AMIRTOMCAT

حمله انتقام جويانه زيردريايي هاي ايران به اسراييل

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

در كل نفشه ساده لوحانه اي هست .
1- بدون پشتيباني.
2- تعداد محدود زير دريايي در ايران
3- وجود موشك هاي فراوان بالستيك در ايران كه بهترين راه برا نابودي اسراييل ناقص الخلقه هستش ! icon_cheesygrin
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باسلام و بازهم عذرخواهی جهت گذاشتن پست رو یه تاپیک قدیمی
ولی بعضی تحلیل ها روکه از انجام یکسری عملیات فرضی ادم میخونه تعجب میکنه اولا تحلیل های رسانه های خارجی وایضا امریکا و اسراییل در مورد ایران خیلی ماورایی ونشان دادن ایران بصورت یک قدرت فوق العاده ودر راستای ایران هراسی و مجاب کردن احزاب مخالف با افرایش بودجه های نظامی و همچنین سر کیسه کردن اعراب هستش و جالب تر واکنش و تحلیل های داخلی که ضمن استناد به این گزارشات دچار غرور و خودبزرگ بینی وهمچنین کوچک شمردن دشمن میکنن و گرنه امریکا وروسیه هم با دارا بودن قوی ترین ؛ مدرنترین وپرتعداد ترین ناوگان نیروهای زیر سطحی هم هیچوقت ریسک انجام چنین عملیات پرخطری رو نمیپذیرن که دو زیر دریایی کم دفاع رو بدون پوشش ناوگان سطحی و نیروی هوایی که دارای تحرک پایین هستن رو هزاران کیلومتر خارج از ابهای کشورشون و باعبور از ابراهه و کانال هایی در داخل کشورهایی که اگر نگوییم دشمن ولی دوست هم نیستن و با بخطر انداختن جان بیش از صد خدمه جهت شلیک چند اژدر و وارد کردن تلافاتی محدود که حتی کمتر از خسارات بمباران توسط یک جنگنده میباشد به یک عملیات انتحاری اعزام کنن چطور این زیر دریایی ها خارج از دید سونارها ورادارها و اشکار سازهای اونابیش از ده هزار کیلومتر باید برن و برگردن و روی سطح اب جهت هواگیری بیان ما از یک طرف میگیم دشمن ما امریکا و اسراییل هستن و از یک طرف طوری طرح عملیات میکنیم انگار با جیبوتی و بوریکینافاسو قراره بجنگیم اگه همچین عملیاتی امکانپذیره پس حمله زیر دریایی های کیلو ایران به خاک اصلی امریکا هم نباید غیر ممکن باشه فوقش با ریسک بالاتردر حالیکه زیر دریایی های ایران اصلا برای چنین عملیاتی طراحی نشدن و عمده وظیفه اشون کشف و شکار زیر دریایی های دشمن و حمله به ناوگانسطحی دشمن در نزدیک سواحل خودی هستش و چنین عملیاتهایی در زمره زیر دریایی های تهاجمی و اتمی اونم با پشتیبانی کامل سطحی و زیر سطحی هستش
شاید بشه چنین عملیاتهای انتحاری رو که هدفش بیشتر تضعیف روحیه دشمن و به رخ کشیدن توان خودی هستش رو برای یک جنگنده با یک یا دو خلبان رو متصور شدولی برای زیر دریایی گرانقیمت و بیش از پنجاه خدمه اش هزینه بار هستش بازم اگر زیر دریایی های ایران مسلح به سلاح هسته ای بودن مثل اسراییل ارزش پذیرش ریسک بالا رو در قبال خسارات احتمالی دشمن رو داشت ولی نه برا شلیک چند اژدر متعارف و گرفتن خسارتی بسیار محدود و بی اثر
لطفااینقدر سطحی و مغرور به جنگ احتمالی نگاه نکنید اونم در جنگهای الکترونیکی امروزه و در مقابل اسراییل که جزء کشورهای پیشرو در صنایع الکترونیک نظامی هستش اگه قراره پیروز بشیم باید کمی دشمنون رو هم جدی بگیریم چون با دستکم گرفتن دشمن پیروزی حاصل نمیشه
یکی از دوستان هم در قیاس زیر دریاییهای ما با دلفین های اسراییل فرموده بودن کیلو بهتره چون ساخت روسیه هستش من سوالم اینه ایا هر تکنولوژی نظامی و سلاحی به صرف اینکه ساخت روسیه باشه دلیل بر کیفیت برترش هست پس چرا اصلا چرا روسیه ناوهای ابی خاکی و هلیکوپتر برا نیروی دریاییش از فرانسه میخره و چرا اکثر صنایع نظامی روسیه بصورت گسترده ای از تکنولوژی فرانسه و اروپااستفاده میکنه؟
بخصوص اینکه تجهیزات نظامی روسیه که جهت صادرات هستن و معروف به مدل میمون هستن فوق العاده ضعیف و دانگرید شده هستن بطوریکه از نوع در خدمت روسیه فقط نام وظاهر مشابه ای دارن که امیدوارم زیر دریاییهای ما از این قاعده مستثناباشن ویرایش شده در توسط mina68
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
صرفا به عنوان حدس معتقدم ایران فقط زیردریایی کلاس کیلو نداره ، به شخصه شنیدم که ایران داشت روی ساخت زیردریایی های جدید کار می کرد
مثلا زیردریایی که موشک سپاه رو شلیک کرد یا اون یکی که میخواد ساخته بشه ...
  • Upvote 1
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام
صرفا به عنوان حدس معتقدم ایران فقط زیردریایی کلاس کیلو نداره ، به شخصه شنیدم که ایران داشت روی ساخت زیردریایی های جدید کار می کرد
مثلا زیردریایی که موشک سپاه رو شلیک کرد یا اون یکی که میخواد ساخته بشه ...

اونی که موشک زیر ابی سپاه رو شلیک کرد که زیر دریایی نبود !!! شناور سطحی بود کلیپش هم موجوده  icon_cheesygrin  :chatterbox:  :chatterbox:

ویرایش شده در توسط gen
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اونی که موشک زیر ابی سپاه رو شلیک کرد که زیر دریایی نبود !!! شناور سطحی بود کلیپش هم موجوده  icon_cheesygrin  :chatterbox:  :chatterbox:

عرض کردم صرفا حدس می زنم ولی خب این گفته ی شما خیلی عجیب به نظر می رسه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوباره این تاپیک را مرور کردم و فکر کنم خلاصه و مفید اگر بخواهیم از این تاپیک جمع بندی داشته باشیم این نوشته بهترین گزینه باشد

در مورد کانال سویز باید بگم اگر اجازه رد شدن به ما هم بدن همزمان اطلاعات رو به سرور و اقاشون اسراییل هم می دن و شاید قبل از اینکه این زیر دریاییها بتونن کاری بکنن از بین برن به هر حال یکی از خواص زیر دریایی اصل غافلگیری در اون هست حالا اگر این اصل از بین بره اسراییل با انبوهی از زیر دریاییها و ناوها و هلی کوپتر و هواپیما به اونها حمله می کنه و .....

اما در مورد این تاکتیک باید بگم اصلا نیازی به این کار نداریم چون ضررهای اون بر فایدش می چربه و در حالی که ما می تونیم اسراییل رو با موشک های زمین به زیمن و دریایی از خاک لبنان و سوریه به راحتی اسراییل رو مورد حجوم قرار بدیم .

اما طرح من برای این زیر دریایی ها اینه که ما هم استراتژی مثل المان در جنگ دوم جهانی در پیش بگیریم و با زیر دریاییهای غدیر و نهنگ (که صد البته توان اونها هنوز برای ما و دشمن مشخص نیست) دریای ایران و خلیج فارس رو کنترل کنیم و بعد این زیر دریاییهای کیلو رو مسیول بستن راههای مواصلاتی امریکا و اسراییل به منطقه از دریای سرخ و باب المندب و خلیج عدن کنیم و به شکلی عقبه دریایی اونها رو نابود و یا حداقل نا امن کنیم.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوباره این تاپیک را مرور کردم و فکر کنم خلاصه و مفید اگر بخواهیم از این تاپیک جمع بندی داشته باشیم این نوشته بهترین گزینه باشد

با سلام خدمت شما برادر گرامی
منهم با جمع بندی که شما ارائه دادین تقریبا موافقم من ادم خیلی بد بینی نیستم ولی نیروی دریایی ما در جنگ احتمالی که امیدوارم با تدبیر مسؤلین هرگز بسمتش نریم با توجه به دشمن ما که اسراییل و امریکا هستن خیلی کارایی نداره اگه جنگ با اسراییل باشه که دو طرف فاقد نیروی دریایی هستن که بتونه خارج از ابهای کشورش به عملیات بپردازه و خوشبختانه اسراییل هم تقریبا مثل ماست و جنگ بیشتر بین قوای موشکی و نیروی هوایی هستش و اگر با امریکا بخواهیم بجنگیم که با توجه به سابقه نبرد دریایی که با واحدهای امریکایی داشتیم من بعید میدونم نیروی دریایی ما بتونه کار زیادی از پیش ببره چون استراتژی ما حمله پر تیراژ قایقهای مسلح تندرو به شناورهای دشمن هست البته این تاکتیک در مقابل یک ناوشکن و ناو دشمن کارایی داره ولی در مقابل یک ناوگان قایقها باید از پشتیبانی وبرتری قاطع هوایی نیروی هوایی خودی برخوردار باشند و گرنه تبدیل به اهداف بی دفاع در مقابل هلیکوپترهای دشمن میشن اتحاد شوروی سابق در بحران کوبا بعلت ضعف ناوگان دریاییش در مقابل نیروی دریایی امریکا مجبور به عقب نشینی شد
ما باید انتظاراتمون از نیروهای نظامیمون معقول باشه نه اینکه انتظار چنین حملات بلند پروازانه ای از نیروی دریاییمون با امکانات محدود داشته باشیم
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منهم با جمع بندی که شما ارائه دادین تقریبا موافقم من ادم خیلی بد بینی نیستم ولی نیروی دریایی ما در جنگ احتمالی که امیدوارم با تدبیر مسؤلین هرگز بسمتش نریم با توجه به دشمن ما که اسراییل و امریکا هستن خیلی کارایی نداره اگه جنگ با اسراییل باشه که دو طرف فاقد نیروی دریایی هستن که بتونه خارج از ابهای کشورش به عملیات بپردازه و خوشبختانه اسراییل هم تقریبا مثل ماست و جنگ بیشتر بین قوای موشکی و نیروی هوایی هستش و اگر با امریکا بخواهیم بجنگیم که با توجه به سابقه نبرد دریایی که با واحدهای امریکایی داشتیم من بعید میدونم نیروی دریایی ما بتونه کار زیادی از پیش ببره چون استراتژی ما حمله پر تیراژ قایقهای مسلح تندرو به شناورهای دشمن هست البته این تاکتیک در مقابل یک ناوشکن و ناو دشمن کارایی داره ولی در مقابل یک ناوگان قایقها باید از پشتیبانی وبرتری قاطع هوایی نیروی هوایی خودی برخوردار باشند و گرنه تبدیل به اهداف بی دفاع در مقابل هلیکوپترهای دشمن میشن اتحاد شوروی سابق در بحران کوبا بعلت ضعف ناوگان دریاییش در مقابل نیروی دریایی امریکا مجبور به عقب نشینی شد
ما باید انتظاراتمون از نیروهای نظامیمون معقول باشه نه اینکه انتظار چنین حملات بلند پروازانه ای از نیروی دریاییمون با امکانات محدود داشته باشیم
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر بنده
قایق های تندرو یکی از استراتژی های نیروی دریایی ما هستن (که امریکایی هم روش خیلی کار کردن و راجب موفق بودن یا نبودنش بحث ها خیلی زیاده)
و همچنین در برابر هلیکوپتر های دمشن هم بی دفاع بی دفاع نیستن
هیچ کشوری نباید چنین حماقتی کنه که کل استراتژی که هنگام جنگ به کار می بره رو نشون بده چون اگه بهترین هم باشه ممکنه با سرمایه گزاری دشمنش از بین بره
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر بنده
قایق های تندرو یکی از استراتژی های نیروی دریایی ما هستن (که امریکایی هم روش خیلی کار کردن و راجب موفق بودن یا نبودنش بحث ها خیلی زیاده)
و همچنین در برابر هلیکوپتر های دمشن هم بی دفاع بی دفاع نیستن
هیچ کشوری نباید چنین حماقتی کنه که کل استراتژی که هنگام جنگ به کار می بره رو نشون بده چون اگه بهترین هم باشه ممکنه با سرمایه گزاری دشمنش از بین بره

باسلام خدمت جنابعالی و سایر دوستان و کاربران محترم
البته فرمایش شما هم درست هستش در مورد تاکتیکهای جنگی کشور ضمنا منم قصد م انالیز توان وتاکتیکهای نظامی نبود منظور من بحث دوستان بر روی تاکتیک حمله به سواحل اسرائیل با زیر دریایی های نیروی دریاییمون بود که اگر بخواهیم بیطرفانه به توان نیروی دریاییمون نگاه کنیم نیزوی دریایی ما یک نیروی دریایی با توان عملیاتی در ابهای ساحلی کشور وبا توان محدود عملیات در خارج ار ابهای کشورمون اونم در فواصل نچندان دور و بیشتر یک نیروی دفاعی محسوب میشه تا یک نیروی راهبردی تهاجمی با توجه به امکاناتی که در اختیار داره چه سطحی و چه زیر سطحی من چند روز پیش داشتم مطلبی در مورد ناوچه های کلاس بویان روسیه میخوندم منظورم همون ناوچه هایی هستش که از دریای خزر به سوریه موشک کروز شلیک میکرد و اونو با ناوشکن جماران خودمون قیاس کردم و دیدم متاسفانه با اینکه ناوشکن جماران نزدیک به دوبرابر اون تناژش هست ولی از نظر تسلیحات دفاعی و تهاجمی کمتر از یک چهارم ناوچه بویان قدرت دفاعی و تهاجمی داره مثلا ناوچه بویان دارای یک لانچر سلولی شلیک موشک کروز بابرد بالای 1500کیلومتر هستش وضمنا اگه اشتباه نکنم 50موشک درون سلولهای پرتابش لانچ میشه و یک لانچر موشکی مشابه همین سیستم سلولی برا پدافند هوایی داره و اگر مشابه چنین سیستمی ناوشکن جماران داشت براحتی قادر بود از خلیج فارس کل اسراییل رو زیر اتش بگیره با دقت بسیار بیشتر از موشک بالستیک و اونم بدون ریسک نزدیک شدن به سواحل دشمن
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اتحاد شوروی سابق در بحران کوبا بعلت ضعف ناوگان دریاییش در مقابل نیروی دریایی امریکا مجبور به عقب نشینی شد

منبع مورد مطالعه شما در این مورد چیه؟

==================================================

اگه جنگ با اسراییل باشه که دو طرف فاقد نیروی دریایی هستن که بتونه خارج از ابهای کشورش به عملیات بپردازه و خوشبختانه اسراییل هم تقریبا مثل ماست

http://www.military.ir/forums/topic/29015-%D8%B2%D9%8A%D8%B1-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%83%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D8%AF%D9%84%D9%81%D9%8A%D9%86-%D8%B1%DA%98%D9%8A%D9%85-%D8%B5%D9%87%D9%8A%D9%88%D9%86%D9%8A%D8%B3%D8%AA%D9%8A/page-2#entry484401
درمورد طرف اسرائیلی باتوجه به شواهد امر این قابلیت رو بطور بالفعل داره،طرف ایرانی هم ضعیفتر تاحدودی داره

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منبع مورد مطالعه شما در این مورد چیه؟
==================================================
http://www.military.ir/forums/topic/29015-%D8%B2%D9%8A%D8%B1-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%83%D9%84%D8%A7%D8%B3-%D8%AF%D9%84%D9%81%D9%8A%D9%86-%D8%B1%DA%98%D9%8A%D9%85-%D8%B5%D9%87%D9%8A%D9%88%D9%86%D9%8A%D8%B3%D8%AA%D9%8A/page-2#entry484401
درمورد طرف اسرائیلی باتوجه به شواهد امر این قابلیت رو بطور بالفعل داره،طرف ایرانی هم ضعیفتر تاحدودی داره

با سلام ادرس زیر مقاله ای هستش که بطور مفصل درمورد تاکتیک دریایی شوروی در مقابل غرب هست
jangaavaran.ir/نکته-شماره2-استراتژیک-شوروی-در-نبرد-در/ ویرایش شده در توسط mina68

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.