HHL

مباحث حاشیه ای تاپیک تحولات سوریه و تاپیک تحولات عراق

Recommended Posts

احکام اسلام در " اجرای جزا " همون چیزی هست که داعش داره انجام میده و شما به عینه می بینید اینها واقعیات تاریخی هست که بارها به کرات توسط مسلمانان در اشکال مختلف رخ داده ، ولیکن دو تا مسئله وجود داره ؛

- نخست تشخیص جرم

- دوم پیشی گرفتن رحمت بر عذاب

در این دو داعش سخت در خطاست .

این خطا هم از اونجایی ناشی میشه که " هدف " از اجرای احکام در اسلام فهم نشده و یا تحریف شده ،..

والسلام

• Upvote 10
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احکام اسلام در " اجرای جزا " همون چیزی هست که داعش داره انجام میده و شما به عینه می بینید اینها واقعیات تاریخی هست که بارها به کرات توسط مسلمانان در اشکال مختلف رخ داده ، ولیکن دو تا مسئله وجود داره ؛

- نخست تشخیص جرم

- دوم پیشی گرفتن رحمت بر عذاب

در این دو داعش سخت در خطاست .

این خطا هم از اونجایی ناشی میشه که " هدف " از اجرای احکام در اسلام فهم نشده و یا تحریف شده ،..

والسلام

به هیج وجه!

به طور مثال در مورد اجرای قطع ید ....ایا مطابق با  فقه جعفری است؟جواب یقینا منفی است! در بقیه موارد هم همین طور.....احتمالا اقا فداش بشم باید یک نامه هم به جوانان خودمون و جهان اسلام بنویسه!

• Upvote 1
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

من عقیده خودمو میگم و براساس عقیده خودمم میجنگم میکشم و کشته می شوم

نه کسی تو قبر من میخوابه نه منو تو قبر کسی میخوابونند

برای تمامی متحجرین شیعی وهابی تکفیری سنی علوی دروزی اسماعیلی و .... برای همه تون دارم میگم :

من با اعتقادات خودم با دشمنان دین اسلام محمدی و شیعه علی خواهم جنگید ، نه کمتر نه بیشتر

در مرام من ، کشتن به این سبک انشاالله هرگز وجود نخواهد داشت با عنایت مستقیم الهی و توکل بر خدا

نه اهل زنده زنده سوزاندن هستم و نه اعتقادی بهش دارم و هیچ دلیلی هم نمی بینم براش

امثال شهید لاجوردی تو سازمان زندان ها رفتند از منافق مجاهد جبهه ای ساختند .... به همین خاطر خیلی خطرناک تر از بقیه بودند و تصفیه شدند ....

مرد اون هست که از کمونیست یک مسلمان شیعه تمام عیار بسازه

برفرض ساخته هم نشد مثل یک انسان و نه یک حیوان ، باهاش رفتار میکنم و براساس شرع اسلام ، نه بیشتر نه کمتر

شرع اسلام هرچی گفته همونو انجام میدم

در شرع اسلام من ندیدم اولویت به وحشی بازی داده باشند به اسم انتقام

اینی که بعضی ها بهش معتقدند ، بهش میگن ماکیاولی

هدف وسیله رو توجیه میکنه  براشون

واقعا میترسم ! 

رسما داعش میتونه عضو بگیره از بعضی ها !

یا حق

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به هیج وجه!

به طور مثال در مورد اجرای قطع ید ....ایا مطابق با  فقه جعفری است؟جواب یقینا منفی است! در بقیه موارد هم همین طور.....احتمالا اقا فداش بشم باید یک نامه هم به جوانان خودمون و جهان اسلام بنویسه!

یخورده مطالعه کن حاجی ؛

مطابق فقه جعفری هست چیه ؟ فقه جعفری باید مطابق متن صریح قران باشه .

مائده 38 و ماده 198 قانون مجازات اسلامی .

تازه ماده 198 تفصیلی تر و تفقهی تر از قران هست که شرایط دقیقی آورده ، تا جلوی اجرا در هر شرایطی رو بگیره .

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یخورده مطالعه کن حاجی ؛

مطابق فقه جعفری هست چیه ؟ فقه جعفری باید مطابق متن صریح قران باشه .

مائده 38 و ماده 198 قانون مجازات اسلامی .

تازه ماده 198 تفصیلی تر و تفقهی تر از قران هست که شرایط دقیقی آورده ، تا جلوی اجرا در هر شرایطی رو بگیره .

چشم ...ولی شما خودت را مستثنا ندون!

مطابق فقه جعفری هست چیه ؟ فقه جعفری باید مطابق متن صریح قران باشه ....مشکل همینه برادر!یک دوره اعتقادی لازم داریم همه! بهت بر نخوره ها!البته اگر خودت  را برتر از حضرت عبد العظیم حسنی نمیدونی !!!

در مرد قطع ید به طور مثال به غیر از شروط اجرای حکم!!! در خود اجرا هم شرط ها هست>مثل قطع چهار انگشت فقط ....نه اینطور که این دشمنان دین انجام میدن!چه اصراری به توجی این دواعش دارید!؟

ویرایش شده در توسط mahdi1364
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته ، من تو همین ایران خودمان یک عده را می بینم که بریدن دست و آتش زدن و ... دیگه چاره شون نمی کنه ، خدا خودش باید از جهنم مامور عذاب براشون بفرسته ...

همه هم می دانیم که احکام اسلام جاری نمی شه وگرنه کسی جرات نمی کرد بیت المال رو اینجوری بچاپه و آخرش ژست « آزادگی » بگیره و طلب کار هم باشه ...

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چشم ...ولی شما خودت را مستثنا ندون!

مطابق فقه جعفری هست چیه ؟ فقه جعفری باید مطابق متن صریح قران باشه ....مشکل همینه برادر!یک دوره اعتقادی لازم داریم همه! بهت بر نخوره ها!البته اگر خودت برتر از حضرت عبد العظیم حسنی نمیدونی !!!

استاد ، حرف از فقه بزن از قانون و احکام ،.. اعتقاد چیه ؟ سید حسنی کیه این وسط ؟!

ضمنا یه بخشی از اسلام به نام فقه جعفری نماینده همه آنچه که در اسلام قرار داشته است نیست ،قطع ید به یقین در دوران امیرالمونین و پیامبر وجود داشته و در قران هم صراحتا بهش اشاره شده پس در اسلام هست و آنچه که داعش اجرا کرده از قطع ید حکم صریح قرانه ، ولیکن بدون توجه به اون دو موردی که عرض کردم ، ..

من سنت پیامبر ، قران و امیرالمومنین رو قبول نداشته باشم چه اعتقادی میتونم داشته باشم ؟! مگر فقه جعفری این اجازه را دارد و میتواند بر خلاف اینها باشد ؟ اگر باشد ، آنچه که شما میگویی قطع یقین مشکوک است یا بد فهم شده .

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

استاد ، حرف از فقه بزن از قانون و احکام ،.. اعتقاد چیه ؟ سید حسنی کیه این وسط ؟!

ضمنا یه بخشی از اسلام به نام فقه جعفری نماینده همه آنچه که در اسلام قرار داشته است نیست ،قطع ید به یقین در دوران امیرالمونین و پیامبر وجود داشته و در قران هم صراحتا بهش اشاره شده پس در اسلام هست و آنچه که داعش اجرا کرده از قطع ید حکم صریح قرانه ، ولیکن بدون توجه به اون دو موردی که عرض کردم ، ..

من سنت پیامبر ، قران و امیرالمومنین رو قبول نداشته باشم چه اعتقادی میتونم داشته باشم ؟! مگر فقه جعفری این اجازه را دارد و میتواند بر خلاف اینها باشد ؟ اگر باشد ، آنچه که شما میگویی قطع یقین مشکوک است یا بد فهم شده .

ایه قران 38 مائده که اشاره فرمودید استاد ابراهیم گرام!قطع ید صریحا نوشته..درست !اونوقت دست از کجا حساب میشه؟!مثل مسیله  تعدادرکعات نماز هستش ! که قران صریحا اشاره به تعداد نکرده!بر اساس سنت حضرت رسول اکرم که مطابق فقه حضرت صادق صلوات الله علیه که فقه جعفری هست ...تمام قوانین اجرا باید بشن!البته اگر فقه و مذهب شما فقه و مذهب خلفای غاصب و تابعینشون نیست!

ویرایش شده در توسط mahdi1364
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایه قران 38 مائده که اشاره فرمودید استاد ابراهیم گرام!قطع ید صریحا نوشته..درست !اونوقت دست از کجا حساب میشه؟!مثل مسیله  تعدادرکعات نماز هستش ! که قران صریحا اشاره به تعداد نکرده!بر اساس سنت حضرت رسول اکرم که مطابق فقه حضرت صادق صلوات الله علیه که فقه جعفری هست ...تمام قوانین اجرا باید بشن!البته اگر فقه و مذهب شما فقه و مذهب خلفای غاصب و تابعینشون نیست!

یه بار دیگه از اول چیزهایی که نوشتم بخون بخصوص پست اولی که بحث با اون شروع شد ..

http://www.military.ir/forums/topic/24684-%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87/page-987?p=436824#entry436824

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

خدا نعلتشون کند

همون هایی که باعث شدند یک دقیقه بعد از مرگ پیامبر افراط هم به اسلام وارد بشد و فقط هم مختص به یک پیرو نیست  هم شیعه هم سنی

یک نگاه به تاریخ بیندازیم (  250 سال بیشتر نباشد)میبینیم که حداقل نصف بدبختی های ما (شیعه ها صرفا میگم) همین افراط و تفریط تو گذشته بود

توی همه ضمینه ها هم تاثیز گذاشت (علمی_ صنعتی_ اجتماعی)

مدرسه حرام است فقط مکتب

شیر اب حرام است

کسی حق ندارد با دست چپ بنویسد ( مادربزرگ من را زده بودند تو دوران بچگیش تو مکتب به خاطر دست چپ بودنش)

اسلام کامل ترین دین خداست که ما میتونیم واسه هر حرفش مدرک علمی پیدا کنیم الان شاید نتونیم  یک موردش را مثلا پیدا نکنیم اما شاید یک سال دیگه شایدم 100 دیگه پیداش کنیم

ولی واسه حرف های بالای من چه مدرک علمی هست ؟ کی میتوند توجیهشون کند

همین افراط تو متن های قبلی  (چرا به خلبان گفتی خدا بیامرز چرا؟) هم دقیقا  همون مصداق شیر اب حرام است با این تفاوت که این ورزن 2015  اون مال 100 سال پیش  

واقعا من متوجه نمیشم که شما که همش از این بحث  میکنید ها هنوز نمیدونید که افراط اصلا تو هیچ دینی نیست  

بدبختی اجتماعی و فرهنگی غرب الان واسه چیه؟ واسه همون  افراط قرون وسطی دیگه که الان مردم دین رو به اون صورت میبینند

متاسفانه امثال شما به دین کشور انقد ضربه میزنید که اون سرش ناپیدا  طوری که کار من تو نت این شده که از هر 5 کاربر به یکیش  باید ثابت کنم بخدا دین این نیست اشتباه فکر میکنید (بماند که جدیدا باید خدا رو هم اثبات کنیم) یک ماه پیش  تو پایان ترم ها یکی از بهترین استادهای دانشگاه (تحصیل کرده خارج) از اتاق یک نفر که خودتون میدونید منظورم چه کسانی هست اومد بیرون با فحش ناسزا . ازش که پرسیدیم استاد چی شده جواب داد که طرف به من میگد فلانی رو بنداز (چون از ظاهر طرف خوشش نمیومد) وگرنه اجازه اینکه ترم بعد درس ارائه بدی نداری (طرف درس خون هم بود)  بعد هم همه رو با نمره بالا پاس کرد و از دانشگاه رفت الان به نطرت کی دارد ضرر میکند؟

امام علی گفت طرف رو اتیش بزنید چون مرگ ساده واسه عرب هیچه اما اگر الان بود می گفت دارش بزنید چون دیگه مثل عرب 1400 سال پیش یک چیز ساده نیست

به هر حال خدا اون بنده خدا را رحمت کند  به هر حال تو این دنیا زحمت کشید خلبان شد و به دست یکسری جاهل کشته شد

خدا هم کشور و دین را از افراط و تفریط و دروغ حفط کند الهی آمی 

• Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه بار دیگه از اول چیزهایی که نوشتم بخون بخصوص پست اولی که بحث با اون شروع شد ..

http://www.military.ir/forums/topic/24684-%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87/page-987?p=436824#entry436824

نمیدونم شاید من فارسی نمی نویسم!

خیر >جدای احراز حد اسلامی..در اجرای حد یا به قول شما اجرای جزا هم مخالف سنت و احکام اسلام هست! و منبع اسلام ما افعال مسلمانان به قول شما نیست...ما اهل عامه نیستیم!ما شیعه پیامبر و دوازده خلیفه بعد ایشان هستیم...حجت ما از اسلام و اجرای احکام دینی ایشانند نه عامه مسلمانان یا هر کس دیگر!...روز خوش

• Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمیدونم شاید من فارسی نمی نویسم!

خیر >جدای احراز حد اسلامی..در اجرای حد یا به قول شما اجرای جزا هم مخالف سنت و احکام اسلام هست! و منبع اسلام ما افعال مسلمانان به قول شما نیست...ما اهل عامه نیستیم!ما شیعه پیامبر و دوازده خلیفه بعد ایشان هستیم...حجت ما از اسلام و اجرای احکام دینی ایشانند نه عامه مسلمانان یا هر کس دیگر!...روز خوش

حاجی در کدوم باغی ؟ من میگم مائده 38 تو میگی افعال مسلمانان ؟! متن ها رو خوب نمیخونی ...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

من عقیده خودمو میگم و براساس عقیده خودمم میجنگم میکشم و کشته می شوم

نه کسی تو قبر من میخوابه نه منو تو قبر کسی میخوابونند

برای تمامی متحجرین شیعی وهابی تکفیری سنی علوی دروزی اسماعیلی و .... برای همه تون دارم میگم :

من با اعتقادات خودم با دشمنان دین اسلام محمدی و شیعه علی خواهم جنگید ، نه کمتر نه بیشتر

در مرام من ، کشتن به این سبک انشاالله هرگز وجود نخواهد داشت با عنایت مستقیم الهی و توکل بر خدا

نه اهل زنده زنده سوزاندن هستم و نه اعتقادی بهش دارم و هیچ دلیلی هم نمی بینم براش

امثال شهید لاجوردی تو سازمان زندان ها رفتند از منافق مجاهد جبهه ای ساختند .... به همین خاطر خیلی خطرناک تر از بقیه بودند و تصفیه شدند ....

مرد اون هست که از کمونیست یک مسلمان شیعه تمام عیار بسازه

برفرض ساخته هم نشد مثل یک انسان و نه یک حیوان ، باهاش رفتار میکنم و براساس شرع اسلام ، نه بیشتر نه کمتر

شرع اسلام هرچی گفته همونو انجام میدم

در شرع اسلام من ندیدم اولویت به وحشی بازی داده باشند به اسم انتقام

اینی که بعضی ها بهش معتقدند ، بهش میگن ماکیاولی

هدف وسیله رو توجیه میکنه  براشون

واقعا میترسم ! 

رسما داعش میتونه عضو بگیره از بعضی ها !

یا حق

ادیب جان بهتره این بحث خلبان اردنی رو تموم کنید , حق و باطل تعریف مشخصی داره و در این تعریف حکومت اردن طاغوت و باطل محسوب میشه و خلبان اردنی هم سرباز طاغوت (تا زمانی که فرامین طاغوت رو اجرا میکنه) , کسی از چنین جنایت هایی نباید حمایت کنه ولی دیگه سلام و صلوات فرستادن هم یکم زیاده روی هست. 

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جلسه فقه و قوانین اسلامی در جوامع اسلامی کشور های خاورمیانه راه انداختین؟؟!:-o
  • Upvote 3
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمیخوام تایپیک رو بکشم تو حاشیه ولی این جمله این داعشی رو چطور رد می کنید به غیر از قران که دستور حج داده

یعنی میگم نباید خیلی سیاه یا سفید بهشون نگاه کرد

گروه تروریستی داعش مدعی شد که «علمای دینی، از دین برای پیش بردن اهداف خود سوء استفاده می کنن

یکی از تروریست های داعش در پایگاه ارتباط جمعی توئیتر نوشته است که ابوبکر البغدادی در نظر دارد کعبه را ویران کند، زیرا حجاج با دست کشیدن به کعبه ، مشرک محسوب می شوند و «عبادت سنگ» از جمله محرمات است

کاری با ایران ندارم ولی تو عربستان و مصر و یمن باقی ممالک اسلامی چمله اول درسته

جمله دومم بنده خیلی وقته تو ابهام گیر کردم

هر چند خود این گروه بیشتر از همه از دین سو استفاده میکنن ما کاری به اینا نداریم ولی  ماهیت این حرفشون قابل تامله

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.