HHL

مباحث حاشیه ای تاپیک تحولات سوریه و تاپیک تحولات عراق

Recommended Posts

حاجی در کدوم باغی ؟ من میگم مائده 38 تو میگی افعال مسلمانان ؟! متن ها رو خوب نمیخونی ...

ان شاء الله حاجی هم میشم!شما فازت چیه برادر!؟من که جواب شما را دادم !خدا وکیلی حال جدل هم ندارم!نظر خواستید بدبد  نگید نظر اسلامی ..بگید نظر شخصی هست!

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ادیب جان بهتره این بحث خلبان اردنی رو تموم کنید , حق و باطل تعریف مشخصی داره و در این تعریف حکومت اردن طاغوت و باطل محسوب میشه و خلبان اردنی هم سرباز طاغوت (تا زمانی که فرامین طاغوت رو اجرا میکنه) , کسی از چنین جنایت هایی نباید حمایت کنه ولی دیگه سلام و صلوات فرستادن هم یکم زیاده روی هست. 

تفسیر ادیب مشکلات زیادی داره ، تفسیر شما هم خیلی کلی و پر ابهام هست ، تفسیری هم که بنده میخوام بدم ابهام فراوانی در به بستر واقعیت بردن داره ؛

الاعمال و بالنیات ، ..

باید دید دیدگاه خلبان اردنی از بمباران داعش چی بوده ، اگر تصورش این باشه که شخصا داره با منحرفان در جهان اسلام رویارویی میکنه ، داره دشمنان تکفیری اتحاد جهان اسلام رو مورد عنایت قرار میده ، احتمالا شهید هست ! و اگر با اهدافی چون بسط قدرت پادشاه عربی جناب ملک اردن داره این کار رو انجام میده ، رجوعش به نیات پادشاه اردن هست ، که نیات ملک میتونه هم خدمت به جهان اسلام باشه و هم اندیشه سلطه بر مناطق نفتخیز عراق !  ویا صرفا همکاری با آمریکای جهان خوار ، سابژکت ها و ساختارها در عطف به اهداف میشن تایین کننده حق و باطل ، سابژکت ها اون چیزهایی هست که گفتم یعنی " نیات افراد و گروه ها" و ساختارها میشن جبهه ها ، اهداف هم که مشخص هست ، ..

باید هر دو یعنی هم در جبهه حق باشن و هم نیت حق داشته باشن و هم این دو هدف حقی رو دنبال کنند ، که ظاهرا چنین چیزی نیست .

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حاجی در کدوم باغی ؟ من میگم مائده 38 تو میگی افعال مسلمانان ؟! متن ها رو خوب نمیخونی ...

دوست گرامی پس شما قبول دارید که قران باید خط به خط عمل شود نه به تفاسیر و غیره؟

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست گرامی پس شما قبول دارید که قران باید خط به خط عمل شود نه به تفاسیر و غیره؟

خیر ، ...

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیر ، ...

فکر میکنم شما حدیف شریف کسا را بلد باشید.

ایا تضادی بین حرفهایتان نمیبینید؟

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تفسیر ادیب مشکلات زیادی داره ، تفسیر شما هم خیلی کلی و پر ابهام هست ، تفسیری هم که بنده میخوام بدم ابهام فراوانی در به بستر واقعیت بردن داره ؛

الاعمال و بالنیات ، ..

باید دید دیدگاه خلبان اردنی از بمباران داعش چی بوده ، اگر تصورش این باشه که شخصا داره با منحرفان در جهان اسلام رویارویی میکنه ، داره دشمنان تکفیری اتحاد جهان اسلام رو مورد عنایت قرار میده ، احتمالا شهید هست ! و اگر با اهدافی چون بسط قدرت پادشاه عربی جناب ملک اردن داره این کار رو انجام میده ، رجوعش به نیات پادشاه اردن هست ، که نیات ملک میتونه هم خدمت به جهان اسلام باشه و هم اندیشه سلطه بر مناطق نفتخیز عراق !  ویا صرفا همکاری با آمریکای جهان خوار ، سابژکت ها و ساختارها در عطف به اهداف میشن تایین کننده حق و باطل ، سابژکت ها اون چیزهایی هست که گفتم یعنی " نیات افراد و گروه ها" و ساختارها میشن جبهه ها ، اهداف هم که مشخص هست ، ..

باید هر دو یعنی هم در جبهه حق باشن و هم نیت حق داشته باشن و هم این دو هدف حقی رو دنبال کنند ، که ظاهرا چنین چیزی نیست .

منحرفان جهان اسلام ؟ يعني الان مثلا داعش خيلي از عبدالله اردني منحرف تره ؟ هردوشون طاغوتند . يكي از سمت افراط و يكي از سمت تفريط و بسيار بعيده كسي در دنياي امروز و با سطح تحصيلاتي خلبان فالكون ندونه عبدالله اردني ملعون چه كاره است !

احکام اسلام در " اجرای جزا " همون چیزی هست که داعش داره انجام میده و شما به عینه می بینید اینها واقعیات تاریخی هست که بارها به کرات توسط مسلمانان در اشکال مختلف رخ داده ، ولیکن دو تا مسئله وجود داره ؛

- نخست تشخیص جرم
- دوم پیشی گرفتن رحمت بر عذاب

در این دو داعش سخت در خطاست .
این خطا هم از اونجایی ناشی میشه که " هدف " از اجرای احکام در اسلام فهم نشده و یا تحریف شده ،.

بزرگوار ! در همين ايران خودمون موارد بسياري هست كه جرم اثبات شده و همچنين جاي سبقت غضب بررحمت نيست في المثل شخصي به زن شوهر دار تجاوز كرده ولي قضات بر اساس بخشنامه ها ، به سادگي حكم سنگسار رو به اعدام و بعد حبس ابد و بعد هم نهايتا 30 - 40 سال زندان تقليل ميدن . اينو چي ميفرمايي ؟ اينها كه ديگه مشكل تشخيص جرم و پيشي گرفتن رحمت بر غضب نداره ؟ درهمچين جايي حكم سنگسار بايد اجرا بشه يا نه ؟

از شان جامعه شناسانه ي شما انتظار ميرفت نظراتتون بيشتر مبتني بر هدف از طراحي حدود و احكام با توجه به جامعه شناسي عرب جاهلي و جامعه ي مدرن باشه ....

دوباره تكرار ميكنم خدمتتون :

همه شنيده ايد كه ميگن مجازات ها در اسلام نقش بازدارنده داره . يعني به گونه اي هست كه مثلا اگر كسي يه بار يه برنامه ي سنگسارو از نزديك  ببينه تا آخر عمرش جرات نميكنه سمت زنا بره . برخي مطرح مي  كنند كه شدت مجازات ها  د رآن زمان به دليل عادي بودن مرگ و مير و خشونت در زندگي روزمره بوده و در زندگي امروزي نياز به اين همه خشونت نيست و مجازات هايي در حد زندان هم ميتونه بازدارنده باشه .  
در همان روايتي نقل شد به اين قسمت دقت بفرماييد :
حضرت فرمود: او را به آتش بسوزانید؛ چرا که عرب کشته شدن را چیزى به حساب نمى‌آورد.
 با استدلال به امثال اين روايت ( عرب جاهلي كشته شدن برايش عادي بود و نياز به قتل فجيع تري براي بازدارندگي نداشت ولي جامعه ي فعلي اينگونه نيست ) فعلا بسياري از حدود از جمله حد سرقت يا لواط و زنا در مملكت ما اجرا نميشه  . تا اينجا به نظرم مساله اي نيست . بنابر مصالحي ، اقامه ي حدود رو در كشور تعطيل كرديم . مشكل اينجاست كه رسانه هاي ما همين اعمال رو كه نص دين اسلام هستند هماهنگ و همسو با غربي ها ، تخطئه ميكنند و خلاف انسانيت ميشمرند تا جايي كه در باور بسياري از جوانان و نوجوانان ، اين اعمال خلاف انسانيت شمرده ميشن . اگر فردا روزي امام زمان روحي فداه تصميم به اجراي اين حدود با همين شدت و غلظت گرفت چي ؟

• Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منحرفان جهان اسلام ؟ يعني الان مثلا داعش خيلي از عبدالله اردني منحرف تره ؟ هردوشون طاغوتند . يكي از سمت افراط و يكي از سمت تفريط و بسيار بعيده كسي در دنياي امروز و با سطح تحصيلاتي خلبان فالكون ندونه عبدالله اردني ملعون چه كاره است !

اشتباها منفی دادم ، ببخشید ...

دقیقا موضوع همینه ، ملک عبدالله هم نیات پلیدی داره ، هم در جایگاه پلیدی هست و هم سابقه ملعونی داره ، و هم در ائتلاف ملعونی هست ،...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بزرگوار ! در همين ايران خودمون موارد بسياري هست كه جرم اثبات شده و همچنين جاي سبقت غضب بررحمت نيست في المثل شخصي به زن شوهر دار تجاوز كرده ولي قضات بر اساس بخشنامه ها ، به سادگي حكم سنگسار رو به اعدام و بعد حبس ابد و بعد هم نهايتا 30 - 40 سال زندان تقليل ميدن . اينو چي ميفرمايي ؟ اينها كه ديگه مشكل تشخيص جرم و پيشي گرفتن رحمت بر غضب نداره ؟ درهمچين جايي حكم سنگسار بايد اجرا بشه يا نه ؟

از شان جامعه شناسانه ي شما انتظار ميرفت نظراتتون بيشتر مبتني بر هدف از طراحي حدود و احكام با توجه به جامعه شناسي عرب جاهلي و جامعه ي مدرن باشه ....
دوباره تكرار ميكنم خدمتتون :

من نمیتونم ارتباطی پیدا کنم  ، ...

شما از یک انحراف یا اشتباه یا حتی امری صحیح به زعم عده ای  ، در ایران صحبت میکنید که ارتباطی با بحث من نداره ، بحث من صرفا در مورد تندروی داعش در اجرای حدود هست ، اینکه در ایران طور دیگری برداشت و تفسیر میشه بحثی خارج از صحبت منه ، ضمن اینکه ایران در 10  سال اول انقلاب با 10 سال اخیر دو ایران هست ،...

در مورد سنگسار هم بحث بسیاره ، نخست اینکه در قران نیست و قص علی هذه ،...

bmosavi, on 06 Feb 2015 - 4:27 PM, said:
فکر میکنم شما حدیف شریف کسا را بلد باشید.

ایا تضادی بین حرفهایتان نمیبینید؟

تضادی وجود نداره ، درک شما از کتاب الله و اسلام و بطور کل مقوله ای به نام " قانون " چه اسلامی باشد و چه سکولار اشتباهه ،...

در هدف از قرار دادن قانون بحث هست (قانون میتونه حکم اسلام باشه و یا هر چیز دیگری ، هدف از اسلام چیه ؟ آیا اجرای احکام اگر باعث از بین رفتن اسلام بشود جایزه ؟! )
در خود قانون بحث هست (که چگونه باید نوشته شود و چگونه تفسیر شود)
در اجرای قانون بحث هست ( چه کسی صلاحیت اجرای قانون دارد و کجا باید اجرا شود و کجا نباید)

---

اضافه کنم تا از سمت دیگری بحث به اشتباه ادامه پیدا نکنه ؛

آیا میشود احکام را اجرا کرد یا نه ؟ اگر نشود چه بسا در دوران امیرالمومنین هم نشد و بعدش هم نشد تا الان ، آیا باید اسلام تعطیل شود ؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من نمیتونم ارتباطی پیدا کنم  ، ...

شما از یک انحراف یا اشتباه یا حتی امری صحیح به زعم عده ای  ، در ایران صحبت میکنید که ارتباطی با بحث من نداره ، بحث من صرفا در مورد تندروی داعش در اجرای حدود هست ، اینکه در ایران طور دیگری برداشت و تفسیر میشه بحثی خارج از صحبت منه ، ضمن اینکه ایران در 10  سال اول انقلاب با 10 سال اخیر دو ایران هست ،...

در مورد سنگسار هم بحث بسیاره ، نخست اینکه در قران نیست و قص علی هذه ،...

لزوما نميشه گفت عدم اجراي حدود ، در ايران هم انحراف يا اشتباه هست . 

ارتباط آنجاست كه فرمودين مشكل اجراي حدود در داعش در ناحيه ي تشخيص جرم و سبقت رحمت بر غضب هست . بنده عرض كردم كه مشكل بسيار پايه اي تر از ينهاست و ريشه هاي جامعه شناختي و تمدني داره .

كار داعش به اين دليل شوك برانگيزه كه با تمدن جديد و فرهنگ غالب جهاني ، ناسازگاره و در واقع متعلق به يه دوره ي تمدني ديگه هست و به همين دليل هم در كشورهاي ديگر اسلامي از جمله ايران اجرا نميشه . در ايران بارها پيش مياد كه اون دونكته اي كه شما فرمودين وجود داره ولي بازهم حكم اجرا نميشه . چرا ؟ چون با تمدن جديد و فضاي بين المللي و سبك زندگي جمعي امروزي  مناسبت نداره . 

اشكال بنده به عدم اجراي احكام در ايران نبود . بالاخره اين احكام بنابر صلاحديد عده اي متخصص و براي مصلحت بزرگتري ، تعطيل شده اند . اشكال بنده به كار رسانه اي انجام شده بود . اين كه ما از ترس نظرات غربي ها و رسانه هاشون احكام رو اجرا نميكنيم نبايد باعث بشه خودمون هم جو گير بشيم و همراه اونها احكام الهي رو -هرچند توسط گروهي با عقيده ي باطل انجام ميشه - مسخره كنيم و نشانه ي توحش بدونيم ....

شد ؟

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لزوما نميشه گفت عدم اجراي حدود ، در ايران هم انحراف يا اشتباه هست .

بله ..

ارتباط آنجاست كه فرمودين مشكل اجراي حدود در داعش در ناحيه ي تشخيص جرم و سبقت رحمت بر غضب هست . بنده عرض كردم كه مشكل بسيار پايه اي تر از ينهاست و ريشه هاي جامعه شناختي و تمدني داره . كار داعش به اين دليل شوك برانگيزه كه با تمدن جديد و فرهنگ غالب جهاني ، نسبتي نداره و به همين دليل هم در كشورهاي ديگر اسلامي از جمله ايران اجرا نميشه . در ايران بارها پيش مياد كه اون دونكته اي كه شما فرمودين وجود داره ولي بازهم حكم اجرا نميشه . چرا ؟ چون با تمدن جديد و فضاي بين المللي مناسبت نداره .

نگو الان محمد مهدی میاد میدهت به فنا !  icon_cheesygrin  

سید جان من روی شوک عمل داعش صحبت نکردم ، بحثم ساده و صریح هست  " برداشت و تفسیر اینها از اجرای احکام " ، اگرچه غالب بحث ها ناتوانی در درک این رفتار شوک برانگیز و تناسبش با احکام اسلام بود ، دوستان در شوک از عمل داعش و من در عمل فقهی داعش نظر انداختم  و شما ریشه جامعه شناختی اون رو طلب میکنی که البته ریشه رو باید در انسان شناسی فرهنگی اعراب جستجو کرد ؛ ممکنه برای تنبیه یه بچه عرب  با تبر بزننش و هیچی حالیش نشه اما یه بچه بالاشهر تهران یه اوف کنن تا 6 ماه در حال گریه کردن باشه و چند سال در یاس فلسفی !، چه بسا اینگونه هم هست و یا حتی بالعکس.

اگر خداوند در قران مینوشت که بچه عربه رو با 500 ضربه شلاق اصلاحش کنید اگر نشد 5000 ضربه بزنید که دیگه از این غلطا نکنه، بعد 4 تا از این شلاق ها رو میزدن به بچه تهرانیه که بنده خدا تلف میشد و میمرد و دیگه جامعه ای باقی نمیموند که اسلامی براش باقی بمونه ! اگر هم مینوشت بچه عربه 500 تا بچه تهرانی 10 تا و لره 2500 تا کرد ها هم به انتخاب والدین !! اونوقت میشد خداوند نژاد پرستی که بین بنده ها نفاق و دشمنی میزاره !! و تهرانی هم سوء استفاده میکردن که خدا چقدر دوستشون داره ! چه بسا در مورد حکم خوردن گوشت برای بنی اسراییل و احکام دیگری در تورات و انجیل و قران تفاوت هایی هست که صراحتا اشاره به منسوخ شدن احکام سابق وجود داره ، البته این بحث ما نیست ، بطور کلی بضاعت فرهنگی  اعراب مقصود شما هست و البته مقصود و برداشت من عدم قابلیت جهان شمولی احکام گرایی داعش (که برای اعراب فرهنگ هست و برای سایرین قانون) هست .

این بحث با شما جوابی برای جناب bmosavi و mahdi1364 خواهد بود که صلاح بر ادامه اش اینجا در این تاپیک نیست ،...

مراد از بچه تهرانی ها بچه های پایین شهر طهرون نیست بخصوص شهباز تا غار ، اشتباه نشه .

اشكال بنده به عدم اجراي احكام در ايران نبود . بالاخره اين احكام بنابر صلاحديد عده اي متخصص و براي مصلحت بزرگتري ، تعطيل شده اند . اشكال بنده به كار رسانه اي انجام شده بود . اين كه ما از ترس نظرات غربي ها و رسانه هاشون احكام رو اجرا نميكنيم نبايد باعث بشه خودمون هم جو گير بشيم و همراه اونها احكام الهي رو -هرچند توسط گروهي با عقيده ي باطل انجام ميشه - مسخره كنيم و نشانه ي توحش بدونيم ....
شد ؟

ترجیح میدم چیزی نگم ، ...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بگذارید یک مطلبی رو عرض کنم، امیدوارم دوستان احساساتی نشوند:

زنده سوزی این خلبان نگون بخت امر خیلی مهمی نیست و در جنگ خیلی ها زنده می‌سوزند ولی نکته مهم رسانه‌ای کردن این جریان است که احتمالا به هدف تحریک احساسات و تخلیه شور مبارزه در جهتی که مد نظر طراحان ، انجام شده است.

مثل قضیه سربریدن اون آمریکایی یا تمرکز شدید بر یک شهر فاقد سکنه (عین العرب  کوبانی) و انحراف اذهان از شهرهای مهم عراق و سوریه می‌باشد.

درباره احکام اسلام هم عرض کنم که بله در اسلام قطع دست داریم، قصاص داریم و ... ولی نکته مهم داشتن اینها نیست، مهم آن است که در مسیر عدالت استفاده شود. داعش ظاهر حکم اسلام را برای مقاصد غیر عادلانه، در شرایط غیر انسانی استفاده می‌کند. مثلا هر کسی را که با او مخالفت کند یا بخواهد جدا شود و .... اسلام دینی کامل است و مسایل حدود در آن بسیار مهم می‌باشد ولی اثبات جرم در اسلام نیاز به شرایط خاصی دارد. مثلا سارقی که در شرایط فقر سرقت کند، دست نمی‌برند. زنا را به شرطی حد می‌زنند یا اعدام می‌کنند که زانی آن قدر وقیح باشد که چهار شاهد بر عمل قبیح او وجود داشته باشد و ...

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بگذارید یک مطلبی رو عرض کنم، امیدوارم دوستان احساساتی نشوند:

زنده سوزی این خلبان نگون بخت امر خیلی مهمی نیست و در جنگ خیلی ها زنده می‌سوزند ولی نکته مهم رسانه‌ای کردن این جریان است که احتمالا به هدف تحریک احساسات و تخلیه شور مبارزه در جهتی که مد نظر طراحان ، انجام شده است.

مثل قضیه سربریدن اون آمریکایی یا تمرکز شدید بر یک شهر فاقد سکنه (عین العرب  کوبانی) و انحراف اذهان از شهرهای مهم عراق و سوریه می‌باشد.

http://www.military.ir/forums/topic/24684-%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87/page-968#entry434483

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

می بخشید وسط بحث مستدلل و علمی تون میپرم!

اما شما رو بخدا دست از به زور قانع کردن دیگران بردارید !و برداریم!

بهترین راه کسترش اسلام از دل ازادی صرف!و حتی سکولار میاد بیرون!

به شرطی که هدفمند به سمت مفاسد توسط کانون های قدرت و ثروت و البته!تفکر کشونده نشن!

حالا ما اینجا نشستیم!داریم خودمون رو قانع میکنیم!داعش کارش خوبه!

خدایا!چند روز دیگه این هموطنانمون ما رو نسوزون تو اتیش!//:

به هر حال پیشا پیش منفی های دوستان گرامی رو به جان میخرم! :mrgreen:

ویرایش شده در توسط edvardoali
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

می بخشید وسط بحث مستدلل و علمی تون میپرم!

اما شما رو بخدا دست از به زور قانع کردن دیگران بردارید !و برداریم!

بهترین راه کسترش اسلام از دل ازادی صرف!و حتی سکولار میاد بیرون!

به شرطی که هدفمند به سمت مفاسد توسط کانون های قدرت و ثروت و البته!تفکر کشونده نشن!

حالا ما اینجا نشستیم!داریم خودمون رو قانع میکنیم!داعش کارش خوبه!

خدایا!چند روز دیگه این هموطنانمون ما رو نسوزون تو اتیش!//:

به هر حال پیشا پیش منفی های دوستان گرامی رو به جان میخرم! :mrgreen:

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

اجازه دهید با فرمایش شما مخالف باشم . ذات دین مبین اسلام با آزادی صرف و سکولار در تضاد است و کسانی که سعی کردند این دو را با هم پیوند دهند حکایت کلاغی شدند که می خواست راه رفتن کبک را بیاموزد و راه رفتن خود را نیز فراموش کرد . در اسلام آزادی چارچوب و حدودی دارد که به هیچ عنوان از آن نمی شود تخطی کرد ( البته حکایت هندوانه دزدی است که شیرین است و خاصیت دارد و می توان با ثواب و عقابش هم کار نداشت ) . اگر شراب خواری حرام است کسب و کار و تجارت مرتبط با آن نیز حرام است . اگر بت پرستی حرام است کسب و کار و تجارت مرتبط بآ آن نیز حرام است . اگر فحشا و ارتباط نا مشروع حرام است پس کسب و کار و تجارت مرتبط با آن نیز حرام است . در حکومت سکولار به معنای جدا بودن دین از سیاست ( تدبیر امور در بعد اجتماعی و فردی در جامعه و جوامع مرتبط ) اولین شرط عدم دخالت دین در سیاست است و بر این اساس تعطیل شدن بخشی از احکام اسلامی به واسطه دخالت در سیاست است و نیز آزادسازی خرید و فروش شراب و رسمی شدن کسب و کارهای مربوط به آن و همینطور قمار و فحشا به صورت قانونی و با اخذ مالیات به عنوان درآند اقتصادی برای دولت خواهد بود  . اجرای حدود و قوانین مربوط به مجازات اسلامی از آن جمله است . همین طور ارتباط با رژیم اشغالگر قدس و رژیم های مشابه مطابق اصول دیپلماسی مدرن در دنیا . البته  پیروان بودیسم و هندوئیسم هیچ مشکلی از این بابت ندارند چرا که اساس دین آنها بر مبنایی غیر از اسلام بنیانگذاری شده است .

از این رو دولت 50 ساله پهلوی ها را یک دوره حکومت سکولار می توانیم بنامیم . میزان پیشرفت اسلام در آن دوره را که مسلمانان را ناراضی کرده بود و احساس نارضایتی آنها  منجر به انقلاب اسلامی شد .

-----------------------------------------------------------------------

پی نوشت :

در خصوص داعش و آنچه انجام می دهد دنیا همه را به نام اسلام می شناسد و فرقی بین شیعه و سنی نمی گذارد . همانطور که ما فرقی بین اعمال ارتودوکسها و کاتولیک ها و پروتستانها نمی گذاریم و همه را به نام مسیحی می شناسیم ( البته عموم مردم را عرض می کنم و نه متخصصین و خواص جامعه ). قطع دست دزد چه از مچ باشد چه از انگشتان و چه از بالاتر از مچ  در نظر مخاطب غیر مسلمان نقض حقوق بشر است و باید جهت هدایت این وحشی ها که برای کل جامعه جهانی خطر محسوب می شوند از همه ابزارها و گزینه های موجود استفاده کرد و وای به اینکه یکی از این کشورهای وحشی برنامه هسته ای هم دارد . پس باید حتما نظامش عوض شود و اگر حالا نمی شود با تحریم ضعیفش کرد و بعد به آن حمله کرد .  در مجموع هدف از به وجود آوردن داعش و مانند داعش همین است . چه خودشان بدانند و چه خودشان ندانند. پس صحبت از درست و نادرست بودن سوزاندن خلبان اردنی در اینجا موضوعیت ندارد . آیا داعش نمی توانست خلبان را دار بزند یا با گلوله اعدام کند و نمی توانست حکم شرعیش را جور کند ؟

خیلی راحت هم می توانست !!! منتهی هدفی داشت که تنها با سوزاندن خلبان به دست می آمد و این ربطی به حکم شرعی و غیره ندارد .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

من هیچ تفسیری نکردم ، صرفا یک اصطلاح رایج رو که بارها برای کسانیکه خودکشی کردند و ... شنیدم گفتم و اونم این بود که خدا رحمت ش کنه

اگر گنه کار بوده که انشاالله خدا به جزای اعمالش می رساند اونطور که در دایره رحمت الهی ش قرارداره

اما من شدیدا مخالف اینم که کسی رو بسوزانیم تو بگو یزید هم باشه

متاسفانه در جامعه ما باب شده ! حتی با ضرب المثل های مثل جواب های هوی و جواب مشت مشت هست و از این حرفها

در حالیکه مثال عرض میکنم : به زن شما تجاوز کنند شما میری به زن طرف تجاوز کنی بگی حالا یر به یر شدیم ؟؟؟

به هر صورت من معتقد نیستم به دردناک کشتن و زجرکش کردن .... مگر تحت شرایط خاصی ! که انشاالله پیش نیاد

یا حق

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.