HHL

مباحث حاشیه ای تاپیک تحولات سوریه و تاپیک تحولات عراق

Recommended Posts

fi_lone_ranger :applause: :blushing: :mrgreen:

یعنی حال میکنم ....!

[quote]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]کدام یک از فقها تاکنون فتوا به حرمت شروع جنگ چه در میدان جنگ و چه در ابتدا به اعلام جنگ داشته اند که شما میفرمایید[b]نباید[/b][/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=4]شروع کننده جنگ باشی ؟ ( باید در متون فقهی معنای خاصی داره و به معنای وجوب هست همچنین نباید به معنای حرمت هست )[/size][/font][/color]

[/quote]

من نفرمودم نباید شروع کننده جنگ باشی ! امام علی علیه السلام براساس آیه 190 سوره بقره فرمودند ( ربط سوال به جواب ! )

فقها هم گفته باشند یا خیر ، ملاک عمل حرف ائمه بوده و هست ، ضمن اینکه دو لینک از دو سردار این مملکت گذاشتم که واضح گفتند ما شروع کننده نخواهیم بود !

اینم ربط سوال به جواب

حس میکنم دوران کودکستان هست که باید بگیم :

الف
ب
پ
ت

!

بماند
[quote]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=4]امیرالمومنین روحی فداه کجا فرموده اند که :" کسی جنگی را شروع نکرد مگر اینکه بازنده شد ؟ " ( یا لینک از نهج بدین یا در مورد صحت روزه تون به دلیل دروغ بستن به امام معصوم علیه السلام استفتاء بفرمایین )[/size][/font][/color]
[/quote]

شما از یک کلمه بنده دارید استفاده میکنید برای رد کل جمله ای که در بالاتر شرح ش رفته

امام علی علیه السلام قطعا فرمودند که نباید شروع کننده جنگ بدون بهانه بود و من منظورم دقیقا همین بوده و اون چیزی هم که تو تاریخ ما خوندیم همینو نشون داده که هرکسی شروع کننده جنگ بدون اون دلایلی بود که در بند 1 و 2 اشاره کردم بازنده جنگ بوده

مضمون حرف بنده این بوده و معتقدم بهش ، متاسفانه الان دسترسی به دوسه کتابی هم که دکترین نظامی ایران رو شرح داده و دلیل اینکه ما وزارت دفاع داریم نه وزارت جنگ رو ندارم وگرنه اون کامل توضیح داده

من براساس اون اشاره کردم

[color=#0000cd]در اول انقلاب اسلامی ایران ، وقتی بحث اینکه ما وزارت جنگ باید داشته باشیم یا وزارت دفاع ، در مجلس و ... پیش میاد ، بنا به دستور امام خمینی و نظرات علما ، وزارت دفاع انتخاب می شود که شرح ش هست[/color]

ومتاسفانه من الان دسترسی ندارم و در اولین فرصت شرح ش رو گیر میارم میزارم که براساس همین آیات و روایات گفته شده ما تهاجم نمی کنیم بلکه همیشه دفاع میکنیم مگر شرایط جهادی پیش بیاد

[quote]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=4]اگر طبق صدر فرمایشتتون در اسلام هرگز نباید شروع کننده باشی چطور شما در جهاد این مساله رو نداری ؟؟؟؟؟ ینی آیا جهاد چیزی خارج از اسلام است ؟ یا با اعلام جهاد اسلام اساسا منقضی میشه ؟ چطور ممکنه مساله ای اصلا - به ادعای شما - در اسلام وجود نداشته باشه ؛ ولی با اعلام جهاد یهو داخل اسلام بشه؟؟؟[/size][/font][/color]
[/quote]

برادر عزیز ، اینو من نگفتم

روایات هست ، لینک هم که دادم ( الحمدلله این یکی رو یادم بود کجاست !)

جهاد همین الان ش هم بین شیعه و سنی و بین خود شیعیان هم اختلاف هست همونطوری که بین مفاهیمی همچون ولایت فقیه اختلاف هست !

بعضی از علمای شیعه ولی فقیه رو به معنایی که امروز ما پیرو امام خمینی هستیم قبول ندارند بعضی هم دارند

دلیل بر ردش نمیشه

ادامه بدید

لذت میبرم از مباحثه به خصوص با کسانیکه باید درس مباحثه پس بدهند !
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
" کسی جنگی را شروع نکرد مگر اینکه بازنده شد "

بهتر است دوباره تاريخ را بخونيد نقيض اين جمله را بسيار خواهيد يافت و قطع به يقين امير المومنين علي نميتواند چنين جمله نادرستي را بيان كرده باشد .

بسيار بودن جنگ آوران ، فرماندهان يا خونخواراني كه از بدو تيغ به دست گرفتن تا لحظه مردن فاتح باقي ماندند و چه بسا فتوحاتشان تا سالياني متمادي پس از آنها پا بر جا ماند
يك مثال ميارم : چنگيز خان مغول ( لعنت الله عليه ) از زماني كه با اونگ خان شمشير كشيدند تا ٧٣ سالگي كه به درك واصل شد همواره فاتح بود .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b] [url="http://www.military.ir/forums/user/6426-sedmammad/"]sedmammad[/url][/b]

با سلام

متوجه شدم که در مورد جهاد میخوای بنویسی انشالله.

کمی دراین زمینه مطالعه داشتم.

توصیه میکنم از توضیحات کتاب الجهاد لمعه استفاده کنی حتما به عنوان مرجع.

اینطور نیست که ما هرجور دلمون خواست احکام رو بیان کنیم بعدا توجیه کنیم.باید از متون مرجع سند داشته باشیم(فاصله تا نصّ چقدر؟؟)

معیار مهم دیگه ای هم که به کارمون میاد ایشالله ،سنت حضرت خاتم (صلی الله علیه و آله و سلم)و ائمه بزرگوار به خصوص امیرالمومنین روحی لتراب مقدمه الفداء است

بر فرض مثال نحوه جنگیدن حضرت خاتم با یهودیهای مدینه و اطراف مدینه رو گوشزد کنید برای آقایون.

اینها طبق استدلال خودشون از شرع برای شارع محدودیت میذارند...

وقتی بحث داره مصداقی پیش میره برای فرار نباید بحث رو فلسفی کرد و سر و ته همه چی رو به هم دوخت...

و الا امام حسین رو هم خدا کشت...

[b]برای اونهایی که جویای حقیقت هستند بنویسید و اونهایی که نمیخواند بفهمند رو به حال خودشون رها کنید...[/b]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

[quote]يك مثال ميارم : چنگيز خان مغول ( لعنت الله عليه ) از زماني كه با اونگ خان شمشير كشيدند تا ٧٣ سالگي كه به درك واصل شد همواره فاتح بود .[/quote]

چنگیز آغاز کننده جنگ نبود

کتاب تاریخ مغول مطالعه بشود

تا اونجایی هم که به یاد دارم زن چنگیز به دست دشمنان ش افتاد که ناغافل بهش حمله کردند و برای همین فرزند اول چنگیز رو نام جوجی نام نهادند ....

صدالبته استثناها در تاریخ هست ولی استثنا نام آور و شهره ای نیست ... مگر طی همون شرایط خاص ... یک بلایی یک تجاوزی چیزی بهشون شده باشه و اونها شروع کرده باشند یا بخواهند جلوی تجاوزی رو بگیرند

مثلا میگم، وقتیکه چنگیز به ایران حمله نمود ، بهانه بزرگی داشت ... کشتار اعضای کاروان ....

البته بازم میگم ، موافق و مخالف زیاد داره هر مساله ای .... از جهاد در زمان غیبت امام معصوم گرفته تا بقیه مسایل

ولی من سر عقیده م هستم و مطمئنم درسته

یا حق
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SSADEGHS' timestamp='1405088741' post='392193']
" کسی جنگی را شروع نکرد مگر اینکه بازنده شد "

بهتر است دوباره تاريخ را بخونيد نقيض اين جمله را بسيار خواهيد يافت و قطع به يقين امير المومنين علي نميتواند چنين جمله نادرستي را بيان كرده باشد .

بسيار بودن جنگ آوران ، فرماندهان يا خونخواراني كه از بدو تيغ به دست گرفتن تا لحظه مردن فاتح باقي ماندند و چه بسا فتوحاتشان تا سالياني متمادي پس از آنها پا بر جا ماند
يك مثال ميارم : چنگيز خان مغول ( لعنت الله عليه ) از زماني كه با اونگ خان شمشير كشيدند تا ٧٣ سالگي كه به درك واصل شد همواره فاتح بود .
[/quote]

اگر این نقل قول درست باشد فکر نکنم منظور ایشان از بازنده بودن ، صرفا در بعد نظامی است بلکه تمام جنبه ها رو در نظر گرفته اند

مثل عاشورا که از بعد نظامی پیروزی با دشمن بود اما اثرات روشنگری امامان در سالهای بعد باعث ضرر و از بین رفتن وجهه ی اجتماعی حکومت شد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

یکی از دوستان یک سری متن فرستاد به پیام خصوصی ، من صرفا نقل قول کننده هستم :

در مورد عدم شروع جنگ توسط مسلمانان من سه متن رو قرار ميدم ، دو تاي اولي در باب تفسير همون آيه ١٩٠ بقره است....

6 - مسلمانان نباید آغازگر جنگ علیه دشمنان خویش باشند. *
[url="http://www.hashemirafsanjani.ir/fa/tafsir/1373"]http://www.hashemira.../fa/tafsir/1373[/url]

اگر دشمنان حمله كنند مسلمين بايد تا حدّ قدرت دفاع كنند .
[url="http://www.shiasite.org/fa/index.php?option=com_content&view=article&id=15705:%D8%A2%DB%8C%D9%87-%D9%A1%D9%A9%D9%A0-%C2%AB-%D9%88%D9%8E%D9%82%D8%A7%D8%AA%D9%90%D9%84%D9%8F%D9%88%D8%A7-%D9%81%D9%90%D9%89-%D8%B3%D9%8E%D8%A8%D9%90%D9%8A%D9%84%D9%90-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%91%D9%87%E2%80%8F%D9%90-%D8%A7%D9%84%D9%8E%D9%91%D8%B0%D9%90%D9%8A%D9%86%D9%8E-%D9%8A%D9%8F%D9%82%D8%A7%D8%AA%D9%90%D9%84%D9%8F%D9%88%D9%86%D9%8E%D9%83%D9%8F%D9%85%D9%92-%D9%88%D9%8E%D9%84%D8%A7-%C2%BB&catid=1409&Itemid=1640"]http://www.shiasite....409&Itemid=1640[/url]

در مورد باختن جنگ هم يادمون باشه كه ملاك باخت چيه ؟!

اگر كشته شدن باشد كه امام حسين نيز شكست خورد و .... پس من فعلا به همين بسنده ميكنم :

در میان فرماندهان نظامی جهان کسی را سراغ نداریم که به اندازه امام علی علیه السلام به دشمن مهلت بدهد وبا اعزام شخصیتها ودعوت به داوری قرآن، در آغاز کردن نبرد صبر وحوصله به خرج دهد وبه اصطلاح دست به دست کند، تا آنجا که صدای اعتراض وشکوه مخلصان ویاران او بلند شود. از آن رو، امام علیه السلام ناچار شد که به آرایش سپاه خود بپردازد وفرماندهان خود را به نحو زیر تعیین کرد:
ابن عباس را فرمانده کل مقدمه سپاه وعمار یاسر را فرمانده کل سوار نظام و محمد بن ابی بکر را فرمانده کل پیاده نظام. آن گاه برای سواره وپیاده نظام قبایل «مذحج » و«همدان » و«کنده » و«قضاعه » و«خزاعه » و«ازد» و«بکر» و «عبد القیس » و... پرچمدارانی معین کرد. آمار کسانی که در آن روز، اعم از سواره وپیاده، تحت لوای امام علیه السلام آماده نبرد شده بودند به شانزده هزار نفر می رسد. (1)
آغاز حمله از طرف ناکثان
در حالی که امام علیه السلام مشغول بیان دستورات جنگی به سپاهیان خود بود، ناگهان رگبار تیر از طرف دشمن لشکرگاه امام را فرا گرفت و بر اثر آن چند تن از یاران امام درگذشتند. از جمله، تیری به فرزند عبد الله بن بدیل اصابت کرد و او را کشت. عبد الله نعش فرزند خود را نزد امام آورد و گفت: آیا باز هم باید صبر وبردباری از خود نشان دهیم تا دشمن ما را یکی پس از دیگری بکشد؟ به خدا سوگند، اگر هدف اتمام حجت باشد، تو حجت را بر آنان تمام کردی.
سخنان عبد الله سبب شد که امام آماده نبرد شود. پس، زره رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم را پوشید و استر او را که به همراه داشت سوار شد و در برابر صفوف یاران خود ایستاد..........
[url="http://www.hawzah.net/fa/article/articleview/4469?ParentID=82102"]http://www.hawzah.ne...?ParentID=82102[/url]

به اين معنا كه در صبر كردن و عدم شروع جنگ خود امام بيش از همه صبر مي كردند ....

اما زماني كه حجت تمام ميشود و زمان ، زمان جهاد ميشه ،

مهم‌ترین‌ مفهوم‌ اصطلاحی‌ این‌ واژه‌ در متون‌ دینی‌، همانند کاربرد عام‌ آن‌، گونه‌ای‌ خاص‌ از تلاش‌ است‌ یعنی‌ مبارزه‌ کردن‌ در راه‌ خدا با جان‌، مال‌ و دارایی‌های‌ دیگر خود در نبرد با کافران و باغیان، با هدف‌ گسترش‌ و اعتلای اسلام و برپا داشتن شعائر یا دفاع‌ از آن‌.. [۵] [۶] [۷]

[url="http://wikifeqh.ir/%D8%AC%D9%87%D8%A7%D8%AF"]http://wikifeqh.ir/جهاد[/url]
و به‌ إطلاق‌ آيات‌، جهاد در زمان‌ فقيه‌ عادل‌ جامع‌ الشّرائط‌ كه‌ حكومت‌ بر او مستقرّ شده‌ است‌ واجب‌ است‌؛ و ترك‌ جهاد موجب‌ از بين‌ رفتن‌ و شكست‌ إسلام‌ مي‌باشد. و مقصود ما از جهاد كه‌ اكنون‌ دربارۀ آن‌ بحث‌ مي‌كنيم‌ دفاع‌ نيست‌؛ زيرا دفاع‌ احتياجي‌ به‌ دليل‌ شرعي‌ ندارد. آياتي‌ كه‌ در قرآن‌ مجيد يا در روايات‌ أئمّه‌ عليهم‌ السّلام‌ دربارۀ دفاع‌ آمده‌ است‌، إمضاء حكم‌ عقلي‌ و فطري‌ است‌؛ كه‌ هر كس‌ بايد از حدود و شؤون‌ خود دفاع‌ نموده‌، و دشمني‌ كه‌ قصد تجاوز به‌ حريم‌ او دارد را از خود براند.
جهاد يعني‌ حركت‌ ابتدائي‌ به‌ سمت‌ دشمن‌. يعني‌ بدون‌ اينكه‌ دشمن‌ به‌ آنها حمله‌ور شده‌ باشد، جماعتي‌ تحت‌ سرپرستي‌ يك‌ فرمانده‌ به‌ سوي‌ دشمن‌ حركت‌ نمايند و آنان‌ را به‌ إسلام‌ دعوت‌ كنند؛ و در صورت‌ استنكاف‌، با آنان‌ بجنگند. آن‌ جهادي‌ كه‌ در إسلام‌ خيلي‌ أهمّيّت‌ دارد و بر روي‌ آن‌ تكيه‌ شده‌، و در مورد آن‌ گفته‌ شده‌ است‌ كه‌ هر قطرۀ خون‌ مجاهد في‌ سبيل‌ الله‌ داراي‌ مزايا و ارزشهاي‌ كذائي‌ است‌، همين‌ جهاد است‌؛ كه‌ مسلمين‌ بوسيلۀ آن‌، كفّار را كه‌ از توحيد و عقائد حقّه‌ و نبوّت‌ رسول‌ الله‌ و ولايت‌ بهره‌اي‌ ندارند، و به‌ شرك‌ و بت‌پرستي‌ و آداب‌ جاهليّ و سنن‌ ملّي‌ خود گرفتارند، به‌ إسلام‌ باز مي‌گردانند و هم‌ رنگ‌ خود مي‌كنند؛ و به‌ آنها مي‌گويند: وجدان‌ ما قبول‌ نمي‌كند كه‌ شما از اين‌ سفرۀ زيبا و غذاهاي‌ لذيذ كه‌ ما به‌ استفادۀ از آنها مشغوليم‌ (از توحيد و معارف‌ و قرآن‌ و عظمت‌ إنسان‌ و حقارت‌ غير خدا و أربابان‌ دنيا و مناجات‌ و حجّ و سائر لذائذي‌ كه‌ از آنها متمتّع‌ مي‌شويم‌) بي‌بهره‌ باشيد! بلكه‌ شما هم‌ بايد بر سر همين‌ سفره‌ بيائيد. لهذا مسلمان‌ خون‌ خود را مي‌ريزد، براي‌ هدايت‌ غير.
مقصود از جهاد، جنگ‌ كردن‌ با كفّار است‌ براي‌ دعوت‌ آنها به‌ إسلام‌؛ و اين‌ جهاد هميشه‌ بايد باشد و از مسائل‌ مهمّ إسلام‌ است‌. وقتي‌ كه‌ جهاد در ميان‌ مسلمانها از بين‌ برود، توقّف‌ و ركود صورت‌ مي‌گيرد؛ و ديگر إسلام‌ از آن‌ عظمت‌ و عزّت‌ و اقتدار خود مي‌افتد و سقوط‌ مي‌كند.
[url="http://maarefislam.com/doreholomvamaarefislam/bookscontent/velayatfaqih/velayatfaqih3/velayat3.14.htm"]http://maarefislam.c...velayat3.14.htm[/url]
بقيش رو ميشه در لينك هاي اوليه ارنستو پيدا كرد ....
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1405090743' post='392203']

اگر این نقل قول درست باشد فکر نکنم منظور ایشان از بازنده بودن ، صرفا در بعد نظامی است بلکه تمام جنبه ها رو در نظر گرفته اند

مثل عاشورا که از بعد نظامی پیروزی با دشمن بود اما اثرات روشنگری امامان در سالهای بعد باعث ضرر و از بین رفتن وجهه ی اجتماعی حکومت شد
[/quote]

سلام
بنده استنباط ام اين بود كه منظور گوينده برد و باخت دنيوي است
هنوز هم معتقدم اين حديث درست نيست و اميرالمومنين اون را نفرموده اين هم دليلي ديگر ! چرا امام بايد چنين مطلب مهمي را اين چنين كلي بيان كنند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

آقا بنده نقل به مضمون کردم و ابدا نقل دقیق به جمله نکردم ولی جالبه که بعضی ها میخوان [color=#ff0000]اصل یک مساله [/color]رو از بین ببرند

منظور بنده براساس لینک هایی هم که دادم واضح بود و هست و دقیقا منظور اصلی م اون بود و این جمله از حضرت علی علیه السلام صرفا و صرفا و صرفا یک اشاره

من میخواستم بگم :

[color=#ff0000]دفاع بخوای و نخوای واجب هست

دفاع از سرزمین اسلامی و چه جهاد بدن چه ندهند خداوند گفته باید دفاع کنی[/color]

لینک منبع دقیق هم دادم

[color=#ff0000]و گفتم وقتی جهاد بدهند شما میتوانی در هرکجای جهان حمله بکنید[/color]

لینک هم دادم

تو مباحثه یک قسمتی هست وقتی طرف گیر میکنه گیر میده روی یکی دو جمله که میتونه تا[color=#ff0000] اصل قضیه[/color] رو پاک کنه

[color=#ff0000]اصل قضیه مطروحه بنده فقط و فقط ذکر همین دو نکته بود[/color]

بعدش بنده دو سه جمله دیگه هم گفتم صرفا نقل به مضمون برای محکم کاری

حدیث از حضرت علی علیه السلام رو نقل به مضمون کردم صرفا و صرفا و صرفا و انشاالله در اولین فرصت باید حتما برم دنبال اون مطلبی که در این رابطه خواندم

[color=#ff0000]حالا هی باز بعضی ها بیان اصل مطلب من رو با یک مطلب کاملا فرعی پاک کنند[/color]

ما که میدونیم هنوز هم خیلی علما تو کلاس درس شون میگن ولی فقیه حق نداره جهاد کفایی بده و هنوزم با حکم جهاد امام خمینی ها مشکل دارند ....

یا حق
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من روایات را در این زمینه ندیدم ولی حضرت آقا یک بار این جمله را دقیقا بیان کردند. نقل به مضمون گفتند بر اساس روایات وعده ی خداوند است، جایی که ما شروع کننده جنگ نباشیم حتما پیروزیم و جایی که شروع کننده باشیم معلوم نیست. ممکن است نصر خدا با ما باشد و ممکن است پیروزی حاصل نشود.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جنگ 33 روزه رو حزب الله شروع کرد...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

جز مصداق ها نیست ...

نبرد 33 روزه رو اگر بخواهیم دقیق نگاه کنیم از زمان اشغال ناحق فلسطین و لبنان و جولان و ... شروع شده و ادامه داره

دقت کنیم ! :rose: :blushing:
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1405226840' post='392720']
سلام

جز مصداق ها نیست ...

نبرد 33 روزه رو اگر بخواهیم دقیق نگاه کنیم از زمان اشغال ناحق فلسطین و لبنان و جولان و ... شروع شده و ادامه داره

دقت کنیم ! :rose: :blushing:
[/quote]

خوب با اىن تفسىر شما از آغازگر نبرد(!), نبرد اىران و دشمنانش 35 سال پىش با حمله اونها به منافع ما شروع شده و با انگلىسى ها هم ىه دوىست سالى هست که شروع شده!
و حرف هاى رهبرى درباره نتىجه حمله و دفاع هم کلا بىخود بوده و نبرد رو اونا شروع کردن!
و چه ما آغازگر ىک جنگ باشىم و چه اونا ما پىروز نبردىم!
کلا خوشبحالتون ...!
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

[quote]و چه ما آغازگر ىک جنگ باشىم و چه اونا ما پىروز نبردىم![/quote]

شما آیا شک دارید که ما پیروز نبرد هستیم ؟

گویی قرآن مجید را از یاد برده اید ؟

چه بکشیم چه کشته شویم در راه خدا ، بهشتی هستیم

پیروزی در برد فیزیکی نیست صرفا

ضمن اینکه من تفسیر نکردم ... چیزی که هست رو میگم

و در اینکه ما دویست سال و حتی بیشتر هست با انگلیس در حال نبرد هستیم آیا شک دارید ؟

من نمیخوام بیشتر موضوع رو باز کنیم چرا که هر فردی ممکن هست تصوراتی متفاوت داشته باشه

ولی چیزی که من دیدم و خوندم همین بوده و هست

اگر اینطور نبود

شما شاهد غارت سفارت بریتانیا بعد این همه سال نبودید ...

اگر اینطور نبود

شما شاهد فتنه 88 با کمک انگلیسی ها نبودید

و خیلی مسایل دیگر

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Moltke' timestamp='1407699044' post='400893']
[/right]
[right]متوجه موضوع نشدی عزیز.[/right]
[right]برادری این را که کردها پول نفت مناطقشان را به دولت مرکزی عراق نمی دهند سرقت و دزدی و بی وطنی و خیانت خواندند ، بنده هم برایشان روشن کردم دولت مرکزی عراق در طول تاریخ هر وقت پولدار شده با همین پول ها اسلحه خریده و دمار از روزگار کردها درآورده و آن ها هم نمی خواهند باز تجربه گذشته تکرار شود.[/right]
[right]این عزیز موقعیت کردهای عراق را با مردم خوزستان و شمال ایران یکی فرمودند ، بنده هم گفتم اگر مردم شمال و خوزستان هم در وضعیت مشابهی بودند همین کار را می کردند.[/right]
[right]روشن شد ؟[/right]
[/quote]

من موندم شما مطمینی از از زمان دولت شیعه تو عراق کرد ها سرکوب شدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اونم با تجهیزاتی که جنابعالی گفتی؟؟؟
دوم اینکه حرف امنیت زدی اینقدر بگم توی شهر ما هفته ای یه اعدامی واسه شرارت هست و این تو هر جای ایران هست حالا کم زیادش بماند!!!!
حالا این دلیل منطقی شده واست؟؟؟؟؟
بعد اسم کردستان عراق اوردی اینو بدون همه قوم های ایران به حقشون نمیرسن از کرد لر بلوچ عرب سنی شیعه بگیر ولی همه اقوام آگاهی مردمشون بالاست که بدونن زیر سقف یه پرچم و هدف واحدهستن نه بهونه واسه شورش،،،

اینطوری باشه پس بلوچ های ایران باید شورش میکردن دیگه؟؟؟
اینطوری سنگ رو سنگ بند نمیشد
حالا تعداد اقوام ایران با عراق که احیانا نمی؟؟؟؟؟؟؟؟/

سوم اینکه من حرفی از مرد نظامی زدم؟؟؟؟؟ جدا میخام بدونم چه فرقی بین زن وبچه با مردی که توانایی نظامی نداره جلوی داعش قرار داره از نظر شما هست؟ نکنه مردن مرد راحتره ؟؟؟
خیلی ببخشیداا ولی یه چیز باید رک راست گفت قبول داری سطح شعور و اگاهی و درک ملی عموم مردم ایران حتی کرد ها وسنی های ایران از هم مذهبی هاشون تو عراق بالاتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه قبول داری پس به همون حرف من میرسی که گفتم مسبب اصلیش خود همون قوم هستن حالا از کردا بگیر تا سنی ها که باید طعم داعش بچشن!!!!!
حالا کل عراق سه قوم بزرگ بیشتر نیست

اگه قبول نداری که یعنی خودتو زدی به کوچه علی چپ و من تا فردا صبح هم بنویسم باز حرف خودتو میزنی و بنظرت فکر میکنی منطقیه
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='angz' timestamp='1407776026' post='401130']
من موندم شما مطمینی از از زمان دولت شیعه تو عراق کرد ها سرکوب شدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اونم با تجهیزاتی که جنابعالی گفتی؟؟؟
دوم اینکه حرف امنیت زدی اینقدر بگم توی شهر ما هفته ای یه اعدامی واسه شرارت هست و این تو هر جای ایران هست حالا کم زیادش بماند!!!!
حالا این دلیل منطقی شده واست؟؟؟؟؟
بعد اسم کردستان عراق اوردی اینو بدون همه قوم های ایران به حقشون نمیرسن از کرد لر بلوچ عرب سنی شیعه بگیر ولی همه اقوام آگاهی مردمشون بالاست که بدونن زیر سقف یه پرچم و هدف واحدهستن نه بهونه واسه شورش،،،

اینطوری باشه پس بلوچ های ایران باید شورش میکردن دیگه؟؟؟
اینطوری سنگ رو سنگ بند نمیشد
حالا تعداد اقوام ایران با عراق که احیانا نمی؟؟؟؟؟؟؟؟/

سوم اینکه من حرفی از مرد نظامی زدم؟؟؟؟؟ جدا میخام بدونم چه فرقی بین زن وبچه با مردی که توانایی نظامی نداره جلوی داعش داره از نظر شما هست؟ نکنه مردن مرد راحتره ؟؟؟
خیلی ببخشیداا ولی یه چیز باید رک راست گفت قبول داری سطح شعور و اگاهی و درک ملی عموم مردم ایران حتی کرد ها وسنی های ایران از هم مذهبی هاشون تو عراق بالاتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه قبول داری پس به همون حرف من میرسی که گفتم مسبب اصلیش خود همون قوم هستن حالا از کردا بگیر تا سنی ها که باید طعم داعش بچشن!!!!!
حالا کل عراق سه قوم بزرگ بیشتر نیست

اگه قبول نداری که یعنی خودتو زدی به کوچه علی چپ و من تا فردا صبح هم بنویسم باز حرف خودتو میزنی و بنظرت فکر میکنی منطقیه
[/quote]
از قدیم گفته اند عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود .با تهدیداتی که آقای مالکی در سال گذشته علیه اقلیم کردستان صورت دادند معلوم شد اگر زور ایشان و دور و بری هایشان به اندازه صدام برسد با ایشان فرقی ندارند.
شما مثل این که متوجه مثال بنده نشدید . فرمودید اگر کردها قتل عام شده اند تقصیر خودشان بوده ...بنده هم مثال فرد شرور زدم . لابد مردم فلسطین امروز و ایران قرون قبل و خیلی های دیگر تقصیر خودشان بوده که قتل عام شده اند و سرزمینشان اشغال شده !! کلا عمان ماجراست که در دزدی همه مقصرند جز خود دزد!! این که شما نخواهی بلاهای گذشته سرت بیاید یعنی قوم پرستی ؟!!
منطق عجیب و غریب شما این است که چون در ایران کرد داریم باید کردهای کشورهای دیگر هر بلایی که سرشان آمد کاری برای نجات خودشان کاری نکنند ، مبادا که هوس تجزیه به کله کردهای ایران بخورد!! کدام آدم منطقی و اخلاق گرا چنین منطقی را قبول می کند؟!!
بله عزیز دل ، سرباز عراقی که همه نوع سلاح دم دستش است با زن و بچه ایزدی که به کوه زده و از گرسنگی در حال مرگ است فرق دارد. ندارد؟! کدام کودک شیعه در یک شهر شیعه نشین عراق از گرسنگی مرده است ؟!
سرباز عراقی که همه نوع سلاح دستش بوده توانایی دفاع از خود ندارد؟!!
حالا من مانده ام شما چرا برچسب هواداری از امریکا می چسبانید. بحث این است که در یک جنگ همیشه زن و کودک و غیرنظامی حسابشان از سرباز جداست.
شعور کردهای و سایر قومیت های ایران بالاتره قبول. ولی این یعنی این که کرد عراقی هم آینده ی مبهمی که هر لحظه امکان نسل کشی دوباره اش در ان هست را بپذیرد.؟! مبادا کرد ایران جوگیر شود؟!
در مورد مسبب اصلی هم باز هم می گویم ...وقتی یکی با قدرت برتر نظامی شما را قتل عام کند و به سرزمینتان تجاوز کند تقصیر خودتان است؟! پس تقصیر خودمان بود که صدام به ایران حمله کرد و تقصیر خود مردم حلبچه بود که شیمیایی شدند و !! خدایی یک کودک هم به این منطق شما نمی خندد؟!!
شما تا فردا صبح هر چه دوست داری بنویس...اما خواهشا اخلاق و عقل را هم به کار بگیر. ویرایش شده در توسط Moltke
  • Upvote 5
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.