HHL

مباحث حاشیه ای تاپیک تحولات سوریه و تاپیک تحولات عراق

Recommended Posts

من میام تحولات عراق رو بخونم و مشتاق دیدن پست های ای سون آپ ,و باقی دوستان زحمت کش میلیتاری هستم اما متاسفانه در مورد کنکور و ادبیات باید بخونم

!

آقا سینا شما خودت ادیتوری باید به ما تذکر بدی

ویرایش شده در توسط Shabro
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقا سینا شما خودت ادیتوری باید به ما تذکر بدی

شاید باور نکنی! ولی من هر پستی که میزنم و اف‌تاپیکه، سریع گزارشش هم میکنم که پاک بشه....

اف تاپیک نرفتن غیر ممکنه!! ولی جمع کردن بحث ها چرا...میشه انجامش داد و با همکاری کاربرها هم صورت میگیره... مطالب اضافی باید گزارش بشن...

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سر چه حسابی می فرمایید به درجه اجتهاد رسیدن ؟ اگر به درجه اجتهاد رسیدن چرا بهش می گن حجت الاسلام ؟ باید بگن ایت الله ؟ لطفا یکمی دقت بفرمایید

خواستم جوابی خدمتتون بنویسم که دیدم سایر دوستان به بهترین نحو مطالب رو بیان کردند

عضویت در خبرگان رهبری و تصدی پستی مثل وزیر اطلاعات احتیاج به درجه اجتهاد داره؛ ولی همانطور که می بینید هم برای دکتر روحانی و هم برای وزیر اطلاعات از لفظ آیت الله استفاده نمیشه

توصیه من به شما برادر عزیز اینه که با حب و بغض به آدما نگاه نکنیم؛ که اگه چنین کردیم نه بدی کسایی رو که دوستشون داریم رو می تونیم ببینیم و نه خوبی کسانی رو دوستشون نداریم

جناب آقای هاشمی رفسنجانی رو در نظر بگیرید. هر کی میره پشت میکروفن بسته به اینکه توی جناح این آقا قرار داره یا توی جناح مخالف این اقا، از لفظ آیت الله یا حجت الاسلام برای ایشون استفاده می کنه

خلاصه اینکه چون هم بحث داره سیاسی میشه و هم از موضوع تاپیک داره دور میشه اگه ادامه اش ندیم شاید بهتر باشه

یا حق

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ظاهرا دکتر روحانی درس خارج فقه را هم گذرانده اند و با توجه به شرایط عضویت در مجلس خبرگان رهبری که اجتهاد در بعضی مسائل هم جزء آن است میشه گفت ایشون به درجه اجتهاد رسیده اند ، اجازه اجتهاد هم یک قانون نیست بلکه یک سنتی است که حتی به صورت شفاهی هم انجام میشده ...

حتی موضوع اجتهاد ایشون در سطح خطیبان نماز جمعه هم واکنش هایی در بر داشته ...

همونطور که وزیر اطلاعات کنونی زمانی عضو خبرگان بودن و مجتهد نیستن رئیس جمهور هم مجتهد نیستن

گرفتن سطح چهار حوزه شرط ورود به خبرگان هست و بمعنی این نیست که فرد به اجتهاد هم رسیده باشه. حتی اتمام درس خارج بمعنی این نیست که فرد مجتهد شده باشه . بسیاری افراد هستن که شاید بیش از 20 سال دارن در درس خارج مراجع شرکت میکنن و حتی نه یکدوره بلکه چندین دوره خارج فقه و اصول از مراجع مختلف رو گذروندن ولی به درجه اجتهاد نرسیدن

برای احراز درجه اجتهاد یا می باید سطح 5 حوزه رو گذرونده باشن و یا اینکه یکی از مراجع فعلی درجه اجتهاد فرد رو تایید کنن . این سنت حوزه هست که از قدیم تا کنون اجتهاد یک نفر رو می باید یکی از مراجع تایید کنن و فرد اصطلاحا اجازه اجتهاد دریافت کرده باشه و به تایید حداقل یکی از اساتید عالی و مرجع حوزه علمیه رسیده باشه .  که در مورد رئیس جمهور هیچکدوم محرز نیست .ایشون نه سطح 5 حوزه رو گذروندن و نه هیچ تاییدیه ای از مراجع مبنی بر اجتهاد دارن.

و اما در مورد صحبت های رئیس جمهور بنظر من تنها چیزی که ازش استخراج میشه گدایی نقش هست دقت کنید به ادبیات ایشون :

روحانی در گفتگو با شبکه ی NBC آمریکا بیان داشت: اگر امریکایی ها می خواهند از جت و هواپیمای بدون سرنشین استفاده کنند تا فردی از امریکایی ها اسیب نبینند،  ایا مبارزه با تروریستم بدون سختی و ایثار مکن است؟ ایا دستیابی به هدفی بزرگ بدون فداکاری امکان دارد؟ در تمام مسائل منطقه ای و بین المللی، پیروز میدان کسی است که حاضر است ایثار کند.

آخه نمیدونم برای یک فرد سکولار مادیگرا چطور میشه ایثار رو معنی کرد . یعنی ایشون نمیدونن که در فرهنگ غربی این سود و منافع هست که حرف اول و آخر رو میزنه و ایثار واژه ای بی معنی هست ؟؟؟؟؟

اگه ایثار در واژگان غرب کنونی بیمعنی هست چه کسی یا کسانی می باید نقش ایثار رو ایفا کنند ؟؟؟؟

حرفایشون بعلاوه بمعنی مشروعیت بخشی به کار آمریکا هم هست . چون آمریکا مجوز قانونی برای حمله رو نداره نه از شورای امنیت و نه از هیچ مرجع بین المللی دیگه

همچنین رهبری آمریکا رو هم بطور ضمنی پذیرفته

وقتی رهبری تکلیف کار در مورد همکاری با آمریکا در مبارزه با تروریسم رو مشخص کردن اینجور حرف زدن و یکی به میخ و یکی به نعل زدن چه معنی داره ؟؟؟

نمیشه از یه طرف همه مواقع از رهبری مایه بزارن و در کلام دائم سخن از رهبری بگن و بعد در عمل دقیقا برخلاف منویات ایشون حرکت و صحبت کنن

ظاهرا شبیه قضیه طالبان و مسئولان وقت هست که همکاری کاملی با آمریکا کردن و خوب شرط نوکری رو بجا آوردن و بعدش از جناب بوش رئیس جمهور وقت آمریکا لقب محور شرارت رو دریافت کردن

اینها هم فکر میکنن که میتونن از این قضیه بنفع مسئله هسته ای و ترک برداشتن تحریم ها !!!!!!! استفاده کنن

ویرایش شده در توسط rasoolmr
  • Upvote 10
  • Downvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه عده اینجا را هم کردن افسران، مدیران لطفا رسیدگی کنن.

تو 5 صفحه اخیر 5 پست در مورد عنوان تاپیک نیست.

• Upvote 11
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این تاریخ از زمان درهم شکستن تهاجم عثمانی به اروپا و رفع محاصره وین مهم شده.
2500 سال پیش چه اتفاقی افتاده که غرب درش درگیر بوده؟ icon_arrowd

مشکل شما بچه های تاریخ این هست که همیشه تاریخ و وقایع اون رو تقویمی نگاه می کنید اما همیشه به تاریخ تفکر بی توجه هستید...
کمی بیشتر فکر کنید می فهمید دقیقا 2500 سال پیش چه اتفاقی افتاد

ابراز وجود خوبی بود ولی تو در حدی نیستی بفهمی 2500 سال پیش چه اتفاقی افتاده...
پیشنهاد می کنم یک بار دیگه ادبیات و زبان فارسی دوره دبیرستان رو مرور کنی هم به درد کنکورت می خوره هم می فهمی کنایه و مثل استفاده اش چطوری هست.

خوشحال هستم که رئیس جمهور کشور اینقدر طرفدار دارن. این خوبه یعنی روی یک فردی و اصلی غیرت و همیت و وحدت هست هنوز و خودش خوبه...

ديگ ب ديگ ميگه روت سياه
  • Upvote 4
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همونطور که وزیر اطلاعات کنونی زمانی عضو خبرگان بودن و مجتهد نیستن رئیس جمهور هم مجتهد نیستن

گرفتن سطح چهار حوزه شرط ورود به خبرگان هست و بمعنی این نیست که فرد به اجتهاد هم رسیده باشه. حتی اتمام درس خارج بمعنی این نیست که فرد مجتهد شده باشه . بسیاری افراد هستن که شاید بیش از 20 سال دارن در درس خارج مراجع شرکت میکنن و حتی نه یکدوره بلکه چندین دوره خارج فقه و اصول از مراجع مختلف رو گذروندن ولی به درجه اجتهاد نرسیدن

برای احراز درجه اجتهاد یا می باید سطح 5 حوزه رو گذرونده باشن و یا اینکه یکی از مراجع فعلی درجه اجتهاد فرد رو تایید کنن . این سنت حوزه هست که از قدیم تا کنون اجتهاد یک نفر رو می باید یکی از مراجع تایید کنن و فرد اصطلاحا اجازه اجتهاد دریافت کرده باشه و به تایید حداقل یکی از اساتید عالی و مرجع حوزه علمیه رسیده باشه .  که در مورد رئیس جمهور هیچکدوم محرز نیست .ایشون نه سطح 5 حوزه رو گذروندن و نه هیچ تاییدیه ای از مراجع مبنی بر اجتهاد دارن.

واقعا قصدم ارسال اسپم نیست.

فقط برای تنویر افکار بچه حزب اللهی های سایت و دوستانی که در خصوص انتخابات خبرگان و مجتهد بودن یا نبودن اعضای خبرگان صحبت کردند عرض میکنم که بهترین مرجع تشخیص توی اینگونه مواقع خود شورای نگهبان هست.

این هم لینک مرتبط با شرایط انتخاب شوندگان (اعضاء خبرگان) که توی سایت شورای نگهبان اومده:

http://www.shora-gc.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&ID=afe7b8aa-0832-4901-a2f0-85c145634260&LayoutID=26486264-caf3-4edb-b140-ba753a5c0890&CategoryID=ff0668dd-649c-4d53-a9ba-23ec1caed3be

فصل دوم قانون انتخابات خبرگان رهبری - بند ب و تبصره های 1 و 2  (شرط اجتهاد اعضای خبرگان)

----

انشاءالله که با این استناد دیگه این بحث خاتمه پیدا بکنه و بتونیم به تحولات عراق بپردازیم. :winking:

• Upvote 9
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نظر دوستان در مورد برکناری علی دایی چیه
عاقا در مورد علت باخت اوالیبال یران در مقابل المان هم توضیح بدید
چشم انداز چهارساله ورزش کبدی رو هم یک اشاره ای بفرمایید
یه نوع حشره هست که بعد از بار دار شدن از جنس نر اونو میخوره! چرا؟
دوستان یکی تیتر این تاپیک رو عوض کنه
مثل این که اشتباهی رخ داده
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

و اما در مورد صحبت های رئیس جمهور بنظر من تنها چیزی که ازش استخراج میشه گدایی نقش هست دقت کنید به ادبیات ایشون :

روحانی در گفتگو با شبکه ی NBC آمریکا بیان داشت: اگر امریکایی ها می خواهند از جت و هواپیمای بدون سرنشین استفاده کنند تا فردی از امریکایی ها اسیب نبینند،  ایا مبارزه با تروریستم بدون سختی و ایثار مکن است؟ ایا دستیابی به هدفی بزرگ بدون فداکاری امکان دارد؟ در تمام مسائل منطقه ای و بین المللی، پیروز میدان کسی است که حاضر است ایثار کند.

آخه نمیدونم برای یک فرد سکولار مادیگرا چطور میشه ایثار رو معنی کرد . یعنی ایشون نمیدونن که در فرهنگ غربی این سود و منافع هست که حرف اول و آخر رو میزنه و ایثار واژه ای بی معنی هست ؟؟؟؟؟

اگه ایثار در واژگان غرب کنونی بیمعنی هست چه کسی یا کسانی می باید نقش ایثار رو ایفا کنند ؟؟؟؟

حرفایشون بعلاوه بمعنی مشروعیت بخشی به کار آمریکا هم هست . چون آمریکا مجوز قانونی برای حمله رو نداره نه از شورای امنیت و نه از هیچ مرجع بین المللی دیگه

همچنین رهبری آمریکا رو هم بطور ضمنی پذیرفته

وقتی رهبری تکلیف کار در مورد همکاری با آمریکا در مبارزه با تروریسم رو مشخص کردن اینجور حرف زدن و یکی به میخ و یکی به نعل زدن چه معنی داره ؟؟؟

نمیشه از یه طرف همه مواقع از رهبری مایه بزارن و در کلام دائم سخن از رهبری بگن و بعد در عمل دقیقا برخلاف منویات ایشون حرکت و صحبت کنن

ظاهرا شبیه قضیه طالبان و مسئولان وقت هست که همکاری کاملی با آمریکا کردن و خوب شرط نوکری رو بجا آوردن و بعدش از جناب بوش رئیس جمهور وقت آمریکا لقب محور شرارت رو دریافت کردن

اینها هم فکر میکنن که میتونن از این قضیه بنفع مسئله هسته ای و ترک برداشتن تحریم ها !!!!!!! استفاده کنن

خدا همه ما رو به راه راست هدایت کنه

هیچ کس تا حالا با تخریب خدمتگزاران نظام اسلامی به جایی نرسیده

یک زمانی اوایل انقلاب هر کسی رو می خواستند خراب کنند بهش می گفتند منافق؛ الآن هم برای تخریب افراد انگ ولایت ناپذیری بهش می زنند

727495_701.jpg

727496_787.jpg

لاشه تروریست چینی عضو داعش  که در درگیری‌های دیروز در اطراف عین عرب به هلاکت رسید.

727499_908.jpg

727500_619.jpg

تجمع هزاران زن، مرد و کودک کرد سوری در نزدیکی مرز با ترکیه
برای فرار از تبعات حمله داعش علیه ساکنان کوبانی

نظر دوستان در مورد برکناری علی دایی چیه

علی دایی که مربی نیست

من به نوبه خودم از انحراف تاپیک عذر خواهی می کنم

هر چند سعی کردم کامنت ها با خبرهایی از عراق همراه باشه

727498_689.jpg

ویرایش شده در توسط mopmop
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط cheka، 9 مهر 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط cheka، 9 مهر 1393 - دلیلی ارایه نشده است

واقعا قصدم ارسال اسپم نیست.

فقط برای تنویر افکار بچه حزب اللهی های سایت و دوستانی که در خصوص انتخابات خبرگان و مجتهد بودن یا نبودن اعضای خبرگان صحبت کردند عرض میکنم که بهترین مرجع تشخیص توی اینگونه مواقع خود شورای نگهبان هست.

این هم لینک مرتبط با شرایط انتخاب شوندگان (اعضاء خبرگان) که توی سایت شورای نگهبان اومده:

http://www.shora-gc.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&ID=afe7b8aa-0832-4901-a2f0-85c145634260&LayoutID=26486264-caf3-4edb-b140-ba753a5c0890&CategoryID=ff0668dd-649c-4d53-a9ba-23ec1caed3be

فصل دوم قانون انتخابات خبرگان رهبری - بند ب و تبصره های 1 و 2  (شرط اجتهاد اعضای خبرگان)

----

انشاءالله که با این استناد دیگه این بحث خاتمه پیدا بکنه و بتونیم به تحولات عراق بپردازیم. :winking:

بتصریح قانون اونچه شرط خبرگان ذکر شده اجتهاد در برخی موارد هست که اصطلاحا اجتهاد متجزی نامیده میشه . که چنین فردی رو از نظر علمای مرجع حوزه علمیه مجتهد نمی نامند . چون توانایی اجتهاد در همه فروع فقهی رو نداره تا بشه بهش اصطلاحا مجتهد گفته بشه .

ثانیا اینکه افرادی غیر مجتهد که حتی مجتهد متجزی هم نیستن در خبرگان باشند سابقه دار هست و این بخاطر تسامح هایی هست که درباره برخی آقایون متاسفانه صورت گرفته . مثلا یه زمانی جناب کروبی هم در خبرگان عضو بودن درحالیکه میدونیم ایشون مجتهد نیستند . و یا افرادی نظیر مجید انصاری که عضو خبرگان هستند ولی هیچگونه شرط اجتهادی ندارن

لینک زیر رو بعنوان نمونه مطالعه بفرمائید تا گوشی دستتون بیاد

http://ebtekarnews.com/Ebtekar/News.aspx?NID=5073

جناب آقای روحانی هم وقتی صلاحیتشون احراز شد همین حال رو داشتن و اجتهاد ایشون در حوزه علمیه محرز نیست .

همونطوریکه عرض کردم شرط احراز اجتهاد در حوزه علمیه قم و اینکه به کسی مجتهد اطلاق بشه اینه که یا سطح 5 حوزه رو بگذرونن و یا اینکه یکی از مراجع اجتهاد ایشون رو تایید کنن و اصطلاحا به ایشون اجازه اجتهاد بدن

ویرایش شده در توسط rasoolmr
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط cheka، 9 مهر 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مشکل شما بچه های تاریخ این هست که همیشه تاریخ و وقایع اون رو تقویمی نگاه می کنید اما همیشه به تاریخ تفکر بی توجه هستید...

کمی بیشتر فکر کنید می فهمید دقیقا 2500 سال پیش چه اتفاقی افتاد

شرمنده من به عنوان دانشجوی تاریخ با دید تقویمی و نه با بصیرت دشمن شناسی، قادر به درک توطئه های خطرناک یهود، فراماسونری و ... از چندین میلیون سال پیش نیستم. چون مدرکی برای این اراجیف وجود نداره.

بازم خوبه ما دستمون به چهارتا کتاب معتبر بنده، شما و همفکرانتون حتی یک ورق مدرک و سند علمی ندارید. الان ادیب میاد میگه فرزندان من! شما را به مطالعه آثار حضرت استاد هارون یحیی توصیه میکنم. بابا به خدا این عقب مونده ها یک ذره وجاهت علمی در سراسر دنیا ندارن. شما با حمایت از اونها و جدی گرفتن چرندیاتشون دارید ارزش نوشته خودتون رو پایین میارید. چهارتا نویسنده بی سواد متوهم که آثارشون فوق فوقش تو کشورهای بدبخت شده خاور میانه مثل خودمون و مصر و ترکیه و ... طرفدار داره. برای چی؟ برای اینکه عده ای زودباور همیشه دوست دارن بدبختی امروز و نابودی شکوه پیشینشون رو توطئه دشمنی خیالی بدونن و مثلا برای اینکه شورش اعراب بر ضد عثمانی رو توجیه کنن میرن دروغ خنده داری به اسم مستر همفر رو میسازن یا برای اینکه همیشه دشمنی در طول تاریخ داشته باشن که همه چیز رو به گردنش بندازن، مجموعه خنده آور پروتکلهای بزرگان صهیون رو منتشر میکنن. متاسفانه مبانی فکری شماست که از پایه مشکل داره. حتی زحمت یک تطبیق تاریخی ساده رو هم به خودتون نمیدید و همیشه دنبال فرمایشات اساتید معزز دشمن شناسی هستید و اونها رو تکرار میکنید.

منظور شما رو از اولش فهمیدم ولی دوست دارم خودتون اقرار کنید که ایران ستیزی یکی از اصولتون هست. یادمه وقتی در مورد کوروش واقعی(نه اونی که مردم کوچه و بازار ازش ساختن) پست زدم خیلی از همفکرانتون تاییدش کردن. الان هم میدونم منظور شما اینه که تاریخ ایران و فتح مسالمت آمیز بابل دروغ یهودیان و فراماسونری و ... بوده تا مثلا برای ما الگوسازی کنن.

حالا منتظرم منو روشن بفرمایید که این تفکری که ازش میگید چی بوده و چه ربطی به وقایع امروز داره.

• Upvote 12
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

بتصریح قانون اونچه شرط خبرگان ذکر شده اجتهاد در برخی موارد هست که اصطلاحا اجتهاد متجزی نامیده میشه . که چنین فردی رو از نظر علمای مرجع حوزه علمیه مجتهد نمی نامند . چون توانایی اجتهاد در همه فروع فقهی رو نداره تا بشه بهش اصطلاحا مجتهد گفته بشه .

ثانیا اینکه افرادی غیر مجتهد که حتی مجتهد متجزی هم نیستن در خبرگان باشند سابقه دار هست و این بخاطر تسامح هایی هست که درباره برخی آقایون متاسفانه صورت گرفته . مثلا یه زمانی جناب کروبی هم در خبرگان عضو بودن درحالیکه میدونیم ایشون مجتهد نیستند . و یا افرادی نظیر مجید انصاری که عضو خبرگان هستند ولی هیچگونه شرط اجتهادی ندارن

لینک زیر رو بعنوان نمونه مطالعه بفرمائید تا گوشی دستتون بیاد

http://ebtekarnews.com/Ebtekar/News.aspx?NID=5073

جناب آقای روحانی هم وقتی صلاحیتشون احراز شد همین حال رو داشتن و اجتهاد ایشون در حوزه علمیه محرز نیست .

همونطوریکه عرض کردم شرط احراز اجتهاد در حوزه علمیه قم و اینکه به کسی مجتهد اطلاق بشه اینه که یا سطح 5 حوزه رو بگذرونن و یا اینکه یکی از مراجع اجتهاد ایشون رو تایید کنن و اصطلاحا به ایشون اجازه اجتهاد بدن

خيلي جلو خودم رو گرفتم چيزي نگم، گفتم شايد ول ميكني

مثل اينكه بي خيال نميشي، اينجا ي سايت نطاميه

چرا هي اسپم ميدي، فضا برا حرف زدن ميخواي برو توو مشرق قسمت نظرات اونجا بنويس رييس جمهور اجتهاد نداره

نميذاري ي مطلب مفيد مرتبط با تحولات عراق اينجا بمونه، هي اسپم انحرافي ميدي

يعني توو واقعا عامل انحراف بسياري از بحث هاي مفيد سايت هستي، گوشي دستمون اومد ول ميكني؟

برو خودت رو اصلاح كن

• Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

شرمنده من به عنوان دانشجوی تاریخ با دید تقویمی و نه با بصیرت دشمن شناسی، قادر به درک توطئه های خطرناک یهود، فراماسونری و ... از چندین میلیون سال پیش نیستم. چون مدرکی برای این اراجیف وجود نداره.
بازم خوبه ما دستمون به چهارتا کتاب معتبر بنده، شما و همفکرانتون حتی یک ورق مدرک و سند علمی ندارید. الان ادیب میاد میگه فرزندان من! شما را به مطالعه آثار حضرت استاد هارون یحیی توصیه میکنم. بابا به خدا این عقب مونده ها یک ذره وجاهت علمی در سراسر دنیا ندارن. شما با حمایت از اونها و جدی گرفتن چرندیاتشون دارید ارزش نوشته خودتون رو پایین میارید. چهارتا نویسنده بی سواد متوهم که آثارشون فوق فوقش تو کشورهای بدبخت شده خاور میانه مثل خودمون و مصر و ترکیه و ... طرفدار داره. برای چی؟ برای اینکه عده ای زودباور همیشه دوست دارن بدبختی امروز و نابودی شکوه پیشینشون رو توطئه دشمنی خیالی بدونن و مثلا برای اینکه شورش اعراب بر ضد عثمانی رو توجیه کنن میرن دروغ خنده داری به اسم مستر همفر رو میسازن یا برای اینکه همیشه دشمنی در طول تاریخ داشته باشن که همه چیز رو به گردنش بندازن، مجموعه خنده آور پروتکلهای بزرگان صهیون رو منتشر میکنن. متاسفانه مبانی فکری شماست که از پایه مشکل داره. حتی زحمت یک تطبیق تاریخی ساده رو هم به خودتون نمیدید و همیشه دنبال فرمایشات اساتید معزز دشمن شناسی هستید و اونها رو تکرار میکنید.

منظور شما رو از اولش فهمیدم ولی دوست دارم خودتون اقرار کنید که ایران ستیزی یکی از اصولتون هست. یادمه وقتی در مورد کوروش واقعی(نه اونی که مردم کوچه و بازار ازش ساختن) پست زدم خیلی از همفکرانتون تاییدش کردن. الان هم میدونم منظور شما اینه که تاریخ ایران و فتح مسالمت آمیز بابل دروغ یهودیان و فراماسونری و ... بوده تا مثلا برای ما الگوسازی کنن.
حالا منتظرم منو روشن بفرمایید که این تفکری که ازش میگید چی بوده و چه ربطی به وقایع امروز داره.

به نظر من جناب مارشال درست میگه، مشکل ما این هست که فقط فکر بسته مون رو روی چند منبع کذب متمرکز کردیم و دوست نداریم طعم واقعیت رو بچشیم، اگه بدون جانبداری و تعصب و همینطور با دید باز به مسایل نگاه کنیم مطمینا این مشکلات وجود نخواهد داشت....

ببخشید اگه غلط تایپی زیاد دارم، با موبایل هستم!!!!
  • Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

دید تقویمی هیچگونه داوری نسبت به هیچ چیزی نداره بنابراین شما هم نتایجی که گرفتید اشتباه هست چون میگید برداشت و تفسیر افراد از وقایع تقویمی اشتباه هست ولی شما تفسیر خودتون از وقایع رو داخل کردید و نتیجه مورد دلخواه خودتون رو گرفتید در صورتیکه شما هرگونه برداشت و تفسیری رو مردود میدونید

در حقیقت شما کلامتون همراه با توهین و فحاشی و انگ بیسوادی به مخالفینتون اینه که چرا تفسیر و برداشت شما رو قبول نمیکنن و تفاسیر دیگران رو پذیرفتن و باید روی حرف شما حرف نیارن !!!!!!!!!

ولی نگاه مثلا واقعگرایانه به وقایع تاریخی از اون حرفهاست !

• Upvote 2
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

چون میگید برداشت و تفسیر افراد از وقایع تقویمی اشتباه هست

رسول جان شما اصلا زحمت خوندن پستها رو به خودت میدی؟

من نگفتم برداشت افراد از وقایع تقویمی اشتباهه، میگم اساتید شما حتی همین وقایع تقویمی رو هم قبول ندارن و صرفا از روی حدس و گمان و صدالبته دروغ، مسایلی رو به ذهن شما و همفکرانتون تزریق کردن که به عنوان اصول لاتغیر پیش شما پذیرفته شدن. مثلا موضوع همدستی اسرائیل با صدام و حمله به لبنان به منظور خرید وقت برای عراق بعد از آزادسازی خرمشهر که شما راه به راه بهش اشاره میکنید از اصل بی پایه هست ولی شما اون رو وحی منزل میدونید. هزار بار بزرگانی مثل آقا مصطفی با سند و مدرک خلافش رو براتون اثبات کردن ولی شما توجهی نمیکنید چون اصولا با علوم آکادمیک مشکل دارید و نظریات توطئه رو بیشتر جدی میگیرید. یا مثلا اون ماجرای حضور IDF در کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی شخص شارون که به فرموده استاد رائفی پور، گفته بود ما همه حیوانات رو هم کشتیم ولی حیف که پرندگان رو نتونستیم بکشیم. و این دروغ شاخدار شده بود سند همدستی اسرائیل در ماجرای کشتار. کاری ندارم که اصل ماجرای صبرا و شتیلا به انتقام کشتار دامور توسط PLO انجام شده بود. هزاران باور از این دست وجود دارن مثل اسرائیل بزرگ، مستر همفر، روایات جعلی در مورد قداست قبه الصخره و مسجد الاقصی ادعایی شما، وحدت شیعه و سنی، همکاری آمریکا با داعش، دیدگاههای خنده آورتون در مورد علت به وجود اومدن تکفیر، افاضات جدیدتون در مورد استقلال اسکاتلند و ...

میدونید چی نشون میده که برداشتی صحیح بوده یا غلط؟

نوع جهان بینی ای که افراد از این برداشتها کسب میکنن، عملشون رو شکل میده و اگر برداشتشون صحیح باشه نتیجه اعمالشون هم پیروزی هست(البته منظورم پیروزی واقعی هست نه اونجوری که شما و حماس همیشه ادعاش رو دارید). پس وقتی کشوری به خاک سیاه میشینه و تقریبا در تمام جبهه ها شکست میخوره باید به درستی دیدگاه مسئولانش شک کرد ولی متاسفانه شما و همفکرانتون راه دیگری دارید. ادعای شما اینه که اعمال ما درست بودن و این استکبار جهانی و صهیونیزم هستن که مانع اجرای طرحهای ما شدن وگرنه الان جهان رو گلستان کرده بودیم! 

شما کلامتون همراه با توهین و فحاشی و انگ بیسوادی به مخالفینتون اینه که چرا تفسیر و برداشت شما رو قبول نمیکنن و تفاسیر دیگران رو پذیرفتن و باید روی حرف شما حرف نیارن

خواهشا شما دیگه از توهین و فحاشی و انگ زدن حرف نزنید که خودتون الحمدلله به گواهی پستهاتون رکورددار همین اقدامات هستید.

مشکل سر این نیست که دیدگاه من رو قبول ندارن، مشکل سر دیدگاه ابلهانه دیگرانی هست که نوشتید. بعضی وقتها برای رسیدن به یک هدف دو یا چند راه وجود داره. مثلا اسپانیاییها و پرتغالیها که قصد داشتن به هند برسن هر کدوم راهی رو انتخاب کردن. اسپانیاییها راه اقیانوس اطلس رو در پیش گرفتن و پرتغالیها دور زدن آفریقا رو. نتیجه این شد که پرتغالیها واقعا به هند رسیدن ولی اسپانیاییها که از وجود قاره آمریکا بی خبر بودن به قاره جدید پاگذاشتن. گرچه نتیجه یکسان نبود، هر دو عمل ارزشمند به حساب اومدن. ولی از اون طرف هم نظریه ای وجود داره که سالها بعد از کشف آمریکا در دربار قاجار رواج داشت و در کتاب حاجی واشنگتن هم بهش اشاره شده(البته گویا کشف برادران عثمانی بوده) و اون اینه که اگر دویست ذرع زمین رو بکنیم، به ینگه دنیا میرسیم! حکایت این نظریات فوق علمی دیگرانی که فرمودید هم همینه. یه موقع بین چند نفر در مورد انتخاب یکی از راه حلهای علمی اختلاف نظر وجود داره ولی یه بنده خدایی که کلا از موضوع پرته و تو اوهام خودش سیر میکنه می پره وسط و از این راه حلهای خاص میده. خیال نکنید این نوابیغ فقط تو ایران پیدا میشن. اتفاقا اساتیدی مثل رائفی پور هرچی دارن رو مدیون متوهمین غربی هستن ولی مساله اینه که تو کشورهای پیشرفته این افراد در حد سوژه خنده حساب میشن نه نظریه پردازان علمی و اصولا پیشرفت این کشورها هم بخاطر دیدگاه واقع بینانه اونها نسبت به دنیاست.

اگر حوصله دارید من منتظر پاسخهای علمی شما هستم.

• Upvote 10
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.