده گرفتن دلیل بر رد موضوع اصلی نیست در واقعه ای مثل عاشورا
فلان عالم بر اساس کلام معصوم و حدیث و با استدلال صحبت کرده نه از روی داشتن اسم عالم...
اصرار کردن چه کاری نکنیم؟؟؟
در ضمن شما هنوز مطالعه نکرده و کتاب نخونده دارین ردشون می کنید فکر نمی کنم این منطقی و استدلال درستی باشه همون چیزی که در نوشته خودتون داعی اون هستید.

منتظر هستیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنام خدا
سلام دوستان
شاید هر دوطرف درست میگن!
جهادابتدایی در مکتب تشیع فقط در حضور معصوم (ع) مجاز می باشد
ولی جهاد دفایی در هر زمان هر مکان به هر طریق به هر تعداد از مسلمین از پیر و جوان و زن وکودک واجب است و از اهم واجبات است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ronin313' timestamp='1398050504' post='373585']
یعنی میخواهید بگید ائمه ما خلاف قرآن حرف زدن؟ یعنی میخواهید بپوئید ائمه ما راضی بودن به فساد و تباهی؟ یعنی میخواهید بگویید امر به معرف و نهی از منکر که فلسفه قیام عاشورا و خون امام حسین است تعطیل؟
شما را به خدا همینجوری حرف نزنید! ائمه ما اگر مردمی پای کار مثل مردم ایران داشتند یک لحظه در قیام شک نمی کردند...ائمه ما فقط به خاطر نداشتن پشتوانه مردمی قیام نمی کردند...فقط به خاطر همین بود و لاغیر...
[b][size=4][color=#FF0000]«قُل إنَّما أَعِظُکُم بِواحِدَة أَن تَقُومُوا لِلّهِ مَثنی وَ فُردی…؛ [ای پیامبر!] بگو: شما را تنها به یک چیز اندرز می دهم و آن اینکه: دو نفر دو نفر و یا یک نفر یک نفر برای خدا قیام کنید…» (سوره سباء، آیه 46) [/color][/size][/b]
در روایت داریم که هرگاه حرفی از ما برای شما نقل شد و خلاف کتاب خدا بود آن را به دیوار بکوبید...
[/quote] برادر عزیز حضرت سیدالشهدا قیام نکردن بلکه به خاطر نامه های اهل کوفه و شام رفتن تا حجت را بر اونها تمام کنه تا اونها نگن و بهانه پیدا نکنن که ما امام را دعوت کردیم ولی ایشون قبول نکردن همین اتفاق برای حضرت امیرالموئمنین افتاد! خود امیرالموئمنین گفت که خلافت کردن برای من به اندازه اب بینی بزی ارزش نداره! امام حسین علیه السلام با حر که روبرو شد گفت اجازه که نمیدهی بگزار به طرف سرزمین خودم برگردم و زندگی خود را دامه بدهم این کجاش قیامه? تمام امامان معصوم ما زیر سلطهحکومتهای ظالم زندگی کردن و هیچ روایتی نقل نشده که شیعیان را به قیام دعوت کنن! به این روایت توجه کن ( امامت امام صادق(ع) در دوره ای واقع شد که مصادف با افول سلسله امویان، ظهور حکومت عباسیان و شورش های پراکنده در امپراتوری اسلامی بود، هر دسته و گروهی مدعی حکومت بودند و از راهکارهای گوناگون می خواستند بدان دست یازند. در این میان، ابومسلم خراسانی و ابوسلمه از سران شورشی می خواستند از اعتبار و وجاهت امام صادق(ع) و سایر شخصیت ها در رسیدن به آرزوی خود، نهایت استفاده را نمایند. لذا، نامه هایی به امام صادق(ع) و دیگران مانند عبدالله بن الحسن بن الحسن برای برعهده گرفتن حکومت فرستادند تا بدین سان، حمایت و تایید امام(ع) را جلب نموده و به اقدام خود مشروعیت بخشند.

امام(ع) نامه ابومسلم را در آتش سوزاند. مهدی بازرگان این اقدام امام را دلیل بر تفکیک دین و حکومت می داند و می گوید: «امام صادق وقتی نامه ابومسلم خراسانی، شورشگر نامدار ایرانی، علیه بنی امیه را دریافت می دارد که از او در دست گرفتن خلافت دعوت و تقاضای بیعت نموده بود، جوابی که امام به نامه رسان می دهد، سوزاندن نامه روی شعله چراغ است) قیام کردن وظیفه امام معصومه تا به مورچه ای ظلم نشه و تشکیل حکومت هم همینه!

[size="2"]ر. ک. به: شهرستانی، الملل و النحل، ج 1، ص 241 / محمدباقر مجلسی، بحار، ج 47، ص 132

علی مسعودی، مروج الذهب، ج 3، ص 254

آخرت و خدا، ص 42

محمدباقر مجلسی، بحار، ج 47، ص 132

جعفر مرتضی حیاة الامام الرضا(ع)، ص 49
محمد بن یعقوب کلینی، اصول کافی، ج 2، ص 242

محمدباقر مجلسی، بحار، ج 17، ص 4 /،ج 26، ص 54259- «ترید بذلک ان یقول الناس ان علی بن موسی الرضا لم یزهد فی الدنیا، بل زهدت الدنیا فیه، الاترون کیف قبل ولایة العهد طمعا فی الخلافة.» (شیخ صدوق، پیشین، ج 1، ص 278) [/size] ویرایش شده در توسط Babak1391
  • Upvote 2
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.