HHL

مباحث حاشیه ای تاپیک تحولات سوریه و تاپیک تحولات عراق

Recommended Posts

همون جواب بشار اسد در مصاحبه با شبکه خبر که چند روز پیش پخش شد رو خدمتتون میدم: خاندان اسد مسءول تروریسم در سوریه هست؟ خیلی خوب مسءول تروریسم در لیبی، در مصر، در یمن، در الجزایر، در عراق، در افغانستان، در لبنان! کیه؟ اونجا که دیگه خاندان اسد حضور ندارن.

بشار حاکم هست و در مقامی نیست که سوال کننده باشه ، مثل این میمونه که  رئیس جمهوری ایران بیاد بگه چرا این کشور خوب مدیریت نمیشه ! ، همه امکانات لازم در خدمت ایشون و برای ایشون بوده ، فرافکنی حدی داره ، از 1970 تا الان فرصت داشتند یک حکومت دمکراتیک بسازند ، مردم رو آموزش بدن و درست تربیت کنند تا کار به اینجا نکشه ، نه اینکه بگویند ما اینجا هستیم ، سوریه ملک پدری من است و تمام مخالفان من تروریست  هستند ،...

پس با این ایده انقلاب 57 ایران هم زیر سوال میره ! ، یخورده دقت کنید ...

• Upvote 9
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

انشالله همگی با بشار اسد محشور بشید ، نور بهتون بباره ؛

سوریه تاریخ ملی خاصی نداره ، بعد از شکل گیری جمهوری عربی ، حکومت طی 3 کودتای نظامی میفته دست جناب حافظ اسد ،...
- کودتای 1963 ، کودتای 1966 و کودتای 1970 که دیگه رسما حافظ قدرت رو بدست میگیره ، احتمالا همه شما عزیزان حکومت اسلحه و کودتاچیان رو دوست دارید ، فقط نمیدونم پدرانتون چرا علیه شاه انقلاب کردند !
- توی همین خون و خونریزی ها که جناب حافظ یکی یکی همه رقبا رو بصورت قهری با کمک های شوروی ! سرکوب میکنه و از دم تیغ میگذرونه جریان های تندروی اسلامگرایی هم رشد میکنه و سالها خونریزی ادامه پیدا میکنه تا قضایای کشتار حما ، که برادر شریف و پاک و دوست داشتنی جناب حافظ 17 تا 40 هزار نفر رو فقط در سال 1982 در همین حماه به قتل میرسونه که عمدتا غیر نظامی هستند .
- حالا حکومت از این سلاله پاکی میرسه به جناب بشار اسد فرزند ایشون ، کافیه در مورد خدماتی که این جناب داشتند در مورد آمار غیرنظامیان کشته شده جستجوی کوچکی در یوتیوب بفرمایید ،...

برای قضاوت صحیح ، بجای مردم سوریه باشید و فکر کنید ببینید میتونید چنین حکامی رو تحمل کنید یا نه ،....

لازم به ذکره که از اونجایی که بیمار و مغرض بسیاره در این سایت و هر دم باید روشنگری کرد ، عارضم خدمتتون که مطالب فوق به این معنی نیست که طرف های مقابل حافظ و بشار هم بر قله های حق نشستن و بر مسیر قدسی حق علیه باطل انتقال اسپرم دادن تا نسلی از ابرمردان راه خدا به اینجا برسه ، خیر ، شیوه و مسلک تکفیری ها نیازی به گفتن نداره ، منتهی این آدمها هم در برابر خاندان بشار تولید شدند ، معروف است که میگویند هر نظریه مخالف خودش رو تولید میکنه ، نظریه ای نباشه مخالفی هم با اون نظر وجود نداره ،...

،...

تاريخي كه نقل كرديد دو مشكل اساسي داشت! همانند تاريخي كه ده ها بار رسانه هاي غربي عربي عبري! براي ما تعريف كردند!
اونم اينه كه اخواني ها در ١٩٨٢ كاري رو نكردند كه ما در ١٩٧٩ كرديم! يعني ما حمله نكرديم به دانشكده افسري ٣٠٠ تا دانشجو هوايي رو به جرم علوي بودن سلاخي كنيم!
همون حماة اي كه حافظ اسد عزيز زد ده هزار نفر رو توش كشت، خود غربي ها ميگن توش هزار نفر فرد مسلح بود!
البته تاثير اين قضيه رو مي بينيد كه حماه تبديل به يكي از دژ هاي غير قابل نفوذ و مستحكم جانشين خلف حافظ اسد!
مردم سوريه خودشون سر در گم هستن! نميدونن حكومت سكولار ميخوان جمهوري اسلامي ميخوان يا خلافت...
و در اين سرگرداني خواهند موند!
  • Upvote 9
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جالبه وقتی الان داریم خودمون به عینه نحوه برخورد خاندان اسد رو با غیرنظامیان میبینیم بعضی ها منکر میشوند دیگه فکرش رو بکنید بخوان 50 سال بعد راجع به حکومت خاندان اسد در سوریه صحبت بکنند. اقایون جنایت خاندان اسد علیه مردم فقط با دیدن صحنه انداختن بمب های بشکه ای کاملا باورپذیر میشه. کسی که حاضره عدم توان نیروی هوایی و توپخانه و نیروی زمینی خودش رو با کشتن کور غیرنظامیان به این بهانه که بر روی مخالفان فشار وارد بشه جبران کنه مشخصه چطور در زمینه دیپلماتیک با مخالفان خودش برخورد کرده. واقعا جای سواله ایا هنوز در مورد جنایتکار بودن اسد اینجا بحث هست ؟ ایکاش اسد هم اوایل درگیری ها مانند مالکی دمش رو میذاشت روی کولش و میرفت. 

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تاريخي كه نقل كرديد دو مشكل اساسي داشت! همانند تاريخي كه ده ها بار رسانه هاي غربي عربي عبري! براي ما تعريف كردند!
اونم اينه كه اخواني ها در ١٩٨٢ كاري رو نكردند كه ما در ١٩٧٩ كرديم! يعني ما حمله نكرديم به دانشكده افسري ٣٠٠ تا دانشجو هوايي رو به جرم علوي بودن سلاخي كنيم!
همون حماة اي كه حافظ اسد عزيز زد ده هزار نفر رو توش كشت، خود غربي ها ميگن توش هزار نفر فرد مسلح بود!
البته تاثير اين قضيه رو مي بينيد كه حماه تبديل به يكي از دژ هاي غير قابل نفوذ و مستحكم جانشين خلف حافظ اسد!
مردم سوريه خودشون سر در گم هستن! نميدونن حكومت سكولار ميخوان جمهوري اسلامي ميخوان يا خلافت...
و در اين سرگرداني خواهند موند!

انشالله با بشار محشور شی .

همه کسانی که مثل شما فکر میکنند ، الان توی گرداب سوریه فرو رفتن ، ...

یخورده بیشتر مطالعه کنید ، حتی المقدور جریان شناسی و جامعه شناسی انقلاب بطور کل و سپس انقلاب ایران ، با این پرسش که چه کسی حق حکومت دارد ،...

زمان انقلاب 57 هم همه در مورد ایران میگفتن که مردم ایران نمیدونند چی میخوان ! یکی گفته جمهوری اسلامی باقی هم قبول کردند ، توی همون دوران خود شخص میشل فوکو میاد تهران و با خیلی ها مصاحبه میگیره ، بعدش میگه مردم ایران میدونند چی میخوان همه یکصدا هستند ، منتهی نمیدونند چه عواقبی براشون داره ، ماجرای مردم سوریه هم که جذب اخوانی ها و سلفی ها و .. میشوند همین هست .

اما در مورد جنایت حافظ در حماه ، فکر کن خودت ساکن حما هستی بشار هم بهت حمله کرده ، می ایستی نگاش میکنی ؟! حما به کنار ، کودتا های قبلی رو چطور توجیح میکنید ، حافظ اسد کودتا و اقدام مسلحانه کنه مجازه و حق الهیش هست اما مردم نه ؟!

• Upvote 10
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

انشالله با بشار محشور شی .
همه کسانی که مثل شما فکر میکنند ، الان توی گرداب سوریه فرو رفتن ، ...
یخورده بیشتر مطالعه کنید ، حتی المقدور جریان شناسی و جامعه شناسی انقلاب بطور کل و سپس انقلاب ایران ، با این پرسش که چه کسی حق حکومت دارد ،...

زمان انقلاب 57 هم همه در مورد ایران میگفتن که مردم ایران نمیدونند چی میخوان ! یکی گفته جمهوری اسلامی باقی هم قبول کردند ، توی همون دوران خود شخص میشل فوکو میاد تهران و با خیلی ها مصاحبه میگیره ، بعدش میگه مردم ایران میدونند چی میخوان همه یکصدا هستند ، منتهی نمیدونند چه عواقبی براشون داره ، ماجرای مردم سوریه هم که جذب اخوانی ها و سلفی ها و .. میشوند همین هست .

اما در مورد جنایت حافظ در حماه ، فکر کن خودت ساکن حما هستی بشار هم بهت حمله کرده ، می ایستی نگاش میکنی ؟! حما به کنار ، کودتا های قبلی رو چطور توجیح میکنید ، حافظ اسد کودتا و اقدام مسلحانه کنه مجازه و حق الهیش هست اما مردم نه ؟!

ابراهيم جان اخوي! عزيز دل، به دعاي گربه سياه بارون نمياد!
جايي كه من توش زندگي كردم و با افتخار هم زندگي خواهم كرد ، كوچكترين رنگ و بويي نه از اعراب نه از حزب بعث اشتراكي و نه از اسد خاندانش نداره... اين حرف شما مثه اين ميمونه كه بري به امام جماعت مسجد الحرام بگي انشالله با ... محشور بشي!
والله ما ائمه و زعمايي داريم كه اميد داريم به علت حُبشون اميد بتونيم تو جاي ديگه و با افراد ديگه اي محشور بشيم! نيازي هم به دعاي خير و برادرانه ي شما نداريم!
---------------------------------------------------------

اشتباه شما همينه اخوي كه حرفي كه ميزني رو خودت قبول نداري!
من صرفاً به تاريخ شفاهي شما ايراد وارد كردم! مخالفت با تاريخ شفاهي شما به معني تاييد بشار اسد نيست!
همونطور كه مخالفت شما با بشار اسد به معني تاييد مخالفينش نيست...
در مورد مردم حماه هم بايد بگم نيازي نيست من خودم رو جاي كسي بگذارم! مردم حماه زنده هستند و ما هم با خيلي هاشون در ارتباطيم! خيلي هم دعا گوي بشار و پدرش هستند..
از ده ها شهر و شهرك استان حماه تنها دو الي سه شهرك در اختيار مخالفين هستند.. و بقيه به طور كامل تحت كنترل حكومت!
و جالبه اصلا نمي بينيم كه از اين استان نيرو جذب مخالفين بشه بر خلاف ادلب و حلب...
البته اگر طبق معمول حرفهاي من رو اوهام ميدونيد ميتونيد برادران عزيزمون يعني بسيجي و امين رو دعوت كنيد و در مورد وضع بشار و پدرش در استان حماه و صحت گفته هاي من از اونها هم بپرسيد!
در مورد مردم سوريه هم بايد بگم والا همون اخواني ها و سلفي ها همديگر رو قبول ندارند! يعني اين ٧٠ قوم و گروه سوري ! همديگر رو قبول ندارند! شما ميگين دارند؟ بسم الله ثابت كنيد!
الان شما كه مطالعه داريد ميشه به من بگين بين زهران علوش سلفي با ابوبكر بغدادي سلفي با ابو محمد فاتح سلفي چه سنخيتي وجود داره ؟ كه مثلاً فردا روز يك صدا بشوند و حكومت مركزي تشكيل بدهند...

• Upvote 12
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بشار حاکم هست و در مقامی نیست که سوال کننده باشه 

...

عجب حرفیه! شما فکر کن یکی دیگه سوال کننده بوده، اصلا سوال منه.

تا جواب این سوال فوق مشخص نشه کسی نمیفهمه در خاورمیانه و کمی تا قسمتی سایر نقاط جهان اسلام (سنی) چه خبره. یک روز جهان با تمامیت خواهی ناسیونالیسم ژرمن ها دست بگریبان بود، یک روز کمونیسم توسعه طلب بود، امروز نوبت خواب و خیال امپریالیسم عربی-اسلام (سنی) هستش.

ظلم و ستم بد، تضییع حقوقمردم بد، ولی مشکل سوریه و موج بلایی که این منطقه و نقاط گسترده تری از جهان رو فرا گرفته چیز دیگریست. مطالبات منطقه ای تنها میتونه کاتالیزور و تشدید کننده وقایع باشه و نه مسبب این جهنم.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک اشاره ای هم به نتایج حاصل از این ایستادگی های فرخنده و مبارک بکنید دیگه بحث جمع میشه.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ابراهيم جان اخوي! عزيز دل، به دعاي گربه سياه بارون نمياد!
جايي كه من توش زندگي كردم و با افتخار هم زندگي خواهم كرد ، كوچكترين رنگ و بويي نه از اعراب نه از حزب بعث اشتراكي و نه از اسد خاندانش نداره... اين حرف شما مثه اين ميمونه كه بري به امام جماعت مسجد الحرام بگي انشالله با ... محشور بشي!
والله ما ائمه و زعمايي داريم كه اميد داريم به علت حُبشون اميد بتونيم تو جاي ديگه و با افراد ديگه اي محشور بشيم! نيازي هم به دعاي خير و برادرانه ي شما نداريم!
---------------------------------------------------------

اشتباه شما همينه اخوي كه حرفي كه ميزني رو خودت قبول نداري!
من صرفاً به تاريخ شفاهي شما ايراد وارد كردم! مخالفت با تاريخ شفاهي شما به معني تاييد بشار اسد نيست!
همونطور كه مخالفت شما با بشار اسد به معني تاييد مخالفينش نيست...
در مورد مردم حماه هم بايد بگم نيازي نيست من خودم رو جاي كسي بگذارم! مردم حماه زنده هستند و ما هم با خيلي هاشون در ارتباطيم! خيلي هم دعا گوي بشار و پدرش هستند..
از ده ها شهر و شهرك استان حماه تنها دو الي سه شهرك در اختيار مخالفين هستند.. و بقيه به طور كامل تحت كنترل حكومت!
و جالبه اصلا نمي بينيم كه از اين استان نيرو جذب مخالفين بشه بر خلاف ادلب و حلب...
البته اگر طبق معمول حرفهاي من رو اوهام ميدونيد ميتونيد برادران عزيزمون يعني بسيجي و امين رو دعوت كنيد و در مورد وضع بشار و پدرش در استان حماه و صحت گفته هاي من از اونها هم بپرسيد!
در مورد مردم سوريه هم بايد بگم والا همون اخواني ها و سلفي ها همديگر رو قبول ندارند! يعني اين ٧٠ قوم و گروه سوري ! همديگر رو قبول ندارند! شما ميگين دارند؟ بسم الله ثابت كنيد!
الان شما كه مطالعه داريد ميشه به من بگين بين زهران علوش سلفي با ابوبكر بغدادي سلفي با ابو محمد فاتح سلفي چه سنخيتي وجود داره ؟ كه مثلاً فردا روز يك صدا بشوند و حكومت مركزي تشكيل بدهند...

کدام اشتباه ؟ اتهامی بدون سند و مدرک دلیل وارد کردی و من هم بدون اینکه با شما وارد این مبحث بشم پذیرفتم ،...

تاریخ شفاهی خدمت شما عرض نکردم ، گاه شمار به حکومت رسیدن خاندان بشار رو ذکر کردم که هر کدام از کلماتش رو جستجو کنی هزاران منبع مختلف براش پیدا میکنی ...

این مطالب متعلق به خود سوری هاست ، تاریخ با تصویر ؛

http://www.syrianhistory.com/en/photos/2385

در مورد حما ، ملاک شما فتح شهر توسط بشاره ؟!! قطعا شما دیگه میدونی که اولین جایی که بشار یورش برد ، تظاهرات حماه بود ..

https://en.wikipedia.org/wiki/Siege_of_Hama_(2011)

دو تا لینک میزارم با دقت مطالعه کن ؛

http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%87+%DA%86%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%B1%D8%B2+%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%88%D9%86&SSOReturnPage=Check&Rand=0

http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%87+%D8%AC%DB%8C%D9%85%D8%B2+%D8%AF%DB%8C%D9%88%DB%8C%D8%B3&SSOReturnPage=Check&Rand=0

• Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کدام اشتباه ؟ اتهامی بدون سند و مدرک دلیل وارد کردی و من هم بدون اینکه با شما وارد این مبحث بشم پذیرفتم ،...
تاریخ شفاهی خدمت شما عرض نکردم ، گاه شمار به حکومت رسیدن خاندان بشار رو ذکر کردم که هر کدام از کلماتش رو جستجو کنی هزاران منبع مختلف براش پیدا میکنی ...

این مطالب متعلق به خود سوری هاست ، تاریخ با تصویر ؛
http://www.syrianhistory.com/en/photos/2385

در مورد حما ، ملاک شما فتح شهر توسط بشاره ؟!! قطعا شما دیگه میدونی که اولین جایی که بشار یورش برد ، تظاهرات حماه بود ..
https://en.wikipedia.org/wiki/Siege_of_Hama_(2011)

دو تا لینک میزارم با دقت مطالعه کن ؛
http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%87+%DA%86%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%B1%D8%B2+%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%88%D9%86&SSOReturnPage=Check&Rand=0

http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%87+%D8%AC%DB%8C%D9%85%D8%B2+%D8%AF%DB%8C%D9%88%DB%8C%D8%B3&SSOReturnPage=Check&Rand=0

من دقيقاً به شما چه اتهامي وارد كردم؟!
اين رو شما ثابت كنُ!
ثانياً اخوي گفتم اشكال اين گاه شمار جنابتان اين بود كه ما رو جلبك تصور كردين..
گفتم اون جنايتي كه شما و البته سابقاً دوست مشتركمون پيرهون عثمون كردين پاسخي بود كه به جنايت اخواني ها در حلب داده شد!
ايراد شما و گاه شمارتون يا هر چيز ديگه اين بود كه سعي داريد جنايت حماه رو واكنش حكومت به ازادي خواهي مردم ستم ديده سوريه نشون بدين!
حالا اين اسمش تهمته!؟ بهتانه!؟
بحث من با شما سر خوب يا بد بودن بشار نيست! بحث اينه كه خرفتون اشكال تاريخي داره!
در مورد حماه هم بد نيست اشاره كنم كه اگه اين شهر ها رو محاصره نميكرد ارتش، الان همونطور كه در جسر الشغور ماموران پليس رو زنده بگور كردند مسلحين ، در حماه هم همين اتفاق مي افتاد!
بد نيست تو گوگل سرچ كنيد مجزرة الجسرالشغور!
تا ببنيد چه بلايي سر شهر هاي محاصره نشده اومد!
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من نمیدونم چرا بعضی از دوستان از یک سری اتفاقات مشابه در کشورهایی با زمینه های فرهنگی تاریخی مشابه نتایج متفاوت میگیرند, مثلا در لیبی مخالفین ممکنه در خیلی جاها تعدادی از سربازان دولتی رو کشتار کرده باشند, ولی اونجا کسی از قذافی حمایت نمیکنه, چون طرف ما نیست,
همچنین به یک دوگانه دامن میزنند, که یا اسد یا تروریستهای وهابی, یعنی اون مردمی که بین این دو طرف گیر افتادن و هر روز زجر میکشن رو اصلا حساب نمیکنند.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در این بحث به هیچ وجه نمیشه به یک نتیجه کلی رسید ؛ که چه عاملی باعث به وجود آمدن بحران سوریه شد
عوامل مختلفی. دخیل بودند ، برخی کاملا واضح و روشن ، مانند. اقدامات عربستان و کمک های مالی سگ های سعودی ، بیخیالی عمدی ترکیه یا حتی حمایت از تروریست ها .
و برخی کمی کدر تر پانند اقدامات آمریکا . در مورد اقدامات آمریکا که شکی نیست ولی کم و کیفش کمی کدر است.
همونطور که گفتم نمیشه تنیجه قطعی گرفت ولی یک جمع بندی کلی ممکن است...
این که برخی استارت بحران سوریه رو نوشتن جمله " دکتر نوبت تو هم میشه " توسط چند نوجوان و دستگیری و باقی ماجرا را آغاز گر شورش و در نهایت جنگ داخلی میدانند منطقی نیست....
عوامل مختلفی وجود دارد ؛ یکی برنامه ریزی و حمایت های ملی - تسلیحاتی - سیاسی خارجی
یکی عدم توانایی حکومت در کنترل شورش ها ! کنترل شورش اصول خاص. خودش را دارد ، با توپ و تانک نمیشود شورش را کنترل کرد....
در زمینه سرکوب جریانات سلفی گری هم همنطور ، بشار میتوانست جریان سگلفی گری را بهتر کنترل کند که در این مورد ضعیف عمل کرد!
سالها دیکتاتور گری بشار و حافظ به نحوی شرایط را برای شورش مستعد تر کرده بود ... ! مثل برخی دوستان نمیگم دلیل اصلیش بوده!ولی واضحه اکثریت جامعه یا اگر نه اکثریت ولی بسیاری از مردم دل خوشی نداشتند....
وجود زمینه سلفی گری و گروه های تروریستی در سوریه از قبل وجود داشته و(هر چند ضعیف) و نمیتوان منکر آن شد.همانطور که گفت علتش هم عملکرد ضعیف حکومت در این زمینه بود....
از همه مهمتر حمایت های خارجی!پول و سلاح را که آل سقوط تامین میکرد ! ترکیه هم که برای ورود تروریست ها اتوبان دو بانده احداث کرده بود
اقدامات آمریکا و اسراییل هم کم و بیش واضح است .

----------------------------------------

من ظاهرا در مورد موضوح حساسی سوال کردم و بحث بالا گرفت!
دلیلش هم قضاوت های یک طرفه دوستان هستش !
هیچ یک از طریفین بی تقصیر نیستند لطفا نه نه همه تقصیر ها رو گردن بشار بندازین نه به قول دوستمون به پیامبری مبعوثش کنید

---------------------------------------

مسلما چیزایی که گفتم همه دلایل رو در نمیگیره. و با آگاهی اندک خودم نوشته شده ! اگر موردی اشتباه هست دوستان صحیحش رو بفرمایند
البته منطقی و بی طرف ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جواب شما اینه ؛ که چرا داعش و النصره و یا القاعده لیبی ، یمن ، عراق ، مصر و ... در برابر حکومت استرالیا و یا ژاپن و یا گابن ! نمی ایستند ؟!

پاسخ شما و اون امام بشار(ع) ساده هست ، در همه کشورهایی که القاعده و تروریسم اسلامگرایان تندرو شکل گرفته ، وجوه مشترک بسیاری یافت میشه ، همگی کشورهای عربی دارای حکومت های دیکتاتوری چون بشار اسد هستن ، تک حزبی ، پادشاهی ، و قبضه قدرت در دست یک خاندان یا قومیت فاسد هست .. بین خاندان قذافی ، اسد ، آل سعود ، صدام و ... هیچ تفاوتی دیده نمیشه و بلایی هم که سر همشون اومده یکسانه ، چه بسا اگر ما هم بخواهیم به سبک اعراب حکومت داری و پیرو اونها در امور باشیم همین بلا ها سرمون بیاد ،...

احسنت(اینو گفتم نگی با بشار محشور بشی)

شما نظریاتت تا حدی درسته و تا حدی هم غلط(بین صفر و یکی)

اما یا شیخ مسئلتن!!!!

اگه همین فردا صبح عربستان سقوطی حمایت مالی و تسلیحاتیش رو قطع کنه چه اتفاقی در سوریه و سایر ممالک دیکتاتوری اتفاق میفته؟ و اگر ممکت سعودی هم مستعد انقلابه از جنس سوریه است پس کو؟ مگر اینکه فتوادهنده ها (The core business of event's) رو خریده باشه :)

و البته اینم بگم که شما در متن حرف خودت اینو تایید میکنی که اتفاق رخ داده در این مناطق بهار عربی نیست بیداراسلامیه :)

خلاصه میکنم: موضعگیریهات با حرفهات در تناقضه!!! و دیگر اینکه شما خیلی متعصب هستی روی نظریاتت. و حاضر نیستی بسته به موقعیت و زمینه حوادث اونها رو تحلیل کنی و دگم اندیشانه همه حوادث رو یه جور میبینی...

و در آخر ایشالا خودت با احمدکسروی محشور بشی...

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان، بزرگترین دشمن انسان ، جهالت ، نا آگاهی و خود عالم پنداری است. در جهان عمل و عکس العمل و جود دارد. هر عملی يک عکس العمل به همراه دارد که بستگی به مواد تحریک شده توسط آن عمل میتواند متناسب ، ضعیف يا بسیار قوی تر باشد. دولت های به ذات مرتجع ولی به ظاهرشبه مدرن خاورمیانه ، به شدت مستعد دست به گریبان شدن به ضایعه سوریه هستند.باور نمایید کوچکترین عمل اشتباه این دولتها عکس العمل های بسیار سهمگینی را در پی خواهد داشت زیرا ماده این جوامع بسیار مستعد میباشد، که 

دلیل اصلی دانش و فرهنگ بسیار پایین جمعیت عظیم این سرزمین ها و ایده آل گرایی بیش از حد توان جامعه آنها می باشد. توجه داشته باشید که مردم این کشور ها همه رویای اِین را دارند که کشورشان در سطح بهترین کشورهای اروپایی رشد یافته و به آنها خدمت و سرویس ارائه دهد در حالی که هیچ یک تلاشی برای رسیدن به آن جایگاه انجام نمی هند ، ساده ترین مثالش نریختن آشغال در خیابان است. 

حال تصور کنید  که این سطح پایین شعور و اگاهی توسط مغرضان تحریک شود، مدینه فاضله ای برایشان به تصویر کشیده شود و عامل اصلی همه بدبختیهایشان تنها و تنها حکومتشان نشان داده شود، در حالیکه احتمال تقصیر حکومتها قابل اغماض نیست اما خود آن مردم هم کم مقصر نیستند. مردم به طمع رفاه و آزادی شورش کنند در حالیکه ان جامعه پله های ترقی را اصلا طی نکرده و می خواهد به ناگهان در پله نهایی قرار گیرند. حکومتهایی که خود درک و فهمشان از مردمشان چندان بالاتر نیست خود آتش بیار این معرکه می شوندو در نهایت تروخشک میسوزند. 

امیدوارم سطح دانش و فرهنگ جوامع مذکور بهبود یابد.

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام
میان در مورد اختلافات سنی و شیعه حرف میزنن ولی یادشون نیست همین خلیفه دومی که حضرت زهرا رو شهید کردن حضرت علی چقدر بهش کمک کرد....
مگه حضرت علی حسن و حسین رو برای دفاع از خونه عثمان نفرستاد؟
مگه عایشه دستور تیرباران پیکر امام حسن رو نداد؟پس چرا اقا تو خطبه ازشون با عنوان ام المومنین یاد میکنن؟
هنوز نفهمیدیم مصلحت چیه....هنوز نفهمیدیم اتحاد یعنی چی....ولایت پذیری این نیست که وقتی چراغ سبز شد اجازه رفتن داری و وقتی قرمز شد نباید بری.مرد اونیه که وقتی چراغ سبز شد با دستور افسر راهنمایی رانندگی بدون غرولند پشت چراغ بمونه.چراغی که حقشه رد بشه.....حالا طرف رگ عدالتش باد کرده.....یادش افتاده الان وقتشه انتقام خون حضرت زهرا رو بگیره.محق تر از تو علی بود و الان مهدی فاطمه س
+
دوستانی که فک میکنن حرف اقا و حرف امام زمان متفاوته فقط یک حدیث که همه مون شنیدیم رو یاد اور میکنم:

و اما الحوادث الواقعة فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجة‏الله عليهم

تو مو بینی و مجنون پیچش مو......

سلام
میشه بگید حضرت توی کدوم خطبه فرمودند ام المومنین؟ یه وقتایی نیاز میشه که منبع رو هم به دیگران بگم. ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.