HHL

مباحث حاشیه ای تاپیک تحولات سوریه و تاپیک تحولات عراق

Recommended Posts

جناب احسان اینکه شما با دولت قبلی مشکل داشته اید که در این پستتان هم مشخص هست به خودتان مربوط هست و اینجا هم جای اینگونه بحث های سیاسی و کلی گویی نیست ، منظور بنده سیاست و دیپلماسی دولت مشخصا در مقابل بیداری منطقه بود

فقط یادآوری میکنم رهبر معظم انقلاب در بهمن سال 90 (تنها 1 سال و نیم پیش) فرمودند ما در شرایط بدر و خیبر هستیم ، یادتون که هست انشالله ؟ ..../// ویرایش شد///

[color=#ff0000]ویرایش : با عرض پوزش از محضر جناب احسان ، برای جلوگیری از انحراف بحث و کشیده شدن به بحث سیاسی ، پست ایشون مخفی شد [/color]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

ضمنا رهبری بارها از اقدامات مثبت دولت تقدیر و در کنارش از مشکلات دولت هم انتقاد کردند ! و این قضاوت یک طرفانه صرفا عقیده شماست !

نرمش قهرمانانه هم دقیقا برباید برگردیم به سخنرانی ایشون ، که متاسفانه مطالعه نشده توسط من و تو و شما :

http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=bayanat&id=11104

بسیار بسیار واضح هست جمله بندی های امام خامنه ای ، به قولی در زمان و مکان مناسب براساس بینش فقاهتی که دارند بیان کردند صحبتاشون رو که اگر کمی منطق به کار ببریم میفهمیم چقد پیام های عظیمی رهبری دادند !

کمی دقت در محل برگزاری مراسم، کمی دقت در مقدمه چینی رهبری، کمی دقت در جمله بندی قسمت نرمش قهرمانانه به وضوح پاسخ میدهد فهم اشتباه از نرمش قهرمانانه ای که امثال عصر ایران تحلیل ش میکنند !

با هم یکبار دیگر بخوانیم :

دوستان و نزديكان و علاقه‌مندان حضرت ميگفتند كه: علىّ‌بن‌موسى در اين فضا چه كار ميتواند انجام بدهد - اين فضاى شدّت اختناقِ هارونى كه در روايت دارد كه ميگفتند: وَ سَيفُ هارونَ تَقطُرُ دَما؛ [color=#ff0000]خون ميچكد از شمشير هارون[/color] - اين جوان در اين شرايط، در ادامه‌ى جهاد امامان شيعه و در مسئوليّت عظيمى كه برعهده‌اش است، ميخواهد چه بكند؟

وقتى شما نگاه ميكنيد، مى‌بينيد كه همان تفكّر ولايت اهل‌بيت و پيوستگى به خاندان پيغمبر آن‌چنان گسترشى در دنياى اسلام پيدا كرده كه دستگاه ظالم و ديكتاتور بنى‌عبّاس از مواجهه‌ى با آن عاجز است؛ اين را علىّ‌بن‌موسى‌الرّضا انجام داده. شنيده‌ايد شما كه دعبل به مروْ، به خراسان آمد و آن اشعار معروف را در مدح امام رضا انشاء كرد و انشاد كرد؛ بعد هم جايزه‌اى گرفت؛ و حالا فرض بفرماييد چند روزى هم در مروْ و در ساير شهرهاى خراسان ماند، بعد هم راه افتاد رفت به طرف بغداد و كوفه و همان جاهايى كه ميخواست برود. در ميان راه دزدها به كاروانى كه دعبل در آن بود حمله كردند و غارت كردند اين كاروان را. كاروانى‌ها نشسته بودند تماشا ميكردند، اموالشان همه به غارت رفته بود، رئيس دزدها هم نشسته بود بالاى بلندى روى يك سنگى، او هم با تبختر تماشا ميكرد اين زندانى‌ها و اسراى كاروانى و اين اموالى را كه گرفته بودند و جمع ميكردند و مى‌بستند و ضبط ميكردند. دعبل شنيد كه رئيس دزدها دارد با خودش زمزمه ميكند، يك شعرى را ميخواند؛ گوش كرد، ديد شعر خودش است. يك بيت از همان قصيده‌اى را كه فرضاً يك ماه پيش، يك ماه و نيم پيش در مرو سروده - «أرَى فَيئَهُم فى غَيرِهِم»(۲) تا آخر - رئيس دزدها در بين راه، در نزديكى مثلاً رى و عراق، اين شعر را دارد از حفظ ميخواند. دعبل خوشحال شد، بلند شد گفت كه اين شعرى كه ميخوانى، مال كيست؟ گفت: اين شعر مال دعبل خزاعى است. گفت: خب، دعبل خزاعى منم! رئيس دزدها وقتى كه ديد اين شخص دعبل خزاعى است، بلند شد او را در آغوش گرفت، بوسيد، گفت: به بركت حضور اين شخص در اين كاروان، همه‌ى اموال را پس بدهيد. همه‌ى اموال را پس دادند، كاروانى‌ها را احترام كردند، راه انداختند، رفتن

ميدانيد وقتى ميگوييم «اهل‌بيت»، يعنى اين مكتب، اين معنا و لبّى كه اهل‌بيت از اسلام معرّفى ميكردند؛ يعنى يك كار عميقاً فرهنگى و معنوى و يك كار بزرگ اعتقادى.

يكى از بخشهاى مهمّ كارنامه‌ى سپاه، انقلابى زيستن و انقلابى ماندن سپاه است؛

؛ يعنى حوادث، جريانات نتوانست اين تشكيلات مستحكم و قوى‌بنيه را از مسير اصلى و درست، به بهانه‌ى اينكه دنيا تغيير كرده، زندگى تغيير كرده، منحرف كند؛ بهانه‌هايى كه ميشنويد و مى‌بينيد كه مى‌آورند، براى وادادگى بهانه مى‌آورند، براى پشيمانى بهانه مى‌آورند؛ بهانه هم اين است كه دنيا تغيير كرده، همه چيز عوض شده. خب، يك چيزهايى عوض نميشود؛ از اولِ تاريخ تا امروز حُسن عدالت و عدالت‌طلبى انسان تغيير نكرده، زشتىِ ظلم تغيير نكرده، حُسن استقلال ملّى و عزّت ملّى تغيير نكرده، اينها و بسيارى از اصول ديگر كه تغييرپذير نيست. اينكه دنيا تغيير كرده، بهانه نميشود براى اينكه ما رفتار خودمان، هدف خودمان، آرمان خودمان را عوض كنيم؛ وقتى آرمان عوض شد، راه عوض ميشود؛ وقتى هدف نهايى عوض شد، ديگر معنى ندارد كه شما در راه قبلى حركت كنيد، ميرويد به سمت هدف جديد كه راه جديدى است، راه ديگرى است. يكى از مهمترين نقاط قوت سپاه ايستادگى و استقرار و ثبات‌قدم در اين راه نورانى است. اين حالا درباره‌ى سپاه؛ البتّه در باب سپاه خيلى ميشود حرف زد، خيلى حرف زده‌ايم، خيلى حرف زده‌اند، خيلى حرفهاى نزده هم هست كه حالا در اين زمينه بيش از اين عرض نميكنيم.

يك حقيقت جهانى، يك حقيقت بشرى به وسيله‌ى انقلاب پيام داده شد كه هر كسى در دنيا آن را بشنود احساس ميكند كه به اين پيام دلبسته است. آن پيام چيست؟ اگر بخواهيم آن پيام را در شكل اجتماعى و انسانى آن در يك جمله بيان بكنيم: مقابله‌ى با نظام سلطه است؛ اين پيام انقلاب است. نظام سلطه، نظام تقسيم دنيا به ظالم و به مظلوم است؛ منطق انقلاب كه منطق اسلام است، «لا تَظلِمونَ وَ لا تُظلَمون»(۳) است؛ نبايد ظلم كنيد و نبايد بگذاريد به شما ظلم بشود.

آن سياستهايى كه در دنيا سه عنصرِ جنگ و فقر و فساد را گسترش ميدهند، با اين مخالفند. جنگهاى دنيا در اين برهه‌ى اخير، در اين دو سه قرن اخير، غالباً تحت تأثير نفوذ نظام سلطه بوده؛ يا خودشان با كسى جنگ داشتند يا دو گروه را به جنگ هم انداختند براى اينكه سود ببرند. فقر هم كار آنها است، بسيارى از اين كشورهاى فقيرى كه مردم آن در فقر زندگى ميكنند و از منابع طبيعى خودشان نميتوانند بهره‌بردارى كنند، گناه فقر آنها به گردن اينها است. اينها خيلى از كشورها را بر اثر سلطه‌ى سياسى، از موجودى دانش خودشان هم تهى كردند. اين كتاب جواهر لعل نهرو - نگاهى به تاريخ جهان - را بخوانيد؛ در بخشى كه دخالت و نفوذ انگليسها در هند را بيان ميكند، تصوير ميكند، تشريح ميكند - او آدمى است هم امين، هم مطّلع - ميگويد صنعتى كه در هند بود، علمى كه در هند بود، از اروپا و انگليس و غرب كمتر نبود و بيشتر بود. انگليسها وقتى وارد هند شدند، يكى از برنامه‌هايشان اين بود كه جلو گسترش صنعت بومى را بگيرند. خب، بعد كار هند به آنجا ميرسد كه ده‌ها ميليون آن وقتها، صدها ميليون در دوره‌هاى بعد، فقير و گدا و خيابانْ‌خواب و گرسنه‌ى به معناى واقعى داشته باشد؛ آفريقا همين‌جور است؛ بسيارى از كشورهاى آمريكاى لاتين همين‌جورند. پس نظام سلطه علاوه بر اينكه جنگ‌افروز است، فقرآفرين است. اين ثروتهاى عظيمى كه شما مى‌بينيد در قلّه‌هاى ثروت - اين ثروتمندان درجه يك دنيا - جمع شده، همان «ما رَأيتُ نِعمَةً مَوفورَة، اِلّا وَ فى جانِبِها حَقٌّ مُضَيَّع» است. وقتى نفت يك كشور را غارت ميكنند، محصول كشاورزى يك كشور را غارت ميكنند، چاى يك كشور را غارت ميكنند، تجارت يك كشور را در دست خودشان ميگيرند كه مردم خود آن كشور از آن محروم بمانند، توليد را، صنعت را و بقيّه‌ى شئون پيشرفت ملّى را از يك ملّت سلب ميكنند، خب ملّت فقير ميشود. پس، هم جنگ كار آنها است، هم فقر كار آنها است، هم فساد كار آنها است. گسترش فساد در دنيا و برافروختن آتش ميل جنسى - كه يك امر طبيعى است و قابل برافروخته شدن و شعله‌ور شدن در همه‌ى انسانها - كار آنها است؛ كه هر كدام از اينها داستان جداگانه و مفصّلى است.

هيچ كس در چشم اين[color=#ff0000] دشمنان[/color] منفورتر از چهره‌ى درخشان و آفتاب فروزان [color=#ff0000]امام بزرگوار[/color] ما نبود؛ برايش احترام قائل بودند، امّا از ته دل دشمنش بودند؛ [color=#ff0000]به‌خاطر اينكه ايستاده بود[/color]، به‌خاطر اينكه امام با دو خصوصيّت بى‌نظير [color=#ff0000]«بصيرت كامل» و «قاطعيّت تمام» [/color]- هم خوب ميديد و درست ميفهميد، هم قاطع مى‌ايستاد - سدّى بود در مقابل پيشرفت اينها و در مقابل ناخن زدن و نيش زدن و ضربه زدن اينها؛ لذا با او دشمن بودند. البتّه عرض كرديم برايش احترام هم قائل بودند، ميفهميدند عظمت او را، امّا هرچه عظيم‌تر، از چشم آنها مبغوض‌تر؛[color=#ff0000] امروز هم همين‌جور است؛[/color] هر كسى كه در پايبندى به اين ارزش اصولى و اصلى، يعنى ارزشى كه هويّت سياسى انقلاب را معيّن ميكند - [color=#ff0000]لا تَظلِمونَ وَ لا تُظلَمون [/color]- پايبندتر باشد و بفهمد كه فهرست مشكلات توليدشده و ايجادشده‌ى دشمنان عليه نظام اسلامى در اين چهارچوب ميگنجد - هركسى با يك چنين بينشى و با ايستادگى در اين راه باشد - همان‌قدر براى آنها مبغوض است. [color=#ff0000]البتّه عالَم ديپلماسى، عالَم لبخند زدن است؛ لبخند هم ميزنند، مذاكره هم ميكنند، درخواست مذاكره هم ميكنند، خودشان هم ميگويند. به يكى از اين سياستمداران غربى چند روز پيش از اين گفته بودند شما كه ميخواهيد مذاكره بكنيد با ايران، خب دشمن است ايران؛ گفته بود خب، آدم با دشمن مذاكره ميكند ديگر! يعنى اقرار به دشمنى با ايران؛ صريح ميگويند. علت دشمنى اشخاص نيستند، علت دشمنى اين حقيقت و اين هويّت است. همه‌ى آنچه كه ميگويند در اين چهارچوب بايد تفسير و تحليل بشود، در اين چهارچوب بايد فهميده بشود.[/color]

ما مخالف با حركتهاى صحيح و منطقى ديپلماسى هم نيستيم؛ چه در عالم ديپلماسى ، چه در عالم سياستهاى داخلى. [color=#ff0000]بنده معتقد به همان چيزى هستم كه سالها پيش اسم‌گذارى شد[/color] «نرمش قهرمانانه»؛ نرمش در يك جاهايى بسيار لازم است، بسيار خوب است؛ عيبى ندارد، اما اين كشتى‌گيرى كه دارد با حريف خودش كشتى ميگيرد و يك جاهايى به دليل فنّى نرمشى نشان ميدهد، فراموش نكند كه طرفش كيست؛ فراموش نكند كه مشغول چه كارى است؛ اين شرط اصلى است؛ بفهمند كه دارند چه‌كار ميكنند، بدانند كه با چه كسى مواجهند، با چه كسى طرفند، آماج حمله‌ى طرف آنها كجاى مسئله است؛ اين را توجّه داشته باشند.

خب، پاسدار انقلاب اسلامى هستيد؛ [color=#ff0000]معناى پاسدار انقلاب اسلامى اين نيست كه در همه‌ى عرصه‌ها و ميدانها بايستى برود حضور پيدا كن[/color]د [و] يك وظيفه‌اى بر دوش او است؛ نه، وظيفه‌ى مشخّصى است، معيّنى است، مضبوطى است كه در بيانات اين فرمانده‌ى محترم و عزيز ما هم منعكس بود امروز، همان نگاه به گستره‌ى فعّاليّت سپاه پاسداران انقلاب اسلامى، درست است، بنده تأييد ميكنم؛ [color=#ff0000]لكن سپاه اولاً بايستى همواره بداند كه چه كار ميخواهد بكند، از چه چيزى ميخواهد پاسدارى كند؛ ثانياً ثبات قدم خود را كه مؤلّفه‌ى اصلى هويّت پُرافتخار سپاه است، فراموش نبايد بكند؛ اين را همه، در همه‌ى سطوح توجّه داشته باشند.[/color]

آخرين مطلب من هم اين است: به نظر بنده، آينده، [color=#ff0000]آينده‌ى روشنى است براى انقلاب اسلامى[/color]؛ نه به معناى يك دل‌خوش‌كُنَك، بلكه به معناى ملاحظه‌ى همه‌ى آنچه كه جلو چشم ما است. دو استدلال را اينجا انسان نگاه كند: يك استدلال، استدلال تجربه است؛ خب، ما از چه وضعيّتى در اوائل انقلاب، از لحاظ فقر نيروى انسانى، فقر نيروى مادّى، فقر سلاح، فقر تجربه‌ى مديريّتى و فقرهاى گوناگون ديگر، امروز به چه وضعيّتى رسيديم؛ غناى نيروى انسانى، غناى مادّى، غناى علمى، غناى سياسى، غناى آبرو و حيثيّت بين‌المللى. خب در اين سى و چند سال ما از كجا به كجا رسيديم؟! همه‌ى اين حركتى هم كه ما در اين سى و پنج سال كرديم، مواجه با فشار طرف مقابل بود، يعنى باد مخالف ميوزيد و ما توانستيم جلو برويم؛ جريان تند مخالف ما بر اين بسترى كه ما در آن حركت كرديم حضور داشت و ما توانستيم پيش برويم؛ اين تجربه خوب نيست؟ كافى نيست؟ جريانهاى مخالف و دشمنى‌ها نميتواند ملّتى را كه متّحد است و مصمّم است و با ايمان است و ميداند و ميفهمد ميخواهد چه كار كند، گيج و گم نيست، متوقّف كنند. در اين حوادثى كه اخيراً رخ داد در دنياى اسلام در اين منطقه‌ى ما، هر جايى مى‌بينيد خسارتهايى متحمّل شدند، به‌خاطر اين است كه نميدانستند چه كار بايد بكنند، يك خطّ درست راهنما حاكم نبود بر كارها؛ خب اين‌جورى شد؛ البتّه اين‌جور هم نخواهد ماند. اينجا هم آن اتّفاقى كه در منطقه‌ى اسلامى و كشورهاى اسلامى افتاده است - آن بيدارى - يك چيز بى‌سابقه‌اى است، كار خودش را خواهد كرد. اين يك عنصر، يك استدلال، كه استدلال تجربه است.

اینها تازه گوشه کوچکی از کل متنی است که امام خامنه ای در داخلش اشاراتی بسیار نغز داشتند ! و نمیخواهم الان بازشون کنم ولی فکر کنم بسیار بسیار واضح باشه اگربا دقت متن خوانده بشه

در جمع سپاه پاسداران [color=#ff0000]انقلاب اسلامی باشید [/color]و از امام رضا علیه السلام بگویی که شمشیر هارون خونریز روی سرت باشد و اینکه چنان کار کنی که نهایتا حتی یک شاعر به خاطر شعری در حمایت از ولایت و ائمه سبب نجات یک کاروان گردد !

سپس به افتخارات سپاه به صورت دقیق اشاره کنی و تاکید کنی روی نه ظلم کن نه ظلم بپذیر! و اشاره کنی به قدرت سپاه و نهایتا به دلیل دشمنی قلبی خارج با امام خمینی که بر سر قاطعیت و بصیرت ایشان بود !

سپس اشاره شود به مسایلی سیاسی که امام خامنه ای مدتها پیش مطرح کرده بودند ( و در تز آقای ولایتی که شخصا ایشون رو نماینده بیشتر جامعه دوستدار ولایت از نوع میانه رو میدانم مطرح هم بود که قرار نیست ما با کل دنیا در جنگ باشیم و صرفا دشمن های ما مشخص هستند !) و نهایتا نرمش قهرمانانه

و بعد آن هم نوید آینده روشن برای انقلاب اسلامی

باز هم در جمع چه کسانی ؟ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی!

عصر ایران و کوفت و زهر و مار شاید تحلیل های اب زیپو ارایه داده باشند ! ولی سخنان رهبری بسیار بسیار واضح است !!!! و فکر نکنم هم چیزی خاص از توش دربیاد جز اراده قاطع رهبری!

حالا هی بگین نرمش قهرمانانه !

یا حق
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فقط به یک مورد به ذهنم رسید پاسخ بدم،

می خوام واقعه ای را تعریف کنم که متاسفانه جزئیاتش یادم نیست. هر چی هم فکر کردم یادم نیومد ولی اصل قضیه مهمه. من تعریف می کنم اگر کسی ماجرا را به صورت دقیق می دونه نقل کنن ازشون ممنون میشم.

یکی از علمای بزرگ شیعه که زعامت مسلمین اون زمان به ایشون رسیده بود (مرجع قبلی فوت کرده بودند و همه ی علما معتقد بودند ایشون مرجعیت اعلم زمان هستند) این بزرگوار خیلی پرهیز داشتند از پذیرش مرجعیت عامه. متاسفانه نامشون خاطرم نیست. جایگاهی مشابه رهبری الان داشته به ایشون می رسیده، حتی بزرگتر چون اون زمان مرجعی بود که کل جهان تشیع تقریبا ازش تقلید می کردند. به هر عنوان ایشون در تردید بودند و از این می ترسیدند که نکند اشتباهی کنند یا فتوای اشتباهی بدهند.
در این میان از بازار شهر عبور می کردند، اگر اشتباه نکنم، یک موردی در زمینه ی جنین و زن باردار پیش میاد که همون وسط ایشون را نگه می دارند می گند حکم چیه.. زود بگید که الان فرصت از دست میره و باید سریع عمل کنیم. (یادم نیست دقیقا سوال چی بود و شرایط فورس ماژور چگونه بوده.) به هر حال به علت اضظراری که وجود داشت این عالم بزرگ حکم شرعی قضیه را اعلام می کنند. همین که میان اجرا کنند شخصی دوان دوان میاد و میگه خیر... حکم این نیست و با یک استدلال دقیق فقهی حکم درست را تبیین می کنند. این عالم تصدیق می کنه فرمایش رهگذر را و خیلی ناراحت با خودش عهد می کنه که دیگه فتوا نده.
الان خاطرم نیست همین که میان برن بهشون گفته میشه یا این که در خواب می بینند. اونی که الان بیشتر یادم میاد این هست که همین که میان برن همون فردی که حکم را گفته بوده میاد خدمتشون دستشون را می گیره میگه: شما حکمتون را بدهید، اگر لازم شود مثل این مورد ما حودمون اصلاحش می کنیم.

نتیجه می گیریم :mrgreen:

تا حالا شده برید بازار بگن این موبایل که می بینید قاچاقی اومده ولی این یکی شرکتیه. گارانتی داره ولی گرونتره.
قضیه ی ولایت فقیه هم همین طوری هست. خدا یک شریعتی داده مجرای اجرایش را هم گفته. گارانتی هم داره دو قبضه. هم در این دنیا هم در آخرت. گرون تر هم هست. باید پا روی نفستون بذارید که سخته.
اگر ولی فقیه در مقام تشخیص اشتباه کنه، خود خدا تضمینش کرده. حالا یا مجرای امور طوری پیش میره که صدمه ای وارد نشه یا اصلا اصلاحش می کنند. گاهی هم اجر اخروی براتون گذاشتن کنار که از دو حالت قبلی هم با ارزش تره.
اما اگر شما رفتی دنبال تحلیل و درک این و اون و فلان کارشناس و بهمان کارشناس، ممکنه درست باشه ممکنه هم غلط ولی دیگه گارانتی نداری. مثل همون موبایله. خراب شد پای خودتونه!

شما می تونی تحلیلی غیر از نظر ولی فقیه داشته باشی. من خودم خیلی وقتا تحلیل متفاوت دارم. ایشون هم تشویق کردند نخبگان را به داشتن رای و تحلیل اما در مقام عمل باید گوش به فرمان باشی.
وقتی هم تحلیلتون مخالف بود، باید حواستون باشه، هم شما اطلاعاتتون کمتره، هم مقام ولایت و هدایت های خاصه ی اون از طرف خدا را ندارید و هم در زمینه ی تشخیص انطباق نظرتون با احکام شرعی در حد ایشون نیستید. لذا باید نظرتون را با فروتنی و احتیاط بگید.
و از همه مهم تر باید شان و جایگاه ایشون را هم با ادبیاتتون خدشه دار نکنید. به هر حال ایشون الان نائب امام زمان هستند و آدم مخالفتش را هم باید با در نظر گرفتن جایگاه ایشون بیان کنه. مشفقانه ولی با رعایت شان و مرتبت.

مثال بزنم. اگر شما با من آنتی وار مخالف باشید یک جور میایید بیانش می کنید اگر رفتید تو دانشگاه طرف حسابتون یک استاد تمام بود یک لحن دیگه ای اتخاذ خواهید کرد.
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رهبری از عید امسال در مشهد این زمان رو پیش بینی کرد ..... نقشه راهی که مشخص کرد واسه همین لحظه بود .....

ادیب جان خوبه قبلا چند بار گفته بودم که با هم همفکریم ......

این جمله از کیه ؟؟!! " من دیپلمات نیستم . من انقلابیم .... حرفم را صریح و رک می زنم "

در مورد رئیس جمهور سابق ، بنده همان قدر حرمت نگه می دارم که حرمت رئیس جمهور های گذشته نگه داشته شده .... اگر قراره کسی به خاطر اشتباهاتش مواخذه شود ، فرقی نمی کند که سردار سازندگی باشد یا رهبر جبهه اصلاحات و یا این آقا که لقبی هم ندارد

دوستان یک نکته رو باید بپذیرند و اگر نپذیرند ضرر خواهند کرد ..... امام خامنه ای از دست هیچ رئیس جمهوری به اندازه آقای محمود احمدی نژاد زجر نکشید ..... امام خمینی اصلاح " افعی های خوش خط و خال حوزه " را برای چه کسانی به کار برد ؟؟ .... خود امام گفت که من زجری که از دست بعضی آقایان در حوزه کشیدم از دست شاه نکشیدم ...... همیشه همین طور بوده ..... نزدیکان و هم فکران بیشترین ضربه را می زنند ..... چه در صدر اسلام ..... چه در زمان حال ..... " استخوان در گلو و خار در چشم " ..... رهبری از خودش برای این آدم مایه گذاشت ..... مجبور بود .... وقتی که گفت " نظر ایشان به من نزدیک تر است " .... چرا که این آقا برای شروع کار دولت جدیدش به یک پشتوانه نیاز داشت و در سال 88 هیچ وزنه ی سنگینی در جامعه از قم گرفته تا تهران پشت سر این آقا نبود .... رهبری خوب می دانست که دارد چه کار می کند و در آخر همان نماز جمعه هم گفت که " من جان ناقابلی دارم ......." ..... یعنی این که در راه خدا آبرو ، جان و غیر فقط بهانه ای بیش نیست ...... و آقای احمدی نژاد هم در این چهار سال چه قدر خوب حق نون و نمک را ادا کرد ..... ضربه ای که این آقا به رهبری زد ، هیچ کس تا به حال به ایشان نزده است ..... آقای احمدی نژاد مردم را به مشابه گوسفندی می دید که می تواند هر طور که بخواهد با آنها رفتار کند ..... بنده یک طرفدار سر سخت ولایت هستم که جان دادن در راه ایشان را مشابه جان دادن در راه چهارده معصوم می دانم و این جان دادن یکی از آرزوهای بزرگ من است .... ولی همین بنده ی حقیر اعتقاد دارم که آقای احمدی نژاد مردم را در محاسبات خود همانند گوسفند تلقی می کرد و باور کنید این دو اعتقاد هیچ منافاتی با هم ندارد .....

یک جمله از شهید آوینی بازگو کننده ی خیلی چیزها خواهد بود ....

" جان دادن در راه امام خمینی زیباست ولی خون دل خوردن برای امام خامنه ای از آن زیبا تر است "
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احسان جان هی میخوام بحث اینطرف نره شما نمیگذاریدها ! اومدید در مورد سیاست دولت در مورد بیداری منطقه ای حرف بزنید زدید تو خاکی

[quote name='Ehsan_animator' timestamp='1379601713' post='339667']
این آقا برای شروع کار دولت جدیدش به[b] یک پشتوانه[/b] نیاز داشت و در سال 88 هیچ وزنه ی سنگینی در جامعه از قم گرفته تا تهران پشت سر این آقا نبود ....
[/quote]

برادر من اون 24 میلیونی که بهشون رای دادند اگر پشتوانه نیست پس چیست!؟! آدم حرفهایی میشنوه که شاخ در میاره بعضی وقتها !
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چكاي عزيز بنده هم دارم همين رو مي گم .... آقاي احمدي ن‍ژاد فاقد تفكر بود .... اونجايي كه مي گم هيئت وزيرانش يك مشت كوتوله بود واسه همينه ..... وزير امور خارجش سابقا رئيس سازمان انرژي اتمي بوده !! كه الان هم برگشت سر كار اصليش .... بنده خدا نمي تونست دو كلام حرف بزنه اينقدر كه مشغله فكري داشت ... اصلا واسه اين كار تربيت نشده بود .... كارش چيز ديگري بود .... آقاي احمدي ن‍ژاد كاري نكرد كه بشه نقدش كرد .... اصلا جا مونده بود از وقايع .... سازي مخالف با حكومت رو مي زد .... اولش كه مي گفت اينها بيداري اسلامي نيست اينها بيداري انسانيه !!! .... يه چيزي انداخته بودن توي دهنش به نام " انسانيت " .... اينقدر سطح حرف هاش پايين بود كه هيچ كس حاظر نبود نقدش كنه چه برسه كه در مقابل حرفاش تفكر توليد كنه .... بعضي ها مي گن اين حرف ها حرف هاي مشايي بود و بعضي ها هم مي گن كه اتفاقا حرف هاي خودش بوده .... اصلا سطح بحث رو در خيلي از جاها اين قدر پايين مي آورد كه آدم نمي دونست چي بگه ..... راهبرد حكومت بازوي اجرايي مي خواست و دولت احمدي ن‍ژاد اصلا توانايي اون رو نداشت .... تقصيري هم نداشتند .... سوادش رو نداشتند ....

فكر كردي چرا اينقدر حلقه محاصره بر كشور تنگ شد .... جهان فهميد كه دست ايران چه در داخل و چه در خارج كشور با اين دولتي كه سر كار هست كاملا بسته شده ....

چكاي عزيز هر دولتي در كشور نياز داره به پشتوانه فكري .... نياز داره به پشتوانه حقيقي و حقوقي ..... احمدي نژاد هيچ كس رو نداشت .... از تفكر اصول گرايي هم جدا شد و خودش هم فاقد تفكر بود.... شما راي 24 ميليوني رو نگاه نكن ... راي بني صدر هم زياد بود ..... راي خاتمي هم زياد بود .... تازه راي به خاتمي راي به خاتمي نبود بلكه راي به جبهه اصلاحات بود ... با اون همه عقبه دانشجويي و روشنفكري !!!‌.... دور اول انتخاب احمدي ن‍ژاد چي شد .... سقف تفكر اصلاحات يعني معين كه توي پسترهاي تبليغاتيش عكس خاتمي هم بود چقدر راي آورد ؟؟!! ....

رهبري مجبور شد بره پشت سر احمدي ن‍ژاد كه راي همون 24 ميليوني كه شما گفتي به يغما نره با اين كه مي دونست ممكنه بعدا همين آقا چنگ به صورتش بندازه .... ولي احمدي نژاد ...... بي خيال .... خيلي عصبي شدم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ehsan_animator' timestamp='1379623339' post='339727']
فكر كردي چرا اينقدر حلقه محاصره بر كشور تنگ شد .... جهان فهميد كه دست ايران چه در داخل و چه در خارج كشور با اين دولتي كه سر كار هست كاملا بسته شده ....
[/quote]

احسان جان انگار وقایع رو کلا تاریخ اشتباه زدی ! اونموقع که حلقه ی محاصره بر کشور تنگ میشد و دونه دونه کشورهای اطراف ما رو میگرفتند زمان ریاست کس دیگری بود که اتفاقا اون موقع ما در حال کمک به امریکا برای درست کردن همین حلقه بودیم ! پیروزی در جنگ 33 روزه و تقویت محور مقاومت ، افزایش قدرت بازدارندگی سیاسی نظامی کشور ما تا این حد که در هر دوره ی دیگری قابل مقایسه نیست ... چطور اینها شد تنگ شدن حلقه ی محاصره؟! شما یک سیری در روند اتفاقات 8 ساله ی منطقه (بجز دو سال آخر که موضوع بحث ما در اونه) و یک سیر دیگه در سخنان رهبری در مورد این دولت بندازید دستتون میاد قضیه

در مورد اظهارات ایشون در مورد تحولات منطقه هم کسی که با ادبیات احمدی نژاد َآشنا باشه براحتی میفهمه بیداری انسانی که میگفت در تقابل با بیداری اسلامی نبود !

لینک زیر در مورد تبیین منظور ایشون به شما کمک میکنه :
[url="http://www.inn.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=0&Id=156933&Rate=0"]http://www.inn.ir/NS...d=156933&Rate=0[/url]

در مورد انتصاب جناب صالحی به وزارت خارجه با اینکه انتقاد شما صحیح هست ، اما در مواردی در دولتها پیش میاد که در وضعیت فورس ماژور ، فردی که تخصصش هم مربوط نیست بر مسند امور قرار میگیره. مثل انتصابات چند ماه اخیر دولت جدید (مشخصا انتصاب چندین مسئولیت به جناب ت که لقب ابولمشاغل دولت یازدهم رو هم بدست آورده اند). داستان وزارت خارجه ی ایران و عزل ناگهانی متکی (که در تخصص ایشان بر حوزه ی بین الملل شکی نیست و 5 سال وزیر امور خارجه ی دولت نهم و دهم بوده اند) هم در همین طبقه بندی قرار میگیره.

باز بنده جزییاتی در مورد این برخوردی که میفرمایید نمیبینم و تماما کلی گویی است ! بصورت جزیی نقد کنید و بفرمایید در کدام برهه و در مقابل کدام جنبش ایران باید کاری میکرد که انجام نداد ؟!
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ehsan_animator' timestamp='1379623339' post='339727']
چكاي عزيز بنده هم دارم همين رو مي گم .... آقاي احمدي ن‍ژاد فاقد تفكر بود .... اونجايي كه مي گم هيئت وزيرانش يك مشت كوتوله بود واسه همينه ..... وزير امور خارجش سابقا رئيس سازمان انرژي اتمي بوده !! كه الان هم برگشت سر كار اصليش .... بنده خدا نمي تونست دو كلام حرف بزنه اينقدر كه مشغله فكري داشت ... اصلا واسه اين كار تربيت نشده بود .... كارش چيز ديگري بود .... آقاي احمدي ن‍ژاد كاري نكرد كه بشه نقدش كرد .... اصلا جا مونده بود از وقايع .... سازي مخالف با حكومت رو مي زد .... اولش كه مي گفت اينها بيداري اسلامي نيست اينها بيداري انسانيه !!! .... يه چيزي انداخته بودن توي دهنش به نام " انسانيت " .... اينقدر سطح حرف هاش پايين بود كه هيچ كس حاظر نبود نقدش كنه چه برسه كه در مقابل حرفاش تفكر توليد كنه
[/quote]
دوست عزیز شما که اینقدر آدم خوبی هستید
یه نیم نگاهی هم به کابینه آقای خ ا ت م ی بندازید ...مثلا همین آقای حاجی وزیرآموزش و پرورش اصلاحات که فقط بواسطه رابطه فامیلی داماد بودن خ ا ت م ی وارد کابینه شد چه بلایی رو سر اموزش و پرورش آورد؟
از اون بدتر...زینت کابینه اصلاحات به قول اقای خ ا ت م ی...عطاالله مهاجرانی...الان کجاست؟؟چکار میکنه؟؟دست بوسی چه کسانی رو میکنه؟
خ ا ت م ی یه زمانی گفت :[b]اگر روزی دین و شریعت در مقابل مردم ایستاد...دین باید به احترام مردم بره کنار [/b]..یعنی سکولاریسم...یعنی جمهوری ایرانی....یعنی خون بالای 200-300 هزار نفر شهید کشک

احمدی نژاد خیلی بد بود...بدی اش هم از زمانی شروع شد که از ولایت زاویه گرفت ویرایش شده در توسط Maldini
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1379542322' post='339533']
رایشمارشال عزیز
از پاسخ گویی به سوال مهم و بنیادی من که با توجیه «[color=#ff0000]چون از عرب ها خوشم نمیاد برام مهم نیست[/color]» یا همون[color=#ff0000] [b]پاک کردن صورت مساله[/b][/color] فرار کردید ! ولی در عوض به شیوه نه چندان برازنده[color=#ff0000] انگلوساکسونی[/color] با سر هم کردن یه جورچین از تصاویری که [color=#ff0000]هیچ گونه ارتباط زمانی و مکانی با هم ندارن و بلا استثنا محصول تجمعات فرمایشی نهایتا 10 نفره هستن[/color] سعی کردید با تحریک عواطف شاهدتان بحث و ایجاد وحشت از [color=#ff0000]خطر موهوم[/color] بین اونها حرف خودتون رو به کرسی بنشونید.
ولی من لازم می دونم که به برخی از نکات قابل توجه [color=#ff0000]عرایض[/color] شما پاسخ بدم :

در اینکه اخوان حماس رو هم به دنبال خودش تا کمر داخل باتلاق کشید شکی نیست ولی[color=#ff0000] از این مساله ما ضرر کردیم یا خود حماس[/color] ؟؟؟

[color=#ff0000]حتما اطلاع دارید که اهل سنت ایران اون هم به پشتیبانی فتاوای دینی شون همیشه به یک جناح خاص سیاسی اقبال خوبی نشون داده و در تمامی انتخابات ها بر علیه یک جریان دیگه رای میدن !!![/color]
[/quote]

جناب بیگدلی
با توجه به قسمتهای قرمز رنگ، شما عین دوستان رسانه ای خودتو فاقد هرگونه تقوای رسانه ای هستید و جمله "
[right]من اصولا به اتحاد اسلامی هیچ اعتقادی ندارم و کشته مرده جهان عرب هم نیستم" رو به "چون از عربها خوشم نمیاد" تبدیل کردید. بله من هنوز هم میگم به اتحاد با کسانی که در زیارت عاشورا لعنشون میکنیم هیچ اعتقادی ندارم و فشاری که امروز تحمل میکنن رو نتیجه اقدامات خودشون و اجدادشون(که ثابت کردن هیچ فرقی باهم ندارن) میدونم. ولی تمام شیعیان عرب رو برادر خودم میدونم.[/right]

حالا آیا این پاک کردن صورت مساله هست؟ اصلا شمایی که احساس تکلیف میکنید همه جا یه چیزی هر چند بیربط به من بگید اون موقعی که همفکرتون آقا رسول خیلی تندتر از من میرفت کجا بودید؟ تاپیک کودتای مصر که یادتونه؟
[url="http://www.military.ir/forums/topic/24977-%D8%AA%D8%AD%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B5%D8%B1%D8%8C%DA%A9%D9%88%D8%AF%D8%AA%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%A7/"]http://www.military....رسی-رئیس-دادگا/[/url]
وقتی شما در حمایت از اوباش اخوانی فرمودید:

[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1376507415' post='329989']
خیلی دلم می خواد بدونم اگه دولتی که به هر نحوی از انحاء کوچکترین مراوده ای با ایران یا به هر نحوی از انحاء کوچکترین مشکلی با آرمانشهر جامعه متمدن و بشردوست جهان آزاد ایالات متحده کبیر داشت، تو یه صبح تا ظهر [b]2200 نفر[/b] رو وسط خیابون های پایتختش سلاخی می کرد الآن دوستانی بعضی جاهاشون عروسیه چه موضعی داشتن و چیا می گفتن !!!
[/quote]
و بعد هم آقا رسول با این جمله، مثلا همه رو تحت تاثیر قرار دادن:
[quote name='rasoolmr' timestamp='1376508948' post='330000']
شهید مطهری می فرمود : [color=#000000]مردم بيدار آن مردمي هستند که فرصت شناس باشند، درد شناس باشند، حقايق شناس باشند.[/color]
[/quote]

ولی ناگهان نظرشون عوض شد و بخاطر انفجار مقر حزب الله و شهادت شیعیان لبنان فرمودن:
[quote name='rasoolmr' timestamp='1376608807' post='330283']
تف به ذات حرومزاده و بی شرف هر چی سلفی و وهابی

اینجا دوستان براشون دل می سوزونن ولی اینها هر جنایتی از دستشون بربیاد کوتاهی نمیکنن

[url="http://www.mashreghnews.ir/fa/news/241078/26-%D8%B4%D9%87%D9%8A%D8%AF-%D9%88-226-%D8%B2%D8%AE%D9%85%D9%8A-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%81%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%87%D9%8A%D8%A8-%D8%B6%D8%A7%D8%AD%D9%8A%D9%87-%D8%A8%D9%8A%D8%B1%D9%88%D8%AA-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%D9%8A%D8%B1"]http://www.mashreghn...يه-بيروت-تصاوير[/url]

اگه اینها قدرت داشته باشن صد برابر بدتر از ارتش مصر هستن و جنایتهایی میکنن و در حال انجامش هستن که در مخیله هیچ بنی بشری نمیگنجه

خواستم با سگ مقایسه شون کنم دیدم سگ با وفا هزار بار به اینها شرف داره

اگه ذره ای دلم می سوخت اما الان آرزو میکنم ارتش روزی چندهزارتاشونو به درک واصل کنه و ریشه شون رو از بیخ و بن دربیاره
[/quote]

البته عجیب نیست چون درک میکنم نمیشه همیشه فیلم بازی کرد و بعضی وقتها احساس واقعی آدم خودش رو نشون میده. پس ایرادی به آقا رسول نیست بلکه مشکل از شماست که اون موقعه چرا ایشون رو ارشاد نکردید و انگ مسخره روش انگلوساکسونی رو فقط به من زدید؟
حالا خدایی چه ربطی به انگلوساکسونها داشت؟ این عین نژادپرستی نیست؟

در مورد بی ارتباط بودن تصاویر از نظر زمانی و مکانی باید بگم اصلا اینطور نیست و همگی در جریان مسایل همین سه سال و خصوصا بعد از ورود حزب الله به جنگ گرفته شدن. لابد تجمعات 10 نفره بودن که شهید شحاته رو اونطوری کشتن؟
خطر موهوم؟ یعنی تکفیریهایی که بر ضد هر شیعه ای اعلام جهاد کردن توهم هستن؟ اگر تکفیریها یک دهم سلاحهای هسته ای اسراییل رو داشتن به نظرتون غیر از خرابه های ایران، چیزی باقی میموند؟
عرایض هم صحیح نیست. اگر منظوری نداشتید باید بگم وقتی داریم تعارف میکنیم باید بگیم من عرض میکنم شما میفرمایید. نمیگیم شما عرض میکنید. البته اگر منظوری پشتش نباشه.

منظور من همون چیزی بود که اتفاقا آقا رسول هم بهش اشاره کردن. یعنی شیعیان مصر که بر خلاف شما، با این برادران اخوانیتون ارتباط فیزیکی دارن ترجیح میدن استبداد نظامی حاکم باشه ولی سگهای اخوانی پشت میله ها بمونن.

[quote name='Maldini' timestamp='1379577871' post='339580']
شما هم دوست عزیز معلومه خیلی مشکل خود بزرگ بینی دارید....

نمونه بارزش آقای آخوند د ا ن ش م ن د ملعون که اینطور معلومه لیدر فکری شیعیان تکفیری هم شده!!
[/quote]
جناب Maldini میشه بفرمایید چه ربطی به خودبزرگ بینی داره؟ شما روانشناسی چیزی هستید؟
والا تا جایی که یادمه فقط یک کلیپ ایشون رو دیدم که در مورد مردونگی و خروس و این حرفها بود و بیشتر جنبه سرگرمی داشت. شیعه تکفیری در طول تاریخ وجود خارجی نداشته. شما نباید انتظار داشته باشید که ما مثل بز بشینیم تا برادرانتون بیان سر ما و شما رو ببرن. نمیشه در مقابل دشمن ساکت موند. البته هر نوع توهین به همسران پیامبر(ص) هرچقدر هم در تاریخ اسلام خرابکاری کرده باشن نوعی تف سربالاست برای کل اسلام. مراسم عمر کشون و مقبره تخیلی ابولوءلوء هم واقعا مبنایی ندارن و بیشتر نشانه ضعف هستن مثل جشن گرفتن روز عاشورا.

در پایان از برادر ادیب عزیز تشکر میکنم که باعث شدن بفهمم چه اشتباهی کردم و همینجا از بی احترامی ناخواسته به مقام عظمی ولایت معذرت میخوام. امیدوارم باعث شادی دشمن نشده باشم.
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده كه اينطوري دولت احمدي نژاد رو نقدر مي كنم ، معتقد به عليه سلام بودن دو دولت قبل تر از اون نيستم .... بنده معتقدم تمام تفكراتي كه در زمان دو دولت اصلاحات به خورد جامعه داده مي شد ، كفر مطلق بوده و مسئولان رواج دهنده ي اين تفكرات در جامعه ما هم انشاالله با خود همفكران كافر غربيشان محشور شوند ..... در مورد دولت سازندگي هم بايد عرض كنم هر آنچه از ليبراليسم اقتصادي كه در جامعه مي بينيم ، نطفه آن در زمان همون آقا گذاشته شد .... تفكر تنش زدايي با ظالم ، از زمان همين آقا شروع شد و ....

تمام دولت هاي بعد از انقلاب نقاط مثبتي هم داشتند ..... سازندگي دوره هاشمي ، باز شدن فضا ي سياسي در زمان خاتمي و مقاومت در زمان احمدي نژاد

در مورد پيروزي هاي جنگ 33 روزه و 22 روزه هم بنده مثل شما معتقد هستم كه اين پيروزي ها يك دستاورد براي كشور بوده كه اتفاقا در زمان احمدي ن‍ژاد به دست آمده و خود دولت احمدي نژاد هم در اين پيروزي ها نقش داشته است .... مسئله هلوكاست هم از نظر من يك دستاورد از جانب ايشان است هر چند كه دولت جديد سعي در انكار آن دارد ولي تاثير خودش را گذاشته است ....

يادمان باشد تمام دستاورد هاي آقاي احمدي نژاد در اين 8 سال هر چه كه بوده و هر كجا كه بوده به دليل پيروي از مرام و تفكر حزب اللهي هاي حقيقي و راستين در كشور بوده و هر كجا كه ايشان گند زده آنجايي بوده كه سعي كرده از انديشه ي خودش !! و گروهش پيروي كند .... كه متاسفانه حجم گند هايي كه زده بيش تر از دستاورد هايش بوده

منظور من از محاصر در زمان ايشان ، همين تحريم هايي است كه در اين دو سال بر كشور تحميل شده و همچنين كنترل نكردن اقتصاد در همين دو سال كه باعث بحران در كشور شده و عملا دست حكومت را از رويه مقاومت بسته است و مجبور شديم تاكتيك نرمش را انتخاب كنيم تا ورق برگردد و به نظر من هم رهبري با هشياري و زيركي تمام اين رويه را انتخاب كرده و الحق هم تا به اينجا خوب عملياتي شده است

محاصره نظامي كشور در زمان خاتمي مثل محاصره حال حاظر كشور نبود .... اولا گفتمان قالب در كشور در آن زمان چيز ديگري بود (( گفتگوي تمدن ها !! )) و ثانيا دشمن در آن برهه خيلي رو بازي مي كرد و همين دو عامل باعث شد كه ما در عراق بتوانيم موفق شويم و از آن محاصره يك موقعيت ويژه براي خود بسازيم و در حال حاضر هم ثمرات آن را در عراق مشاهده مي كنيم ولي الان شرايط فرق مي كند

من ديگر اين بحث را ادامه نمي دهم ولي از دوستان توقع دارم كه با چشمان بسته از كسي دفاع نكنند كه از حزب اللهي بودن و منتظر بودن فقط يك دعاي فرج را بلد است ولا غير .....
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رایشمارشال عزیز
1- این عین عبارت شما بود :
[quote]کشته مرده جهان عرب هم نیستم. پس خیلی برام مهم نیست کدوم عرب سنی داره عرب سنی دیگه رو حمایت میکنه.[/quote]
تا جایی که من از ادبیات فارسی دوره دبیرستان به خاطر دارم بین «جهان عرب» و «عرب ها» و ایضا بین «کشته مرده نبودن» و «خوش نیامدن» آنچنان تفاوت معنایی وجود نداره که بشه باهاش تقوای افراد رو سنجید !!!
و اگر جمله دوم عبارت نقل شده در بالا پاک کردن صورت مساله نیست پس چیه ؟ اگر مسائل مربوط به جهان عرب !! واقعا برای شما مهم نیست پس چرا معدود پست های شما اکثرا در تاپیک های مربوط به جهان عرب دیده میشن ؟ و اگر مهم هست باید برای چرایی حمایت آل سعود از کودتای ضد اخوان که باطل کننده بسیاری از افکار و نظرات شما درباره مناسبات سیاسی اعراب محسوب میشه توجیه قانع کننده ای بیارین.
2- متاسفانه در ادامه مجددا متوسل به مغالطه شدید؛ چون پر واضحه که مسئولیت عقاید و نظرات سایر کاربران بر عهده بنده نیست و اینکه چرا در مورد دیگه با کس دیگه ای وارد بحث نشدم پاسخ سوالاتم در این بحث محسوب نمیشه.
3- روش انگلوساکسونی همون جایگزین کردن LOGIC با MEDIA هست که به هنگام خالی بودن چنته از دلیل و برهان، برای تعطیل کردن قوه عاقله مخاطبین حواس ظاهری اونها رو آماج بمباران تصاویر و اصوات جهت دار قرار میده؛ و متاسفانه در شیوه مباحثه شما به وفور دیده میشه (که البته به طور مطلق منفی نیست و برای مثال رسانه های ما به افرادی با استعداد شما برای مقابله با بی بی سی و ... نیاز مبرم دارن).
4- خطر موهوم مساوی قرار دادن یک میلیارد و دویست ملیون مسلمان حنفی و مالکی و شافعی و حتی حنبلی غیر ناصبی دنیا با حداکثر 10 میلیون سلفی تکفیری هست که جزء ناچیزی از توان نظامی و اطلاعاتی ایران شاخ ترین هاشون رو عین پشه کف مال کرده.
5- درباره نظر شیعیان مصر نسبت به جایگاه اخوان هم باید متذکر بشم که درحال حاضر بنده هم بدم نمیاد چند صباحی تو زندان بمونن تا متنبه بشن و اشتباه کار دستشون بیاد.

پ.ن : اون «عرایض» هم اشتباه لپی بود که اگر اسائه ادب تلقی شده معذرت خواهی می کنم. ضمنا دوستی مون که سر جاشه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والا اینطور که شما میفرمایید "سیاست خارجی" دولت احمدی نژاد موفق بوده و پر از نقاط مثبت ، اما تحریم های اقتصادی و معضلات از این دست کار رو خراب کرده که اونهم جای بحث داره. اما تا الان طبق گفته های شما سیاست خارجی دولت در منطقه موفقیت آمیز بوده است
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک وقتی هست که آدم سوار ترک موتور میشه.
یعنی راننده کس دیگه هست.
وقتی که یه پیچ تو راه ظاهر میشه، راننده به یک سمتی می پیچه. اما اگه من که ترک موتور سوارم وزنم رو بندازم برعکس اون جهتی که راننده پیچیده، موتور کله پا میشه.

در قضیه رهبری هم همینطوره.
وقتی رهبر که قراره جهتهای کلی جامعه رو تعیین کنه و اون رو «راه بری» کنه میگه فلان طرف، اون وقت یکی میاد میگه نه از نظر من اون یکی طرف باید بریم! یعنی این شخص رهبری اون رهبر رو قبول نداره. ختم کلام.
خیلی از کسانی که داااااااد رهبری و ولایت سر میدهند، رهبری شیعه که امام زمان تضمین کردش رو به اندازه یک راننده هم قبول ندارند.

خب حالا یه بحث پیش میاد که رهبر که معصوم نیست، پس مشورت چی میشه، و ...
اولا که هیچ رهبری در دنیا الان معصوم نیست. ( اون یک نفری هم که هست الان کار به صورت ظاهر دستش نیست) یک نفرشون این کاری که ما با رهبرمون می کنیم کردند؟ در عمل و در سیاستهای کلان هیچ وقت نکردند. همون کلینتونشون رو که آبروش رو بردند دستوراتش رو کاملا اجرا می کردند.
ثانیا این کارها (منظور فقط این حرفهای فروم نیست ها، کل رویکرد جامعه و حتی دولتمردان رو میگم) موجب میشه که جامعه عملا نتونه راهبری بشه و نتونه تصمیم درست بگیره. به هر حال بی تصمیمی بدتره از تصمیم حتی غلط.
ثالثا، هرکسی از راه میرسه برای خودش میشه کارشناس تر از رهبر! بدون داشتن اطلاعات، بدون داشتن مشاور، بدون داشتن تجربه بدون داشتن سواد مرتبط و ...!
رابعا در تصمیم گیریها، چه فردی چه اجتماعی، آن چیزی که طبق مبانی مهم است حجت داشتن است نه چیز دیگر. یک موقع است که یک فرمانده تمام تلاشش را می کند اما شرایطی پیش می آید که نظرش اشتباه می شود. یک سال شبانه روز جریان رودخانه را اندازه می گیرد و شرایط عبور مهیا است، اما ناگهان پس از شروع عملیات شرایط عوض می شود. اینجا این تصمیم درست بوده ولو به قتل عام نیروها منجر شود. مثل جنگ احد. بعضی وقتها هم خدا کار را به دلایلی که ما نمی دانیم عوض می کند. اما ما اجر و ثوابمان را برده ایم. للمصیب اجران و للمخطئه اجر واحد. در صورت انجام دادن وظیفه و داشتن حجت، اگر به هدف اصابت کنیم دو اجر داریم و اگر خطا کنیم یک اجر.
خامسا اگر بعد از همه این حرفها، شخصی مشورتی داشت یا نظری مخالف نظر رهبر داشت، باید به خودش مشورت بدهد نه اینکه بیفتد در جامعه وزنش را به سمت مخالف رهبر بیندازد و در جامعه حرف و تحلیل مخالف و تضعیف کننده نظر رهبر بیاورد.

توضیح : منظورم از این حرفها به بچه های فروم نبود. چون بحث پیش آمد، گفتم در حالت کلی قضیه مطرح کنم.

و اما اتحاد ....
جناب رایشمارشال
یعنی شما معتقدی با شیعیان عراق اتحاد کنیم؟ اونها که علیه ما جنگیدن...
با شیعیان داخلی اتحاد کنیم؟
آذری ها خوبن؟ نه اونها که تمایلات پان ترکیستی بینشون هست
لرها خوبن؟ نه اونها که یک قوم دیگه هستند
کردها چی؟
جنوب؟ شمال؟ شرق؟ غرب؟
اگر همینطور جلو بروید که کسی نمی ماند. برای انتخاب حد بهینه وحدت و تفرق، نیاز به معیار داریم.
حالا چه کسی معیار را تعیین کند؟
خود همان کسی که دین را فرستاد.
خدا و پیامبر، اشتراک دین، یعنی مسلمان بودن را معیار اتحاد می داند.
بله سخت است، احتمالا بیشتر این بار سختی هم به دوش کسی خواهد بود که بیشتر می فهمد. ولی کجای دین سخت نیست؟ اصلا آیا دنیا جای آسودگی هست که این بخواهد آسان باشد؟

[size=1]پ.ن. در ضمن لطفا ادبیات محترمانه خود را هم آن چنان که در شان شماست حفظ کنید. وگرنه کسی دیگر هم می تواند ادعای قبرس را در مورد شما بیان کند که آن فضا اصلا فضای خوبی نیست.[/size]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]Lord-Soldier عزیز، به نظرم اگر اون تفکیکی که انجام دادم را بپذیرید، فضای بازتری برای بحث خواهید داشت. فرمایشات شما بنده را یاد اون جمله که "رهبری مظلوم هست"، می‌اندازه. اما آیا واقعیت چنین هست؟ اگر در مقام ابراز تحلیل بنگریم، به نظر شما به چه کسی می‌توان گفت مظلوم؟ مظلوم کسی هست که (حرف حقی داشته باشه ولی) رسانه نداشته باشه، مظلوم کسی هست که نتونه صداش رو برسونه... آیا رهبری چنین وضعیتی داره؟ ماشاءالله از صدا و سیما و روزنامه کیهان و خبرگزاری فارس و غیره و غیره... همه این‌ها تا حد زیادی بازتاب دهنده نظرات رهبری هستند.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]و اما در مقام اداره حکومت هم فکر نمی‌کنم ایشان مظلوم باشند. ایشان اختیارات فراوانی دارند و حتی می‌توانند در جزئی‌ترین امور هم نظرشان را اعمال کنند (هرچند روش و منش ایشان به گونه‌ای هست که از این کار دوری می‌جویند). نمونه بارز اخیرش، در مورد وزیر اطلاعات سابق، که همه اطلاع داریم.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]به نظر بنده، رهبری با توجه به اختیاراتی که دارند، بیش از آنچه که ما بگوییم ایشان، مظلوم هستند، باید بگوییم ایشان مسئول هستند.[/font][/size] ویرایش شده در توسط mahdavi3d
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.