death

پروژه بابل ، جرالد بول و رویای ابرتوپخانه دوربرد عراق

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

واقعا جرالد بول مهندس نابغه ای بود ولی هیچوقت از نبوغش استفاده درست نکرد و همیشه به دولت های دیکتاتور و ستمگر یاری رسوند.

به نظر من این پروژه از اولش هم احمقانه بود و اگه عراق روی توان موشکی و راکتی سرمایه گذاری میکرد نتیجه بهتری داشت . این توپ به هیچ وجه از نظر نظامی اهمیتی نداشت البته شاید عراق دنبال زمینه ای برای رشد این صنعت در اینده بود ولی با همه اینها به نظرم کار بیهوده ای از طرف حزب بعث بود.

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از دوستانی که با پست های خودشون تاپیک رو مزین کردن

در مورد پروژه بابل حقیقتا اطلاعات ضد و نقیض و متفاوت زیاده از ابعاد و وزن توپ تا مسائل دیگر

البته بنده سعی کردم از منبعی استفاده کنم که گزارش بازرسی سازمان ملل رو مبنا قرار داده بود و به نظر اطلاعاتش از دیگر منابع دقیق تر هست

در مورد ترور جرالد بول هم در برخی منابع گفته شده که از دو حال خارج نیست یا کار ایران بوده یا اسرائیل! که البته این دو حالت هم منطقی به نظر میاد و برای هر کدومش میشه چندین دلیل آورد هر چند که دلایل ترور اسرائیل بیشتر هست

در مورد هدفگیری توپ هم مسائل مختلفی رو در منابع متفاوت بنده بهش برخوردم یک نمونه اش طرح بول برای قرار دادن کل بلوک توپ بر روی یک صفحه عظیم متحرک (با قابلیت تغییر زاویه افقی و تا حدودی عمودی) هست که البته این طرح از روی کاغذ خارج نشد و در حد تئوری باقی ماند  ، مشخصا چنین طرحی در مورد بابل اجرا نشده (و اجراش هم به اندازه ساخت توپ چالش برانگیز هست)،  در برخی منابع صحبت از برنامه توسعه یک پرتابه هدایت پذیر شده که البته این هم جنبه عینی پیدا نکرده ، یک مورد دیگر هم جداسازی اجزای توپ و نصب در زاویه متفاوت هست که جناب MR9 اشاره کردند که البته این هم عملا گزینه جالبی نبود

در کل اندک قابلیت هدفگیری توپ هم از جهت برد اون هست که با تغییر حجم خرج پرتاب به میزان مشخص میشه برد رو به میزان دلخواه تغییر داد و به نوعی هدفگیری کرد ولی اینکه قابلیت هدفگیری در زوایای افقی وجود داشته باشه پاسخ منفی هست

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از جناب گوبلز بابت تاپیک های عالیه ایشون ؛
با توجه به این که این توپ ثابت بود انهدامش راحت نبود ؟ چون بعد از یک شلیک شناسایی میشد با توجه به لرزه ای که ایجاد میکرد ؟!
و سوال دوم این که با وجود موشک های بالستیک چرا حکومت عراق روی چنین طرحی سرمایه گذاری میکرد ؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده چون سال گذشته سعی کرده بودم در مورد این ابر توپ تحقیق کنم ارزش کار نویسنده این مطلب را درک میکنم. اطلاعات موجود در اینترنت بسیار ضد و نقیض، متفاوت و سردرگم کننده بود طوری که بنده رو از ادامه کار وا داشت... بسیار جالب و خواندنی بود ، یا علی
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از دوستانی که با پست های خودشون تاپیک رو مزین کردن

در مورد پروژه بابل حقیقتا اطلاعات ضد و نقیض و متفاوت زیاده از ابعاد و وزن توپ تا مسائل دیگر

البته بنده سعی کردم از منبعی استفاده کنم که گزارش بازرسی سازمان ملل رو مبنا قرار داده بود و به نظر اطلاعاتش از دیگر منابع دقیق تر هست

در مورد ترور جرالد بول هم در برخی منابع گفته شده که از دو حال خارج نیست یا کار ایران بوده یا اسرائیل! که البته این دو حالت هم منطقی به نظر میاد و برای هر کدومش میشه چندین دلیل آورد هر چند که دلایل ترور اسرائیل بیشتر هست

در مورد هدفگیری توپ هم مسائل مختلفی رو در منابع متفاوت بنده بهش برخوردم یک نمونه اش طرح بول برای قرار دادن کل بلوک توپ بر روی یک صفحه عظیم متحرک (با قابلیت تغییر زاویه افقی و تا حدودی عمودی) هست که البته این طرح از روی کاغذ خارج نشد و در حد تئوری باقی ماند  ، مشخصا چنین طرحی در مورد بابل اجرا نشده (و اجراش هم به اندازه ساخت توپ چالش برانگیز هست)،  در برخی منابع صحبت از برنامه توسعه یک پرتابه هدایت پذیر شده که البته این هم جنبه عینی پیدا نکرده ، یک مورد دیگر هم جداسازی اجزای توپ و نصب در زاویه متفاوت هست که جناب MR9 اشاره کردند که البته این هم عملا گزینه جالبی نبود

در کل اندک قابلیت هدفگیری توپ هم از جهت برد اون هست که با تغییر حجم خرج پرتاب به میزان مشخص میشه برد رو به میزان دلخواه تغییر داد و به نوعی هدفگیری کرد ولی اینکه قابلیت هدفگیری در زوایای افقی وجود داشته باشه پاسخ منفی هست

و برادر شایدم همکاری بین دو طرف برای ترور این شخص. در هر صورت دست هر کی که کشتتش درد نکنه لطف بزرگی به ما کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته انصافا روم نشد بگم من قبلن در اين مورد تاژيك داشتم چون كار جناب گوبلز كامل بود و حيف بود ادغام بشه

با سلام

توپ پاریس

paris-gun-artillery-wagon.jpg

cannonshells6.jpg

نقاطی در شهر پاریس که توسط این توپ گلوله باران شد

57ijrethwegwegwegwegwegweg.jpg

نسخه جنگ دوم توپ پاریس

زیر دریایی کلاس I-400 که مهمترین ماموریت آن ، مسدود کردن آبراهه پاناما بود .

در مورد ابر توپ بابل مطالب ضد و نقیض زیاد هست که برخی باورپذیر و برخی غیر قابل باورند با این حال ، جناب death در گذشته ، مطلبی را کار کردند که تکمیل کننده مطلب جناب گوبلز هست

توپ بابل

این هم نسخه چینی سوپر توپ

http://ir.sputniknews.com/persian.ruvr.ru/2013_12_03/125340774/

فقط سوالم اينه چطوري اين تاپيك من رو پيدا كرديد ؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته انصافا روم نشد بگم من قبلن در اين مورد تاژيك داشتم چون كار جناب گوبلز كامل بود و حيف بود ادغام بشه

فقط سوالم اينه چطوري اين تاپيك من رو پيدا كرديد ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک مستند درباره جرالد بولد هست. کسی دیده؟

من مدتی پیش دیدم

با پسرش صحبت می‌کرد و پروژه‌هاش رو میگفت

ولی اسمش یادم نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت کاربرا و مدیریت محترم سایت و با عرض تشکر از جناب اقای ساریخانی محترم که از اساتید بخش زرهی و توپخانه هستن بخاطر زحمتی که برای این مقاله کشیدن و همچنین جناب دت که اطلاعات مکمل رو دادن

واقعا جرالد بول مهندس نابغه ای بود ولی هیچوقت از نبوغش استفاده درست نکرد و همیشه به دولت های دیکتاتور و ستمگر یاری رسوند.

به نظر من این پروژه از اولش هم احمقانه بود و اگه عراق روی توان موشکی و راکتی سرمایه گذاری میکرد نتیجه بهتری داشت . این توپ به هیچ وجه از نظر نظامی اهمیتی نداشت البته شاید عراق دنبال زمینه ای برای رشد این صنعت در اینده بود ولی با همه اینها به نظرم کار بیهوده ای از طرف حزب بعث بود.

در مورد همکاری ایشون نمیشه خرده ای گرفت چون یک دانشمند طرح و پروژه هاش مثل بچه هاش میمونن که براش عزیز هستن و بخاطر زحمت زیادی که براشون کشیده شدیدا دوست داره ثمره و نتیجه اشو ببینه و دراین مورد هم اقای بول اول میره سراغ ناسا جهت استفاده علمی از طرحش ولی وقتی با بی مهری اونا روبرو میشه میاد سراغ دولتهای دیکتاتور
متاسفانه در خلال جنگ سرد خیلی از طرحها و نواوریهایی که استفاده غیر نظامی داشت و بخصوص در بلوک شرق با عدم استقبال و بی مهری مسولان از بین میرفت و بعبارتی میسوختن
چون در اون مقطع فقط از طرحهایی استقبال میشد که کاربرد نظامی داشته باشن و اولویت هم با طرحهایی بود که در کوتاه مدت به نتیجه برسه و بتونن استفاده تبلیغاتی بالا ازش ببرن
  • Like 2
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.